דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני רוצה לרגע להתייחס לעניין אמבפה ולשים בצד את הרגשות. בסוף, מעבר לזה שמדובר בכדורגל ומעורב שם הרבה רגש, בשורה התחתונה ישנם שיקולים כלכליים, עסקיים ומסתבר שגם פוליטיים שיש לקחת בחשבון, ובסוגיות כאלה בד"כ מתנהלים באופן קר וענייני.

אמבפה רצה ריאל, ולטעמי עדיין רוצה ריאל. אני חושב שההתנהגות שלו לאחרונה חלקה נובעת מכך שהוא לא בהכרח נמצא במקום שהוא רוצה, וזה בנוסף לשדרוג המעמד שקיבל בפריז. לטעמי, צריך לזכור את המאמצים האדירים שעשו בפריז כדי להשאיר אותו במועדון, אשר הביאו למצב שנשיא צרפת בעצמו (!) מעורב בשכנוע השחקן להישאר (כך לפי דיווחים ולדברי אמבפה עצמו). הוא נמצא בסוג של כלא, כשהקטארים מסרבים בכל תוקף לתת לו להשתחרר ממנו.

לא יודע אם הייתי מעדיף אותו על ויני. ויני עושה פה דרך מדהימה, מוכיח לנו שהוא מקצוען ושהוא מסור למועדון, ומקריב מעצמו המון כל משחק. אני אישית מצליח להרגיש את החיבור שלו למועדון ומבחינתי זה דבר שאינו מבוטל, גם אם בנתונים היבשים אמבפה שחקן יותר טוב כרגע. עם זאת, במחיר שפוי ובירידה מוסכמת במעמד ובשכר, אין ספק שהייתי מנחית אותו כאן, אך עם חששות לגבי הגישה איתה הוא יגיע, מעצם המעמד שהוא נמצא בו כרגע ועשוי להתרגל אליו. אני מעדיף שחקנים מקצוענים ומחויבים למועדון ב-100%. לא רוצה פה פרימדונות.

אין סיכוי שפיגו וזידאן יוכלו לשחק ביחד יצטרכו 2 כדורים, גם לא ראול ורונאלדו, בטח שלא מסי ניימאר וסוארז ובייל בנזמה וקארים? איך זה יעבוד?
יש מקרים שזה מצליח יותר ויש מקרים שזה מצליח פחות אבל בשורה התחתונה שחקנים גדולים יודעים לשחק עם שחקנים גדולים אחרים, מה גם שפה הבעיה ממש לא כזו גדולה אמבפה הוא החלוץ של פאריס השנה יחד עם מסי וניימאר שמשחקים איתו, גם אם הוא לא 9 קלאסי הוא בהחלט יכול לעשות את ההתאמות ולזוז מעט ימינה ולאמצע ומאמן טוב יפיק מטעמים משלישייה של ויני אמבפה ורודריגו.
ועכשיו אם נחזור למציאות- לא רואה לא את אמבפה ולא את האלנד אצלנו, פלורנטינו ילך על אנדריק או ילד ברזילאי אחר ולא יכנס למלחמת חפירות מול כל אירופה.

זכור לי שקראתי איפשהו שזה היה סביב 165, אבל זה לא באמת משנה. גם 100 מיליון מענק חתימה זה סכום לא נתפס וזה בטח לא “יגיע בחינם”.
כולנו בסוף מבינים שעלול להיות סיכון כלכלי וחברתי בהגעה שלו על סמך נתונים מעכשיו (השכר והמענקים שהוא מקבל וההתנהגות שמדווחת בתקשורת).
לקוות שהוא יוריד בדרישות השכר ובאגו זו אמירה בעייתית קצת, אני (ואולי עוד כמה פה בפורום) בדעה שהסיכון הזה לא כדאי בהינתן חלופות אחרות.

“הבעיה” שכל אירופה ראתה כמה המהלך של להחתים ילדי פלא ברזילאיים בני 16 הצליח לנו.
עכשיו פ.ס.ז’, סיטי וצ’לסי ילכו גם על אנדריקים למינהם, ולא רק על שחקני על מוכחים כמו אמבפה והלאנד.
מעכשיו אפילו החתמת שחקן בן 16 שעוד לא ערך בכורה בבוגרים תהיה מלחמת עולם.

אני כתבתי חינם כי הנחתי שה200 מיליון שהוא כתב היו מחיר העברה. הרי מעולם לא דובר על מענק של 200. ריאל הציעה 50 לפי מה שידוע לי ולא יותר, ובהחלט לא ניסתה להתחרות ב100 של פריז. לכן לא היה הגיוני מבחינתי לדבר על 200 דמי העברה.
נזכרתי מצד שני ש200 מיליון היה בדיוק הסכום שפריז דרשה על השחקן בעונתו האחרונה במועדון (ואז הסכום לא כלל מענק חתימה אלא נטו דמי העברה). לכן חשבתי שאי ההבנה נובע בכך שאני מתכוון לרכוש שחקן חופשי ולא שחקן בעונה אחרונה לחוזה.
לכן כיניתי את ההעברה חינם. ברור לי שזה לא באמת חינם (אבל זה גם לא היה באמת 200 בזמנו, שכן אותם 200 לא כללו מענק חתימה.

בכל אופן, אזכיר שאנשים פה רצו את גנאברי ב60-70 ובוכים על שלא הבאנו את ז’סוס כמחליף לבנזמה ב50. אז קצת פרופורציות כשמדברים על סביבות ה50 מיליון דמי העברה.

כולם היו בסערת רגשות והיו בטוחים שאין לנו שחקני התקפה (זה לא לגמרי לא נכון אבל אנחנו רואים שהמצב לא כזה גרוע, כנראה שבמועדון יודעים דבר או שניים), בגלל זה כל הדיבורים סביב גנאברי.
אם זו תהייה העברה של 50 מיליון והוא ימצא לנכון לרדת במעמד אף אחד לא יגיד לא.
העניין הוא שזה כנראה לא ריאלי. לאן שלא יגיע הוא יגיע על תקן הכוכב (ה’ הידיעה) והוא יצפה למענקים/משכורת/השפעה בהתאם (הוא גם התרגל לזה).
אני די בטוח שהאלאנד ישתלם לנו הרבה יותר.

יש 2 הבדלים.
להיות הכוכב הוא יהיה כי הוא הכוכב. גם האלאנד יהיה הכוכב.
השאלה אם זה אומר שהוא יהיה כוכב כזה שמוריד אחרים או לא. לא רואה סיבה שהוא יהיה כזה.

מענק של 50 מיליון הוא עדיין גבוה בקנה מידה היסטורי. גם מענק יותר גבוה מזה רלוונטי אם יגיע ללא דמי העברה.
לגבי משכורת, אני סומך פה על פרז שהוא לא יקבל הרבה יותר מהזאר. אבל חייבים להבין שככה כוכבים מקבלים, גם האלאנד לצורך העניין וגם רונאלדו.
אני בטוח שאם רונאלדו הצעיר חותם פה היום הוא גם היה דורש סכומים דומים לאלה שאתה מסרב להם כרגע.

אני כלל לא מדבר על האלאנד ואני לא רואה שום סיבה שאחד חייב לבוא על חשבון השני. במידה וכן אז אני בהחלט אעדיף את הנורווגי

יש כמה כשרונות התקפיים מעניינים אבל איכשהו כולם משחקים על העמדה של ויני, אז אין טעם לקנות אותם.
רפאל ליאו, מודריק משחטאר, הגאורגי של נאפולי…

האם זה ייחשב ספאם לרשום “סון” ותו לא? זה יהיה עוול לכדורגל אם הוא יישאר בטוטנהאם (גם קיין אגב…). מאוד הייתי שמח לראות אותו אצלינו בכל עמדה בהתקפה. זה שחקן שיכול לשחק בכל מקום: ימין, מרכז, שמאל. עובד הרבה ועושה ים תנועה.

ראיתי מקודם את התקציר משחק של סרחיו אריבאס מאתמול ובפעם המיליון בערך אני לא מצליח להבין איך הוא לא התקדם הלאה.
הבחור לפחות שתי רמות מעל הליגה שם. כל משחק הוא מספק לא מעט רגעי קסם.
חושב שהוא לגמרי יכול להשתלב בסגל שלנו ולתרום את חלקו, אבל גם אם לא חייב היה להמשיך הלאה.

גם איקר בראבו עם שער ראשון מרשים מאוד עד כה. חלוץ מאוד מגוון. טכני, חד ובעיקר חושב מהר מאוד.
יש לנו עתיד.

מחזק. עם כמה שלא התחברתי כל כך לזידאן, לפחות איתו הוא זכה לזימונים. זכורה לי אפילו הופעה שלו נגד גלאדבך באלופות בגיל 18!! שאני חושב על זה עכשיו זה נשמע לי דימיוני. עברו קצת יותר משנתיים ואריבאס אוטוטו בן 21 ועדיין משחק בליגה שלישית. אנצ’לוטי אפילו בקדם עונה לא זימן אותו (אבל כן את הרכש הברזילאי טוביאס). אני מסתכל על גאבי בברצלונה ופשוט מקנא איך שהם מעריכים את היהלומים שלהם. פשוט לא מובנת לי כל ההתנהלות הזאת של המועדון עם הקאנטרה.

אני בא קצת להגן על אנצ’לוטי כי לדעתי מגיע לו.

לא רוצה לעצור את ההתלהבות, אך הוא זומן בשל סגל קצר ופצוע.
מדובר היה בעונה סופר עמוסה בגלל הקורונה והקישור שלנו מנה 5 שחקנים בלבד.
פדה נפצע לתקופה די ממושכת במהלך העונה ונשארנו עם 4 קשרים לפרק זמן ארוך של 2 משחקים בשבוע. אחד הקשרים אז היה איצקו, בשיא השפל שלו.
אנצ’לוטי לא היה מעולם במצב כזה, ואני בטוח שבמידה והעונה יפצעו לו קאמבינגה ופדה, וסבאיוס ישחקן כמו איסקו, אנחנו נראה את אריבאס מקבל דקות. אני מקווה שזה לא יקרה (עניין הפציעות והיכולת של סבאיוס, לא הדקות לאריבאס).

לדעתי זה שוב עניין של למי יש סיכוי לקבל דקות. טוביאס הוא מגן מבטיח לעמדה בה אין לנו באמת יכולת גבוהה. קרבאחל שחקן די גמור וואסקז לא מספיק טוב. שניהם גם לא צעירים. הוא לא מתחרה בשחקנים כמו מודריץ’, קרוס, פדה, קאמבינגה, טשואמני וסבאיוס… מה גם שקרבאחל מאוד פציע.

גאבי קיבל דקות בברצלונה בגלל סיבה אחת בלבד, היעדר חלופות.
גאבי מקבל דקות כי הקישור של ברצלונה מונה את רוברטו המנודה, בוסקטס המבוגר, קסי שלא מצליח להרשים, דה יונג ופדרי.
נראה לך שאם לברצלונה היה את שישיית הקשרים שלנו, הם היו נותנים לגאבי כל כך הרבה דקות?
לזה אפשר להוסיף עונה ללא תחרותיות שמאוד הקלה מנטלית על שילוב שחקנים צעירים.

על בראבו אני יותר מסכים, במיוחד כרגע כשבנזמה פצוע ומאיורל לא נספר. אני חושב שזה בהחלט יכול להיות זמן הגיוני לתת לו דקות.

הוא האריך חוזה ב4 שנים לפני עונה, בן 30 ושחקן של דניאל לוי, הוא בחר להשאר שם. בנוסף על מנת להוציא אותו מטוטנהאם תצטרך לשלם 120+. זה נוגד את המדיניות שלנו, לשלם מאות מיליונים על שחקן בן 30+.

אריבאס נראה כמו ענק בארץ של גמדים בליגה השלישית. עוד שער ובישול אתמול.
ממש לא מבין את ההחלטה להשאיר אוצו בקאסטייה, הוא כבר בן 11, אם לא בונים עליו לקבוצה הבוגרת (לגיטימי), תשאילו אותו לאיזה חטאפה כדי שנוכל למכור ב10-15 מליון עוד שנה שנתיים.

לא מצליח להבין איך זה תורם למועדון ולאריבאס.

הבקיע צמד.

אני חושב שיכול לשחק בקבוצה חזקה יותר מחטאפה. לפחות כשחקן סגל לגיטימי.

מי שחושב שאריבאס וגאבי הם כשרונות באותו לבל הוזה.

אריבאס מרשים בליגה השלישית, והוא בהחלט משחק ברמה של ליגה ראשונה. אבל צריך גם להבין שהתקרה שלו בתסריט האופטימי ביותר היא קריירה כמו של חוזה קאייחון.

חייב להסכים פה (מהרושם המועט שקיבלתי כששיחק), אני סופר בסדר עם זה הוא לא משחק. אם כבר כשראיתי אותו בתור ה-כישרון של הקסטיליה, התבאסתי שזה הכי טוב שיש לנו להציע מול כל מיני גאבי’ז.

עם כל הכבוד לגאבי גם לו אין מקום על הספסל שלנו. אז לא גאבי ולא אריבאס בסגל שלנו.

גאביז זה שם קוד לילדים שרצים כמו תרנגולת בלי ראש ונכנסים בשיא העוצמה בכל שחקן יריב שעובר ליד?
אחד הדברים שאני הכי שמח עליהם גם אם לפעמים זה ממש מוריד ומבאס,זה שבדרך כלל אצלנו לא מתלהבים מכל ילד שעלה מהנוער,ההיפך אם כבר,יורדים עליהם עד שהם מוכיחים אחרת ובמשך תקופה ארוכה.
אם גאבי היה גדל אצלנו כבר הייתם שולחים אותו להשאלה בחטאפה,אבל הדשא של השכן…

גאבי עושה התקדמות עצומה העונה. בעונה הקודמת הוא היה מחריב משחקים, העונה הוא לא רע. בכל מקרה הוא סופר אנרגטי, טכני ומאוד יצירתי. לגילו הוא כישרון שאין דברים כאלה. הוא רק צריך מאמין שיאמין בו ויתן לו את ההזדמנויות, ויש לו את זה בברצלונה.
אני גם מסכים עם אלה שטוענים שאצלינו הוא לא היה מקבל הזדמנויות. ככה זה אצלינו. בסוף ברור שאריבאס יסיים כשחקן אתלטיקו כמו כל כוכבי הקאסטייה שלנו… גם גאבי היה מסיים שם.