דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

קיבלתי על עצמי שלא להתעסק בשמועות. כששחקן יגיע אני אקבל אותו כהפתעה נעימה, מבלי להעביר שעות וימים בשיטוט במרחבי הרשת בתקווה שמישהו הקיא כמה שטויות איפשהו.
זה עבד לי מעולה. לא היה מתח ולא דרמות, לפחות לא אצלי. אבל לאחרונה זה פשוט גדול עליי. כשיש על המדף שמות כאלה גדולים, כשיש בקבוצה חורים קריטיים במספר עמדות, אני לא יכול שלא להתעסק בזה.

מה שמטריד אותי הכי הרבה הוא נושא הלאנד. יותר חשוב לי שלא יגיע לברצלונה מאשר שיגיע אלינו, אבל אי אפשר לברוח מהשמועות שקושרות אותנו אליו. במידה והשמועות נכונות, איך הוא נכנס להרכב? ויני בנזמה ואמבפה הם באנקרים. רביעייה התקפית? בנזמה יורד לספסל או עוזב? הוא לא יבוא להיות יוביץ הבא זה בוודאות הרי. לא חושב שהוא ירצה להישאר עונה נוספת בדורטמונד כשיש לו את הסיטי שהיא אופציה לא פחות טובה מאיתנו.

יש שתי סיבות שגורמות לי לפתח ציפיות. הראשונה, שאני לא רואה איך במועדון נותנים לעוד מקרה כמו רונאלדיניו, ניימאר וייה או סוארז לקרות. מאוד מקווה שלמדו את הלקח, וכך גם קרה במקרים של ויני, אסנסיו, רינייר ואחרים. הסיבה השנייה היא שאנחנו מסיימים העונה עם הספונסרים הנוכחיים שלנו, והעברת אמבפה ביחד עם הלאנד אלינו זה באז עצום שיתבטא בעסקת ספונסר שתכניס בהתאם. אני בטוח שבמועדון לוקחים גם את זה בחשבון.

ורבאק שאמבפה ידבר כבר ויחליט מה שהוא רוצה להחליט, גמר אותנו.

אני מאוד חלוק בדעתי על האלאנד.
מצד אחד, בנזמה חלוץ ענק והיכולות שלו מושלמות כדי לשחק לצד אמבפה בזכות משחק גב לשער ומסירות מעולות.
מצד שני, בנזמה בן 34 ולוותר על הכישרון אולי הגדול ביותר בעולם הכדורגל בשביל עוד שנתיים של בנזמה זה יהיה הדבר הכי טיפשי שנעשה, במיוחד אם הוא יסיים בברסה.
מצד שלישי, האלאנד שחקן שנוטה להפצע ולכן קשה לסמוך על הצלחה שלו כאן, בטח ובטח לא לעשור.

כמובן שהמצב הכי טוב עבורנו הוא שיישאר עוד עונה בדרטמונד, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה. לא רואה סיבה שהאלאנד יסכים לכך.

החלום הוא שהאלאנד יגיע ובנזמה יישאר וויניסיוס יהיה חילוף ראשון. עתיד הקבוצה תלוי אולי בחוסר האגו של ויניסיוס ושל בנזמה. לא רואה את זה קורה.

מה שלדעתי יקרה אם האלאנד יגיע זה שבנזמה יעזוב לסיטי. לדעתי הוא בהחלט החוליה החסרה לפפ והחלוץ המושלם עבורו יותר מכל קיין.

אם אני הלאנד הייתי מעדיף להגיע לריאל מדריד בגלל המסורת. עם כל הכבוד לכסף שלהם, בעוד 30 שנה כשימאס לשייחים מהצעצוע הם יחזרו למקומם הטבעי ולא יזכרו אותם. בנוסף הכוח שלהם בעולם הכדורגל הוא לא כמו של ריאל מדריד. בטח כשרואים מה קורה עכשיו בצ’לסי וההתחרפנות של אל נסירי בפסז, הייתי שוקל פעמיים אם להגיע לשם.

עם זאת סיטי היא אופציה טובה יותר מבחינת הפרוייקט שלהם. הוא יהיה הכוכב הגדול והבלעדי, והקבוצה בסופו של דבר מצויינת.

אם אני הלאנד, באובייקטיביות, הייתי חותם בריאל מדריד. יש צעירים סופר מוכשרים והחתמה שלו ושל אמבפה ביחד זו הצהרת כוונות ברורה. בנזמה מבוגר ולא פקטור לטווח הרחוק, ובעיית המגינים יחסית קלה לפיתרון. הקבוצה תהיה רלוונטית במיידית ביחד עם שניהם, תתחרה על כל התארים, וריאל מדריד מספיק גדולה לאכלס שני כוכבי על בו זמנית ולתת מספיק ספוטלייט לשניהם.

סתם בקשר למה שנאמר על השייחים שיעזבו ועל הקבוצות שלהם שיתפוררו: יש מונח בפוליטיקה או יחסים בינלאומיים שנקרא soft power. אם אני צריך לשער, הכוח של השייחים הוא כן על מנת להשאר. אני לא חושב שנראה את סיטי מתפוררת כל כך מהר. ובהקשר של הלאנד, אם אני לא טועה אבא שלו שיחק בסיטי אז זה מהווה פאקטור מאוד מאוד משמעותי.

אם אתה הלאנד אז גם יש לך אבא ששיחק בסיטי.

אני בטוח שגם האבא כששיחק בסיטי החלום שלו היה לשחק בריאל.

ואומרים שהורים תמיד מנסים להגשים את החלומות שלהם דרך ילדיהם :grin:

ניצא מנקודת הנחה שאני לא יודע איזה קבוצה הלאנד אהד בתור ילד, אם אבא שלי שיחק בסיטי אני גם הייתי רוצה לשחק בסיטי — במיוחד בסיטי של היום.

כמו קאספר שמייקל, אין סיכוי שהוא לא אהד את מנצ׳סטר יונייטד. במקרה שלו אגב, הוא היה במחלקת נוער של סיטי. קצת תמוהה בעיניי, אבל הוא כנראה אהד את יונייטד.

אבל, ואבל גדול, אם הלאנד הילד אהב את סיטי בגלל אבא שלו וכשהם היו צופים בכדורגל זה היה משחקים של ריאל מדריד (נגיד שהאבא אהד את ריאל) אז לילד תהיה גם זיקה לריאל מדריד.

אני יוצא קצת פלספן כאן, אבל הנקודה היא שלהלאנד יש סיבות טובות ללכת לסיטי.

האמת שלא ידעתי שאבא לו היה כדורגלן בכלל. בכל מקרה אם הוא יחתום בסיטי זה לא סוף העולם.

דבר אחד שצריך לקחת בחשבון הוא שהסוכן של האלנד זה מינו ראיולה ושחקנים של מינו ראיולה לא נמצאים במועדון יותר מ3-4 שנים.
לכן, אני מאמין שהאלנד ילך לסיטי, יעביר שם כמה שנים ואז בגיל 26-27 יוכל להגיע לריאל של אחרי בנזמה או לברצלונה בנויה יותר בלי לשרוף את אחד המועדונים מעכשיו.

באופן אישי אני בעיקר מעדיף שהאלנד לא ינחת בבארסה, אני מאד אשמח לראות אותו אצלנו אבל אם אמבפה מגיע יש לנו יופי של חוליית התקפה עם אחלה הרמוניה שתהיה בין החברים בנזמה ואמבפה וגם עם ויניסיוס, לא בטוח שהאלנד נכנס פה.
את הכסף הזה אפשר וצריך לתעל למגן ימני, בלם, עוד קשר איכותי או קיצוני ימני איכותי, לא חסר עמדות לחזק.

אני דווקא לא ממש חושש שהוא יילך לברצלונה,אם הם מחתימים אותו זה אומר שהם שמים את כל הביצים בסל שלו,אם הוא ייכשל/ייפצע הרבה (והוא פציע) זו תהיה מכה אנושה לעתיד שלהם. (אבל זה כן יבאס כי אני מת עליו ומת לראות מה יתפתח ממנו,לא בא לי לאחל לו כישלון :grin:)
אם יעבור לסיטי זו כנראה תהיה הבחירה האידאלית גם עבורנו,גם בליגה אחרת וגם יאפשר לנו להנות מבנזמה עוד שנתיים-שלוש ואז נוכל לנסות להביא אותו מסיטי (פפ כבר לא יהיה שם).

במארקה מיישרים קו עם האס ומפרסמים שכעת מרכזים את המאמצים להחתים את הלאנד.

אם זה אכן קורה ונראה את אמבפה והלאנד מגיעים אני מתאר לעצמי שכל ארבעת שחקני ההתקפה ישחקו יחד. כל עוד הם כשירים כמובן.
זה יהיה מעניין מאוד מבחינה טקטית.

ברצלונה כנראה מחוץ למירוץ,זה או אנחנו או סיטי.
בסיטי מחכה לו פרוייקט מבטיח בקבוצה שכבר עכשיו היא מכונה משומנת והוא הבורג החסר עם מאמן על ושכר מטורף,אבל יש הרבה קולות שטוענים שהוא מאוד מעוניין לחיות בספרד והוא מאוד אוהב את החיים בספרד ונוהג לנפוש בה הרבה וזה שיקול רציני מבחינתו,בנוסף לזה שמדובר במועדון הגדול בעולם שגם בונה פרוייקט חדש עם אצטדיון חדש.
ימים יגידו,לדעתי זה לא קריטי לנו כרגע,אשמח יותר אם יגיע עוד שנתיים,אבל כמובן שאתרגש כמו ילדה כשהוא יתחבק עם אמבפה בגול הראשון שלו בברנבאו.

למה? הוא לא יהיה כזה יקר בקיץ

75 מיליון זה סכום נמוך בשבילו,אבל עדיין הרבה כסף וזה לא כולל את העמלות לסוכן ולאבא ושכר.

סכום ההעברה לא כזה משמעותי כמו החוזה שלו שיהיה יקר מאוד, וזה עיקר הקושי של בארסה. יש לה גם תקרת שכר יחסית נמוכה.

תגידו אני היחיד שחושש מהחתמת האלנד בגלל שהוא מריח לי כמו בייל 2?

לא חושב שיהיה בייל 2.
אבל אני כן חושש מעומס כוכבים אצלנו. אני חושב שאמבפה צריך להיות הכוכב הגדול ושזאת תהיה התחושה שלו. יכול להיות שאלה חששות מיותרים. הלוואי ואני טועה. בכל אופן, זה דורש משנה זהירות.

האמת היא שאם האלטרנטיבה היא באמת סיטי (ולא בארסה) - לא הייתי מתאבד על הלאנד. אפשר בכסף הזה להביא 2-3 שחקנים על עמדות שיהיו יותר דחופות. והלאנד עוד צעיר, ניתן לתת לו להוכיח שהוא באמת שווה את זה בכמה שנים בסיטי ואז להביא אותו לקראת סוף חוזה.

האלאנד כאן ועכשיו מבחינתי, גם על חשבון אמבאפה, עדיף ביחד כמובן.