דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

גרמת לי לחשוב על משהו, בהקשר של ריס ג’יימס ובלינגאהם- מישהו יודע מה החוקים לגבי שחקנים אנגלים?

הרי שחקנים אירופאים לא תופסים מקום של זר, אבל כזכור לכולנו בריטניה פרשה מהאיחוד האירופי (למרות שלמיטב הבנתי התהליך הזה עדיין לא הושלם סופית). אני מניח שזה איזשהו עניין של חוקי עבודה אבל אני ממש לא בקיא בהם. אם וכאשר- בלינגאהם יחשב כזר בסגל?

בייל לא נחשב זר בכל התקופה אצלנו,(למרות שלא היה זר ממנו)אני מאמין שגם בלינגהאם לא.

בהתאם להסכם בין ההתאחדויות האנגלית והספרדית, החוק לא חל על בייל משום שהיה תחת חוזה בעת השינוי. אם אני מבין נכון את הפרטים, בלינגהאם יחשב זר:

British players will not occupy non-EU spots until current deals expire | Marca

הלכת רחוק. יש את רודריגו בקבוצה שלו.

תודה,לא ידעתי על ההסכם הזה,בהחלט שאלה מעניינת.

סון שחקן נהדר אבל האפשרות לעסקה הזו מגיעה באיחור של 3-4 שנים, כרגע ויני יושב בול על העמדה שלו ואם כבר להביא שחקן ולשנות לו את העמדה אז יש מספיק אחרים בגיל המתאים שהייתי מעדיף שיביאו (לאאו או הגאורגי האדיר של נאפולי שאני אף פעם לא יודע איך כותבים את השם שלו).
בכל מקרה אין כאן באמת היתכנות לעסקה- פלורנטינו כבר לא קונה שחקנים בגילאים האלה, דניאל לוי ידרוש 100 מיליון פלוס וזה פשוט לא יקרה.

אם אני צריך להמר- בקיץ ההנהלה שלנו תתמקד בג’וד בלינגהאם ואנדריק הילדון הברזילאי, מקווה שגם במגן ימני כי אנחנו חייבים אחד כזה ויש לא מעט שחקנים מבחינת היצע שיוכלו להגיע.

קוואראצחליה מספר שהחלום הגדול שלו הוא לזכות בליגת האלופות עם ריאל מדריד.

אמנם משחק בעמדתו של ויניסיוס אבל בהחלט מפתה לראות את השחקן הנפלא הזה אצלנו.

אם היה יכול לשחק באגף ימין היה יכול להיות מאוד מעניין. הבעיה שהעמדה שלו סגורה אצלינו.

מרגיש שכל הפרוספקטים הגדולים שעשויים להיות על המדף משחקים בצד שמאל.
קבארצחליה, מודריק, רפאל לאאו כולם משחקים בצד שמאל.

לא רואה אף שחקן כנף ימין קלאסי מעניין בשוק כרגע.

אני אמרתי זאת בעבר ואגיד זאת שוב.
אין שום סיבה לוותר על שחקן מכיוון שהעמדה המועדפת עליו היא צד שמאל.
שחקן שטוב לשמאל יהיה גם טוב בימין ולהפך. היחידים שאולי אפשר להסיר מהדיון הזה הם שחקנים כמו רובן שבונים קריירה על כניסה לאמצע ובעיטה.

אני לא מאמין לטענה לפיה ויניסיוס לא מסוגל לשחק בימין. הוא פשוט לא נוסה שם כי הוא השחקן הכי טוב שלנו בצד שמאל (כלומר הוא נוסה איזה פעמיים לפני הפריצה שלו, אבל אז הוא גם לא היה טוב בשמאל).

בתאוריה לא רואה סיבה שויניסיוס לא יצליח בימין. גם אם הוא יהיה קצת פחות טוב עדיין יהיה מדובר בכוכב, אבל אני לא חושב שזה יהיה המצב בכלל.
בצד ימין הוא יהיה צפוי הרבה פחות. פתאום שחקני הגנה לא יצטרכו לסגור לו רק את צד ימין בדריבל משום שאם ילך ימינה הוא יוכל לתת כדורי רוחב עם הרגל החזקה או לבעוט מזווית לא מושלמת, אך עם ימין, ואם ילך שמאלה הוא אולי יהיה עם הרגל החלשה אך בעמדת בעיטה טובה יותר.
אני אפילו חושב שויניסיוס, שאוהב להתקע באגף, יהיה טוב יותר בצד ימין.
ממש חבל לי שלא מנסים זאת מספיק.

בכל אופן אם נגיע לסיטואציה בה שחקן רוצה להגיע, אני מאוד אתאכזב אם הימצאות של ויניסיוס באגף שמאל תמנע זאת. יש פה קבוצה ולא אוסף אינדיבידואלים, ואני מצפה שויניסיוס ישחק גם בלם אם זה מה שיהיה הכי טוב לקבוצה (כמובן שתקף גם לקווארצחילה).

אגב, גם קווארצחילה לא מרגיש לי כמו שחקן שיצליח רק בשמאל. יש לו 2 רגליים לא רעות בכלל ואין שום סיבה שהוא שחקן של צד אחד.

ספר את זה לאנשי ה"לא הביאו את האלאנד כי בנזמה"

בברצלונה של העונה התיאוריה שלך לא עובדת.
דמבלה וראפיניה הם שחקני כנף ימין וכל אחד מהם ששיחק בשמאל היה חושך.
(אם כי לפעמים גם בימין היו חושך…)

קיצוני עם רגל חזקה לעומת קיצוני עם רגל הפוכה זה תפקיד שונה בתכלית. תפקיד אחר לגמרי על המגרש. ויני פשוט יאיים הרבה פחות על השער ויאלץ להעביר הרבה יותר כדורי רוחב. אולי זה יעבוד (אני בספק), אבל המציאות היא פשוט הפוכה מהתיאוריה שלך - קשה לי לחשוב על שחקן אחד ששמר על הרמה הגבוהה ביותר בשני האגפים. אולי אמבפה, וגם הוא יותר טוב בשמאל.

אנסה לחדד מעט את כוונתי כי קצת החמצתי אותה בהסברים שלי.

יש שחקנים שתלויים יותר ביכולת הבעיטה שלהם, ויש כאלה שבדריבל.
שחקן שתלוי בבעיטה שלו כמובן שיעשיף את הצד עם הרגל הנגדית. שחקנים כמו ראפיניה למשל לא יעשו הסבה טובה לצד השני.
שחקנים כמו ויניסיוס תלויים בכלל במהירות ובדריבל. שחקנים כאלה לא רק שלא ייפגעו ממעבר לצד של הרגל החזקה אלא אפילו ירוויחו מכך. פה נכנס דמבלה כדוגמה.

אז כמובן ששום דבר לא מוחלט כי גם יכולת הדריבל, גם הבעיטה והכל בעצם הוא לא בינארי אלא יותר ספקטרום או סקאלה כלשהי.

בסוף שיטת המשחק של ויניסיוס לא כוללת בתוכה פריצות למרכז עבור בעיטה. לכן אני לא רואה איזו יכולת כל כך תפגע בצד ימין.
אם כבר להפך, בימין הדריבל של ויניסיוס יהיה פחות צפוי כי המגן ידע שצריך לסגור לו את 2 הצדדים ולא רק אחד.

לא טוען שלא. אני טוען שזה לא יפגע בקבוצה או בו, הוא יפצה על הגולים עם בישולים, ולטעמי הקבוצה תהיה מסוכנת יותר והמשחק יותר יזרום.

טיעון קצת מקרי.
אתה בוחן את אמבפה בימין, כלומר אמבפה של תחילת הקריירה. האמבפה ההוא אולי פחות טוב מהנוכחי, אבל ההבדל בין השניים אינו רק העמדה אלא גם היכולת בכללי. גם אז הוא שיחק לא מעט בשמאל והיה פחות טוב מהאמבפה הנוכחי.
זה קצת כמו להגיד שפדה וולוורדה השנה בימין יותר טוב מפדה וולוורדה של לפני 3 שנים בקישור ולכן הוא צריך לשחק בימין ולא בקישור. (מסקנה שבפני עצמה היא סבירה גם אם אני חושב אחרת, אך הטיעון עצמו שגוי).
בנוסף, אמבפה נמנה מבחינתי תחת השחקנים שכן תלויים גם ביכולת הבעיטה שלהם. הוא אוהב לבעוט בנגיעה ומאיים על השער הרבה יותר מויני מרחוק.
ויני לא בועט מרחוק כמעט, לא בועט בנגיעה וגם בקושי בועט ממצבים שאינם 1 על 1. כלומר זוהי צורת משחק שונה.

לא נכון. אפשר לסגור לו רק את הקו הימני, ואז כל מה שיש לו לעשות זה לחתוך למרכז ולמסור לרוחב/אחורה. זה לא שיש לו שמאל טובה או צד חיצוני של הרגל מעולה, להפך. הוא יהפוך לשחקן בלתי תכליתי בעליל, או ״סתם״ שחקן קו טוב שמגביה בלי סוף (גם כן לא מתכונותיו הבולטות), ובשני המקרים - בזבוז.

ויניסיוס ממש לא מתאים לזה, בקיצור. הוא לא קיצוני בשום צורה, אלא מעין ״חלוץ אגף״. כמו שבקהאם היה מדהים בימין וסביר שאם מישהו היה מנסה אותו בשמאל זה היה קטסטרופה. יש סיבה שבכלשרודריגו משחק שם המון וויני אף פעם, וזה לא רק שויני יותר טוב בשמאל.

ואז הוא יילך למרכז הפנוי.
זה הרבה יותר מסוכן מכך שהיום הוא הולך שמאלה על הקו.

אבל אולי הכי חשוב, ויניסיוס בימין יאפשר לנו להביא שחקן בכיר לצד שמאל, שחקני אגף שמאל הזמינים לנו בשוק רבים הרבה יותר משחקני האגף הימני.
אפילו בסדל הקיים, רודריגו ישתדרג אם ישחק בצד שמאל.

אני אישית מעדיף את השחקן התכליתי בצד שמאל ואת הפחות תכליתי בימין (כלומר, כאשר שניהם ימניים).

אני חושב שלפחות זה שווה ניסוי. כפי שאני רואה את המשחק הוא בעל צורת משחק ותכונות יותר מתאימות לאגף הימני.

כמו שעכשיו כל מה שיש לו זה ללכת למרכז?
לא יודע אם שמת לב, רוב ההדריבלים המוצלחים של ויניסיוס הם שמאלה. שם הוא מוצא את עצמו עם הרגל החלשה ורחוק מהשער. הוא עושה זאת כי סוגרים לו את ימין בציפיה שילך שמאלה.
מעבר שלו לצד ימין ייצור יותר איזון. מצד אחד דריבל לרגל החזקה יהיה מסוכן פחות, אך מצד שני דריבל לחלשה יהיה מסוכן יותר. כשמסתכלים על זה ככה זה לא נראה לנו קריטי מאוד, אך בהתחשב בכך שהוא לרוב הולך לצד שמאפשרים לו אנחנו נקבל יותר מצבים בהם הוא יגיע למצב מסוכן יותר ממצבים בהם הוא יגיע למצב מסוכן פחות. זה יגרור ששחקני הגנה כבר לא יוכלו לסגור לו רק צד אחד ונקבל שחקן שאחוזי ההצלחה שלו בדריבל יגדלו.

לדעתי שחקן כמו ויניסיוס הוא בדיוק השחקן שלא חשוב להדביק לאגף המנוגד לרגל החזקה, היכולות עליהן הוא מתבסס לא מצריכים זאת. זאת בניגוד לשחקן כמו רודריגו שבהחלט יהנה מהצד המנוגד לרגל החזקה ובכך יימצא את עצמו מסכן את השער הרבה יותר. בסוף רודריגו הוא השחקן שארצה לראות יותר מול השער כאשר ויניסיוס הוא השחקן שארצה לראות מייצר את המצבים.

אם תשאל אותי, כדאי מאוד להתחיל להרגיל את ויניסיוס לצד ימין. בסוף שם הוא במילא ימצא את עצמו אם יישאר בריאל

https://twitter.com/madridxtra/status/1590612426730672128?s=46&t=Gy-TTRTaV9XAM52QWfgEUQ

ברור לכם שברצלונה לא תנוח על זרי הדפנה ותנסה לחזק את הסגל בינואר נכון?

פשוט תורמים להם אליפות.

ויני בימין - נוסה שם כמה פעמים והיה חושך מוחלט. התאוריה שלך נשמעת נהדר גב, אבל היא לא מחזיקה מים במציאות. אני לא יודע למה, אבל לרוב העברה מאגף אחד למשנהו משנה מהותית את היכולות של השחקן.

רכש בינואר - אני לא מבין למה לצפות שיהיה. חסרים לנו 3 שחקנים בתכלס - מגן ימני, קיצוני ימין בכיר וחלוץ מחליף. 2 הראשונים לא יגיעו בינואר, את השלישי היה אפשר להביא גם בקיץ ובחרו שלא. לא רואה סיבה שמשהו ישתנה עכשיו.
לצורך העניין, מסכים מאוד (כרגיל) עם ההודעה שכתב כאן לוקה על עניין האליפות - ההכרעה תהיה הרבה יותר על רצון והתמדה מאשר על הסגל. הוא לא הכי מדהים אבל טוב מספיק גם ככה.

באיזו מציאות?
אתה מתכוון שויני ב2019 לא היה טוב בימין? ב2019 הוא גם לא היה טוב בשמאל.

זה לא נכון. היה הבדל משמעותי בתפקוד גם אז.