דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אכן עסקה לחלון בינואר. למונדיאל הוא כבר לא ילך בכל מקרה, גם אם היה ממשיך באספניול ברייתוויט בא על חשבונו(אני מניח).

זה התרחיש הסביר. הוא יעשה כסף יפה, יזכה בעוד שתי אליפויות וגם אם יפתיע באיזה גביע אירופה - עדיין ירצה לעשות את המעבר בזמן שהוא כבר לא ילד ומתחיל לשאול את עצמו מה הוא השיג בקריירה

הוא לא חתם בגלל כסף ובגלל המון לחצים שהופעלו עליו. הוא לא אדם רע, רק אדם שקיבל החלטה פחות מקצועית.

זה לא מעניין למה הוא לא חתם. גם ניימאר יכול היה ולא חתם אצלנו, מישהו כועס עליו?

אמבפה עשה את התרגיל המסריח ביותר שנראה בכדורגל עם תחרות חזקה מול לואיס פיגו.
ריאל רדפה אחריו 5 שנים, ו-5 שנים הוא שידר שהוא יבוא, עשה טיזרים סטייל “אמבפה - ההחלטה בקרוב” וכו’ והכל כדי למלא לעצמו את הכיסים מכסף קטארי. לזה תוסיף את הדחיפות למסי, הריבים המטופשים על הפנדלים בליגה למקומו… הצרפתית וכן, גם את ההתנהלות מול פסז’. רונאלדו היה עצוב, ראמוס התלבט עד חצי שנה לפני תום החוזה, ואנשים ערערו על המעמד שלהם אצלנו כאגדות. אני רוצה לראות איך האוהדים פה היו מסתכלים על ראמוס אם היה שבוע לפני תום החוזה מלפרטט עם פסז’ כדי לגזור קופון עלינו. האם התגובה הייתה “הוא לא בנאדם רע, רק רוצה להרוויח” או שייקח את הדברים ויעוף?

וממול יש את ריאל: אני מסתכל על הקבוצה שלנו היום, שגם שהתעלמה מעניין הקיצוני הימני והחלוץ המחליף, הקישור שלה הוא מהקטלניים שנראו, בהתקפה ויניסיוס ובנזמה קראקים מדהימים, רודריגו פורץ וגם וולורדה ואסנסיו זו תמיכה התקפית לא רעה בכלל וגם ההגנה סה"כ מצויינת.

אז א’ - הוא מסריח מאוד מרחוק ונשמע כמו מתכון לצרות.
ב’ - אנחנו באמת באמת לא צריכים אותו.

לא האמנת שיש מישהו שיסרב? MUA.

השחקן בעצמו עשה את המו"מ מול ראיו. גמר לעצמו את הקריירה, לא יתקדם לשום מקום יותר. המקום היחיד שקיבל אותו למרות בעיות המשמעת שלו. יש אינספור סיפורים סביב הפרשה שלו, כמו שדייגו מרטינס, מאמן אספניול, המליץ למונצ’י לא להחתים איתו ספק בגלל היותם חברים ספק כי הוא מתכנן בעצמו על תפקיד המאמן של סביליה בעתיד.

באספניול ברייתוויט משחק בצד, לא בחוד. כבר הספיק לכבוש פעמיים, אגב

ידיעה אחת שלאפורטה מנסה להביא את אמבפה ואנחנו מנסים להביא אותו שוב, והאמת שאני מבין את זה עם כל המניירות ומה שקרה איתו בקיץ זה אחד השחקנים הטובים בעולם אם לא הכי טוב היום, ראיתי כבר מעברים הזויים יותר.

למה ללכת על אמבפה? גם ילד חרא וגם ייצור לנו בעיות כי הוא ירצה לשחק באגף שמאל ויש לו אגו בגודל של הברנבאו.
עוד שנתיים להתאבד על הלאנד,נראה אחלה מקצוען,מוכח בליגה גדולה וגם בול מה שיחסר לנו.

הסברת יפה מאוד למה אמבפה יצא מניאק. מעולם לא ניקיתי אותו מכך.
ההשוואה לגבר דחוי עדיין תקפה. רובינו עדיין בשלב ה״מי בכלל צריך אותו״. מה לעשות, עדיין לא נתקלנו באתגר רציני מידי העונה (עם כל הכבוד לסלטיק). אבל לא מכתירים אף קבוצה אחרי 5 משחקים.
יש לי הרגשה שבסוף העונה הזו או הבאה נדבר אחרת ולא נסרב בלי הינד עפעף לשחקן אולי הטוב בעולם שיהיה רק בן 25.

כי מדובר בשחקן הטוב בעולם גם לעמדה בשמאל, גם לעמדה בימין, ובשחקן השני הכי טוב בעולם לאמצע.

לך תדע. יש לי הרגשה שהוא ילמד ממה שקרה העוהה ובעתיד ירצה לרשום את שמו בדפי ההיסטוריה, בשביל שזה יקרה הוא אולי יסכים לשחק בימין או באמצע.
כמובן שלא הייתי מביא אותו בכל מחיר, אבל ממש לא אסרב לו בקלות.

בשמאל יש את ויני,בימין הוא לא כזה טוב וגם לא ירצה לשחק ובאמצע הלאנד עדיף.

אנחנו פשוט לא צריכים אותו. יש מספיק פתרונות אחרים. במצב הקבוצה שלנו, אל מול השוק, ואל מול מה שהוא מציע, הוא לא שווה את זה בעיני.

גבר דחוי כן או לא, תמיד יש מספיק דגים בים, והדג הזה מעלה צחנה אז מוטב לעבור לבא בהקדם.

אה, וגם טל צודק. אנחנו אפילו לא נוכל למצות את היכולות שלו.

נקסט.

זה מצחיק שנתת את הדוגמה של הגבר הדחוי…
זה הרי מצב לא בריא שרצוי כמה שניתן להמנע ממנו מה שהמשתמשים שאתה מבקר פה מנסים לעשות.
מצד שני אתה מניח כל מיני הנחות לא הכי סבירות (ילמד לשחק בימין/השחקן השני הטוב בעולם באמצע/יתבגר ולא יהיה ילד קקה/היא דווקא כן נמשכת אליי) כדי לשכנע את עצמך (ואותנו) ששווה לחזור אל הבחורה הזאת שדחתה אותנו (בצורה מגעילה יש לומר) לפני.
ככה שאחרי הכל האנלוגיה שלך יושבת בעיקר עליך והחברים פה מנסים לשכנע אותך שזה לא בריא לך (שזה כנראה באמת המקרה).

נשבע לכם ביקר לי שהיה דיון כזה ב 2008. אנשים רבים בפורום טענו ש"לא צריך את רונאלדו לאגף שמאל כי יש שם את רוביניו". השאר היסטוריה.

מעדיף את אמבפה בשמאל פי מאה מאשר ויניסיוס, עם כל האהבה הבאמת רבה לברזילאי.

ברגע שקארים יעזוב ריאל תצטרך את הכוכב שלה בשפיץ, האלנד או אמבפה הם הטובים ביותר בתחום היום וכנראה בעשור הקרוב, אחד מהם ונהיה מסודרים.
אגב לגבי הילדון אנדריק- לא ראיתי כמובן כלום חוץ מכמה סרטוני ביצועים אבל כבר מספר חודשים שהתקשורת בברצלונה ומדריד (ולא רק) מפמפמים על זה שהוא הדבר האמיתי, יותר מכל ברזילאי אחר היום ועם תקרות אפילו גבוהות מויני ורודריגו, לכו תדעו.
הוא חלוץ, הוא אוהד ריאל, בשאלה הנצחית מסי או רונאלדו הוא ענה כריס, הוא מעריץ את ויני ועם ההיסטוריה שלנו ושל ג’וני קלפט קשה לי מאד להאמין שלא נרכוש אותו.
בקיצור, יכול להיות שלא אמבפה או האלנד יגיעו לפה והפתרון כרגיל יגיע מברזיל.

להגיד שלא צריך את אמבפה כי יש את ויניסיוס זה מטומטם. אמבפה שחקן פי 3 יותר טוב מויניוסיוס וזה בכלל לא אותה ליגה של שחקן. אין סיבה שזה יקרה כי אפשר גם וגם, אבל עקרונית אם צריך לבחור אחד מהם ולוותר על השני אני בוחר באמבפה בלי לחשוב פעמיים…

לגבי ה"תרגיל המסריח", אני באמת לא חושב שהוא עשה תרגיל מסריח. אני מאמין ב-100% שהוא התכוון לאורך כל התקופה להגיע אלינו והכל השתנה בבליץ’ האחרון בחודש שלפני הארכת החוזה. אני לא מאמין שהכל היה משחק לאורך כל הדרך, זה לא סביר וסותר בערך כל פיפס בהתנהלות של כל אחד משלושת הצדדים בשנים האחרונות.

אנלקה - פרגנת מאוד לרוביניו מול ויניסיוס, וגם לאמבפה מול רונאלדו. גם כמות הקולות שהיו בעד רוביניו הייתה מאוד מועטה לעומת הקולות שמעדיפים לוותר על אמבפה, גם הדיון הוא לא אמבפהXויניסיוס. בקיצור, זה לא באמת דומה.

דוד - אני לא חושב שהטענה היא שלא צריך את אמבפה כי יש את ויניסיוס, זו לא הטענה שלי בכל אופן. הקבוצה, כמקשה אחת, לא מאוד זקוקה לו. לא מדובר רק בויניסיוס, אם כי גם הוא נפלא, אלא גם בקישור, בהגנה ואפילו בשוער שלנו שמפצים.

אני אספר סיפור מגניב שפעם סיפרו לנו בקורס ייעוץ אסטרטגי בלימודים: היו היה בניין משרדים, ובו מעליות. על המעליות הגיעו המון תלונות שהן איטיות, וחברת הניהול שקלה להזמין מומחים שיפרקו ויבנו מחדש את כל התשתיות של המעליות בהמון כסף. כששמע את זה אחד היועצים, הציע פתרון. “בואו נשים מראות ומוזיקה במסדרונות של המעליות, כך שלממתינים למעליות יהיה במה להתעסק והזמן יהיה נסבל יותר”. כך, תחושתית, זמן ההמתנה למעליות ירד, והתלונות נעלמו. והכסף? נחסך כמובן.

מעבר לזה שזה סיפור מגניב שקצת פותח את המחשבה, מוסר ההשכל הוא שהפיתרון לא תמיד טריוויאלי.

סיטי שיחקה שנים ללא חלוץ, בארסה של פפ הייתה אנמית לחלוטין במשחק הגובה, ריאל של עונת הקורונה לקחה את האליפות בלי התקפה כשההגנה מכפרת על כך. ואנחנו מדברים על קבוצות בין מעולות להיסטוריות פה.

אמבפה יחיד סגולה, ניתן לספור על כף יד אחת את מספר השחקנים בעולם ברמתו, אז להביא שחקן ברמתו? הלאנד? זהו בערך.
אממה, גם אם שחקנים ברמתו אין עוד, פתרונות אחרים יש גם יש. הקישור המפלצתי שלנו, כבר היום מכפר חלקית על ההתקפה.

כשאתה מצרף את כל שאר הסירחון שנודף ממנו (ואולי אתה צודק שהתכוון להגיע, ועם זאת, יש שם מספיק סירחון גם מעבר), אני לא חושב שיש צורך להתמקד דווקא בפתרון הזה. תמיד אפשר אחרת וBBLANKO אמר את זה מצויין - דווקא להתעקש עליו זו התנהגות של “גבר דחוי”. יש מספיק דגים, ממש מספיק.

מה הכוונה ב"בימין הוא לא כזה טוב"? יש לך שחקן טוב ממנו בימין? סלאח? דמבלה? מאחרז? רודריגו? אסנסיו? גנאברי? סאנצ’ו? אנתוני? לדעתי בחרתי את כל שחקני הצד הימני הטובים בעולם. אף אחד מהם לא קרוב לרמה שאמבפה היה בה לפני 3 שנים (כששיחק שם), והוא בהחלט השתפר בשנים האחרונות והפך לשחקן שלם יותר.

בגלל זה אמרתי שהוא השני הכי טוב בעולם.
לפני שתגיד בנזמה, אני מדבר על עוד שנתיים.

אנחנו לא צריכים אף אחד. אבל כדי להיות הטובים ביותר צריכים גם לשחק פה הטובים יותר. איתו אנחנו טובים מבלעדיו, זה ככה פשוט.

בגלל כל אותם פתרונות הקיץ הזה סבב סביב גנאברי, רודריגו ואסנסיו? ממש שפע.
בגלל כל השחקנים לאגף ימין שקיימים בשוק יונייטד קנו ב100 מיליון שחקן שלא נתן עדיין עונה של 10 שערים?
אולי יהיו עד אז פתרונות אחרים, את זה אי אפשר לחזות, אבל כרגע השוק ממש לא מפוצץ בפתרונות רלוונטיים.

אתה צודק. אולי הייתי צריך לתת דוגמה של משרה שדחתה אותנו. יותר התכוונתי לעצבים שבעקבות הדחייה שגורמים לנו לראות דברים עם יותר רגש משכל.

למה לא סבירות? אענה אחת אחת:

הוא כבר שיחק מספר עונות בימין והיה נהדר. בעונות האחרונות הוא השתפר בהרבה (ולא רק בגלל המעבר שמאלה) ולכן אני אצפה שיהיה טוב אפילו יותר.

הוא שיחק כבר כחלוץ אמצע והיה נהדר גם שם. לא רואה היום חלוצי אמצע שעוד שנתיים יהיו עדיפים ממנו פרט להאלאנד.

לדעתי היה פה המון ניסיון מצד העיתונים בספרד להכפיש אותו ולחפש לעשות ממנו יותר ילד קקי מכפי שהוא באמת כדי להוציא את ריאל טוב יותר על אף שלא הבאנו אותו.
בסוף מדובר בילד בן 23 שהציעו לו סכומים שלא נראו מעולם בכדורגל וקיבל טלפונים מתחננים מפאקינג ראש ממשלת צרפת. החליט מה שהחליט אבל זה ממש לא איזה עלבון.
הוא כן קצת ילד קקי, אבל לא ברמה של ניימאר (שאשכרה היה פה אופציה מתישהו). גם רונאלדו היה ילד קקי לפעמים, גם רונאלדו לא נתן לאף אחד להתקרב לפנדלים ולחופשיות (על אף שהיו בועטים טובים ממנו בקבוצה), גם רונאלדו הרים ידיים והתעצבן כשלא קיבל מסירה, וגם רונאלדו לא חגג גולים של שחקנים אחרים.
גילוי נאות, רונאלדו הוא אולי האליל שלי, אומר את מה שאני אומר עם המון אהבה. אבל הוא ממש לא איזו דוגמה ומופת לשחקן שאינו “ילד קקי”.

בכל אופן מסכים שהאנלוגיה לא מדויקת.

הקבוצה כמקשה אחת לא זקוקה גם להאלאנד, הנה זכינו בתואר גם בלעדיו ולא רק ללא אמבפה.
אבל שחקן כמו האלאנד בקבוצה זה נכס, כמוהו גם אמבפה.

למה האחד מגיע על חשבון השני? למה הגעה של אמבפה צריכה לעצור הגעה של קשר, מגן או בלם?
יש רק שחקן אחד שאני מביא גם במידה וזה על חשבונו של הצרפתי - האלאנד.

אשמח שתמנה לי אותם. ולא, האלאנד לא נחשב.

הכוונה שיש שחקני קו ימין טובים יותר,עוד שנתיים בטוח יהיה גם עוד,לא שווה לבזבז כל כל הרבה כסף ולסכן את חדר ההלבשה בשביל שחקן שלא מעוניין לשחק שם,או אצלנו בכלל.

ודרך אגב יש לנו את רודריגו שנכון לשלושה חודשים האחרונים (של כדורגל נטו ללא הפגרה כמובן) הוא שחקן על לכל דבר ועניין.

אענה בקצרה-
אמבפה שחקן שצריך שטח, הוא לא חיית רחבה כמו לבנדובסקי או אהלנד למשל והאיכויות שלו הם במהירות וכח פריצה ועוד (טכנית הוא לוקה בחסר ודווקא מזכיר לי את ויני שמפצה על זה במהירות בלתי רגילה ככה שהוא מתקן את הטעויות הללו) בספרד הוא יצטרך להתמודד עם צפיפות הרבה יותר רצינית מאשר בליגה הצרפתית, בטח אם יאלץ לשחק בתוך הרחבה.
אני אגב לא חושב שהוא באמת ילד קקה אז נוריד את זה מהמשוואה.
בגדול לדעתי ההנחה הכי לא סבירה היא ששחקן ברמתו (ההיררכית) יסכים לבוא ולשחק בתפקיד שלא ממצה את היכולות שלו עד תום ויהפוך אותו לזוכה כדור הזהב (שזה המטרה העיקרית שלו לדעתי).

אז אם מסתכלים על המצב בצורה הכי הגיונית שלו, זה אמבפה על חשבון ויני. גם פה אני לא לגמרי נגד אבל יש לי ספקות לעומת דוד, יש טיעונים מצויינים ל2 הצדדים וזה כבר דיון אחר.

*** אני מזהיר מראש על חפירה***
האמת, רציתי לכתוב לפני כמה חודשים טובים על אנדריק, אבל אז הייתי בתקופה עמוסה ואז פשוט שכחתי שרציתי לכתוב עליו. אבל אני אנסה עכשיו להעביר את הנקודות שלי לגביו.
קודם כל, חשוב לי להבהיר שאני עוקב אחריו דרך סרטוני משחק מלאים של כל הפעולות שלו בכל משחק. אני לא חושב שאני צריך להבהיר למה אני לא רואה ליגת נערים וילדים בברזיל, אז ההתרשמות שלי לא מלאה אבל היא די מכסה את הנקודות שלי.
1- אנדריק הוא ילד פלא שמדברים עליו בברזיל כבר לפחות 4 שנים (מגיל 12, כמו נאיימר). התחילו להעלות סרטונים שלו ממשחקים מלפני בערך שנתיים. וכבר אז הוא נחשב לילד פלא שעובר בין קבוצות הגילאים השונות בקצב מסחרר. ועדיין הוא טרם שיחק בבוגרים למרות שהוא חגג 16 חודש שעבר.
2- התכונה הכי בולטת שלו שמתקשרת לסוף שבנקודה הקודמת, זה פיזיות שלפעמים נדמה שהוא שחקן בוגרים מול ילדים, לא סתם הוא דילג בין קבוצות הנוער בקלילות הוא פשוט חיה פיזית (חשוב להדגיש שזה מול בלמי נוער ברזילאים שזה רחוק מאוד מבלמי בוגרים באירופה, ועדיין זה נקודה כל כך בולטת אצלו).
3- חדות ועוצמה, כשהוא מפוקס הוא חיית רחבה קטלנית לא פחות מפנומאנו בשיאו. הוא חושב הרבה יותר מהר משחקני ההגנה והוא גם מצליח לנתב את היתרון שהוא יוצר עם סיומת קטלנית.
4- הטכניקה שלו טובה מאוד והוא שחקן וירטואוז באופי שלו. אני בטוח שכל משחק איפה שהוא לא ישחק הוא ינפק מהלך או שתיים שהם היילייט. לחובבי הז’אנר הברזילאי (שאני מביניהם) זו לפעמים תכונה מאוד חשובה.
5- פירגנתי לו מאוד בנקודות הקודמות אבל עכשיו אני אגע במקומות היותר בעייתים ששמתי לב אצלו. הראשונה, כמו שאמרתי בהתחלה הוא נחשב לילד פלא לא מעט שנים ועם זה מגיע הקהל והציפייה. לא מעט פעמים נדמה שהוא מנסה להלהיב את הקהל שלא לצורך. זה מאוד מעצבן לצפייה ואני בטוח שמעליב את הקבוצה היריבה ובתאכלס גם אותי אם הייתי בקבוצה שלו. זכורים לא מעט פעולות כאלה (לדוג, בטורנירי הנוער לפני כמה חודשים הוא נתן משחק ראשון מעולה ואז הוא עוד פעם עלה לכותרות ובמשחק השני הגיע קהל רב, הוא פשוט עשה שטויות שאין צורך בהם. כמו לעצור מתפרצת בשביל לחכות שהמגן יחזור ואז לנסות להקפיץ מעל המגן). בעיה משמעותית שנייה היא המשפחה שלו, הם מתעניינים בכסף והם לא מתביישים להתנהג בהתאם לכך. אם זה סיבובים באירופה של האבא עם כל קבוצות הצמרת האירופאית, זה נראה לי אישית מאוד לא טוב ולא מכבד אף אחד.
לסיכום- אני חייב להגיד (ואני בטוח שזה יציק באוזן לחלק מהאנשים פה), לדעתי הוא הכישרון הברזילאי הכי גדול שהיה מאז פנומאנו (כן יותר מרוני ונאיימר). אבל חייב לזכור שיש לא מעט בעיות איתו. הוא כוכב, הוא יודע שהוא כוכב ויש לו מניירות של כוכב. צריך לזכור גם שבברזיל בפרט ובדרום אמריקה בכלל יש משקיעים פרטיים וחברות פרטיות שקונות חלק מכרטיס השחקן של השחקן בתור השקעה (יש כמובן את הדוגמא של נאיימר אבל דוגמא טובה יותר לדעתי זה המעבר ההזוי של טבז ומסצראנו דווקא לווסטהאם מתוך אינטרסים אישיים גרידא של בעלי עניין בכרטיס השחקן), אני לא אומר בוודאות שזה המקרה אצל אנדריק, אבל כשאני מתחשב בזה שהוא ילד פלא שמדברים עליו שנים והרצון של המשפחה להרוויח עליו זה יהיה סביר לחשוב שהמקרה שלו דומה. עוד נקודה שחשוב מאוד לזכור שבברזיל השחקנים עוברים אחרי גיל 18, שזה רק עוד שנתיים (לא קשור לנושא, אבל חוק מצויין לטעמי שמקטין את הסיכוי של ילד להיתקע במדינה זרה ללא משפחה וללא כסף אם ייכשל ככדורגלן, לצערי לא חסרות דוגמאות עצובות). אם אני משקלל את זה בנוסף לרצון המוצהר של המשפחה בכסף (פאפא נאיימר על סטרואידים). לדעתי הוא לא יגיע לריאל, כי מעבר לסכומי ההעברה המופרכים שמדברים עליהם המשפחה תרצה גם משכורת של סופרסטאר שאני לא רואה את פרז משלם על נער בן 16 ללא הופעת בוגרים. יהיו קבוצות (אמממ מישהו אמר פאריס?) שישמחו לתת להם מה שהם יבקשו.
מצטער על החפירה, ניסיתי באמת לתמצת. אם מישהו מעוניין אני יעלה עוד אחד כזה על נסיימיטו.

למרות שאנחנו צריכים שחקני התקפה כמו אוויר, אבל, אלפונסו פאקינג דיוויס פשוט חיה.
שמישהו במועדון ישים עין עליו כבר

הבעיה איננה העין. לא אצלנו ולא אצל כל מועדון גדול אחר באירופה. אין קבוצה שלא הייתה רוצה אותו. העניין הוא שאין שום סיבה לבאיירן למכור אותו. גם לא תמורת סכומי עתק.