דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

João Cancelo: “I’ve not received any proposal from Real Madrid in January, no… if rumours say so, I don’t know”, tells Movistar. 🚨🇵🇹 #Bayern

“If a club like Real Madrid wants you, it’s a pleasure — it also means I’m doing the right things”. pic.twitter.com/j4PqyfzBNy

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) February 14, 2023

זה די מרמז שהוא היה לוקח הצעה שלכם על גבי זו של באיירן.

אני שומע לא מעט את השם של ברהים דיאס שמקושר לחזור אלינו ולהאריך חוזה. עכשיו מה שאני לא מבין זה למה אנחנו צריכים אותו. קשר התקפי נמוך ולא מתאים לתבנית המסתמנת של הקבוצה, שכל יתרונו זה דריבל סביר. מזכיר מאוד ביכולות שלו את רודריגו כשחקן שיכול לשחק באגפים אבל בא לידי ביטוי באמצע, עם יכולת דריבל ושטח קטן. ההבדל ביניהם הוא שרודריגו 2 רמות מעליו כמובן. למה אנחנו צריכים אותו? כשנגיע למצב של תיקו מול קבוצה רנדומלית בליגה בדקה 80 נרצה שהוא יעלה להציל אותנו? אני מאוד מקווה שבמועדון מתכננים להביא קליבר רציני להתקפה, ושאם יחזירו אותו זה רק יהיה למלא את הסגל.

בנושא אחר, כבר מתחילים לרמוז לנו לאט לאט לא לפתח ציפיות בנוגע לחלוץ מחליף.

להזכירכם, אנחנו אפילו לא ראינו אותו מנסה לבעוט לשער, וכבר הוא נכנס לסגל הבוגרת.

מריאנו מסיים חוזה בסוף העונה, חייבים מחליף ראוי לתפקיד שהוא מפנה, שחקן ספסל שמשום מה יושב על חוזה גדול ולא תורם כלום.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1630210956901924864

מעולה, ככה הסיכוי שנראה את מריאנו עולה לשחק או את רודריגו כחלוץ מדומה צונחים משמעותית, בדגש על הראשון.
מקווה שהוא יקבל גם דקות מול בארסה ביום חמישי כמחליף.

ראיתי לפני כמה ימים חצי כתבונת שריאל מדריד מעוניינת בפלוריאן וירץ.

מעבר לכך שאני חושב שהוא אחד הקשרים המוכשרים שיש בעולם הכדורגל מחירו לא יגיע לאזורים של בלינגהאם ולדעתי הוא לא פחות טוב ממנו.

הוא חוזר אט אט מפציעה רצינית מאוד וצריך לראות איך יחזור ממנה. לפחות על פי מבחן העבר מדובר באיסקו משודרג. גם טכניקה עילאית וגם ראיית משחק מצוינת.

אני לא רואה המון דמיון לרודריגו. בראהים הוא יותר איסקו מרודריגו.

הכל מסתכם בשאלת השכר. בראהים כקשר שביעי יכול לתת לנו לא מעט. אם יגיע הוא יהיה הקשר ההתקפי היחיד בסגל שלנו (בנוסף לבלינגהם בתקווה) ולכן טקטית תהיה לו חשיבות.

לצורך העניין בהנחה שקרוס פורש ובלינגהם מגיע, הקישור שלנו ייראה כך:
פדה, קאמבינגה, בלינגהם, טשואמני, מודריץ׳, סבאיוס.
בעבר היה דיון לגבי מספר הקשרים האידיאלי בקבוצה. הרוב הסכימו ש6 זה מעט מידי לקבוצה שגם נוטה לשחק לעתים עם 4 קשרים, וכשמודריץ׳ זקן.
עבור תפקיד הקשר השביעי לדעתי צריך שחקן עם אופי יותר התקפי, כי זה מה שחסר לנו שם.
הרי יש לנו 2 קשרים שיכולים לשמק כקשר אחורי בודד, ו5 שמסוגלים לשחק כקשרים אחוריים בדאבל פיבוט. יש 5 קשרים שיכולים לשחק 50-50, אך רק בלינגהם יכול לשחק כקשר התקפי מעל דאבל פיבוט.
לכן, אם נחליט ש7 קשרים זה המספר הנכון לקישור עבור הקבוצה, אני בהחלט מאמין שהקשר השביעי שחסר לנו הוא התקפי, ולכן בראהים מתאים.

ברור לכולם שבראהים לא יקבל נתח דקות משמעותי, אך הוא בהחלט שחקן שיכול לעזור לנו הרבה במשחקי הליגה הצפופים כשההרכב הראשון נח. שחקן עם דריבל טוב שדוחף הרבה קדימה. היא גם לא פראייר בכלל על אף הגודל שלו.

לא מדובר בשחקן שישנה עונה, אך אני חושב שמדובר באופציה הזולה והטובה ביותר עבור עמדת הקשר השביעי.

רוצה להדגיש. בשום פנים ואופן אני לא מסכים עם רכש כזה במקום רכש של קשר כמו בלינגהם! לבלינגהם יכולות להיות חלופות כמובן, אך בראהים לא חלופה כזו.

אגב, אני די מקווה שקרוס יפרוש. הוא לא מספיק טוב בעיני כבר וחבל על השכר הגבוה שלו.

הסוכן של השחקן עם השם הכי מסובך בכדורגל מסמן לכם.

Khvicha Kvaratskhelia’s agent: “His father and I are Barça fans, but Kvara loves Real Madrid. If I see him in a Barca shirt I'll be happy, but he's Madridista”, tells @Geo__team 🚨⚪️🇬🇪 #transfers

“Napoli director asks me not to be in a hurry — Kvara likes everything in Napoli”. pic.twitter.com/tlTocYVJDb

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) March 2, 2023

הוא משחק באגף שמאל, בדיוק העמדה היחידה בהתקפה שלא צריכה חיזוק. חבל שהוא לא יכול לשחק בימין.

ואם כבר לבאס, אז דיווחים שירדנו מבלינגהאם אחרי שהמחיר שלו הרקיע שחקים.

אם להחזיר את האופטימיות ראיתי דיווח על רצון להציע בקיץ על ברונו גיימרש , אין לי ספק שעוד שנתיים הוא יהפוך למפלצת עם מה שרואים ממנו בינתיים ועם הפוטנציאל שלו.

Exclusive: Real Madrid to make a formal bid in the summer for Newcastle United midfielder Bruno Guimaraes.

The player is very keen on the idea playing for the Spanish giants. #nufc #real pic.twitter.com/5XFWBxseRl

— indykaila News (@indykaila) March 2, 2023

אני דווקא בעד בארלה, חלק כבר דיברו על זה בפורום - אני חושב שהוא מושלם לקישור העתידי שלנו ומתאים מאוד להיות היורש של מודריץ׳

שמעתי גם שליברפול סימנו אותו כאופציה ב׳ אם בלינגהאם לא יגיע אליהם, אני ממש לא רוצה לראות אותו הולך לעוד ליגה שאני לא רואה באופן קבוע

אנחנו מדברים יותר מדי על קשרים ופחות מדי על מגנים.
לכל קבוצה גדולה היה לפחות מגן אחד התקפי ברמה גבוהה. רק בשנים האחרונות אפשר לציין את קאנסלו בסיטי, ארנולד בליברפול ודיוויס בבאיירן. אם נלך עוד טיפה אחורה ניזכר באלבס ומרסלו.

במצבנו הנוכחי אנחנו משחקים עם המגנים החלשים ביותר מקבוצות הטופ בעולם. קרבאחל מזמן עבר את השיא ומנדי הוא נכה התקפית גם אם היה משחק בליגה למקומות עבודה. מיותר לציין שהפלסתרים לאחרונה לא כ"כ פותרים את הבעיה.

אם לא מצליחים למצוא משהו מעניין בשוק אולי כדאי לנסות לעבור למערך של שלושה בלמים ולשחק עם קמאבינגה ופדה כקשרים בצדדים. לא יודע אם זה יצליח אבל נראה שיהיה קשה לשחק בצורה אנמית יותר ממה שאנחנו רואים עכשיו.

אפשר גם לנסות גם את טוביאס בכמה משחקי ליגה עד סוף העונה. לתת לו להשתפשף ולראות מה הוא שווה. במילא לא ניקח אליפות, אולי נגלה שחקן שיחסוך לנו את הצורך לקנות מגן ימני.

העיקר לא להיות מקובעים על משהו שלא עובד. כמובן שתמים מצדי לצפות מאנצ’לוטי לא להיות מקובע…

קולטים שברצלונה הגרועה הזאת, שהודחה מוקדם גם מליגת האלופות וגם מהליגה האירופית, הולכת לסיים עונה עם דאבל קליל על הראש שלנו. הזיה. תעודת עניות גדולה לאנצ’לוטי ופלורנטינו.

יש לנו שבעה שחקנים שמסיימים חוזה הקיץ - בנזמה, מודריץ’, קרוס, סבאיוס, נאצ’ו, מריאנו ואסנסיו. למי אתם מאריכים חוזה?

עקרונית אם מחתימים את בלינגהאם (מה שאני לא חושב שיקרה בהתחשב שכל האנגליות אחריו) אפשר לוותר על קרוס וסבאיוס. את מודריץ’ הייתי משאיר רק בתור שחקן רוטציה או מחליף.

גם בנזמה כבר לא יכול לשחק כל 3 ימים וצריך לעבור להיות שחקן רוטציה. יש לו רק שישה שערי ליגה העונה כשמורידים פנדלים. הגיל עושה את שלו.

נאצ’ו כלבויניק שתמיד טוב שיש בסגל. לפי הדיווחים הוא מעוניין להיות שחקן הרכב ולכן לא יאריך חוזה. הוא לא מספיק טוב כדי להיות שחקן הרכב קבוע בריאל.

אסנסיו שחקן רך בלי אופי. חוץ מבעיטה מרחוק אין לו מה להציע. שחקן סביר למשחקי ליגה מול קבוצות בינוניות וחלשות, לא הרבה יותר מזה. אפשר לוותר אבל חייבים להביא שחקן התקפה טוב לאגף ימין במקומו.

אחד מבין מודריץ’ וקרוס, נאצ’ו ואסנסיו.
לא אתנגד מדי אם סבאיוס ירצה להשאר שחקן סגל.

כל השאר (ועוד כמה כמו קראבחל, האזאר, מנדי) יכולים ללכת ויפה שעה אחת קודם.

בפועל את המקום של מריאנו בסגל יתפוס אלברו רודריגז.
אמש קיבלנו ספוילר לעתידו של אסנסיו… ניחוש פרוע - ממשיך הלאה בקיץ ומוחלף בסרחיו אריבאס.
במידה ויצליחו להפטר מהזארד בנוסף, את המקום שלו בסגל יתפוס ברהים דיאז.
בהנחה ואודריוסולה לא יערים קשיים, גם הוא ייבעט לקיבינימט ואת מקומו בסגל יתפוס ויניסיוס טוביאס.
מנדי לא מתאים, מסתבר שזידאן הוא המאמן היחיד בערך שמסוגל להפיק ממנו את המיטב. פראן גרסיה כמובן ייכנס למשבצת שלו.
מה שלא ארצה לראות זה את נאצ’ו הולך, למען האמת התחושה שלי היא שהוא יישאר אך המחליף הטבעי שלו בסגל מיועד להיות רפא מארין. הבטן שלי מוסיפה שמשתדלים לזרוק את ואייחו וזה יקרה רק אם יגיע רכש לחולייה האחורית, סטייל אנטוניו סילבה מבנפיקה.

לצערי, מקום לרכש גלקטי יתפנה רק במצב בו גם מודריץ’ וגם קרוס באמת יפרשו, מה שלא נראה לי סביר היות ואנו עתידים להפרד מרשימה ארוכה של שחקנים גם כך. לרכוש את בלינגהאם יהיה עלבון עבור הטריו טשואמני-קמבינגה-פדה, מה שהופך את המהלך הזה לחסר פוטנציאל בעיניי, כך שלא ייצא לפועל. יותר סביר שיאריכו למודריץ’ & סבאיוס וישאלו את קרוס איך הוא לא פרש בשיא אחרי הדאבל, כי התחושות המעורבות שירגיש אחרי שיפרוש בחודשים הקרובים יאפילו על כל תואר שזכה במרוצת השנים. מריו מרטין עשוי להוות חלק מהסגל הקבוע בעונה הבאה על חשבונו.

קורטואה (לונין?);
אלאבה (גרסיה), רודיגר (ואייחו), מיליטאו (מארין), קרבחאל (טוביאס);
קמבינגה (סבאיוס), טשואמני (מרטין), ואלוורדה (מודריץ’);
ג’וניור (אריבאס), בנזמה (אלברו), רודריגו (ברהים).

לוקאס ואסקז גם הוא בסימן שאלה, פחות קריטי כמובן אך רלוונטי לתקופה ארוכה מדי בה רק 16 שחקני סגל באמת מהווים חלק מהקבוצה.

OUT —> מנדי, נאצ’ו, אודריוסולה, קרוס, אסנסיו, הזארד, מריאנו.
IN ------> גרסיה, מארין, טוביאס, מרטין, אריבאס, ברהים, אלברו.

אם זה החיזוק שלנו בעונה הבאה אז אין לנו מה לחפש. אפשר לוותר על העונה עוד לפני שהתחילה.

המחיר המופרז של בלינגהאם כנראה ימנע רכש לעמדות דחופות יותר. אולי באמת עדיף לוותר עליו.
רכש רציני להתקפה חייב להגיע, עם כל הכבוד לברהים הוא לא יפתור לנו את הבעיות.
בנזמה ומודריץ’ מבוגרים בעוד שנה, כשכבר עכשיו הם מתקשים לעמוד בקצב. לא משהו שכדאי לבנות עליו.

אני בעד שילוב של צעירים והייתי שמח לראות את אלברו, טוביאס ואריבאס מקבלים דקות בתור שחקני סגל. כמובן שזאת לא יכולה להיות ה-בשורה שלנו לקראת העונה הבאה. הם רק תוספת, חייבים חיזוק אמיתי. כדאי לתת להם לרוץ כמה משחקים בהרכב העונה כדי לראות אם הם באמת שווים משהו.

כולנו מצפים למהפכה בסגל כבר כמה שנים ומתבדים כל פעם מחדש. אני חושש שגם הקיץ נתאכזב.

בכל מקרה, חייבים מאמן חדש. צ’אבי עושה בית ספר לאנצ’לוטי. אם נישאר עם קרלו איבדנו את התארים המקומיים עוד לפני תחילת העונה.

הוא לא רוצה לעזוב ויושב לך על שכר של שחקן נוער[1.4מיליון יורו~], הוא פשוט תופס מקום של שחקן נוער בתור אחד שיושב על הספסל.

מסכים, העניין הוא שהסקת המסקנות שלי נובעת מהמציאות - חבייר טבאס הידוע לשמצה אמר השבוע “אני לא מתגעגע לתקופת הגלקטיקוס, כל עוד זה תלוי בי מדיניות הרכש בליגה הספרדית צריכה להיות מאוזנת והגונה בין כלל המועדונים”.

כלומר ניתן להבין שהוא מכין את הקרקע גם לבארסה, אך לא רק. לא יפתיע אותי אם נסבול מקיץ נוסף נטול רכש נוצץ, לדאבוני הרב.

יש גבול עד כמה אפשר להחזיק שחקנים שמקבלים מאתיים דקות בעונה, המשכורת עצמה מן הסתם לא מעניינת כל עוד השחקן לא ראוי ללבוש את המדים (לפחות מבחינת צוות האימון). אני מחבב את השחקן הזה (שאינו ילד) אבל לא ארגיש נורא כשנפרד ממנו, בדיוק כמו מצבו של אודריוסולה, מעניין למה בחרת להתעלם דווקא ממנו.

מצבם של שניהם זהה לחלוטין, שחקנים כאלה שלא סומכים עליהם אפילו בגארבצ’ אלה שחקנים שבאופן ברור משתמשים בחוזים הקיימים שלהם כדי להערים קשיים על פינוי מקומות בסגל. זה לא עניין של משכורת (אני לא גזבר) או אפילו מרקם קבוצתי (שניהם ספרדים) - פשוט מגיע לנו להחזיק בסגל שחקנים שאשכרה צוות האימון רוצה =]

בתאכלס בשבילי שנהיים אותו דבר.,רק שאודריסולה מקבל יותר כסף.

+1
אבל אתה יודע טוב כמוני שזה חלום דמיוני.
לכל קבוצה בעולם יש שחקנים שפשוט יושבים בקצה הספסל ולא מקבלים דקות והם לא רוצים לעזוב מסיבות כאלה ואחרות.

קשה לי להאמין שנתקע עוד עונה בלי כנף ימין, בדגש אחרי העונה הזאת שזה פשוט צורח לשמיים שאנחנו חייבים עוד שחקן התקפה לכנף ימין שיכול לשחק גם כחלוץ. יש שמועות על ולחוביץ’, אם יובה לא יזכו בליגת האירופאית אז הם לא יהיו בליגת האלופות שזה פגיעה כלכלית משמעותית.
לכן הם יהיו חייבים למכור שחקנים ועוד בזול.
מובן שגם יגיע מספר 10 נוסף בין אם זה בלינהאגם או שחקן אחר.

בנוגע לבלינהאגם, דורטמונד מדברת על מחיר של 150מיליון יורו. אם זה נכון, שילך לצ’לסי/סיטי ויהיה עוד אנגלי ממוצע.
סכום מוגזם לכל הדעות, הוא לא אמפבה או האלנד. הוא שחקן על, אבל הוא לא שובר שיוויון ברמה של ה2 האחרים.

יש לנו אחלה תירוץ לא להביא חלוץ- מחכים לראות מה יהיה העונש של סיטי כדי לפנות להלאנד.
עכשיו צריך גם למצוא תירוץ ל- “למה אנחנו לא מביאים וינגר ימני” .