דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני מאמין שאמבפה יהיה כאן, לא סביר שאחרי כל מה שעבר עם פאריס דווקא בחודשים האחרונים לחוזה יחתום על הארכה.
עם האלנד הסיפור מורכב יותר, זה מאד מעודד שאנחנו באמת בעניין שלו אבל זה הולך להיות קשה מאד, בעיקר מהכיוון של סיטי.
בכל מקרה אם הצרפתי יגיע נהיה במצב נהדר ולא נצטרך להיכנס למלחמת חפירות עם ראיולה בכל מחיר. במצב שגם האלנד מגיע זו תהיה ההתקפה הכי טובה בעולם ביי פאר וכנראה שנסגור את הליגה למספר שנים.
אם נוסיף לזה עוד בלם ומגן ימני בכלל מצבנו יהיה מעולה.

בכללי, יש הרגשה קטנה שדורטמונד רוצה למכור את האלנד כבר בינואר ולקבל יותר כסף מאשר רק סעיף השחרור.
בכל מקרה לא חושב שהוא יגיע לכאן, רק סוכן פראייר ישלח שחקן שלו להתחרות עם בנזמה על ההרכב. לא רואה את פרז מוותר על בנזמה, אחרי עונות גרועות הוא לא וויתר עליו אז אחרי העונה הכי טובה בקריירה שלו זה בטוח לא ייקרה.
אמבפה ישחק פה שנה הבאה, לא רואה תסריט אחר.
הייתי שמח אם ריאל תביא בלם בינואר, לדעתי בלם טוב ואנחנו מועמדים כבר העונה לזכייה באלופות.
האמת, עבודה גדולה בינתיים של אנצלוטי, אני פקפקתי בהתחלה, אבל נכון לכרגע זה נראה מאוד מרשים. “מודה ועוזב ירוחם”.

האלנד - לדעתי אנחנו לא מאוד צריכים אותו והוא לא מאוד צריך אותנו, וכמעט בוודאות יקבל יותר כסף בהרבה קבוצות אחרות. כשסוכן עם המוניטין של ראיולה מעורב בעסקה, לא אופתע שהעניין הכספי יהיה משמעותי.
לדעתי רק רצון מאוד חזק של השחקן עצמו יגרום להעברה שלו לכאן. מבחינתי, אם זה קורה, שבנזמה לאט לאט יתחיל לפנות את השטח (הבנתם? :wink:).

אמבפה - מאמין שבקרוב זה יסגר.

אם אמבפה מגיע לא הייתי מתאבד על האלאנד, הוא שחקן נהדר, ענק ללא ספק, אך אפשר לשחק עם אמבפה כחלוץ ולהביא קיצוני ימני ברמה טובה במחיר פחות מופקע ועם סוכן יותר נורמלי מראיולה.התקפה של ויניסיוס אמבפה ועוד שחקן כנף, עם רודריגו כמחליף זאת אחלה התקפה.

כשיש הזדמנות להביא שחקן כמו הלאנד בגילו של הלאנד במחירו של הלאנד, קודם מתאבדים על זה ואחר כך מחפשים איפה לשים אותו ואיך להתנהל עם הסוכן שלו. לא כי אנחנו נואשים לו (אם אמבפה אכן יגיע הלאנד יהפוך להיות לוקסוס) אלא ואפילו קודם כל כדי שלכל המתחרות שלנו, בספרד ובאירופה, לא יהיה אותו. עם ההתפתחות הנוכחית של ויניסיוס הגעה של שניהם תאפשר לנו בסבירות מאוד גבוהה להחזיק בעשור הקרוב אולי אפילו בכל שלושת שחקני ההתקפה הטובים בעולם. לא להתאבד על זה יהיה טמטום.

אני אישית מעדיף את האלאנד על פני אמבפה, אבל שניהם ביחד אצלנו בצלו של וניסיוס האגדי? במצב כזה קרוס עוד יבשל יותר מדה ברויינה וברנרדו סילבה ביחד :grin:

מסכים מאוד עם @dkaro
בכל מקרה, דעתי היא שבמצב הנוכחי ועם הכסף מהמפרץ, עד שיגיע הסופרליג יהיה לריאל מדריד קשה להתחרות על כוכבי על אלא אם אותם שחקנים יהיו מוכנים לוותר על כסף בשביל להגיע לריאל מדריד (ראה ערך אלאבה/ בתקווה אמבפה).
קשה לי להאמין שאנחנו יכולים להציע להאלנד את הסכומים של סיטי/ פסז/ צלסי ואני גם מאמין שהוא יגיע לאחת מהן.

כמובן שהייתי מתאבד עליו בכל מחיר, ההרגשה שלי שהפריחה של וינסיוס פוגעת בסיכויים שלו להגיע כי חסרה לנו עמדה אחת בהתקפה כשביג בנז עדיין בכושר שיא ושוינסיוס נראה כמו אחד השחקנים הטובים בעולם.

רוצה לקוות שבמועדון כן חושבים על השלמה של הסגל מלבד ההתקפה, ברמת הדחיפות נחוץ מגן ימני שיוכל להתחרות עם קרבחאל, בלם נוסף (רודיגר ככל הנראה) וקשר אחורי נוסף כגיבוי לקסאמירו.
במידה ויגיע בלם טוב גם נוכל מדי פעם לשחרר את אלאבה למשימה הזו ולדעתי הוא יעשה את זה נהדר.

אנחנו הולכים לחסוך ארגזים של שכר בסוף השנה. בייל מרוויח את אחת המשכורות הגבוהות בעולם הכדורגל(:man_facepalming:) ומרסלו ואיסקו גם מרוויחים משכורות גבוהות מאוד.

לדעתי ניתן לתת להאלנד ואמבפה משכורות שמתקרבות למה שיקבלו במקומות אחרים במיוחד כאשר הצב מגיע בחינם. החולצה הלבנה אמורה לגשר על פער של כמה מיליונים בשכר ביננו לבין קבוצות הנפט.

למרות שהגעה של האלנד אומרת בוודאות ספסול של קרים ולא חושב שהלב לא פרז יעמוד בזה.

למה להתחיל משחק עם שחקן לא כשיר? בנזמה היום היה פשוט זוועה, הוא היה צריך לסיים את המשחק עם שלושער, איטי, מסורבל, לא מעורב מספיק, פשוט החחטה הזויה של מאמן מקובע.
אמרתי את זה ואני אמשיך להגיד את זה, אנצלוטי עוד ימצא דרך לאבד את האליפות הזו.
קיבלנו היום תזכורת לויניסיוס של העונה שעברה, שחקן לא מרוכז שנמצא עם הראש בקיר.

טוב דיברנו על האלאנד ואמבפה, מה דעתכם על ההבאה המסתמנת של רודיגר?
בלם כמו רודיגר לא מגיע לספסל זה ברור, אז את מי הוא יחליף? את אלאבה שיחזור להיות מגן שמאלי? או את מיליטאו שפורח לאחרונה?

אני מאמין שהוא יחליף את מנדי ואלאבה יהיה מגן שמאלי.

קודם כל הבאה של בלם היא מבורכת, יש רוטציות והעונה ארוכה לכולם יהיה מקום לשחק והרבה.
רכישה של רודיגר הופכת אותנו לורסטיליים מאד- יש אפשרות לעבור לשחק עם 3 בלמים, רודיגר יכול להחליף את מנדי ואלאבה יעבור שמאלה או אולי לשחק עם מיליטאו ורודיגר כבלמים ואלאבה ישחק בקישור כשקאסמירו לא משחק, יש באמת המון אפשרויות.

אישית אני בעד הבאה של רודיגר רק אם מחליטים ללכת על האלנד ביחד עם אמבפה, אם לא אני חושב שצריך לשים כסף על קונדה שיכול גם לתת לנו פיתרון כמגן ימני, לדעתי הבעיה הכי גדולה שלנו בהגנה אם לא בכל ההרכב.

איך זה יהיה בפועל בעצם? רביעיית התקפה של אמבפה, הלאנד, בנזמה וויניסיוס?
אולי באמת איכשהו ב3-5-2 או משהו כזה. לא מצליח לראות איך אחרת זה יכול לעבוד.

אני חושב שיש איזשהו דיבור על הישארות עוד עונה בדורטמונד. זו אופציה אחת.
אופציה שניה היא פרידה מבנזמה. הוא מדהים, אבל אני לא מעדיף אותו על האלאנד, לא במחשבה על ההווה ובטח שלא במחשבה על העתיד.

אופציה שלישית, שאני לא חושב שהיא תהיה כזו רעה אבל אין לדעת, היא מערך סופר התקפי של 442 קלאסי עם 2 קשרים דיפנסיביים שמטרתם בעיקר לקלקל התקפות ולהוציא אותנו קדימה מהר.
החיסרון - אמבפה וויניסיוס יצטרכו לרדת עם המגנים למטה, מצד שני לא רואה אותם בעצמם עולים יותר מידי כשאמבפה וויניסיוס משחקים באגפים.
לא יודע איך בנזמה יסתדר כחלוץ שני לצד חלוץ כל כך דומיננטי ועם אמבפה שייכנס המון לאמצע.
לא אשקר, מאוד ארצה לראות קבוצה כזו, גם אם זה יהרס זה יהרס בצורה כל כך יפה והתקפית.

מבחינה טקטית רק דאבל פיבוט של 2 באמצע יכול לעבוד עם כל הארבעה, כשהייתי שם את בנזמה כמספר 10 מאחורי שלישייה של אמבפה הלאנד ויניסיוס, 4-2-1-3…

היפותטית זה יכול לעבוד אם השלישייה הקדמית גם תעשה הגנה ולחץ כשהכדור לא אצלנו, דבר שויניסיוס עושה כבר היום ואמבפה בכלל לא, לגבי הלאנד אני לא ראיתי מספיק משחקים שלו אז לא יודע להגיד.

בגדול אם יודעים שבנזמה לא ימשיך לפתוח בהרכב גם בגיל 36 אז נראה לי שזה לא יהיה כזה מופרך לשכנע את השלישייה לאיזשהי עונת מעבר שכוללת משחק לחץ + ספרינטים אחורה כשצריך.

כמובן שהתסריט של לקנות את הלאנד ולהשאיל אותו לדורטמונד הוא אידיאלי, לדעתי זה גם מה שדורטמונד היו מעדיפים.

אני חושב שבמקרה הזה יש משקל גדול מאוד למה הלאנד ו/או ראיולה היו מעדיפים. ולא יודע אם הם ירצו להישאר בדורטמונד, גם אם זה בהשאלה מריאל.

מאוד מעניין לטעמי לא פחות מהשאלה מי תרכוש את אמבפה והאלאנד היא השאלה מי תקלוט את בנזמה.
יכול להיות שבשקט בשקט עומד להכנס לשוק אחד השחקנים הכי טובים בעולם!
האופציות המוצלחת ביותר בעיני (עבורו ועבור הקבוצה) היא סיטי:
מעבר שלו לסיטי יכול להיות בדיוק החתיכה שחסרה בפאזל של פפ. לדעתי בנזמה יתאים לשיטה שלו בצורה מושלמת. חלוץ טכני מאוד וחכם מצד אחד, אך סקורר מעולה שזה בדיוק מה שחסר לפפ. אולי בנזמה לא טוב או נוצץ כמו האלאנד, אך לטעמי עבור סיטי לטווח הקצר הוא יהיה רכש טוב הרבה יותר.

ממש צרות של עשירים עבור ריאל ההחלטה מה עושים במידה שגם אמבפה וגם האלאנד יגיעו.

בנזמה דיבר לא פעם על זה שהוא ירצה לסיים את הקריירה בליון, אני מאמין שזה ילך לשם.

לפי היכולת שלו הוא בהחלט יכול לתת עוד מספר שנים בטופ לפני שיעבור לליון. לא חושב שהוא ירצה לשחק בליון בידיעה שהוא יכול לזכות בתארים חשובים ולשבור שיאים ולבסס את מקומו בדפי ההיסטוריה.

בנזמה בסוף העונה הבאה יהיה בן 35 (וחצי), הוא אמנם מיוחס אבל לא זכור לי אף שחקן שלנו שנשאר מעבר לגיל הזה, בטח לא לכמה שנים.
אני מאמין שהעונה הבאה תהיה האחרונה של קארים במידה ובאמת מביאים את האלנד.