דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

עזיבתו של מסי היא לא עוד עזיבה. היא לא משפיעה רק על העמדה שלו אלא על כל המערך. המקצועי ובעיקר המנטלי.
פתאום שחקנים צריכים לחשוב למי הם מוסרים. פתאום שחקנים צריכים לקחת אחריות.
להערכתי זה יהפוך את בארסה לקבוצה יותר טקטית. למאמן תהיה יותר השפעה ובאופן לא צפוי זה יהפוך אותה לגמישה יותר.
אני חושב שיש להם חומר איכותי מאוד של שחקנים. המצב הקיים יחייב אותם למאמצים רציניים יותר.
לדעתי הם יפתיעו לטובה.

גם אני חשבתי פחות או יותר כמוך אבל זה היה לפני ההחלפה של גריזמן בלוק דה יונג. חוד שמורכב משחקנים כמו ברייתווייט, דפאיי, לוק ודמיר צועק לי ליון/סביליה. בסוף בליגה צריך מי שיכריע את המשחקים כשאתה קבוצת טופ.

גמישות טקטית או לא, מסי-גריזמן-סוארס היו אחראים על הרוב המוחלט של השערים והנקודות של בארסה בעונות האחרונות. אם לא התקדמות גדולה של ממפיס ביחס לקריירה שלו + חזרה אידיאלית של אנסו פאטי, ילד בן 18, מפציעה של שנה, בארסה תתקשה מאוד לספק מספרים. במיוחד כשלוקחים בחשבון את העובדה שההגנה נשארה בינונית מבחינה אינדיבידואלית כך שזה לא ממש אמור לכפר על כך (אם כי כנראה תספוג קצת פחות בגלל אותו שיפור טקטי). גם ברור מאליו שקומאן לא יוכל לעשות זידאן 2020 מטעמי סגנון.

יחד עם זאת, עדיין לא שותף לכל תסריטי הבלהות של כמה אוהדים. טופ 3 לכל הפחות מובטח בגלל איכות הסגל היחסית.

אם סוארס ישמור על קצב הכיבוש של העונה שעברה, יחד עם התוספת של גריזמן, אתלטיקו לא צריכה לאבד את התואר. את זה שהיא תספוג הכי מעט אנחנו כבר יודעים מראש.

קמאבינגה מבקיע עם ה U21 מול צפון מקדוניה

https://twitter.com/madridistatvYT/status/1433487347375644675?s=20

ראיתי עכשיו תקציר של קמאבינגה מהמשחק אתמול וזה פשוט מטורף. כמה כדורי עומק מדהימים.
אמנם רק נבחרות צעירות ורק מול צפון מקדוניה אבל ראיית משחק זה משהו שאי אפשר לטעות בו.
https://twitter.com/madridistatvYT/status/1433515964600049668

תענוג

מעבר לראיית המשחק. נתוני הפתיחה הגופניים שלו נדירים. הצורה שבה הוא מותח את הרגליים, יוצא מהמקום ובעיקר הטעיות הגוף שלו הם דבר שהמון זמן לא ראיתי.
במקרה שלו העבודה היא רק בפן המנטלי. אם יממש רק חצי מהפוטנציאל שלו אנחנו הולכים לראות שחקן מדהים.

קמאבינגה בהצגה לתקשורת:
“לא היה אכפת לי מהכסף שהציעו לי מועדונים אחרים. היה אכפת לי רק מהגשמת החלום שלי. לא חשבתי פעמיים כשהגיעה ההצעה ממדריד”

מדהים כמה המועדון הזה חזק.

אכן, אכן, קבאמינגה זה שיחוק ענק של פלורנטינו. מכל הבחינות.

נראה שיש סיכוי גבוה שזידאן מגיע לפריס… במקרה כזה אמבפה כנראה מאריך חוזה עד 2046 ולנו נשאר רק לחלום על האלנד( שיגיע לסיטי כי הם צריכים חלוץ ויכולים לשלם לסוכן שלו עמלה של טריליון יורו). היה נחמד לחלום לקיץ אחד לפחות

מובן לי שאמרת את זה בחצי ציניות אבל בתרחיש שבו לא אמבפה ולא הלאנד באים, לגמרי בעד ש"נתפשר" על מי שבתכל’ס מיועד להחליף את אמבפה בפריז - סלאח.

סקורר מוכח ולא פציע (כל עוד ראמוס לא בסביבה) שעמדת המוצא שלו היא באגף ימין. עם בעיות החוזה שלו והקמצנות של ליברפול מאמין שאפשר גם להשיג אותו במחיר שפוי.

כבודו של סאלח במקומו מונח אבל הוא במקום אחר בקריירה מהאלנד ואמבפה. הוא פתרון טוב לטווח הקצר אבל בהנחה שאנחנו לא פריז ואין כסף לגם וגם, ב2024 בגיל 32 ועם משכורת מפלצתית הקבוצה תהיה תקועה שוב כמו אחרי כריסטיאנו ואחרי שבייל פרש ושכח להודיע.

אנחנו צריכים סקורר אמין ומוכח כבר לטווח הקצר שבוודאות יעבור את ה20-25 שערים בעונה. מלבד אמבפה והולאנד (כמובן שמעדיף אותם על המצרי), אין ממש כאלה צעירים יותר שעשויים להיות בשוק, אולי סטרלינג וגם זה בספק. העובדה שסלאח גם באמת מרגיש הכי טוב באגף ימין היא בונוס רציני.

הכל עניין של מחיר ושכר.
להחתים אותו על חוזה קצר טווח במחיר נמוך יחסית עם שכר גבוה לא יהיה נורא מידי.
הבעיה היא החתמה לטווח ארוך בשכר גבוה. אבל כבר ראינו שפלורנטינו לא עושה דברים כאלה עם שחקנים מבוגרים.

לי קאנג ין ממש מצית את הדימיון. הייתי שמח לראות אותו בקבוצה.

דעה על קאמבינגה.
כל הזמן מהר מאוד אומרים על שחקן שהוא לא קשר אחורי קלאסי (על קאמבינגה למשל) ולכן הוא צריך עמדה אחרת בקישור.
אני ממש לא מסכים עם הדעות הללו.
לדעתי עידן הגרזנים הישן צריך להגמר, צריך להתחיל עידן חדש בו הגרזן הוא לא רק גרזן.
באידיאל בעיניי הקשר האחורי עדיין צריך להיות פיזי מאוד, אבל הוא חייב להיות יותר מסתם מתקל אחרת הקישור ״מאבד״ שחקן בהנעת הכדור ובהתקפה.
לדעתי צריכים להיות שני סוגי גרזנים:

1. גרזן מנהל משחק
  2. גרזן עם פריצות טובות קדימה (ולצידו קשר 50-50 ינהל את המשחק)

פה אני מדבר על העתיד מעט, ברור שהשחקן עוד צעיר ולא מספיק משופשף.
קאמבינגה לגמרי מסוגל להכנס למשבצת של הגרזן השני. הוא אתלט לא נורמאלי עם פריצות מעולות קדימה. הוא מספיק חזק ופיזי כדי להיות קשר אחורי, והכי חשוב - מחויב.
קישור של קאמבינגה פדה וקרוס/מודריץ ייתן לנו פשוט הרבה יותר מקישור עם קאסמירו במקומו.
מבחינה הגנתית כשהיריבה עם הכדור קאסמירו עדיף, אבל יש עוד מספר אלמנטים מאוד חשובים:

התמודדות מול לחץ: גם אם קאסמירו ימנע יותר התקפות מקאמבינגה, איבודי הכדור המיותרים שלו עקב היעדר הטכניקה והיכולות המוגבלות עם הכדור עולות לנו במצבים מאוד מסוכנים.

מהירות: המהירות תעזור לשחקן לחזור מהר במתפרצות ולהתמודד מול קישור אתלטי. כל קישור אתלטי שהגיע מולנו בשנים האחרונות הקשה עליהו מאוד וממש חשף את
החזרונות של השלישיה קרוס, מודריץ, וקאסמירו (שלושתם איטיים).

קאמבינגה במקום קאסמירו יישפר את 2 הבעיות האלה.

עכשיו נגיע ליתרונות הגדולים ביותר: התקפה.

אתחיל ואומר שלפעמים ההגנה הכי טובה היא התקפה. שחקן כמו קאמבינגה הוא עוד שחקן שהגנת היריבה תצטרך להתמודד איתו בהגנה. משחק הלחץ כנגדינו יהיה פחות אפקטיבי (נאבד פחות כדורים), ויצטרכו לעשות כנגדינו התאמות (קצת כמו שלמרות יכולת הגנתית שלה, אלבס ומרסלו שיתקו את הקיצוניים שנאלצו לרדת איתם). בנוסף כשהכדור אצלינו יותר ככה תוקפים אותנו פחות.

שנית, פשוט נהיה מסוכנים הרבה יותר. הפריצות של שחקן כמותו (עם הכדור ובלי) ייצרו לנו המון מצבים. גם על ידי מצבים שהוא בעצמו ייצר, וגם על ידי התאמות הגנתיות של היריבה שיתנו יותר מרווח לשחקנים אחרים.

בסוף כל השחקנים הגדולים ביותר הביאו יכולות נוספות לעמדה בה היכולות הללו לא קריטיות, ככה בונים שחקן היסטורי.

ברור שכל מה שנכתב פה הוא עתידי, וקאמבינגה הוא דוגמה אחת.
אני חושב שכ50:50 הוא יהיה שחקן טוב מאוד, אבל כקשר אחורי הוא עם פוטנציאל להיות הטוב בעולם ושחקן היסטורי.

אני לא פעם ראשונה כותב דברים בסגנון.
אני אהבתי את הניסוי בזמנו של טוני קרוס, אפילו שנכשל. (אגב אנשים שוכחים שנראינו נהדר תקופה ארוכה כששיחקנו כך). אבל בין טוני קרוס לקאמבינגה יש הבדל עצום במחויבות, במהירות, ובפיזיות, וזה בלי להכנס לרמת היכולות ההגנתיות.
אני תמכתי גם בניסיון (שלא קרה אגב) להפוך את קובאצ׳יץ׳ לכזה, אבל בדיעבד אגיד שגם הוא היה נכשל בתפקיד זה כי הוא לקה בחסר במחויבות ההגנתית ובפיזיות. (על אף משחקים בודדים כשומר אישי).

בקיצור, חפירה ארוכה על הטענה שלא צריך לפחד לפרוץ את
הגבולות המוכרים.
דווקא השחקנים שבאים מעמדה מעט שונה יכולים להביא יכולות שהן בונוס מטורף לעמדה אחרת. כמו די מריה בדסימה למשל.
מאותה סיבה מאוד תמכתי וטענתי כבר זמן רב לפני שזה קרה שאסנסיו חייב להיות קשר (לא טענתי שבהכרח יצליח שם, רק שזה שווה ניסיון כי באגף הוא בטוח לא מספיק טוב).

צ’אבי אלונסו היה גרזן שמנהל משחק ורדונדו היה גרזן, מנהל משחק ו50/50 כבר לפני 20 שנה. גם סטיבן ג׳רארד. קמבינגה כרגע יכול לשחק רק 50/50 ברמות האלה. הוא לא מספיק טוב וממושמע הגנתית וגם לא יודע לנהל משחק, בטח בהשוואה לקרוס ומודריץ’, אז לא נקבל תועלת מיוחדת ממנו כקשר אחורי (בניגוד לקרוס בעמדה הזאת נניח).

מהתרשמות ראשונית אין לו את אינטליגצית המשחק הדרושה, עם סייג על גיל 18 וכו’ אבל בסוף יש דברים שאו שיש אותם או שלא. אבל גם אם נניח שיש לו מה שצריך בראש, הוא יצטרך לקבל הרבה דקות בעמדה הזאת כדי להשתפר ואת זה הוא כנראה לא יקבל בריאל מדריד. מוסלל ל50/50.

https://twitter.com/theMadridZone/status/1442409575534276611?s=20

פדרו פורו שם מעניין לעמדה שנואשת לרכש. סיטי בזמנו שילמה עליו סכום נאה לילד בן 19-20 אבל פפ לא התלהב ממנו וכבר יש להם את ווקר וקאנסלו, אז שלחו אותו בקיץ הקודם לפורטוגל לשנתיים השאלה עם אופציה נמוכה יחסית.

מאז הוא נתן עונה גדולה לפי הדיווחים כווינג-באק, הכפיל את הערך שלו, זכה באליפות וקיבל זימון לנבחרת. לא כ"כ יצא לי לראות אותו במציאות, אבל בפיפא הוא חיה רעה (צריך לסייג שגם אודריוסולה בזמנו היה כך).

יכול להיות רכש טוב עבורנו לכמה שנים עד שנביא את אשרף בחינם בקיץ 2026.

השאלה היא איך הוא הגנתית.
כווינגבק אני לא חושב שלוקאס ואסקז נופל מרוב הווינגבקים הטובים בעולם. אני בכלל לא בטוח שיש מגנים בעולם שעדיפים עליו התקפית, ועדיין אנחנו בבעיה איתו בגלל היכולת בהגנה.
להביא לוקאס ואסקז 2 לא בהכרח יעזור לנו פה.

לא יודע כמה זה היה משחק מייצג, אבל פוית׳ מוויאריאל היה נראה מעולה נגדינו, גם התקפית וגם הגנתית.
יש לו טיפול טוב בכדור והוא היה כמעט בלתי עביר בהגנה.
הוא גם מאוד צעיר (23).
הוא גם גבוה למגן (1.87) ומסוגל לשחק כבלם וקשר אחורי במידת הצורך. (לקוח מטרנספרמרקט)

כל עוד לוקאס ואסקז בסגל אני מעדיף לקחת הימורים על מגנים טובים הגנתית כי הם כמעט בוודאות יהיו עדיפים התקפית על נאצ׳ו שאינו מגן. ככה לפחות תהיה לנו תשובה נורמלית במשחקים בהם נרצה הגנה מסודרת יותר.
כשנרצה חילוף התקפי, במידה והם לא יהיו טובים מספיק בהתקפה אז יש את ואסקז.
פשוט חושב שיש פחות סיכוי לקניית שחקן חסר תועלת בצורה הזו.

את רדונדו לא זכיתי לראות. שמועות אומרות שהיה נהדר וחבל שהיה כזה פציע.

צ׳אבי אלונסו היה קשר אחורי וגם מנהל משחק, מה שאיפשר לנו לשחק עם קשרים בעלי אופי התקפי יחסית (די מריה ואוזיל למשל). לא היינו צריכים קשר שיעשה לו בייביסיטר עם הכדור.
בזכות האקסטרה שהביא הצלחהו להרכיב קבוצה עם שחקנים כמו אוזיל שהוא קשר התקפי טהור, וחדירה שנהדר הגנתית אבל לא יודע לשחק עם הכדור.
תתארו לכם שאלונסו היה נהנה משחקן כמו פדה לצידו.
גם לצ׳אבי אלונסו הגדול אבל היו חסרונות. הבולט שבהם היה המהירות, כל קישור אתלטי הקשה עליו מאוד.

אני בהחלט חושב שהכי טוב שהקשר האחורי יהיה מנהל משחק, זה יחסוך התאמות וחילופי מקומות, אבל כרגע המצב שלנו הוא שאין לנו לא את זה ולא את זה. הגרזן שלנו הוא גרזן. הוא סביר עם הכדור, והוא סביר בהצטרפות קדימה (להוציא את עונה שעברה שהיה טוב מאוד בזה). אבל פשוט מרגיש לי שבגלל קאסמירו אנחנו נאלצים לשחק עם קרוס ומודריץ כבייביסיטרים שלו עם הכדור וחבל.

אני חושב שקישור של קאמבינגה, מודריץ, ופדה יכול לעבוד יופי ולא ייפול מקישור של מודריץ, קאסמירו, ופדה.
מודריץ/קרוס ינהלו את המשחק מאחורה כמו שהם אוהבים, ונקבל 2 שחקנים במקום אחד שיכולים לפרוץ קדימה.
לא נאבד מהאגרסיביות ונרוויח לאתלטיות. התקפית נהיה מסוכנים פי כמה וכמה ונוכל להתמודד טוב יותר עם כל לחץ שיופעל עלינו בזכות דריבל טוב יותר וטכניקה גבוהה יותר.

הוא לא בטוח מוכן לתפקיד עדיין, אבל גם קאסמירו בגילו לא היה מוכן. קאסמירו פרץ ב2015 בפורטו, בגיל 23. קאמבינגה כרגע עדיין 18, ב5 שנים האלה הוא יכול להפוך לקשר אחורי מטורף.

זה לא שהוא לא יהיה טוב כ50-50, אבל כאחורי הוא יכול לתת לנו ערך מוסף גבוה הרבה יותר.

אני רואה את המשחק בצורה אולי מעט שונה, אני חושב שהמשחק צריך להיות דינמי, ומי שאחורי בהתקפה לא חייב להיות האחורי בהגנה, בטח כשהשחקן שירוץ יותר הוא מפלצת אתלטית כמו קאמבינגה.
ככה נהנה גם ממודריץ/קרוס טריים יותר במהלך המשחק.

המשחק הופך ליותר ויותר אתלטי עם הזמן, אסור לנו להשאר מאחור. צמד של קאמבינגה ופדה הוא יתרון עצום שכדאי לנו להשתמש בו. לדעתי השחקן שישלים אותם בצורה הטובה ביותר הוא מנהל משחק כמו קרוס או מודריץ׳, כי הם יכולים להיות טיפה מפוזרים במשחק שלהם

שקט לי כאן מדי…

הריאיונות של אמבפה ופלורנטינו ברורים. ברורים מאוד.

השאלות שיש לי בראש הם, עד כמה המקרה הזה ישרוף את הגשרים עם פסז’, ועד כמה משמעותית שריפת הגשרים תהיה?
אם ויני ממשיך ביכולת שפתח איתה את העונה, איך ההרכב מסתדר? אמבפה בימין רלוונטי?

הכסף שהיה אמור לעבור לפריז התפנה, מתוך זה אני מאמין שאמבפה עצמו יקבל בונוס שמן מאוד. עדיין, יישאר סכום מאוד גדול. מקווה מאוד שזה ילך לעבר ההגנה. למרות שהלאנד בנוסף לאמבפה יחזיר אותנו לקדמת הבמה ביג טיים.

אם אמבפה מעדיף לשחק בשמאל אז זה מה שיהיה. ויניסיוס ילמד לחק בימין.
האמת שעם הסיומת שלו אני חושב שעדיף שישחק בימין וככה יהיה מסוכן הרבה יותר בפריצות על הקו וכדורי עומק.

אני בכלל מאמין שברגע שנקבל שחקן מהיר כמו אמבפה אז הזאר יפרח לצידו וויניסיוס בכלל ירד לספסל ויהפוך לסופרסאב.
כרגע אנחנו פשוט כל כך תלויים בשחקן כמוהו שכשהוא איננו אנחנו כל כך איטיים, עם אמבפה זה ייראה טוב יותר וככה נוכל לבחור אם אנחנו מעדיפים שחקן טכני או שחקן מהיר לצידם של אמבפה ובנזמה.