דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם תתעלם רגע מהציניות של טיטי. הכוונה שלו ביוטיוב היא סרטונים ערוכים שמראים עשר שניות של שחקן מתוך 90 דקות משחק, מהסוג שהופך את כל שחקן ליגה ארצית למועמד לכדור זהב.
אני אגיד שב99 אחוז מהזמן אני לא מסכים עם טיטי אבל במקרה הזה הוא הכי צודק שיש.
הלאנד הוא מכונה שהגדולה שלו באמת ניתנת להבנה כשרואים משחקים שלמים.
הרעב והקילריות שלו במהלך של 90 דקות משחק זה משהו שלא ראו בעולם מחלוץ מאז בטיסטוטה אולי.
והוא חייב לשחק במדריד, לא בעונה הבאה, עכשיו.
מכל זה לא בא להוריד כלום מאמבפה, שגם הוא צריך לשחק באותו הרכב עם חולצה לבנה.
שניהם ביחד זה עשור מוצלח לא פחות מהקודם שלנו…

אחלה בחלה.
במילים אחרות אין לך שום יתרון על אחרים.

לא ארשום את דעתי הכנה בעניין הזה, רק אבקש דוגמא או שתיים מתוך ה 99% האלה…

לא, לא במילים האלה ולא במילים אחרות, מעולם לא טענתי ולא אטען את הנ’'ל, ההורים שלי לימדו אותי לא לשקר.

אבל לא דיברתי על רעב וקילריות. אם היה טוען שלדעתו הוא טוב מאמבפה הייתי חולק עליו עמוקות אך מקבל את עמדתו.
הוא טען שהלאנד מהיר וטכני מאמבפה. לא צריך לראות את הרעב שלו כדי להבין שהטכניקה שלו לא טובה יותר משל הצרפתי. לגבי מהירות זה בכלל משעשע. נעזוב רגע מראה עיניים. ישנם נתונים. בכמעט כל נתון כזה שמתפרסם אמבפה נמצא בטופ לפני הלאנד. מה שבטוח זה שהלאנד לא מהיר ממנו. במקרה האופטימלי מבחינתו המהירות זהה פחות או יותר. במילים אחרות - לאף שחקן בעולם אין יתרון על אמבפה. גם אם טראורה יעבור אותו בכמה מאיות זה לא נחשב יתרון. הם באותה סקאלה.
בקיצור הטענה של טיטי היא בדיחה אומללה.

וזה שהחלטת שמה שאני טוען זאת בדיחה מבלי לראות את האלאנד משחק זאת לא בדיחה משל עצמה?

וניסיוס היה השחקן הטוב בעולם עונה שעברה, מגוואייר הבלם הכי טוב בהיסטוריה, לא מאמין לי? אני אביא לך סירטונים מיוטיוב כדי להוכיח לכולם כמה אתה בדיחה מהלכת… :roll_eyes:

זה לא באמת משנה ו99 אחוז זה גם בשביל ההגזמה והאפקט של עד כמה נכון מה שאתה טוען בנוגע לכמה חשוב שהלאנד יגיע למדריד עוד עכשיו

חבל שאין כאן מבחנים בהבנת הנקרא. אולי זה היה עוזר לך.
לא טענתי פעם אחת שלא צפיתי בהלאנד ואתה ממשיך להניח זאת. כשאין מה לטעון בורחים לטענות שאין שום דרך לבדוק אותן. למזלי אינני צריך לנהוג כמוך משום שהתגובות שלך עושות את שלהן.
אני בשונה ממך מאמין לך שראית. אני פשוט טוען שאתה לא מבין את מה שאתה רואה.

לגבי ויניסיוס ומגאוייר. כפי שטענתי קודם לכן - סרטוני יוטיוב אמורים להחמיא. לא להפך. כשמראים את המיטב של הלאנד וכבר שם רואים חסרונות טכניים אפשר כבר להבין הכל.

הנקודה החשובה שצריך להוציא מהעמדה של טיטי(טיטי, תקן אותי אם אני טועה) היא שאסור לתת להלאנד לחמוק מאיתנו עכשיו. לא לוותר ובטח לא לתכנן לעוד שלוש שנים שאולי יגמר לו חוזה איפשהו אבל הוא עדיין צעיר ובלה בלה בלה כל מני עיקולים מוזרים.
הוא צריך לשחק בריאל ועדיף שיחד עם אמבפה.

אני לא מניח, כבר אחרי התגובה השנייה שלך הבנתי שלא צפית בהאלאנד משחק, זה היה עד כדי כך ברור, יש לי כבר ניסיון עם חברים כאן שמנתחים שחקנים שהם לא צפו בהם משחקים.

האלאנד יהיה שחקן יותר טוב מאמבפה, אם לא פציעות כמובן, אין ספק בכלל.

מדויק, שישחק כאן ועכשיו אפילו אם זה יהיה על חשבון אמבפה, כמובן שמאוד מאוד עדיף ששניהם ביחד.

אני גם בעד שישחק בריאל. אין סיבה לא לרצות את מי שעתיד להיות החלוץ הטוב בעולם.
הויכוח התחיל כשהוא העדיף את הלאנד על אמבפה. וגם שם זאת הייתה מחלוקת לגיטימית. ברגע שהוא כותב בביטחון מוחלט שהלאנד מהיר ממנו עבורי זאת נורת אזהרה לגבי אופיו של הדיון. העובדה שאדם יכול לנסח טענה כ"כ תלושה שאפילו לא מגובה בנתונים (עם כל המורכבות בנתונים מן הסוג הזה) היא דבר מטריד.

בוא נעשה עסקה.
אני אפילו מוכן לשקר למענה ולטעון שלא ראיתי את הלאנד משחק. מה שאני דורש בתמורה זה שתודה שאתה אכן אחראי יותר וצופה באותם שחקנים אך אינך יודע לנתח ולהבין את מה שעיניך רואות.

סגרנו?
תאמין לי שלא תמצא עסקה טובה יותר.

כתבתי פה בעבר שמשניהם אני * מהמר * שהאלנד יהיה טוב יותר. עם זאת, מאד קשה לדעת. ממקרה ויני אפשר ללמוד שגם ברמות פוטנציאל הגבוהות ביותר הקריירה יכולה להתפתח באופן לא תמיד צפוי.

אתה לא צריך להיות הכי נקי כשאתה מפלצת. דריבל, בניגוד לגודל, היא פעולה שיכולה להצליח ויכולה לא. הגודל החריג שם תמיד. תוסיפו לזה הבנת משחק ברמה גבוהה ותנועה מצויינת בלי כדור. סיומת קטלנית. והכל נראה שכל כך קל לו… עם כל זה עדיין עובד ויכול להשתלב מצויין במשחק לחץ מהסוג האינטנסיבי. הקליפים שלו נראים מעולה, לא מבין איך אפשר לחשוב אחרת. עוצמות מטורפות.

מה שעומד מאד לזכותו של אמבפה היא התחושה שהוא הכוכב הכי גדול על המגרש במשחקים בעלי חשיבות. הופעות טובות בנוק אאוט זו כידוע תכונה מוערכת בבירת ספרד.

ידידי, אתה נתפס בעניין המהירות שקשה להוכיח אותו כפי שטענת, מהירות זה לא זריזות רגליים וגם לא שיא המהירות שנמדד בטלוויזיה, אם תתן לשניהם לרוץ 100 מטר אני די בטוח שהאלאנד ירוץ אותם יותר מהר, בנוסף הוא יותר מסיבי ובלמים ששמים עליו גוף פחות יפריעו לו.

מה שבאמת בעייתי זה שאתה כותב דברים שמי שבאמת ראה את האלאנד ואמבפה משחקים ומדובר בצופים שמבינים כדורגל בהכרח לא יסכימו איתם!

אתה טוען שאמבפה רמה מעל האלאנד, שהצרפתי יותר טכני ועדיף בשטחים קטנים, אלה דברים שהם בהכרח לא נכונים, אני שוב חוזר, מי שמבין כדורגל וראה את שניהם יעיד שהנרווגי עדיף, טכנית, שטחים קטנים, סיומת, בעיטה, נגיחה, כוח פיזי, משחק עם הגב לשער, אתה ממשיך לברבר וכמה שאתה עושה זאת יותר אתה רק מראה חוסר הבנה מוחלט בעניין שאתה מנסה בכוח להמשיך לדבר עליו.

ושוב, עבר היום בקבוצה פחות טובה בליגה יותר חזקה בגיל יותר צעיר המספרים של הבלונדיני עדיפים על הצב!

מהירות זה אכן עניין מסובך. אני דיי בטוח שאם תשים את איסקו ואת אלפונסו דיוויס בריצת מאה מטר הספרדי ינצח.
וברצינות, אני חוזר לתחילת הדיון. אתה טענת שהלאנד מהיר יותר. אבל יותר מזה. טענת שמכל הפרמטרים האחרים זאת הטענה הנכונה ביותר. בוא נעזוב את מבחן העיניים של שנינו. ישנם נתונים. למשל, נתון שמראה שאמבפה הגיע ל38 קמ"ש בעוד שהלאנד הגיע ל36. אני מאתגר אותך למצוא נתון אחד כזה שמראה יתרון של הנורבגי. רק אחד. לא יותר מזה.
אין לי צל של ספק שניסית ולא מצאת. ובמקום להודות בכך שדיון ענייני צריך מעט יותר מ"אם תשים אותם מאה מטר אחד מול השני" אתה ממשיך להתחמק פעם אחר פעם.
מילא היית טוען שההבדלים הללו זניחים. אבל גם את זה אתה לא עושה.
קרל פופר טען שתאוריה מדעית היא כזאת שניתנת להפרכה. אתה מדגים זאת מצוין. חבל שהוא כבר לא איתנו כדי לצפות בזה.

אתה בבירור ממשיך לעסוק באובססיביות בעניין המהירות כי כבר ברור לך שבשאר הטענות כבר הפסדת.

בעניין המהירות, אני לא צריך להוכיח שמהירות השיא של שניהם דומה, אחרים כבר עשו זאת בשירשור הזה, דימיטרי כבר הביא נתונים רשמיים מהליגות הגרמנית והצרפתית שמראים ששניהם הגיעו למהירות שיא של 36 קמ"ש, ושהנורווגי רשום כמהיר יותר מדיוויס וקומאן מבאיירן ושזה הפתיע אותו.
whykds הביא סירטון שמדדו להאלאנד 38 קמ"ש

לא יודע מה אתה רוצה שאני אוסיף על זה… אבל כן יודע שתמשיך לעסוק בזה, כי זה כל מה שנשאר לך לעשות.

אז רגע, לפי הנתונים שמצאת אתה עדיין עומד מאחורי טענתך שבוודאות הלאנד מהיר יותר?
אשמח לתשובה ברורה.

לגבי שאר הטענות.
כפרה עליך טיטי, הסגנון של “בשאר הפסדת” מעיד יותר על המבנים הפסיכולוגים של הטוען מאשר על הדיון עצמו.
ובוא ידידי, לא רק שלא הפסדתי. אלא שאתה לא באמת חושב כך. מה שנקרא “אדם צועק את שחסר לו”.
ובכל זאת אדגיש זאת שוב. אני כמובן לא מנסה לשכנע אותך. הדיון כבר לא בשלב הזה. ועדיין חשוב לשמור על הטענות כפי שהן.
טענתי שני דברים. שאמבפה מהיר וטכני יותר. אני עדיין עומד מאחורי שתי הטענות הללו. לא שהוא חזק יותר, לא שהוא בועט טוב יותר אלא שהוא טכני ומהיר יותר.
העובדה שאני נצמד לנושא המהירות ולא לטכניקה היא שהדיון הגיע לשלב שבו מה שחשוב בו הוא לא מי טוב יותר (לגמרי לגיטימי לחשוב שהלאנד) אלא כיצד מנהלים את הדיון. וכאן אני חוזר לפופר. אין לך עקרונות הפרכה. אתה כל הזמן בורח ל"בוא נראה עוד שלוש שנים". מה בעצם נראה עוד שלוש שנים? שהלאנד כבש יותר? שהוא זכה ביותר כדורי זהב? האם על זה הייתה המחלוקת העמוקה?
אפילו שאתה מחכה לעתיד שיכריע אתה כותב בצורה מעורפלת שמאחוריה עומד דבר אחד - מניעת כל אפשרות עניינית להראות שאולי אולי אתה טועה.
העובדה שאתה מרשה לעצמך לנהל דיון בצורה הזאת מלמדת המון עליך אבל יותר מכך על חברה שמאפשרת את הסגנון האומלל הזה.
עננו, אלוהי הפסיכולוגיה, עננו.

מכל האנשים בעולם אנחנו ישראלים, אוהדי כדורגל, אוהדי ריאל מדריד וחברים באותו פורום שמכירים, אמנם וירטואלית אבל עדיין, כבר לא מעט שנים.
כולנו כאן כי אנחנו אוהבים מספיק כדורגל כדי לבזבז שעות בשיחות על כך. בואו נכבד אחד את השני חברים…

הויכוח פה מתחיל להזכיר ויכוחים מעייפים של למי יש יותר גדול למסי או רונאלדו.
יש כאן שני שחקני על בלבל הגבוה ביותר שיש, שני קילרים עם יכולות אדירות.

מי יהיה יותר גדול? אין פה אחד שיכול לענות על זה, זה שילוב כל כך מורכב של פציעות, מאמנים, חברים לקבוצה והתאמה לקבוצה, מומנטום ומזל.

ובדיוק בגלל זה עזבו שטויות, סגרו עניין ותביאו את שניהם לפה, לא תהיה עוד הזדמנות כזו כנראה.

אני מרגיש צורך לכתוב תגובה כללית על הדיון.

המחלוקת מי טוב יותר הלאנד או אמבפה היא מחלוקת לגיטימית ועניינית. אני כמובן חושב שהצרפתי אבל זאת דעתי.
אבל זה לא הדיון שהתפתח פה. התפתח פה דיון על הדרך לנהל דיון ענייני.
לכתוב בוודאות שהלאנד מהיר ממנו ולציין זאת כיתרון של הנורבגי זה לא דיון ענייני. לא רק שהנתונים לא מראים זאת אלא שהשאלה הפשוטה שהעלה נירו בצדק בתחילת הדיון האם מדובר בפערים משמעותיים לא זוכה להתייחסות מצד טיטי. הוא יכל לטעון שאולי צריך להבחין בין יציאה מהמקום לשיא הריצה ואז לקשר זאת ליתרונות שזה מקנה. אבל לא, הוא מעדיף להישאר עם מה שהתחיל.
זה כל הסיפור.