דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני אוהב את כל הקביעות הללו ללא שום נתונים.

טיטי, במקרה שלך זה קצת מפתיע אותי כי יש פה קצת מקרה ראול מול בנזמה, רק שסוארז לא אהוב כמו ראול, ואמבפה בשום שלב לא היה חלש כמו בנזמה.

בכל אופן, לפי המספרים, המחיר, והיחס מהתקשורת, אמבפה היום טוב מסוארז בשיאו.

אמבפה גם מוערך כשחקן שעתיד לשלוט בכדורגל יחד עם האלאנד, מתישהו סוארז הוערך ככה?

גארת בייל בכל תקופת הbbc לא התקרב ליכולת של ניימאר, ואני אומר את זה בתור אחד המתעבים הגדולים של הברזילאי.
בנזמה בשום שלב בקריירה לא היה עדיף על אמבפה, וחשוב לזכור שבתקופת הbbc בנזמה היה שחקן של 6 שערים בעונה ולא השחקן הטוב של היום. אני מעדיף את אמבפה על סוארז, אז בטח שעל בנזמה, ובטח שעל בנזמה בתקופות הנפל.
מסי לעומת רונאלדו יכול להיות דיון מעניין. אני יותר אוהב את רונאלדו, אבל לצערי מסי פשוט משחק ברמה אחרת.

ופה נכנס עניין הקיצוניים במערך של 343. עם די מריה וחאכימי ההתקפה של פריז תהיה מעניינת יותר כי למסי יהיה שחקן לשחק איתו באגף ולניימאר באגף השני.

בכל אופן, הmsn מטורפים בהחלט.

לא נכנס להשוואות המוזרות שהולכות פה. אבל חשוב לזכור שבנזמה היה שחקן של 6 שערים בעונה? Wtf? למה? כי חשוב לך להנציח את המיתוס שבנזמה שחקן פח?
2013-14: בנזמה - 24 שערים
2014-15: בנזמה - 22 שערים
2015-16: בנזמה - 28 שערים
2016-17: בנזמה - 19 שערים
2017-18: בנזמה - 12 שערים|

העיקר זה-

נו בסדר הקצנתי. לא התכוונתי שבאמת הוא כבש רק 6 שערים כל עונה. התכוונתי שבנזמה של הbbc שחקן פחות טוב מבנזמה של היום, שפחות טוב מסוארז בשיאו, שפחות טוב מאמבפה היום.
כלומר אמבפה טוב מבנזמה.

ממש לא, באתי להגיד שבנזמה ששיחק לצד רונאלדו היה שחקן פחות טוב מבנזמה ששיחק לא לצד רונאלדו.

חשבתי שמדובר במשהו שכולנו מסכימים לגביו, ולראיה היחס כלפיו.
בתקופת הbbc בנזמה כונה כרית בנזמה
היום בנזמה מכונה karim the dream
יחי ההבדל הקטן

את כל זה אגב הוא עושה בקבוצה הרבה פחות טובה!

וסליחה באמת אם הקצנה קלה בנוגע למשהו שחשבתי שהוא מובן מאליו הפריעה לך לראות את זה.

הימור שלי הלאנד לא יגיע, ולא בגלל אמבפה אלא בגלל בנזמה.

הדיווחים על הגעה אפשרית של אמבפה מתחזקים בשעות האחרונות. לפי דיווחים/שמועות שונות השחקן נפגש עם אל חליפי ובישר לו על רצונות לעזוב

פרט מעניין בעסקת אודגארד:
Real Madrid has included in the transfer of Ødegaard to Arsenal, a right of the first refusal (for any offer) in the future.
https://twitter.com/RMadridInfo/status/1428041576018759681?s=20

עדכון: רשמית עבר לארסנל

הימור שלי הלאנד לא יגיע, ולא בגלל אמבפה אלא בגלל ראיולה.
כנראה יש איזה נתק בין ראיולה לפלורנטינו. אחרת אי אפשר להסביר למה אף שחקן שלו לא היה בריאל בשנים האחרונות.
ולא חסר לראיולה שחקנים טובים.
היוצא דופן היחיד - אריולה בהשאלה לשנה שלא ראה דשא.

נחמד שכולם מתעלמים ממגבלות השכר כשמפנטזים על אמבפה. או חלילה על כל השחקנים הגדולים שמסיימים חוזה בקיץ הבא פלוס האלנד ביחד. כאילו אתם PSG.

מגבלות השכר יהיו פחות רלוונטיות ברגע שהקהל חוזר למגרשים וההכנסות עולות.
כל הפיאסקו השנה נבע מכך שהליגה הספרדית התעקשה לחשב את מגבלת השכר על סמך הכנסות של שנת קורונה. במקום לעשות למשל ממוצע הכנסות של 5 שנים אחרונות.

גם יורדות לנו 3 משכורות שמנות בקיץ הבא - בייל, מרסלו ואיסקו.

מבחינת שכר אפשר לשלב את אמבפה והולאנד. הבעיה שמאריכים חוזה גם לבזנמה ואני לא רואה את שלושתם משתלבים ביחד מבחינה מקצועית.

פוגבה לא נראה לי שמעניין אותנו. קמאבינגה אם יגיע לא יקבל חוזה מטורף. אם אמבפה וקמאבינגה מגיעים בהעברה חופשית והולאנד ב-75 מיליון יורו זה משאיר הרבה כסף למשכורות. כמובן שאם קונים את אמבפה הקיץ במעל 120 מיליון ומאריכים חוזה לבנזמה אז כנראה שהולאנד לא יגיע וחבל.

חייב לציין שיש לי 0 תחושת באסה מהמכירה של מרטין אודגארד.
אני די בטוח שהוא פשוט לא שחקן מספיק טוב לריאל מדריד ולא יכןל לחזר אותנו בשום צורה.
עם זאת, מצ"ב הקישור שלנו לא משנו בכלל.

לא משהו מאיזו בחינה? איכות?
אני בעד הגישה שבקישור של שלושה יהיו 5 שחקנים חזקים+ שחקן נוער.
יש לנו שלישיה פותחת של קסאמירו, קרוס ומודריץ, עם גיבוי של פדה, איסקו ושחקן נוער (+ אלאבה במקרה הצורך ולך תדע מה יהיה עם סבאיוס).
בגדול לדעתי הקישור לא מושלם אבל יותר מסביר פלוס.

(לא מופנה אליך אישית אלא על תופעה שכיחה פה) אבל אי אפשר שיהיה בקישור שחקן על על כל עמדה + שחקן על כגיבוי ואז להתלונן שלא נותנים דקות לכשרונות פוטנציאלים.

לגבי זה -

לייק ענק

האמת שיותר מבחינת כמות. יש לנו את קסאמירו, מודריץ’, קרוס וואלורדה ואיסקו על 3-4 עמדות.
האמת ששכחתי את סבאיוס, בספק אם מישהו יספור אותו העונה ואני די בטוח שהוא עדיין בקבוצה נטו בגלל הפציעה שלו.
אני פשוט מאוכזב שאיסקו פה, הוא לא לרמה של ריאל והוא הולך לשחק הרבה.

מסכים לחלוטין, הייתה לנו עונה אחת שזה היה המצב כשזידאן העמיד 11 מחליפים ואשכרה לא הרגשת שהרמה יורדת אבל זה באמת נדיר.
עדיין… סבאיוס, איסקו זה לא זה, מודריץ’ מבוגר, צריך לחשוב קדימה.

אז המחלוקת היחידה בנינו היא ששלדעתי לאיסקו עוד יש מה לתרום לנו כמחליף לקישור.
בטח עם אנצ’לוטי שאוהב יותר קשר התקפי בקישור מאשר 2 50-50.

השנה , לפי כמה דיווחים מגבלת השכר תהיה באיזור 300M במקום 420 בשנה שעברה.
אנשים פה מדברים ברצינות על אמבפה כבר הקיץ. זה אמנם אשכול שהוא גם פנטזיות, אבל אמבפה הקיץ זה מדע בדיוני.

השנה יש גם קהל, 30% תפוסה, והמכסה ירדה.
בכמה לדעתך תעלה המכסה בשנה הבאה?
אתם באיזור 400M משכורות כרגע. 3 אלה ירדו, כמה כסף השתחרר?
האם עדיין יישאר סכום גם להאלנד וגם לאמבפה, שלא לדבר על כל היתר?

הארכת חוזה לבנזמה זה כבר רשמי.
https://twitter.com/realmadrid/status/1428697005719687168/photo/1

העונה מתחילה עם 30% תפוסה, יש סיכוי שיגדילו את התפוסה באצטדיונים מהר מאוד.
באנגליה, גרמניה וצרפת כבר יש תפוסה מלאה או כמעט מלאה.
בסופו של דבר ההכנסות העונה כבר יתקרבו לנורמליות ואז מגבלות השכר לא יהיו בעייתיות.

לא קנינו שחקן כבר שנתיים. יש כסף בקופה.
אמבפה הקיץ זה לא מדע בדיוני. כמובן שמבחינה כלכלית נטו הגעה שלו בקיץ הבא עדיפה ותחסוך איזה 80 מיליון יורו. במקום 120 לפ.ס.ז’ יסתפקו ב-40 מיליון מענק חתימה לאמבפה.

אז איך אפשר לדחוף את המשכורת שלו עם מגבלות השכר השנה? עזוב דמי ההעברה, אני לא מדבר על זה. אני מדבר על מגבלות השכר של השנה.

העונה יקבל משכורת נמוכה ויפצו אותו החל מהעונה הבאה כשבייל, איסקו ומרסלו מסיימים חוזה.
זה חוזה מובטח ואמבפה לא רעב ללחם, יכול לחכות שנה עד שמקבל כסף גדול

זאת אפשרות, לפחות בתיאוריה.
היות ואתם מעל תקרת השכר, אתם יכולים לתת לו בערך אפס השנה.
בשנה הבאה, עם חזרת הקהל, אני לא אופטימי שתקרת השכר תעלה משמעותית. זה תלוי גם בחובות, וחובות לא ישתפרו השנה. ואתם גם ככה מעל תקרת השכר כנראה.
הדרישות של אמבפה יהיו גבוהות. אני במקומכם הייתי חושש מהעניין הזה.
אבל בהצלחה. להביא כוכב כזה יוסיף זוהר לליגה, וגם הקבוצה שלי תהנה מזה בסופו של דבר.

ראיתי שאנצלוטי שוקל להציב את אסנסיו כקשר התקפי.
צעד מבורך שאני טוען כבר שנה+ שחייבים לבצע.
קודם כל זה כי חלוץ אגף אסנסיו פשוט לא. אין לו את המהירות והדריבל הדרושים לעמדה הזו.
בנוסף, מבחינת סט יכולות הוא פשוט מתאים לקישור.
אסנסיו שולט נהדר בכדור, הוא עם מסירה טובה ומהאמצע הבעיטה שלו תבוא הרבה יותר לידי ביטוי.
מבחינת יכולת הגנתית הוא לא רע בכלל ויודע להיות מחויב.
המהירות והדריבל שלא מספיקים לו בהתקפה ייחשבו בונוסים מאוד מעניינים לקישור, כי בקישור גם שחקנים איטיים ללא דריבל מטורף יכולים לפרוח.

בקיצור, מהלך מעניין מאוד. יכול להיות פה שינוי מטורף עבורו שיחזיר אותו לטופ, ולכל הפחות נאבד שחקן התקפה בינוני שגם ככה נמצא בקצה ההיררכיה הלא קטנה שלנו.

יש הרבה יותר מה להרוויח מאשר להפסיד ממהלך כזה, ואני מאוד שמח שזה סוף סוף קורה.

בכל אופן, גם אם המהלך לא יהיה מושלם, עדיין נקבל יצרון טקטי מטורף כאשר אסנסיו יוכל לעלות מהספסל כשחייבים גול ולשנות משחקים. בקישור הוא ייחשב חילוף התקפי, בהתקפה כחילוף הגנתי.

פנטזיות?

הפנטזיה היחידה שלי בנוגע לרונאלדו היא שיעבור לפרי וישחחר לנו את אמבפה.

האמת? נשמע רעיון מעולה גם עבורם וגם עבורו. הוא רק יאלץ לוותר על החופשיות

לא מבין מה יש לרונאלדו להמשיך לשחק כדורגל. קיץ 2018 היתה נקודת פרישה מושלמת עבורו. משם יש רק לאן להידרדר.