דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

שני הסנט שלי לדיון - הלאנד מאוד טכני, להגיד עליו שהוא לא טכני זה כמו להגיד על רוד ואן ניסטלרוי שהוא לא טכני, אל תתנו למימדים שלו להטעות אתכם.

ואגב טכניקה - אמבפה, אם כבר, הוא הפחות טכני מבין השניים. בשטח קטן אני מעדיף את הלאנד בלי לחשוב בכלל.

לגבי מהירות אני חושב שהם דיי דומים, אולי יתרון קל ולא מהותי לצרפתי, בטח כשמתחשבים בגודל של הלאנד.

להביא וכמה שיותר מהר. כפי שציינו פה לפני, רק פציעות יכולות לעצור את הפריק המשוגע הזה מלחורר 30 גול מינימום בעונה בעשור הקרוב.

אגב, תדמיינו שנייה, אמבפה מקבל חופש לעבור בין האגפים, בנזמה בא לעשות יחד עם מודריץ’ משולש להנעת כדור מהירה לשחרר את הצרפתי לשטח, וכל זאת כשברחבה מחכה המפלץ הוויקינגי ומשחיז נעליים.
ועוד לא דיברתי על המתפרצות…

בייל, איסקו, מרסלו וגם הזאר (אם לא יתעקש להישאר על הספסל עוד עונה מלאה) עוזבים, משתחרר לנו המון כסף למשכורות, להשתמש בזה כדי לזכות ב 8 אליפויות בעשר השנים הבאות, לא כל קיץ יש על המדף האלאנד ואמבפה ביחד !!!

יש לנו את כל המערכת העדינה של היררכיית השכר. אם תתן להלאנד 30 מיליון יורו, לא תתן גם לאמבפה? ואם הלאנד ואמבפה שווים 30 מיליון יורו, איפה זה מציב את ויני? הרי ריאל מדריד רואה בו כוורלד קלאס, אתה צריך לגבות את המילים שלך בתלושי שכר. לא אחת ויתרנו על שחקנים כי הדרישות שלהם לא תאמו את היררכיית השכר.

אנחנו האוהדים פחות מעניין לנו כל בלבולי השכל האלה, אבל זו מערכת שתמנע ממנו לסיים כמו ברצלונה עם סרג’י רוברטו ב9 מיליון יורו לעונה. מקצועית אני לא חושב שיש פה מישהו שחושב שהוא לא שווה את זה, השאלה היא מה האפקט של ההסכם הזה.

אנחנו צריכים להיות כבר חכמים ולהכיר את ההחתמות מהסוג הזה. הן אף פעם לא הולכות בקלות. תמיד המשא ומתן ארוך ומתיש.

הפרסום שסיטי מציעה חצי מיליון לישט לשבוע מקרי? ואחרי זמן מה כותרת במארקה “הלאנד יצטרך לוותר על הרבה מיליונים אם הוא רוצה לשחק בריאל” מקרי?

אנחנו נמצאים פה במערכת מאוד קשה. בדרך כלל זה אפילו יותר קל, כי אנחנו תמיד היינו היעד הכי אקזוטי, הפעם סיטי לא פחות נוצצת, ויש לנו מתחרה. ריאל מדריד לא תרים ידיים ברגע כי הדיילי מייל פרסם שסיטי הצייה סכום x, וראיולה גם הוא לא ירים ידיים כי במארקה אמרו שהלאנד יצטרך לרדת בדרישות כדי להתאים את השכר למדריד.

נצטרך לחכות. פורסם שמה שמעניין אותו זה לעבור לקבוצה שתתן לו את האפשרות להיחשב כטוב בעולם. אין קבוצה טובה מאיתנו לזה. הפרויקט הבא שלנו איתו ועם אמבפה ביחד מאוד מבטיח אפילו בלי הלאנד, והרצון להביא את שניהם ביחד זו הצהרת כוונות מאוד גדולה. יש עוד על מה לשחק, למרות ששוב, זה משחק מאוד קשה ויקר.

לפעמים מבלבלים קצת בין זריזות למהירות. לא עשיתי תחרות אבל מה שבטוח הוא שהאלאנד רץ מאד מהר עד שלפעמים נדמה שאם לא יפריעו לו הוא ימשיך להאיץ לנצח. אמבפה יותר זריז. את הדריבלים האופייניים של הצרפתי עם עבודת הרגליים הסופר מהירה או שינויי כיוון כנראה הכי מהירים בעולם לא נראה מהנורבגי. זה לא אומר שהוא רע בזה, אבל לא טוב כמו אמבפה. איכשהו אני עדיין חושב שיגיע לסיטי.

אמבפה הרבה יותר זריז עם יציאה יותר מהירה מהמקום,רק לפני פחות מחודש הוא דפק לנו גול אחרי שעבר 2 שחקנים על מטר בתוך הרחבה,לא זכור לי גול כזה של הלאנד.

במקום להתעסק ברכש לכשיגיע, הייתי שמח אם נפנטז על שחרור מאסיבי וחסר מעצורים. למשל דני סבאיוס, מקומו בארסנל, אדן הזארד שמתאים לאקלים בלונדון, יוביץ’ שעשוי להוזיל עסקה פוטנציאלית עם דורטמונד.

מרסלו, בייל ואיסקו כבר בחוץ… מריאנו יעזוב בחינם, רינייר מוזמן להשאר בגרמניה, קובו לא ברמה, אפילו מקומו של אסנסיו אינו מובטח. כך או אחרת, אין לנו פריבילגיה לחלום על הולאנד כל עוד טרם התפנו משבצות בסגל:

ואלוורדה (קרוס), קאסמירו (בלאנקו), קמבינגה (מודריץ’);
ויניסיוס (רודריגו), בנזמה (הולאנד¿), אמבפה (אסנסיו).

וואו זה מה זה לא גול של שטח קטן, הוא עבר בינהם וניצל שטח כדי לרוץ, ועדיין הצליח לפגוע ברגל של מגן ולשלוח במזל בין הרגליים של קורטואה.

בוא נעמיד דברים על דיוקם, שניהם לא הכי נקיים בדריבל, כמו גם רונאלדו ובייל (בגול הכי מפורסם בקריירה שלו על בארטרה הכדור כמעט ברח לו מהרגל 3 פעמים בדרך) ועוד הרבה שחקנים מהירים, אבל אם אתה שואל אותי מי אני אעדיף שיקבל כדור ברחבה כשמסביבו 3 שחקני הגנה התשובה תהיה הלאנד, סיכוי גבוה יותר שיצליח לשמור על הכדור בחזקתו.

לא ברור איך זה בכלל דיון.

כמו שנירו אמר שניהם לא הכי נקיים בדריבל, אבל זה לא אומר שאין הבדל ביניהם.
לאמבפה יש שליטה פנטסטית בכדור והלאנד בעיקר יודע לדהור קדימה או לשמור על הכדור תוך כדי שהוא שם גוף.
לאמבפה יש יתרון מובהק מהבחינה הזו אבל זה לא שכדורגל משחקים על הנייר. הנורבגי גורם לדברים לקרות בדרך שלו.

בלי העבודת רגליים לפני היציאה מהמקום זה לא היה קורה.
ואולי כאן חלק מהתשובה נמצאת - לאמבפה יש יכולת לשנות כיוון ולהטעות עוד לפני שהוא נוגע בכדור, מה שמשפר לו בפועל את הדריבל. עוד לא ראיתי משהו דומה לזה אצל הלאנד שדי ברור שהוא יותר ישיר.

אגב, גם כריסטיאנו בשיאו כמה רמות מעל בייל בטיפול בכדור, עם כמה שאנשים מתלהבים להקטין את הטיפול שלו בכדור כאילו זה מזכה בנקודות זכות פה.

רונאלדו>בייל בדריבל בלי צל צילו של ספק…
בייל אחד השחקנים הכי פחות נקיים שיצא לי לראות בפרופיל כזה גבוה.

אה, וזה שאמבפה יכול לעבור שחקנים ממש לא אומר שיש לו שטח קטן, למודריץ’ יש שטח קטן גם בלי לעבור אף אחד, שטח קטן מבחינתי, באופן כללי, זו היכולת לקבל כדור בתוך צפיפות ולהצליח להמשיך לשחק כדורגל, בין אם זה לשמור על הכדור בעצמך ולצאת מהצפיפות ובין אם זה לשחרר את הלחץ באמצעות מסירה מהירה.

אם אאלץ לדרג אז ברמה הגבוה ביותר נמצאים שחקנים כמו מסי, מודריץ ואינייסטה שגם אם תבעט עליהם כדור הם ידעו להרוג אותו ולהמשיך את המהלך, רמה אחת למטה זה הזאר, רובן ודומיהם. בייל איפשהו בתחתית של שחקני ההתקפה, ואת הרשימה כמובן סוגרים בלמים מסוגם של וראן ואראוחו.

אף אחד מאמבפה והאלאנד לא נמצא בקבוצת המודריצ’ים, וגם לא בהזארים.

לא משנה הרבה, כי האלאנד נמצא בקבוצה מאוד מצומצמת של שחקנים שיכולים לקבל את הכדור בתוך הרחבה בכל מצב ותחת כל לחץ ולייצר מזה מצב מסוכן לשער.
חיית רחבה מהרמה הכי גבוהה שיש, אבל כמובן לא רק.

בקשר למה שנכתב על שטח קטן, מסכים בהחלט עם הניתוח ומוסיף ששחקנים שאני הכי אוהב חייבים להיות מצויינים בשטח קטן ושיהיו בעלי יכולת להשתלט להסתובב ולצאת בכדרור משטח קטן וצפוף כשהם תחת לחץ, הכי טוב מאז ומעולם לצערי הוא הנמסיס הגדול. בצד שלנו מודריץ’ ומרסלו הכי טובים בעשור האחרון

מסכים עם כל הניתוח אבל פחות עם השורה האחרונה. יש אינסוף פעולות של אמבפה שניתן לראות אותו בהם בתוך הרחבה או בכללי באיזורים צפופים, מקבל את הכדור ומצליח להמשיך את הפעולה במהירות מקסימלית. הוא שחקן שונה בכך שהפעולות שלו מאוד מהירות ואגרסיביות והוא לרוב מעדיף לשחק בנגיעה.
הנקודה שלי היא, הוא פחות מנסה להשתלט על הכדור, במקום הוא מחפש את המסירה. לא יודע מי ינצח בתחרות עצירת כדורים, הוא או הזאר, אבל בכל הקשור למשחק בפועל אמבפה עדיף על הזאר בגלל מהירות ואגרסיביות הפעולות שלו.

בכל מקרה, אני מסכים לחלוטין שכשישאלו את אמבפה מה הצד החזק של המשחק שלו, הוא ימנה הרבה חוזקות לפני שידבר על טכניקת הטיפול בכדור שלו.
מניח שכשהוא ישחק כאן כולנו נהיה חכמים יותר. אמנם אני מניח שרובנו כאן השלמנו עשרות שעות של משחק שלו בחודשים האחרונים, אבל זה אף פעם לא כמו לראות אותו במשחקים מלאים מול יריבות ושחקנים מוכרים.

מה שכן, היכולת שלו מולנו במשחק הראשון עודדה אותי. הליגה הספרדית מאוד הגנתית ולא ידעתי איך הוא יתמודד עם בונקר, כי הוא שחקן של שטחים עמוקים ומתבסס על המון עוצמה. לשמחתי, או לצערי באותם רגעים ראיתי שהוא מתמודד יפה בהחלט. אז אולי אין לו את הטכניקה שיש למרסלו או מסי אבל הוא רלוונטי ומסוכן איך שלא תשחק מולו, וזה מה שחשוב.

לגבי הלאנד, לא ראיתי אף משחק שלו בלייב. ראיתי לא מעט קליפים, אף אחד מהקליפים לא הציג פעולה שלו מול משחק בונקר טיפוסי לליגה שלנו. מניח שהאיכות שלו לא תיעלם אבל גם שהוא יתקשה יותר כשיהיה לו יותר שחקנים סביבו ולא יהיה לו את השלושים מטרים שהוא אוהב לרוץ אליהם לכיוון השער.

מחפש לראות את היכולות האלה, ראית אותם בלייב? אם מצאת את התוכן ברשת אשמח לראות אותם גם. אם זה מהיכרות שצפית בשחקן אז אקח את המילה שלך.

ראיתי אותו הרבה, אף אחד לא יכול עליו, פיזית הוא טנק, יודע למצוא את המסגרת מכל זווית, בועט חזק וחד גם תוך כדי ריצה וגם כשרוכבים עליו בלמים, יכול לשמור עם הגוף על כדור גם מול הבלמים הכי קשוחים, נוגח מצויין, מגיע ראשון כמעט לכל כדור חוזר.
כבר כתבתי, לא נעים לעיין כמו התנועה של אמבפה, אבל טנק שדורס את כולם.
בקבוצה פחות טוב בליגה יותר חזקה מבקיע יותר מאמבפה.

תראה למשל את הסרטון הזה. שחקן מטורף, עושה דברים מטורפים, אין שום ספק. אבל בהמון קליפים פה הוא חצי מאבד את הכדור ואז מסתער עליו במהירות. לא יודע, אני לא מצליח לראות את הטכניקה שאתה מדבר עליה.

מקווה שאתה צודק במידה ויגיע אלינו. במידה ולא, מקווה שאתה טועה :slight_smile:

לא כתבתי שהוא שיא הטכניקה, כתבתי אמבפה לא השחקן הכי טכני שיש ושהאלאנד יותר טכני ממנו.
האלאנד מאוד גבוה ולכן נראה גמלוני, מזכיר קצת את לברון ג’יימס כשהוא עושה חדירה לסל, זה לא הדבר הכי אסתטי בעולם אבל לבטח הפעולה הכי טובה בכדורסל אולי מאז ומעולם.

אני עדיין מתקשה לראות איך מה שראינו שם הוא שחקן “טכני”. יכול להיות שכשאראה אותו בלייב דעתי תשתנה, לא רוצה לומר דברים שאני לא בטוח בהם בעצמי.
מאמבפה התרשמתי הרבה יותר.

טכניקה היא שדה מאוד רחב של כישורים שונים. ישנם שחקנים כמו מסי שבהכל הוא מצוין וישנם שחקנים עם איכויות גבוהות מאוד בחלקים מסוימים ופחות באחרים. למשל, לחאמס רודריגז יש יכולת לשחק בנגיעה ברמה מאוד גבוהה אך כל עוד הוא צריך לגעת בכדור יותר מנגיעה אחת רואים את ההבדל. הוא עוצר את הכדור בגסות מסוימת. לא צריך ללכת רחוק. יש לנו את ויניסיוס. יש לו היבטים טכניים מפחידים ואחרים כמעט מביכים.

קחו את הסרטון המחמיא ביותר של הלאנד ותראו שעצירת הכדור שלו דיי גסה. כך גם הריצה שלו עם כדור. הוא אמנם יצליח איכשהו להישאר עם הכדור הודות ליכולות הגופניות שלו. ועדיין, זה לא תמיד יעבוד.
מה שכן, טכניקת הבעיטה שלו מצוינת.

אמבפה הוא לא טיאגו אלקנטרה אבל בהחלט יש לו טכניקה טובה מאוד. היכולת שלו לשחק בנגיעה גם בשטחים צפופים היא ברמה גבוהה מאוד. הוא משתלט על כדור בצורה טובה מאוד ובכלל יודע לשמור על דיוק גם כשהוא בתנועה (בשונה מויניסיוס למשל).
נאמר כאן שאם מורידים לו את המהירות הוא מאבד הרבה מכוחו. זאת טענה קצת משונה. גם אם מורידים להלאנד את העוצמה הפיזית הוא יאבד מכוחו. השאלה המשמעותית היא מה ישאר ממנו. ישנם שחקנים מאוד מהירים. למשל, אדמה טראורה ודניאל ג’יימס. זה עדיין לא הופך אותם לשחקני טופ. כדי שאמבפה יהיה מה שהוא צריך קצת יותר ממהירות מפחידה. הצרפתי הוא שילוב נדיר של עוצמות גופניות יחד עם חכמת משחק וטכניקה גבוהה.

מה שראית שם זה מי שהוא. סרטוני יוטיוב מחמיאים כשמם כן הם מחמיאים. הם יכולים לייצר תדמית טובה מדי לשחקן מסוים אך לא להפך. השיטה של “לא באמת צפיתם בו” מנסה לשוות לטוענים אותה איזושהי מומחיות שאין לה באמת משמעות. כדי לראות שמסי הוא שחקן היסטורי לא צריך לצפות בכל העונה שלו. למי שראה פי חמש יותר משחקים אין באמת יתרון. לפחות לא כשמדובר בפרמטרים המשמעותיים של המשחק.

הלאנד שחקן ענק. אין לי ספק שיהיה אחד הכובשים הגדולים בעשור הקרוב. אולי אפילו הגדול ביותר. זה לא אומר שהוא שחקן טכני. יש לו איכויות אחרות שמפצות על כך.

כלומר… מה שאני מבין זה שאתה סוף סוף מודה שלא באמת ראית אותו משחק ושאתה מתבסס על סרטוני יוטיוב.

האלאנד יוצר טכני וחזק ומהיר מאמבפה, שחקן יותר טוב שישפיע יותר ממנו בעתיד.

כבר עכשיו בגיל יותר צעיר בקבוצה פחות טובה בליגה יותר חזקה הוא מבקיע יותר מהצרפתי

נדבר עוד שנתיים שלוש.

זה לא פלייסטיישן כאן שאתה מוריד ומעלה, אמבפה אחרי פציעה יכול לאבד מהמהירות והזריזות שלו( תשאל את חסה) ואז הוא מיד הופך לשחקן בינוני מינוס.
גם האלאנד יכול לאבד מהירות וזריזות עקב פציעה, שאר היתרונות שלו תמיד יהיו, שזה פיזיות, סיומת, נגיחה ובעיטה לדוגמא, גם אם יאבד מהירות יהיה בין החלוצים הטובים בעולם, רק שלא יהפוך לאגדה

לא טענתי שלא ראיתי אותו משחק. טענתי שלא צריך לעקוב אחריו בכל משחק כדי לגבש עמדה לגביו.

אבל בוא נעזוב רגע את בעיות הבנת הנקרא שלך ונתמקד בשאלה המהותית - בהנחה וראיתי אותו רק ביוטיוב. מה בעצם הבעיה בזה? מה אני יכול ללמוד משידור ישיר שהיוטיוב לא מלמד?

אין שום בעיה האמת, אתה יכול ללמוד הכל מיוטיוב, סרטוני יוטיוב הם הכלי הכי טוב ויעיל לניתוח יכולות שחקנים וקבוצות, זה גם הוכח מדעית.