דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

על הזכות לתירוץ הזה פלורנטינו כבר שילם 60 מליון.

זו הרחבה כל-כך קיצונית של מדיניות הרכש בשנים האחרונות שבאמת שקשה לי להאמין שזה יקרה. פסימיות מוגזמת מדי.

עם כל הכבוד לסתלבט, אתה סתם נסחף ומגזים.
הכל בסדר חבר לא צריך לאבד עשתונות.

בסוף עם כל הביקורות והפסימיות יהיה פה חלון טוב בקיץ, mark my words.
אין איך להתחמק מזה, אנחנו אמנם לא מתנהלים כמו בשיא אבל עדיין לא איבדנו את זה.

כל הכבוד, תחושות הבטן שלך הפוכות משלי. העניין הוא שהאינטואיציה שלי מתבססת על המציאות הנוכחית ואתה עדיין נושם את העשור הקודם, יחי ההבדל הקטן.

ההבדל הוא שאני עדיין משאיר מעט קרדיט לפלורנטינו.
אגב עוד סיבה שעוד יותר גורמת לי לאופטימיות היא שאני בטוח שהמאמן שיחליף את אנצ’לוטי לא יהיה בובה על חוט.
יהיו לו קצת דרישות. קצת.

ההשערות המבוססות שלי יסתדרו עוד יותר כשתצליח להסיק שכתוצאה מכך שלא נזכה בתואר העונה, אנצ’לוטי ישאיר את המפתחות ופלורנטינו יקפיץ את ראול.

אני חייב להגיד שרשימת הבלהות של Johnny אולי נראית הזויה בהתחלה אבל ממש לא מופרכת ככל שמסתכלים עליה, זה מה שמועדון רוצה בשנים האחרונות וצריך להבין את זה.
לא רואה אותנו מביאים את בלינגהאם ב150 מיליון, לא רואה אותנו מביאים את גווארצחליה ב100 כי הוא על המשבצת של ויני, כן רואה אותנו לא מביאים חלוץ כי אנדריק אוטוטו מגיע, אלבארו הוקפץ לבוגרת ומחכים להאלנד ואמבפה וגם לא רואה אותנו מביאים מגנים כי פראן גארסיה כבר חוזר ומגן ימני אם היינו באמת רוצים היינו מביאים את קאנסלו או פדרו פורו.
סביר להניח שכן תהיה איזושהי רכישה בכמה עשרות מיליונים שלא רשומה פה אבל אני באמת לא רואה משהו דרסטי מעבר.

הרשימה של ג’וני היא סיכום השמות עליהם מדברים בתקשורת. הייתי אומר אפילו שהיא מעט אופטימית שכן לא ברור אם נצליח להיפטר מהסרחים העודפים. לגבי השחקנים שיגיעו, אם יגיע איזשהו רכש משמעותי זו כנראה תהיה הפתעה, ביחס להלך הרוח בתקשורת עד כה. זה לא שאין דיווחים על שוק ההעברות, אלא שהדיווחים מאוד מבאסים.

מי הייתם רוצים לראות על הקווים במקום אנצ’לוטי?

רצוי- קלופ מרגיש מיצוי בליברפול ואנחנו עושים מהלך עליו ובונים פרוייקט לטווח ארוך, גם צ’אבי אלונסו הוא חלום רטוב.

מצוי- ראול יורש את קרלו, ארבלואה עובר לקסטיליה במקום ראול.

בכל מקרה לא משנה מי יהיה המאמן הוא יהיה חייב סגל רציני וחיזוק ב4-5 עמדות, בלי זה טובי המוחות והקוסמים לא יוכלו לעזור.

כפי שנכתב מעליי.
הבעיה העיקרית שלנו היא לא בעמדת המאמן. אני אעדיף את אנצ’לוטי עם רכש נכון מאשר את קלופ ללא רכש.
כמובן שלא צריך להיות סתירה בין השניים, אך אני חושש שימכרו לנו מאמן חדש כפתרון בלי מספיק רכש.

האגדה עם הקרחת.

אתה טועה בגדול, קלופ עם הסגל הזה ידרוס את העולם.
אבל קלופ כבר אמר שהוא לא יעזוב את ליברפול, במיוחד לא במצב כזה, הוא מרגיש מחוייב לתקן.

הלייק על קלופ כמובן.

זידאן מאמן מצוין אבל פחות אהבתי את הכדורגל של ריאל שלו. גם בעונה האגדית של 16-17.

זידאן מאמן מאוד חכם וגאון טקטי, עד עכשיו הוא שיחק בהתאם לסגל שהיה לרשותו כדי להוציא את המקסימום מבחינת תארים, עם הסגל הנוכחי אני מאמין שישחק כדורגל אחר, יותר מהיר ויותר לחץ גבוה.

טיטי זידאן זה המאמן הראשון שישים בהרכב את מודריץ וקרוס ביחד ולא יראה שום דקות לצעירים

מה קורה עם גוטי? הוא לא מאמן יותר? חשבתי שהוא אמור להיות מעל ארבלואה בהיררכיה הזאת

להיפך, הוא המאמן הראשון שיוציא את מודריץ’ וקרוס הנוכחיים מההרכב.
זידאן הוא שנתן דקות לויני, רודריגו ופדה הצעירים.

המשחק של קלופ בליברפול נבנה על המגנים שלו. זוהי העמדה הכי חלשה בריאל מדריד של היום.
אני מאוד אשמח לראות את קלופ, כתבתי זאת, בלי קשר לרכש. אך ללא רכש לא נקבל מהפכה אמיתית במצב של ריאל, רק נקבל קבוצה קצת יותר מלהיבה.
זה כמובן משהו שאשמח לראות, אך זה לא יהיה הפתרון לבעיות שלנו.

קרלו לא היה ולא יהיה המאמן המושלם עבורינו. אך זידאן בקדנציה השניה התחיל להרוס את כל מה שבנה בקדנציה הראשונה והיינו חייבים להחליף אותו בזמן, ולסיטואציה ההיא קרלו היה האופציה הטובה ביותר.
אני ממש בספק אם הילדים שפרחו תחת קרלו היו פורחים תחת זיזו, ראינו מה קרה לשחקנים מוכשרים תחת זיזו ומה קרה להם רק חודשיים לאחר מכן תחת קרלו. אפשר לטעון שזה מקרי, כמו כל תוצאה בכדורגל, אך כמו כל תוצאה אלה בדיוק הדברים עליהם אפשר להתבסס.

טענתי זאת לא פעם ולא פעמיים. כמו שלשחקן כדורגל יש עמדות ומצבים בהם הוא יפרח וייכשל, כך גם למאמן. זה לא מדד אחד ויחיד של יכולות אימון עליו כל מאמני הכדורגל בעולם נמצאים. לא פעם ולא פעמיים דיברנו פה על פפ כמאמן נוקאאוט רע אל מול יכולת בניית קבוצות ושיטה מצוינת. לכן אפשר לטעון שהבחירה שלנו תשתנה בהתאם למצב הקבוצה.
בדיוק כך אפשר לראות את זידאן.

אם עכשיו הייתי המאמן של מנצ’סטר סיטי, זידאן היה הבחירה הראשונה שלי. אפילו לפני פפ. כנ"ל עבור פריז.
אם ריאל הייתה רוכשת את אמבפה, בלינגהם והאלאנד גם כן הייתי בוחר בזיזו.
אך במצב הנוכחי של ריאל הייתי שם אותך מאמן לפני זידאן.

עוד סיבה למה אני מעדיף שמאמן אחר ייתן להם דקות.

זידאן הרגיש לי כמו מישהו שעושה טובה כשהוא נותן לצעירים דקות. כאילו הוא מחפש להראות לנו שהוא צודק בכך שהוא שורף אותם.
יורנטה עזב וגנב לנו אליפות. אודגור מוביל את ארסנל לעונת שיא ואולי אף יקטוף את תואר שחקן העונה בפרמיירליג. ויניסיוס בחודשיים לאחר העזיבה של זידאן הפך מפלופ לקראק ולשחקן שנאמר בדיונים של אמבפה וסלאח, ורודריגו עשה צעד גדול גם הוא.
פדה הוא שחקן שלא נספק לטובת אף אחד כי הוא התקדם תחת שניהם בצורה די עקבית. את האמון האמיתי הוא קיבל תחת קרלו אך אני באמת חושב שגם תחת זידאן זה היה קורה.

זידאן מאמן ענק, אך לא לסיטואציה הנוכחית שלנו

גוטי כבר כמה שנים לא בריאל… הוא עבר לבשיקטאש ואחר כך לתקופה קצרה לאלמריה ובשתיהן לא היה להיט.
ארבלואה מאמן כרגע את הנוער ועושה עבודה אדירה הקבוצה בלי הפסד מתחילת העונה, סביר להניח שהוא יקבל את קסטיליה אם ראול יגיע לקבוצה הראשונה ואם לא הוא יעבור כנראה לאמן בוגרים איפשהו.

לא נכון, המשחק של קלופ בנוי על לחץ גבוה וקצב משחק רצחני, המגינים בליברפול מצויינים לכן הם באים לידי ביטוי יותר מהקשרים שהם אפורים(קלופ הביא 2 קשרים יצירתיים קייטה וטיאגו שלצערנו פצועים כמעט תמיד).

והנה העונה בגלל שהקשרים שמאוד חשובים ללחץ פאביניו והנדרסון גמורים פיזית המגינים שאתה מאמין שקלופ בונה עליהם את השיטה שלו לא מצליחים לעשות כלום.

נקבל קבוצה בין הכי טובות בעולם שמשחקת כדורגל מודרני וזוכה בהמון תארים, עם אתלטים כמו שיש בריאל במיוחד בקישור קלופ יבנה מעצמת על גם בלי רכש יקר, הוא ירכוש 2-3 שחקנים בכסף סביר שיתאימו לשיטה וישתלבו ויבנה מכונה דורסנית.

אתה מדבר על הקדנציה שהוא קיבל קבוצה גמורה שכולם חשבו שלא יצא ממנה כלום ולקח איתה אליפות ועוד אליפות שנשדדה ע"י השופטים החזיר אותנו לחצי גמר ליגת האלופות וכל זה בלי רכש ?

איזה צעירים שלא הצליחו תחת זידאן פרחו עם אנצ’לוטי ?

אם ויני אז הוא רק התבגר, לויני יש לא מעט תקופות שחורות תחת אנצ’לוטי, רק בגלל שהתבגר התקופות האלה הצטמצמו, זה לא קשור לאנצ’לוטי, כי אם זה אנצ’לוטי שגורם לויני לפרוח לא היינו מקבלים כל פעם מחדש את ויני הישן.

מה שכן חשוב להדגיש זה לכמה שחקנים צעירים קרלו נתן הזדמנות ? זידאן נתן לויני, רודריגו ופדה לשחק משחקים במקום שחקנים כמו בייל והזאר, הוא נתן גם המון דקות לעוד כמה צעירים שכבר שכחתי את שמם(היה אחד עם שם קוריאני ואחד עם שער מתולתל), לכמה שחקנים צעירים אנצ’לוטי נתן הזדמנות ?

נתן להם דקות רבות, משחק אחר משחק, במשחקים חשובים, בליגת האלופות, בקלאסיקו ובדרבי, במקום שחקנים כמו בייל והזאר, ואתה כותב שרצה לשרוף אותם…

יורנטה לא גנב לנו כלום, היה ונשאר שחקן בינוני ומוגבל שפרח לעונה וחצי, סווארז ואובלק הביאו אליפות, וכמובן השופטים ששדדו אותנו.
אודגור יקטוף אליפות באנגליה 5 שנים אחרי שעזב ! וגם היום אין לו מקום בהרכב שלנו.

שוב, וניסיוס תחת זידאן היה שחקן הרכב קבוע, לא פלופ, והוא הפך לשחק הרכב קבוע בקבוצת ענק כמו ריאל כי זידאן האמין בו ונתן לו דקות ונתן לו גב, אנצ’לוטי באותו מצב לא היה נותן לויני יותר מ 10 דקות כל העונה, בדיוק כפי שהוא לא נותן לצעירים דקות העונה או עונה שעברה, לבוא עכשיו ולטעון שאנצ’לוטי מגדל צעירים שפורחים תחתיו זה ממש דמגוגיה בגרוש ואפילו פחות מזה.

תיקון קל אבל זה היה סולארי שבתכלס נתן דקות לויניסיוס.

אתה מתכוון דקות ראשונות ?

ויני לקח עם זידאן אליפויות ועוד אליפות שנשדדה כשחקן הרכב קבוע, גם רודריגו ופדה קיבלו המון דקות.