דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

נותן יורו מעולה,אבל לדעתי הוא שחקן של שיטה וכשחקן בפני עצמו הוא די בינוני,הוא בן 28 ועד היום לא שמענו עליו יותר מידי…לא יודע…מה שגם שמגינים זו לא הבעיה שלנו….וכנראה בגלל זה הוא יחתום בסוף,מתאים לשיטת הרכש של השנים האחרונות.

בנוסף לכל מה שכתבת הוא גם פציע ברמה היסטרית.

נראה לי סתם מקשרים אותו אלינו בגלל שיש לנו מאמן איטלקי. לא נראה לי שיש משהו בשמועה הזאת.
בכללי מינו את אנצ’לוטי כדי שהוא לא ידרוש אף אחד ויהיה יס-מן של ההנהלה.

אם ראמוס היה נשאר למרות שהוא זקן לא היה אכפת לי אבל זה בושה אם במועדון מוכרים ככה בקלות את רפאל ואראן והגיעו איתו לפלונטר, 50 מיליון יורו כשלוקה יוביץ’ עלה יותר. כאילו המועדון איבד כל רצון להתחרות, כל שאפתנות, נשארים עם פנסיונרים וילדים מברזיל. דויד אלאבה יכול להיות בלם בסדר, הוא לא בלם. ואראן הבלם הטוב בקבוצה ‘על הנייר’ ומבחינת היכולת בשנה האחרונה זה נאצ’ו.

אבל אם כבר יונייטד, מתסכל לראות איך היא שמה את ידה על ג’יידון סאנצ’ו שהיה יכול לנעול לנו את האגף לעשור בזמן שאנחנו מתחננים לסימן מאמבפה. יש עוד שחקנים בעולם ואנחנו לא ב-2018 - כל כך קל לשפר את ההתקפה שלנו. סאנצ’ו מהיר, רעב, דריבליסט, סיפק מספרים, דורטמונד נמצאת כמה קומות מתחת לפ.ס.ז’ בשרשרת המזון. נורא

לפי כמה מקורות מאוד אמינים,וראן קרוב מאוד לסיכום ביונייטד.
כנראה שנקבל עליו בסביבות 50 מיליון ואנחנו לא צפויים להשתמש בזה לרכישת בלם.

אני חושב שוראן כבר לא מה שהיה,מאז המונדיאל הוא נהיה קצת רכרוכי ונראה חסר ביטחון לפעמים,זה לא אסון שהוא עוזב,אבל לא להביא אף אחד במקומו זה יהיה פשע,להסתמך על אלאבה/נאצו עם כל האהבה זה לא רציני,בטח אם המחליף שלהם זה ואייחו שבקושי היה בהרכב בגרנאדה.
לא יודע מה קורה במועדון אבל זה נראה רע ואני מאוד פסימי לקראת העונה הבאה.

בהמשך לסאנצ’ו, סיטי קרובה לרכוש את גריליש.
לדעתי אנדרייטד מובהק. השחקן שהכי מזכיר את דה בריינה.
דריבל מצוין, מוסר בחסד, אינטילגנטי מאוד והכי חשוב - יודע לשים כדור ברשת. דבר שכ"כ חסר לנו.

זאת הבעיה שמתעקשים רק על אמבפה.

וראן בגלוי רוצה לעזוב והוא בשנה אחרונה לחוזה, זאת עמדה מאוד קשה למשא ומתן. הערך הריאלי שלו לדעתי זה לפחות 70-80 (בגלל המעמד שלו לא בזכות היכולת) אבל 50 זה סביר ביחס לתנאים.
אני אישית בעד למכור אותו כל עוד אפשר להרוויח משהו. הוא בינוני כבר 3 שנים והאמת היא שזאת לא אבידה גדולה לקבוצה וראינו איך הסתדרו בלעדיו העונה.

לדעתי נסתדר עם נאצ’ו-מיליטאו-אלאבה וצ’וסט כבלם רביעי, גם מנדי יכול לשחק בלם כשצריך.

לגבי סאנצ’ו אני מסכים איתך לגמרי זה ביזיון שבכלל לא ניסינו ללכת עליו. מנצ’סטר הביאו אותו ב85 מיליון, סכום מאוד סביר לשחקן בקליבר שלו, וזה שחקן שהיה מאוד יכול לשדרג אותנו גן לקבוצה הזאת וכמו שאתה אומר גם לעתיד.
בנוסף עצם זה שמכרו אותו מקטין את הסיכוי שהלאנד יבוא (לכל קבוצה שהיא), פשוט כי כנראה דורטמונד לא תרצה למכור את 2 השחקנים הכי טובים שלה בקיץ אחד.

עם זאת, מבחינתנו הקיץ יתחיל רק אחרי היורו, כל מה שקורה לפני זה רק דיבורים, אז צריך לחכות עם התסכול.

לפי הדיווחים דורטמונד כבר הבהירה לכל המתעניינים שהלאנד נשאר אצלה בעונה הקרובה. אם יש סיכוי להביא אותו זה רק בעונה הבאה. הבעיה שכל אירופה רוצה אותו. באיירן תחפש מחליף ללבנדובסקי המתבגר, כל האנגליות יריבו עליו ומדובר בשחקן שגדל באנגליה ואבא שלו שיחק שם. הפרמייר ליג נראית היעד הטבעי עבורו. ההזדמנות שלנו להנחית את הלאנד תגיע אם אודגור יהפוך לשחקן הרכב, והחיבור הטוב ביניהם ישכנע את ארלינג להצטרף.

יש דיווח שאמבפה לא מעוניין להאריך חוזה כרגע ב.פ.ס.ז’. לא נראה לי שזה ישכנע את הקטארים למכור אותו. הכבוד יותר חשוב להם מלקבל 120-150 מיליון יורו על אמבפה. אל חאליפי כבר הצהיר שלא ימכור אותו. גם פה נראה שהסיכוי היחיד שלנו הוא בקיץ הבא.

הבעיה שעם הסגל הנוכחי כשהכוכבים שלנו הזדקנו בשנה ומגיעים תשושים אחרי עונה בלי רוטציות, ואחרי יורו או קופה, לא בטוח שתהיה לנו קבוצה תחרותית בעונה הקרובה. למה שאמבפה והלאנד ירצו לבוא דווקא אלינו אם נעבור עונה כושלת? מבחינה כספית סיטי ופ.ס.ז’ תמיד יוכלו להציע להם שכר גבוה יותר. סביר להניח שליברפול, יונייטד וצ’לסי יציגו קבוצה יותר תחרותית מאיתנו. יהיו להם מספיק אופציות טובות. הימים שיכלנו להושיט יד ולבחור את כל מי שאנחנו רוצים נגמרו מזמן.

החשש הוא שאנחנו מתמקדים רק בשניהם ובסוף נישאר בלי כלום.

לא סביר בעיניי שאחד השחקנים הטובים בעולם, זוכה כדור ונעל זהב ודאי בעתיד הקרוב יבחר את עתידו המקצועי בהתאם לאיפה ישחק שחקן אחר בינוני במיטבו. גם אם מדובר בחברו הקרוב מהנבחרת.

ובנוסף, לא סביר בעיניי שדורטמונד לא תמכור את השחקן העונה ב 150 מיליון יורו ותחכה לסיום העונה הבאה ותשחרר אותו ב 70 מיליון, הם לא במצב של לאבד הכנסה כזאת, זה יוצא שהשאלת הלאנד לעונה עולה להם 80 מיליון יורו, מטורף, ומנהלי דורטמונד לא מטורפים.

למרות שנראה שלבעלי פסז’ לא אכפת מכסף הוא לא יוותר על 150 מיליון יורו רווח עכשווי כדי להשאיר את אמבאפה עוד עונה, הוא כנראה ועדיין משוכנע שיצליח לשכנע את הצרפתי לחתום על חוזה מנופח, אם יתחיל להאמין שזה לא יקרה ימכור את אמבפה, מליארדר או לא הוא עדיין איש עסקים ומוקף ביועצים הכי טובים בעולם.

דעתי בעניין סאנצ’ו, שחקן טוב אבל משלמים עליו מחיר של כוכב אנגלי(כלומר מחיר של כוכב על עולמי), 85 מיליון יורו במחירים של לפני קורונה זה מעל 140 מיליון יורו, ושחקן נחמד עם ממוצע של 12 שערים לעונה לא שווה סכום שמתקרב לסכום הזה, יכול להיות שיתפתח לכוכב ענק, אבל אני אישית בספק שיגיע לרמה של שחקן ששווה לשלם עליו סכומים כאלה.
במחירים האלה שווה להוסיף עוד קצת וללכת על כוכבים שאתה בטוח יתנו לך את ה 20 שערים פלוס לעונה.

אתה שוכח שגם לעלות לצ’מפיונס זה שיקול מבחינת דורטמונד. לשחק בבתים זה הכנסה של 30-40 מיליון יורו, ובדר"כ הם עולים לשמינית שזה מבטיח עוד 10-15 מיליון (בונוסים על נצחונות נקודות שערים וכ’ו).

אם העונה הם בקושי סיימו מקום רביעי בגרמניה ביחד עם סאנצ’ו והלאנד, אז בלעדיהם מה הסיכוי שלהם לעלות?
לדעתי הם לא ישחררו את שניהם בקיץ אחד, אלא אם תגיע הצעה באיזור ה200 מיליון על הלאנד, מה שלא נראה לי יקרה.

לסאנצ’ו אגב יש בממוצע כל עונה 12 גולים ו-16 בישולים, כלומר תורם כמעט 30 גולים לקבוצה בעונה. מסכים עם דור, סוגר לנו עמדה ל-10 שנים.

סיכויים מצויינים, 85 מיליון על סאנצ’ו ועוד 150 על האלאנד, הם יקנו את סאנצ’ו והאלאנד הבאים ברבע מחיר וימשיכו להתגלגל ולשחק בצ’מפיונס עם רווח נאה של 150 מיליון יורו.

אני לא אומר שסאנצ’ו הוא שחקן רע, רק שלא שווה את המחיר ששולם עליו, 85 זה המון כסף על שחקן שעדיין לא הוכיח שהוא שייך לרמות האלה, במחיר הזה עדיף להוסיף עוד קצת וללכת על אמבאפה או להוסיף קצת הרבה על האלאנד.
זאת רכישה מצויינת ליונייטד שלא במצב של למשוך את הגדולים באמת כמו הנורווגי והצב ורואים את הקבוצה השנואה והאחות המכוערת של אתמול משתלטים על הליגה, לכן להתאבד על שחקן כמו סאנצ’ו נראה מהלך נכון, לנו כריאל מדריד יהיה יותר נכון ללכת על הרמה היותר גבוהה, השחקנים שלבטח יהיו הכי טובים בעולם, אם המטרה היא אמבאפה והאלאנד אי אפשר לבזבז 85 מיליון יורו על סאנצ’ו, בטח כששני השחקנים הטובים בעולם יהיו זמינים ללא כסף עונה הבאה, ויש סיכוי טוב לרכוש אותם גם העונה במחיר מבצע.

אם היה פורטוגלי או קרואטי ולא אנגלי היה עולה 40 מיליון ואז היה רכישה מצויינת סאנצ’ו

את זה אפשר למחוק.
נקנה על ידי סוסידד ב 35 מיליון יורו וחוזה עד 2026.
למי שדואג למצב הכלכלי של דורטמונד, הנה נכנס להם עוד כסף בנוסף לסאנצ’ו.
למתחרות על האלנד תוסיפו גם את ברצלונה. מסי יחתום לשנתיים כך שהאלנד יוכל “לתפוס” שנה איתו. וההנהלה החדשה תדאג שנוכל לארגן את ה 75 מיליון יורו ולעמוד במשכורת שלו.

אגב, מדברים פה על האופציה ש"נאלץ" לחכות לאמבפה בשנה הבאה אחרי פוג החוזה.

ה"אילוץ" הזה הוא התסריט האידיאלי מבחינתנו, טוב ככל שיהיה אמבפה לא באמת שווה 100 מליון יורו (נניח) אקסטרה (מעבר לשכר) לעונה אחת. הסיבה היחידה ששוקלים להביא אותו עכשיו (לדעתי) זה החשש לפספס אותו לקבוצה אחרת או שיחדש חוזה בסוף.

אם אמבפה יחתום כשחקן חופשי אז נאלץ לשלם לו מענק חתימה ואולי גם משכורת גבוהה יותר.
כנראה שזה לא יגיע ל100 מיליון אבל החיסכון בכך שיגיע עונה הבאה לא יהיה שווה 100 מיליון אלא פחות.

בנוסף, לא יודע מה תעריף זכיה באליפות/ גביע ספרד, אלה בהחלט תארים שעם אמבפה אנחנו פייבוריטים רציניים לזכיה בהם, ובלעדיו לא בטוח.
אמבפה לבדו גם שווה אולי שלב או 2 באלופות.

אני לא בא להגיד שלא משתלם לחכות ולנהל דיון של האם עדיף עכשיו או שנה הבאה, רק שיש פה עוד משתנים.

כמובן שגם קיים הסיכון שיבחר בקבוצה אחרת.

אני מכיר את הסיטואציה עם ואראן היטב, אתם זוכרים כמה צ’לסי סחטה מאיתנו על אדן הזאר, סתם תוהה? בכל מקרה הבעיה היא בכלל להגיע למצב הזה שאנחנו עם הגב אל הקיר. אחרי האליפות ב-2020 לא חשבו לחדש את החוזה?
אם אמבפה לא מגיע, וכנראה שזה או הוא או כלום, גישה שאני סולד ממנה - בעצם מניפים דגל לבן לעונה הזו וזה בלתי נסלח, עיינו ערך קיץ 2018 אחרי עזיבת כריסטיאנו. והסגל התחיל להיות גמור עד אז. ואני לא חושב שמישהו פה יכול לחתום שהוא יגיע בשנה הבאה.
למה בדיון על סאנצ’ו מתייחסים רק לשערים שכבש ולא לבישולים? הוא בישל 40 שערים בשנתיים, הוא שחקן מוכח מאוד גם הוא לא אמבפה או הולאנד. היחסים בין וריאל ודורטמונד טובים, הוא שחקן שהיה אפשר לצרף. הוא ייתן בשנה אחת יותר מכל שחקני הכנף שלנו ביחד.

בסדר זה היה פעם, כשממש היינו צריכים שחקן התקפה שיביא מספרים

בשנה שעברה ברצלונה קיבלה 3 מיליון יורו על הזכיה בגביע עבור כל המשחקים ביחד.
בליגה למיטב ידיעתי אין פרס כספי על זכיה. כל מיקום בליגה מקנה 2 מיליון יורו נוספים, שמחושבים על פני ממוצע של 5 שנים. כך שאם אתה בונה על מימון חלקי של אמבפה מהזכיות המקומיות בספרד, תשכח מזה.
ליגת האלופות זה סיפור אחר כמובן, אבל שם הרבה תלוי בהגרלה.

החשש הזה הוא זה שהופך את האילוץ לרחוק מאידיאלי.
מעבר לאי וודאות, אמבפה מסיים חוזה משמעו ככל הנראה מענק חתימה או משכורת גבוהה יותר. וזה בלי להתייחס לכך ששנה זה המון זמן שדברים רבים יכולים להשתנות. הסיטואציה כרגע מאוד עדינה ורגישה.
אין לי ספק שריאל תעדיף לסיים עם זה הקיץ.

קודם כל תודה על המידע.

לא התכוונתי שאמבפה ישתלם לנו. רק שזה לא הפסד של 100 מיליון + משכורת כי יש עוד משתנים.

וראן, ראמוס, אמבפה, לא אכפת לי…
רק בבקשה, אל תתנו לי לראות את חסוס ואייחו פותח אצלנו אפילו משחק אחד בשנה הבאה אני מתחנן.