דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם כבר שחקן שיכול לשדרג אותנו הייתי מנסה ללכת על קינגסלי קומאן.
לפי הדיווחים הוא מעוניין לעזוב את באיירן.

קומאן הוא הוניסיוס של באיירן, רק שהמקור שלנו מוצלח יותר, מבקיע יותר וצעיר הרבה יותר

בגלל זה אמרתי במחיר הנכון, בכללי זה הימור שלפי דעתי שווה יותר מאשר מריאנו לדוגמא שאולי כשיר אבל אתה מעדיף לעלות עם אסנסיו כחלוץ מדומה מאשר איתו. ברור שהוא לא חלום חיי אבל במציאות הנוכחית דמבלה הוא הימור שבהחלט הייתי שוקל בהנהלת המועדון.

מבקיע יותר? ממליץ שתסתכל על סטטיסטיקה בעונה האחרונה. לא שקומאן סקורר ענק אבל אני לא מצליח להבין מדוע לומר דברים לא נכונים.

וברמה המהותית - הכישרון של ויני אולי גדול יותר. בפועל קומאן שחקן מתאים יותר לכדורגל האירופי.
אתה הרי זה שכותב כאן מגילות על התאמתו של ויניסיוס לרמות הגבוהות.

הטענה היחידה שנכונה בתגובתך היא גילו הצעיר יותר של הברזילאי. גם זה משהו ידידי.

גם הוא פציע סדרתי רק עם נפש הרבה יותר חלשה מהשאר, אמר פעם שעוד פציעה אחת גדולה הוא פורש.
בקיצורהכל ה"אפשרויות" לחיזוק שהעלנו פה יש יותר סימני שאלה מאשר קריאה, אולי אפשר להבין למה פרז שומר את היד עמוק בכיס.

אם לא היה פציע המחיר היה שונה, דמבלה גם כשהוא לא פציע הוא כאב ראש רציני, מבחינת כישרון הוא יכול להיות שחקן טופ עולמי. אבל כבר יש לנו שחקן פציע שכבר הוכיח בניגוד לדמבלה שהוא טופ עולמי

למה קומאן מתאים יותר לכדורגל האירופי? דווקא נראה שוניסיוס בגיל 20 בוגר ורציני ומשקיע יותר מקומאן.
זה שוניסיוס לא מתאים לרמות האלה עכשיו לא אומר להביא שחקן דומה שעוד פחות מתאים וגם בגיל מבוגר יותר.
קומאן מבקיע 4 שערים בקבוצה ההתקפית ביותר באירופה, וניסיוס 3 בקבוצה שכל שער אצלה זה לידת עכוז, ברכותיי, צדקת בהפרש של שער.

נשמה, ההבדל בינינו זה שאני לא טענתי לכתחילה שהוא כובש יותר מויניסיוס. בכלל לא השוויתי אותו אליו.
אתה זה שטענת זאת. ואני רק העמדתי אותך על טעותך.
מקווה להבא שתלמד לבדוק נתונים לפני שאתה מגיב.

ואם כבר משווים ביניהם אז קומאן ב29 משחקים כבש 5 שערים ובישל 10. ויניסיוס ב35 משחקים עם 3 ו3.

כך או כך, התאמתו העדיפה של קומאן לא באה לידי ביטוי בכיבושים או בישולים אלא במסגרת שטף המשחק. בקבלת החלטות, בהשתלטות על כדור ובכלל בפעולות בסיסיות.
יכול מאוד להיות שויניסיוס פתאום יעשה קפיצה משמעותית וישתפר פלאות. כרגע הבעיות שלו לא מצליחות להיפתר.

לעת עתה קומאן הרבה יותר טוב. הוא אולי יספק פחות סרטוני יוטיוב מגניבים אבל יעזור לריאל מדריד יותר.

ידידי, זה אתה שקבעת שקומאן זה שחקן שיכול לשדרג אותנו, אז הוא לא, והבאתי את וניסיוס כדוגמא כי קומאן הוא לא שידרוג אפילו עליו אלא שינמוך

בהחלט לא, וניסיוס בגילו הצעיר מראה משחק יותר בוגר מקומאן, והברזילאי בן 21 וקומאן כבר כמעט 26, לדבר על קומאן ולהזכיר יתרונות מבחינת קבלת החלטות, שטף משחק והשתלטות על הכדור ופעולות בסיסיות זה לא רציני, כי אלה בדיוק נקודות החולשה שלו שמנעו ממנו להפוך להרבה יותר ממה שהוא, הוא בנוי בעיקר על מהירות ואחד על אחד, בדיוק כמו וניסיוס, רק שהצרה שלנו עדיין בגיל הנכון ויכול להתפתח בניגוד לצרה של הבווארים.

בקיצור, קומאן הוא לא שידרוג, רחוק מזה, גם במצבנו העכשווי העגום.

מסתבר שאת הצרה הזאת קלופ רוצה. ונגלסמן לא כ"כ ממהר לשחרר לו.
אבל נעצור כאן. אתה תגיד שהוא פחות טוב מויניסיוס ואני אטען אחרת.

אם תצא מכאן עם כבוד בסיסי יותר לנתונים ועובדות - דיינו.

המון טיעונים עמוקים ללמה הוא לא יצליח…

מבקיע יותר שערים ממי שכרגע נמצאים?
משלב מהירות עם טכניקה ולא בורח מהכדור?
יש לו את כל מה שצריך כדי לקבל צ׳אנס במועדון גדול יותר.
כותב שערים ובישולים יחד:
ממפיס - 34 ב3100 דקות
רודריגו - 10 ב1300 דקות
ויניסיוס - 13 ב2700 דקות
אסנסיו - 9 ב2600 דקות
בראהים - 11 ב1900 דקות

אני מבין את הטיעון הלוגי שהצלחה בליגה פחות חזקה לא גוררת הצלחה בריאל מדריד.
אבל האם הצלחה בקבוצה קטנה אומר בהכרח שהוא ייכשל בקבוצה גדולה? כמובן שלא. אני יכול להביא לך אינספור שחקנים שהצליחו בקבוצה בינונית ואז גם בקבוצה גדולה. אתה אוהד ליברפול, מבין כל השחקנים המעולים שלכם, כמה הגיעו אליכם אחרי הצלחה במועדון גדול? בדיוק תיאגו אחד

מה הדרך מבחינתך להגיע לריאל מדריד אם לא זכית לגדול במחלקת נוער? כל שחקן כמעט מתחיל בקבוצה קטנה וכשהוא מצליח הוא מתקדם.
חוץ מזה:
יוביץ - 60 מיליון.
מריאנו - 20? (לא זוכר)
ממפיס - 0!
אז שוב למה הם כן והוא לא? מה אני מפספס פה?
אני מבין למה זה הימור, אבל בהימור יש סיכון, הסיכום בהימור על ממפיס הוא קלוש.

החלק הראשון נכון, מצד שני גם סלאח ודה בריינה… יש עוד לא מעט שחקנים שנכשלו כילדים בקבוצה גדולה ולאחר מכן הצליחו (פאביניו למשל היה שחקן ריאל והיום הוא אחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם).

החלק השני הוא סתם השערה שאתה כותב כעובדה.
חוץ מזה שלברסה יש על הספסל שחקני התקפה טובים משלנו וקל להתבונן במספרים ביחס לדקות ולראות זאת.

בכל אופן אני חייב להבין למה ההתנגדות הגדולה?
לא כתבתי שממפיס יביא לנו אליפות. כתבתי שיש שחקן שעולה 0 שלפי המספרים עדיף על כל מי שנכשל אצלינו השנה ואנחנו רק מדברים על כמה שהשאלה תעשה להם טוב, אז איפה בדיוק הסיכון?

כאן בדיוק הבעיה, אתה מבסס את כל התיאוריה שלך על הנתון הזה, ובנוסף מזכיר סרטוני יוטיוב כאשר נראה שאתה בעצמך את דעתך על קומאן שואב גם מסרטוני יוטיוב שבהם הוא נראה הזאר בשיאו, מוסיף את קלופ והופ אתה חושב שיש לך דעה לגיטימית…

הבעיה שבזמן האחרון אני חש שאני בין הבודדים(ממש בודדים אבל) שרואים כדורגל שהוא לא תוצרת ריאל מדריד או ברצלונה, אני די בטוח בסבירות של 98% ומעלה שלא ראית מספיק את קומאן כדי שתוכל לחוות עליו דעה, אבל הנה אתה עושה זאת ובנחרצות ומנסה ללמד אותי על נתונים ומה לא.

קלופ רוצה את קומאן(אם באמת רוצה כפי שמפרסמים) כמחליף שני לסלאח ומאנה אחרי ג’וטה, הוא רואה בו שחקן ורסטילי ומהיר שהוא יכול להשתמש בו במשחקים מסויימים, הוא לא רואה אותו כשחקן שילחם בסלאח או מאנה על ההרכב, כלומר לא שידרוג לליברפול אלא עוד בורג קטן. כלומר מחליף של אוריגי, אלא אם כן אתה חושב שגם אוריגי זה שידרוג…

מריאנו בליון - 27 שערים(21 גולים ו-6 בישולים, והוא לא בועט פנדלים) ב 3400 דקות.

עכשיו בוא תסביר לי כמה מריאנו הוא שידרוג על פני וניסיוס ואסנסיו…

הוא כבר בגיל שלא מתקדמים לשום מקום, בניגוד לשמות שציינת שלא הצליחו(לא נכשלו, לא הצליחו) ועברו לקבוצה יותר קטנה וחזרו מיד בגיל המתאים לטופ, ממפיס כבר עשה את המעבר הזה מקבוצה בינונית פלוס לטופ העולמי בגיל המתאים ונכשל, עבר לשחק בליגה קטנה ולא הצליח לחזור, מגיע לברצלונה רק בגלל קומאן ורק בגלל שהוא העברה חופשית.

תחזור אחורה ותבדוק נתונים של שחקנים שאני כתבתי שיכשלו, נכון שזה השערה אבל אני פוגע בשחקנים נכשלים באחוזים מאוד גבוהים, יש לי חוש מפותח לזהות כישלונות.

כל הימור שאני לא רואה בו רווח ממשי לא שווה לקחת את הסיכון שלו גם אם הוא נמוך, למה לטחון מים ?

אם הגעת למצב שבו אתה מניח על בסיס כלום בערך שאני מגבש את דעתי על קומאן מסרטוני יוטיוב אז מצבך באמת מטריד.
באיירן, מילאן ודורטמונד הן הקבוצות שאני רואה הכי הרבה אחרי ריאל. יש לך דרך לדעת את זה? לא. זה לא מונע ממך להיות בטוח בסבירות של 98% מה מקורות המידע שלי.

מה ההבדל בינינו? אני לא מניח הנחות לגביך שאין לי כל דרך לדעת. אני נותן בך אמון שאתה באמת רואה. הטענה שלי אחרת - אתה רואה אך לא תמיד מבין מה שאתה רואה.
זה מבוסס אגב על יותר ממקרה אחד בדיונים כאן.

ומילה אחרונה לגבי נתונים.
בפעם המיליון בערך - לא אני התחלתי איתם. למען האמת לא ידעתי אותם. הניסיון איתך לימד אותי שאתה יכול לכתוב דברים לא מבוססים אז צבט לי לבדוק. באופן לא מפתיע שוב טעית.
אז שוב - ממליץ לך ללמוד להבא. אנשים לא תמיד בודקים דברים כאלה. כשמדובר בכאלה שיש להם היסטוריה של טעויות כאלה אנשים דקדקנים יותר.

:joy:
אתה מצחיק אתה.

אחרי מה שכתבת על קומאן אני במקומך הייתי מקבל את ההערה שלא ראית את באיירן משחקת, זה יותר מחמיא לך מאשר כן ראית את באיירן כל שבוע וזאת עדיין דעתך על קומאן. נתתי לך חבל הצלה ואתה בכוח ממשיך להציג את עצמך כמי שלא מבין מה הוא רואה(בלשון המעטה).

זה היה ונגמר 3 או 4 פוסטים אחורה, אכן קומאן הבקיע שער אחד בודד יותר מוניסיוס והודאתי בטעותי ונגמר, זה שאתה ממחזר זאת כל הודעה שנייה רומזת שאתה כבר לא כ"כ בטוח במה שאתה כותב ומנסה להיאחז במשהו.

שוב, קומאן הכי רחוק מאיך שאתה הצגת אותו, הוא לא שחקן חכם, לא מתאים לשטף משחק, בנוי על מהירות בעיקר, שחקן לא ממש בשל, ובגילו זה כבר לא יהיה.
אתה יכול לטעון שאני לא מבין את מה שאני רואה, אבל אני מאוד אופתע אם יש כאן מישהו שכן ראה אותו וגם מבין קצת בכדורגל שיסכים עם הטענות שלך ולא עם שלי, וזה כמובן למרות שכבר היו כמה מקרים שלא הבנתי את מה שראיתי :joy:

לדעתי וכרגע בסבירות של 99% ומעלה אתה ראית את קומאן מספר פעמים שאפשר לספור אותם על כף יד אחת, אתה התרשמת מהמהירות שלו, מהאחד על אחד שלו, מהיציאה המרשימה שלו מהמקום ונדלקת, בדיוק כפי שחלק לא מבוטל מכותבי הפורום כאן נדלקו בהתחלה על וניסיוס, רק שהם ראו את הברזילאי שבוע אחרי שבוע וראו גם את כל החסרונות שלו והגיעו למסקנה שהוא לא זה, אתה עדיין למרות מה שאתה טוען לא ראית מספיק את קומאן כדי שתעבור את התהליך שהחברים כאן עברו עם וניסיוס.

אם אנחנו כבר במוד של טיפים אז הנה עוד אחד - תנסה לייצר עקיצות משלך. לקחת את מה שאמרתי כלפיך ולהפנות זאת אלי מלמד הרבה על רמת היצירתיות שלך :wink:

בכל אופן, אתה ממשיך לקבוע בוודאות כמה ראיתי את קומאן. מודה שאני לא רגיל לרמת טיעונים מהסוג הזה, אבל כנראה שיש מתאם בין טיעונים כאלה לרמת הבנה של המשחק.

ואם נכנסו לויניסיוס גם אז ההבדל בין רוב האנשים כאן לבינך הוא בשאלת הפוטנציאל שלו. את מה שאתה ראית כולם בערך ראו מלכתחילה. לצד החסרונות שלו הם טענו שזה אולי עניין של עבודה ושיפור של נקודות מסוימות.
בקיצור, אתה מנסה לגזור קופון על המובן מאליו בהתגלמותו.
מפתיע? לא ממש.

כל שחקן שהצליח בליגה קטנה הוא מריאנו?

סאלאח ברומא: 34 ב3200 דקות.
בדומה לממפיס גם סאלאח נכשל לפני זה בקבוצה גדולה ונזרק משם (צ׳לסי).
עכשיו תקן אותי אם אני טועה אבל סאלאח כן טוב מויניסיוס.

בדיוק!!!
אולי הוא ייכשל, אבל הסיכוי שיכשל זהה לסיכוי שהרבה שחקנים אחרים שבאו מליגה קטנה יכשלו רק שהוא ייכשל עם תג מחיר של 0 ולא של 60 (יוביץ׳).

הכל עניין של ציפיה!
אז הוא לא יהיה סלאח, אז מה? האם אין שחקנים פחות טובים מסאלאח שישדרגו אותנו?
אני לא רוצה שיתקדם, אני רוצה שיראה פה את מה שמראה בליון, לא חושב שזה הזוי. גם אם ה34 ירד ל20 זה עדיין שווה ערך ל2 שחקני התקפה שלנו היום.

אפשר להפסיק לטחון מים. נסכים שלא להסכים.
אני חושב שהוא יותר טוב מהשחקנים שיש לנו בהתקפה ואתה לא.

בוא נבדוק אם ממפיס עונה הבאה יכבוש פחות מכל הצעירים שלנו.

רומא וליגה איטלקית זה לא ליגה צרפת. סלאח הצליח מאוד בליגה האיטלקית הפך מיד לכוכב וחזר לקבוצה גדולה בגיל 24 שזה הגיל ששחקן כדורגל מתחיל להגיע לשיא ומתחיל לפרוץ, וכך היה שבליברפול הוא פשוט התפוצץ, כך גם המקרה של דה בריינה, ממפיס מאז שעזב את היונייטד מדשדש בליגה הצרפתית, לא הראה משהו שיכול לגרום למישהו לחשוב שהוא מתאים לחזור למשחק של הגדולים, הוא בן 27 וחצי כבר, היה צריך לעשות את הפריצה לפני 3-4 שנים.

ככה ננהל את ריאל מדריד ? נביא שחקנים נכשלים בינוניים מעבר לשיא רק כי הם מגיעים בחינם ואולי נזכה בלוטו ? רוצה שנהיה לבאנטה או ברצלונה ? :slight_smile:
בימים כתקנם עקיצה כזאת הייתה מובילה לדיון סוער ומעניין, אבל אוהדי ברצלונה נראה לי לא במצב רוח קרבי לאור המצב. אולי אם אכתוב משהו על פפ ?

לטחון מים כתבתי על לקחת הימורים לא שווים, לא על הדיון איתך ידידי.

אתה מוזמן לצלם את הדיון הזה ולנסות לחזור אלי בסוף העונה לגרום לי לאכול את הכובע, אבל גם במקרה הפוך מצפה ממך לחזור לאכול בעצמך כובע :slight_smile:

נכון, אבל מה לעשות שאין דוגמה מושלמת כי כל מקרה בסוף לגופו.
חוץ מזה שהליגה האיטלקית התחזקה בשנתיים האחרונות. ב2016 כשסלאח שיחק שם היא הייתה חלשה יותר.

קודם כל זה מעולה :joy:

אם יש לנו שחקן פחות מבינוני בהרכב הפותח ואין כסף להביא שחקן טוב אז כן, אסתפק בשחקן סביר לבנתיים.
ה0 יורו האלה לא ירחיקו את אמבפה ולא אף שחקן טוב.
אין פה עניין של זכיה בלוטו.
העונה ריאל הייתה רחוקה מרחק נגיעה מאליפות, בהחלט יכול להיות ששחקן טיפה יותר טוב מויניסיוס היה כובש איזשהו שער שהיה ההבדל בין מקום שני לראשון. יכול גם להיות שלא, זה רק אומר שכן גם שחקן סביר במקום בינוני יכול לעשות הבדל.
גם הייתה תקופה שבנזמה היה פצוע, שחקן יותר טוב ממריאנו אולי היה עוזר לנו לאבד פחות נקודות בתקופה ההיא.

אני כמו שאתה רואה ממשיך בכיף. הדיונים איתך מעניינים.

אם יש משהו שאי אפשר לקחת ממני זה שאני מודה כשאני טועה.
הלוואי שאתה צודק אגב

הדגש הוא לא על הליגה האיטלקית מול הצרפתית הדגש כאן הוא הרבה יותר על עניין הגיל ועל היכולת לפני המעבר, במקרה של סלאח ודה בריינה זה הלך בדיוק לפי ספר “המדריך לכדורגלן המתחיל”, התחילו להראות יכולת מרשימה בגיל הנכון, עברו לקבוצה גדולה בגיל המתאים ואז בדיוק בשנים של שיא הקריירה התפוצצו, ממפיס כבר איחר את הרכבת.

וגם מקצועית למרות השערים לא רואה אותו משתלב לא אצלנו ולא בברצלונה, כבר כתבתי בפורום של ברצלונה שממפיס אוהב את הכדור לרגל ולייצר מהלכים ולא שחקן של תנועה מהירה לשטחים, להם יש את מסי אז ממש לא ברור לי מה ממפיס אמור לעשות(מה גם שעם כדור ברגל קוטיניו הרבה יותר טוב ממנו), אבל גם אצלנו יש מחסור בשחקנים של תנועה חכמה, לא רואה את ממפיס מוסיף לנו משהו.

לפי מה ששניהם הראו בליגה הצרפתית לא בטוח שממפיס עדיף על מריאנו כשבנזמה פצוע.

ובעניין ה 0 עלות, אני נגד מהלכים כמו אלה שברצלונה עושה, זה משדר שאתה מועדון שנמצא במצוקה, וזה לא ימשוך את השחקנים שאנחנו באמת צריכים.
להחתים כוכבים מזדקנים שסיימו חוזה ואתה מחתים אותם כדי להינות מהנסיון שלהם וממעט הדקות האיכותיות שנשארו להם זה מקובל, להחתים שחקן בינוני שלא יתפתח לשום דבר זה כבר עניין אחר.

איזו רכבת?
מועמד לשחקן השנה בעולם הוא לא יהיה. אבל מספר השחקנים שלא היו מעולם מועמדים לשחקן השנה בעולם שיכולים לשדרג אותנו הוא עצום.

מה אסנסיו מוסיף? מה רודריגו מוסיף?
היחיד שמוסיף מבחינת צורת משחק זה ויני, והוא מפצה על כך עם סיומת נוראית.
ממפיס לא צריך להתחרות עם אמבפה, הוא צריך לתרום יותר מספרים מהקיים, בהחלט אפשרי.

כנראה שגם לא נדע. לטעמי כן.
ועדיין היינו מוכנים להמר בסכום כסף לא קטן עם מריאנו ולא מוכנים לשים 0 על שחקן עם מספרים גבוהים משלו באותה קבוצה ואותה ליגה.

קבוצת כדורגל צריכה סגל רחב. אם יש לך שחקן שיכול להוסיף עומק זה חשוב.
כרגע הוא לטעמי ברמת הרכב, אבל כשישחקו פה אמבפה והלאנד (בעזרת השם) אני אהנה מאיזה ממפיס שיעלה מהספסל ולא אסנסיו שיקווה שלא ימסרו לו

לא יודע מה זה אומר שאנחנו ׳מעוניינים׳ - אבל הוא שחקן

https://twitter.com/InfiniteMadrid/status/1409787087939854339