דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני חושב שזה נכון ברוב המקרים, לא רק אצל ריאל מדריד. אצל ילד בן 18 לא רק שהגוף עדיין לא בשיא בשלותו, גם המוח עדיין מתפתח, כך שלא משנה כמה הילד מוכשר (ראבל מוריסון נניח) הוא עדיין הימור רציני.

משום מה כשאני חושב על בני עשרה בריאל ישר עולה לי רוביניו, ורוביניו השני הלא הוא ויניסיוס. הנחתי שאני טועה ומצחיק ששכחתי את וראן :slight_smile:

רוביניו הגיע בגיל 21 לריאל, עד היום אני זוכר את במשחק הראשון שלו.

אם נחזור רגע לדיון, אני נוטה לקוות שפסז לא תקבל את ההצעה. מפחידה אותי המחשבה שכל הסאגה הזאת של אמבפה כאן ועכשיו, היא למעשה הפגנת כח של פלורנטינו שהחודשים האחרונים היו, איך נאמר, לא ההיילייט של הקריירה שלו.

כמובן שלא אתנגד להבטיח את אמבפה כבר בעוד שעתיים ולראות אותו מחר בלבן, חלילה וחס, אבל אני תוהה אם זה באמת מה שנכון לקבוצה. אני לא מאמין שהוא לבדו יספיק. בארסה נחלשה בצורה קריטית, אתלטי איבדה את סאול וקיבלה את גריזמן שלא באותה היכולת כשעזב. אני לא יודע אם אנחנו צריכים אותו לליגה העונה ואני לא חושב שאיתו יש לנו סיכוי גדול באלופות. אפשר לחכות עוד עונה, אני חושב שזה ישתלם לנו הרבה יותר לטווח הרחוק.

כמובן שהכל משתנה אם הוא לא בכיס שלנו כמו שאנחנו חושבים ובעונה הבאה הוא ירצה לחתום בקבוצה אחרת, סיטי למשל, ואז נאבד אותו לנצח.

איך שזה לא יסתיים הערב יהיה לזה איזשהו יתרון. אנחנו צריכים להיות רגועים כי בין אם הם יקבלו את ההצעה ובין אם לא, לכל סנריו יש יתרונות וחסרונות.

אני באמת מקווה שזה יהיה יתרון, דברים יכולים להשתנות במהירות…דיווחים שונים שראיתי בשעות האחרונות שפריז מציעה חוזה לשנתיים שהופך את מבאפה למרוויח הגדול ביותר אפילו שם
מאוד מקווה שהוא לא יתקפל במהלך ארבעת החודשים הבאים

לצערי, הסיבה שהייתי כל כך אופטימי להגעה של אמבפה הקיץ הייתה בעיקר מתוך רצון. עכשיו אני יהפוך את עורי ויהפוך לפסימסט (בנוהל) כי אני לא רואה שום דרך שאמבפה יעבור את מכבש הלחצים. זה לא רק המועדון והעיתונות, השייחים הצליחו לקנות גם פוליטקאים שהתבטאו נגד המעבר שלו.
אני כבר רואה את הסיסמא שתרוץ “שילמנו 180 ואנחנו לא מקבלים כלום”.

החלון הסתיים והוא לא הגיע, יש להניח לו לעת עתה, לא חושב שכסף ישכנע אותו להשאר אחרי הקריאות נגדו והבוז שספג. בכל מקרה יהיה מעניין לגלות אם עסקת העברה בחורף נמצאת על הפרק.

עד אז הייתי מפשפש בכיסים באדישות ותוהה אם הקלף של הזאר התקמט בכביסה לגמרי או רק דהה

אם החזיק מעמד עד עכשיו, למה שישבר?
בטח עכשיו.
אחרי האכזבה מהקטארים, כשהחלום הגדול נמצא במרחק נגיעה וכמובן שהוא יקבל מענק חתימה רציני.

מריאנו עובר לראיו .
ברוך שפטרנו מעונשו של זה.

כי הלחץ עליו יהיה מאוד גדול. לא מאמין שילד בן 22 יצליח לעמוד בזה.
ודרך אגב שיהיה ברור, כל מה שריאל מציעה פאריס תציע יותר, אני מקווה לטוב אך לצערי מצפה לרע.

פסז בגישה של מה שלא הולך בכסף ילך ביותר כסף. היא באמת מאמינה שעד הקיץ הבא היא תצליח לשכנע את אמבפה להאריך חוזה. יש סיכוי שזה יקרה - לא יודע אם גדול אבל קיים - והיא מוכנה לסכן הצעה גבוהה של 200 מיליון אירו לטובת הסיכוי שזה יקרה, גם אם הוא לא גדול.

פאריז כבר מציעה הרבה יותר. היו מקודם דיווחים על משכורת של 45 מליון יורו נטו. ריאל לא מסוגלת להתקרב לסכומים הללו. ובכל זאת הוא סרב.
הוא שרד את הלחץ עד כה. פעם אחר פעם סרב לחדש חוזה.
מה יפעילו נגדו שלט הופעל עד עכשיו? עוד כמה פוליטיקאים?
אולי אני תמים אבל אני מאמין שמה שמעניין אותו זאת ריאל מדריד. להוביל את קבוצת נעוריו. להיות היורש האמיתי של רונאלדו.
קשה להעריך מה יהיה אבל זה באמת מרגיש שלחדש חוזה זה ללכת נגד האינטרסים של עצמך.

היה צפוי שהוא לא יסכים, בגלל זה גם לא הגבתי לך בהתחלה. אולי שנה הבאה

יש להציע יותר ויש מה שפריז מציעה (לפי הדיווחים לפחות).

פער של אפילו 7-8 מיליון יורו בשנה, אפשר להגיד אולי שבטווח הרחוק משתלם לו יותר להיות דמות מובילה במועדון כמו מדריד, וזה גורר חוזי פרסום יותר גדולים וכו’. אפשר להגיד גם שאפשר לוותר על כמה אחוזים בשביל האהבה לכדורגל.

אבל מציעים לו שם בערך 50% יותר מהמקסימום שריאל יכולה לתת לו. זה סכומים שכבר לא בטוח שכל מיני חישובים של “לטווח הרחוק” הם נכונים, ואלו סכומים שכבר מעוורים ברמה שגם קשה לבן אדם לחשוב לטווח הרחוק. אם אמבפה יצליח לשרוד את מכבש הלחצים הזה זה גם אומר משהו עליו. אני אישית לא אופטימי. (ולא אאשים אותו אפילו לשנייה אם יחדש אצלם, זה באמת סכום חסר תקדים לילד בן 22)

לכל הפחות אני מרוצה מההתנהלות של המועדון, גם לפי הדיווחים היינו מוכנים להציע יותר מדי על אמבפה. לפחות שינינו דיסקט ועברנו למצב של ללכת על רכש בכל הכוח.

השלב הבא זה להמשיך על המגרש ולתת לקמאבינגה ולוואלורדה לשחק, והמון. אין לי כוח לשילוב ההדרגתי הזה שעושים כל הזמן לצעירים במועדון, שנותנים לו 10 דקות פה, 10 דקות שם. ובעוד חצי שנה במחזור ה35 ישלפו אותו מהפריזר להרכב ונתחיל להתווכח האם הוא בלוף או לא. הוא צריך לשחק כמות טובה של דקות כבר עכשיו.

בשורה התחתונה, פריז עומדת פה בצומת דרכים רציני. מצד אחד, אם הם מצליחים לשמור על אמבפה ולחדש איתו חוזה - הם שיחקו אותה בענק ועשו קפיצת מדרגה משמעותית בדרך לביסוס מעמדם. מן העבר השני, אני בטוח שכל כוכב רציני רואה את מה שקורה כאן, ולעיתים שחקנים שכסף זה לא השאיפה היחידה שלהם בקריירה, סביר שיחשבו פעמיים לפני שחותמים במקום כזה.

אם הדיווחים נכונים ואכן היו סוג של הבנות בין פריז לאמבפה שייתנו לו לעזוב כשיבקש, ופריז לא עמדה בהם, לטעמי ייתכן ויהיו לכך השלכות בעתיד.

אנחנו יכולים לצאת מכאן ברווח כפול (בתקווה שהכוכבים יסתדרו). גם נחסוך את הסכום הזה וגם נרוויח את השחקן. שחקן שמוכן לסכן את עצמו מקצועית במידה מסוימת כדי להגיע ולשחק בשביל סמל המועדון. מבחינתי זה לא דבר של מה בכך. הלוואי שיגיע מלווה בהאלנד. שתי אצבעות בעיניים של פריז.

https://twitter.com/LucasNavarreteM/status/1432822739270832131?s=20

מאוד רוצה להאמין שאפשר להסיק משהו לגבי הכוונות שלו מהסטורי שהוא שיתף ומחק. אם נעשה את שלנו ונפלרטט איתו בדרכים שלנו במהלך התקופה, אני חושב שאפשר לשמור על אופטימיות.

אני רגוע. אמבפה רוצה לשחק בריאל וכסף לא יחסר לו. אין שום הבדל באיכות חיים בין להרוויח 30 מיליון לבין להרוויח 40 מיליון. הוא גם יקבל פה מענק חתימה שמן.

קמאבינגה העלה פוסט עם הכיתוב לפעמים חלומות מתגשמים ואמבפה עשה לו לייק. גם אמבפה רוצה להגשים את החלום שלו וזה יקרה בשנה הבאה.

בנזמה נתן עבודה רצינית על אמבפה ביורו האחרון. זה הבישול הכי גדול בקריירה שלו והיו לו לא מעט כאלה. מגיע לו קרדיט.

אני רק מקווה שנשרוד את העונה הזאת בלי פציעה של בנזמה.

בסוף עבר או נשאר?

לא הסכים… הבן אדם קרציה אמיתית.
אני לא מאלו שיקללו אותו ויאחלו לו דברים רעים, הבן אדם יושב על חוזה פצצה ורוצה שיכבדו אותו.

עם זאת, פשוט לא מצליח להבין בחור צעיר שפשוט הורס לעצמו את הקריירה, איך אתה לא רוצה לשחק בן אדם?

והבעיה שלנו? החוזה שלו נגמר רק ב2023, כלומר עוד שנה על הסאגה הזו…

האמת, מפתיע אותי עד כמה פאריז מרגישה בנח לעבור על החוקים בלי אפילו לנסות להסתיר את זה. ברור לכולם שיש שם שחיתות ממדרגה ראשונה (לסיפור הסופרליג יש חלק גדול בנושא הזה) אבל הם אפילו לא עושים מאמץ להסתיר את זה. המועדון הזה לא ראוי לשחקנים הגדולים שמשחקים בו והלוואי ואכן הסופר ליג תצא לדרך בלעדיו. לא הייתי רוצה לראות את הדבר המגעיל הזה ברשימת העלית של מועדוני הכדורגל.

האוהדים האנגלים המטומטמים צריכים להקים מחאה נגד התנהלות שכזו, לא נגד הסופרליג שבין השאר בא להילחם בשחיתות הזו.

בול.
מעבר לגורמי האכיפה, אני מקווה שהמקרה הזה יהיה נורת אזהרה לשחקנים שרוצים להצטרף לשם. אמנם השכר מפתה מאוד אך גם החופש חשוב מאוד.

מעניין מה האפשרויות המשפטיות של המועדון ובכלל של עולם הכדורגל ביחס לשחיתות הזאת.