דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מה שאני מתכוון זה שלופטאגי לא ממש ספר את וויני וזה היה סולארי שהיו לו מספיק ביצים לתת לילד דקות. מה שזידאן עשה או לא עשה אח״כ זה פחות רלוונטי בהקשר של ויני, בייחוד בגלל שממה שאני זוכר לא היו אופציות אחרות. קשה לדעת איך דברים היו מתנהלים אחרת.

לא יודע, בכללי לתת לזידאן קרדיט על קידום צעירים זה משהו שאני לא מתחבר אליו. מגיע לו קרדיט כל המון דברים: שליטה בחדר הלבשה, הכנה מעולה למשחקים, ווינריות, שיעמום קליני במשחקים שגובל במריטת שיערות, וכמובן זכייה בתארים. קידום צעירים זה משהו שפחות הייתי נותן לו קרדיט.

ריאל העונה בקצב של 86 נקודות
ריאל של זידאן השיגה 84 ו87 נקודות (87 בעונת האליפות).
כלומר ההבדל היחידי בין העונה הנוכחית שלנו לעונת האליפות ה"היסטורית" של זידאן היא ברסה בקצב נקודות היסטורי (קצב של 98 נקודות, נכון לרגע זה).
אבל כמה קל להפוך את האליפות של זידאן להצלחה מסחררת ואת הפסד האליפות של קרלו לכשלון מסחרר למרות ניקוד דומה בליגה כמעט זהה.

הקדנציה שהוא לא קיבל בה רכש זו הקדנציה שהוא קיבל בה רכש של 350 מיליון?
זה נאמר כקונטרה לכל הכסף שפרז זרק על קרלו שיפזר חופשי אחרי שהוא גם השאיר את קאסמירו?

ויניסיוס, רודריגו ומיליטאו.

כששחקן מתבגר אתה רואה מגמת עליה כלשהי.
ויניסיוס לא עבר שום מגמת עליה בשנתיים וחצי תחת זידאן. חודשיים לאחר עזיבת זידאן והוא שחקן על. יש פה הרבה יותר מתהליך התבגרות טבעי וחוסר מזל של זידאן. גם מצחיק שעל הבדלים קטנים בהרבה מאמנים אחרים שהם לא אנצ’לוטי כן היו מקבלים קרדיט.
אולי מספרים יעזרו להעביר את הנקודה:
תחת סולארי (בפחות מחצי שנה)- 20 שערים ובישולים ב31 משחקים
תחת זידאן (בשנתיים וחצי)- 22 שערים ובישולים ב90 משחקים
תחת קרלו (בשנה וחצי)- 69 שערים ובישולים ב89 משחקים
בוא ספר לי עוד על כמה הפריצה של ויניסיוס היא הדרגתית ופשוט קשורה לגיל שלו ואין הבדל בין המאמנים השונים…

נו באמת, אתה באמת מחשיב לי שחקן קוריאני מתולתל כשחקן שקיבל דקות מזידאן? מבדיקה קצרה בטרנספרמרקט, כל אלה קיבלו דקות מקרלו בשנתיים האחרונות:
אריבאס, אלבארו, מארין, מאריו גיל, לטאסה, סרחיו סאנטוס, פטר גונזאלס, בלאנקו, מיגל, לונין.
אתה באמת חושב שהייתי מביא מישהו מהם כדוגמה לכמה קרלו מקדם צעירים?
אני אפרגן לזידאן שנתן דקות לאריבאס ובלאנקו (לא על קרויאני מתולתל), מצד שני אני בטוח שגם קרלו היה נותן להם דקות אם הסגל שלו היה חסר כמו ששל זידאן היה באותה נקודת זמן. אין פה מדיניות של דקות לצעירים.

גם אנצ’לוטי, רק שתחתיו הם פרחו. יכול להיות שיש קשר?
או שקרדיט על פריצות של שחקנים הם רק למאמנים שהם לא קרלו? הרי קלופ נהנה מהמון קרדיט לשחקנים שלא נולדו תחתיו אלא קיבלו גם דקות לפני קלופ ופשוט לא היו שחקני טופ עולמי.

אם תעצום עיניים מספיק חזק יהיה לילה…

קודם כל, להסיר את יורנטה מרשימת השחקנים המרכזיים של אתלטיקו בתואר זה עיוות של המציאות. אפשר להתווכח מי בא לפני מי בינו לבין סוארז, אך מקומם בהחלט זה לצידו של זה כגיבורי האליפות הזו.
בכל מקרה, לא על כך ארצה שהדיון יעסוק.
אני לא בא רק להראות כמה שכולם שחקני על לא נורמאליים, אני בא להראות כמה שחקנים שהיו נראים כאילו לא שווים דבר תחת זידאן בהחלט שווים תחת מאמנים אחרים שכן סופרים אותם בצורה רצינית.
לא מעניין אותי באמת כמה משמעותיים יורנטה ואודגור, משנה לי שהם שחקנים שזידאן שכנע אותנו האוהדים שהם לא שווים דבר כשבפועל הוא שרף אותם בלי צ’אנס אמיתי. אצל יורנטה כנראה בגלל ריב מהנוער.

אודגור פתח העונה עונה שניה באנגליה. אם תחשיב את חצי העונה בה הוא הגיע אז הוא כרגע בעונתו השלישית.
את העונה הנוכחית אודגור פתח בסערה והפך לקשר הטוב בפרמיירליג.
כלומר תוך שנה וחצי מרגע שעזב את זידאן.

באמת שקשה לדון איתך כשבאמת שום דבר לא ישכנע אותך שאתה טועה.
לא מספרים, לא אי סבירות סטטיסטית, כלום. אתה בטח לא תודה אפילו שטעית כשטענת שהזאר שווה דאבל דאבל או שנונייז ישכיח את האלאנד…

בול.

סליחה על 2 התגובות. רציתי להפריד בין 2 הנושאים.

המגנים היו כלי חשוב מאוד בהצלחה. בגלל זה אני חושב שזה לא יספיק בלעדיהם. במיוחד כשחלוץ היחיד בסגל יהיה בן 200, ויהיה קשה ללחוץ ככה.

לא ניהלתי פה וויכוח על מה היה חשוב יותר, רק שהם סופר נחוצים למערך של קלופ ובלעדיהם יהיה חסר לקבוצה את הברק.
זה כמו שלא תוכל להגיד לי שהמגנים לא היו חשובים לזידאן כי בסוף הכל סבב סביב רונאלדו וגם לא להפך. בסוף קבוצת כדורגל, כשמה כן היא, היא קבוצה.

שוב, אני בעד הגעה של קלופ, רק כתבתי שאני מתנגד לזה שימכרו לנו אותו כפתרון לכל הבעיות כשהבעיות שלנו עמוקות הרבה יותר ממאמן כזה או אחר. קרבאחל ומנדי לא יהפכו פתאום לכוכבי על תחת קלופ.

https://twitter.com/MunichFanpage/status/1632699965561610240?s=20

2 תהיות שעולות לראש:

• הראשונה היא: וואו יש לנו אולי צ’אנס לתקן את הפדיחה ובכל זאת לחטוף אותו.
  • השנייה היא שאולי הוא ילד חרא בחדר הלבשה ולא מסתדר בקלות בשום מקום.

הסיבה היא זאת.
באיירן שיחקה מאז שהוא הצטרף אלייה 6 משחקים.

ועוד משחק ליגת אלופות מול פסז ששם הוא שותף ל45דקות.

הוא שיחק כמות דקות מאוד יפה, כנראה עושה בעיות כי לא שיחק במשחק ליגה האחרון.
הוא גם עשה בעיות לנבחרת פורטוגל במונדיאל ואז סנטוס פשוט החליט לספסל אותו אחרי שלב הבתים.

אם חצי מהדיווחים של החשבון הזה היו רציניים היה לנו היום הרכב של אמבפה, הלאנד, שלום תקווה ויובל המבולבל.

גם העיתונים של ברצלונה מדברים על אסנסיו.
שם אומרים שבארסה לא תעשה שום צעד עד שלא יהיה ברור שאסנסיו לא יחדש בריאל.
כנראה לפורטה לא רוצה לשבור יחסים טובים עם הדון.

לתת ליריבה שחקן בינוני שחושב שהוא יותר מזה ודורש שכר בהתאם כשכבר יש לה בעיות כלכליות מראש,why not?

מה שבעיקר מצחיק, זה שלברצלונה ולנו יש את אותה הבעיה בדיוק, רק כתמונת ראי אחת של השניה: לנו יש גם את רודריגו וגם את ויניסיוס - שניהם שחקני קו שמאל מובהקים, שנראים עשרות מונים פחות טוב בצד השני (לפחות אצל הראשון זה כבר הוכח, אצל ויניסיוס עוד לא מיצינו את הניסיון מבחינתי), ולברצלונה יש גם את ראפיניה וגם את דמבלה - שני שחקני קו ימין מובהקים, שנראים עשרות מונים פחות טוב בצד הנגדי.

אז כמובן במקום שאם כבר ירקמו עסקה עם ברצלונה, אז שתהיה העסקה ההגיונית - חילוף ראש בראש של שניים מארבעת הקיצוניים, התכנון (לכאורה) הוא על עסקה שתעמיק את הבעיה של שני הצדדים.

בממוצע, זה פחות או יותר ההרכב שלנו היום.

כמה הוא דורש מכם?
אם יש לך מספר, תציין אם זה ברוטו או נטו.

לפי מה שזכור לי הוא חתום על 6.5 והוא רוצה העלאה.

ברוטו או נטו?
אם זה נטו, שיחפש.

אני אשמח אם אסנסיו יחתום בברצלונה, אפילו אם יקבל משכורת חייל.

לא רוצה להגיד סתם. באמת שלא זוכר.

איך אני אתכם שאם אסנסיו חותם בברצלונה הוא הופך להיות שחקן-שחקן (או מממש את הפוטנציאל שלו) כמעט כמו כל שחקן שמשום מה היה נראה הרבה יותר טוב בברצלונה מאשר בריאל?

לא ברור לי למה לו לחתום בבארסה או שבארסה בכלל צריכה אותו, יש להם את דמבלה וראפיניה על המשבצת הזאת.
האחרון שאמרו את עליו היה איסקו, כיום הוא שחקן ללא קבוצה.

אם אנחנו מחזירים את דיאז, אז אין שום סיבה להשאיר את אסנסיו. ספרדי שיכול לשחק גם באגף ימין חוץ מהיותו ‘10’.
בפועל הוא גם מרוויח פחות ממה שמרוויח אסנסיו, הבדל של מיליון יורו עונתי[זניח בתאכלס].

והפוטנציאל שלו הוא? שחקן כנף עם מהירות של טוני קרוס או קשר התקפי שיודע רק לבעוט ולהרים?

היה לו פוטנציאל כשהוא היה מסוגל לרוץ ולכדרר. עכשיו הוא סוג של פאבלו סארביה. כעקרון הייתי שומר אותו לספסל אבל אין מצב שאפשר להעביר עונה בלי לתת לו תקופה בהרכב אז מצדי שילך. שחקן מעייף.

הוא יותר טוב בשמאל ואת התקופות הטובות שלו נתן שם.

האמת שלטעמי בברסה יהיה לאסנסיו טוב יותר.
הוא ממש לא שחקן קו שמאל מובהק. אפילו זוכר לא מעט דיונים על כך שהוא שיחק טוב יותר בימין. הוא גם חצי קשר, בדיוק סוג השחקן שבברצלונה אוהבים.
אין לי חיבה מיוחדת לאסנסיו. כלומר הוא לא איזה שחקן שנוא או משהו, פשוט הוא לא מהשחקנים שנכנסו לי ללב. הוא לא נלחם מספיק כדי להחשב שחקן נשמה מבחינתי, וחוץ מלגדול במקום הנכון ולתת עונת בכורה נהדרת הוא לא עשה יותר מידי. הוא גם בדיוק מסוג השחקנים שאני לא מתחבר אליהם. שחקני התקפה איטיים הם לא ה cup of tea שלי.

אני בהחלט חושב שהגיע זמנו לעזוב. הוא שחקן רוטציה חמוד, אבל ברגע שאני מבין שהוא לא השחקן שאני רוצה שיעלה כשאנחנו בפיגור, וכשגם במשחק גרוע של רודריגו וויניסיוס אני מאמין בהם יותר מבו, זה אומר מבחינתי הכל. אני באמת חושב שיש בשוק שחקני רוטציה טובים ממנו, לכל קבוצה בליגה כמעט יש שחקן אגף שאני תופס יותר ממנו, שאני בטוח שישמח לשלש את השכר שלו בשביל להיות שחקן רוטציה בריאל.

פעם אחרונה שהוא פתח ברצף משחקים בשמאל היה בעונת 18/19 בליגה היה עם 7 בישולים ושער אחד.
מאז בכל עונה הוא שיחק משחק שניים בשמאל.
גם המספרים שלו בשמאל הם מאוד נמוכים יחסית לכך לפעמים שהוא שיחק בימין.

אז אם על סמך זה הם רוצים להביא את אסנסיו לשמאל, אז בשמחה. זה בתאכלס יהיה כמו להביא את פראן טורס עוד הפעם.

אסנסיו בשמאל
image

פראן טורס בשמאל
image