דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

כבר ראינו מלא הודעות “הכל סגור”, כשתראו אותו בועט כדורים ליציע בברנבאו לובש חולצה לבנה נדבר.

אם זה באמת יקרה, אני מקווה שבמחיר הנכון ולא להשתגע עליו/לשבור היררכיות שכר במועדון עבורו.

לעניין העומס בקישור, מודריץ’ שנה הבאה כבר יהיה בעיקר מורה רוחני.
סבאיוס יכול לעבור לפרק הבא בקריירה, אני חושב שאתמול ראינו שהוא צריך שישחקו סביבו שחקנים מצויינים כדי שהוא יעלה את הרמה, לא הרכב שני.
הוא לא מסוג השחקנים שיסחוב קבוצה, בטח לא ריאל מדריד, אז נסתדר עם פדה, קמא, צ’ומה, קרוס, ג’וד (אם יגיע) וחיזוקים מהמילואים שעדיין אין להם קיצורים.

אבל מסכים שחלוץ ומגן ימני דחוף הרבה יותר.

אני מנחש שהרבה מזה תלוי בזהות המאמן אצלכם בעונה הבאה. אם זה אנצ’לוטי - לא בטוח שאתה צודק.

כן, אבל…כל עוד אין קטסטרופה, עדיין ברוב העונה המצב הצפוי הוא שרוב הקשרים כשירים. בכל מקרה צריך לנהל איזושהי היררכיה של מי 3-4 הקשרים הבכירים שאמורים לפתוח בכל משחק חשוב, כל עוד הם כשירים ולא מושעים, ומי אלו שנהנים מהשאריות של משחקים מול אלמריה/ואידוליד וכו’. לך תעשה את זה עם קרוס, מודריץ’, בלינגהאם, קמאבינגה, ואלוורדה, וטשואמני. עם תוספת של סבאיוס למשחקי גביע וגארבג’ טיים.

מודריץ’ וקרוס לא שיקול פה, הם גם ככה בפרפורי גסיסה וכמות הדקות שלהם תרד משמעותית.
בהתחשב בפציעות ובכמות המשחקים שיש בעונה, רוטציה בין ארבעת הצעירים על שלושת העמדות הגיונית לחלוטין. במיוחד כשפדה וקמבינגה בוודאי יחלטרו בעמדות נוספות לעת צורך.

לטעמי זו רכישה פסיכית, פוטנציאלית קישור שיכול לשלוט באירופה 10 שנים לפחות. אגב סבאיוס כגיבוי זה מצויין, מקווה שיישאר.

זה מאוד פשוט, זה קמאבינגה והשאר.

סבאיוס בטוח לא יחתום על חוזה חדש אם בלינגהאם מגיע, והגיע הזמן שמודריץ’ יעשה איזה 100 מיליון יורו בעונות פרישה במדינת נפט.

צ’ומה, פדה, קמא וג’וד(מגיע כבר עם שם קצר ככה שהוא מיד ישתלב), מי שטוב ישלים קישור שכבר כולל את קמא.

לדעתי פרז שוב יתקמצן על חלוץ ויחכה להאלאנד/אמבפה ב 24, מה שיאפשר יהלום בקישור עם בלינגהאם מתחת לחלוצים.

קרוס יהיה שם מתי שצריך.

זה בדיוק העניין - מה שברור לך, או לסנטיאגו, או לי, לא ממש רלוונטי. השאלה היא לא איך אתה תנהל את הסגל ואת ההיררכיה עם 6-7 קשרים על 3 עמדות, אלא איך אנצ’לוטי/המאמן הבא יעשה את זה. ואם זה האיטלקי - לא בטוח שמודריץ’ פורש לחוות נפט כל כך מהר.

לא יודע איך לא הבנתם את זה עדיין.

בין אם תאהבו את זה ובין אם לא, יש כבר חלוץ.
החלוץ זה אנדריק.
הוא מגיע בתום העונה הבאה והתזמון כביכול מושלם על מנת להחליף את בנזמה.

אם אנצ’לוטי ממשיך אז בלינגהאם ישחק מגן ימני, קמאבינגה ימשיך מגן שמאלי ופדה קיצוני כדי שאפשר יהיה להמשיך עם הקישור הרענן שלו המורכב מקרוס ומודריץ’.

לצערי אתה צודק וזה אומר שעונה הבאה אנחנו נצטרך להסתדר ברובה בלי חלוץ

בעולם הפנטזיות:

קורטואה.
אלאבה,רודיגר,מיליטאו.
קמאבינגה,צואמני,בלינגהאם,פדה.
ויניסיוס,בנזמה,רודריגו.

במוח של קרלו:

קורטואה.
מנדי,אלאבה,מיליטאו,קרבחאל.
בלינגהאם,קרוס(קשר אחורי),מודריץ.
ויניסיוס,בנזמה,פדה.

וואו. אני חייב לציין שזה הרכב מפחיד. אין סיכוי לעצור רביעיית קישור כזו, שגם תיתן גיבוי מעולה להגנה וגם תהווה כוח התקפי מצויין.

אני כבר ציינתי שאני מעדיף שבלינגהאם לא יגיע, אבל אם הוא יגיע אז יש קבוצה אחת שדווקא מצליחה לשלב את כל השחקנים שלה בצורה יפה מאוד — וזאת מנצ׳סטר סיטי. אם הם יכולים אז גם אנחנו.

אבל בשביל זה צריך מאמן שיידע לחלק דקות ולעשות רוטציות, ככה לא יהיו שחקנים שירגישו מתוסכלים. הולכים על כל המסגרות ובלי תירוצים. הפעם האחרונה שדבר כזה קרה היה עם מוריניו שהצליח לנהל יופי של קבוצה ורוטציות ואם אתם זוכרים לפחות אז למוריניו הייתה דרישה שעל כל עמדה יתחרו 2 שחקנים.

הדבר שהכי חסר לנו בשנים האחרונות זה עומק. אז שוב, בעיקרון אני לא בעד לצרף את בלינגהאם כי אני מאמין בשלישייה הצעירה פלוס סבאיוס כמחליף פלוס טוני-מודריץ כגיבוי, אבל אם זה קורה זה חייב להיות בצוותא עם מאמן שחושב מחוץ לקופסא.

מה לא מובן שזאת התכנית?
לא קונים מגן ימני כדי שקרבאחל יפצע שוב ונאלתר שם עם קשר, בצד שמאל זה עבד! הגענו לחצי גמר האלופות!

עכשיו עם בלינגהאם יהיה לנו את האפשרות לרוטציה שמשחק הוא מגן ימני ופדה קיצוני ומשחק להפך
ככה טשואמני ישחק על בסיס קבוע עם קישור שלו קרוס ומודריץ

האס מדווח שקיים סיכום עקרוני בין ריאל לדורטמונד, והוא קרוב מאוד.
מה שכמובן אומר שאין סיכוי שריאל ודורטמונד יגיעו להסכם ושהוא רחוק מתמיד.

אני חושב שזה מאוד רחוק. מבדיקה זריזה אנדריק כבש העונה 3 שערים באלף דקות, בברזיל. רחוק מאוד מלהיות מובטח לו החלוץ המרכזי כך שלא נעשה רכש בגללו.
הוא יגיע כמו עוד ילד ברזילאי לקסטייה וכמובן שהכיוון יהיה לבוגרת אבל כמו שראינו כמו במקרה רינייר למשל זה לא מובטח.
בקיצור יש לו עוד דרך לא קצרה לעבור עד שזה יקרה

אנדריק עלה הון תועפות, 72 מיליון יורו. כמעט כמו טשואמני ויותר מפי 2 מאשר רינייר שעלה 30 מיליון. כל זה בנוסף לכל הטרפת שיש סביבו.

הוא לא בא לקסטיליה, אני בטוח.

הכסף פחות רלוונטי, הוא השקעה וכמו בכל השקעה יש מימד של סיכון. כרגע, הוא מאוד רחוק מחלוץ פותח בריאל מדריד. שוב שלושה שערים באלף דקות בברזיל. על דבר כזה אתה לא יכול לבנות ברמה של לשנות את תוכניות הרכש בשבילו. לא כשאתה ריאל מדריד.

זה הרכב נחמד ומפתה אבל צריך חתיכת מאמן כדי לגרום לזה לקרות. עזוב אנצ׳לוטי, יש אולי חמישה מאמנים בליגות הגדולות שמיישמים שיטות עם 3 בהגנה (עם דגש על 3 ולא 5).

בצד החיובי- אלונסו אחד מהם🙃

רק לציין משהו חשוב- הנתונים האלה ספציפית בטרנספרמרקט ממש לא מספרים את כל התמונה.
בסוף העונה שעברה בברזיל אנדריק עלה לבוגרים ולקח לו באמת 6-7 משחקים להיכנס לקצב, העונה הוא כבר כבש 3 פעמים ובישל ב4-5 משחקים ונראה טוב מאד, ילד בן 16 שמשחק באלופת ברזיל כן?
אין באמת לדעת לאן הדברים יתפתחו אבל כרגע על פי כל הפרשנים בברזיל והנתונים עצמם הוא עוד יותר מרשים וכשרוני ממה שהיו ויניסיוס ורודריגו בגילו.

לא שזה אומר שריאל צריכה לחכות לו כי בכל מקרה כמו שני האחרים סביר להניח שתהיה לו עונה או 2 להיכנס לקצב האירופי, ריאל חייבת חלוץ נוסף והאמת שזה די מעודד שקרלו אמר את זה לפני כמה ימים.

מארקה מדווח שבלינגהם דחה את סיטי ואת ליברפול שהציעו לו הרבה יותר כסף כדי לשחק בריאל.
עוד אומרים שלא הכל סגור עם דורטמונד. הם דורשים 140 מיליון, ריאל מציעה בין 100 לבין 120.
החוזה יהיה ל 6 שנים עד 2029.

אוקיי, תודה על ההבהרה, כמו שאמרתי עשיתי רק בדיקה קצרה ואכן הנתונים מטרנספרמרקט.

בכל מקרה אני עדיין חולם על הלאנד ב2024. אני ממש רוצה להאמין שהוא לא סתם התעקש על סעיף השחרור בחוזה שלו. סיטי כבר תהיה קבוצה עם הרבה מאוד כוכבים מתבגרים ואולי יהיה לנו סיכוי לסחוב אותו.

נראה לי שפורסם שהוא חתם על אחד חדש שמבטל את סעיף היציאה (שגם לא ברור אם קיים ואיך), לא?!

לא יודע איך לאכול את ההחתמה המתקרבת של בלינגהאם, בגלל ההתעניינות ראיתי מספר משחקים של דורטמונד. באף משחק הוא לא הרשים, במיוחד מול באיירן. אפילו בסרטוני יוטיוב הוא לא כזה מרשים.

העדפתי שחקנים עם אוריינטציה הגנתית כמו בארלה/ברנרדו אך כנראה ההנהלה סגורה עליו.

מאוד מקווה שלא יהיה לנו מקרה פוגבה/ דלה אלי/סאנצ’ו או שעוד יותר גרוע, יבנו עליו כחלוץ מדומה/מחליף לבנזמה בעתיד.