דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

טוב, לא באמת אכפת לי אישית מקלופ, אבל אם משהו אמיתי מתגבש נגד סיטי, האלאנד.
הפעם בלי “אבל אמבפה, אבל בנזמה”

אם קלופ הצליח להפוך את ליברפול של ווינאלדום ו הנדרסון לקבוצה הטובה והמפחידה של אירופה אז תחשוב מה יצליח לעשות עם סופר אתלטים כישרוניים כמו פדה וקמאבינגה !
תוך חודש יהפוך את ריאל לקבוצה שלוחצת הכי טוב בעולם, קבוצה שמשחקת מהר ודורסת, קבוצות בליגה הספרדית יקיאו דם בסיום כל משחק נגדנו.

גם ככה כל קשר שהוא רצה ריאל לקחה אותו, קמאבינגה, צ’ומה ובקיץ כנראה גם את בלינגהאם, הקישור שרצה לבנות בליברפול נמצא כבר בריאל :grin:

אבל קלופ ישאר בליברפול עוד הרבה שנים.

אותו דבר אמרו על אלי גוטמן שהצליח בהפועל חיפה ולכן בטוח יצליח בבית"ר, רן בן שמעון שהצליח עם סגל כמו קרית שמונה ולכן בטוח יצליח עם סגל בלתי מוגבל יחסית במכבי תל אביב ולהבדיל, וילאש בואש שבטוח יצליח בצלסי אחרי שהצליח בפורטו ויש אינספור דוגמאות.

ייתכן מאוד שקלופ יצליח בקבוצה גדולה עם הר ציפיות ובלי סבלנות, בינתיים הוא עדיין לא עשה את זה וחובת ההוכחה עליו.
לא הייתי ממהר להסיק שהוא בטוח יצליח.

קלופ הצליח גם בדורטמונד וגם בליברפול, 2 מועדוני ענק, זה לא שני מועדונים בלי לחץ, זה לא שהוא מגיע אחרי עונה טובה במיינץ.
וזה קלופ, המאמן הטוב בעולם שמאמן באחד המועדונים הגדולים בעולם, זה לא וילאש בואש שמגיע מפורטו.

עבר ממיינץ הקטנה ללחץ של קבוצה גדולה בדורטמונד, ומגרמניה ללחץ שמצטבר עוד משנות ה90 בליברפול והצליח בענק.

אבל לא משנה, כי קלופ בליברפול לעוד 10 שנים.

אני לא חושב שדורדמונד בגרמניה כשהגיע אליה היה מועדון בשורה הראשונה באירופה.
אכן מועדון ענק אבל לא בשורה עם באיירן, ריאל, ברצלונה וכו׳ ויש שם יותר סבלנות.
כנ"ל ליברפול בשנים שלפני שהגיע אליה (אמנם היתה רחושה החלקה של גרארד מהאליפות אבל עדיין לא באמת חזרה עדיין לימי הזוהר).

אין ספק שהקרדיט על החזרת המועדונים האלה לקדמת הבמה הוא שלו אבל זה לא אותה סיטואציה כמו בריאל הנוכחית.

אף מאמן הוא לא הצלחה בטוחה.
אפילו פפ הגדול לא הביא לבאיירן את מה שקודמיות הביאו.
קרלו אנצ׳לוטי הגיע אחרי רצף כשלונות והתדרדר עד אברטון (שגם בה לא הצליח) ופתאום עונה לאחר מכן הוא זוכה בליגת האלופות.
מה אפשר ללמוד? שאין מאמן שהוא הצלחה בטוחה ואין מאמן שהוא כשלון בטוח.
מה כן אפשר לעשות? להחתים מאמן עם אחוזי הצלחה גבוהים בקבוצות שונות ולקוות שימשיך זאת גם אצלינו.
ריאל זקוקה כרגע לבניה. לא למישהו שיסחט את הלימון היבש שנשאר לנו וימצא בו עוד איזו טיפה או 2, אלא לאדם שיביא לימון חדש ואפילו ישתול עץ.
קלופ הוא האיש המתאים ביותר למשימה בעיני.
לא זידאן שיחתים את בנזמה קרוס ומודריץ על חוזה חדש לעוד עשור וישחק על הגבהות לקאסמירו, ולא קרלו שימשיך עם שיטת הלמסור לויניסיוס ומשהו כבר יקרה.

@titi_camara איך ההתנהגות של קלופ מול ההנהלות השונות?
יכול להסתדר עם פלורנטינו?

נגיד, באופן תיאורטי, שקלופ כן מגיע, לדעתי אחת הנושאים הכי חשובים בסיפור הזה הוא יחס מאמן-פלורנטינו, ולא רק סגנון משחק/יחס לשחקנים וכו’.

לא זכורים לי ריבים של קלופ עם ההנהלות שהיו מעליו בדורטמונד ובליברפול.
הוא לא יצא נגד הנשיאים בעקבות חוסר ברכש, ובריאל מדריד בהחלט יהיה לו הרבה יותר גב כלכלי.
הוא יקבל שלד מאוד אתלטי וצעיר, כמו שהוא אוהב.

אני באמת שלא רואה סיבה ליחסים רעים בינו לבין פלורנטינו.
כמובן שחוסר הצלחה יפגע ביחסים, אבל חוסר הצלחה יגיע לאחר עונה לפחות. אני חושב שלאוהדים תהיה סבלנות אחרי העונות האחרונות, ופלורנטינו בסוף פוליטיקאי ויעשה כרצון האוהדים.

לא אומר שקלופ מאמן בעייתי, או בנאדם בעייתי, שהסתכסך עם הנהלות קודמות. רק אומר שיש הבדל בין הלחץ והדרישות בריאל מדריד, לבין אלו שבליברפול (במיוחד כשנכנס לתפקיד שם) ודורטמונד, ושההנהלות הקודמות הן לא פלורנטינו.

הוא מצטייר לי כאדם מאוד יצרי ורגשי, לפחות כלפיי חוץ, ומעניין אותי לדעת האם זה משהו שיכול להתנגש (או דווקא לזרום יופי) במועדון כמו ריאל מדריד, ותחת הנהלה ונשיא כמו פלורנטינו.

חוץ מזה - השינוי מבחינת היכולת והסגנון, תחת קלופ, אולי יגיע מהר, אבל לא בטוח שהתוצאות וההישגים עצמם. כלומר - לא בטוח שיהיה לו הרבה זמן לתהליך של בנייה. שזה משהו שבריאל מדריד…איך נגיד את זה בעדינות…לא בהכרח אוהבים.

FC Bayern have not paid any loan fee for João Cancelo. No money invested to sign him on loan in January, there’s just €70m buy option clause not mandatory for June. 🚨🔴🇵🇹 #Cancelo

“We signed Cancelo without any loan fee due to the network”, Salihamidzic tells @cfbayern. pic.twitter.com/y4UmF5UlaS

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) February 8, 2023

טוב זה כבר מוגזם , קאנסלו בחינם לחצי עונה .

קאנסלו (הבחורה), פרז (בירוק), ובאיירן מינכן (השור) - אילוסטרציה:
ezgif-5-3ccd989234

Cancelo, the gift that keeps on giving

יסתדר טוב עם פרז, קלופ הוא מאמן אמוציונלי אבל נאמן מאוד למועדון, בליברפול הרבה פעמים דרש רכש שלא הגיע במיוחד עקב שידרוג האצטדיון וקלופ לא יצא נגד המועדון. קלופ לא מסתיר את העובדה שחייבים רכש, אבל לא מאשים את המועדון אלא אומר שזה מה שיש וחייבים להסתדר ולהוציא 200% מהסגל הקיים.
בריאל הוא לא יעשה רכש מסיבי, יש בסגל הרבה שחקנים שיתאימו לו בול לשיטה, הבלמים הקישור האתלטי, מודריץ’ וקרוס כוותיקים האחראים, וכמובן בנזמה שהוא פירמינו משודרג, וניסיוס יתקדם מאוד תחת קלופ, ורודריגו יהיה אולי השחקן שירוויח הכי הרבה מהגעה של קלופ(או אולי השני אחרי פדה).
יביא מגינים חדשים זה בטוח. בליברפול הכסף הגדול לרכש הלך לאיפה שהיה חור גדול, בלם, קשר אחורי ושוער, בריאל חוץ מהמגינים וחלוץ מחליף לא רואה את קלופ מתעקש על רכש יקר, פרז יהיה מרוצה, קלופ יהפוך את הקבוצה לבין הכי טובות בעולם עם מינימום השקעה.

אם פרז או ההנהלה ישקרו לקלופ זה יגמר מיד, כל עוד יסבירו לו מה מבקשים ממנו ומה האמצעים העומדים לרשותו קלופ יעבוד קשה שזה יצליח ולא יתלונן, אם ישקרו לו הוא ילך.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1624072448718131200?s=20&t=aV-neu6On_YO03s8Yx4qJA

הוא לא אמר בסוף של איזה ‘season’…
Joey-Tribbiani-joey-tribbiani-21132928-500-366

https://twitter.com/theMadridZone/status/1625163834792022017

העיקר לפני יומיים אנשים כעסו שלא מביאים את ואלחוביץ’ בחורף, כאשר ידוע שאין לנו הצלחה רבה מדי ברכש בחורף ולא עשינו זאת שנים.
לא ברור לי למה הם בכלל חושבים על רישאליסון, מריאנו מסיים חוזה בקיץ אז רוצה להביא את הגרסא הברזילאית שלו?

https://twitter.com/theMadridZone/status/1625147741671198722
לא הבנתי על סמך שחקני הכדורגל בחרו ברונאלדו לפני ויני/ראשפורד/כל שחקן התקפה ברמה אחר?

אני כבר הפכתי לחשדן כלפי כל שחקן שלא עונה לשם אמבפה או הלאנד.
את ולאחוביץ’ מאוד רציתי לפני שחתם ביובה, אבל מאז הוא הלך אחורה. בריצ’ארליסון התאהבתי במונדיאל, אך חוץ מזה אין לי מידע עליו מלבד כך שהוא כבר בגיל מתקדם יחסית ובלי רקורד בקבוצה משמעותית.

העברה של ריצ׳ארליסון לריאל, אם תצא לפועל מזכירה לי את פאוליניו לברצלונה.
אני מאוד מקווה שזה רק דיבורים בעקבות התוצאות האחרונות.

המירוץ להחתמת האלאנד אחרי שיענישו את סיטי

רק 8 תשלומים? אופטימי.
במצב הכלכלי שלנו היום יש מצב שנתחיל לשלם עליו רק ב2028.

לא בטוח שעד אז תהיה החלטה לגביי הסיטי, אז זה בסדר.