דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יותר מיזה אני מהמר שהוא יגיע.
השאלה אם זה מספיק, לדעתי לא.

יספיק למה?
כדי להראות טוב יותר משנה שעברה? כנראה שכן.
כדי לקחת אליפות? לטעמי אנחנו הפייבוריטים בסנריו כזה.

בסוף הבעיות שלנו השנה היו ב2 עמדות בעיקר - בהתקפה.
אמבפה פותר את אחת מהן, ובתקווה שהזאר/בייל (מי שכשיר) את השניה (או שאחד הצעירים יעשה קפיצת מדרגה).

האם נהיה ברמה של אריות אירופה? קשה לדעת, אבל זה צעד עצום בכיוון הנכון.

מצב הסגל שלנו לא בקנטים כמו שהקבוצה נראית. מקווה שתחת אנצ׳לוטי זה יראה טוב יותר. ויחד עם אמבפה נקבל זוף סוף מחץ שהיה כה חסר לנו.
רק מקווה שבנזמה לא יחזור להיות מפנה שטחים בלבד

אם אמבפה מגיע זה מבחינתי אחלה בחלה של קיץ. ברור שאפשר לשדרג עוד 2-3 עמדות משמעותיות, אלא שלא מדובר בעניינים דחופים.

שחקן כמו אמבפה משנה את כל הצורה שבה הקבוצה עובדת.
למשל, שחקנים כמו ויניסיוס ורודריגו לא יהיו המוציאים לפועל, בנזמה לא יהיה הכתובת היחידה לכדורים ואולי גם המערכים השונים יהיו גמישים יותר.
שאלה משמעותית היא אדן הזאר. אולי אני אופטימיסט אך אני עדיין בונה עליו. כרגע אני משתדל לתלות תקוות בצוות החדש, בבלגי עצמו וגם בהגעה אפשרית של אמבפה שאולי תוריד ממנו קצת לחץ.

עם אמבפה זה נראה ככה

קורטואה
אלאבה מיליטאו נאצ’ו ואסקז
מודריץ’ קסמירו קרוס
אמבפה בנזמה בייל

אליפות ומינימים חצי גמר צ’מפיונס, 100 שערי זכות בליגה

אם נצליח להביא גם קשר מרכזי נוסף אנרגטי, פיזי ומהיר כמו קמאבינגה אז אנחנו בכלל נהפוך למפלצת

אתה מפספס משהו חשוב שלא לומר עיקרי.
ברגע שאתה מביא את השחקן הטוב בעולם (פלוס מינוס), זה מביא איתו שחקנים אחרים שרוצים להיות חלק מקבוצה מצליחה. קודם מביאים את מבאפה והשאר יקרה לבד. זה 70 אחוז מהעבודה.

אני לא מתרגש מהעזיבה של וראן, שלמרות השם הגדול בפועל מדובר בבלם השלישי הכי טוב בסגל שלנו. הבעיה היחידה זה לא להביא גיבוי איכותי במקום.

ובנימה אחרת אני כרגע בירח דבש במדריד וביקרתי לראשונה בסנטיאגו ברנבאו, וואו איזה חוויה ! אתה באמת מקבל את ההוד וההדר ותחושת היריאה שזה פאקינג מועדון הכדורגל הכי גדול בהיסטוריה ללא שום תחרות בכלל. ראינו פרזנטציה מדהימה על איך יראה האיצטדיון החדש וזה סופר סופר מרשים, היה שווה שנתיים נטולות רכש😅

לאליפות זה חייב להספיק, לחזור להיות ריאל הגדולה לטעמי לא. אנחנו נהיה תלויים בהצלחה של השחקנים הנוספים במערך שלצערי חוץ מרודריגו (שגם לו יש בעיות רבות) לא תופס מאף אחד נוסף. והסגל הזדקן לעוד שנה ואחרי יורו זה כבר מגיע לגילאים הבעייתים באמת.
האזר זה בעיה מנטלית שיכול להיות שתעבור אבל לא הייתי מהמר על זה, בייל לא מתעניין בכדורגל כבר שנתיים, ויני טיפש שאחרי שלוש שנים לא רק שלא מראה התקדמות הוא חוזר לאחור (העונה הראשונה שלו לטעמי הייתה הטובה ביותר שלו), אבל לאליפות זה חייב להספיק. לאיים על באיירן, סיטי והיתר לא חושב. אבל הנבואה ניתנה לשוטים.
מה שהכי מעצבן אותי זה שבכל מקום אני קורא שאנצלוטי מתלהב ממרסלו ואיסקו וזה בעייתי מאוד לכשלעצמו, דקות רבות של השתיים ואנחנו ניכנס לסחרור מוקדם.

אתה צודק, תקרא שוב את ההודעה שלי, לא אני כתבתי שזה לא יספיק לכלום

כל מה שכתבתי זה שזה לא מספיק כדי לחזור להיות ברמה של באיירן סיטי וכו׳, בשביל זה נצטרך עוד קצת (כמו שאמרת, זה 70%).

בסוף קשה לדעת איך העונה באמת תראה, אפשר להניח שהשחקנים יראו כמו העונה, אבל אף אחד לא מבטיח זאת.

מהמונדיאל לקח למודריץ שנה שלמה להתאושש, שנה שלמה שבסיומה כמעט מסרנו אותו לאינטר.
לא יודע אם הפעם המצב יהיה טוב יותר.
מצד שני יש לנו הפעם את וולוורדה.

הצעד הכי חשוב במצב הקיים הוא לתת לוולוורדה את ההרכב הפותח, זה מגיע לו!
זה לא שהוא בהכרח טוב ממודריץ או קרוס, אלא שהוא מביא משהו שהם לא מביאים.

בגדול אנחנו אריה בלי ניבים, מספיק שנקבל ניבים ונחזור להפחיד את כולם, אמבפה זה אחלה ניבים, ואם בייל יחזור לתרום אז בכלל אין מי שיכול לעצור אותנו במתפרצות.
מהקבוצה הכי איטית נהפוך לקבוצה הכי מהירה, אבל אמבפה עדיין לא כאן ובייל לא סגור עם עצמו אם פורש או ממשיך.

לא ראיתי עד עכשיו שום דבר שלא היה ב-6 הקיצים האחרונים בסוגיה של אמבפה.

לא כל כך הבנתי למה כולם בטוחים שהפעם הוא מגיע.
לפי איך שזה נראה כרגע, הוא מגיע הקיץ בדיוק כמו שהוא הגיע לפני שנתיים ולפני ארבע.

מקווה שאתבדה.

כי הקיץ הוא נכנס לעונה האחרונה שלו לחוזה, בסופה יעזוב בחינם, אז כדאי לפסז’ למכור אותו, המצב לא היה כך עד עכשיו.

כי הפעם יש את עניין החוזה, זה חתיכת סיכון על כל המעורבים לא למכור.
פסז תפסיד את כל הכסף שהיא השקיעה בו, אמבפה בלי חוזה בטוח לעונות הבאות.

המהירות שלנו הייתה באשמת צורת המשחק.
ויניסיוס לא איטי, גם רודריגו לא.
אמבפה ובייל אולי מהירים מהם, אבל לא ברמה של להפוך אותנו מקבוצה איטית למהירה, אלא רק ממהירה למהירה יותר או מאיטית לאיטית פחות.
הסיבה לאיטיות שלנו הגיעה מהקישור. אם זה כי זידאן רצה קצב איטי או כי הקישור שלנו הוא מקרה אבוד נגלה העונה (לטעמי זידאן רצה קצב איטי).

בכל אופן להחליף את ויניסיוס באמבפה לא יתן לנו המון מהירות. למסור לשחקן שמשחק שם לשטח, ולשחק מהר ולהצטרף(!!!) יתן!

העונה הקישור שלנו שיחק לאט, אם הוא מסר לאגפים זה לשחקן ולא לשטח, וכמובן ששום הצטרפות מהירה של קשרים לא הייתה.

לא קונה את זה שבגלל התקפה איטית שיחקנו לאט.

זה ששחקן מהיר לא הופך את המשחק שלו למהיר. ויני לא יודע לנצל את המהירות שלו בכלל, כל הזמן מגיע למקומות לא נכונים, נכנס לדריבלים מיותרים ועוד טמטומי משחק שהוא ניחן בהם. מנגד אמבפה שחקן גם מהיר אבל שיודע לנצל את המהירות. אגב גם בייל בפריים שלו ידע לנצל נפלא את המהירות שלו.

הוא השחקן הכי איטי שאני מכיר, מהירות בכדורגל זה לא רק לרוץ מהר, בזה וניסיוס הכי טוב בעולם, אבל הוא לא בנוי לכדורגל מהיר, בניגוד לבייל ואמבפה שהכי מתאימים לכדורגל מהיר.

צחקתי עכשיו, בדיוק מה רשמתי שנייה וחצי מעלייך.

כשמסרו לויניסיוס לשטח קיבלנו מתפרצות כמו מול ברסה וליברפול.
כשכל כדור הקישור קודם כל עצר וחיכה להאט את הקצב אז בטח שויניסיוס יאט את המשחק כשהוא מקבל כדור לרגל מול מגן.

ברור שנשתפר כששחקן שיודע מה לעשות עם הכדור יקבל אותו, אבל הבעיה שלנו העונה הייתה לא ניצול של המתפרצות אלא שהם לא היו בכלל קיימות.

תראו שוב משחקים שלנו העונה ותראו מה קורה כאשר חוטפים כדור באמצע, קודם כל פס אחורה ולהרגיע.
פה הבעיה שלנו!

רק שמדובר בקבוצה של מטורללים שהוכיחה יותר מפעם אחת שכסף הוא לא אישיו, ושטובת השחקן לא מעניינת אותם.

עדיין יש את עניין הפייר פליי.
נכון שהןא פחות קריטי להם, אבל אם לא יראו כניסה של 100 מיליון אז יהיה להם 100 מיליון פחות.

בנוסף, גם אם לא מתוך אכפתיות כלפי השחקן, אולי מתוך הבנה שאם הם יעשו את המוות לכוכבים שרוצים לעזוב אז כוכבים יחששו להגיע.
לי זה כבר נראה שזה קורה. למרות שפסז׳ מתחזקת, שחקנים יותר חוששים להגיע.
וראן העדיף את יונייטד למרות שכנראה בפסז הכסף והסיכוי לתואר אירופי גבוהים יותר.
קאמבינגה נזהר מלהגיע לשם בניגוד לרוב הצרפתים.
בכללי פשוט נראה ששחקנים חוששים להגיע, בתור קבוצה בלי סוף כסף הייתי מצפה מהם לקנות יותר כוכבים, בסוף הכל הסתכם כמעט בקיץ הזוי אחד

לקחת את המקרה היחיד שוניסיוס הצליח להשתלט על כדור ולבעוט חזק ושטוח ובנית תיאוריה… 3 עונות הוא הצליח פעם אחת לעשות זאת, כולנו נדהמנו! אמבפה עושה מהלך כזה כל 20 דקות בערך, לא פעם ב 3 עונות.
וניסיוס מאט את המשחק לא בגלל הקישור ולא בגלל זידאן, בגלל שהוא שחקן אהבל שלא יודע לקחת את ההחלטה הנכונה.
בשער מול ברצלונה שציינת קרוס רבע שעה סימן לו לרוץ לשטח כדי שימסור לו, וגם אחרי שהגיע למצב הוא בעט הכי גרוע שאפשר ולמזלו זה פגע בפיקה ונכנס.

כדי לשחק מהר צריך שחקנים שרצים מהר ועושים תנועה איזור הנכון ובזמן הנכון, שחקנים שיודעים להשתלט על הכדור תוך כדי ריצה מהירה ולקחת החלטות נכונות כשהם בשיא המהירות, והכי חשוב לרמה של ריאל מדריד לשחרר בעיטה חדה ומדוייקת תוך כדי שהם רצים הכי מהר שאפשר, בכל הסעיפים האלה וניסיוס הוא נכשל אחד גדול.