דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ענית לעצמך. הבאת רשימת שחקנים שאף אחד מהם לא הגיע אלינו בסופו של דבר. התוצאה הסופית היא זו שקובעת. אילו שחקנים גדולים נחתו לאחרונה? אף אחד. על כמה דובר? ערימות של שחקנים. פעם רצית להנחית את פיגו? את קאקא? רונאלדו? בייל? אתה מנחית אותם. בשנתיים האחרונות רק מדברים על אמבפה והאלנד ועוד ובסופו של יום איסקו ״מככב ״ על הדשא.
תסתכל מסביבך, פריז ובאנגליות מצרפות שחקנים בסיטונאות, בזמן שאנחנו מתקשים לחדש חוזה ללוקאס ומאבדים את ואראן, ראמוס, זידאן וכו׳. אני לא מבין, מה אין לכם זוג עיניים לראות מה קורה בקבוצה? אפס רכש. תסתכל על יונייטד, צ׳לסי, פסז׳, סיטי…זו התחמשות. אנחנו? זו התפרקות. אין לי בעיה שרונאלדו עזב, ראמוס, ואראן ועוד…לא הבאנו אף אחד במקום. ולא, מיליטאו זה לא במקום ראמוס, זה סתם מזל.

אני לא טוען שאנחנו מילאן, אבל אין לנו את הכוח וההייפ שהיה לפניי עשור. אם אתם לא מאמינים, תשאלו את עצמכם למה לא נוחתים פה שחקנים מהטופ? אני סיימתי את הדיון הזה, תחשבו מה שאתם רוצים. אני מאמין למה שאני רואה בפועל. עובדות בשטח. אתם נופלים ברומנטיקה והתרפקות על מה שהיה פעם.

איך זה קשור?
להאלאנד יש סעיף שחרור של 75 מיליון שנכנס לתוקף עונה הבאה, משם ה75 מיליון.
אמבפה בשנה אחרונה לחוזה. זה אומר שמענק חתימה והוא אצלינו.
כנל לגבי קאמבינגה.
שני האחרונים הצהירו שהם ירצו להגיע לריאל וגם אצל האלאנד זה נשמע כך.

לעומת הצרפתית?
כמה זכיות בליגת האלופות יש לקבוצות צרפתיות בעשור האחרון? לספרדיות יש 5.

אז נכון שהליגה הספרדית בירידה, אבל עדיין מעל הצרפתית. (כליגה)

עונה הבאה?
אוקי, ההגנה שלנו לא תשתנה מידי, אבל צ׳וסט ומיגל אולי יתפתחו.
בקישור עם קאמבינגה ופדה שישתפר העונה (בתקווה) וקרוס/קאסמירו יהיה קישור טוב מאוד גם אם מודריץ יחליט לפרוש.
בהתקפה אם אמבפה והאלאנד מגיעים אין סיבה שאסנסיו יפתח.

אתה יכול להציג את ריאל כאיסקו ואסנסיו, אבל זה שווה ערך ללהציג את ברסה של פפ כקייטה ובוז׳אן.

אם אך ורק שלושת מי שכתבתי יגיעו אלינו:
איסקו, בייל ומרסלו יסיימו חוזה, אלה בדיוק השחקנים שאנחנו מנסים להפטר מהם וסוף סוף נצליח. זה המון משכורות שיתפנו.
ההרכב שלנו יוכל להיות כזה:
—————קורטואה—————
אלאבה—נאצ׳ו—מיליטאו—קרבאחל
————קאסמירו————
———קרוס——פדה———
—אמבפה—האלאנד—בנזמה—
ספסל: מנדי, מיגל, צ׳וסט (אחרי עונת השאלה), ואסקז, קאמבינגה, בלאנקו, מודריץ, אריבאס, רודריגו, ויניסיוס, אסנסיו, בראהים, מריאנו.

זה הרכב שיכול להתמודד מול כל קבוצה בעולם. יש לו גם עומק בכל עמדה ועמדה.
לזה תוסיפו רכישות נוספות אופציונליות שיתאפשרו בעקבות שנים של היעדר רכש.

אני לא רואה סיבה שאמבפה יעבור השנה, אלא שנה הבאה, השנה זה נראה כמו בזבוז עבורו (וגם עבורנו).

לא, אני פשוט קורא את הראיונות של אמבפה שאומר שהוא רוצה להגיע לריאל.
לא כל שחקן רוצה, הוא רוצה

למה כלכלית אמבאפה ירצה להגיע לריאל כשיש לו סופרליג ממש מעבר השני של התעלה עם קבוצות שיכולות לשלם לו כפול?

עד שלא ישנו את כללי הפיירפליי שיחולו באופן שווה על כלל היבשת,האנגליות הולכות לשלוט באירופה בעידן הקרוב…

אתה מסיק מהתוצאה הסופית שאין לנו את ההייפ ואת כוח המשיכה שהיה בעבר ושלכוכבים כבר אין מה לחפש אצלינו. אני מסיק שאין לנו את החופש/היכולת הכלכלית להביא את מי שאנחנו רוצים כפי שיש כרגע לפסז’, סיטי וכנראה גם צ’לסי ויונייטד. בפעם האחרונה שהיה לנו קצת מרחב מחייה כלכלי בחלון ההעברות, הבאנו את קורטואה, הזאר ושפכנו סכומים גדולים נוספים על צעירים שחלקם הצליחו יותר וחלקם פחות.

אם הייתה לנו ולבארסה את היכולת הכלכלית (והרצון) להביא את כל מי שאנחנו רוצים, מאמין שכל שם שציינתי למעלה היה עושה הכול כדי להגיע לספרד, הלאנד ואמבפה עדיין עושים זאת. גם אם יש ירידה מסוימת במעמד של ריאל ובארסה, היא לא כזו קיצונית כפי שאתה מתאר. היום גם לקבוצות קל יותר לשמור על הכוכבים שלהן, מרגיש שאחוז ההעברות החופשיות/שנה לתום חוזה/סעיף שחרור מתוך כלל ההעברות בשוק זינק בשנים האחרונות באופן משמעותי.

כשרונאלדו רצה לעבור לריאל בתקופת קלדרון, הסגל שהיה אז, היה פח אשפה לעומת היום. והוא, כאלוף אירופה, חלם ללבוש לבן.
אחר כך הגיע פלורנטינו וגרף את המחמאות על ההעברה הזאת, אליו.

מה הטענה כאן? שאין פייר פליי באנגליה? חוקי הפייר פליי חלים על כל המועדונים בעולם חוץ מפריז וסיטי. הקבוצות האנגליות קונות בסיטונאות כי הן מכניסות הרבה כסף, וזו בדיוק מטרת הפייר פליי. תשווה הכנסות של ברייטון וויאדוליד ותראה שהגיוני שברייטון גם תוציא הרבה יותר מויאדוליד.

עובדה שהוא רוצה. כי מצב כלכלי קשה לזמן קצר לא מוחק את המועדון. ריאל תחזור להיות גדולה, ואנחנו לא כל כך רחוקים משם כמו שנראה.
לצורך העניין אם קיץ הבא יתנהל כמו שכתבתי (הגיוני מאוד) אז אנחנו שוב נהיה בטופ ולא אהמר נגדינו מול אף קבוצה.

נחכה ונראה. כשריאל תחזור לעצמה מקומינו גם שם.
גם לא חושב שבאיירן רחוקה משם, לברסה ייקח זמן אבל זה גם יקרה, ואין מה להוסיף לגבי פסז׳.

בנוסף אם נשים את סיטי וצ׳לסי בצד (כיסים אינסופיים ולא בגלל הליגה) אני בכלל לא בטוח שלגדולות באנגליה יותר כסף מלגדולות בספרד.
יונייטד הקיץ התפרעו (התפרעו… כולה 140 מיליון), אבל זה אחרי מספר קיצים שלא היה להם כסף לסאנצ׳ו, והם הסתפקו בהוצאות קטנות יחסית (ולהזכירכם אנחנו הוצאנו 350 לפני שני קיצים).
טוטנהאם, ליברפול, ארסנל, אברטון ולסטר גם הן לא חזקות מאיתנו כלכלית.
בקיצור לסיטי וצ׳לסי יש יותר כסף. זה לא לאנגליות אלא לקבוצות הנפט והאוליגרכים.

מה שיש בליגה האנגלית זה הסכמי זכויות שידור גבוהים. אבל הם גבוהים לקבוצות הקטנות ולא לגדולות. בגלל זה כמו שאמרו ברייטון תרוויח יותר מסוסיאדד, אבל ליברפול לא תרוויח יותר מריאל

מה שהיה בעבר לא בהכרח נכון להיום. ההבדל בין הפרמייר ליג לשאר הליגות, לטעמי, רק הולך להתגבר כיוון שמדובר בגלגל שמזין את עצמו: יש שם יותר כסף, יותר שחקנים גדולים מתרכזים שם, יותר כסף זורם לשם, וכו’ וכו’. זהו מצב חדש שלא היה קיים בעבר שכן בעבר הכסף הגדול באופן כללי שיחק הרבה פחות תפקיד בכדורגל העולמי. המצב השתנה, הגלובליזציה הפכה מרכזית יותר ויותר, ואני לגמרי חושב שאם שום דבר לא ישתנה אנחנו בדרך להפיכת הפרמייר ליג ל-NBA של הכדורגל. ריאל מדריד וברצלונה כבר כיום לא כזה כח משיכה כמו שהיה בעבר, וככל שהזמן יעבור והמגמה הנוכחית תימשך (בלי קשר לקורונה !) המשיכה הזו אף תרד ותרד. ראו ערך מילאן, קבוצת פאר בעבר עם כח משיכה כמעט כמו של ריאל מדריד, ואיפה היא היום.

פה גם טבאס ושאר המטומטמים לא מצליחים לראות את התמונה הגדולה. הם חושבים שהסופרליג תהרוס את הליגות המקומיות, אני טוען שאם זה יתבצע נכון, היא הסיכוי היחיד שלהן עוד להיות שוות משהו. הליגה הספרדית במגמה הנוכחית עוד עשור כבר לא תהיה שווה כלום, שכן ריאל ובארסה בעצמן כבר לא תהיינה שוות הרבה. צריך להבין, פלורטינו אולי עשה כמה טעויות קשות בדרך שבה הסופרליג תוקשרה כלפי חוץ, אבל לזכותו ייאמר שנראה שהוא אחד הבודדים שבכלל מבין לאן העולם הולך. המבנה הנוכחי כבר לא עובד, כולם איבדו עניין. הסופרליג תקום, השאלה אם באופן טבעי (פרמייר ליג) או באופן יזום (סופרליג). במובן הזה, לאנגליות יש הרבה פחות מה להפסיד אם כלום לא ישתנה. מנגד, אתלטיקו, מילאן, באיירן, פאריז - כל מי שלא הצטרפה (או כן פרשה), מטומטמת. מדובר בקוצר רואי. ללא הסופרליג אין למועדונים הללו שום זכות קיום כמועדוני על. הקורונה לא אשמה בתהליך, היא רק זירזה אותו.

מסכים עם חלק מדבריך, אך עם זאת - את נבואות הזעם על השתלטות האנגליות על הכדורגל אני שומע מהיום שבו הליגה האנגלית שינתה מיתוג ל"פרמיירליג". בפועל ספרד, על אף צרותיה הכלכליות, היא מדינה חזקה ועשירה עם תרבות כדורגל מפוארת וכוח משיכה אדיר לכדורגלנים (בייחוד לדרום אמריקאים ופורטוגלים), בין אם מסיבות תרבותיות, היסטוריות ומזג אוויר.

בסופו של דבר, הליגה האנגלית היא קצת כמו הנבחרת האנגלית - “מרימה” לעצמה, מאדירה את עצמה, חושבת שהיא כמה רמות מעל כולם כשבפועל זה לא בדיוק המצב. ריאל וברצלונה יישארו כוח חזק, כמו שהיו בשבעים השנה האחרונות.

נ.ב: האנלוגיה הזאת למילאן שעולה כל הזמן לא הכי רלוונטית לטעמי - אם כבר מועדון ענק שדעך כמו מילאן אז יש שניים כאלה דווקא באנגליה, מנצ’סטר יונייטד וארסנל, שלאחר עזיבת פרגוסון וונגר דישדשו ודעכו, כשרק בשנה שנתיים האחרונות יונייטד חוזרת לעצמה. המכנה המשותף הוא איש חזק שכל המועדון עומד על כתפיו שקם והולך ביום בהיר בלי הכנת תשתית ראויה להמשך.

אם הדיווחים נכונים, אני ממש מרוצה מפלורנטינו.
ככה צריך - להציע 120 מיליון על אמבפה, וזהו.

לא לרדת על הברכיים (אם כבר פ.ס.ז’ צריכה :smirk:), אבל כן לנסות לקנות אותו הקיץ.

לדעתי השאלה היא כמה ריאל מוכנה לשלם בשביל הבטחת אליפות ויותר?
לא יותר מ-120. תודה פלורנטינו.

*כל התגובה הזאת מסתמכת על דיווחים, אז פרופורציות.

אם כבר, ליגה בקריסה זו הליגה הצרפתית שבגלל הפסקת עונת הקורונה גרמה להפסדים עצומים ונטישה של מחזיקות זכויות שידור.

המשבר בליגה הספרדית היום הוא זמני בגלל ירידה בהכנסות בגלל הקורונה, זה גרם לחוקי ההוצאות להיות נוקשים יותר. עם הכסף שייכנס לקבוצות הליגה (חוץ מהמתנגדות, בארסה, ריאל, אתלטיק בילבאו ואוביידו) הן יתאוששו קצת, ובהמשך גם התיירות תשוב להניב הכנסות ועוד נראה אותן מתפוצצות.

כל התקנות בליגה הספרדית נעשו כדי למנוע פשיטת רגל, משהו שקורה באיטליה כמו זריחת השמש. אז קבוצות צריכות לחיות בצנע שנה-שנתיים, זה זמני, אבל רק כדי לשמור את הראש מעל המים.

אולי זה רק משבר שיחלוף מהר. אבל לא מדובר בקטסטרופה. אולי בבארסה כן, אבל זה מורכב יותר. תמיד החמירו עם הליגה הספרדית בכל תחום של ביקורת. בואו נקווה שחלון ההעברות הזה יסתיים טוב מבחינת הליגה והספרדיות יעלו רמה.

כל עוד ריאל ובארסה מתנגדות הכסף לא ייכנס לאף אחת. את המשקיעה לא מעניינות ולנסיה וחטאפה, והיא לא תשים את הכסף אם היא לא מקבלת את מה שביקשה מריאל מדריד ובארסה.

אלא אם כן יש לליגה איכשהו היכולת המשפטית לכפות את ההסכם על 4 הקבוצות המתנגדות, אני לא ממש רואה איך זה קורה.

אז מסתמן שמרטין אודגארד בדרך החוצה, והפעם זה יהיה לתמיד.
אחרי שנים של השאלות הולכות וחוזרות נראה שמרטין חושב שאין לו עתיד בקבוצה, הוא גם לא נרשם למשחק מחר.
הדיבורים מבשרים על ארסנל ב40 מליון יורו.

בנינו? למרות שמרטין יקיר מדור המושאלים שלי, התרגשתי מאוד בעונת הפריצה בויטסה ובחצי העונה הראשונה בסוסיאדד האמנתי שזה סוף סוף קורה.
אבל… אחרי הכל, מרטין לא חזר לעצמו אחרי הפציעה הטורדנית לפני שנתיים, הוא איטי, הבעיטה שלו חלשה ואני בספק אם אי פעם יוכל למצוא את עצמו בהרכב ריאל.
אני חושב שזה הזמן המתאים למכור אותו (חבל שלא מכרו גם את סבאיוס שנה שעברה שהיה שווה יותר).

לפי מיטב הבנתי, לא מצליחים לרשום את המושאלים שחזרו בגלל מגבלת שכר של הליגה, בדומה לרכש בברצלונה.
גם סבאיוס וואייחו לא רשומים.
אני לא יודע מה ההבדל ביניהם לבין יוביץ’ ובייל.

אנצ’לוטי אמר שספציפית למשחק הקרוב הוא מעדיף את יוביץ’ ובייל. כנראה שבאמת אין הקצאה לכולם.

בכל מקרה, מבחינת אודגור, אם אכן אנצ’לוטי מעדיף להשאיר אותו מחוץ לסגל כשקרוס פצוע, אפשר להבין את הרצון לעזוב. האינטרס שלי הוא להשאיר אותו בכח עוד שנה בכל מקרה ליתר ביטחון, אחרי כל הפציעות בקישור של העונה הקודמת.

אני לא יודע אם מכירה של אודגור זה צעד אידיאלי עבור מישהו כמו שזה נחוץ למען מטרות אחרות.
כלומר, אני לא יודע כמה באמת הוא לא בתכניות של אנצ׳לוטי כמו שריאל זקוקה לכסף שנקבל ממכירה שלו.
למכור את אודגור ולא את איסקו לא בהכרח אומר שלקבוצה יהיה טוב יותר עם איסקו מאשר עם אודגור אלא שלקבוצה יהיה טוב יותר עם איסקו ועם הכסף שנרוויח מאודגור מאשר עם אודגור והכסף שנרוויח (או לא נרוויח) מאיסקו.

מבחינת הקישור, זה נראה ממבט ראשון שמצב הקישור שלנו זהה לשנה שעברה, אך זה לא מדויק בכלל:

1. העונה המשחקים יהיו פחות צפופים כי הליגה תתחיל ותגמר בתאריכים המקוריים שלה.
  2. אלאבה שמסוגל לשחק כקשר אחורי הגיע, איסקו מקבל מוטיבציה חדשה תחת מאמן שמאמין בו, וגם גילינו עונה שעברה 2 קשרים צעירים שבהחלט מסוגלים לעזור לנו - בלאנקו ואריבאס. שניהם יגיעו השנה בשלים יותר לעזור לקבוצה הראשונה.

זה לא אידאלי שאודגור יעזוב ובהחלט היינו יכולים להנות מהשארות שלו, אך מדובר על מלחמה על הקשר החמישי בסופו של דבר, לא על שחקן הרכב.

מה גם שאם מהכסף הזה אמבפה יגיע אז אין פה בכלל שאלה של האם שווה לוותר על אודגור.

אולי לא הסברתי את עצמי.
לפי הבנתי, אודגור (וסבאיוס וואייחו) נשאר מחוץ לסגל בגלל מגבלות השכר. לא בגלל שאנצ’לוטי בחר במישהו אחר במקומו.

כן אבל הוא יכל להשאיר את בייל ויוביץ’ גם בחוץ בינתיים, ולרשום את אודגור למשחק הקרוב.

אני חושב שאי אפשר “בינתיים”. אם השחקן נרשם, אי אפשר למחוק אותו אחר כך ולהחליף בשחקן אחר.

הולאנד הוא מפלצת כדורגל מטורפת. אתמול שני שערים ושני בישולים מול פרנקפורט. שילוב מושלם של אתלטיות וכישרון עם קילר אינסטינקט ברמות הכי גבוהות.

טוב שצ’לסי רכשה את לוקאקו, זה די מוציא אותה מהמירוץ להחתים את הנורבגי בקיץ הבא. נקווה שסיטי תרכוש את קיין ואז התחרות שלנו על ההחתמה שלו תצטמצם עוד יותר. המאבק יהיה בעיקר מול יונייטד.

אמבפה והולאנד ביחד זה דמיוני, כנראה לא ריאלי. אני מניח שמבחינה כלכלית זה יכול לקרות רק אם אמבפה יגיע בהעברה חופשית בקיץ הבא.