דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש כל מיני דיבורים על מגנים שזה כבר מעודד+זה דיון פנטזיות אז למה לא לפנטז? בפנטזיה שלי אשרף חכימי מגיע יחד עם אמבפה מפריז,שמעתי שהם חברים טובים :grin: (אני מודע שזה לא יקרה,לאשרף יש לרצות עוד 4 שנים בכלא).

לא רואה סיבה שלא. אם יש כסף לאמבפה והאלאנד אז גם יש למגן ימני.

בזמנים בהם ריאל הייתה בבעיה כלכלית בעקבות השיפוץ, לא משהו שאפשר לקחת כחוק.
גם קרבאחל לא היה כזה גרוע ופציע עד השנתיים האחרונות, כאילו פציע הוא היה אבל הרבה פחות, ולפחות כששיחק נהנינו מאחד המגנים הטובים בעולם.

צירוף מקרים נדיר?
פלורנטינו יושב בביתו ומחכך ידיו בהנאה. שום דבר לא מקרי עם הנשיא הזה, לא אתפלא אם הוא תיכנן את הדברים כך עוד כשהם חתמו על החוזה בשעתו. :slightly_smiling_face:

לריאל יש מסורת בלאבד חלוצים טובים לברצלונה שאחר כך ממררים לנו את החיים (אטו, וייה, סוארז).
אני מאוד מקווה שפלורנטינו “התאבד” בדרכים החכמות שלו על שניהם.

סוג של פנטזיה.

מצמידים לכם אקדח לראש ואומרים לכם שאתם חייבים לבחור אחד מבין: מודריץ׳, אלונסו, צ׳אבי הרננדז.

במי אתם בוחרים?

מודריץ’ בלי למצמץ. רק למה להצמיד אקדח לא הבנתי…

צ’אבי הרננדז, עם כמה שכואב.

אם הייתי צריך להרכיב מחדש את בארסה של פפ הייתי בוחר בצ’אבי כנראה.
לכל קבוצה אחרת הייתי בוחר במודריץ’. שחקן מגוון יותר מהקטלוני.

https://twitter.com/madridxtra/status/1486658652236832775?s=21

ריאל מדריד עובדת בימים אלה על שתי רכישות לקיץ:
אורליין צ׳ואמני ממונאקו,קשר בן 22,קשר מרכזי.
אנדריק מפלמייראס הברזילאית,חלוץ בן 15 שמושך עניין מכל הגדולות של אירופה.

מהמעט שראיתי,צואמני הוא קשר אחורי יותר,מתקל נהדר ויודע לצאת קדימה עם מהירות ואתלטיות בסגנון קמבינגה,גם מוסר מעולה,מאוד אשמח אם יגיע,יעלה בסביבות 60 מיליון.

את אנדריק ראיתי רק ביוטיוב,מהיר מאוד עם סיומת קטלנית ודריבל מעולה,אבל הוא בן 15 אז לכו תדעו…

נכון להיום מודריץ’ וקרוס מיועדים לפנות את המקום בסוף העונה הבאה, כלומר יוני 23’. סביר להניח שקרוס יעשה מודריץ’ ויפנק אותנו בשנה נוספת או משהו כזה.

בעוד חודשים ספורים איסקו וסבאיוס כבר לא יהיו חלק מהסגל הרשמי. מיותר לציין שהבסיס יורכב מקאסמירו, קמבינגה ופדה.

ההתעניינות בצ’ואמני מעודדת, גם משום שמדובר לכשעצמו בקשר מבטיח, אך בנוסף לכך, נכס צרפתי שמתוכנן להוליך את הנבחרת בצוותא עם שחקנים אחרים שלנו (טוב, כרגע יש פה רק אחד, אבל אנחנו אופטימיים).

כולי תקווה שאיכשהו אנטוניו בלאנקו ימצא את עצמו בתוך הרוטציה, אנצ’לוטי הודה שהוא מחבב את סבאיוס מכיוון שמדובר בקשר נחוש שמוליך כדור לעומק בגאון (מודריץ’, קמבינגה), אני מקווה שבלאנקו יוכיח שיש לו את זה גם.

צ’ואמני החתמה מעולה, אם וכאשר. בעיקר על רקע אי היציבות של ואלוורדה.

מדברים הרבה על החתמות להתקפה מן הסתם, וגם ההגנה עולה פה בדיונים לא מעט, אבל אני חושש בעיקר לקישור המזדקן שלנו. בעיניי תור הזהב הזה של אחד מהקישורים הטובים ביותר בהיסטוריה (שלנו, ובכלל), הוא אחת הסיבות המשמעותיות להצלחה שלנו, והסיבה המרכזית לזה שאנחנו עוד מצליחים למכור משהו ברמות הגבוהות גם כשההתקפה שלנו לא שווה הרבה. אני מאוד חושש למה שיקרה כשהתקופה הזו תיגמר (אוטוטו), וחייבים לוודא שהתחליף ראוי.
השמות אכן מבטיחים - קמאבינגה, פדה ועכשיו צ’ואמני - אני רק מקווה שהתהליך יתבצע בהדרגה ובצורה מושכלת וחלקה.

יש איזשהו אתר שאפשר לראות את הסטטיסטיקות שלו? כמה איבודי כדור למשל, או איך הוא מתמודד עם משחק לחץ, מה אחוזי המסירות המדויקות שלו וכן הלאה?

מעבודת המחקר הכבדה שעשיתי שכללה סרטון בן 5 דקות ביוטיוב הראו רק קטעים שלו מתקל. לא ממש מרשים.

עריכה: מצאתי אתר בשם bfref שמרכז את כל הסטטיסטיקות שפחות מדברים עליהן. נראה שהיכולות ההגנתיות שלו מאוד גבוהות, הוא לחלוטין טוב עם הכדור ומבין את משחק הלחץ. כבר היום הוא מעמיד סטטיסטיקות לא פחות יפות משל קסמירו מבחינת משחק ההגנה, ועולה עליו מבחינת עבודת הנעת הכדור והוצאה להתקפות. בהשוואה לקאנטה הוא נופל ממנו, אבל הוא עדיין ילד וזו השוואה מעט לא הוגנת.

צ’ואמני רכש מעולה, לגמרי שחקן טופ קלאס ויופי של מחשבה לעתיד.
הבעיה העיקרית שלי היא שאיתו יהיו לנו 6 קשרים מובילים (הטריו הקבוע+ צ’ואמני, פדה וקמאבינגה, סבאיוס לא באמת נספר) כשכולם עם פרופיל מאד דומה וזה יכול עוד יותר לנגוס דקות לפדה וקמאבינגה.

אנחנו מצד אחד מחפשים קשר אחורי שיוכל לתת מנוחה לקאסמירו אבל מצד שני גם איתו עדיין יהיה חסר לנו את הקשר שיוכל לתת מענה לקו השני באופן קבוע, לתת את הדריבל, הבעיטה ושער ואת המספרים באופן שוטף, חסר לנו מאד שחקן כזה בעיקר במשחקים מול קבוצות מצופפות.

אני לא חושב שמדובר באותו פרופיל שחקן. פדה/קמאבינגה הם 50-50, צ׳ומאני להבנתי הוא קשר אחורי.

זה נשמע כמו שמועת חרטא קלאסית של ינואר(יביאו מחליף לקאסמירו ב60מ? זה לא שהברזילאי ירד לספסל או יעזוב), אבל על הנייר קישור של שלושת הצעירים לגמרי יכול להתקיים.

כן קצת תמוה שמתמקדים רק במטרות רכש פיסיות לקישור ועדיין לא הביאו תואם קרוס/מודריץ׳, בהתחשב בזה שהם השניים המבוגרים יותר בשלישיה.

מצד שני, לא עולים לי לראש יותר מדי פליימקרים מבטיחים ממש\ וורלד קלאס שלא משחקים בקבוצה גדולה. כנראה פונקציה של הכחדות ה433 הספרדי.

אם אמבפה והלאנד יגיעו וירכיבו שלישייה/רביעייה התקפית עם ויניסיוס, הגיוני להביא קשרים פיזיים והגנתיים יותר כאסטרטגיה ארוכת טווח.

אסור לשכוח אבל גם את הקשרים הטכניים שיעזרו לנו להעביר את הכדור להתקפה ולא ליפול מול כל משחק לחץ.

אני אולי מגדולי התומכים של שחקנים פיזיים, חושב שזה חשוב מהטכניקה, אבל זה לא נושא של שחור או לבן וזה שהנתונים הפיזיים חשובים יותר לא אומר שאעדיף שחקן מאוד מהיר ומאוד חזק אבל בלי טכניקה על שחקן קצת פחות מהיר וקצת פחות חזק אבל מאוד טכני.
הייתי שמח שלצד טשואמני וקאמבינגה למשל יהיה איזה מודריץ שיארגן את המשחק שלנו כשצריך.
פשוט שמודריץ ישחק למידם ולא לצד קרוס וייצור קישור איטי וחלש פיזית.
איזון זה שם המשחק. לצורך העניין אם אני צריך לבחור את מי להרכיב לצד טשואמני וקאמבינגה בין פדה, קאסמירו וסבאיוס, אני לא מעט פעמים אבחר בסבאיוס למרות שהוא בפער הפחות טוב מבין השלושה.
(אולי טיפה הגזמתי, לא ראיתי את סבאיוס משחק שנים, מדבר על סמך מה שאני זוכר ממנו)

זה שינוי די קיצוני באסטרטגיה של המועדון. אם עוברים לשחק 442 התקפי ויותר ״מודרני״ אין מקום בקבוצה לאף אחד משלישית הקישור ו/או לאנצ׳לוטי שלא אימן סגנון כזה בחיים עד כמה שאני יודע. לא יודע גם כמה אפשר לשלב את בנזמה עם עוד שלושה שחקנים ישירים במיוחד.

לא הייתי בונה על אמבפה והאלנד ביחד. אני גם לא חושב שיש סיכוי שהקבוצה תראה טוב אם הם יגיעו באותו הקיץ ונצטרך לעשות 180 לגישה כמו שהצעת.

דווקא לא, טשואמני לא שחקן שבגללו ימכרו עיתונים, זה לא שם מרגש. אין לנו שחקן בסגל שיכול לעשות את העבודה של קסמירו ועל פניו הוא יכול להתאים. הגיוני שריאל תרצה אותו. אם השמועות נכונות או שהונפצו על ידי מקורביו, אני לא יודע, אבל לא נראה לי שזו המצאה של התקשורת.
מזכיר את הרכישה של יוביץ’. אותו סכום, אותו פרופיל, נקווה שהפעם זה יהיה יותר מוצלח.

אני חושב שבונים על קמאבינגה ופדה, ובכל מקרה אין איזשהו עילוי שמוכרחים להביא כרגע ובינתיים אנחנו יכולים להסתדר עם מה שיש.

אני לא חושב שלנו האוהדים יש צורך בלבנות, אבל מותר לקוות. בכל מקרה בין אם הם יגיעו ובין אם לא, מתישהו בקרוב הקבוצה תשתנה ואז נצטרך עונה או שתיים שהכל יתחבר. גם אם הלאנד ואמבפה יגיעו ואפילו גם אם נתחזק בבלם ומגנים, נצטרך לעבור איזושהי תקופה עד שהכל יתחבר.

מעבר לזה שמיצינו את שערי העיתון על אמבפה והאלנד, שחקנים צעירים (וצרפתיים) זה דווקא כן הטרנד ובכלל הוא קושר כבר לחצי מהקבוצות הגדולות באירופה. בכל מקרה להבנתי כן יש עניין כזה או אחר, אומרים שJuni Calafat נפגש איתו. אתה כן צודק שמבחינת טיימינג ופרופיל הוא מזכיר את יוביץ’, מצד שני היו עוד 1000 שמועות כאלה שלא יצאו לפועל.

קשה לדעת עוד ממה עשוי קמאבינגה, אהבתי את מה שראיתי בינתיים אבל זה לא מזכיר ולו במעט את השניים שציינתי. עם כל הסלידה שלי מקרוס בכדורגל הספרדי עדיין יש חשיבות עצומה לפליימקרים וכל עוד האלנד ואמבפה לא מתכננים לרדוף אחרי מגנים וטוכל לא יעמוד על הקווים לא יודע כמה סגנון משחק “פיזי” יעבוד.

למען הסר ספק, גם עם כל מה שכתבתי אין יום שאני לא מפנטז על השלישייה הזו. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד.

תקופות מעבר זה בסדר, תקופות מעבר עם שתי החתמות ששוות יחד כמו הסגל של בארסה זה קצת יותר בעייתי. שחקני כדורגל הם נכס לקבוצות ולוודא שאין כאוס בקבוצה זה חלק מהליך השבחת הנכס. אחרת גם אם איכשהו שניהם יחתמו תוך שנתיים אחד מהם בחוץ.

הכל עניין של איזון, אני חושב שקראתי פעם שזידאן אמר למודריץ’ וקרוס לא לחפש את השער בגלל שרונאלדו היה מספיק גדול להבקיע עבור כל הקבוצה. אם בדרך נס אמבפה והאלנד ישחקו בברנבאו ביחד אין ממש צורך ניכר בשחקני קישור עם יכולת כיבוש.
אם רק אמבפה יגיע ואחרי שנה-שנתיים עם בנזמה זה יהיה ויניסיוס והוא נגד העולם אז כן, לגמרי תחזור אותה הבעיה.

לא אשקר ואגיד שאני צופה בהם על בסיס קבוע אבל וירץ להבנתי קשר התקפי והאחרים לא באמת שחקנים של מספרים. גרנברך בכלל, הוא באייאקס ורחוק שנות אור מקרוס במספרים. דייבי קלאסן נתן שם סטטים של דה בריינה.

מרגיש לי גם שהליגה הצרפתית יותר “טובה” בלהכין שחקנים לרמות הגבוהות באמת ביחס לבונסדליגה. כמות הפלופים שיצאה מדורטמונד היא מטורפת, לעומת זאת אם להסתכל נטו על נתונים יבשים לצרפתיים יש אחוזי הצלחה טובים יחסית.

צ’ואמני משחק גם כ50-50 לא מעט, הוא וקמאבינגה הם פרופיל מאד דומה אחד לשני רק שצ’ואמני יותר “גרזן” וקמאבינגה יותר טכני.
בכל מקרה מה שהתכוונתי הוא שגם שני הצרפתים וגם פדה ההתקפי יותר לא נותנים מענה למשהו חשוב יותר מבחינתי- קשר שמסוגל לתקוף את השער, לבעוט, לעשות דריבל ולתת מספרים באופן תדיר.

ריאל משוועת כבר שנים לקשר בסגנון של דה בריינה, אחד כזה שישדרג את השלישייה ההתקפית ויתן מענה כשחונקים אותם.
איסקו היה אמור להיות כזה אבל אנחנו יודעים מה קרה לו, אודאגור גם היה פוטנציאל אבל זה גם לא תפס.

לצורך העניין אם כבר משקיעים סכום כזה על רכש אני מאמין שג’וד בלינגהאם, פלוריאן וירץ הנהדר של לברקוזן, גרבנבאך של אייאקס או אפילו פוגבה יתאימו הרבה יותר למה שאנחנו צריכים.