דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

השאלה היא כמה גולים אסנסיו שווה, ולא חושב שיש מישהו שמתכוון לוותר עליו. אני סבבה גם עם מוראטה לצורך העניין.

מוראטה זו דוגמא קלאסית. הבחור בינתיים לאורך הקריירה רק מוכיח שוב ושוב את מה שטענתי פה כבר לפני 5 שנים ויותר: בינוני. איפה הוא ואיפה אסנסיו. עזבו, איפה הוא ואיפה בנזמה שטוב ממנו ב-2 דרגות גם כיום.

המספרים יגיעו אם יהיו שחקנים טובים, ויש שחקנים טובים. לא מדובר במתמטיקה פשוטה של איבדת רונאלדו איבדת 50 גולים. הבחור היה הטארגט בהתקפה ובאופן טבעי זה יפנה מקום לשחקנים אחרים לקבל כדור באחד על אחד. בייל ואסנסניו אלו שחקנים שראויים לקבל את הצ’אנס להוביל את הקבוצה, גם אם שניהם עד היום קצת אכזבו (כל אחד מסיבותיו הוא). אני באמת לא מבין איך מוראטה ואיקרדי יושיעו אותנו לעומתם, מקסימום יעבו את הספסל.

ודבר נוסף: אין ספק, השוק השתנה. בשונה מבעבר כיום לא כזה קל לנו פשוט לזרוק כסף ולהביא את השחקן הגדול ביותר כיוון שהתחרות כיום עם הכסף הגדול של אנגליה והשייחים קשה יותר. אני אישית מאמין שבשנה-שנתיים הקרובות נראה ירידה בכמות התארים של הקבוצה וירידה ביכולת, וסביר להניח שגם כבר לא נהיה אחת מ-3 הקבוצות הטובות בעולם (ואנחנו כאלה כבר בדיוק 9 שנים). אבל זה תהליך טבעי והגיוני ומתישהו היינו צריכים לרדת מהאולימפוס. בפסקאות הקודמות אני לא טוען שנמשיך לשמור על הכתר, אלא שפשוט צריך לבצע את המהלך האופטימלי בהתאם למצב, ולזרוק הון תועפות על שחקנים שלא יותר טובים ממה שיש לנו זה לא מהלך אופטימאלי. פשוט מאוד.

אתה מפספס את הנקודה.
אני מסכים איתך לחלוטין לגבי הבינוניות של מוראטה, וגם לגבי זה שבנזמה טוב ממנו. אבל מוראטה של 2016/17 נתן לך 15 שערי ליגה - הוא יכול לתת אותם גם העונה - ואנחנו צריכים את הגולים האלה.

מה שנחמד פה זה שאחרי העונה בצ׳לסי יתכן מאד והוא הבין את מקומו ויהיה שמח לחזור כשחקן רוטציה ולתרום את תרומתו.

אותו דבר לגבי רודריגו - שהעונה הבקיע 16 שערים. אני אשמח שיבוא, מצידי לשנה שנתיים. לא אמרתי קפטן בגיל 34 ונוכחות קבע במשחקי ותיקים.

ברשימה שצירפתי יש שחקן אחד שכנראה יגיע לאזור ה-25-30 אם לא יפצע (תרחיש סביר מאד) ובטח אם יבעט פנדלים. כל השאר שם זה ספקולציות. בנזמה בעונת האליפות נתן 11 שערים, זה לא יספיק לנו. אנחנו צריכים שחקנים שיודעים לשים כדור ברשת, לא מסכים עם הטיעון שזה מבאפה או כלום.

וכל זה בצד, אתה חייב להכניס את התחרות הזו כדי לנער קצת את הסגל. בנזמה עוד שנייה מקבל מעמד של אזרח ותיק.

גם אני כתבתי שחלוץ כלשהו צריך להגיע בכל מקרה. זה כבר עניין של כמות שחקנים רצויה, לא של איכות. אין לנו חלוצים.

אבל עבור כל שחקן נוסף שרוצים להביא מישהו אחר יצטרך לעזוב.

אין בעיה, מסכים לחלוטין !

ריאל חייבת חלוץ ואין סרט שאנחנו לא מביאים כזה הקיץ. כל הטענה שלי הייתה שאם זה לא אמבפה, אז כדי לעבות את הספסל ולייצר תחרות לא משלמים את הסכומים שנשלם לפי התקשורת. רודריגו או מוראטה לספסל ישדרגו אותנו בהחלט, אבל זה חייב להיות משהו במחיר סביר ומשהו שיבינו כולם שהתפקיד הוא להוות תחרות, לא לבנות עליהם להרכב. שחקני הסגל הנוכחיים שלנו טובים יותר.

רודריגו בשום עולם לא יחליף את בנזמה בהרכב, אוי ואבוי לנו אם כן.

עריכה: גיא הקדים אותי.

90 מ׳ יורו על לבנדובסקי, אתה לוקח?
אז רודריגו יעלה 50, מוראטה 60 ולבנדובסקי 90. אנחנו חוסכים כבר שנים, מה אכפת לי עוד 30 פחות 30.

תלוי, אם זה או זה או כלום, אז ברור שכן. אנחנו זקוקים לחלוץ ולבנדובסקי עונה על ההגדרה. אבל חשוב לזכור: לבנדובסקי כבר לא מה שהיה ואני בכלל לא בטוח שהוא עדיף על בנזמה בהרכב. שתהיה בינהם תחרות בריאה ושהטוב ינצח.

הנקודה היא שאם לבנדובסקי יפגע איכשהו בדקות של אסנסיו (בנזמה באנקר בהרכב, לא?) או איכשהו ימנע הגעה של תותח אמיתי, אז אני לחלוטין מתנגד.

גיא, הבאתי את מלקום וגדש כקונטרה לויניסיוס ורודריגו. לא לאסנסיו. הראשון אגב אחרי שנתיים מוצלחות בליגה הצרפתית ונקנה בעשר מיליון פחות מויניסיוס שלא הוכיח כלום.

נכון השוק חלש, הקבוצות הקטנות מצליחות לשמור על הכוכבים שלהם בניגוד לעבר. אבל יש שחקנים שבוודאות ישדרגו אותנו. הרבה פה כתבו על העניין הכספי. את מי זה מעניין בכלל 180 מיליון על הזאר? זה לא יוצא לכם מהכיס וגם אם הוא לא יצליח פה, זה לא משהו שיגרום למועדון לפשיטת רגל. הוא שווה את ה"הימור" הזה לגמרי.

דוד מה ההבדל בין רודריגו לבנזמה? ואיך אתה יכול להתלבט בכלל בין לבנדובסקי לבנזמה?

אז זו בדיוק הנקודה שלי. מבאפה כנראה שרק אם יקרה משהו בלתי צפוי, אבל משם ועד מיוראל יש שני גוונים של אפור: חלוץ ברמה של רודריגו/מוראטה לכל הפחות, אחרת נחליף את ה׳מדריד׳ בשם ב׳סראגוסה׳. איקרדי/לבנדובסקי ושות - אולי צריך קצת מזל, אבל אפשרי.

אין לדעת אם בנזמה באנקר, אבל לא הייתי מתנהג כאילו הוא מאה אחוז כזה. הרעיון הוא לתת לאחרים לפרוח כדי שלא יהיה לו קייס להיות באנקר.

לגבי אסנסיו - הוא קיבל ויקבל דקות להוכיח את עצמו גם לצד רונאלדו.

תותח שיגיע לקבוצה מצליחה אני מאמין שאפשר למצוא

די מריה בשיאו היה בין המצטיינים שלנו בעונת הדסימה. די מריה היה שחקן אגף שעושה הגנה והתקפה (ואסקז עם כישרון).
די מריה היה שחקן שהוסיף מהירות ויצירתיות למשחק.
איסקו מוסיף הנעת כדור, אבל לא מעבר. שים את מודריץ או קרוס בעמדה ההתקפית של איסקו ותקבל גם 7 שערים בעונה.
אתה שם שחקן שרוב הקבוצה תעבוד בשבילו אז בטח שהוא יביא נתונים יפים. איסקו לא באמת עושה הגנה והוא משחק יותר למעלה מקשר 10 (מאחורי 10 היו לרוב רק 2 קשרים ולא 3).
כל קשר אחר שמשווים את איסקו אליו משחק בעמדה אחורית יותר ומביא תפוקה טובה יותר.
רוצה לעשות השוואה הוגנת? תשווה את איסקו לשחקן התקפה, לשחק שמשחק כשמאחוריו 3 קשרים, בין אם הוא באגף או במרכז.

אני לא חושב שאיסקו גרוע, אך אין לו מקום כשחקן התקפה, וכן תן לי את די מריה של 2014 עליו ואני מחליף ביניהם בלי לחשוב פעמיים. כמובן שגם עניין הצורך משחק תפקיד.

גיא, הבאתי את מלקום וגדש כקונטרה לויניסיוס ורודריגו. לא לאסנסיו. הראשון אגב אחרי שנתיים מוצלחות בליגה הצרפתית ונקנה בעשר מיליון פחות מויניסיוס שלא הוכיח כלום.

זאת קונטרה לא נכונה כי רודריגו לא פה ו-ויניסיוס בקסטיליה. מלקום יושב על הבלטה של בייל ולוקאס, וגדש הוא בול אסנסיו. בסוף עזב אותנו שחקן אחד - רונאלדו. אי אפשר להחליף אותו בשני שחקנים, ובמיוחד לא בשני שחקני כנף.

ואיך אתה יכול להתלבט בכלל בין לבנדובסקי לבנזמה?

אם אתה מבטיח לי שבנזמה עוזב אני בעד. אחרת, אני כבר מדמיין את שניהם תקועים למעלה ורע לי בבטן. אני לא מתנהג לבנזמה כבאנקר, מבחינתי הוא צריך לעזוב מ2011, אבל אם זאת המציאות אז זאת המציאות.

חלוץ מחליף טוב יותר מבורחה מיוראל היה צריך להיות לנו גם בעונה שעברה, הבעיה היא ששחקנים טובים לא מוכנים לשבת על הספסל ולראות את בנזמה משחק בכל מצב. שחקנים טובים לא יסכימו להגיע כדי להיות מחליפים.

די מריה בשיאו היה בין המצטיינים שלנו בעונת הדסימה.

כן, ולפני כן במשך שלוש וחצי שנים היה שחקן שמדגדג להוריד לספסל אחת לחודש. לא יציב, לא חכם ולא מבקיע שערים. את המונולוג על “איסקו לא שחקן התקפה” כבר קראנו אלף פעמים כאן, ואלף פעמים ענו לך שהוא קשר. גם 4-4-2 הוא מערך חוקי בכדורגל.

442 מערך לגיטימי.
אך כשהקישור שלך מחזיק בכדור ומגן באותה רמה בלי איסקו אז אעדיף שחקן התקפה במקומו.
איסקו משחק עם חופש הגנתי, הוא קשר כמו שמסי קשר, והוא לא מסי מבחינה התקפית.
גם קובאציץ טוב יותר מבנזמה, האם שווה לנו לשחק איתו כקשר חמישי?

מטרת המשחק היא לשים את הכדור ברשת. שחקן אשר לא תורם להגנה, לא באמת חשוב לשליטה במשחק, ולא עושה התקפה מספיק טוב - הוא מיותר.

לצורך העניין לא הייתי שם את קאסמירו לצד אלונסו מהסיבה שזה מיותר על אף שעל היכולת שלו אין ספק.

איסקו משחק בקישור, אך כשאני מתלבט בשאלה האם לתת לאיסקו לשחק או לשחקן התקפה אז אני משווה את התרומה שלו לאותו שחקן התקפה מכל הבחינות (סופר גם את התרומה לקישור, פשוט היא במקרה זה די זניחה לטעמי).

בנוסף כבר אין לנו רונאלדו באגף, שמבחינה טקטית זה יתרון לא קטן, כל שחקן כמעט שישחק שם יעזור לקישור יותר ולהגנה יותר, עוד סיבה להזיז משם את איסקו

את מטרות המשחק אני מכיר, תודה שוב על התזכורת. אתה חוזר שוב ושוב על אותם מונולוגים שחצי מהם לא קריא והחצי השני לא קשור לדיון.

אז תאמר לי בבקשה, מהי התרומה הגדולה כל כך של איסקו למערך שלנו כשהוא משחק בראש היהלום? האם זו תרומה שלא תושג אם ישחק במקומו שחקן התקפה טוב?
מקווה שהיה מספיק ברור בשבילך הפעם…

גב כפרה עליך. ההודעות נסובו סביב חוליית ההתקפה.
את הדיון של איסקו והקישור ניהלנו פה המון המון פעמים. לא נראה לי שיש כאן משתמשים שלא מכירים את דעתך בנושא, ככה שאם עסקנו פה בנושא שהוא יותר אקטואלי ופחות שגרתי, אולי לא כדאי לגרור את הדיון למחוזות המוכרים.

דבר שני, כדורגל הוא הרבה פחות חד משמעי מאיך שאתה מציג אותו. מציע להיזהר מאקסיומות.

העניין הוא שאיסקו כן חלק מחולית ההתקפה, ואם לא נביא רכש הוא ישאר כזה.
לא משנה, סיימתי עם הדיון הזה

זאת קונטרה לא נכונה כי רודריגו לא פה ו-ויניסיוס בקסטיליה. מלקום יושב על הבלטה של בייל ולוקאס, וגדש הוא בול אסנסיו. בסוף עזב אותנו שחקן אחד - רונאלדו. אי אפשר להחליף אותו בשני שחקנים, ובמיוחד לא בשני שחקני כנף.

התכוונתי לרודריגו הברזילאי הצעיר, ואני גם חושב שלמלקום וגדש יש יכולות שאין לנו בסגל, אבל זה לא הנקודה. מקבל את הטענה שלך שצעירים כאלו או אחרים זה לא מה שישנה את העונה שלנו. הטענה העיקרית שלי היא בעניין הזאר וחלוץ נורמלי.

א. למה לא לשבור קופה על הזאר? ניר כתב גם אם זה במחיר עונה פיננסית. למה עונה פיננסית עדיפה מ"להמר" על כוכב בגיל סביר עם נתונים טובים וגם סטאר קוואליטי?
ב. למה המציאות היא ששחקן כושל כמו בנזמה (5 שערים בעונה האחרונה כולל פנדלים שנותנים לילד השמן בכיתה לבעוט כדי שירגיש טוב) הוא באנקר בהרכב או בכלל בקבוצה? זה גם לא שהוא צעיר ויש לו לאן להתפתח.

מה זה לשבור קופה? אני לא חושב שצריך להתאבד עליו פשוט כי הוא לא מספיק טוב ביחס למה שיש לנו. כמובן שאם אפשר להביא במחיר סביר אז אני בעד ללכת על זה.

א. הזאר שחקן מוכח יותר מגדש. אם כבר להמר על כוכב בגיל סביר עם סטאר קוואליטי…זה בדיוק אסנסיו. זה מה שאני טוען. מסכים שהוא לא אחד לאחד גדש, שיותר מסתמך על דריבל וכח פריצה, אבל הם על אותה עמדה. בלי קשר כמו נירו גם אני לא חושב שצריך להתאבד על הזאר.

ב. אני שואל הרבה שנים למה בנזמה כזה באנקר. באמת אין לי תשובה. אני חושב שבנקודה שבה בארסה הביאה את סוארז ואנחנו נשארו איתו הוכרעו לפחות שתי אליפויות לטובתם. כדורגל הוא משחק קבוצתי ויש הרבה גורמים בלתי תלויים להצלחה, אבל במקרה הזה מדובר בשינוי אחד שעשה הבדל.

מה זה משנה אם הוא יעלה 115 או 200 מיליון? אלו סכומים שהמועדון יכול להוציא ובפרט אחרי שלא הוצאנו סכומים גדולים מאז חאמס. הוא שחקן בעמדה שאנחנו זקוקים לשידרוג בה בטח אחרי העזיבה של רונאלדו.

גיא, לגבי גדש הנקודה הובהרה (למרות שאני חושב שמה שציינת שדריבל ובעיקר משחק על שטח קטן זה משהו שהסגל הזה זועק לו). ה"מחלוקת" בינינו היא הזאר או אסנסיו. אני מבין שאתה בעד לתת לאסנסיו את המושכות, אני מת עליו ובעונה שעברה חשבתי בדיוק כמוך אבל הוא די מאכזב במשחק שלו. נעלם המון. מקווה שיפתיע ויעשה את הפריצה הגדולה העונה. הלוואי.

בעניין בנזמה אני מסכים לחלוטין כמובן. משהו שם מסריח