דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מקווה מאוד שנראה מאמן חדש על הקווים. לא זידאן, לא מוריניו ולא לושמבורגו. הקבוצה צריכה אנרגיות חדשות ורעננות.

התשוקה שלי היא אלונסו. משהו בכריזמה שלו מצית את הדמיון. קשה לפספס את התשוקה האדירה שלו למשחק. בכלל, צ’אבי הרננדז מול צ’אבי אלונסו. חוזרים קדימה בזמן.

זידאן זה המאמן הכי טוב שאפשר להביא, הלוואי שיחזור !
אם לא זידאן אז אלונסו.

מאמן שנכשל בבאיירן זאת נורת אזהרה רצינית. קשה מאוד להיכשל במועדון ששולט טוטאלית בליגה.
לפי התדרוכים לעיתונאי החצר של באיירן, במועדון לא היו מרוצים ממנו כי השחקנים לא התקדמו והשתדרגו מקצועית תחתיו. כשרונות צעירים לא התפתחו מספיק. הם קנו שני צעירים מוכשרים בקיץ וכל אחד מהם קיבל רק 300 דקות בליגה עד עכשיו. הוא גם עצבן את ההנהלה כשיצא לחופשת סקי למרות שהקבוצה איבדה את המקום הראשון בליגה. כמובן יכול להיות שאלה סתם לכלוכים כדי להצדיק את הפיטורים.

עובדתית באיירן בדרך לצבירת הנקודות הכי גרועה שלה ב-12 השנים האחרונות.

לא יודע אם זה המאמן שכדאי להביא לכאן. אני זוכר שמועות שהוא היה על הכוונת לפני שהחתמנו את לופטגי אבל הוא דחה אותנו. הגיוני שהוא שוב יהיה על הכוונת.

אחת מהסיבות שנגלסמן פוטר מבאיירן מינכן זה בגלל בעיות שהיו לו בחדר ההלבשה עם השחקנים, מישהו חושב שזה הולך להיות שונה פה?
כן, באיירן היא קבוצה לא פשוטה להתנהל בה והמון מאמנים טובים ממנה אחרי עונה-2.
לפני שהוא מגיע אלינו, אני מעדיף לראות אותו במועדון גדול אחר-צ’לסי[היחיד שכנראה יחפש מאמן חדש בקיץ] או אולי בטוטנהאם, קבוצה ללא תארים אשר חייבת בנייה מחדש בסביבת עבודה לא פשוטה.

הפער בין באיירן לדורטמונד הוא הרבה יותר קטן מהפער בין PSG למרסיי.
עדיין, PSG של טוכל איבדה אליפות, וזה לא הפריע לו להתמנות למשרה בכירה מאוד כמו מאמן צ’לסי, ולא הפריע לבאיירן לקחת אותו עכשיו.
נאגלסמן לקח אליפות בפער בשנה שעברה, השנה עדיין עם סיכוים מצוינים לזכות באליפות, העיף את PSG ואת בארסה המתחדשת מליגת האלופות.
לא הייתי מגדיר אותו ככשלון.
אבל אם יסתבר שהוא הסתכסך עם השחקנים בגלל האופי שלו, זה באמת מאוד בעייתי.

מסכים, ועדיין באיירן זכתה בעשר אליפויות רצופות.
פ.ס.ז’ זכתה ב-8 אליפויות בעשר העונות האחרונות.

“נכשל” זאת באמת לא המילה הנכונה.
הפיטורים מבאיירן לא הופכים את נגלסמן למאמן גרוע, אבל הם כן שמים עליו סימן שאלה.

לא הישג כזה גדול. במיוחד כאשר הפסדתם בחוץ וסיימתם בתיקו בבית מול אינטר ויונייטד, שתי קבוצות שאינן אריות אירופה כיום. בדגש על אינטר שלא הייתם רחוקים מלהפסיד להם גם בבית אם לא טעות בשיקול דעת של שחקן צעיר.

זה שטוכל הצליח להפסיד אליפות עם PSG, למרות תקציב של פי 8-10 מהיריבה הקרובה ביותר, שם סימן שאלה ענק עליו.
ועדיין זכה למשרת טופ בצ’לסי. עונה אחת הצליח מאוד, עונה שניה נכשל ופוטר.
ועדיין לא הפריע לבאיירן למנות אותו עכשיו.
או שבאיירן לא יודעים לבחור מאמנים , או שכשלון קודם לא שם כתם ולא מעלה סימני שאלה.
בקיצור, אני לא חושב שעצם הפיטורים של נגלסמאן צריכים להפחיד אוהדי ריאל או כל קבוצה אחרת. צריך לברר מה הסיבה. אם זאת בעיית אגו או ריבים עם שחקנים אז כן. אם ראשי באיירן נבהלו מלהיות במקום השני , אז לא.

מה הסבירות אבל שזאת האופציה השניה? לדעתי אפסית.
באיירן זה מועדון שלרוב מתנהל בצורה מושכלת ומאופקת, לא התאמצתי המון אבל ככה בשלופ לא זכור לי מאמן שלא סיים שם את העונה.
הם עדיין במאבק האליפות (סהכ נקודה הפרש) ועדיין במאבק על ליגת האלופות.

יכולות להיות גם סיבות אחרות. מאבקי אגו בין השחקנים, אי הסכמה עם ההנהלה על משהו, ריבים עם עיתונאי החצר, השד יודע מה.
גם פפ הסתכסך עם שחקנים (זלאטן, יאיא טורה בבארסה למשל) ותראה אותו עכשיו.
אם משרת המאמן בבארסה הייתה פתוחה עכשיו, נאגלסמן היה בראש הרשימה שלי. לפני טוכל.

ברור, אני לגמרי מסכים. אני טוען שלדעתי הסיבה היא כנראה משהן כזה ולא משהו מקצועי. וזה משהו שצריך לגרום לחששות קצת.

לראות אותו מה? עדיין מסתכסך עם שחקנים? אין מצב ששכחת שרק בחודשים האחרונים הוא הסתכסך וזרק מהקבוצה שלו את המגן הימני הטוב בעולם נכון?

(אגב אני אוסיף שפפ מגיע עם שלל יתרונות שמבחינתי כל עוד הוא לא רב עם שחקן בקנה מידה של מסי/רונאלדו אני ארצה אותו בקבוצה על פני השחקן. נאלגסמאן עדיין לא פפ בקיצור :slight_smile: )

מסכים לגמרי. הוא בראש הרשימה שלי גם בהנחה שזידאן זה לא סביר שיגיע.
אבל אני עדיין חושש קצת.

התכוונתי שהוא נחשב למאמן הגדול בעולם, לדעת רבים. הוא לא היה כזה בבארסה והסיכסוכים לא מנעו ממנו להגיע למעמד כזה.

גם אני :grinning: מעדיף שתישארו עם אנצ’לוטי.

ברקע גוברים הדיווחים על שהוא המאמן המועדף על פלורנטינו ופשוט לא ברור לי למה? מה השתנה מסוף הקדנציה הקודמת שלו לפני שנתיים שנראה לנו שמה שלא עבד אז יעבוד עכשיו?
הלוואי שזה אומר שפלורנטינו מתכנן לנו קיץ מיוחד, כי אחרת זה לנסות שוב את מה שכבר נכשל.
זידאן מאמן נהדר לקבוצה בנויה בעלת סגל טוב, אך מאמן חלש בבניית שיטה ובפיתוח שחקנים, כלומר עבור קבוצה בבניה.
אם באמת בקיץ יגיעו בלינגהם, חלוץ, קיצוני ו2 מגנים, אז יש מה לדבר על זידאן (שיקבל פתאום סגל חזק בהרבה ממה שיש היום). בכל מצב אחר אני חושב שעדיף מאמן שיבנה פה שיטה, משחק לחץ ויקדם צעירים.

אני מאוד הייתי שמח לראות את אלונסו. גם כי מדובר בשחקן שאני רוצה שיאמן אותנו עוד מרגע בו היה שחקן, וגם כי לברקוזן שלו נראית טוב מאוד. אני לא חושב שאחרי הקדנציה האחרונה, השם של זידאן צריך להיות כזה שמוריד את כל השמות האחרים מהשולחן.
לגבי נגלסמן, הייתי גם שמח להגעה שלו. אני חושב שמה שקרה בבאיירן נתן לו כאפה שהוא היה זקוק לה והוא לא יחזור על הטעויות האלה במועדון הבא שלו. כשמתעלמים מכל זה, מדובר במאמן נהדר.
לגבי ראול. אולי אני קצת קשה עם חלוצים ותופס יותר מקשרים בתפקיד המאמן, אבל מרגיש לי שהוא לא מוסיף הרבה יותר מעבר לרגש. הוא לא השחקן שתמיד הייתי רוצה לראות אותו מאמן עד כדי כך שאהיה מוכן לקבל אותו ללא ניסיון. שילך להוכיח את עצמו במקום אמיתי (כמו אלונסו). אני שמח שהוא לפחות סימן וי על קבוצת הנוער, כי תמיד כיף לקבל שחקן/מאמן שעבר במחלקת הנוער שלנו, אבל עם כל הכבוד, זה לא רפרטואר שמצדיק צ’אנס בתפקיד הכי גבוה בעולם למאמן בכדורגל העולמי.

מתי זידאן ניסה לבנות קבוצה ונכשל ?

בקדנציה השניה שלו. היה פה שנתיים וחצי להזכירך.
בשנתיים וחצי הללו, הצעירים לא עשו צעד קדימה והקבוצה כקבוצה לא עשתה צעד קדימה.
כל זה למרות רכש של 350 מיליון כשהגיע (בניגוד לקרלו שלא קיבל דבר).

אפשר לקחת את ויניסיוס כמשל. פרץ לתודעה תחת סולארי, תחת זידאן לא עשה צעד אחד קדימה, ותוך חודשיים מההגעה של אנצ’לוטי הוא הפך להיות מתמודד על כדור הזהב.

אתה באמת רוצה שנפתח את הדיון מחדש או שאתה רוצה להמשיך להאמין שכל הכשלונות של זידאן מקריים, אך ההצלחות הן בזכותו? כי מספרים ותוצאות לא משכנעים אותך כאשר הם תומכים בדעה הנגדית לשלך.

אפילו כצופה, לא נהניתי מהכדורגל תחתיו, גרוע אפילו מזה של קרלו.

גב, זה שתמשיך לכתוב את אותם משפטים לא נכונים לא יהפוך אותם לנכונים.

וניסיוס לא עשה צעד אחרי זידאן ? שטות מוחלטת, אפילו שקר גס, וניסיוס חייב את הקריירה שלו לזידאן שנתן לו שוב ושוב לשחק לצבור ניסיון למרות שהיכולת שלו על המגרש לא הייתה משהו, כל זאת אחרי שחזר מפציעה קשה מאוד ולקח לו זמן לחזור לעצמו, קרלו קיבל וניסיוס כשחקן הרכב מובהק ולמזלו הפריצה הגיעה בעונה הראשונה שלו.

מי שנתן הזדמנות אמיתית לפדה היה זידאן, מי שנתן הזדמנות לרודריגו הצעיר היה זידאן.

אם אנצ’לוטי היה מאמן אז הוא לא היה נותן צ’אנס לאף שחקן צעיר ובייל היה ממשיך לככב על חשבונם כפי שקרוס ומודריץ’ עושים עד היום על חשבון קמאבינגה(שנכנס להרכב רק אחרי שכל המגינים השמאליים נפצעו) ופדה שמחלטר בכנף.

אתה באמת כתבת עכשיו את השטות הזאת ?

סך הכל אימן בריאל 4 עונות מלאות ו 2 חצאי עונה כשבכל פעם קיבל קבוצה גמורה שאף אחד לא האמין שיכולה לזכות במשהו וזכה ב 11 תארים !!!
3 צ’מפיונס ו 2 אליפויות כאשר אליפות אחת נשדדה ממנו בשידור ישיר באחת השערוריות הגדולות בכדורגל העולמי.

והוא לקח אליפויות מול ברצלונה של מסי לא ברצלונה של ממפיס.

זידאן כמאמן מול ברצלונה של מסי- 4 ניצחונות 3 תיקו ו 2 הפסדים, תשווה למספרים של קרליטו מול הקבוצה המקרטעת של צ’אבי שמפסידה לכל קבוצה אירופאית סבירה.

בין זידאן לנגלסמן אני בוחר בגרמני. זידאן מיצה את עצמו בריאל ושום דבר שהוא יעשה פה לא יצליח לשחזר את ההישגים מהקדנציה הראשונה. הוא רק יפגע במורשת שלו אם יחזור.

למרות סימני השאלה בגלל הפיטורים מבאיירן, נגלסמן מאמן צעיר (אפילו ממודריץ’) ומודרני. הוא יביא רעיונות חדשים ומשחק התקפי. נמאס מהרכבים של שני שחקני התקפה בלבד כמו אצל אנצ’לוטי. אולי נחזור להנות מכדורגל.
תחת זידאן גם לא שיחקנו כדורגל טוב, במיוחד בקדנציה השנייה.

צ’אבי אלונסו נראה אופציה טובה לעתיד, בטח עדיף על ראול. לדעתי עדיף לו להשתפשף עוד כמה עונות לפני שיגיע לריאל.

בנושא אחר, מי זה הגברי וייגה הזה שאנחנו מקושרים אליו? מישהו ראה אותו משחק?

image
חשוב לציין שהתקופה תחת זידאן היא הארוכה ביותר (2 עונות וחצי לעומת עונה וחצי תחת קרלו).
לא רואה התקדמות תחת זידאן מהתקופה של סולארי.
המספרים גם לא מספרים אפילו את כל התמונה כשרואים את השינוי שעשה בחודשיים שבין עזיבת זידאן ותחילת העונה עם קרלו.
לכל זה אפשר להוסיף שחקנים נוספים שברחו מפה בגלל זידאן כמו אודגור ויורנטה, ושחקנים נוספים כמו רודריגו ומיליטאו שחיכו שזידאן יעזוב כדי לפרוץ. גם אלה שנכשלו אולי היו מצליחים אם בתקופה הכי קריטית בקריירה שלהם היו מקבלים מאמן אחר.
היחיד שלא נכשל תחת זידאן הוא פדה, וגם הוא פרץ בצורה מרשימה יותר תחת קרלו.

שחקני ההתקפה שלנו בתקופה הזו:
הזאר - פצוע רוב הזמן.
בייל - פצוע חצי מהזמן, רב עם זידאן בחצי השני.
אסנסיו - לא איזה שחקן על.
רודריגו - עלה לבוגרת עונה לאחר מכן, צעיר מויניסיוס בשנתיים.
לוקאס ואסקז - בשפל שלו כשחקן, שפל שגרם לזידאן מאוחר יותר להסיט אותו לעמדת המגן.

אז כן, היו הזדמנויות. אך זה לא היה מבחירה.
אחזור גם על מה שאני אומר תמיד. לתת הזדמנות זה לא שקול ללקדם שחקן. שחקן צעיר צריך דקות, אך לא רק. כשאני רואה את זידאן נכשל בקידומו של כל שחקן צעיר שדרך בריאל, וכשאני משווה להתקדמות שהם עשו עם קרלו או בקבוצות אחרות, אני מבין שכנראה זה לא הצד החזק של זידאן.
שוב, אין בזה שום דבדר רע, פשוט בואו לא נביא אותו לקבוצה שזקוקה למאמן שינחה צעירים.

כל הכבוד בנוגע לפדה, מצד שני תחת קרלו פדה פרץ הרבה יותר.
יחד עם זאת, פדה לא נמצא ברשימת הכשלונות של זידאן מבחינתי.

רודריגו הגיע ב45 מיליון כדי לשחק תחת זידאן, כשהתחרות שלו בהרכב היא מי שכתבתי למעלה. אני לא חושב שאפשרי היה לא לתת לו דקות.
גם הוא, את הפריצה האמיתית שלו, עשה תחת אנצ’לוטי (שזה לא חוכמה גדולה גם כן).

אנצ’לוטי היה מאמן תחת אותם בייל והזאר ובחר בעצמו לאחר 3 מחזורים להוריד אותם לספסל. זאת בניגוד לזידאן, שהמשיך להאמין בהם במשך כל התקופה שלו (עד הריב עם בייל).
אנצ’לוטי ספסל את הזאר גם ללא פציעות, זידאן לא עשה את זה.

אני טוען פה לרעתו של זידאן, לא לטובתו של קרלו. בהחלט קרלו מאכזב אותי בשנתו השניה.
חוץ מזה, פדה וקאמבינגה הפכו לשחקני הרכב תחת קרלו. לשני לקח זמן אך זה גם כי הוא היה ילד שעשה שטויות. אני מאוד בטוח שגם אצל זידאן הוא היה משתלב באופן הזה.
אגב, קרלו וזידאן מאמנים מאוד דומים. ההצלחה של אנצ’לוטי עם הצעירים מובאת כטיעון לכמה גרוע זידאן היה בתחום אם אפילו קרלו עלה עליו.

אתה יכול לטעון שאצל זידאן הכל היה נראה אחרת, אבל בפועל שום דבר בדרך של זידאן לא גורמת לי לחשוב כך. זידאן לא הוריד אף אחד מהוותיקים לספסל, והיו אצלו לא מעט וותיקים בהרכב: בייל, הזאר, מודריץ’, קרוס, ראמוס, קרבאחל. כל אלה היו אחרי השיא כשזידאן הגיע ולא יצאו מההרכב עד שעזב.

הקדנציה השניה של זידאן ארכה שנתיים וחצי, בה הוא זכה באליפות בודדת.
אני גם לא חושב שאתה התבלבלת בטעות, אתה יודע טוב מאוד על איזו קדנציה אני מדבר, אתה סתם חיפשת איזשהו נתון סטטיסטי כדי לתמוך בטיעונים שלך אז הבאת נתון שלא קשור לנושא.
יותר מזה, אם אתה מחזיר לי את הקבוצה של 2016, אני בוחר בזידאן כמאמן, אך זהו לא המצב.

לקח אליפות מול ברצלונה שלקחה 82 נקודות.
קרלו מפסיד אליפות מול ברצלונה שבקצב של 99 נקודות לעונה.
אבל כמה קל לבחור בדמגוגיה…

אתה מתעקש לכתוב בכל מקום ברצלונה של מסי, כאילו שהקבוצה ההיא של סטיין נגדה זידאן התמודד היא חזקה מהברצלונה הנוכחית שבדרך ל99 נקודות בעונה בליגה.

בוא תתן טיעונים אמיתיים ללמה זידאן צריך לקבל את הקבוצה. למה זידאן מפתח צעירים, אולי איזשהו הסבר טקטי ללמה זידאן צריך להיות זה שיוביל אותנו כעת. אפילו תטען שלמרות המגרעות שלו הוא הכי טוב.
אתה עסוק בדמגוגיה ואזכורים לא רלוונטיים, ובסוף לא נתת טיעון אחד תקף ללמה זידאן הוא הבחירה הנכונה.

אתה באמת מאמין שאנצ’לוטי בחודשיים הפך את ויני למפלצת ? להזכיר לך שויני תחת אנצ’לוטי לא היה אמור להיות שחקן הרכב ולא פתח במשחקים הראשונים, למזלו נכנס במחליף וניסיונות מסירה שלו הפכו לשערים וזה נתן לו ביטחון ועם הפציעות של בייל והזאר תפס מקום בהרכב ונתן עונה נפלאה.
אבל שוב, בחודשיים הראשונים של אנצ’לוטי ויניסיוס היה אמור להיות שחקן ספסל.

בבקשה(ובפעם הבערך מיליארד שאני כותב זאת כאן בפורום) -

1. 5 עונות 5 תארים גדולים וסך הכל 11 תארים.
  2. ויני, פדה, רודריגו ועוד הרבה מאוד צעירים קיבלו דקות משעותיות ראשונות תחת זידאן, מקדם צעירים אחד הטובים בעולם.
  3. גאון טקטי, מול כל קבוצה ריאל עמדה נכון והוא הכין את הקבוצה מוכנה עד לפרט הכי קטן במשחק היריבה, הקבוצה ידעה בכל דקה ודקה במשחק מה היא צריכה לעשות ואיך להגיב כנגד כל מהלך של היריבה, במיוחד באירופה עם 3 זכיות רצופות ושליטה מוחלטת מול קבוצות על וגם מול ברצלונה במפגשים הישירים, המאמן היחיד שעשה זאת מאז מסי משחק בבוגרים.
  4. מקבל פעמיים קבוצה גמורה עם שחקנים ותיקים שכולם רוצים לזרוק לים ומיד לוקח תארים.
  5. היחיד שזכה פעמיים רצוף בצ’מפיונס והוא עוד הגזים וזכה 3 פעמים ברציפות.
  6. קרחת סקסית בטירוף.

עכשיו בוא אתה תסביר לנו שוב איך אנצ’לוטי פתאום בגיל 70 התחיל לקדם צעירים.

יש המון מאמנים שמפוטרים מבאיירן באמצע העונה, המאמן שלנו שבר את השיא בתור המאמן אשר פוטר הכי מהר.

אנצ’לוטי נכנס לספר השיאים כמאמן שפוטר בשלב המוקדם ביותר של העונה בהיסטוריה של באיירן. עד עתה השיאן היה יופ היינקס, שפוטר ב-4 באוקטובר ואחרי 12 מחזורים ב-1991. אנצ’לוטי פוטר ב-28 בספטמבר ואחרי שישה מחזורי ליגה בלבד.

יש גם את ניקו קובאץ’ המאמן האחרון שפוטר מבאיירן מינכן באמצע העונה.

בנוגע לדיון אם להחזיר את זידאן-אז לא. חאלס, היה לנו 2 קדנציות איתו הגיע הזמן להתקדם הלאה.
נגלסמן?שילך לקבוצת כוכבים אחרת על מנת שנראה מה הרמה שלו לפני שהוא מגיע אלינו.