דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

השחקנים האלה יבואו לבד אחרי ששניהם ישחקו אצלנו, גם אם הם יצטרכו לקצץ במשכורת שלהם

שומע מדי פעם את הטענה הזאת. נשבע שזה נשגב מבינתי.
אמבפה הוא כרגע רמה מעל כל מה שיש. כולל הלאנד. סט היכולות שלו הוא דבר שלא נראה מאז רונאלדו בשיאו. שני המשחקים שלו נגדנו הראו כמה הוא מדהים. אין שום אפשרות לעצור אותו.

הנורבגי מכונת שערים משוגעת אבל משום מה מתעלמים מנקודות התורפה שלו ובראשם הטכניקה שלו. עצירת הכדור שלו דיי גסה ובמשחק לחץ ובשטחים צפופים זה בהחלט ניכר.

האלאנד זה כל מה שאמבפה רק יותר, הנורווגי יותר מהיר, יותר חזק, בועט יותר טוב, נוגח הרבה יותר טוב, סקורר יותר טוב.

וגם, למרות מה שאתה טוען מבחינה טכנית לא נופל מאמבפה, שניהם לא שיא הטכניקה, אבל בגלל היכולות הפיזיות העדיפות של הוויקינגי אני אעדיף שהוא יקבל כדור בשטח צפוץ, במיוחד ברחבה.

אמבפה נולד במדינה הנכונה, בגיל 18 שיחק בנבחרת שזכתה במונדיאל, ריאל רצתה אותו ובגלל שקטארים שולטים בפסז’ שולמו עליו 180 מיליון יורו, ריאל רוצה אותו עדיין ולכן כולם פה עוקבים אחריו.
לדעתי האלאנד בעשור הקרוב ישלוט ויתן יותר מאמבפה, הדבר היחיד שיכול למנוע זאת זה הפציעות.

לשמחתנו שניהם משחקים על בלאטות שונות במגרש, לכן כנראה ולא נהיה חייבים לבחור, אם יגיעו 7-8 אליפויות משותפות זה לא בשמיים.

אני מתעלם רגע משאר ההודעה. אתה באמת חושב שהלאנד מהיר ממנו?

התעלמת מהכל חוץ מהדבר היחיד שהוא בטוח נכון?
האלאנד יותר מהיר מאמבפה

היו לי כבר דיונים כאן עם חברים שהתווכחו איתי ובסוף התברר שהם כמעט ולא ראו את השחקן שהם מדברים עליו בפעולה והסתמכו על זה שהם חשבו שהם מדברים בתוך הקונצנזוס ושמה שהם כותבים זה מובן מאליו… מקווה שבסוף לא יתברר שראית את האלאנד משחק רק פעמיים

מי שבטוח בעמדתו לא צריך לברוח לשימושים אומללים בהיסטוריה של ויכוחים אחרים. מילא היה ביניהם איזשהו קשר לדיון הנוכחי.
גם אני יכול לכתוב שלא ראית את אמבפה. מה זה נותן? שום דבר מלבד דחיית השיח הענייני.
ועדיין, לטעון שהוא פחות מהיר מהלאנד באמת מוביל למחשבה שלא ראית אותו. אולי אפילו את שניהם.

לענייננו. הלאנד שחקן מהיר. הייתי בזמנו במשחק של דורטמונד מול פאריס לפני שנתיים וראיתי את הספרינט המפורסם שלו ללא כדור. בהחלט מרשים. אבל אין מה להשוות לאמבפה. לא שאמבפה יותר מהיר אלא שאין מה להשוות. השחקן היחיד שאולי מהיר מהצרפתי הוא טראורה.
אגב, יש נתונים שמתפרסמים מדי פעם. אמבפה תמיד נמצא לפחות בטופ 3. הלאנד אפילו לא בעשירייה.

ועכשיו אתייחס לחלקים האחרים בתגובתך.
הלאנד שחקן עם איכויות פיזיות טובות משל הצרפתי. בגדול, זה מי שהוא. הכוח העצום שלו נותן לו יכולות עצומות לזכות בכדורים למרות הנגיעה המאוד גסה שלו בכדור. לא רק בנגיעה ראשונה אלא גם תוך כדי ריצה עם כדור. אמבפה איננו טכני כמו מסי או ניימאר אבל בהחלט ברמה גבוהה מאוד ובטוח הרבה יותר מהלאנד.

הלאנד יותר פציע, פחות דינמי וורסטילי בעמדות בהן הוא משחק. פחות יוצר מצבים וטכנית נופל מאמבפה. אי אפשר להשוות את שני השחקנים מבחינת ההשפעה משום שהם משחקים בשתי קבוצות שונות לחלוטין, עם דינמיקה שונה ועמדות שונות.
מסכים ששניהם ביחד זו האופציה הטובה ביותר, ואני כרגע מתעלם מהעובדה שהלאנד פציע.

אמבפה בשנה האחרונה עובר טרנספורמציה רצינית מאד בדומה לכריסטיאנו בזמנו, הוא הופך לאט לאט לשחקן בלתי ניתן לעצירה- שערים ברגל ימין ובשמאל, דריבלים, מהירות, יכול לשחק קיצוני ימני, שמאלי חלוץ מטרה או גם מאחורי החלוץ ובעיקר מדובר על שחקן ואדם מאד מאד אינטיליגנטי וורסטילי.
לא יודע איך אפשר להשוות את הדריבל שלו להאלנד, להאלנד אין דריבל כמעט בכלל והוא נשען על מהירות וכוח אדירים אבל מבחינת טכניקה אין בכלל מה להשוות בין השניים, הוא גם תלוי לחלוטין בשחקני ההתקפה שלו כשאמבפה הרבה יותר יוצר ממנו.
האלנד הוא סקורר אדיר, יש לו חוש נדיר לשערים והוא לחלוטין יכול להיות שחקן היסטורי אבל לטעמי נכון להיום אמבפה שחקן טוב יותר ומוכח יותר.

בכל מקרה, בגלל שקארים לא נהיה צעיר יותר ובגלל שבאמת חסכנו וחיכינו ליום הזה אני יותר משמח אם שניהם יגיעו ואם לא? לא נורא, שיגיע לסיטי ואנחנו נתחזק בעוד עמדות נחוצות כמו מגן ימני, בלם ועוד קשר יצירתי.

אחרי התגובות האחרונות אני נשאר איתן בדעתי שאכן החברים כאן לא ראו מספיק את האלאנד משחק כדורגל.

זה לא לברוח מדיון רציני, זה פשוט שאי אפשר לנהל דיון רציני כשאני די בטוח שלא ראיתם מספיק את האלאנד.

עדיף שנחזור לדיון הזה עוד 3 שנים. דעתי כבר רשומה כאן בשירשור.

כאחד שרשם את אחת התגובות וכנראה התכוונת גם אלי, דעתי היא שלא ראית את אמבפה משחק, למה? ככה החלטתי.

אפשר לנהל דיון ענייני ללא לנסות להתנשא על הצד השני, בטח ובטח שאין על מה.

לענייננו- אני מניח שראיתי לפחות 20-30 משחקים מלאים של האלנד ואמבפה עד היום, תקצירים ועוד וכן- אני מאמין שאמבפה שחקן עם טכניקה טובה יותר, ורסטילי יותר, יוצר יותר, מבשל יותר ויכבוש לא פחות מהאלנד בליגה הספרדית, מה הבעיה?

אני חושב שנושא המהירות הוא לא הכי חשוב.
האלאנד אולי לא פחות מהיר מאמבפה, אבל אמבפה זריז יותר ומאיץ מהר יותר, ורוב הספרינטים של שחקני כדורגל מתבססים בעיקר על כך.
מתד שני האלאנד מביא יכולות שבלמים לא יודעים להתמודד איתם. אני לא זוכר חלוץ 9 עם כוח ומהירות כאלה. לרוב האחד בא על חשבון השני אבל אצל האלאנד שניהם ברמה הכי גבוהה. לכל זה נוסיף חדות לא נורמלית מול השער ונקבל מפלצת שלא נראתה מעולם.
אמבפה שחקן נהדר, אבל הוא לא שונה או מיוחד. הוא בדיוק כמו שחקני אגף רבים, פשוט קצת (או הרבה) יותר טוב. אין לו בסט היכולות שלו תכונה שאין למאנה למשל, הוא פשוט קצת יותר טכני וקילר.

האלאנד תופעה הרבה יותר היסטורית והמספרים שלו מדברים בעד עצמם.

אבל כשמדברים על הגעה של שחקן צריך גם לקחת בחשבון פרנטרים נוספים.

1. בנזמה עדיין פה. לכן הייתי מעדיף להביא את אמבפה.
  2. למרות שהאלאנד לא יקר מאוד, הוא יקר יותר מאמבפה.
  3. וכנראה שהכי קריטי, האלאנד נפצע לא מעט. עוד אין לדעת מה יהיה איתו בעתיד, אבל יש פה סיכון שאצל אמבפה לא קיים (או לפחות סיכון הרבה יותר גבוה מאצל הצרפתי).

אבל הכי חשוב, אף אחד מהם לא סותר הגעה של השני. מדובר ב2 עמדות שונות ושחקנים שאין סיבה שלא יצליחו לשחק יחד.

לסיכום, אמבפה מהיר מהאלאנד, אולי הsprint speed שלהם דומה, אבל מהירות מורכבת גם מזריזות והאצה, פה אמבפה עדיף. עם זאת, האלאנד שחקן מיוחד יותר ולדעתי יהיה היסטורי הרבה יותר (מבחינת הקבוצות, אי אפשר להכניס לדיון הזה נבחרות).

גם אלייך אבל לא רק.

זכותך לחשוב שאמבפה יותר טוב ושיתן מספרים יותר טובים, יכול להיות שאתה צודק, כמו שזכותי לחשוב שהאלאנד יותר טוב ויתן מספרים יותר טובים.

אמבפה יותר כייף לצפייה, האלאנד זה מכונת הרס של איש אחד.

בהחלט, מדובר בדעה ואין לדעת מי יהיה צודק, ימים יגידו.
לכן לקבוע שהחברים כאן לא ראו את האלנד משחק מיותר לחלוטין.

שוב, יותר מאשמח ששניהם יגיעו, שניהם מפלצות כדורגל.

בינתיים מדווחים על הצעה של סיטי להלאנד בגובה 600 אלף יורו בשבוע, או 30 מיליון יורו לעונה. לריאל מדריד אין שום כוונה להגיע קרוב למספרים האלה ולכן אם הוא רוצה לשחק בריאל הוא יצטרך לוותר על הרבה מאוד כסף.

לא רואה איך הוא מסיים במדריד, בטח לא כשלוקחים בחשבון שהסוכן שלו הוא ראיולה.

אגב, עדיף שתבחר תמונת אווטאר שתהיה מקושרת אלייך, לפעמים בדיונים אני מבלבל בין מגיבים במיוחד כשהצבע שמופיע ליד השם שלהם דומה, לדוגמא אתה כתום ומתנאל צהוב.
את סנטיאגו לדוגמא קשה לפספס עם התמונה של פרז עם תנועת יד של ראש משפחת מאפיה שמסמן שמישהו אמור לאבד את הראש.

כתבתי את זה לפני, אני מאמין שהדבר הנכון בשבילו כרגע הוא להגיע לסיטי ושם כנראה הוא גם יסיים.
יקבל הכי הרבה כסף, יקבל את הקבוצה הכי מוכנה וטובה לזכייה בליגת האלופות ויתאמן תחת מאמן כמו פפ לפחות לשנתיים הבאות וגם לא יחליט מעכשיו “לשרוף” אחת מבארסה או ריאל אלא ישאיר את האופציות פתוחות לעוד מספר שנים.
חשוב להבין- מדובר על שחקן בן 21 וגם אם יגיע לריאל פוסט בנזמה או לברצלונה מוכנה יותר בעוד 3 שנים לא יקרה לו שום דבר, שחקנים של ראיולה גם ככה לא נשארים במועדון מעבר ל3-4 שנים.

אישית אם הוא בסופו של דבר יגיע לסיטי ולא לבארסה ואמבפה אלינו אני בסדר גמור עם זה, כולי תקווה רק שפלורנטינו ישתמש בכסף הזה כדי לחזק עמדות אחרות ולא ינקוט בטקטיקת האלנד או כלום שעשה עם אמבפה לא מעט שנים.

חייב להגיד שאני עם טיטי פה.
הלאנד הוא חתיכת מפלצת, פריק גנטי לא יאומן. יש לו מכלול תכונות די הזוי. והוא דווקא שחקן מאוד מאוד ורסטילי.

זה שהוא משחק רק חלוץ לא אומר שהוא לא ורסטילי.
הוא יכול להיות אוף דה בול, און דה בול, להוביל מתפרצת, לשחק עם הגב לשער, לשלוט במשחק ראש, להילחם בתוך הרחבה, ללחוץ.
זה תמהיל די מטורף לשחקן עם מימדים ועוצמות כמו שלו.

סימני השאלה היחידים לגביו לטעמי הם האם הוא פציע. והאישיות שלו שמאוד לא ברורה לי.

כתמיכה לנ’'ל אני אחזור לעניין המהירות, שני השחקנים מאוד מאוד מאוד מהירים, במקרה של אמבפה זאת התכונה העיקרית שלו, בלי המהירות הוא לא יהיה קרוב לרמה הזאת, אצל האלאנד מהירות מסחררת זאת אחד מהתכונות שהופכות אותו למה שהוא, גם אם היה פחות מהיר עדיין היה מדובר בשחקן מפחיד ואחד הטובים בעולם.

גם האלנד וגם מבאפה הגיעו לשיא מהירות של 36 קמ"ש על פי אתרי הליגה שלהם.
האלמד ראשון בגרמניה באספקט הזה, לפני סילונים כמו אלפונסו דיוויס וקומאן של באיירן.
בהחלט נדיר משחקן במימדים כאלה, ועוד לבן.

אני לא יודע אם האלנד יגיע אלינו או יגיע לסיטי. אבל בוא נגיד את האמת שקשה לי להאמין ששכר זה הדבר שבאמת ישנה לו. הוא סה"כ בן 21 ויש לו את כל חייו לעשות סכומים עצומים של כסף.
אני מקווה שהוא יגיע אלינו, אם לא אז לא נורא כל עוד מבאפה סגור. אנחנו צריכים להביא מגן ימני נורמלי ומגן שמאלי מחליף/בלם.