דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

את גרנברך יצא לי לראות לא מעט, עדיין פרוספקט ועדיין לא מספיק אפוי אבל חתיכת פוטנציאל.
זה נכון שהיום הוא לא נותן מספיק מספרים אבל הוא נותן המון בפן ההתקפי, הוא יכול לפרוץ בסטייל של פדה, יש לו בעיטה נקייה וגם דריבל לא רע בכלל.

בכל מקרה גם אני מסכים שאם יש לנו את אמבפה, האלנד וויני אנחנו נסתדר גם עם קישור כזה אבל עד שזה לא קורה אנחנו בבעיה.

אני אולי במיעוט כי השלישייה של קרוס, לוקה וקאסמירו היא באמת שלישייה היסטורית אבל תמיד הייתה לי איתה בעיה, זו שלישייה שמכוונת לשלוט במרכז, להקשות על היריב ולהכתיב קצב אבל לא מעט פעמים תקועה מבחינת רעיונות ותמיכה בהתקפה.

צריך להזכיר שמבחינת המאמן שלנו קאסמירו-קרוס-מודריץ’ ישחקו כל דקה אפשרית כל עוד הם כשירים וזה כנראה יישאר ככה לפחות עד קיץ 23. טשואמני שחקן מעולה ואכן מתאים יותר להיות תואם קאסמירו מאשר קמאבינגה כרגע (מבחינת נתונים פיזיים, משמעת ואחריות), אבל הוא טוב מדי בשביל להתייבש על הספסל כקש"א מחליף וכ50-50 הוא לא יביא ערך מוסף ממה שאנחנו אמורים לקבל מפדה ומקמאבינגה.

לכן אני גם לא רואה טעם להביא כעת או בקיץ תואם קרוס/מודריץ’ (קשר טכני וורלד קלאס שמכתיב קצב ומשתחרר טוב מלחץ). האמת שסבאיוס דווקא נראה סבבה לגמרי בדקות שקיבל לאחרונה, טכניקה תמיד הייתה לו אבל רואים שהוא התחשל פיזית בארסנל ופיתח קצת שכל. אין לי שום בעיה שהוא יהיה הקשר השישי בסגל גם בעונה הבאה כל עוד הוא מסכים. שיקבל גם את הדקות של איסקו מבחינתי.

אני אוהב את העובדה שכל השחקנים שאנחנו מקושרים אליהם הם לא רק שחקנים מצוינים אלא גם אתלטים בחסד עליון. הכדורגל ברמות הגבוהות עבר להתבסס על מהירות ומשחק לחץ אינטנסיבי. אין לנו יכולת לייצר כדורגל כזה עם הקישור הנוכחי ובנזמה. לעומת זאת עם שלישייה התקפית שכוללת את ויני, האלנד ואמבפה יחד עם קישור של טשואמני, פדה וקמאבינגה אפשר לעשות משחק לחץ קטלני. אישית אני מעדיף סגנון משחק מהיר והתנפלות על היריב מאשר טיקי-טאקה. אגב, לפדה וקמאבינגה יש סט יכולות התקפיות שצריך לבוא יותר לידי ביטוי. ואלוורדה במשחק האחרון של אורוגוואי שיחק על העמדה של קרוס ונתן משחק פנטסטי עם מסירות עומק ויצירת 4 מצבים.

קשה לי לראות את כל זה קורה בקיץ הקרוב. עוד מוקדם להספיד את קרוס, קאסמירו ובנזמה. אפילו מודריץ’ מאריך חוזה בעוד שנה. אני מניח שהתהליך ייקח 2-3 שנים, כולל מאמן אחר.

זה דברים שנשמעים טוב בעיקר על הנייר, למשחק לחץ קטלני צריך שחקנים שגם רצים ללא הפסקה ולא רק אתלטיים.

אמבפה לא נראה לי חזר להגנה כל הקריירה, ויני לאחרונה התחיל לעזור בהגנה אבל הוא לא בדיוק לוקאס ואודה ואומר שבהאלנד לא צפיתי מספיק כדי לדעת, ועדיין, אצל צ’לסי לדוגמה בשנה שעברה משחק הלחץ התבסס על זה שכל הקבוצה עובדת ביחד. זה למה ורנר המחמיצן היה חשוב וזה למה האברץ הדחליל נשאר באנקר. גם בליברפול כל השלישיה נותנת עבודה בהגנה ולכן בשיא שלהם פירמינו היה כזה חשוב, גם אם הוא נתן מספרים של קרוס.

גם אם נגיד ואמבפה ישנה גישה בברנבאו, פציעה אחת וחוזר להרכב איזה ספרדי כבד. צריך כאן איזה 5-7 שחקנים חדשים כדי להפוך לקבוצה שלוחצת.

https://twitter.com/madridxtra/status/1488112559047815168?s=21

הבילד הגרמני והמאוד אמין בדרך כלל,מדווח שאמבפה חתם על החוזה עם ריאל מדריד,25 מיליון יורו נטו לעונה,הכרזה מיד אחרי שמינית הגמר.

אני מאמין שזה נכון אבל קשה לי להאמין שריאל תודיע רשמית על צירופו באמצע העונה,לדעתי נצטרך לחכות לקיץ כמו עם אלאבה.

אפשר פרופרוציה לשכר הזה? כמה הזאר ובייל מרוויחים? כמה מסי?

לפי הפרסומים (שאף אחד לא יודע כמה הם אמינים) בייל עם 18 מיליון נטו לעונה, הזאר עם 14. רונאלדו היה עם 21 ודרש 30 כשהחליטו לא להיענות לדרישות שלו ולשלוח אותו ליובה.

25 מיליון זה הגיוני לאמבפה שמגיע כשחקן חופשי ושלפי הפרסומים פ.ס.ז’ הציעה לו 35 לעונה.

https://twitter.com/madridxtra/status/1488144932649025544?s=21

על פי הבילד,ה 25 מיליון זה לא שכר הבסיס,זה שכר כולל כל מיני בונוסים כמו כדור זהב,אליפות ספרד ועוד…

אם זה נכון אז זה סכום טוב יחסית לכוכב כזה שבא לטווח כזה ארוך ועוד בחינם (בטוח שיש עוד בונוס חתימה שמן בצד),אני הייתי בטוח שזה ייחתם על לפחות 30 שכר בסיס,כמו שהלאנד דורש לפי כל השמועות והדיווחים.

אותו בילד דיווח בקיץ שPSG הציעו לו 50M נטו כשההצעה של ריאל על 25M הייתה מוכנה כבר אז. מבאפה סירב להם.

כדי להוסיך להשוואת שכר, מסי מרוויח היום 20 נטו ב PSG, ובחוזה האחרון בבארסה הרוויח 40 נטו שכר בסיס, ויכל להגיע מעל ל 50 עם כל הבונוסים.

אגב אנדריק מפלמייראס.
צפייה בו מזכירה לי את מה שעדיין חסר אצל ויניסיוס.
אנחנו עדים לשיפור ביכולת שלו לסיים נכון מול השער אולם לא קשה לפספס שויניסיוס כמעט לא מנסה לבעוט ממצבים שאינם מצוינים. הוא לרוב ינסה לסדר לעצמו מצב טוב יותר או ימסור את הכדור. בזכות הדריבל המצוין שלו הוא גם יצליח המון פעמים אלא שהסתמכות אך ורק על עליו תגביל אותו בסופו של דבר.
השלב הבא באבולוציה שלו חייב להיות קשור ביכולת להפתיע את ההגנה עם בעיטה מהירה. רצוי ששתי הרגליים יהוו איום כזה. בעיטה מהמקום, תוך כדי תנועה ובעיקר במספר נגיעות מינימלי בכדור.
אם אני אנצ’לוטי אני עובד בעיקר על זה.

במארקה פותחים את הבוקר עם ידיעה גדולה על ‘התלבטות’ גדולה במועדון: לצרף את הולאנד לצד אמבפה, או להתחזק בקיץ בבלם וקשר נוסף. במארקה התייחסו לכך גם בסוף דצמבר וגם ב-26 בפברואר בשער העיתון – המטרה של ריאל מדריד היא להפגיש את אמבפה והולאנד בעונה הבאה ולייצר התקפה קטלנית – הטובה ביותר על פני כדור הארץ. זה יחזיר את ריאל לפסגת הכדורגל עם פתיחת הברנבאו החדש. צירופו של הנורבגי מבחינה כלכלית, יחד עם הגעת קיליאן שגם היא לא זולה על אף שזו העברה חופשית - לא תאפשר חיזוק בעמדות אחרות בסגל. בפאנל גם הציגו טורי דעה של פרשנים רבים:

אלברטו רוביו: “אם מדריד לא תחתים את הולאנד - היא תתחרט על זה לנצח-נצחים”.

סנטיאגו סיגורו: “הולאנד ושעה אחת קודם. ברור שחייבים להחתים אותו. שאר הקבוצה לא תהיה כה חזק אבל ההתקפה תעלים את זה. הם יוכלו לשחק בלי שוער” (צוחק).

חואן איגנסיו אוצ’ואה: “הולאנד ואמבפה ביחד - אין מה לומר”. את האלנד, הם יתחרטו על זה לנצח נצחים"

מיגל אנחל לארה: “מדריד חייבת רכש באמצע, היא חייבת להכיר במציאות של קאסמירו-קרוס-מודריץ’” (אבל ישנם כבר פדה וקמאבינגה, לא?)

בסקר האוהדים - 61% רוצים לראות את הולאנד, 39% חושבים על חיזוק בעמדות אחרות (35 אלף מצביעים).

כמו כל אוהדי הקבוצות הגדולות בעולם אני מאוד רוצה את הלאנד בקבוצה שלי. השאלה הגדולה היא הפציעות שלו. הבחור לא מצליח לעבור חודשיים בלי פציעה ומפחידה אותי המחשבה יהיה לנו עוד בייל או הזאר בסגל. קשה לומר אם כדאי ללכת עליו או לא, כי יש כל כך הרבה להפסיד או להרוויח מההחלטה הזאת.

אם הוא יגיע לקבוצה שהיא לא ברצלונה, אני שלם עם זה. אם הוא יגיע לקבוצה שלי אני אשמח וכנראה אנסה להתעלם מהעניין של הפציעות בתקווה שיהיה בסדר, הבעיה תתחיל אם הוא יגיע באמת לבארסה. אמנם יש בזה יתרונות וזה יחזיר את הליגה להיות רלוונטית, אבל שער אחד בקלאסיקו והפופולאריות של הליגה על ה*** שלי…

זה מאד יפה שההתלבטות היא בין אמבפה+ האלנד לבין אמבפה+ בלם וקשר וב2 האופציות אין אזכור למגן ימני שכל כך נחוץ במועדון.
מבחינתי אין בכלל התלבטות- אם אפשרי להביא את האלנד מביאים את האלנד, בטח ובטח שיש סיכוי לא קטן שהאלטרנטיבה שלו היא השכנים הקטלונים.
אמבפה, האלנד ורודיגר (בכל זאת בלם מציאה בלי דמי העברה) וזה יהיה קיץ מעולה והקשר והמגן הימני הנוספים יחכו עוד שנה, אם לא אז לצד אמבפה צריכים להגיע מגן ימני, בלם, קשר ועוד שחקן תוקף לאגף ימין.

ובאופן כללי לא יכול להיות שאנחנו מחכים ל2 שחקנים ואם לא אז לא, יש כל כך הרבה קשרים, ווינגרים מגנים ובלמים פוטנציאלים שיכולים לשפר אותנו ובמחירים ריאליים מאד אם לא בחינם, חייבים להתחזק בקיץ הזה.

מגן ימני יכול לחכות עוד שנה. גם זה לא שההיצע כרגע בשוק של מגנים ימניים הוא מי יודע מה. היחיד שעולה לי כרגע בראש הולך לרצות מאסר של 5 שנים לפחות בכלא הפריזאי.
קשרים יש, ואיכותיים מאוד. רק מאמן שמעוניין לקדם אותם ולהשתמש בהם - זה פחות. אני לא רואה כרגע קשרים מוכשרים יותר מפדה/קמאבינגה.
אמבפה והלאנד במדריד זה יותר מסתם עוד רכש או חיזוק נקודתי. זו אימרה. המועדון הזה חייב להתחיל ליישר קו עם באיירן-האנגליות-קבוצות הנפט למיניהן.
אחרת, הדרך להיות מילאן/ארסנל תהיה קצרה יותר ממה שחושבים.

אני חושב שזו הכל שאלה של יצירתיות, מחשבה וקצת תעוזה.
קרבאחל עדיין פה ולכן הפרופיל שצריך לעמדה זה לא מגן וורלד קלאס כמו אלכסנדר ארנולד (הלוואי) או אחרים, ריאל צריכה מגן צעיר ומוכשר שידע שהוא מתחיל כמחליף בהיררכיה ועדיין יקבל את ה20-25 משחקים שלו בשנה (ועם הפציעות של דני הוא יקבל אפילו יותר), סוג הפרופיל של פדה או קמאבינגה פחות או יותר.
ובאמת שלא חסרים כאלה- נוסייר מאזראווי מאייאקס שאמר אחרי ההדחה שלנו מולם בצ’מפיונס שהחלום הגדול שלו זה לשחק בריאל מדריד מסיים חוזה והוא המועמד מספר 1 כרגע להגיע לברצלונה, גם דורטמונד ומילאן מועמדות לקלוט אותו, איך יכול להיות שאנחנו אפילו לא מוזכרים בהקשר שלו?
פדרו פורו מספורטינג ליסבון שקושר אלינו כבר כמה פעמים הוא גם אופציה לא רעה, פרימפונג המצויין מלברקוזן גם הוא אופציה מצויינת וכל אחד מהשחקנים פה הוא העברה מאד ריאלית ושחקן הרבה יותר טוב ממה שלוקאס אי פעם יהיה, בטח כמגן והאמת? גם יתנו פייט לדני.

יש המון המון שחקנים רלוונטיים שיכולים להגיע אלינו הקיץ, רק צריך להיות מעט יצירתיים.

דני נראה שחקן גמור, אין מה לתת לו פייט, צריך לשם שחקן להרכב.

אם אנחנו מדברים על רצוי, בהחלט.
אם מדברים על מצוי, לא יקרה.
ובכל מקרה כל אחד מהאופציות שהזכרתי יכול להיות שחקן הרכב משודרג אם רק יקבל את ההזדמנות.

קצת מתעלמים מהפיל שבחדר.
ג’ק גריליש לא ממש מספק מספרים בסיטי (2ש 2א ב17 משחקים) ולא מן הנמנע שפפ יבקש מהשייח חלוץ אחר.

שחקן אנגלי שנקנה בסכום מטורף שלא מספק את הסחורה?
לא מאמין!

סיטי נראית לי כמו היעד הכי ריאלי להאלנד בהתחשב כל הנסיבות המקצועיות והכלכליות.

החתיכה החסרה בפאזל.