דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני מאוד חלוק בדעתי לגבי פוגבה.
הוא לא מסוג השחקנים שאני אוהב, עצלן מידי.
אבל הוא פשוט כשרוני ברמות. אני מדמיין אותו בעמדה החופשית יותר בקישור שלנו והוא יכול להיות נהדר שם.
עם ההגעה המסתמנת של אמבפה תהיה לנו התקפה מהירה בטירוף עם אנבפה וויניסיוס, חייבים שחקן שידע לנצל זאת. פוגבה הוא לגמרי האיש לשם כך.
בנוסף, הבעיה העיקרית שלנו היא לפצח הגנות צפופות. ההגנות יודעות שממודריץ, קרוס, פדה וקאסמירו אפשר לקחת מטר או שניים כי הם לא יבעטו. פוגבה בניגוד אליהם הוא סיכון ממשי מרחוק ויחייב את ההגנות לצאת אליו וישחרר את כל ההתקפה.

בואו גם נודה באמת, מודריץ בן 36, וקרוס 31. כל עונה של מודריץ נראית כמו האחרונה שלו וקרוס נראה בדעיכה העונה.
פדה כשרון עצום שלא ממומש כבר כמה שנים, הוא עדיין לא הוכיח את עצמו מספיק כדי להגיד לפוגבה לא וכמוהו גם קאמבינגה.
פוגבה בן 28, הוא לא בגיל שיחסום את הקריירה של אף אחד, והוא בא בחינם אם יגיע.

במילים אחרות, אם יש אפשרות, שיביאו את פוגבה.

אני אקווה כמובן שבמועדון שהוא ירצה לשחק בו לצד שלקנים שהוא ירצה לשחק איתם הוא ייתן יותר

גם איסקו כשרוני. אז מה? איך זה מתבטא בפועל על כר הדשא? שפעם בעשרה משחקים הוא נותן כדור לגול? בנזמה לא היה שחקן כשרוני בכל השנים שהוא שוטט על הדשא? חסרים לנו שחקנים “כשרוניים” שלא תורמים כלום?

אם פוגבה היה נותן משחק כמו שהוא נתן אתמול במדי ריאל, הפורום פה היה רוצה אותו על המנגל. אבל כשזה בקבוצה אחרת יותר קל להתעלם מכל השיט הזה ופעם בכמה משחקים להיזכר איזה שחקן גדול הוא.

ובנוסף לזה… הוא לא כשרוני כמו שעושים ממנו. הוא אוברייטד.

שוב זה ? הרי הוכחנו במספרים שהוא לא סתם “שוטט על הדשא” ובעצם היו לו מספרים דומים לחלוצים המובילים בעולם וכרגע הוא מתפוצץ בגלל שהוא האלפא-דוג ולא בגלל שהפסיק “לשוטט על הדשא”.

בקשר לפוגבה, אולי הקשר הכי כשרוני בעולם, ביום טוב שלו אחד הקשרים הטובים בעולם, ביונייטד יש לו משחקים שהוא פשוט ענק והרבה מאוד משחקים שזה לשחק עם שחקן אחד פחות, לא יודע…בשיאו כשרצה לעזוב את יובנטוס וכולם כאן חלמו שיגיע לא רציתי אותו, כרגע בחי דמי העברה אולי כדאי להמר עליו.

איסקו כישרוני, פוגבה כישרוני ברמה אחרת.

אתה משווה את פוגבה שהוא עם 7 בישולים העונה לאיסקו?
חשוב גם לזכור שלא רק שאת הנתונים האלה הוא מביא מהקישור אלא גם כאשר הוא אינו הקשר ההתקפי מבין השלושה.
פוגבה הוא שחקן שנותן מספרים ויכול להפוך את הקישור שלנו למסוכן, מה שאיסקו כבר לא עושה (ולמעשה מה שאף קשר שלנו לא עושה).
בנוסף, את התקופות הטובות שלו איסקו עשה כשמתחתיו 3 קשרים, לא לצד 2.

צריך לזכור כמה דברים נוספים כשמדברים על פוגבה:

1. הוא לא מרוצה ביונייטד. בריאל, המועדון אליו ניסה להגיע כבר מספר פעמים, המוטיבציה תגדל.
  2. הוא משחק ביונייטד בעמדה מאוד אחורית כאשר אין קשר אחורי נורמלי.
  3. הקישור ביונייטד בכללי לא מצליח להיות דומיננטי כי אין קשר אחורי מה שגורר את פוגבה לשחק בצורה שלא טובה לו.
  4. ברונו בעל הבית של יונייטד בקישור. לאו דווקא בגלל שפוגבה לא מספיק טוב להיות בעל הבית, פשוט בגלל שמערך בו פוגבה הוא בעל הבית יעבוד פחות טוב כי בניגוד לברונו פוגבה כן מסוגל לשחק 50:50.

פוגבה הוא בהחלט שחקן שמאוד יעזור לנו. לא הייתי מתאבד על רכישה שלו, אבל מדובר פה בהעברה חופשית! לא קניה ב100 מיליון.

מצבת הקישור שלנו בעונה הבאה:
מודריץ׳ בן ה37
קרוס בן ה32
קאסמירו בן ה31
פדה הפציע והכשרוני שטרם פרץ וביסס דומיננטיות
קאמבינגה בן ה19 שטרם ברור מהי עמדתו בקישור.
(איסקו מסיים חוזה)

נתחיל בכך שאנחנו חייבים רכש לקישור. לטעמי קישור בריא צריך להיות מורכב מ6 שחקנים (אפילו 7 כשיש קשרים שאי אפשר לסמוך על הכשירות שלהם).
מודריץ וקרוס כבר מבוגרים ולא יודע איך יסחבו.
פדה וקאמבינגה הם סימן שאלה שעוד לא הייתי בונה עליהם קבוצה (פדה גם נראה מאוד פציע וכדאי שנפנים זאת).

פוגבה לא רק שיועיל לנו אלא יחזק אותנו מאוד! לא רואה אף מערך שנרכיב בו פוגבה לא צריך לפתוח במידה ויגיע.
כאשר נהיה חייבים שער הוא הקשר עם היכולות ההתקפיות הכי טובות שלנו.
כאשר נרצה לשמור על היתרון הוא הקשר המושלם כדי להוציא אותנו למתפרצות.
בכללי הוא פשוט ייתן לקישור שלנו אלמנט של לסכן את השער של היריבה שהקשרים היום לא עושים.

שכחנו כבר שתפקיד הקישור הוא לא רק לשלוט בכדור.
רק לדמיין מה הוא יכול לעשות עם ויני ואמבפה באגפים וכאשר קאסמירו וקרוס/מודריץ/פדה ידאגו לכך שהוא יוכל לקבל את הכדור באיזורים בהם הוא מסוכן.

טוב, מקווה שאתם צודקים, ובמידה ובאמת יגיע אז לא נקלל את הרגע שהחתמנו אותו

הכל שאלה של עלות מול תועלת בעולם הזה.
פוגבה בשיא העברות של 100 מיליון ליש"ט בזמנו= לא שווה בעליל.
פוגבה בהעברה חינמית בסוף העונה הנוכחית= יופי של העברה.
מקסימום זה לא ילך והוא יהיה הפלופ סוחט השכר התורן כמו בייל/הזאר.

זה לא שאני בטוח שאני ממש רוצה אותו, רק ששווה הימור.

תסתכל על זה כהעברה של 30 מיליון יורו ו-2 מיליון יורו משכורת, הבעיה שביונייטד רואים שחקן של 100 יורו העברה ו- 14 מיליון יורו משכורת שגם יעזוב בחינם, יש הבדל :slight_smile:

אני לא בטוח שאני רוצה אותו גם בחינם. חינם לגמרי, אפילו בלי משכורת. מעדיף לשחק עם שחקנים פחות טובים שלא עושים טובה שמשחקים. חוץ מזה שאני אף פעם לא באמת התלהבתי ממנו, אבל אני מבין שכנראה הבעיה בי אם כל עולם הכדורגל עף עליו.

כתבתי, בצרפת הוא שחקן אחר. ביורו האחרון היה לו קייס רציני להיות שחקן הטורניר אם היו מתקדמים עוד שלב אחד בלבד.
אפילו אצלנו, כששיחק בתחילת העונה בעמדה פחות תובענית הגנתית בכנף שמאל, בישל 7 פעמים. זה יצר לנו המון חורים בהגנה, אבל אם יש לו שחקנים שיכפרו על זה כמו קאנטה או קסאמירו ולא קונילמל כמו פרד, זה יעבוד מצויין. כשהוא משחק אצלנו לצד פרד או מקטומיניי הוא חושך מצרים, כי אסור לו לשחק שם.
הרושם שלי הוא שלא מדובר בבחור עצלן, אלא בשחקן די טמבל. הוא לא מתעצל לרדת להגנה, הוא פשוט לא מבין מה צריך לעשות. הוא לא מקבל אדום ונותן פנדלים במתנה כי הוא מנסה להזיק, אלא כי הוא באמת לא הצליח להבין איך מתקלים. כל המאמנים שלו שיבחו כאמור את המחויבות שלו באימונים ובמגרש, אף אחד מעולם לא טען שיש לו בעיית מחויבות והסכסוך שלו עם מוריניו נבע מהעובדה שמוריניו חייב להסתכסך עם מישהו ולא כי פוגבה זרק באימונים או במשחקים. לעומת זאת, הוא בעצמו העיד שהוא לא יודע לתקל. אם מקשיבים למה שסקולס אמר אתמול, זה די דומה לרושם שנוצר אצלי מפוגבה - גם בגיל 35 הוא יעשה דברים מטומטמים כמו לכדרר על שלושה שחקנים 20 מטר מהשער שלו, פשוט כי הוא כזה. הוא רק צריך את השחקן שיסיר מעליו את נטל המחשבה ההגנתית והכל יהיה בסדר.

שמע זה עניין של טעם וריח.
על התרומה שלו אין עוררין, אבל כמה אתה אוהב אותו זה עניין אחר.
זה כמו קרוס, תראה שהרבה משתמשים פה לא כל כך אוהבים אותו, אבל הוא וורלד קלאס לכל דבר.

חוץ מזה שלהגיד שאנחנו רוצים אותו בחינם זה ממש לא לעוף עליו.
סיטואציה מאוד דומה לאלאבה, שחקן שבחינם לא חושבים פעמיים אם להביא או לא. אבל מפה ועד לעוף עליו יש מרחק.

אם הוא יגיע יהיה לו הרבה מה להוכיח כי בניגוד לאלאבה הוא גם ממש יבוא ככוכב וגם בגלל כל אותן תכונות שליליות שלו שאנחנו מקווים שידעכו.

אפילו אם נקבל את פוגבה של יונייטד שהוא יום עסל יום בסל, עדיין אקבל אותו בזרועות פתוחות ואקווה שאנצ׳לוטי ידע לחתוך אותו בזמן במשחקי הבסל.

שנים מתלוננים שהקישור שלנו לא מספק מספרים, פוגבה אחרי דה-בריינה הוא הקשר שיכול לספק את המספרים הכי טובים, הוא מגיע בחינם, אם לא נצפה ממנו לעשות עבודה שחורה והוא ישחק ליד קסמירו וקמאבינגה אז זה שחקן של 10 ו 10 בקלות.
אתלט, טכני בטירוף, עובר שחקנים כאילו הם לא שם, נוגח נהדר, בועט מצויין בשתי רגליים, רואה משחק, מסירות עומק שחותכות כל הגנה, רק אל תתן לו עבודה שחורה.

פוגבה לא רע הגנתית ויכול לעשות גם עבודה שחורה. אי אפשר ששחקן ובטח לא שקשר לא ילחצו או ייתנו את
הנשמה בהגנה. אבל בהחלט זו תהיה הגנה אחרת משהוא עושה ביונייטד כאשר הוא משחק מתחת קשר התקפי יותר.

אתם מדברים על זה שפוגבה לא עושה הגנה כאילו יש לנו את גאטוזו באמצע המגרש, אנחנו מקבלים שחקן שהגנתית הוא קרוס והתקפית הוא שחקן שקרוס בחיים לא ידגדג את הציפורן השמאלית שלו.

הגנתית הוא לא קרוס, כי קרוס אומנם לא מחלץ כדורים אבל יודע לעמוד נכון ולסגור נתיבי מסירה, התקפית הוא יביא דברים שאין לקרוס אבל לקרוס יש דברים שאין לפוגבה.
כרגע בכל מקרה הקישור שלנו נראה לא לרמה שריאל מדריד שואפת להיות בה, וזה כולל את קסמירו אם לא יתעורר, חיביים שינוי.

מדובר בריאל מדריד. גם אם פוגבה ביכולת הנוכחית שווה ערך לדור מיכה הוא יפתח בהרכב ב90% מהזמן עד שיגיע מאמן שיסמן אותו ויהפוך אותו למצורע לגמרי.

פוגבה של יובנטוס היה אחד השחקנים האהובים עלי ושנים רציתי שיגיע לקבוצה, אבל הדבר האחרון שהקבוצה הנוכחית צריכה זה עוד שחקן ממוסמר להרכב שלא עושה לחץ. הרכב איתו, האזר, בנזמה וקרוס זה חומר של סיוטים

בגדול אני מסכים איתך אבל אני חושב שפוגבה במערך נכון יהיה מצויין, לא דור מיכה :), ביכולת הזו יש לו העונה כבר 7 בישולים והקישור שלנו משווע לשחקן כזה.
אגב, חשוב לזכור שהזאר כבר עכשיו לא ממש נחשב וקארים ואולי אפילו קרוס ישחקו בעונה הבאה את העונה האחרונה שלהם אצלנו, זה לא יהיה ביחד עם פוגבה וביחד עם קישור טוב ולוחץ זה יכול לעבוד.
שוב, באופן כללי אני חושב שבהעברה חינמית זה שווה את הסיכון.

https://twitter.com/madridxtra/status/1461115811880484869?s=21

היה צפוי שתגיע השמועה הזו,חוליאן אלבארז,חלוץ בן 21 מריבר פלייט,מסיים חוזה ביוני 22.

מישהו ראה ויודע לתת עליו חוות דעת רצינית? מספרים יש לו.

@EHUD זה שלך. קח את זה.

טוב נפריד בין 2 דברים שונים.

1. אחרי שמועות על מילאן ועוד הרבה שמות, על חוזה של 25-20 מיליון יורו ככל הנראה שאלבארז ישאר בריבר עד אחרי המונדיאל.
    הוא רוצה להבטיח מקום בסגל, הוא רוצה דקות הוא רוצה להישאר תחת גז’ארדו והעין של סקלוני…יש סיכוי גדול מאוד מאוד שהוא יוותר כרגע על היציאה לאירופה.

2. פן מקצועי: מה נגיד, ילד קסם כמו לירוי, חלוץ 9 קלאסי בן 21, כמו שאמרת המספרים מדברים אבל מעבר למספרים הוא טכני, דריבליסט, מהיר, בעיטה טובה ובעיקר מה שחלוץ 9 צריך, חוש למיקום ברחבה.

בפן האישי מקווה שלא יזכו בו בברנבאו, כבר היה לי את הבאסה הזאת עם היגוואין…לא כיף

image

זה מתחמם? מבזק העברות קצר. האם בפ.ס.ז’ מתחילים לעכל עזיבה של אמבפה? בדורטמונד הודו על התעניינות רצינית בהולאנד.

לאונרדו, המנהל ספורטיבי של פ.ס.ז’: “אם אמבפה יחליט להישאר, הוא יישאר, כי זה רצוננו. זה מצב מסובך. היינו רוצים שהוא יישאר לכל החיים, אבל אנחנו צריכים לכבד את עמדתו. אני חושב עדיין יש סיכוי שהוא יאריך את חוזהו”.
יואכים וואצקה, מנכ"ל דורטמונד על עתידו של הולאנד: “אני יודע שכל מועדוני הצמרת רוצים אותו, במיוחד ריאל מדריד. העניין הגדול של מדריד אושר. אני חושב שיום אחד הליגה הספרדית תתאים לו יותר מהפריימרליג. אנחנו מקווים שהוא יישאר”.

עם הגיל כבר מאסתי בהעברות למען האמת למרות שהסאגה עם אמבפה הקיץ בהחלט ריתקה אותי וחרשתי את הטוויטרים. מרשה לעצמי הפעם ‘ליפול’ לשם שוב. התחושה שלי הייתה שאנחנו לא בעניינים לגבי הולאנד ולא ממש חמים עליו בגלל הסוכן שלו והיכולת הטובה של בנזמה. זה חלום לראות את שניהם מצטרפים אלינו בקיץ עם האל-נואבו בברנבאו. ריאל כבר עשתה דברים משוגעים בעבר הודות לפלורנטינו: פיגו-זידאן-רונאלדו, קיץ 2009 וגם ההעברה של בייל. מצד שני אני חושב שהפעם, להחתים את שניהם - זה האתגר הכי גדול שהיה לנו. קיים סיכון שפ.ס.ז’ תזכה בצ’מפיונס ואמבפה יחתום נניח לשנה נוספת והתחרות עם הבריטיות לגבי הולאנד היא מטורפת. בעבר לדעתי ריאל עשתה את הבלתי אפשרית כביכול - היחידה שהאמינה שאפשר להחתים שחקנים כאלה, שעשתה משהו משוגע. הפעם היא מתחרה בקבוצות אחרות ובקבוצות\מדינות עם כיס עמוק לא פחות ואף יותר. מה דעתכם?