דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בסיטי ניסו מהרגע הראשון לטשטש את הסעיף הזה ולכן פרסומים שהסעיף “התבטל” לא מפתיעים אותי.
לא שמעתי על כך שהסעיף מתבטל מאף עיתונאי נוסף או אמין. אני לא מכיר את העיתונאי שפרסם, אבל עברתי על הפרסומים שלו וניכר שהוא אוהד סיטי ולכן אני לוקח את הדברים שלו בעירבון מוגבל. גם מכיוון שהוא יכול להיות מושפע על ידי גורמים במועדון שמעוניינים שלא ידברו על הסעיף הזה, וגם מכיוון שזה איזשהו ווישפול טינקיניג כמו שיש לכל אוהד, בטח אוהד אנגלי. כשפפ נשאל על זה הוא התחמק עם משחק מילים ולא אמר שיש איזושהי תלות בין ההישארות שלו לסעיף.

אני לא יודע באמת מה קורה, ולא באמת רוצה לספר לעצמי סיפורים, ועם איך שדברים מתגלגלים בסיטי בכלל לא בטוח שהוא ירצה לעזוב אותם ולהגיע.
אבל אני מאמין שלבנאדם יש תוכניות ולכן הוא התעקש על סעיף שחרור. יכול להיות כדי לסחוט יותר כסף מסיטי בעתיד, יכול להיות כדי להשאיר לעצמו פתח מילוט במידה וממש יסבול שם, ויכול להיות גם כדי לערוק. הסיכויים מאוד קלושים בכל מקרה. עם זאת אני עדיין חולם שזה יקרה.

סעיף שחרור או לא סעיף שחרור, לא רואה שום סיבה בגינה האלנד ירצה לעזוב את סיטי כרגע.
השחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה בליגה הכי טובה שעשויה לסיים עם טראבל השנה.

הדבר היחיד יכול להיות שעמום בעוד שנתיים או 3.

עם כל הכבוד לסיטי הם לא הולכים להיות ריאל מדריד בקרוב. לשחק בריאל מדריד זה להיות חלק ממסורת יוקרתית. להיות בסיטי - לא. עם הסגל הצעיר שנבנה פה לאיטו העתיד שלנו מאוד ורוד ולא מן הנמנע שהוא ירצה להצטרף.

אבל שוב, כרגע זה הכל דמיונות. נראה בשנה הבאה אם יהיה משהו ואם בכלל מאצלינו ייעשה איזשהו ניסיון לרכוש אותו.

אנחנו אומרים אותו דבר על אמבפה כבר בערך… 5 שנים? בנתיים הוא לא פה.
צריך לחשוב על אלטרנטיבות. הייתי הולך על ולאחוביץ’

הוא בחר בכסף. במבט לאחור, בינתיים, הוא המפסיד הגדול מבחינה מקצועית ותדמיתית. הוא גם היה נראה תעב בצע, משחק בקבוצה שנכשלת פעם אחר פעם לעמוד במטרותיה ומשחק בליגה עם חשיפה נמוכה יחסית. זה שהוא בחר להישאר בפסז לא אומר שזו הייתה החלה נכונה, מקצועית לפחות.

אני לא אומר שהגורל של הלאנד יהיה זהה אבל אי אפשר להשליך ממקרה אמבפה להלאנד. עם זאת אני מסכים שלהנהלה אין את המקום לחלום עליו ובמקום זה לשנות תוכניות, כי הסיכויים שיגיע קלושים. לנו כאוהדים יש מקום לקוות.

אם בלינגהם באמת יגיע, שאפו.
זה לא מספיק, אבל זה בהחלט רכש נחוץ.
הקישור שלנו היום חסר משהו. חסר עוד שחקן שידע להצטרף נכון להתקפה, לצד שיעשה הגנה ויהיה מספיק טכני.
על הנייר, לבלינגהם יש הכל. הוא הקשר 50-50 המושלם.
נכון להיום, הקישור שלי הוא הקישור הבא:
—קאמבינגה—
בלינגהם - פדה

קישור כזה יכול להיות הקישור המוכשר באירופה, ובפער. טכני והתקפי מצד אחד, ואתלטי ואגרסיבי מצד שני.
הכל שאלה של איך הם יעבדו ביחד, ואיך קאמבינגה ישתלט על הקישור האחורי. כולי תקווה שהוא יראה שהוא מסוגל לבצע את התפקיד הזה כמו שצריך.

טשואמני יהיה המאוכזב הגדול, אך לא חושב שזה יהיה דיל ברייקר עבורו.
קודם כל, בהנתן שאין עוד רכש, אני בטוח שקאמבינגה ופדה יבלו המון בתפקידים שונים במגרש, ולכן הוא ימצא עצמו פותח מספר פעמים רב.
שנית, כנראה שכל היעדרות של אחד הקשרים מההרכב תכניס אותו ותגרור הסטה של קאמבינגה קדימה.

יותר מאשמח גם לראות ניסיון למערך 3 הבלמים שלנו בעונה הבאה, כ343 כמובן.
אני מעולם לא תמכתי מידי ברעיון של פדה כמגן ימני בגלל מגבלות כאלה ואחרות שיש לו ביכולת (בכל הקשור ב1 על 1 משני צידי המגרש), אבל בתפקיד של הקיצוני/קשר/מגן שהוא יקבל במערך 3 הבלמים אולי נקבל אותו בתפקיד שיותר מדגיש את היכולות הטובות שלו על פני החלשות.
למערך בהחלט יש חסרונות, אך הוא בפער המערך שממקסם את הכשרון שיהיה לנו בהרכב בצורה שעל הנייר מאוזנת. אבל כפי שכולנו יודעים, למקסם כשרון זה לא תמיד מספיק.

בכל אופן, בלינגהם הוא לא הרכש הנחוץ לנו ביותר, אך הוא בהחלט רכש מצוין שישדרג אותנו ויתן לנו קשר טופ עולמי ושובר שיוויון לשנים קדימה.

הפנטזיה העיקרית שלי לקיץ הזה זה אלונסו מקבל את משרת המאמן + ארבלואה במשרת עוזר המאמן. אולי הדבר הכי טוב שיוכל לקרות לקבוצה שלנו הקיץ מכול כך הרבה בחינות.

לשם אני חותר,הרכב כזה בהנהגת מאמן גמיש וחדשני כמו צ׳אבי אלונסו זה אולי הניסוי הכי מעניין שיכול להיות,שמישהו יגרום לזה לקרות!

שאלונסו יגיע ויביא איתו את דיאבי שמשחק עם רגל שמאל כווינגר על קו ימין ואת ג’רמי פרימפונג המעולה כמגן ימני ויחד עם ג’וד ופראן אנחנו מסודרים.

גם האלנד וגם אמבפה לא באמת ריאליים כרגע, אין להאלנד בכלל מה לדבר על עזיבה הוא רק הגיע וסביר להניח שבמינימום ישאר שם 3 עונות.
סעיף שחרור או לא סעיף שחרור כמו בפאריס לשייחים יש את השיטות שלהם להשאיר את השחקן מרוצה.
אמבפה אולי יוכל להגיע בסוף העונה הבאה אבל מסיבות ברורות אין מה לבנות על זה כרגע ואם זה יגיע זו תהיה תוספת מדהימה אבל תוספת.

ריאל צריכה חלוץ 9 חדש זה ברור ויש היצע ענק של חלוצים מעולים בשוק- אוסימן, גונזאלו ראמוס, ולאחוביץ, הויילנד מאטלאנטה ועוד.
אישית אני הולך עם הפורטוגלי שהוא הורסטילי מכולם ובגיל המתאים.

בבקשה תביא שמות של 2 מגינים שטובים ממנו באחד על אחד התקפי ושני מגינים שטובים ממנו באחד על אחד הגנתי. ואני לא מבקש שאותו מגן יהיה טוב ממנו גם התקפית וגם הגנתית, אתה יכול לרשום 4 שמות.

בקשר לקמאבינגה כמגן שמאלי שחלק כתבו שיש לו בעיות מיקום וסגירה וחוששים שסיטי ינצלו את הצד שלו, אז אני אישית ישבתי וחשבתי ואין מגן שמאלי בכל העולם שאעדיף על פני קמאבינגה, אבל הוא כל כך כקשר שחבל יהיה לבזבז אותו בעמדת המגן.

אתחיל ואומר קודם כל שפדה פשוט שחקן טוב באופן כללי. הוא יהיה טוב גם כחלוץ שני. זה לא אומר ששם ארצה שהוא ישחק.

הוא ממש לא ייכשל כמגן ימני לדעתי, ויהיה אפילו טוב מאוד. אבל עדיין אני חושב שזו לא תהיה העמדה הכי טובה שלו.
כתבתי בעבר ואחזור על כך שוב, בהנתן מצב הסגל הנוכחי שלנו, לא אתנגד לראות אותו משחק כמגן, אך זה לא בגלל שזו העמדה האופטימלית עבורו או כי הוא יהיה שחקן היסטורי בעמדה הזו, פשוט כי יש לנו הרבה קשרים איכותיים וחוסר במגנים כאלה.

לגבי מה שכתבתי על ה1 על 1 שלו, אסביר:
התקפית, היה מאוד קל לראות את ה1 על 1 שלו כששיחק קיצוני, ברגע שהוא קיבל כדור במשחק עומד מול שחקן הגנה הוא לא ניסה אפילו לעבור את המגן. פשוט אין לו את זה לצערי.
אם נסתכל רגע על הפריצות המפורסמות של פדה, הן כולן מגיעות מזיהוי חור במגרש ודהירה אליו. אין שם דריבל, אין שם זריזות. יש שם פשוט חוכמה, מהירות ועוצמות.

הגנתית, היתרון של פדה מגיע בלחץ שהוא מפעיל, ובעוצמות שהוא מביא איתו. תכונות אלה יעלמו מעמדת המגן, בו הוא יצטרך להיות הרבה יותר זהיר בהגנה.
אם גם נסתכל על היכולות ההגנתיות שלו, הוא ממש לא שחקן לא עביר. הוא מרבה להתקשות מול השחקנים הקטנים והזריזים. אלה בעיקר יהיו השחקנים נגדם יתמודד כמגן, ושם הוא יהיה חייב להיות בלתי עביר.

לכן כדי לנצל את העוצמות שלו, צריך לשים אותו בתפקיד אחורי יותר מהשלישיה הקדמית, ומעט קדמי יותר מהרביעיה ההגנתית.

אפילו לא נכנסתי פה לנושא הניסיון בעמדה, אני לא מדבר פה על שמירת קווי נבדל, סגירות אלכסוניות וכל הפעולות שגם מגן מנוסה מתקשה בהן.

לפעמים אני מתקשה לזכור שמדובר על שחקן ששיחק בלחץ 2 בקריירה שלו כמגן ימני, וגם בהם הוא ממש לא הרשים…
הוא גם מהיר, חזק, מוסר טוב, בועט טוב וחכם, ועדיין הוא לא היה קיצוני טוב.
זה מראה שצריך לצלול קצת יותר עמוק לתוך ההגדרות השונות לפני שישר מחפשים לשנות עמדה לאחד הקשרים הטובים בעולם.
אגב, בניגוד לוולוורדה, מראש טענתי שקאמבינגה כמגן שמאלי יהיה בינגו. הוא הרבה יותר טוב ב 1 על 1, גם הגנתית וגם התקפית, והכדרור ועצירות הכדור שלו רכות יותר וצמודות יותר לרגל. גם במקרה הזה אני מעדיף אותו כקשר, ועדיין לדעתי זה שידוך טוב הרבה יותר. אלה בדיוק התכונות שלדעתי חסרות לוולוורדה כמגן.

אמנם ONE (בשם מקור בספרד) אבל בדיוק היום הם מפרסמים כתבה שתומכת בטענות שלך.
אם כי אין שום אינדיקציה שהוא רוצה למדריד דווקא.

אם מישהו פה שעוקב אחרי דיווחים בספרד ויודע לאתר את המקור ואת רמת האמינות, אשמח.

יש כל הזמן דיווחים. צריך לדעת לסנן. אני עדיין לא שמח גם כשיש דיווחים שתומכים בתיאוריה שלי. לדעתי אם הוא יעזוב זה יהיה אלינו, הפרויקט שנבנה אצלינו באמת שמדהים. שלד צעיר עם שחקנים שלא התפשרו עליהם, פשוטו כמשמעו. רק צריך מגנים וחלוץ שישלימו את הפאזל.

מיותר לציין שאני שותף מלא להערכתך הרבה לאדוארדו. גם כמגן וכמובן שכקשר.
העניין הוא שמצב השוק לגבי מגנים שמאליים רע מאוד ולגבי קשרים טוב בהרבה.
באיזו סיטואציה כן היית חושב שנכון להשאיר אותו בעמדה הזאת?

אני חייב לציין שבמקרה הזה אני הולך חזק עם הרגש, אני אוהב מאוד את קמאבינגה עוד לפני שהגיע אלינו, לדעתי יכול להפוך לקשר הטוב בעולם לעשור קדימה ולכן לא רוצה ש’‘יבזבז’’ דקות בתפקיד המגן.
יש את המגן החדש שהחתמנו בחזרה, יש את אלאבה, יש את נאצ’ו שיכול לחלטר שם ואפילו אעדיף שמנדי ישחק מגן אם זה אומר שקמא עובר לקישור.
עם מאמן חדש עם כדורגל מודרני ועם קמאבינגה שמקבל דקות בקישור ומשפר את המשחק שלו בשליש האחרון הוא יהפוך למפלצת.

יש משחקים שאני אעדיף את קמאבינגה כמגן, כמו בהתמודדות מול סיטי, אבל רוב הדקות שלו חייבות להיות בעמדת הקשר.

טוב רק אתמול אמרתי שאני לא חוגג את ההגעה של בלינגהאם אבל פאק איט. לא התרגשתי ככה מהגעה אפשרית של שחקן מאז בייל. עד שהתפוצץ הסיפור של אמבפה זה היה יותר מתח והתעללות נפשית מאשר התרגשות.

סתם כי ממש היה בא לי השוויתי נתונים מאתר rbref שאני אוהב לחטט בו. השוויתי בין פדה פדרי ובלינגהאם, אולי שלושת הקשרים הצעירים הטובים ביותר בעולם. מדהים שפדה למרות המשברים האישיים שעבר והעובדה שהוא משחק יום אחר באגף יום אחד אחורי יום קשר ולפעמים גם תפקידים שהם לא זה ולא זה, עדיין מצליח להעמיד מספרים שמתחרים בשניים האלה. למרות זאת הוא הרבה יותר מבוגר מהם, ב4 שנים מפדרי ו5 מבלינגהאם.

כמובן שהשוויתי גם את השחקנים היותר דפנסיביים.

גאבי אמנם משחק בעמדות יותר התקפיות אבל הוא בעיקר מתנפל על שחקנים ולא מושלם כמו השלישייה העליונה אז הכנסתי אותו למשוואה הזאת.
קמא משחק הרבה שלא בעמדתו וגם לו אין המשכיות מה שקצת משפיע על הסטטיסטיקות שלו. כשהוא כן מגיע לשליש האחרון הוא כן עושה דברים יפים.

במבחן העין לדעתי פדרי היחיד שנכנס לסגל הקישור שלנו. זה צמוד צמוד בינו לבין פדה. אני חושב שזה מאוד תלוי בסגנון המשחק של הקבוצה. לסגנון שהוא יותר מה שבארסה מכוונת אליו פדרי עדיף, אבל לסגנון הפיזי והמודרני שאנחנו מסגלים לעצמינו פדה עדיף, אם רק יתחיל לגלות יותר יציבות. פדרי גם נפצע כל עונה לכמה חודשים שגם את זה צריך לקחת בחשבון.

יש לך דרך מעניינת להתרגש מדברים, סנטיאגו.

אתה בטח מתכוון ''אולי שלושת הקשרים הצעירים הטובים בעולם אחרי קמאבינגה"

קמאבינגה ואז השאר, יש לו את העוצמות והאתלטיות וגם את הטכניקה והביטחון, ראיית משחק, צעד ראשון קטלני, משחק לעומק, רק לשפר את קבלת ההחלטות בשליש האחרון ויש לנו פטריק ויירה חדש.

מבחינתי אני לוקח את קמאבינגה ופדה על פני פדרי כל יום וכל משחק.

כמו שאתה אומר קמא צריך לשפר את המשחק שלו בשליש האחרון, ולכן הוא לא בדיון הזה. אני השוויתי בין השחקנים כאן ועכשיו. גם בלינגהאם וגם קמא צעירים מאוד ועדיין יכולים להשתפר נוכח היכולות שלהם. קמא הוכיח שיש לו את כל הסט, רק שיעשה את זה בפועל. לצערינו אין לו את ההזדמנויות להוכיח מכיוון שקרלו תקע אותו באגף.

זאת הסיבה היחידה.
אבל גם באגף כמגן רואים פעולות התקפיות טובות שלו, אם זאת תנועה נכונה ולזהות שטח פנוי ומסוכן, או לעבור שחקנים כאילו הם לא שם.מסירות עומק מצויינות לויני וגם לבנזמה, יודע להפעיל את ויני הכי טוב מכולם, יותר טוב בזה גם מקרוס, והיכולת שלו עם הטכניקה והזריזות רגליים לקחת כדור ובקלות לשבור קווי הגנה עם כדרור מהיר זה ברמה הכי גבוה שיש, אצלנו ראינו זאת רק ממודריץ’ עד גיל 33 בערך.

בלינגהאם שחקן עם יכולות התקפיות אדירות, יודע גם להניע כדור ולנהל משחק ברמה הגבוה, אבל ממה שראיתי הוא יחסית עצלן, לא טוני קרוס מול החטאפות אבל לא קרוב לקמא ופדה מבחינת עבודה שחורה או טקטית, יכול להיות בגלל שהוא השחקן הכי טוב בדורטמונד הוא מרשה לעצמו, אצלנו זה לא יתקבל בברכה, גם לא בפורום הקטן שלנו. בנוסף הוא חייב עדיין להוכיח את עצמו בקבוצה ענקית מול קבוצות שיבואו לסגור להתבנקר ולתת מכות, חשוב מאוד שהוא יביא את אותן האיכויות גם במשחק עומד וצפוף.