דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זידאן מאמן ברמה גבוהה. נקודות החוזקה העיקריות שלו הן היכולת שלו להתכונן היטב למשחקים מסוימים וכמובן היכולת לנהל חדר הלבשה.

הכדורגל בזמנו היה אפרורי. אפילו בעונת הדאבל לא שיחקנו כדורגל יפה. יכול מאוד להיות שזה היה קשור בחומר השחקנים וכעת זה יראה אחרת. להערכתי זה לא יהיה שונה מדי.
כך או כך הבעיה שלי עם חזרתו של זידאן קשורה בעיקר ברצון לראות דם חדש על הקווים. בעשור האחרון ריאל מדריד לא יודעת לשחרר מהאקסים שלה. צריך להמשיך הלאה. להתחיל פרק חדש באמת.
בלי היכרויות מוקדמות עם חלק מהשחקנים.
גם לזידאן אני מאחל זאת. שימשיך הלאה לאתגר הבא.

אין לי שום בעיה שזידאן שאני מאד אוהב ומעריך יחזור כמו שאין לי שום בעיה שקרלו יסחוב עוד שנה ושאלונסו יגיע להחליף אותו עונה אחר כך.
כך או כך, כל מאמן שיגיע לפה יצטרך רכש וההצלחה שלו תקום ותיפול על הסגל שיבנה.
אפשר לבקר את המשחק המשעמם של זיזו (כמו גם את קרלו של העונה) אבל שניהם בשום אופן הם לא הסיבה שהסגל מוגבל, אנצ’לוטי כמו שפורסם לא פעם רצה מגן ימני ושחקן התקפה ונענה בשלילה וזידאן ככל הנראה עזב בקדנציה השניה כי כנראה גם לא קיבל את מה שביקש, אני מאמין שדברים על המגרש היו נראים אחרת אם היו מקבלים את מה שביקשו.

אין לי ספק שאנחנו יכולים להיראות הרבה יותר טוב עם אנצ’לוטי וגם עם זידאן, אלונסו או אפילו ראול, רק תנו למאמנים שמגיעים מגנים ראויים, חלוץ מחליף וכו ויהיה בסדר.
הקבוצה של אנצ’לוטי ב2014 ו2015 שיחקה כדורגל נהדר וגם זו של זידאן ב2017, מאמן בסופו של דבר תלוי בסגל ובשחקנים שיש לו.

הדיון הזה חוזר על עצמו יותר מידי אז אני אנסה לתקוף אותו מכיוון אחר.

מה זה אומר בדיוק מאמן שמפתח שחקנים?
איזה מאמן אתם מכירים שמפתח שחקנים, את מי הוא פיתח ומה זה אומר?
(מניח שהתשובה תהיה פפ וסטארלינג למשל אבל גם פה פפ מפתח תכונות מסויימות אצל שחקנים כדי שיתאימו לשיטת המשחק שלו וגם שם, האם פפ עושה קסמים או אימונים טקטיים שלאחרים אין או שיש שחקנים מסויימים שהשיטת משחק שלו מחמיאה להם יותר , ע"ע פדרו או פרמיני עם קלופ)

למה אנחנו בתור אוהדים יהירים מספיק כדי להגיע למסקנות נחרצות כשאנחנו מודעים לאולי 1% ממה שעובר על שחקן, צוות האימון והקריירה שלו?

הרי מה שהוכח פה בדיון זה בעיקר שכל אחד יכול לקחת אנקדוטות שונות ולספח אותן לצד שלו.

מה שמוביל אותי להגדרה הנכונה לדעתי של מה שאתם מדברים עליו וזה “קידום שחקנים”.
אין לנו דרך לדעת על מה ואיך עובדים עם שחקנים צעירים ועל כן המרכיב העיקרי פה הוא כמה הזדמנויות או אופציות לקידום נותן המאמן לשחקן צעיר.

עכשיו אם השוואה בין קרלו לזידאן עסקינן? אני לא רואה הבדל ענק מבחינתם בקידום צעירים

אחרי 4 עונות כולנו כבר מכירים את אנצ’לוטי, כמה דקות אתם חושבים שקמא היה מקבל בקישור העונה אם קסאמירו לא עוזב בדקה ה90?

כמה מיליטאו היה משחק אצלו בלם אם היה לקרלו בקבוצה את ראמוס וווראן?

אם התשובה שלך היא “הרבה” אז תרשה לי ידידי התאורטי לבשר לך שאתה חי בסרט.

בקיצור יש יותר מידי משתנים ורובם בכלל נסתרים מאיתנו ובכל זאת כל אחד רואה פה ושם משתנים שתומכים בצד שלו ומקבל איזו הרגשה כללית שהצדק איתו.

מבחינת כדורגל נטו אני מעדיף את זידאן על אנצלוטי ומעדיף מאמן טרי ואת ההימור (נאגלסמן, ראול, אלונסו) על זידאן.

אי אפשר להתווכח עם הרקורד אבל הכדורגל של זידאן משמים ברמות, לא הכדורגל שריאל מדריד צריכה לשחק.

את אותו נושא אפשר להקביל גם להצלחה של קבוצה ולא של שחקן.

כמו שאנחנו לא יודעים אם ההבדל בהצלחה של ויני בין זידאן לקרלו הוא באמת המאמן, אנחנו גם לא יודעים אם ההבדל בהצלחה של הקבוצה בין זידאן לבניטז היא באמת רק המאמן.

אז כאוהדים אנחנו פשוט יכולים להניח שלשינויים הללו יש השפעה כלשהי ולכן נותנים קרדיט לאחראי על השינוי.

אחרת הרי כל הדיונים שלנו פה מיותרים, הרי יש כל כך הרבה משתנים שאנחנו לא לוקחים בחשבון, מספיק שהיריבות יבואו ביום קצת יותר טוב נגדינו כדי שההישגים שלנו ייפגעו, ואנחנו בחיים לא בודקים את זה (ובצדק).

אני רק דורש הוגנות בביקורת. אם זידאן מקבל קרדיט על דברים שקרו בזמן שאימן כשלא ידוע באמת מהי מידת ההשפעה שלו עליהם, מדוע שקרלו לא יהנה מאותו קרדיט בדיוק?

אני לא חושב שמתנגדי זידאן פה עומדים עם שלטים של אנצ’לוטי…

אנחנו פשוט שמים את הקלפים על השולחן וטוענים שלזידאן יש המון מגבלות, שאנשים פה מתעלמים מהם.
בחייאת, להחשיב את זידאן כהצלחה בפיתוח צעירים זה פשוט עלבון לאינטליגנציה שלנו.

זידאן מאמן נהדר, הוא מאמן נוקאאוט מבריק, טקטיקן בחסד עליון ומנהל אגו בצורה מושלמת. אבל צר לי, הוא פשוט לא מצליח לגרום לצעירים לקפיצת מדרגה ברמתם.

אגב, כתבתי גם לא פעם שהיום זידאן יהיה מתאים יותר מאז. היום אחרי שהשחקנים שרצינו שיפרצו פרצו וצריך רכש חדש שישתלב פה.

בשום שלב הטענה שלי לא הייתה שזידאן גרוע, רק טענה ללמה הוא לא התאים בקדנציה השניה שלו. גיביתי את זה במספרים, בתארים, בשיפור של הקבוצה (כשזידאן עזב דיברנו על כך שאנחנו קבוצה שלא שווה כלום ועכשיו אנשים מדברים עלינו כבין הפייבוריטים לזכיה באלופות, מה זה אם לא שיפור?)

אני לא הולך לספור לזידאן פה את הכשלונות. מקווה שהוא למד. זה לא ישנה את העובדה שבפיתוח הצעירים עד כה הוא פשוט נכשל, ובכללי הקדנציה השניה שלו גרועה מאוד ואנצ’לוטי הוציא מהקבוצה הזו הרבה יותר…

מאמן שמפתח שחקנים(צעירים) זה מאמן שמאמין בצעיר מסויים ונותן לו דקות קריטיות להתפתחות שלו, גם אם הצעיר לא יציב ולפעמים לא טוב ומאכזב ממשיכים להאמין בו ולתת לו דקות, זידאן עשה זאת עם ויני ורודריגו(וגם פדה), נתן להם המון דקות על חשבון שחקנים ותיקים ומוכחים, שנתיים ברצף זידאן האמין ונתן קרדיט לויני.
אנצ’לוטי קיבל את ויני ומיליטאו כשחקני הרכב פותח ליגיטימיים, את רודריגו כשחקן סגל בכיר, מה אנצ’לוטי עשה ? הוריד את ויני לספסל ולא ספר את רודריגו, למזלו בייל והזאר נפצעו וויני היה חייב לשחק והתפוצץ, עם פתיחת עונה סבירה מינוס של הזאר ויני היה מיובש.
איך אני יודע ?
תראה מה קרה עם קמא עד עכשיו, זה שחקן שהגיע כשחקן עם 2 עונות מלאות בקבוצת בוגרים בליגה מקצוענית בכירה באירופה וכמעט ולא ראה דקות בריאל עד שכל המגנים השמאליים נפצעו וקרלו נזכר שדשאן השתמש בקמא בכמגן שמאלי בנבחרת, אם מנדי ואלאבה לא נפצעים היו מדברים כאן עדיין כמה קמא זה “קשר צעיר שלוקה בקבלת החלטות עם הכדור וסגירות לא נכונות”, במקום זה כולם מתלהבים כמה ענק הילד הזה ודורשים שישחק כקשר פותח.
מישהו כאן באמת מאמין שאנצ’לוטי היה נותן דקות ומאמין בויני כמו זידאן אם היה מגיע אז במקום זידאן ? היה מייבש אותו על הספסל ולא נותן לו דקה כמו הוא עושה עם כל הצעירים שמאמנים אחרים לא נתנו להם כבר דקות(ואת רודריגו בכלל היה לא סופר כשחקן סגל).

ופתאום באים ומספרים לי שאנצ’לוטי מקדם צעירים ומביאים את טראנספרמרקט כהוכחה למשהו :man_facepalming:t3:

ההרכב השני באליפות של זידאן שיחק כדורגל מצויין ומהנה עם המון כדורגל של צירופי מסירות, ההרכב של איסקו, מוראטה, חאמס ואם אני לא טועה גם אסנסיו, זידאן מתאים את הכדורגל שלו לסגל הקיים כדי לזכות בכמה שיותר תארים, עם צ’ומה, קמא, פדה, רודריגו וויני בהתקפה ומילטאו ורודיגר בהגנה אני מאמין שישחק כדורגל סופר מהיר.

אני לא יודע איזה מאמן מפתח צעירים. אני כן יודע שאצל זידאן לוקאס היה לפני רודריגו בהיררכיה בהתקפה, מיליטאו בלם רביעי, פדה קשר אחורי מחליף, אודוגר וסבאיוס מחוקים ו-ויניסיוס שיחק כמו הצרות שלי(וממה שאני זוכר רק בגלל שהאזר היה פצוע כמעט כל העונה). זה אחרי שטחנו מים מספיק על כל היוביצ’ים, יורנטיים והחקימים שנדחקו החוצה בתקופתו. על כדורגל הבלהות אין טעם להרחיב.

אני לא אוהב את אנצ’לוטי (בכלל) אבל מישהו כאן באמת מאמין ששחקן כמו קמבאינגה מקבל טאבו בהרכב אצל זיזו?

בעיני היחיד שמגיע לזידאן קרדיט עליו הוא אסנסיו וגם איתו עד לעונת הפריצה, כולנו תפסנו את הראש איך הוא ביציע ולוקאס בהרכב. בכלל, הדבר שהוא באמת מצטיין בו זה לקחת שחקנים בינוניים ולתת להם תכלית. מריאנו ולוקאס שחקנים שלא הייתי לוקח ללבאנטה ונתנו תפוקה טובה תחתיו וגם אפשר לטעון דבר דומה על כל הקובאיצ’יצ’ים.

מה שיותר מעניין בעיני זה האם ב2023, כשאין כמעט צעירים בוסר במועדון(אפילו אריבאס בן 21 עם 100+ משחקים בקריירה) זידאן כן יוכל להראות שהקדנציה הקודמת הייתה מכורח הנסיבות ולא מדובר במאמן עם הרבה תחת ומעט כדורגל. אני עדיין מעדיף אותו על אנצ’לוטי שלכל קבוצה שלו יש תוקף של שנתיים גג והסגל כרגע הרבה יותר דומה למצב ב2015 מאשר ב2019.

גם אם זה ייכשל לפחות מדובר במשיכת זמן אופטימלית לכל הצדדים. במדריד מרוויחים עוד כמה שנים של ניסיון לאחד היורשים הפוטנציאילים( ראול, אלונסו, ארבלואה) וזידאן ימצא עיסוק עד למונדיאל הבא והעזיבה המיוחלת של דשאן.

קודם כל, אתקן את הנתונים השגויים שאתה “בטעות” מביא.

ויניסיוס השתלט על העמדה לאחר שני מחזורים, כלומר בסוף אוגוסט. הזאר לא היה זמין לראשונה בסוף אוקטובר.
הוא השתלט על אגף שמאל, אז הפציעה של בייל פחות רלוונטית.
אגב זה הכי אירוני בעולם שאתה מנסה לטעון שקרלו נותן לו דקות בגלל הפציעה של הזאר כשזו בדיוק הסיבה שזידאן נתן לו דקות עונה קודם לכן, אך בדקות האלה אתה מתגאה בזידאן. עכשיו אפילו גילית שקרלו לא נתן לו בגלל זה, אבל עונה שעברה החלטתי לבדוק ויש קורלציה כמעט מושלמת בין הדקות של ויניסיוס לפציעות של הזאר.

אני אסתכל תחילה על ההסבר שלך למונח “מפתח צעירים”:

לנסות לקדם שחקן זה בהחלט מכובד, אך לא הופך אותו למצליח בתחום, כמו שלנסות לשבור את שיא העולם לא הופך אותי לשיאן.

עכשיו אביא את ההסבר שלי למונח “מפתח צעירים”:
מאמן שתחתיו הצעירים מתפתחים.

כמה פשוט ההסבר כשלא מנסים להתחכם ו"לאנוס" את ההגדרה ככה שתתאים לזידאן, אה?

לגבי טרנספרמרקט, זה אתר של סטטיסטיקות בכדורגל. לא מבין מה הבעיה בנתונים שנמצאים בו? אתה מדבר עליו כאילו ציטתי דעה של אבי נימני ולא הבאתי אשכרה נתונים.
עזוב, תגיד לי אתה איך אתה מצפה ממני לגבות את הטענה שלי לפיה ויניסיוס התקדם תחת קרלו ולא התקדם תחת זידאן.

יותר מזה, אני טענתי בעצמי את כל המגבלות של הטיעון שלי. אמרתי שמקרה יחיד זה מקרי ולא מייצג. בגלל זה כל הטיעון שלי כנגד זידאן בנושא הקידום צעירים מבוסס על שחקנים רבים.
אתה מנסה להוציא את העוקץ מהטיעון שלי בכך שאתה הופך אותו לפרטני. אבל בגלל זה הטיעון שלי מההתחלה דיבר על הכמויות של הכשלונות של זידאן בנושא הפיתוח צעירים. היחיד שהצליח תחתיו הוא פדה, וגם הוא הצליח יותר אחרי הגעת קרלו…

לא יודע. אולי כן ואולי לא.
מה שבטוח זה שאנצ’לוטי הצליח וזידאן לא.

הטיעון שלי מעולם לא היה שאנצ’לוטי גדול. הוא תמיד היה שאנצ’לוטי מראה כמה זידאן לא היה האיש המתאים באותו זמן.
אני מביא את אנצ’לוטי כדוגמה כי הוא המאמן שהגיע אחרי זידאן למצב כמעט זהה והשיג תוצאות שונות לחלוטין.
זה זהה לזידאן מול בניטז. שבגלל המצב הזהה קל מאוד לראות את ההשפעה של זידאן על הקבוצה.

אני מעולם לא הפכתי את קרלו כמאסטר פיתוח הצעירים. הוא מאמן מאוד מקובע שאשמח שיעזוב בסוף העונה. אבל את שלו הוא עשה בקדנציה הזו ומגיע לו כבוד, בטח בהשוואה לקדנציה השניה של זידאן בה כל הצעירים שלנו לא עשו דבר במשך שנתיים וחצי.

לא אומר שלא היה כדורגל יפה בכלל, בהחלט היה. זידאן הוא מאמן ״פסימי״ באופיו, לא המאמן שיבנה פה קבוצת התקפה מבריקה ותוססת. גם קרלו לא כזה כי הוא כבר מיושן מדי ועדיין אעדיף כדורגל שלו מאשר זידאן.

לא אתבאס אם זידאן יחזור כי האיש מוכח ברמות הכי גבוהות שיש, מכיר את המועדון כמו כף ידו ואין עוד אף מאמן בעולם ששחקנים מכבדים אותו כל כך, גם בגלל ההיסטוריה וגם כי הוא כנראה עדיין משחיל אותם בקלות ברונדו באימון.

אם נגזר עלינו להחתים רק שחקן אחד נוסף הקיץ (אחרי פראן גרסיה שכבר הוחתם) מי הייתם רוצים שזה יהיה?
חוץ מאמבפה והלאנד שאפילו לפנטז עליהם כבר אי אפשר.

איזה שחקן ספציפי ישדרג אותנו ברמה המקסימלית?

מבחינת יכולת ופוטנציאל בלינגהאם הוא השחקן הכי איכותי בשוק. הבעיה שדווקא העמדה שלו די מסודרת עבורנו. הוא תוספת כח, אבל פחות ישדרג אותנו משחקן ברמה עולמית בעמדות נחוצות יותר כמו כנף ימין, מגן ימני או חלוץ.

בלינגהאם או ריס ג’יימס? אוסימן על חשבון בלינגהאם?
כנראה שלא הייתי מוותר על בלינגהאם. אין שמות יותר מדי מלהיבים לעמדות הנדרשות עבורנו.

התקווה הגדולה שלי היא שדרוג בעמדת המאמן…

אם זה שחקן אחד ויחיד אז שיהיה בלינגהאם, בהנחה שאי אפשר להביא את דה בריינה וכבר פסלת את אמבפה והאלאנד.
אפשר לשחק איתו מעל דאבל פיבוט או בראש היהלום ב 4312 ויביא שערים מהקישור.

אבל אנחנו לא מוגבלים לשחקן אחד, אז בלינגהאם לא יהיה בראש הרשימה שלי.

רק חלוץ.
אוסימן אופציה מעולה. ראמוס הזה אם שווה משהו באמת.
אבל חייב חלוץ.

אם מוגבלים לשחקן אחד אז מגן ימני. קאנסלו או קייל ווקר.

לדעתי יש מצב שתהיה סאגה עם אמבפה גם השנה

אתה באמת מאמין שמגן ימני כלשהו ישדרג אותנו יותר מבלינגהאם?

כן.
אלא אם בלינגהאם יגרום להסטה של פדה להיות מגן ימני.

מבין שחקני ההרכב המועדף על אנצ’לוטי כשכולם כשירים, קרבחאל הוא החוליה הכי חלשה העונה בליגה.
ולא שאין לו תחרות. מנדי זוועה כשהוא כשיר, אלאבה לא בעניינים. רודיגר לא יציב. מודריץ’ משחק כמו בן 37 עם הבלחה פה ושם. בנזמה עם 11 שערי שדה בליגה. רק הפנדלים גורמים לו להתקרב ללבנדובסקי שלא כבש אף פנדל.

הפעם האחרונה שהשקענו בגדול הייתה בקיץ 2019. השקיעו אז 355 מיליון יורו שרובם הגדול ירדו לטמיון.
הזאר 115 מיליון, יוביץ’ 63, מנדי 48, רינייר 30.
רק עם מיליטאו (50) ורודריגו (45) פגענו באותו קיץ.

לא יודע כמה כסף יש לנו בקופה. אם רצינו להציע 180 מיליון על אמבפה אז צריך להיות לנו מספיק כסף לרכש. חייבים הקיץ לפתוח את הכיס ולהביא רכש נקודתי ואיכותי.

מגן ימני חובה.
חלוץ להרכב גם. בנזמה לא נהיה יותר צעיר, במקום להביא גיבוי עדיף כבר להביא חלוץ להרכב ושבנזמה יהיה הגיבוי. אם לא מוצאים חלוץ טוב אפשר להתפשר על רכש של חלוץ מחליף ולסחוב עוד עונה עם בנזמה.

שחקן התקפה כנף ימין. רודריגו מספיק טוב כדי לפתוח בעמדה הזאת למרות שהיא לא האידיאלית עבורו. צריך תחרות לעמדה הזאת ואסנסיו הוא ממש לא התשובה. במשחקים מול יריבות קשות הוא מתגלה כלא אפקטיבי בתור שחקן הרכב. יש לו מה לתרום מהספסל אבל זה מעט מדי. רוב הפעמים הוא נראה כמו אתמול מול סוסיאדד.

חיזוקים לשלוש העמדות האלה הם בגדר חובה. פראן גרסיה כבר הוחתם לעמדת המגן השמאלי.

אם רוצים להחתים את בלינגהאם חייבים להיפרד לפחות משניים מבין מודריץ’, קרוס וסבאיוס. גם ככה יש עומס בקישור.

גדל בקסטיליה דור מוכשר של שחקנים שיכול להשלים את הסגל ולעבות את הספסל. אריבאס, אלבארו, ניקו פז ועוד כמה. אפשר לרענן את הסגל עם כמה צעירים שיתפסו את המקום של הזאר, מריאנו, אודריוסולה, ואייחו ואפילו לוקאס, סבאיוס ואסנסיו.

אבל המהלך הכי חשוב שצריך לבצע הקיץ - החתמת מאמן חדש. עם אנצ’לוטי יש לנו יותר סיכוי לסיים בעונה הבאה מקום שלישי מאשר לקחת אליפות. צריך מאמן מודרני עם רעיונות חדשים, שישלים את חילופי הדורות בהרכב ויעדכן את סגנון המשחק. יותר משחק לחץ, מהירות ופחות החזקה בכדור. יהיה נחמד אם יהיה לנו משחק הגנה מסודר.

🚨⚪️ Real Madrid are close to complete deal to sign Jude Bellingham, confirmed. Negotiations are progressing to the final stages.

Personal terms are almost agreed — Juni Calafat, crucial again.

New meeting has been scheduled to complete the agremeent with Borussia Dortmund. pic.twitter.com/EZO76bXiHk

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 3, 2023

מזל טוב , בניגוד לכמה שחקני דורטמונד הוא לא יהיה חתול בשק.

הולי שיט אם זה נכון.
אני עדיין מסרב להאמין, נכוויתי מספיק משנה שעברה עם אמבפה. מחכה להודעה הרשמית.

קישור שמורכב מפדה, קרוס, לוקה, קמא, טשואמני, סבאיוס ועכשיו גם כנראה ג׳וד. יש לנו חלוץ בן 35 בלי גיבוי, מגן שמאלי לא קיים ומגן ימני גריאטרי, אפס גיבוי בהתקפה חוץ מאסנסיו ואנחנו מתמקדים בקשר נוסף.

יכול מאוד להיות שג׳וד הוא כישרון היסטרי והיסטורי סטייל דה בריינה ומביאים ולא שואלים שאלות.

עם זאת להביא קשר עכשיו פשוט לא קשור למציאות וגם ייצור מרמור עצום אצלנו. שמינית גמר ליגת אלופות את מי לעזאזל אתה מספסל? רק סבאיוס שחקן ספסל מובהק וגם לוקה-טוני לא נשארים פה כדי להיות גיבוי במשחקי גביע וליגה, הם השחקנים הכי גרועים שיש למשחקים ״חסרי חשיבות״. הם פה בשביל הניסיון והיכולת להתעלות במשחקים גדולים ולא יודעים וגם מעולם לא ידעו לטחון אלמריות. כאב ראש גדול למאמן שצריך להעלות שלושה שחקני קישור מבין השישייה הזאת.

שאלה טובה. עם זאת יהיו פציעות הרחקות ושחקנים שנמצאים לא בכושר. אני מאמין שרובם ישחקו. הבעיה הגדולה תהיה במשחקים הגדולים ששם כולם ירצו להיות שחקני הרכב. אני לא בטוח שהמעמד של קרוס ומודריץ’ ישאר זהה בעונה הבאה.

בקשר לשחקני ההתקפה, כשיפלו בשוק ההזדמנויות אני מאמין שנפעל. אמבפה דפק לנו חתיכת ברז והכושר של בנזמה בסיום העונה הקודמת דיי דפק לנו את הלאנד. אני לא חושב שיש איזושהי התנגשות בין ההחתמה של בלינגהאם, אם וכאשר, להחתמה של שחקני התקפה.