דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסתבר שצדקת. באמת חשבתי שהמקרים שונים. שהסכומים המטורפים, השנה האחרונה לחוזה, הפייר פליי וכל מה שמסביב יעמידו אותם עם הגב לקיר. אבל זה לא קרה.
הם כאילו ישות בפני עצמה.
סכנה לעולם הכדורגל.

אחרי סגירת חלון ההעברות, להלן הסגל הסופי לעונת 21/22 -

שוערים
1 טיבו קורטואה - בן 29. חוזה עד 2026. השוער הבכיר של הקבוצה. סה"כ העונה שעברה הייתה עונה די טובה עבור קורטואה, נקווה שימשיך ביכולת הטובה.
13 אנדריי לונין - בן 22. חוזה עד 2024. ילקט פירורי דקות.

הגנה
2 דני קרבחאל - בן 29. חוזה עד 2025. את העונה שעברה קרבחאל בעיקר העביר מהצד עקב פציעות רבות – השתתף רק ב15 משחקים (13 בליגה ו2 באלופות). נאחל לדני בריאות ושיחזור להציג את היכולת שאפיינו אותו בעבר.
3 אדר מיליטאו - בן 23. חוזה עד 2025. הבלם הבכיר של הקבוצה יחד עם נאצ’ו. נזרק להרכב שנה שעברה והציג יכולת טובה. מדובר בבלם עם יכולות פיזיות מרשימות ומהירות גבוהה אך עדיין נוטה לעשות טעויות.
4 דויד אלאבה - בן 29. חוזה עד 2026. המגן השמאלי הפותח של ריאל השנה. ונקווה שפציעות לא יסיטו אותו לעמדת הבלם.
5 חסוס ואייחו - בן 24. חוזה עד 2025. הבלם הריבעי בסגל. לא שחקן ברמה של ריאל ולא אמור לראות דקות משחק.
6 נאצ’ו - בן 31. חוזה עד 2023. הבלם הבכיר השני שלנו. לאחר שנים רבות כמחליף בכל עמדות ההגנה, בשנה שעברה נאצ’ו קודם להיות בלם פותח לאורך תקופה ארוכה של משחקים והשנה קיבל את המושכות. לרבים יש ספקות האם הוא מתאים להיות בלם פותח, אבל דבר אחד בטוח- הוא מדרידיסטה אמיתי.
12 מרסלו - בן 33. חוזה עד 2022. הקפטן של הקבוצה. ימי הזוהר של מרסלו מאחוריו וזאת העונה האחרונה של מרסלו בקבוצה.
23 פרלאן מנדי - בן 26. חוזה 2025. שימש כמגן השמאלי הפותח של הקבוצה בעונה החולפת. היתרונות והחסרונות שלו ידועים: יכולות הגנתיות גבוהות, לצד מהירות ופיזיות ומנגד יכולות התקפיות ושליטה בכדור לא ברמה מספיק גבוהה. בעונה הקרובה יתכן שישעה בו שימוש כבלם בעת הצורך. טרם שיחק עונה- פצוע מאז העונה שעברה.

קישור
8 טוני קרוס - בן 31. חוזה עד 2023. הלאה.
10 לוקה מודריץ’ - בן 35. חוזה עד 2022. שחקן שלא נגמר. הציג יכולת טובה בעונה החולפת, ובסוף העונה נפרד מעוד אגדת מועדון.
14 קאסמירו - בן 29. חוזה עד 2025. הקשר האחורי הפותח ולמעשה היחיד בסגל של ריאל. באנקר.
15 פדה ואלוורדה - בן 23. חוזה עד 2027. פיזי, מהיר, בעל פריצות משוגעות ושחקן שקל וכיף להתאהב בו. אחרי עונה מעולה, הציפייה הייתה שפדה יעשה צעד קדימה, מה שלא קרה בסוף. נסיבות מקלות כמו פציעה קשה וקורונה מפיחות תקווה שהעונה הוא יפרוץ בגדול.
19 דני סבאיוס - בן 25. חוזה עד 2023. חזר מהשאלה בארסנל.
22 איסקו - בן 29. חוזה עד 2022. זה שיר פרידה, אז בואי רק אמרי שלום.
25 אדוארדו קאמבינגה - בן 18. חוזה עד 2027. פיזי, מהיר, בעל יכולת מסירה גבוהה ובעיקר פוטנציאל ענק. עונה פריצה גדולה בראן שלאחריה הגיעה עונה פחות טובה. אני קצת פסימי לגבי היכולת של הקבוצה לפתח שחקן צעיר, אבל לפי הפרסומים אנצ’לוטי עצמו ביקש את קמבינגה (https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1432617711562002432). נקווה שריאל תדע לפתח אותו.

התקפה
7אדן הזאר- בן 30. חוזה עד 2024. עצוב.
9 קארים בנזמה- בן 33. חוזה עד 2023. הכוכב של הקבוצה. בעונה שעברה כבש 30 שערים ובישל 9. שימשיך ככה.
11 אסנסיו- בן 25. חוזה עד 2023. לאחר פציעה קשה אסנסיו פתח את העונה שעברה בריא, למרות זאת לא הפגין יכולות גבוהה, היה עסוק בעיקר בלמסור לאחור, ולא לבעוט לשער. לא מצפה ממנו להרבה בעונה הקרובה.
16 לוקה יוביץ’- ן 23. חוזה עד 2025. מתוך סיכון העונה של קרבחאל: יוביץ’ התחיל את העונה הקודמת בראיל, אבל סדרה של תקלות בדמות קורונה, הסתבכות עם החוק בסרביה ופציעה הובילו להשאלה לפרנקפורט בינואר. ההתחלה הייתה טובה, אבל בהמשך לא הצליח לשחזר את היכולת הטובה.*
17 לוקאס ואסקס- בן 30. חוזה עד 2024. עוד עונה בה וסקאס נתן הכל על המגרש. התגלה כמגן ימני לא רע.
18 גארת’ בייל- בן 32. חוזה עד 2022. הוולשי הבינלאומי מסיים את החוזה שלו בריאל ויפרד בסוף העונה, מריאל ואולי מהכדורגל. נקווה שיציג את בעונה הקרובה חלק מהיכולות שעוד נשארו לו.
20 וינסיוס- ן 21. חוזה עד 2025. עונה בינונית הייתה לוינסיוס. דריבל ענק יש לו, אבל חייב לשפר את יכולת קבלת החלטות. פתח את העונה הנוכחית בסערה עם 3 שערים ב 3 משחקי ליגה. אותה כמות שהייתה לו בכל העונה שעברה. *
21 רודריגו- בן 20. חוזה עד 2025.
24 מריאנו- בן 28. חוזה עד 2023. גם בעונה הקרובה יצפה בחברים מהיציע.

סיכום החלון
עזבו: ראמוס, וראן, אודגור, בראהים דיאז, קובו, אודריאוסולה
הגיעו: אלאבה, קאמבינגה.
השחקן שלא הגיע: אמבפה. אי אפשר לסכם את החלון העברות של ריאל בלי להתייחס לאמבפה. פלורנטינו עשה כל מה שיכל כדי להביא אותו, אבל בסוף כשל. היתרונות והחסרונות בהבאתו העונה ידועים ונידנו בהרחבה, אני נמצא בקבוצה שלא עצובה שהוא לא הגיע השנה, ובכלל מקווה שפלורנטינו ידע שכל המשא ומתן הזה נועד לכישלון והכל נעשה רק בתור הצגה כדי לשכנע את קיליאן לחכות עוד קצת ולהגיע בחינם. נסיים בברכת "בעונה הבאה בברנבאו החדש והבנוי!

נקודת נוספות מחלון העברות:
מנהיגות - נושא קצת דסקלי, אבל דווקא בהיבט הזה אני קצת חושש מהעזיבה של ראמוס וההגעה של שחקנים חדשים. חלק מההצלחה של קבוצה תלוי באופי שלה, וראמוס למרות מגרעותיו היה מנהיג ודמות מובילה. לאור היורו האחרון והבעיות שהתגלו בנבחרת צרפת, בעיקר בהקשר של אמפבה אני קצת מצר על העזיבה של ראמוס.
חילופי דורות - כמו שעולה מתמונת הסגל, אגות מועדון רבות עוזובת אותנו, או נמצאות בשלב האחרון של הקריירה. לא בטוח שריאל (פלורנטינו) ניהלה נכון את חילופי הדורות. הרבה תלוי בקיץ הבא ובחשקנים שיגיעו.

אז אחרי שהחלון נגמר עכשיו באמת מתחילים עונה חדשה.
לא היו שינויים גדולים אך בכל זאת עזבו אותנו שני הבלמים הפותחים שלנו.
העונה הזאת היא חתיכת מבחן לקרלו אנצ’לוטי.
אפשר לחלק את האתגרים שלו לשלוש.

האתגר הראשון לבצע התאמות של שחקנים לעמדות שונות. בעיקר בהגנה. ניכר מדבריו שאלאבה מתוכנן לשחק כבלם. מיליטאו יצטרך לבצע קפיצת מדרגה. יש לו את זה. צריך לדעת לממש זאת. כך או כך דון קרלו יאלץ לאלתר לא פעם בחוליה הזאת. ההימור שלי שנראה לפעמים את מנדי שם ואולי אפילו קאסמירו. זה תלוי כמובן בפציעות של אחרים.

האתגר השני הוא להחיות ולהעיר מתים. הזאר, מרסלו, איסקו, אסנסיו ובייל. כולם אחרי לפחות שתי עונות פחות מוצלחות. מבחינתי השם החשוב הוא הזאר. לא צריך להרבות במילים. השחקן היקר ביותר שלנו. בינתיים הוא הכישלון הגדול ביותר שלנו. כולי תקווה שמאמן חדש ומאמן כושר חדש יעשו משהו בגזרה הזאת. גם גארת’ בייל. בשיאו הוא היה אחד הטובים בעולם. זה קרה במשמרת של אנצ’לוטי. זה הזמן להחזיר עטרה ליושנה. אפילו חלקית.
שניהם אמורים לעזור יותר לבנזמה עם נטל השערים.

האתגר השלישי הוא הצעירים. בעיקר ויניסיוס, רודריגו, פדה ועכשיו קמאבינגה. שני שחקני התקפה ושני קשרים.
ויניסיוס עם פתיחה טובה ומסקרנת. הבעיות הן קבלת החלטות ובעיקר סיומת. אם קרלו יעבוד איתו נכון כולנו נרוויח. גם רודריגו הוא אתגר. הבעיה איתו הפוכה. הבחור מפחד לקחת אחריות. בוחר כמעט תמיד בפעולה הפשוטה. חייב להעז יותר.
השניים האחרונים הם ואלוורדה ושחקן הרכש החדש שלנו. נאמר כאן כבר שהם שחקנים עם מאפיינים שונים מקרוס ומודריץ’. הכדורגל נעשה משחק מהיר ואינטנסיבי יותר. הצרפתי והאורוגוואי הם חומרי גלם מצוינים לאתגרי הזמן החדשים. בהמון מובנים הם החוליה המעניינת והמסקרנת ביותר לעונה הקרובה. הם יכולים לאפשר לנו משחק לחץ ודינמיות שהרבה זמן לא הייתה לנו. ראינו כמה זה משמעותי מול צ’לסי עונה קודמת.
קלופ היה עושה מהם מטעמים. מקווה שגם לאנצ’לוטי יש תכניות משמעותיות לגביהם.

מה עוד נבקש? שבנזמה ימשיך ביכולת המצוינת שלו, שקרוס יאיים יותר על השער, שאלאבה יספק לנו יותר ויותר הרמות מדויקות ושמודריץ’ לא יגמר לעולם.

משהו בי אופטימי. מאמין בקבוצה שלנו.

פדה ואלורדה כבר בן 23, מתי יפסיק להיות שחקן צעיר?
חייב להתחיל לספק קבלות כבר העונה, לרוץ מהר כבר לא מספיק בגיל הזה.

שאלת תם.
אם אמבפה חותם איתנו בינואר הקרוב, למה בעצם הוא לא יכול לעבור כבר בינואר?

כי יש לו חוזה עם פסז’ עד הקיץ

הוא יהיה שחקן חופשי בקיץ. מינואר יהיה ניתן להחתים אותו על pre-contract, שכשמו הוא הסכם לפני שהחוזה נכנס לתוקף.

חוץ מהדברים הנכונים שאומרים החברים שמעליי, זה בעצם חלון הזמן הראשון שבו אפשר לפנות ישירות לשחקן.
עקרונית אתה לא יכול לדבר איתו ולסכם שום דבר, החל מינואר זה משתנה.

טכנית אנחנו מסוגלים גם לרכוש את אמבפה ולצרף אותו לקבוצה כבר בינואר הקרוב כהעברה רגילה, כמו שעשינו עם ברהים ב2019 כשנשארה לו חצי שנה לתום החוזה. פחות סביר שזה יקרה מן הסתם.

הסיבה הכמעט יחידה שהייתה להחתים את אמבפה כבר עכשיו הייתה כדי להבטיח שהוא לא מאריך חוזה/מסכם אצל אחרים.

בינואר נוכל להחתים אותו כבר כך שהמניע הזה כבר לא יהיה רלוונטי. אלא אם כן פסז תסכים לשחרר אותו בשקל וחצי (והיא לא), באמת שלא תהיה שום סיבה שבעולם לעשות את זה. זה גם לא ישתלם לנו גם אם יסכימו למכור בינואר לצורך העניין אפילו ב-40 מליון. אמבפה או לא, הוא לא שווה את זה לחמישה חודשים.

ואם יש מאבק צמוד בליגה? לא שווה לשלם 40 מיליון להבטיח אליפות ולא יקרה מה שקרה עונה שעברה?

אם יש אפשרות להביא את אמבפה ב50 מליון בינואר ולהבטיח שלא יהיו הפתעות בקיץ אני הייתי מתאבד על זה.
אם הקטארים לא הסכימו על 200 מליון, לא חושב ש50 מליון בשביל 4 חודשים זה מה שיעשה את ההבדל ולכן אני לא סבור שהם ישחררו אותו שניה לפני הקיץ.

אני מביא לכאן שתי דעות, אולי זה יפתח גם עוד דיון:

את השם חוסה פליקס דיאס שמעתם לא מעט בימים האחרונים, העורך הראשי של המארקה, שאולי לקח צעד אחד קדימה מדי עם הדיווחים על קיליאן אמבפה. הוא היה השליח המיוחד של העיתון הגדול בספרד והיום הוא כתב טור וסיכם את המצב. הוא מספר שמעולם לא היה טירוף כזה סביב החתמה של שחקן.
"הרבה שנים – הרבה החתמות. יאכטה, מטוס פרטי ואפילו פגישה בסלון הבית של בנזמה – כל אלה שימשו לעיצוב ובניית רכישת שחקנים, העברות שנראה בלתי אפשריות. אמנם היו גם פיאסקויים כמו דויד דה חאה והפקס, שחקנים שלא רצו להגיע ‘בגלל המוסר’ כמו קון אגוארו, אבל בחודשים האחרונים ריאל נלחמה נגד משהו שכולם מכירים אך לא הצליחה להגשים את האשליה של אמבפה ומליוני המדרידיסטאס שהאמינו עד ל-31 באוגוסט בחצות שהוא יגיע. כולם ראו באמבפה כשחקן המכריע שיוביל את ריאל ובגלל זה עשו הכל כדי להחתימו כבר עכשיו, למרות שיהיה אפשר לעשות זאת בעוד ארבעה חודשים.
"הציפייה שהוא יגיע עלתה על כל מה שהיה עד היום. לא ניתן להשוות. לא לרונאלדו-פנומנו סביבו היה טירוף אחרי המונדיאל. אף אחד לא התקרב לאמבפה. כמעט שלושה עשורים של החתמות שחקני רכש (כשהוא מסקר את ריאל ברוב הזמן) – ומעולם לא נשאלתי כל כך על שחקן – בחוף, המטוס, בבראחס או בפריז. הפעם כן.
“פלורנטיני, חוסה אנחל סאנצ’ס ושאר המדרידיסטאס מדדו כל פעולה”, הוא אומר ומדבר על ג’נטלמניות מוחלטת – “עד שנשלח המייל הראשוני הרשמי ביום שלישי ה-24 באוגוסט. אמבפה היה לגיבור של ריאל מבלי ללבוש לבן. כל העולם יודע זאת: אמבפה, פ.ס.ז’, המדרידיסטאס. כסף לא משנה ולא האיזון הכללי. עליהם לא חלים החוקים. עכשיו זה בידי השחקן והסוכנים שלו להמשיך במה שעשו – הרבה כסף ומותרות מצד אחד – וחלום אחר מנגד. אתם כבר יודעים שלאמבפה יש תאריך תפוגה – והוא לא אחר מאשר האחד בינואר 2022”…

דעה אחרת שאולי גם היא לגיטימית: הפרשן חאבי אמארו מתח ביקורת על ריאל מדריד שבמשך שנתיים התמקדה רק באמבפה ולא חיזקה את הקבוצה: “אם הוא לא מגיע היום - זה כישלון של ריאל מדריד. הם מישכנו את הקבוצה שלהם עבורו במשך שנתיים, והם לא הצליחו” [הוא דיבר במקור לילה לפני סגירת החלון].

אגב אני חד משמעית מחתים אותו בינואר בתמורה לסכומים שנזרקו כאן וחוסך הרבה-הרבה כאב ראש כדי להתפנות למשימה הבאה שלנו כמו ארלינג הולאנד :slight_smile:
עוד נקודה שהייתי מעלה כאן, בואו נהיה פסימיים רגע - אמבפה משתכנע ומאריך את החוזה עד 2024, הולאנד סוגר בסיטי תמורת טריליון יורו+עמלת סוכן שמנה לראיולה השמן. עולם הכדורגל נגמר? אנחנו צריכים שחקני התקפה טובים ואין הרבה בנמצא [סאנצ’ו שהיה יכול לעשות הכל למשך עשור בכנף ימין - כבר בקבוצה של כריסטיאנו].

אל תדאג, שחקנים עם הייפ יש כמו פטריות אחרי הגשם. עוד שנייה יימאס מהלנד ואמבפה גם לעיתונאים.

אין הבדל בין רכישת אמבפה בינואר לבין החתמה שלו בינואר על חוזה לעונה הבאה, מבחינת הגעתו לריאל מדריד בעונת 21/22. בשני המצבים הוא ישחק בריאל בעונת הבאה. ההבדל היחידי בין 2 המקרים הוא שרכישה שלו בינואר תביא לכך שהוא ישחק כבר העונה בריאל.
בכל אופן, אני בעד להחתים אותו על חוזה בעוד 4 חודשים ושיגיע שנה הבאה. מהרגע שנחתים אותו הסאגה הזאת תיהיה מאחורינו, ונתחיל לעבוד על חיזוק שאר הקבוצה בסכום האדיר שיתפנה.

שווה 150 לא שווה 180 וכו’
אז קודם כל כיוון שזה יתבטא במענק מכובד וחוזה אז ההפרש הוא לא כל הסכום. שנית, משלמים פה גם על מניעת האפשרות שהם ישימו לו על השולחן 783 מיליון יורו לעונה, מה שהם כנראה ינסו לעשות עד ינואר. לבסוף, כמה שווה אליפות? לא יודע אם הסתכלתם מעבר לכביש, אבל אם אני צריך לשים את הכסף שלי אז זו אתלטיקו מדריד שאמורה לקחת

חוסה פליקס דיאז צריך לעשות קודם כל חשבון נפש עם עצמו ועם המקורות שלו אחרי שהוא דיווח שהעסקה סגורה וגרם לשטף של תקווה כוזבת ופייק ניוז.

מודה שזאת עמדה לא כ"כ פופולארית לאחרונה אבל לדעתי בארסה חזקה יותר ממה שמדמיינים. היא צריכה עוד להתרגל לסיטואציה החדשה בחייה אבל יש לה לא מעט שחקנים מצוינים.
תכף פאטי חוזר, דפאיי נראה מצוין, פדרי נהדר ועל דה יונג לא צריך להכביר במילים.
קשה לדעת מה יהיה עם דמבלה, קוטיניו ואגוארו. מתאר לעצמי שלפרקים נראה כדורגל טוב גם מהם.

חושב ששלושת הגדולות שוות ברמתן.

או! חיכיתי להודעה הזו לאור הודעות המנחוס שמתרוצצות כאן כאילו כבר זכינו באליפות והשאלה היא רק באיזה פער.
זאת הודעה ששווה לפחות 3 נקודות במאבק האליפות.

אני ממש לא חושב שהסגלים שווים.
ברצלונה עם אותה הגנה משנה שעברה+אריק גרסיה שאני לא חושב שהוא יותר טוב מפיקה וגם לא יהיה,ואני מתכוון לפיקה הנוכחי.
הקישור נשאר בערך אותו דבר,אבל ההתקפה נחלשה משמעותית.
בעונה שעברה עם מסי וגריזמן (עם כמה שהיה פלופ הוא עדיף על לוק דה יונג תסכים איתי?) הם סיימו מקום 3.
*קומאן נשאר,המאמן החלש מבין ה 3.

אתלטיקו חיזקו את הסגל שלקח אליפות.
ריאל אפשר להגיד נחלשה בהגנה אבל כרגע ההתקפה נראית הרבה יותר טוב מעונה שעברה שזו הייתה הבעיה העיקרית שלנו.

שורה תחתונה,אם לא נסיים מעל ברצלונה מבחינתי זה כישלון עצום וחתיכת כתם על אנצלוטי.