דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זה לא הלך הרוח במועדון.
בכללי, אני מסכים עם הגישה הזאת. חלאס נמאס משחקנים בינוניים שאחר כך נתקעים בהרכב. או ששחקן הוא הבטחה ענקית, או שהוא ממש צעיר וזול ואפשר לספסל אותו או לזרוק אותו ליציע בלי נקיפות מצפון סטייל ברהים, או וורלד קלאס. שבענו מרכישות סטייל מנדי ויוביץ’.

ציטוט די מוזר.
הרכישות של יוביץ’ והזאר שונות בכל דרך אפשרית.
האחת היא של שחקן שמככב בפרמיירליג 7 שנים רצופות באחת הקבוצות החזקות בליגה ושלקח את תואר מצטיין העונה (אם אני לא טועה). הצליח גם בזירה האירופית.
השני שחקן שהיה די טוב עונה 1 בקבוצה סבירה בליגה סופר התקפית ללא הצלחה בזירה האירופית.

לכן לא לגמרי ברור לי מה ציטוט כזה אומר? שנקנה רק שחקנים בקאליבר גבוה משל הזאר? חוץ מאמבפה והאלאנד, איזה שחקן תואם את ההגדרה הזו?
גם בלינגהם לא בקאליבר גבוה משל הזאר למשל.
המגן שנרכש כבר בטח שלא בקאליבר גבוה מהם, וגם לא טשואמני.

בגלל זה לא הייתי מתרגש יותר מידי מהציטוט הזה. נחכה לקיץ ונבין יותר. לדעתי הכוונה היא איפושהו לשילוב בין יכולת וגיל.
כלומר מצד אחד לא נרכוש שחקן שנותן הבלחה מקרית (כמו יוביץ׳) ומצד שני לא נרכוש שחקן מבוגר (כמו הזאר).
קווארחצילה לא מזכיר את יוביץ׳ למרות שרק פרץ, הוא הרבה יותר מזכיר את האלאנד ואמבפה בעונות הפריצה שלהם.

הציטוט הזה אגב הוא אחד מיני רבים, הבאתי אותו בתור דוגמה לידיעה שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם.
הרכישות של הזאר ויוביץ’ דומות בכך שהמועדון התפשר על הקריטריונים אותם הציב. בנוגע לראשון הפשרה הייתה בנושא הגיל, ולשני בנוגע ליכולת. מעתה והלאה ככל הנראה נראה שינוי במדיניות הרכש של המועדון, ושחקנים שאינם וורלד קלאס פרופר, או עתידים להיות כאלה, לא יגיעו אלינו בעבור עשרות מיליוני יורו.

כשבוחנים את ההתנהלות שלנו בנוגע לרכש בתקופה האחרונה ניתן להבחין בקלות בכך: למשל, עקבו אחר פדרו פורו תקופה ארוכה, אבל כשהובן שאינו וורלד קלאס ירדו ממנו ולא הביאו אותו כפיתרון זמני; כפלאן בי לבלינגהאם מדברים על ילד מסלטה למרות שאירופה מפוצצת בשחקנים טובים וצעירים על המשבצת הזאת, אבל הם לא ממש עשויים מחומר של וורלד קלאס; פלאן בי לאמבפה - כלל לא היה לנו. זה אגב תופס גם לגבי השחקנים שנמצאים בסגל הנוכחי, כדוגמת אסנסיו וסבאיוס. אסנסיו מעמיד סטטיסטיקות שקרובות לוורלד קלאס (מבחינת יחס השעים והבישולים לדקות המשחק שלו), אך עדיין מכיוון שהוא אינו שחקן וורלד קלאס, הוא יצטרך לתפוס מקום של שחקן שאפשר להיפטר ממנו. כנ"ל לגבי סבאיוס, שמגלה יכולת טובה ועוזר לקבוצה לאחרונה, אך היות ואינו וורלד קלאס במועדון יאריכו לו חוזה רק בשכר שמתאים לשחקן משלים. אני מניח שאם נמשיך לחפור נמצא עוד דוגמאות שמתאימות לרעיון הזה.

לכן, גם זו הסיבה שאני לא חושב שנראה את קאנסלו אצלינו. הוא עבר את הגיל, בעייתי מעט, למרות שמבחינת יכולת הוא כן מתאים, הוא לא עונה על כל הקריטריונים. Pass. האופציה היחידה שלו להגיע הוא בדיל שכולל שכר ודמי העברה נמוכים.
יכול להיות שנהיה קצת מתוסכלים שאם אין לנו אפשרות להביא לעמדת המגן השמאלי את אלפונסו דייויס או נונו מנדש אז אנחנו צריכים להתקע עם פראן גארסיה ומנדי שם, ויכול להיות שנצטרך להסתדר עם ויניסיוס טוביאס כמחליף לקבחאל שבעצמו לא להיט, במקום שנקבל שחקן טוב שישדרג אותנו באגף, אבל זה רק כדי שלא נתקע עם אותם שחקנים אחר כך כשיפלו שחקנים באמת טובים בשוק.

כל עוד שנצליח להסתדר, אנחנו נסתדר. את הכסף ישימו על היהלומים שבאמת עונים להגדרה של משני משחק, ואת החורים ימלאו כשיפלו ההזדמנויות המתאימות.

הראש אומר שהדרך הזאת נכונה, אבל הלב רוצה לראות דם חדש. כמוני כמוך, אנחנו רוצים לראות את הקבוצה משתדרגת סופסוף, אבל אנחנו צריכים להימנע מרכישות בינוניות.

תראה את ברצלונה, עשתה אינסוף רכישות כאלה, לא ידעה איך להיפטר מהשחקנים הבינוניים האלה, ומחליפה אותם כבר כמה שנים כמו גרביים, עד כדי כך שהיא לא יכולה כבר לרשום שחקני נוער שלה מרוב שהיא בחובות ובמשכונים בגלל השטויות האלה.

עד כמה שאני מבין, במועדון מאוד בררניים בכל הנוגע לרכש ולא נקבל סתם שחקנים ‘טובים’ שישדרגו אותנו זמנית.

ובנוגע לקוורצחליה, הלוואי. אין שום ספק שהבחור וורלד קלאס. לא בליגה של אמבפה והלאנד, אבל לא צריך להיות שם כדי להיות וורלד קלאס.

זה עדיין לא עונה על שחקנים כמו קווארחצילה שהוא וורלד קלאס פרופר וגם צעיר…

אני לא רואה איך הדברים שנכתבו כאן הן לא טעויות ברמה של הבאת יוביץ׳?
כמובן שהכל תלוי במחיר ובשחקן.
אני לא אומר שצריך להביא כל ילד שכבש מספר דו ספרתי של שערים עונה אחת בליגה שמנפחת כל סטטיסטיקה התקפית במחיר של 60 מיליון, אבל סכום נמוך הרבה יותר בהחלט אפשר לשים על שחקנים כאלה!
אני גם לא אומר שצריך לשים 100 מיליון ומשכורת של 30 מיליון על שחקן בן 30, אבל גם פה, סכום נמוך יותר אפשר ורצוי לשים.
מה הסיבה שהפכה את יוביץ׳ והזאר לכאלה כשלונות? רק הגיל וחוסר ההצלחה הספורטיבית? או שמא גם המחיר העצום ששולם עליהם.
אני באמת מבין את הרצון לא לעשות אול אין על שחקנים שהמועדון לא בטוח לגביהם, אך למה הבאה של קאנסלו הייתה צריכה להיות באול אין? כמה פדרו פורו היה צריך לקבל? למה הגיוני ששחקן בן 35 יהיה חלוץ יחיד ושנפתח עונה בלי קיצוני ימני להרכב?

לא לא חביבי, ברצלונה היא דווקא דוגמה נהדרת לכך שהימור על שחקנים שאינם וורלד קלאסים, או שאינם צעירים משתלם.
ברצלונה בבעיה בגלל ה400 מיליון שנשפכו על שחקנים כמו דמבלה, גריזמן וקוטיניו.
תסתכל על השחקנים המוצלחים של ברצלונה העונה: טר שטגן, כריסטנסן, אראוחו, דה יונג, לבנדובסקי, ראפיניה. כל אחד מאלה לא עומד בקריטריון הרכש של ריאל, ועדיין הם לוקחים לנו אליפות על הראש.

אם הבעיות שלנו יהיו להפטר מכל מיני ממפיסים שלא מקבלים שכר גבוה והגיעו בחינם, אז המצב שלנו היה מצוין.

הכל עניין של הגדרה של מהו רכש בינוני. גם אני מתנגד לרכש בינוני, פשוט אצלי ההגדרה מושפעת מהמצב הקיים בסגל.
רכש בינוני לקישור יהיה שונה לגמרי מרכש בינוני לעמדות המגנים למשל.

אנחנו חייבים דם חדש בקבוצה הזו! חייבים עומק לעמדות מסוימות.
לספסל שלנו היום יש מטרה אחת, לתת מנוחה לשחקני ההרכב. מהספסל אין לנו פתרונות, אין כלים לשינוי המשחק ואין שחקנים שיפתיעו את היריבה. זה היה נסבל אם ההרכב שלנו היה כל כך חזק, אך זה לא המצב. יש לנו 4 חורים מאוד רציניים בהרכב. כל זאת לצד שיטת משחק איטית שמשחקת על החולשות של כל שחקן שלנו שאינו טוני קרוס.

לגבי קוורצחליה כתבתי רק ביומיי האחרונים מספר פעמים שהוא לחלוטין וורלד קלאס, לא הבנתי מאיפה הבנת שהוא לא עונה לקריטריונים שלנו. הבעיה איתו שהעמדה שלו כבר סגורה אצלינו. אם הוא יכול לשחק גם בימין, כמובן שיש לו מקום אצלינו.

תקן אותי אם אני טועה, אבל ממך הבנתי שכדאי להביא שחקן גם אם הוא לא וורלד קלאס כל עוד שהוא משדרג לנו עמדה במצבה הנוכחי. הבעיה עם זה היא שאתה צריך לחיות עם השחקנים האלה אחר כך, ואם השאיפה היא להיות הכי טוב ולא סתם טוב, אז לא כדאי לשים עליהם את הכסף.

ברצלונה לוקחת אליפות בגלל שחקנים כמו אראוחו ופדרי, שנקנו בגיל מאוד צעיר בשביל כלום כסף והתפתחו לכדי שחקני על. גאבי ובאלדה שהם שחקני נוער שהתקדמו, דה יונג ודמבלה שהם היו אמורים להיות שחקני וורלד קלאס שנקנו. שאר השחקנים הם בעיקר נטל. בשלוף אני יכול לתת לך דוגמאות כגון פראן, ראפיניה (שהזכרת, ובעיקר מסריח את הדשא עד עכשיו), לנגלה גומש אומטיטי קסייה פיאניץ’ דפאי, כל אלה עשו לאוהדי ברצלונה יותר כאב ראש מאשר תועלת, ויש כאן ארכיון לא קטן של תלונות של אוהדי בארסה שיעיד על כך.

בסופו של דבר ברצלונה עם כל הרכישות האלה במצב פיננסי על הפנים.

רכש בינוני הוא שחקן שאתה אחר כך נתקע איתו בהרכב כי הוא יקר מדיי כדי לספסל אותו. מנדי כזה. קרבחאל (בגרסה הנוכחית שלו).

אף אחד לא יזיל דמעה אם ילד שעלה 20 מיליון יורו לא פרץ, אבל כשיש לך שחקן כמו מריאנו שעלה למועדון כסף משמעותי ומחזיק במשכורת משמעותית ואנחנו לא יכולים להיפטר ממנו, זו כבר בעיה. מהרכשים האלה במועדון רוצים להימנע.

בסופו של דבר אני גם רוצה לראות את הקבוצה מתחזקת. אבל בסופו של דבר מדובר בשאלה כספית עד כמה אנחנו יכולים להמר, ועד כמה נוכל לזרוק כסף על שחקנים שאולי יצליחו ואולי לא, אולי יעזבו כשלא נצטרך אותם ומתי הם ימשיכו להיאחז בקרנות המזבח. במאזנים הפיננסיים של המועדון אני פחות בקיא.

נקווה באמת שיפלו השחקנים הנכונים בשוק בעתיד הקרוב ושנתחזק.

אתחיל ואומר שאני לא חושב שהבנת מיהו שחקן בינוני מבחינתי.
אני כמובן לא רוצה שחקנים אחרי השיא במחיר מופקע. אני פשוט מדבר על שחקנים שהם לא ילדים אלמונים, אך בהחלט אעדיף שחקנים צעירים שיוכלו להתקדם.
אתן למשל רכישות שלפחות לפי הפרופיל אלה הרכישות אליהן אני מתכוון:
וראן, מיליטאו, די מריה, אוזיל, איסקו (בזמנו), ואסקז (בזמנו).
אז נכון שלפעמים ניפול ונקנה את יוביץ’, אייארמנדי, אודריוסולה או מנדי. אך אני ממש לא חושב שזה מעיד על כשלון של הדרך בה אנחנו רוכשים שחקנים צעירים בעלי ניסיון אירופאי.
גם וורלד קלאסים הם לא קניה בטוחה, כמו שראינו עם הזאר וחאמס. לרשימה אפשר להוסיף גם את בייל שאני בטוח שבשכר שלו והמחיר שלו היינו יכולים למצוא טוב יותר.
גם בקניה של ילדים אלמונים יש חסרונות, לא כל הילדים שהגיעו אלינו הצליחו, פשוט בגלל המחיר והיחס אנחנו פחות זוכרים אותם, אך הליגה הספרדית מלאה בהם וכל משחק מספרים על אקס ריאל כלשהו. לדעתי לא מדובר בדרך מוצלחת יותר, אלא שפשוט דרך בה הזכרון הסלקטיבי שלנו עוזר לה להראות טובה יותר.

האם זה בגלל הרכישות של שחקנים כמו כריסטנסן, ראפיניה וקסיה? או בגלל רכישות כמו קוטיניו, דמבלה וגריזמן?

למה כל כך לא הגיוני שריאל תספסל שחקן שאינו איזה סופרסטאר, שעלה 45 מיליון? למה ברצלונה יכולה לספסל את ראפיניה (70 מיליון), קונדה (70 מיליון) וטורס (55 מיליון)?

רכש בינוני הוא בדיוק סוג הרכש שאפשר לספסל או להגדיר כשחקן רוטציה. זהו בדיוק מסוג הרכש שאפשר להגיד לו להרוויח את המקום שלו בהרכב.
מנדי מרוויח 9 מיליון ברוטו, סכום מאוד דומה לשל נאצ’ו, אסנסיו וואסקז שהם שחקני ספסל מובהקים. אזכיר כרגע שאסנסיו אפילו חושב שהוא שווה יותר מזה.

כל שחקן יכול להצליח ולהכשל. גם שחקנים “בינוניים” כמו וראן, מיליטאו, די מריה ואוזיל הצליחו, לעומת מריאנו, יוביץ’, מנדי ואודריוסולה שנכשלו. גם שחקני וורלד קלאס נכשלו כמו הזאר, חאמס, בייל (אפשר להתווכח, אך לדעתי אם במקומו היה מגיע שחקן וורלד קלאס אחר היינו טובים יותר) ומנגד יש את רונאלדו, מודריץ’ וכו’…

אגיב כעת קצת לתוכן ולדוגמאות שלך:

ראפיניה לא מבריק, אך אחראי ללא מעט נקודות של ברסה העונה. כל זה כשאין לו מגן שישחק איתו על העמדה.
לא הופך אותו להצלחה, אך ממש לא לאיזה כאב ראש שדופק אותם.

אומטיטי היה הצלחה מטורפת עד הפציעה. הוא ממש לא הוכחה לכישלון בקנית שחקן “בינוני” אלא הוכחה לרמת הבדיקות הרפואיות בברצלונה.
פיאניץ’ דוגמה לנשיא שעשה עסקאות מפוקפקות כדי לנקות ספרים. לא לרכש בינוני שנכשל. הוא גם לא רכש בינוני אלא וורלד קלאס אחרי השיא, שזה גם לא סוג הרכש שאני מחפש פה, ובטח שלא ב60 מיליון.
קסיה הגיע בחינם ונותן להם הרבה עומק וגיוון טקטי. הלוואי שהיה לנו כזה להתקפה.
גם ממפיס הגיע בחינם.
לגבי גומש אתה צודק. לפעמים גם הגישה הזו נכשלת (כמו גם גישת הילדים וכמו גם גישת הוורלקלאסים).

אליהם תצרף את ההצלחות האלה מהשנה האחרונה:
כריסטנסן - הגיע בחינם ומוביל את ההגנה של ברסה לעונה מטורפת וכנראה לאליפות.
טר שטגן - לא הגיע כאיזה שוער על.
אובמיאנג - הגיע בחינם, נתן חצי עונה נהדרת, אפילו נמכר בכסף.

בכללי ברצלונה לא ידועה בתור קבוצה שרוכשת שחקני ביניים, או ילדים או וורלד קלאסים. בנוסף אני מזכיר שאת רוב הרכש העשור האחרון ביצע נשיא שבקלות יכול להיות מוכתר כגרוע בהיסטורית הכדורגל.

לסיכום, אני מאוד מאמין בגישה בה לא נשאיר עמדה ריקה רק כי אין בה סופרסטאר. השחקן הטוב בעולם בעמדתו לא בהכרח ירצה לשחק בריאל ולחכות שמתישהו ישנה את דעתו זה לדעתי טיפשי, בטח אם כרגע אנחנו נחלטר שם עם בלמים שעוברים הסבה למגנים או קשרים שעוברים הסבה לקיצוניים.
אין לי שום התנגדות גם שיביאו לשם ילדים, דרך אגב, פשוט לא על זה הדיון. ילדים גם מן הסתם לא יגיעו לפתור את הבעיה באופן מיידי.

אני פשוט חושב שטיפשי להמשיך עם מנדי קרבאחל עוד כמה שנים רק כי דיוויס ווקר תפוסים…

אני חושב שכבר הובהר מצד המועדון שלא יהיה רכש לצד ימין בהגנה, כיוון שהם בונים על טוביאס בתור מגן העתיד[צפוי לקבל דקות החל מהעונה הבאה]עם קארחבל וואסקז.
בנוגע למגן שמאלי-יש את מנדי[אם הוא לא ימכר], יש את אלאבה ואת פראן גארסיה שחוזר מהשאלה.
אם מנדי לא עוזב, אין סיבה לבצע רכש לצד שמאל. אני אישית לא עוקב אחרי גארסיה שבוע אחר שבוע אבל הוא שיפור התקפי עצום על מנדי ועפ"י מה שיצא לי הוא גם לא רע הגנתית.

מכיוון שאין יותר מדי אפשרות מעניינות בשוק לשחקן התקפה בצד ימין הייתי אולי הולך על ברנרדו סילבה. הוא כמובן יותר קשר שמשחק בצד מאשר קיצוני קלאסי אלא שזה יכול לעבוד מעניין עם רודריגו שישחק מתחת לחלוץ.
מעבר לעובדה שזה נכס רציני להחזיק שחקן עם כ"כ הרבה איכויות, הפורטוגלי יכול לייצר איזון מעניין בין הקישור להתקפה.
כמובן שדובר עליו כאן כבר הרבה. אני חושב שדווקא כשחקן התקפה זה יכול להיות מעניין יותר.

אני חושב שאם סיטי תסיים עונה בלי תואר (מה שיכול לקרות) יהיו שם כמה עזיבות בקיץ.
פילוסופיית הרכש של ריאל מדריד בשנים האחרונות לא כוללת “ריג’קטים” של קבוצות גדולות (באיירן מומחית בתחום) וזה חבל כי בעבר נהנו מאוד מרכישות כאלה (ואן ניסטלרוי למשל).
על ברנרדו סילבה אמרו כבר בקיץ הקודם שהוא רוצה לעזוב ואנחנו נקבל אותו בברכה. הוא גם מוזכר הרבה בהקשר של ברצלונה אז כמובן שלהביא אותו= למנוע אותו מהם וזה יהיה Win- Win.

קאנסלו לא בטוח ימשיך בבאיירן אבל בסיטי הוא די בוודאות לא ישאר. אמנם התקופה האחרונה מדליקה קצת “נורות אזהרה” בהקשר שלו אבל בעיניי הוא עדיין הימור ששווה לקחת.

מחשבה שעברה לי בראש: אם מסי יחזור לברצלונה לדעתכם זה יגרום לפלורנטינו לרצות להנחית פה כוכב התקפי כקונטרה(סלאח כזה למשל)?

עם פלורנטינו של השנים האחרות, זה כנראה יגרום לו להחתים את מריאנו על חוזה חדש.

למה שנחיתה של מסי תשפיע פה על משהו?
זה מסי בן 36, לא בן 26. הוא לא מהווה כשובר שיוויון או משהו בסגנון[אלא אם כן יש שיפוט כמו שהיה לארגנטינה במונדיאל].

להנחית פה את סאלח בכל צורה היא טעות עצומה, שחקן שהולך להיות בן 31 יעלה לפחות 80מיליון+ וגם ידרוש שכר בהתאם.
ללא קשר מסי לא מסי אנחנו חייבים להנחית כוכב התקפי או לפחות שחקן התקפה נוסף לצד ימין.

נגלסמן פוטר
טוכל מונה
בבבאיירן

יש סיכוי שנגלסמן יגיע אלינו??

חלום שלא יתממש לדעתי

לאיפה בעצם יש לו ללכת?
(בהנחה שהוא לא ירצה את קן הצרעות של פריז)
יש קבוצה טופ שצריכה מאמן? ויש סיבה לריאל לוותר עליו אם יש רצון מצידו?

מחיר,
גיל וכו.
אלא אם זידאן יחזור (וקשה לי להאמין) יתר המאמנים יהיו משמעותית זולים יותר

נגלסמן אדיר בעיניי. עם זאת קצב צבירת הנקודות של באירן העונה דומה לזה שלנו, וקרלו בסכנה בדיוק בגלל זה, בליגה הרבה יותר קשוחה.

למרות שהנתונים היבשים לא מחמיאים לנגלסמן, הייתי רוצה לשחק כדורגל כמו שבאיירן משחקת, ואם הוא יצליח לסחוב איתו משם את אלפונסו או קומאן זה לגמרי יהיה חלום.

לצ’לסי

בינתיים במציאות:
https://twitter.com/madridxtra/status/1639169939528470545?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

Zidane is Florentino Perez’s favourite to take over if Ancelotti leaves. @La_SER

אני מת על זידאן,אבל אם הוא חוזר זה יהיה מייאש,הגיע הזמן לשינויים ולא לעוד כדורגל משעמם ואפרורי.