דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הייתי נזהר עם ההכרזות לגבי זה ש"קיץ הבא אמבפה יגיע בחינם".
הרבה יכול לקרות בשנה, בראש ובראשונה כמובן- זכייה של פריז בצ’מפיונס. זה יכול לעבוד לשני הכיוונים מבחינת המוטיבציה של אמבפה להישאר בפריז.

בקיצור- דחייה של ההבאה של אמבפה בשנה לא מוצאת חן בעיניי כי היא פשוט סיכון. לך תדע מה יקרה בשנה הזאת. אם זה אפשרי הייתי מביא אותו עכשיו ומחתים על חוזה כמה שיותר ארוך.

מתחבר לשתי הדעות, אם כי נשמע שאמבפה באמת רציני לגברי ריאל אז יש סיכון, אך הוא לא עצום.

לגבי אודגארד: קולות רבים נשמעים מתפלאים מכך שהוא לא רוצה להילחם. מאוכזבים כמעט. כשכרגע מצבת הקשרים שלנו מלאה עד אפס מקום, ובקיץ הבא פוגבה, גורצקה וקאמבינגה מסיימים חוזה ומקושרים אלינו, אני מבסוט מהמכירה שלו שתכניס עוד כסף. לא מדובר פה באבדה גדולה מבחינת כישרון, לטעמי הוא קשר אחלה ובטח לא תחרות לוולורדה, קרוס ושלושת הקשרים המוזכרים. במקרה שלו עדיף הכסף.

מסכים איתך וגם אני בעד לשלם עכשיו מאשר לחכות שנה ולהתפלל שלא יאריך,אבל כנראה שאין ברירה ופריז עקשנים הרבה יותר ממה שחשבנו.

משיהו יודע מה מגבלת השכר של ריאל השנה ואיפה אתם נמצאים יחסית אליה כרגע?
הבנתי שלא הצלחתם לרשום את אודגרד בדיוק בגלל זה.
אם זה נכון, אז לפנטז על אמבפה או האלנד השנה זה כמו לפנטז על מכירה של בייל ואיסקו בסכום גבוה.

עריכה ותשובה חלקית לעצמי:
בשנה שעברה המגבלה הייתה 420 מיליון והוצאות השכר היו 414 מיליון.
עזב ראמוס וחתם אלאבה באותה משכורת בערך.
בנוסף עזב וראן וכנראה גם אודגארד, אבל חזרו בייל. יוביץ’, ( גם סבאיוס ווייחו, אבל שני אלה לא נרשמו עדיין).
ככל הנראה סך השכר עלה בכמה מליונים טובים, בגלל בייל.
לעומת זאת מגבלת השכר צפויה לרדת עוד, כי ריאל הפסידה כסף גם בשנה שעברה.
עם כל הנתונים האלה, לא נראה שאתם יכולים לרשום מישהו לליגה גם אם היה מגיע בחינם. בטח לא בשכר כמו של אמבפה.

בתכלס, הרבה יותר הגיוני ללכת העונה על האלאנד ולא על אמבפה מכמה סיבות:

1. אמבפה יעלה 150 העונה ו0 (מענק חתימה) עונה הבאה. האלאנד מנגד יעלה השנה 150 ושנה הבאה 75.
    אמבפה העונה והאלאנד עונה הבאה - 225
    האלאנד העונה ואמבפה עונה הבאה - 150
    זה לא מדויק לגמרי ומבוסס על הערכות ולא החשבתי את
    מענקי החתימה, אבל הרעיון הכללי נכון.

2. נראה שאמבפה הרבה יותר נעול עלינו מהאלאנד. אני חושב שאת האלאנד יותר קשה יהיה לנו להביא מאשר את
    אמבפה שמכריז בקולי קולות שהוא רוצה לריאל. לכן לחכות להאלאנד שנה הרבה יותר מסוכן מלחכות לאמבפה.

3. עם כמה שאני אוהד ריאל, ממש בא לי לראות את פריז העונה. לא חושב שמתישהו הייתה התקפה ברמה הזאת.

מסי בשיאו, ניימאר בשיאו וסווארז בשיאו, מזכיר לך משהו?

אמבפה שחקן מצויין, אבל ככל שאני רואה יותר את האלאנד אני משתכנע יותר ויותר שמדובר בשחקן מדהים, יש לו הכל, הרבה מהכל.

חחח גם אני לא הבנתי באיזה קטע זו ‘ההתקפה הטובה בהיסטוריה’…

מסכים איתך, ויותר מהכל יש לו סטאר קווליטי שלא היה הרבה זמן לשחקן כל כך טוב. אבל זה עוד מוקדם

הייתה השתתפות ניכרת בשכר של בייל (ואני מניח גם בשל יוביץ’). בנוסף, עד כמה שידוע לי רוב הסגל קיצץ איזה 10% משכורת כמחווה למועדון(הרי הפיצוץ עם ראמוס היה על זה, בין היתר). אני חושב גם שקראתי שהורידו משמעותית למודריץ’ את השכר בחוזה החדש.

מסי וניימאר נשארו.
אמבפה > סוארז.
ההרכב שאני חושב שכדאי לפריז לשחק איתו הוא 343 כשדי מריה באגף שמאל וחאכימי בימין. בברסה של 2015 היה את אלבה בעמדה פחות התקפית מדי מריה ובכללי די מריה טוב מאלבה מבחינה התקפית, ובאגף ימין הם משדרגים את סרג׳י רוברטו באשרף חאכימי (שגם טוב יותר וגם ישחק בעמדה התקפית יותר).

בכל אופן, כאוהד ריאל אני חושב שמה mnm אצליח להנות יותר

הזלזול בסוארס לא ברור בעליל. החלוץ הטוב בעולם בעשר השנים האחרונות בעולם ללא שום תחרות בכלל. אינספור שערים בקבוצות הכי גדולות ובמעמדים הכי גדולים ושלא נתחיל לדבר על מספר בישולים פשוט מטורף עבור חלוץ. שחקן היסטורי וחד פעמי שבגלל אופי והעובדה שהוא אורוגואי ולא ברזילאי לא מכירים בגדולתו מספיק. אמבפה צריך לעשות ולהשיג עוד המון כדי להיות במדרגה שלו.

ומסי וניימר גם לא ברי השוואה היום לרמה שהם היו אז בברסה.

מסי וניימאר הזדקנו ב-4 שנים מאז העזיבה של האחרון את ברצלונה, ולאמבפה יש עוד טיפה לעבור לפני שאפשר להכתיר אותו כטוב יותר מסוארס בשיאו.

לכל הפחות לנשוך את קילייני, להציל שער עם היד במונדיאל, לזרוק הערות גזעניות ולהיות בטופ של הטופ במשך עשור.

זה זלזול בשחקן לחשוב שאחד השחקנים הטובים בדור הנוכחי טוב ממנו?
האם אני מזלזל ברונאלדו כשאני אומר שאני חושב שמסי טוב ממנו?
סוארז שחקן מעולה, ועדיין אני חושב שאמבפה טוב יותר.

סוארז בשיאו עלה 75 מיליון.
אמבפה בתקופת קורונה בשנה אחרונה לחוזה מוערך ב150.

אחשב פה שערים ובישולים יחד (סוארז מבשל המון) וכדי שלא יגידו לי שהליגה הצרפתית בדיחה אסתכל רק באלופות:

אמבפה:
2017 - 6
2018 - 7
2019 - 9
2020 - 11
2021 - 11
סהכ - 44 שערים (ב5 עונות), ממוצע של 8.8 לעונה (9.5 אם לא נחשיב את העונה במונאקו שהיא קטנה מברסה, פריז ואתלטי)

סוארז:
2015 - 10
2016 - 11
2017 - 7
2018 - 5
2019 - 6
2020 - 8
2021 - 0
סהכ - 47 שערים (ב7 עונות), ממוצע של 6.7 לעונה (7.8 אם לא נחשיב את העונה האחרונה).

אני אומר את מה שאני אומר עם המון הערכה לסוארז. אבל לא חושב שכל כך הזוי לטעון שאמבפה טוב ממנו.
מספרית לפחות, אמבפה טוב ממנו.

ולגבי ההתקפה של פריז. עדיין לא עניתם על שני סעיפים מאוד משמעותיים שהיו לי בהשוואה:

1. השחקנים התומכים. הmsn נתמכו באלבה וברוברטו, לפריז אלה יכולים להיות חאכימי ודי מריה.
  2. מהmsn התקשיתי יותר להנות כי התבאסתי ברוב הגולים שלהם שכן הם הרחיקו את הקבוצה שלי מתארים.

אין שום קשר. מסי של 2015 זה לבד כל ההבדל

לא מסכים בכלל, אני ממש חושב שמסי השתבח באיזשהו מקום. (טוב אולי הגזמתי, אבל ממש לא הדרדר, ובטח שלא בהרבה)
פשוט הוא בלי פרטנרים.
הרבה יותר קל כשיש את סוארז וניימאר לצידך.
לא שמסי מאכזב או משהו, אבל אין מה לעשות, אי אפשר לצפות ממסי שמשחק מעל פאוליניויים ובאגף עם סרג׳י ולצד ברייטווייט וגריזמן להצליח כמו שהצליח מעל אינייסטה, ולצד סוארז וניימאר.

מבחינה אישית אני חושב שהוא שיפר מאוד את הבעיטה שלו בשנים האחרונות. רואים זאת במיוחד בחופשיות, אבל גם בתחושה שלי שמהנקודות על סף הרחבה הוא פשוט לא מחטיא. הוא פשוט חכם יותר מבעבר, גם אם לא מרהיב כמו מסי של 2015.
בואו נראה אותו העונה כשיש לו פרטנרים.

מקווה שאמרת את זה בסרקזם

לא נכנס למי טוב יותר אבל קונה מעכשיו את התרחיש שאמבפה מגיע אלינו ונותן בדיוק את התפוקה שסוארז נתן בשנים שלו בברצלונה, סופרסטאר אמיתי שהציוות עם מסי קצת מקטין אותו בראייה היסטורית.

נראה שאמבפה נעול עלינו, השאלה רק מתי הוא יגיע.
לקטאר לא חסר כסף אבל אף אחד לא אוהב לצאת פראייר. אני מניח שאפילו הם יעדיפו לקבל 125 מיליון יורו עכשיו מאשר לאבד אותו בחינם בקיץ הבא.

יש לי תחושה טובה גם לגבי הולאנד. צ’לסי החליטה ללכת על לוקאקו. גם סיטי מעדיפה ללכת על קיין ולא לחכות להולאנד. אף מועדון לא יוותר על כשרון על כמו הולאנד בגלל הצורך לחכות שנה אחת. ההיגיון אומר שכולם בדקו עם הסוכן שלו על האופציה להחתים את הנורבגי. העובדה שגם צ’לסי וגם סיטי הולכים על אופציה אחרת גורמת לי לחשוב שהם קיבלו תשובה שהוא כבר נעול בקבוצה אחרת. כמובן שהקבוצה האחרת יכולה להיות גם יונייטד או ליברפול אבל יש לי תחושה טובה שאלה אנחנו.

הסיבה היחידה שיש מקום להשוואה בין סוארז לאמבפה היא השלב השונה בקריירה. סוארז מבוגר ביותר מעשור עם קריירה מפוארת.
האורוגוואי היה לתקופות ארוכות החלוץ הטוב בעולם. ועדיין, אמבפה שחקן טוב יותר. לא צריך נתונים. צריך זוג עיניים. אפילו עין אחת.
המאפיין הבולט ביותר של השחקנים הגדולים ביותר בכל תקופה הוא הדריבל שלהם. כשזה בא יחד עם מהירות גבוהה וחדות מול השער אין לזה שום תחליף. זה מה שפורץ הגנות וזה מה שמשחרר תקיעויות במשחק.
מסי, רונאלדו, ניימאר, פלה, קרויף, רונאלדיניו, מראדונה, רונאלדו הראשון וכו’. הם לא היו מהטובים ביותר הם היו הטובים ביותר. גם אם לפרקים קצרים (ניימאר ורונאלדיניו).
בעולם הכדורגל שלנו היום אמבפה השחקן שהכי קרוב לשם.
שימו את סוארז בגילו ותשאלו כמעט כל מאמן רציני את מי הוא לוקח לקבוצה שלו. המגמה תהיה דיי ברורה לדעתי.
זאת גם הסיבה שאני מעדיף אותו על פני הלאנד.

קודם כל ולפני הכל סווארז בשיאו הרבה יותר טוב מכל מה שראינו מאמבפה עד עכשיו והרבה יותר טוב מכל מה שראינו מניימאר כל הקריירה.
ומסי של אז ב 3 רמות מעל מסי של היום, גם ניימאר של אז ב 78 רמות מעל ניימאר של היום.
גם ה bbc יותר טובים מההתקפה הנוכחית של פסז’.