דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ההצעות היחידות שרונאלדו יקבל עכשיו הן מסין ומהקבוצה של בקהאם במיאמי.

ועדיין מאז הוא שבר המון שיאים נוספים.
הפך לגדול הכובשים של הנבחרות.
זכה בנעל הזהב של היורו.
הוסיף עוד הרבה שערים לקריירה המרשימה שלו.
2 אליפויות ולא זוכר כמה גביעים.

אני חושב שסיפור האגדה שלו רק מתעצם עם הגיל המתבגר. כמו זלאטן.

חוץ מזה, שעם קבוצה שמשחקת בסגנון שונה הוא לטעמי עדיין יכול לתרום.
וגם אם הוא לא יהיה הכוכב הבלתי מעורער, האם זו סיבה לפרוש?

הוא פשוט צריך להבין שהוא כבר לא שווה את השכר שהוא דורש.

אה ורק תספור כמה כסף הוא עשה בשנים האחה וזו עוד סיבה להמשיך

רק מזכיר שכתבתי לפני חודשיים שיש סיכוי לאיחוד מרגש של ה bbc המיתולוגית.
מדברים על פסז ולשחק עם מסי, אבל לא הייתי פוסל את ה bbc

גם אם הוא ימשיך לשחק עד גיל 45 יהיו לו ברזומה יותר שערים ממה שיש לו עכשיו.
אליפויות באיטליה לא מעניינות אף אחד, והן דבר בטל בשישים ביחס לקריירה המפוארת שלו.

סימן לחולשה שלו.

הבעיה שהוא כן הכוכב הבלתי מעורער על סמך העבר ולא על סמך ההווה.

פשוט זה לא יהיה.

מבחינה כלכלית משתלם לו להמשיך לשחק כדורגל כנראה.

בשורה התחתונה אני חושב שגם אם הוא ממשיך להבקיע שערים, זה כבר לא זה. אני מעדיף לזכור אותו כפנומן שהוא היה, וכל הופעה רעה שלו על המגרש כעת מעיבה על כך לטעמי.

יאללה, יש משחק עוד מעט. ואמוס איסקו :kissing_heart:

אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד.
אם שחקן עבר את השיא הוא צריך לפרוש?
מה דעתך על כל השחקנים המבוגרים שמשחקים? מודריץ היה צריך לפרוש ב2018? קנאברו ב2006? ראול ב2008?
ברור שהוא לא ישחזר את היכולת משנות השיא. אז מה?
תן להנות מגדול הספורטאים שהיו! שימשיך לשחק כל עוד הוא יכול ושימשיך לכבוש.

ומה רע בעוד שערים?
כששופטים את גדול החלוצים אתה לא חושב ששערים זה חלק מזה?
אם היה מפסיק לשחק מסי היה עוקף אותו בהרבה, אבל הוא המשיך והוא עדיין מלך שערי הצ׳מפיונס ואולי גם יסיים כך את
הקריירה. הוא הופך לאחד מגדולי הכובשים של קבוצה נוספת ומוסיף אליפויות לרזומה. והן כן נחשבות. לא בטוח שהליגה האיטלקית נופלת מהספרדית, ובטח שלא בהרבה

גם מסי היה חלש בארגנטינה לעומת ברסה. איזה אפס, סימן לחולשה שלו.

אני פשוט לא מבין מה אתה מנסה להגיד.
רונאלדו עבר את השיא? די תשבע לי.
רונאלדו רק מוריד מעצמו כרגע? אני פשוט לא מסכים.
שנה שעברה כבש עוד 36 שערים
שנה לפני 37
שנה לפני 28
מדובר על כמעט 100 שערים ב3 שנים. חלוצים שאתה מעריץ כבשו פחות מזה ביותר שנים.

אוקי… אז הוא צריך להבין שהוא לא ויש לי הרגשה שהוא מתחיל להבין. חלק מהגדולה שלו היא שהוא מנסה.

למה? עכשיו כשהוא רוצה עזוב את יובנטוס וכשהוא יבין שזה לא יעבוד עם שכר של 30 (או כמה שהוא לא מרוויח) אז הוא יאלץ להתפשר.

פשוט לא מסכים. הוא עדיין משאיר כמה פיות פעורים כל שנה.
הוא לא הפנומן שהיה מאז 2014 דרך אגב.

רונאלדו מעולה בשנים האחרונות. נכון, זה לא רונאלדו של 2008-2014, אבל גם בסוף התקופה שלו אצלנו זה כבר לא היה אותו רונאלדו. הבעיה היחידה שלו זה קבוצה חלשה ותקשורת עולמית שתמיד מחפשת להקטין אותו. הוא עדיין לכל הפחות אחד מ-2-3 החלוצים הטובים בעולם, לא חושב שמישהו בסטטוס הזה אמור לפרוש.

לא מסכים
הבעיה שלו היא שהשלם איתו ממש לא גדול מסך חלקיו. נניח שאתה מחליף אותו בשחקן שכולל פנדלים נותן עשרה שערים פחות בעונה. בתמורה אתה מקבל קבוצה שיכולה להרשות לעצמה סגנון אחר שלא מבוסס עליו בלעדית וככל שעובר הזמן הוא גם יהיה יעיל יותר

לפי מה קבעת את זה? לפי זה שביובנטוס הוא לא זכה באלופות?
חלוצים שאתה מחשיב כמעולים לא עשו את זה בקבוצות טובות יותר.

הבעיה של רונאלדו היא שבניגוד לשחקנים אחרים אותם משווים לרמה של הליגה ושל אחרים בשוק, את רונאלדו משווים למסי או לרונאלדו בעבר. אתה יודע כמה קיין היה שווה אם היית מסתכל עליו בהשוואה למסי?

בוא נעשה השוואה למי שאולי נחשב לחלוץ הטוב בעולם:
עונה שעברה הייתה הטובה של קיין בקריירה, הוא כבש 28 ובישל 16 בכל המסגרות (הרשיתי לעצמי להוריד את המוקדמות של הליגה האירופית, כי זו תחרות שרונאלדו לא זכה לשחק בה, ולכו תדעו כמה היה כובש מול מכבי חיפה).
אלה מספרים שהפכו את קיין לשחקן של 150 מיליון כנראה.
רונאלדו:
2019 - 28,11
2020 - 37,7
2021 - 36,4
רונאלדו בממוצע ב3 העונות האחרונות שנחשבות לגרועות עם 41 שערים ובישולים בממוצע.
קיין בעונת השיא של הקריירה שהקפיצה את מחירו ל150, עם 44 שערים ובישולים.

אז…
אני לא אומר שרונאלדו שווה 150 מיליון, רק שהוא נשפט על פי קריטריון לא הוגן.

אכתוב פה קבוצות שיכולות להנות ממנו:
יונייטד, פריז (אם אמבפה עוזב), סיטי (אם קיין לא מגיע), טוטנהאם, ריאל (אם אמבפה לא מגיע), ליברפול (לדעתי).
ואלה הקבוצות דרג ראשון שיהנו ממנו. גם ברסה הייתה שמחה לקבל שחקן כזה אם לא היה מזוהה עם ריאל.

בקיצור יש לו עוד מה לתרום, הוא צריך להבין שהוא כבר לא סופרסטאר שמצדיק שכר כזה, אבל חוץ מזה הוא בהחלט שווה להרבה קבוצות.

תגיד, ראית את הארי קיין משחק? שואל ברצינות. איך אפשר להשוות לרונאלדו מבחינת ההשפעה על הקבוצה. שים לב לנקודה של ההודעה שלי

כן.
איך זה שהוא טוב מרונאלדו היום סותר את זה שרונאלדו שווה משהו.
שרונאלדו יהיה אגואיסט ומניאק ומה לא, הוא עדיין עם מספרים שעדיפים על מספרים של רוב חלוצי הטופ.

השוויתי אותו לחלוץ שנחשב לטוב בעולם (תלוי איך מגדירים את אמבפה) ושיראו שהמספרים שלו לא נופלים.
בנתיים הוא טוב מהאין חלוץ של סיטי, עדיף על בייל בריאל, טוב מפירמינו, טוב מברייטווייט, טוב מקבאני…

באתי להראות שמספרית הוא לא נופל מקיין (שגם בועט פנדלים דרך אגב)

אל תיגע לי בבריטוויט.

הבעיה של רונאלדו היא שסגנון המשחק הסוליסטי והאובר דומיננטי שלו מוביל לשעבוד מוחלט של משחק ההתקפה של יובנטוס עבור מטרותיו האישיות. כשמוסיפים לכך את העובדה שהוא לא מספיק מודע למגרעותיו הנוכחיות (או שלא אכפת לו מהן), זה בהחלט פוגע בקבוצה גם אם הוא עצמו מבקיע הרבה.

התלות של יובנטוס בו היא עצומה ולשני הצדדים (המועדון והשחקן) יש מידה של אשמה בכך. חוץ מזה, הוא כמעט תמיד יעדיף לבחור בפעולה האגואיסטית בתקווה לנפח את מספריו, גם אם זה יבוא על חשבון פעולה קבוצתית מתבקשת יותר. לא סתם אוהדים רבים של יובה ישמחו לראות אותו עוזב.

קיין היה מעורב בזה 49 שער, 17 בישולים
רונאלדו ב-44, 3 בישולים

ראית את קיין עם סון, שהיה מעורב ב-39 שערים?
קיין הוא בנזמה עם מספרים טובים יותר

image

פדה ואלוורדה האריך את חוזהו עד 2027| החוזה המקורי היה עד 2025 (כמובן ששכרו שודרג), אמון טוטאלי מצד המועדון בקשר האורוגוואי בן ה-23, העתיד של ריאל מדריד והמנוע במרכז השדה. סעיף השחרור, אגב, מטורף: מיליארד יורו. המספרים היבשים: 104 הופעות בלבן, שלושה תארים, הופעת בכורה נגד ויקטוריה פלזן עוד עם לופטגי ו-44 הופעות בעונת האליפות בה הצטיין. את הגליץ’ הקריטי נגד מוראטה שעזר לנו לזכות בסופרקופה, השער אשתקד בקאמפ נואו ושאר הדהירות אנו מכירים היטב - מוזמנים לקליפ המיוחד של האתר הרשמי, ארבע דקות מהנות עם קטעים נדירים גם מקסטיליה. מה שמאפיין את פדה זו תשוקה בלתי נגמרת, ממש כמו אוהד, כמו שתראו בתמונות האלה - תראו איך הוא חגג את שער השוויון במאסטייה בעונת האליפות (בירוק) או נגד פריז סן ז’רמן, כשבתמונה משמאל הוא צוהל אחרי השער הנהדר שלו בקלאסיקו.

אני מאוד-מאוד מאמין בו וכתבתי שהוא אחד משחקני המפתח שלנו העונה עם הדהירות המדהמות שלו, חוכמת המשחק ועוד-ועוד והגיע הזמן שיהפוך לטאבו בהרכב. אם פעם חשבנו שלוקאס ונאצ’ו נניח פחות מוכשרים וקונים את הקהל בכך שהם מדרידיסטות מכל הלב ונלחמים עד טיפת הזיעה האחרונה - הרי שפדה לא רק שחקן מרגש אלא קראק לכל דבר.

:rotating_light::rotating_light:| Real Madrid have made the first offer to PSG for Kylian Mbappe in recent hours.
@MarioCortegana [:medal_military:]

דור: נציין כי לפי הדיווחים ההצעה הראשונה בגובה 160 מיליון יורו - נדחתה

כל קבוצה בעולם הייתה מוכרת אותו כבר, זה סכום עצום בהתחשב בכך שנותרה לו שנה אחת (אם כי הזאר שהיה בגיל מבוגר הרבה יותר - ואסייג ואומר שאף אחד לא ידע שהוא הולך להיות שנתיים על מיטית הטיפולים - גם נמכר בהרבה כסף), אבל להם אין בעיה של כסף. העקשנות שלהם מדהימה זו, כנראה המשימה הכי קשה של פלורנטינו איי פעם . לא יכול לבוא בטענות לקבוצה שלי אם אכן אלה המספרים, על אחת כמה וכמה בתקופה הזו, עשינו את המקסימום. מעניין כמה “Tic-Tac” נשמע עוד עד סוף הקיץ…

אגב במארקה העלו סקר אוהדים לגבי כמה לדעתכם צריך לשלם\להציע על אמבפה.

אני מאוד מקווה שהסכומים האלו לא מדוייקים, או לכל הפחות לא תינתן הצעה גבוהה יותר. טיפש מטופש מי שמסרב להצעה של 150-160 מליון על שחקן שילך בחינם בקיץ הבא. עדיף לנו כבר לחכות עוד שנה.

המנוף היחידי של פאריז פה, לדעתי, הוא המחוייבות שלנו לאמבפה אחרי שהוא די שרף את עצמו שם, מסתבר.

אם לפסז’ אין בעיה לסרב (או לא להסכים ישר) ל160 מיליון יורו עבורו בשנת בוסמן, מניח שגם אין להם בעיה להנחית חלוץ טוב אחר ולספסל את אמבפה כל השנה. בהחלט מסוגל לראות אותם עושים זאת, אבל אני לא מסוגל לראות אותו מסכים להקריב עונה שלמה מהקריירה שלו מבלי להיכנע. אני גם יכול לראות אפשרות שעוד חודשיים-שלושה הוא ישתכנע מהשת"פ עם מסי והשאר ויאריך חוזה.

עדיף להביא אותו עכשיו ולא לקחת סיכון, באמת משנה אם זה יהיה תמורת 100, 150 או 200 מיליון? גם ככה הקיץ לא נביא אף אחד אחר ומבחינת פייר פליי ומצב כלכלי יש לנו את היכולת להביא אותו גם בסכומים האלו.

כפי שאני רואה את זה ישנם שלושה תרחישים.

1. ריאל ופאריס כבר סיכמו הכל ועכשיו אנחנו רואים את פסז’ מראה כלפי חוץ שהיא נלחמת ודוחה כל הצעה.

2. ריאל הגישה הצעה כדי להראות לאמבפה את המחוייבות שלה כלפיו בלי לצפות שההצעה תתקבל ויחכו שהוא יסיים את החוזה.

3. האופציה הכי גרועה, ריאל החליטה להתאבד עליו הקיץ ולשפוך כמות כסף אדירה.

אם השמועות נכונות אני חושב שזו טעות גדולה מצד המועדון, והלוואי ופאריז ידחו את כל ההצעות הללו ונאלץ לוותר. לא מוציאים 160 מליון יורו בשביל שנה אחת + ביטוח שאמבפה לא יחליט להאריך חוזה. יש דברים ששווים את הסיכון, ובסכומים כאלה, מה לעשות, הסיכון משתלם.

אני במקום המועדון מציע כ-100 מליון רק כדי לצאת ידי חובה ובשביל שאמבפה ירגיש שכן ניסינו, מקבל את הדחייה של פאריז באושר, ומבהיר לשחקן בערוצים לא רשמיים שעוד ארבעה חודשים (פאקינג ארבעה חודשים !!!) נחתים אותו עם מענק חתימה שמן.

לא מבין למה צריך לשרוף את הסכומים האלה עכשיו כשברור שהמועדון לא במצב אידיאלי, וגם ככה בשנה תקציבית כשכל הביצים הם גם ככה לשנה הבאה והלאה (סוף קורונה בתקווה, אצטדיון חדש, הרבה שחקנים שמסיימים חוזה ומועמדים להגיע, הלאנד). בכסף הזה נוכל להביא בשנה הבאה גם את הלאנד וגם בלם שורה ראשונה הישר להרכב.