דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ההודעה שלי שבא תמצתתי מה שאני חושב על מה שאתה כותב ב 2 סמיילים נמחקה, אז נאלץ לכתוב הודעה יותר מפורטת.

לא נכון, אתה כנראה שוכח שמה שטענת עדיין מופיע רק כמה הודעות למעלה, הנה מה שטענת -

אמבפה הוא לא רמה מעל מה שיש, מי שמבין כדורגל יטען שהנורווגי עדיף.

אתה כותב שסט היכולות שלו “לא נראה מאז רונאלדו בשיאו”, ועכשיו טוען שלא התכוונת לבעיטה ולסיומת, אז למה התכוונת כשהשוות אותו לרונאלדו בשיאו ? הג’ל בשיער ?

ואתה יכול להמשיך לעמוד מאחורי הטענה שלך שהטכניקה של הצרפתי עדיפה במיוחד בשטחים צפופים, זה פשוט לא נכון. בשטח צפוץ יתרון ברור לבלונדיני, אם היית רואה אותו משחק ולא מתבסס רק על השער בדקה ה 90 של אמבפה נגדנו היית אולי מצליח להבין לבד.

אני באמת ובתמים אחרי הדברים שרשמת כאן לא מחזיק ממך כמבין כדורגל, לכן אני “בורח” לבוא נדבר עוד 3 שנים בתקווה כשתראה אותו משחק בלייב ולא רק בסירטוני יוטיוב תבין לבד כמה אתה טועה.

עכשיו בוא תסביר לנו אתה למה אתה בורח לפופר ושמופר ?

וכמובן שעדיין מחכה להוכחה החותכת שלך שהצרפתי יותר מהיר.

וכפי שכתבתי -

אחרי הודעה הנ"ל עסקת באובססביות בעניין המהירות בשתי הודעות עוקבות. רק אומר.

לילה טוב :+1:

איזה יופי של רמת הנמקה. מי שמבין בכדורגל יטען שבלה בלה. אתה אולי לא מחזיק ממני מבין בכדורגל. ההתכתבות שלי איתך מלמדת אותי שעוד לפני כדורגל לא נראה שבאופן כללי יש מה להחזיק אצלך. עודף האמירות הנחרצות והחסרות ביסוס פשוט מחליקות מעצמן. זה לא קשור לכדורגל. זה יותר מזה. הדיון כאן הוא רק סימפטום.

לענייננו, מכיוון שנושא הבנת הנקרא הוא ממך והלאה אני נאלץ להדגיש את המובן מאליו. אמבפה הוא שחקן עם סיומת קטלנית. לא פחות. טענתי הייתה שאין לו עדיפות משמעותית על הנורבגי משום שגם הוא בעל סיומת אדירה. אתה אולי לא מכיר אפשרות לנהל דיון מורכב שבו איכויות עצומות יכולות להיות שוות אבל זה בהחלט אפשרי. הנה, כדאי ללמוד משהו על שאלת המהירות. אין כאן חותמת לגבי מהירות. יש נתונים. אני בטוח שגם אתה נברת וראית שבכמעט כל מחקר אמבפה הוא השחקן המהיר בעולם. האם זאת חותמת? לא. אבל זאת טענה לגיטימית ועניינית. מה לא לגיטימי? אתה כבר יודע מה.

לגבי העניין הטכני והשטחים הצפופים - אני אטען שמה שעשה אמבפה מול ריאל זה דבר שהלאנד לא יכול לעשות. הוא יכול לעשות דברים שאמבפה לא יכול אבל זה לא קשור לטכניקה אלא לכוח וממדי גוף.
הייתי שולח אותך לעשות עבודה על הצורה שבה הנורבגי משתלט על כדור בהשוואה לצרפתי. מה שמדהים הוא שסנטיאגו טען זאת בפניך ואתה אפילו לא מנסה להשיב על כך.
למה בעצם אם אפשר ש"נדבר עוד שלוש שנים"?
הנה, למדתי ממך משהו. אחלה טריק כשאין מה לומר. אאמץ זאת בשעת הדחק. רק מקווה שזה לא יהפוך לדבר שבשגרה כמו אצל המורה שלי כאן :wink:

לילה נפלא טיטי.
תענוג להתפלמס ולהעמיק בו זמנית את הבנתי בפסיכולוגיה :slight_smile:
זה לגמרי שלך.

הבעיה היא שהאמירות הנחרצות שלי אינן חסרות ביסוס, בסוף לרוב מתברר שאני צדקתי, ככה זה תמיד היה, ובעניין הזה עם האלאנד/אמבפה זה גם מה שיהיה. לכן אני מרשה לעצמי לדבר בנחרצות.
כשאני אומר לך תצלם ונדבר עוד 3 שנים זה כי אני ידעו כמעט בוודאות שבעוד 3 שנים יתברר שצדקתי, הרבה פעמים בדיונים כאלה עם חברים כמוך שלא ממש מבינים בכדורגל הדבר הכי טוב שאני יכול לעשותו זה לבקש שצלם את הדיון הזה ונחזור אליו עוד 3 שנים, בערך ב 9 פעמים מתוך 10 אני אהיה צודק.

בעניין הבנת הנקרא שלי וחוסר היכולת שלי לנהל דיון מורכב, כשאתה כותב -

אתה מתכוון שאין עדיפות משמעותית של הצרפתי במהירות, בטכניקה, בסיומת ופחות טוב ממנו פיזית ועם בעיטה ונגיחה פחות טובות, מבקיע פחות אבל עדיין רמה מעל הבלונדיני ?
לא מסתדר לי, אתה כנראה מרוב מורכבות אנשים לא מבינים אותך…

2 חברים הביאו לך פה נתונים שמראים שלא כך הדבר ואתה ממשיך להתעלם ולדבוק בשטות הזאת.

לא צריך לשלוח אותי, בניגוד אלייך ראיתי את הנורווגי המון משחקים(וראיתי גם את אמבפה כנראה יותר ממך) כלומר כבר עשיתי את המחקר שלי ולכן יכול לקבוע בנחרצות ולא צריך לברוח לפופר כדי להסתתר.
ובקשר לסנטיאגו עניתי לו, ענה שלא רואה את זה בסירטונים, אז אמרתי שעונה הבאה הוא כנראה יראה אותם ביחד ואז יוכל להחליט לבד.
זה בנוסף למה שנירו רשם חשבתי מספיק טוב.

הסיבה היחידה שאנחנו מנהלים את הדיון זה שזה עכשיו ולא בעוד 3 שנים, כי בעוד 3 שנים כבר לא יהיה מי שיטען את מה שאתה טוען.

מקווה בשבילך ששם אתה כן מבין, לא מומחה בפסיכולוגיה אבל מקווה בשבילך שאתה (הרבה) יותר טוב בזה מאשר בכדורגל.

מכיוון שסשן העקיצות ההדדי חייב להיעצר מתישהו לטובת הציבור הרחב אנסה לקחת את היוזמה. זה בהחלט מפתה להמשיך כשיש הרבה חומרי גלם טובים אך דומני כי אעצור כאן.

הערת תוכן אחת.
אני חושב שאמבפה מהיר מהלאנד, טכני מהלאנד ובגדול עושה כמעט את הכל טוב ממנו.
להלאנד יש עדיפות במשחק הראש ועם הגב. בכך יתרונותיו של הנורבגי מתמצות.
אני מעדיף את הצרפתי משום שהוא שחקן משמעותי יותר ברוב חלקי המגרש. האיכויות שלו מתאימות ליותר מצבי משחק ומכאן שלדעתי הוא טוב יותר.

עכשיו שים לב למשהו משמעותי. אני מסוגל להבחין בין מי טוב יותר לדעתי לשאלה מי מבין בכדורגל. במילים אחרות - לטעון שמי שמבין בכדורגל בהכרח יעדיף את הלאנד זאת טענה מאוד בעייתית ברמת המטא-דיון. אגב, בדיוק כמו לחשוב שמי שלא חושב שאמבפה עדיף לא מבין בכדורגל.
מאמנים ופרשנים גדולים בעולם טענו שאמבפה יהיה הטוב בעולם בשנים הקרובות. מסתבר שעל פי ההגיון של טיטי הם לא מבינים בכדורגל.

וזה מחזיר אותנו לנקודת ההתחלה, לא ראית את האלאנד מספיק או שאתה לא מבין, מההתחלה כתבתי שלדעתי לא ראית אותו מספיק, אני כנראה צודק.

ראית אותו יותר ממשחק או שתיים או לא? אני ראיתי אותו הרבה מאז שעבר לדורטמונד כמו גם את אמבפה, וראיתי דבר הפוך לגמרי ממה שאתה מתאר.
אמבפה לוקה מבחינה טכנית, לא וניסיוס אבל גם לא הנרי, לא קרוב אפילו.

לא, למאמנים ולפרשנים יש אינטרסים, היו הרבה מאמנים ופרשנים טובים שטענו שרונאלדו יותר טוב ממסי, ואני טוען שמי שמבין כדורגל בהכרח יטען שמסי יותר טוב.

טיטי נשמה, אתה לא צודק. אם אתה כבר מחליט לפרגן לעצמך תכתוב זאת בנוגע לדברים עם רמת וודאות גבוהה יותר. כמה צפיתי בהלאנד אתה לא באמת יודע. עדיף לך לטעון שאני פשוט לא מבין כפי שאני טוען לגביך.
זה מוזר שזה בכלל מגיע לאזור הזה אבל ברור לך שראיתי את הלאנד ביותר ממשחק אחד. דורטמונד אחת הקבוצות האהובות עלי. רק העונה הזאת ראיתי לפחות עשרה משחקים שלהם. כמובן שלא בכולם הוא שיחק. אנשים שאוהבים כדורגל רואים כדורגל. הם לא מתחילים את העונה מחצי גמר האלופות.
אגב, ראיתי אותו גם כשהיה באוסטריה. בעיקר בסוף 2019 לפני שעבר לגרמניה. את הכרטיסים לפאריז דורטמונד קנינו בין היתר בגללו.
בכל אופן, כדי לגבש עמדה באשר לאיכויותיו לא צריך יותר מזה.

כך או כך אין מה לחזור על הדברים שכבר נטחנו.

רק לדוגמה עם מסי ורונאלדו.
דווקא מכיוון שאני חושב שמסי שחקן טוב מרונאלדו (אפילו משמעותית) אני נזהר מלקשר זאת למי מבין ומי לא. זה לא רק בעייתי ברמת הטענה זה גם לא מייצר קרקע בריאה לדיון. אני פשוט חושב שהם טועים. תאמין לי שזה מספיק.

ידידי היקר, כמובן שאני צודק, אני מפרגן לעצמי כי בדרך כלל אני צודק, גם פה, רק שעדיין לא עבר מספיק זמן כדי שיוכח מעל לכל ספק שאני צודק, לכן אנחנו ממשיכים עם הדיון המטומטם הזה ועדיין אתה בעמדה שאתה מרשה לעצמך לנסות להתנשאת.

אתה לא צריך להתעקש שאכתוב זאת, כבר כתבתי, אתה לא מבין כדורגל, אבל אני גם שומר לעצמי את הזכות להמשיך להאמין שלמרות מה שאתה טוען שלא ראית את האלאנד משחק משחקים מלאים, שאתה מתבסס על יוטיוב ועל צמד המשחקים של אמבפה נגדנו, אתה יכול לכתוב שאתה עוקב אחרי האלאנד עוד מילדים ב’ בנורווגיה, אני מאמין שזה לא נכון.

אני לא חושב שהם טועים, אני חושב שהם טוענים כך בגלל אינטרסים ופוליטיקה(חברים, שחקנים באותה קבוצה, פורטוגלים, שונאי מסי), כי אני מאמין שאין מישהו שמבין כדורגל שיטען שרונאלדו יותר טוב, אם הם עושים זאת זה בגלל שהם משקרים.
יש כמובן את אלה שלא מבינים, איתם זה סיפור אחר.

בוא נעצור את קרב הבולבולים המתיש הזה כאן. אני בספק שמישהו נהנה ממבול ההודעות הזה (כולל את שניכם).

לא חושב שההתעסקות באמבפה vs הולאנד תתן משהו לדיון שלנו. לדעתי יש לנתח את פוטנציאל שיתוף הפעולה ביניהם, ודאי במקום לדמיין את שניהם רצים לתוך בונקר ומנסים לפרוץ אותו.

בכל אופן, ויניסיוס ג’וניור הוא המפתח, כלל לא קארים ובטח שלא שחקן רכש שיגיע הקיץ. ויניסיוס יפתח את עונתו החמישית במועדון, לוקסוס ששמור לגדולים ביותר (ראמוס) ואני לא יודע איך מתכננים להציב את השחקנים על הדשא, מה שבטוח - פלורנטינו רוצה מסגרת נוספת. לא יהיה לו אכפת לשחק עם בלאנקו ומיגל בלה-ליגה על חשבון מנדי וקאסמירו, כלומר זה לא יהיה עניין של רביעייה התקפית; מדובר ברוטציה רחבה שטרם ראינו בכדורגל, ממש כמו שאנו נוהגים לעשות בפיפא מנג’ר, להוציא את העייפים ולתת לילדים לשחק. במקרה שלנו עונה הבאה יש מצב שנראה את אסנסיו, רודריגו והולאנד נגד אתלטיקו במסגרת המחזור השביעי בליגה, וכמה ימים לאחר מכן במסגרת אחרת (סופרליג, צ’מפיונס) אלו יהיו ויניסיוס, אמבפה ובנזמה.

הרשת גועשת ולא סתם, כל יום ספין אחר, אבל מה שבטוח -ראיולה יעשה לפרז את המוות. כבר סגרו את ארלינג בסיטי אוף מנצ’סטר ולפתע פתאום העסקה נופלת על סעיף שחרור? יש זמן עד יוני, כמו כן יש תואר מונח על הכף. סדרי עדיפויות הם הצד החזק של דון סנטיאגו, אההה סליחה דון פלורנטינו, בתקווה שטובת הסופרליג (הבייבי שלו, המועדון הוא המחויבות) לא תאפיל על טובת ריאל מדריד.

דיווחים מעט מבאסים שטשואמני החליט לוותר על הגעה לריאל מדריד, ומעדיף לעבור לקבוצה מהפריימר ליג.
חבל. הדיווחים לגביו היו נראים רציניים וזה היה נראה כמעט סגור.

איך שזה נראה ברור שזה לא מה שפרז יעשה, אבל הייתי תוקע את וניסיוס לקטארים באיזה 160 מיליון ובכסף הייתי משתמש להביא את האלאנד, 2 ציפורים במכה, משחרר את העמדה המועדפת על אמבפה וגם מקבל כסף להביא את האלאנד.

לאלאלא. לא משחרר את ויני. יש איתו בעיות בעיקר מנטליות אבל הוא ילד רק בן 21, הוא ישתפר גם טכנית וגם מנטלית. הוא מספק קבלות כבר מעכשיו. גם כשהוא לא טוב הוא יוצר מהומות בהגנת היריבות, סוחט עבירות כרטיסים ולעיתים גם פנדלים. הוא שובר שבלוניות ושובר שיוויון. אנחנו צריכים אותו.

אתה שוב משחק את תפקיד המנג’ר בפיפא. עולם הכדורגל קם ונופל על משחקי אגו, כאלו שהשאירו את בייל בולדבבאס על חשבון כריסטיאנו למרות שבאותו קיץ היו על הוולשי הצעות דומות כמו העסקה עם יובה. כסף לא מהווה פאקטור, מסתבר שגם שיקול מקצועי לא.

הכי קל לשחק בסוני ולמכור כדי לקנות, אבל זה לא עובד ככה בפועל. פלורנטינו אגואיסט (לטוב ולרע), ויניסיוס הוא סימן ההיכר של ריאל מדריד שאחרי כריסטיאנו רונאלדו (וגם רודריגו), שניהם ילדי טיפוחיו של פרז ולהתנהג כאילו זה משחק מחשב שקונים או מוכרים כל מה שזז לא מחמיא למעמדנו ולפורום שלנו.

כתבת שוב, מתי הייתה הפעם הקודמת ? למרות שגם על הפעם הזה אני לא מסכים איתך.

לכל מטבע יש 2 צדיים, גם אמבפה הוא החלום הרטוב של פרז עוד מזמן.

אתה קונה את הקיצוני השמאלי הכי טוב בעולם, למה להשאיר את הקיצוני השמאלי הנוכחי שלך ? מה גם שבכסף שאתה תקבל מאותו קיצוני אתה יכול להביא את החלוץ שאתה כ"כ רוצה.
וניסיוס לא טוב בימין כמו בשמאל, ואת אמבפה לא מביאים כדי שישחק בימין, כי הוא הכי טוב בעולם בשמאל וטמטום לתת לו לשחק במקום אחר.

ועכשיו תחשבו שנוכל לקיים את הוויכוח הזה כשגם “מסי” וגם “רונאלדו” נמצאים בצד שלנו :sunglasses:
ואנשים פה עוד רוצים לוותר על הפריבילגיה הזאת.

הכוונה שלי ידידי היא שאתה נוטה להציע מהלכים פנאטיים כאלו ואחרים וזה לא מתאים לרוח המועדון. פלורנטינו לא רוכש ילדים מתוך מטרה לשחרר אותם למרבה במחיר רק כי קיימת תוכנית מקצועית מאחורי המעשה. קל וחומר כשהילד המדובר סוף סוף מבצע את פריצת הדרך וללא ספק נמצא לפני השיא שלו. זה לא חדש.

מישהו יודע כמה דקות בייל היה על הדשא מאז הגמר בקרדיף? כמה דקות לכריסטיאנו? בנוסף, זה יהיה נחמד לבדוק את המספרים לפני 2018 כדי לקבל המחשה נחרצת למהלך אגואיסטי חסר בסיס. זו דוגמה קלאסית לשלטון האגו הבלעדי של דון פלורנטינו ואני יודע שעכשיו, אחרי ששפטו אותו על הרכישה של ג’וניור ושלחו אותו לגרדום, אין סיכוי שהוא יוותר על הכוכב של הכדורגל הספרדי. הוא יעדיף לנפנף ולמלמל ‘I told you so’

פיגו מברצלונה, ואז זידאן ואז רונאלדו ואז בקהאם(במקום מקאללה !!!).
רונאלדו, קאקא, אלונסו ובנזמה באותו הקיץ.
עכשיו רוצה להביא את אמבפה והאלאנד באותו הקיץ.

זה פרז לא אני.

האלאנד תמורת וניסיוס זה לא פנאטי, זה מהלך קר מחושב והכי נכון שכל מנהל יכול לקבל. במיוחד כשהקיצוני הכי טוב בעולם כנראה וכבר חתום אצלנו.

אתה לא מבין אה
אף אחד פה לא מזלזל באפשרויות של ריאל מדריד. זה מועדון שיכול להחתים את אמבפה, הולאנד וגם קאנטה אם ישוחרר בלית ברירה, כל זאת באותו חודש.

אבל ויניסיוס ג’וניור זה שחקן שאותו פלורנטינו פרז שאתה מקפיד להלל במעשיו המטורללים, הביא וחתם על הצלחתו. זה לא שחקן שהנשיא ישחרר כי הוא בונה על מפלצות אחרות. גחמותיו האישיות של הדון גוברות על כל שיקול מקצועי באשר הוא, כי אם המציאות הייתה קלילה וכיפית כמו שאתה מנסה להציג אותה (“בואו נעיף את ויני בשביל להרכיב דרים-טים”), לא היינו דנים בנושא כלל. ללא ספק מדובר ברעיון שמתאים ברמתו למשחק מחשב קלאסי.

לא יודע, אני לא בתוך הראש של פלורנטינו אז לא יכול לקבוע מה הם גחמותיו ולפי איזה גחמות אישיות הוא ינהג.
אני רק מציע מהלך מקצועי נכון, כבר שיחררנו את רובן לטובת רונאלדו, זה לא שמקרים דומים לא קרו בעבר, האם זה לא יקרה בגלל גחמותיו של פרז ? את זה אני לא יודע.

קלופ יישאר במרסיסייד לפחות עד 23’, תוכל לאשר לי זאת טיטי?
במידה וכן, ברצוני לייעץ לך כי יש לשחרר את דיוגו ז’וטה בדחיפות, על אף שמדובר בבייבי של יורגן, מכיוון שמדובר בשחקן מוכשר אך כבר שמנו לב לתקרה המקצועית שלו (בדיוק כמו ויניסיוס לא?).

לא מן הנמנע שהולאנד לא יגיע למדריד בסופו של יום, כך שאם ליברפול חפצה במהלך מקצועי שיטרוף את הקלפים, יש לנסות להלחם באויבים ולגנוב את ארלינג ממנצ’סטר. הכל עניין של כסף לא? פשוט למכור (ויני ב160) ולקנות (הולאנד).

בנוסף לסלאח שיעזוב (בייל אצלנו) הודות לחיכוכים פיננסיים ויפנה משבצת כבדה, מכירה של ז’וטה תאפשר לליברפול להתמודד על החתמת הולאנד, על-פי הלוגיקה שלך. האם זה נשמע לך סביר? האם רק משום שמדובר בריאל מדריד יש לשקול מהלכים כאלו שנויים במחלוקת?

מקווה שתבין את ההקבלה ותעצים אותה כי קלופ זה לא פרז.