דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בין אם בנזמה עוזב ובין אם לאו, כריסטיאנו עזב ואיתו 200 הגולים שלו, ופלורנטינו חייב להצניח כאן חלוץ אם הוא חפץ חיים. זה כמו מקרה מוראטה (וזכורה התבטאות זידאן בנושא), רק פי מאה.

זה לא חייב להיות אחד מ- 5 החלוצים הטובים ביותר בעולם כיום ויש מספיק חלוצים טובים מאוד שיכולים לשפר את הסגל הקיים. בין אם יהיה זה במקום בנזמה שיעזוב (אשרי המאמין) ובין אם יהיה זה כמחליף שידחוק אותו אט אט לספסל, החתמת חלוץ נורמלי היא הרבה מעבר למתחייבת ואני מתקשה להאמין שפלורטינו באמת מתכוון לבצע חרקירי.

לגבי הזאר, אין בכלל ספק שמדובר בשחקן גדול, אבל לשפוך עליו ערימות בלתי מוגבלות של כסף (ואנחנו בהחלט שם ברגע שהדיון חצה את רף ה- 150 מיליון) עם כל המגבלות שלו, רק כדי שיגיע על תקן כוכב שידחק את רגלי אסנסיו, שכבר עכשיו שווה בערך פי 40 משווי הקניה שלו ויכול להתפתח אצלנו לשחקן ענק, זאת תהיה אחת העסקאות המטומטמות בהיסטוריה.

אין מחלוקת, הזאר שחקן יותר טוב מאסנסיו כרגע ויש מקום לשניהם. אני כן חושב שזה לא מה שיעשה את ההבדל. בנזמה והבריאות של בייל מדאיגים אותי יותר.

כמו ששלומי אמר מה זה משנה אם נשלם 40 מיליון יותר?
מה זה משנה שאסנסיו כבר היום שווה פי 40 ממה שקנינו אותו?
השאלה הנשאלת היא האם הסגל מספיק טוב.
אם בנזמה יתן עונה כמו ב2016, ואם בייל ייתן עונה כמו ב2014 וגם לא יפצע ואם אסנסיו יגשים את הפוטנציאל שלו, אנחנו אולי נצליח. אך מדובר בהרבה אם ואם.
בפועל בייל נפצע כל עונה, מאסנסיו ציפינו כבר שנה שעברה לממש את הפוטנציאל שלו, ובנזמה לא מראה שהוא מסוגל להיות חלוץ מוביל.

אם גם אתייחס לפוטנציאל של אסנסיו, אני חושב שמדובר בפוטנציאל להפוך לשחקן ברמה של הזארד ולא מעבר. לא מרגיש לי שגדל לנו כאן רונאלדו.

ודווקא בגלל זה הזאר הוא מאסט.

אבל הכל שטויות, העיקר שהכנסנו קצת חיים לדיון.

כלל אצבע לשחקני התקפה וורלד-קלאס:
שחקן שעד גיל 19-20 לא פורץ כנראה כבר לא יעשה את זה. למעט חריג שבחריג.

לא מסכים שכנראה שלא. כבר היו מספיק מקרים.
תספור ביחס לפוטנציאלים שכן מימשו את עצמם, אני חושב שכולם פרצו בגיל שונה והמשיכו לשפר את עצמם עם השנים. לא תמיד יהיה מקרה קיצוני כמו של אמבפה שמחורר רשתות במונדיאל בגיל 19 או סלאח ששנה לפני שהיה מועמד לתואר שחקן השנה בעולם, אף אחד לא הכיר אותו.

אבל חשוב להיות ריאלים עם הציפיות משחקן.
רונאלגו בגיל 19 כבר עשה בית ספר לאירופה. מסי בגיל הזה כבש שלושער מול ריאל.
אסנסיו עם כל הכבוד כבר בן 22, ובגיל 22 לא עשה קרוב למה שהם עשו בגילאי העשרה.

אסנסיו לטעמי בעל פוטנציאל להגיע לרמה של הזארד. ופה ההבדל בין השניים, האחד אולי יגיע לרמתו של השני.

מעבר לחלוץ שחייבים לרכוש הייתי מעדיף גם שחקן אגף בצד ימין ולאו דווקא הזאר שמשחק בשמאל. העמדה הטבעית של בייל, ויניסיוס וגם איסקו (שלטעמי איטי מידי בשביל להיות שחקן קו) היא אגף שמאל. אסנסיו יכול לשחק בשני האגפים. לוקאס הוא היחידי שהעמדה הטבעית שלו היא אגף ימין. להביא את הזאר זה אומר שבייל ימשיך להיות תקוע באגף הפחות טבעי שלו. זה אומר שויניסיוס לא יקבל כמעט צ’אנסים בכלל ובטח שלא בשמאל. לא בטוח כמה הגיון יש בלקנות את הזאר במחירים האלה כשיש לך כל כך הרבה שחקנים על העמדה שלו. הייתי רוצה שחקן מסוגו פה עם דריבל שמפצח הגנות ומשחק מהר קדימה. רק שאין טעם להביא אותו אם אתה לא מוכר שחקן אחד מבין בייל, איסקו, אסנסיו, ויניסיוס.

גם רכש של קורטואה לא הכי הגיוני אם אתה לא מוכר את נבאס. הוא טוב מידי מכדי לשבת על הספסל. קנינו את ליונין כהשקעה לעתיד. אם קורטואה מגיע יש כרגע 5 שוערים בסגל של הקבוצה הבוגרת יחד עם קאסייה וזידאן. הזוי.

העיקר דיבורים על חלוץ אין. מרוב ייאוש הייתי מוכן לקבל גם את באלוטלי…

יש שמועות שיונייטד בעניין של קרוס. מישהו יודע כמה הן נכונות (לקוח מספורט 5).
בכל מקרה אני ממש לא אצטער יותר מידי אם מהלך שכזה יקרה. יפנה מקום לאיסקו לשחק בקישור ולקובא לקבל יותר דקות. סוף סוף נקבל קישור יותר מסוכן גם מבחינה התקפית, כשהאיזון גם יתחזק על ידי המכירה של רונאלדו שלא משנה מי ישחק במקומו הוא יעשה יותר הגנה וירד יותר למטה

באנגליה ראיתי את זה ב- daily star וב- express, בספרד ב- don balon.
כרגע אין לזה שום מקור רציני.

אברטון מחתימים שחקן שאין לי מושג מיהו או האם הוא קשור לענף תמורת 50 מ’ לישט. במקביל אני רואה שמועות על קבאני לריאל מדריד ותוהה כמה זה יעלה בשוק של היום.

הסאן הבריטי צפוי בקרוב להכריז על החתמתו של משה פרימו תמורת 80 מ יורו ושליימה.

https://twitter.com/FourFourTweet/status/1021838232500297734?s=09

רדיו מארקה אמרו אתמול שיש התעניינות בקבאני. יכול להיות פיתרון טוב לטווח הקצר. מה"9" שבאים לעבוד במגרש.

שינוי בסגל היה מתבקש גם לפניכן ועכשיו עם עזיבת כריסטיאנו רונאלדו המצוקה עוד יותר ברורה, לראשונה מזה שנים רבות אני מרגיש שהמועדון הולך אל הלא-נודע לא בפן הרגשי(נניח מה שקרה לי עם עזיבת ראול) אלא בפן המקצועי. עזיבה של כריסטיאנו וזידאן בקיץ אחד זה קשה מאוד מאוד. אני מודע לכך שזירת המשחק השתנתה(ועדיין תוהה האם באמת היה מעין הסכם ג’נטלמני עם אתלטיקו לגבי אגווארו או שחקנים אחרים) וחושב שבמצב הקיים כן צריך להיאבק על האזרד בכל מחיר כי אנחנו זקוקים לשחקן התקפה, לא לחפש שחקן שייתן את התרומה של כריסטיאנו רונאלדו, כי זה פשוט לא יקרה. הייתה לנו בעייה ברוב העונה שעברה בייצור מצבים.
דבר אחד שכן הייתי עושה במצב הקיים, מעבר לכך להתפלל לשריר התאומים של בייל - להוריד את איסקו ‘שלב אחד אחורה’, כלומר שיהיה אחד משלישיית הקישור המרכזית, לצד קאסמירו וקרוס או מודריץ’. לגבי הראשון - לא מרוצה ממנו, והשני - חוזר עייף אחרי המונדיאל. אני מאסתי במערך היהלום ובמצב הזה אנחנו מרווחים עוד שחקן התקפה, איסקו בשלישיית הקישור ומקדימה במצב אידיאלי כרגע - אסנסיו-בייל-בנזמה, כשהשניים הראשונים מחליפים מקומות. בייל בשמאל דומה לשחקן קו, יכול להכניס כדורים לרחבה.

עם עזיבתו של כריסטיאנו בוער הצורך לצרף ‘9’ אבל באמת שאין לי שמות. מעבר לכך קחו לדוגמא שני משחקי ליגה שכן רצינו לנצח למרות שהיה בהם רק כבוד ויוקרה - הקלאסיקו, שבמחצית השנייה נגד עשרה שחקנים - עשינו ‘הכל מסביב’, אף אחד לא בועט, וכן הדרבי נגד אתלטיקו, זה מוכיח את כוחו של כריסטיאנו.

שוער חדש יהיה גם יהיה, ובינתיים יש לנו יותר שוערים משחקני התקפה. ובנימה רצינית - השנה המטרה היא הליגה, גם כי הרצף בצ’מפיונס היה פסיכי וחוזרים לימי שמינית הגמר.

אני כנראה צריך להתחיל להפנים ולקבל את זה שהשלישייה ההתקפית שלנו תכלול את אסנסיו-איסקו, בייל ובנזמה.
אם אכן זה מה שיהיה מדובר חד משמעית בשלישיה החלשה ביותר מקבוצות הטופ.
באיירן, ברצלונה, יובנטוס, ליברפול, סיטי, פסז. כולם עם התקפה מרשימה הרבה יותר.

לא יודע מאיפה הדיבורים כאן על ללכת הכי חזק על הליגה. למה שנזכה? במה אנחנו עדיפים על ברצלונה? כבר לא בטוח שגם על אתלטיקו.

נכון, השוק השתגע. אבל עמידה “אמיצה” כנגדו פשוט תותיר אותנו מאחור. זה מאוד פשוט.

הרבה זמן שלא הייתי כ"כ פסימי לגבי הקבוצה.

התרחשות מעניינת בקבוצה שלכם. אתם מדברים על חולשה כללית בעונות האחרונות, אבל תצוגות תכלית מהממות שנתתם במהלך ליגת האלופות היה עם אותו סגל שחקנים (שרונאלדו לווא דווקא היה הפאנצ’), העמידה המושלמת על המגרש, על כל פיקסל במגרש, ואיכות בכל עמדה. אני לא מבין מאיפה אתם שואפים את רגשי הנחיתות הללו. אני מניח ששחקן טופ ינחת אצלכם בסופו של דבר, אבל מעבר לכך השלד כלכך חזק, שדווקא עזיבתו של האס הרציני שלכם ליובה, דווקא מסקרנת מאד ופותחת את השערים למשחק עוד יותר קבוצתי, תכליתי ובלתי תלוי בניסים של הקראק.

הכיוון מוצא חן בעיניי, ההיפך הגמור מה"9" הנוכחי והנצחי שלנו.

מעבר לזה, מה סוכם לגבי דיבאלה?

אם לומר את האמת, לא נראינו טוב במהלך רוב העונה. את האליפות איבדנו כבר במחזור השני ובליגת האלופות היה לנו הרבה מאוד מזל. ההרחקה של וראטי והפציעה של ניימאר בשמינית הגמר, ההרחקה של דיבאלה והפנדל מול יובנטוס, העמידה הבלתי אפשרית מול באיירן שהיתה טובה מאיתנו בכל אספקט חוץ מניצול מצבים ובגמר עם צמד הטעויות של קריוס והפציעה של מוחמד סלאח. אז כן זכינו בגביע, אבל עם יכולת כזאת סביר להניח שאף אחד לא היה מהמר עלינו.

אנחנו מתוסכלים כי אנחנו יודעים שחייב שינוי בקבוצה. וחוץ מלאבד בינתיים את זידאן ורונאלדו, לא קרה עדיין אף דבר, בטח חיובי, שאמור לשפר את המצב שלנו העונה. אנחנו עם הראש ברצפה כי גם אם לא ציפינו להתחזק (וציפינו) כרגע זה נראה שאנחנו הולכים עוד יותר אחורה. עידן חדש, פוסט גלאקטיקו כזה. אנחנו צעד מאחור בכל מה שקשור להעברות וזה מאוד מוזר כאוהדי מדריד.

דיבאלה הוא כנראה דוגמה טובה לקייס של @whykds שאפשר לנסות לעשות יותר גם בשוק הגלקטיקוס הדל.

בפעם האחרונה ששמעתי על דיבאלה הוא אמר שרונאלדו בא ליובה כדי להוכיח למסי שאפשר להצליח איתו ועם היגוואין…

1. זידאן הלך. הוא סחט את המיץ מהסגל הנוכחי ואני לא מאמין שמישהו יוכל להמשיך בתהליך הזה באופן דומה, בטח כשרובו של השלד מעל גיל 30. יש גבול.
  2. כמה מתצוגות התכלית בשלוש השנים האחרונות (ובמיוחד בשנתיים האחרונות) הגיעו ללא תרומה משמעותית של כריסטיאנו?

יש סיבות לאופטימיות, אבל במצב הסגל הנוכחי קשה לראות איך אנחנו מתחרים בקצב צבירת הנקודות של קבוצה שמשחק בה מסי, וזו המטרה הראשית. ההתקפה שלנו בנויה על חלוץ גרוע וקראק פציע. הרבה תלוי גם באסנסיו ואיסקו, שזה בעיקר מכניס הרבה מאד אי וודאות. באופן כללי אני מאמין שאנחנו נכנסים למעין תקופת ימי-ביניים עד שמסי ירכב אל השקיעה. מצב השוק הנוכחי רק מקשה על הסיפור.

דווקא הדיבורים על קבאני מעניינים.
לא יודע כמה הם אמינים וכמה זה באמת אפשרי
אבל זה עונה על הרבה מהדברים שכולם די מסכימים עליהם:

חלוץ, שחקן מצוין, מוכח, גיוון להתקפה, לא צפוי לפגוע משמעותית בנתינת קרדיט לשחקנים שבא לנו לראות אם הם מסוגלים להוביל את הקבוצה כמו אסנסיו או איסקו , כנראה שבסכום הגיוני (לצורך העניין, לא נצטרך לשבור את שיא ההעברות עליו)

בקיצור, הוא איפשהו במקום טוב באמצע בין אמבפה הלא ריאלי למוריאל הלא מספיק טוב ואפילו יש מצב שזה יוריד קצת את השמן לספסל. קצת. לכמה דקות. זה גם משהו :slight_smile:

זה גם מראה שאם באמת רוצים, אפשר למצוא פתרונות גם במצב המאתגר של השוק.

בהקשר אחר, לא דובר על זה הרבה, אבל חלק מהעניין של כוכבים גדולים שעוזבים/באים זה גם משהו משמעותי למותג של המועדון, לא מדובר רק על מכירת חולצות אלא על ענייני שיווק, מותג וכו’.
אפילו מקצועית, יש כל מיני דוגמאות של שחקנים שאומרים שהם מעדיפים את ריאל כי הם מעריצים את רונאלדו או זידאן. מהבחינה הזאת, הלא מקצועית אלא שיווקית, שנה אחת של “פרופיל נמוך” או “לתת הזדמנות לצעירים” עלולה להתברר כבעייתית יותר,אם המותג ייפגע. רק תראו את ההשפעה של רונאלדו לא רק על יובה אלא על הליגה האיטלקית כולה.
צריך לחשוב גם על הנקודה הזאת כששוקלים האם כדאי בכל זאת להתאבד על קראק, ולו כדי שיהיה “פנים” חדשות למועדון או משהו שייחזק או יישמר את המותג שנקרא ריאל מדריד
אסנסיו ואיסקו הם ממש לא כאלה. למעשה, הדבר הכי קרוב שיש לנו עכשיו זה בייל ומהבחינה הזו יש לנו בור מאוד גדול שעלול להשפיע יותר משנה אחת קדימה.

אני חושב שהחשש מוצדק אבל לא בטווח הקצר. המותג לא ייפגע בגלל שנה או שנתיים, ומבחינה כלכלית יבשה החוזים הכבדים הם ארוכי טווח ולא שנתיים. יונייטד כמשל.

אגב, אנקדוטה חצי קשורה: השם הנמכר ביותר על גב החולצות הקיץ הוא לוקה מודריץ’ :slight_smile:

שמע, הוצאת לי את המילים מהפה בעניין היוקרה של המועדון. ניסיתי להסביר את זה בהודעות הקודמות ולא יצא כל כך.
בגלל זה אני חושב שחובה להביא את הזאר או מישהו בפרופיל הזה. דיבאלה למשל שהעלו פה יכול להתברר כעוד אחד מהפספוסים שלנו.