דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אתה צודק, אכן יש השתלבות של צעירים והצעירים שמוכיחים את עצמם מקבלים מקום, מודה שהתגובה מקודם נבעה הרבה מתסכול מהמשחק אתמול.

אני כן חושב אבל שהתהליך הזה של שילוב צעירים נתקע איפשהו באמצע, בכל זאת ראינו את מודריץ-קרו(או לפחות אחד מהם) משחקים גם במשחקים מיותרים מבחינתם בליגה ובאנקרים במשחקים גדולים, על המחליפים, שאין, של קארים ודני דיברו פה הרבה ולצערי אוסיף גם קצת ממני בהמשך הטקסט

בשנה הבאה אתה תסמוך על קישור של פדה-קמא-טשואמני במשחק בעל משקל?
אני לא יודע כי לא נתנו להם כמה משחקים ברצף ביחד לראות מה הם שווים ולייצר בינם את התיאום, אז כנראה שגם שנה הבאה נראה את קרוס/מודריץ(או חלילה את שניהם) עולים במשחק חשוב כדי ללכת על בטוח.

החשש שלי הוא שבסופו של דבר גם אם יגיעו מחליפים לדני וקארים בקיץ האם הם יקבלו הרכב(בהנחה והיכולת שלהם תצדיק זאת) או שנישאר עם קארים ודני בהרכב ו״נשלב אותם בהדרגה״ כדי לא לעשות מהפכה ונמצא את עצמנו שוב פעם בקלאסיקו/חצי גמר עם אותו הרכב שפתח העונה במשחקים הגדולים
האמונה העיוורת בקרוס ומודריץ למרות שיש להם מחליפים עפ פוטנציאל משמעותי אצלנו בקבוצה + האמונה העיוורת בקארים ודני כבר כמה עונות מתסכלת אותי וכל עוד ממשיכים לדחות את הקץ ולתת להם את המפתחות בלי קשר ליכולת שלהם אני לא אופטימי…

כבר כמה עונות מדברים על שילוב צעירים, כבר כמה עונות זה מרגיש תקוע ושעושים הכל כדי לא לגעת בותיקים, למעט הדוגמאות שהבאת וזה מרגיש שגם הן מגיעות מחוסר ברירה ולא ממצב של תיעדוף צעירים ודם חדש(קמא כדוגמא בוהקת לכך שאם לא מחסור במגן שמאלי לדעתי לא היה מקבל חצי מהדקות שלו העונה)

@Yoni17 מודה שאני לא בטוח מדוע אנחנו מתעסקים בקישור כל כך הרבה, הוא דווקא דוגמה לעמדות בהן המועדון מתנהל טוב. פדה-קמא-טשואמני זה כרגע לא מספיק טוב, וזו בדיוק הסיבה מדוע קרוס ומודריץ’ שיחקו אתמול. אפשר בכיף לטעון שנכון היה לשחק עם הסגל אחרת במסגרת מה שיש, עדיין, הסך הכל הוא סביר. ינחת בלינגהאם, ואז אנחנו בכלל סבבה.

החוסרים המשמעותיים, כמו כתבת, הינם בהתקפה בדגש על עמדת החלוץ כמו גם בעמדת המגן. פה זה לא עניין של הדרגה אלא של החתמה. חסרה איכות ולא מהיום.

יש כאן הרבה תלונות (ובצדק בעיני) על השחקנים המבוגרים ורצון לראות מחליפים. אבל יש שם סמי-ריאלי שהייתם רוצים לאחת העמדות החלשות?
אין שום מגן ימני, ווינגר ימני או מגן שמאלי שקורץ לי. גם אצל החלוצים השוק בעייתי ולמרות שיש כמה שמות נחמדים הם יעלו הון תועפות.
אוסימן? גונאסלו ראמוש? לפני עשור פנטזנו על בייל וסוארז. מרגיש לי שהיום אין שום דבר זמין שקרוב לזה.

יש כל כך הרבה שחקנים וכישרונות שאפשר להביא בטח ושישדרגו אותנו יותר מאלה הקיימים.

מבחינת מגנים ימניים אני לא אדבר על ריס ג’יימס או אלכסנדר ארנולד שלא ממש זמינים (למרות שבואו, ריאל מדריד כבר קנתה שחקנים קשים יותר לרכישה)
אבל קאנסלו שהוא אחד המגנים הימניים הטובים בעולם כנראה שזמין גם בעונה הבאה כי באיירן לא תרכוש אותו, גם ג’רמי פרימפונג המצויין של לברקוזן יכול להגיע יחסית במחיר סביר ולחרוש לנו את הקו מול רוב הקבוצות בליגה.

חלוצים? אכן יש את גונזאלו ראמוס, אוסימן או ולאחוביץ’, יש גם את קולו מואני, הויילנד של אטלאנטה שיוכלו להיות בכיף חלוצים שניים מעולים וכו.

ווינגר ימין? יש אחד שפירק לנו את הצורה לפני פחות מ24 שעות, שם צמד והוא גם יכול לשחק באמצע ומת לבוא לספרד… קוראים לו ברנרדו סילבה, גם שחקן כמו בוקאיו סאקה של ארסנל יכול סוף סוף להוות קונטרה לויני בצד ימין.

בקיצור, באמת שלא חסרים שחקנים להביא וזה באמת בשליפה צריך רק רצון ולא לנוח עוד שנה עם תירוצי פלורנטינו של או אמבפה והאלנד או כלום.

פרימפונג משחק ווינגבאק. אני לא רוצה להרחיב יותר מדי כי אני לא צופה הדוק של לברקוזן אבל אני מניח שזה לא בדיוק אותו כמו המגן אצלנו, למרות שהוא כן שחקן מעניין ובמחיר סביר.
קאנסלו- נראה שיש שם בעיית אופי בשילוב עם מחיר מוגזם (כרגע).

אוסימן, ראמוס, קולו מואני יעלו 9 ספרות. נראה לי מוגזם. הוילנד כן שם מעניין.
ברנרדו סילבה- עדיין לא הבנתי מה קורה איתו. חלום שיחתום אבל אני לא יודע כמה זה ריאלי.
סאקה לעומת זאת, בטוח לא ריאלי. אין לארסנל שום סיבה לשחרר אותו והוא בסה"כ סוגר עונה שלישית או רביעית בבוגרים.

אני דווקא חושב שכרגע הוא צודק. נתת כאן name dropping מרשים אבל חוץ מהצמד של סיטי אין כאן איזו מציאה או שחקן שמצית את הדמיון, בניגוד למצב בכמה חלונות אחרים בשנים האחרונות.

למעשה, יש שחקן אחד כזה ונראה שהוא סגור אצלנו.

אני חושב שאנשים פה שוכחים שעם הרכישה הצפויה של בלינגהאם פרז כבר הוציא 200 מיליון בפחות מחצי שנה (אנדריק ופראן). אי אפשר להגיד שזה קמצני. כמובן שצריך ואפשר להביא עוד שחקנים.
אני חושב שעיקר המחלוקת בין האוהדים לפרז הוא דווקא באסטרטגיה. פרז מסיבותיו שלו משלם על שחקנים עם קו מאוד מסויים (כשרונות על בהרבה מאוד כסף) ופחות מסתכל על עמדות והצלחה מיידית. מנגד, האוהדים רוצים כאן ועכשיו שחקנים שיכולים לתרום.
לדעתי, פשוט צריך לפעמים להסתכל ברמה הפרטנית של כל מקרה. לצורך העניין, מגן ימני זה עמדה שכולנו חושבים שהיא מחייבת חיזוק כאן ועכשיו. אבל אם האופציות הם קאנסלו בן ה29 (לעמדה שהיא עם תוחלת חיים הכי קצרה בכדורגל, מישהו פה זוכר מגנים שהצליחו לשמור על אותה רמה בגיל 32 לדוגמא?) ועוד אתה משלם על זה 70 מיליון לפי הדיווחים, זה באמת כדאי?. פוית, שויאריאל נצמדת לסעיף שחרור של 54 מיליון זה באמת הוצאה חכמה?, פרימפונג? הוא בכלל ווינגבאק עם יסודות הגנה גרועות ביותר. אם אלה האופציות לא עדיף לסתום את האף ולמשוך עוד עונה עם קרבאחל ופדה?
אני יכול להמשיך עם יתר העמדות שאנחנו צריכים חיזוק. אבל הנקודה שלי היא שפרז כבר בחר אסטרטגיה ובחר בקלאפט בתור הגנרל מנגר האמיתי של המועדון.

יש שתי גישות ברכש:

1. לקנות שחקנים מוכחים.
  2. לקנות שחקנים פחות מוכחים

ככל שמערך הסקאוטים של הקבוצה טוב יותר, ככה אפשר לשים ידיים על צעירים יותר כשרוניים, על אחת כמה וכמה כשקוראים לנו ריאל וכנראה שננצח ברוב התחרויות על שחקנים.

אז או שנתחיל להשקיע פה 20 מיליון ושם 20 מיליון על כל מיני מגנים טובים מהליגה, או שישימו סכום גדול על איזה פדרו פורו, ווקר, ג’יימס ושחקנים כאלה. אי אפשר לסרב לרכוש שחקנים לפני שהם מתפרסמים ואז להתלונן שאחרי שהם מתפרסמים זה יקר מידי או בלתי אפשרי.
אי אפשר לא לעשות כלום ולהתפלא שכלום לא מתקדם.

כשיש מחסור בשוק, שחקנים בינוניים עולים יותר. אז כן במצב כזה, שישלמו 20 מיליון יותר ממחיר השוק של שחקן.

אני לא רואה פה איזשהו תעדוף של ההצלחה המיידית על העתידית. אפילו להפך, בונים פה על אנדריק כחלוץ פותח? אז מושלם, לא צריך לחפש את החלוץ המושלם, רק צריך אחד שיסגור את הפינה עד שאנדריק ישתלב ויתפתח.

המחשבה הזו על העתיד לא תמיד נכונה בכדורגל, זה בסוף צריך להתכנס לזמן מסוים, אנחנו כבר במשך 5 שנים רק חושבים על העתיד, כמה עוד אליפויות צריך להפסיד כדי למצוא את השחקן המושלם לעמדה מסוימת?
אנחנו כבר 5 שנים מחכים לשחקנים הנכונים, ורוב העמדות עדיין יתומות. אולי הגיע הזמן לחשוב על דרך אחרת?

אבל היא כן מנסה. על כל רכישה של אנדריק יש גם ויניסיוס טוביאס, פדה ועוד הרבה ילדים בגרושים יחסית. בסופו של דבר, כשאתה מהמר בסכומים נמוכים יחסית של כשרונות פחות נוצצים גם הסיכוי שתקבל שחקן ברמת ההרכב לבוגרים גם קטן. למרות לא מעט הצלחות של הסקאוטינג הנהדר של ריאל (פדה, קאסי ועוד הרבה גם של ילדודס פחות מדוברים שנמכרים אחר כך לקבוצות דרג ב).
בעיקרון, אני מסכים איתך שעדיין אפשר וצריך למצוא שחקני הרכב טובים במחירים סבירים יותר (מיליטאו וגם מנדי בשנתיים הראשונות דוגמא נהדרת לטייפ). אבל צריך לזכור שפרז הימר על האזר ויוביץ באותו הקיץ והוא כרגע נזהר בפושרין. פוית ודומיו’ יהיו היוביצים החדשים מבחינתו (וכמה הוא בתאכלס טועה?).
ואנדריק נקנה ב70 מיליון כשהוא במצטבר שיחק 5 משחקי בוגרים בערך פלוס מינוס. כתבתי פה בעבר עליו (בתמצית, הכישרון הברזיאלי הכי גדול ומדובר מאז פנומאנו הגדול) פרז לא רק בונה עליו כחלוץ פותח, הוא בונה עליו להוביל דור. ולראייה, אין עוד דוגמא למחיר שהוא שילם על ההימור עליו (לדוג, תחשבו על זה שסן אנטוניו תתן מראש לוובניאמה חוזה מקסימום עוד מלפני שהוא הופיע אפילו בבוגרים של הליגה הצרפתית רק בשל דוחות סקאוט).

פרימפונג אכן משחק כווינגבאק וזו בדיוק הסיבה שאני רוצה לראות אותו אצלנו- הוא יוכל לתת לרודריגו/פדה/אסנסיו שלא באמת שחקני אגף ימין את החופש שהם יצטרכו כדי לשחק יותר באמצע, הוא יוכל להשתלב בהמון מערכים ובמשחקים חזקים לשחק במערך של 3 בלמים או שבמקרה הרע עדיין יש את קרבאחל אבל ביתר 90% מהמשחקים בעונה יהיה לנו אשכרה אגף ימין רציני עם שחקן ששורף את הקו.
אגב, הוא בהחלט יכול לשחק כמגן ימני ולא כווינג בדיוק כמו שרודיגר יכול לשחק כחלק מ2 בלמים ולא רק כשלושה כמו שטענו מהתקופה שלו בצ’לסי.

לגבי קאנסלו- הוא בן 29 ובכושר מעולה, עד העונה מעולם לא היו איתו בעיות וקשה לי להאמין שהוא התחיל להיות פתאום טרבל מייקר.
סאקה? הוא בדיוק אחד לאחד הפרופיל של בייל שהגיע לפני עשור, כמובן שיהיה קשה מאד להביא אותו אבל אם רצינו את אמבפה או האלנד ומביאים את בלינגהאם היה אפשר גם להתאבד עליו.

חלוץ רציני אכן יעלה היום 70-100 מיליון יורו, לא זול בכלל אבל שוב מדובר על קבוצה שלא קנתה שחקן התקפה להרכב כבר שנים, אין מה לעשות זה חייב לקרות.

גם אני לא חושב שיש כאן שחקן שהוא שחקן דורי או שובר שיוויון מטורף אבל כן שדרוג משמעותי מאד ממה שיש לנו היום.
ככלל, אין לי שום בעיה עם הרצון והאסטרטגיה להביא אך ורק תותחי על כמו קיליאן או האלנד, הבעיה מתחילה ברגע שאתה מחכה להם שנים והם גם בסוף לא מגיעים, אתה לא יכול גם להתעקש אך ורק על שחקן אחד וגם לא להביא אותו, if you wanna shoot shoot, dont talk.

אנדריק החתמה אדירה, באמת.
אבל מדובר על ילד בן 16 ואם נסתכל על התקדימים המוצלחים ביותר שלנו אז לויני לקח כמעט 4 שנים להפוך לכוכב על אצלנו, רודריגו פה כבר 3 שנים פחות או יותר והוא עדיין לא כזה.
במקרה המושלם ביותר אנדריק בשנת 2027 יהפוך לחלוץ בלבל של ריאל מדריד, אנחנו צריכים אחד כזה אתמול.

היו איתו בעיות גם ביובה בזמנו וגם אינטר לא רכשה אותו מולנסיה אחרי עונת השאלה טובה ככה שזה יכול להיות קשור- מעבר לזה שהיו דיווחים על בעיות בהתנהלות במינכן ובמנצ’סטר.

יש הבדל בין שחקן שזכה בשחקן העונה של הפרמיר ליג עם קבוצה שהייתה ידועה באותה התקופה כfeeder club והיה ברור שזו התקרה שלהם והם צריכים את הכסף לבין סאקה, שנתן עונה וחצי טובות, משחק באחת הבזבזניות הגדולות בליגה ובקבוצה עם מומנטום חיובי שלא הייתה רחוקה העונה מתואר הפרמיר ליג.
זה מבלי שאני אתחיל להסביר את ההבדל הברור בין ריאל מדריד, הפרמיר ליג ולה ליגה בעשור שחלף.
סורי, לא קרוב.

בסוף יש מציאות ויש שחקנים שברור שהם מהחומר הנכון, סיטי הביאו את אלבארז בגרושים הקיץ, ז’סוס אצל ארסנל, גאפקו בליברפול, סאנה בבאיירן לפני כמה שנים ועוד כל מני שחקנים במחירים שפויים- חבל שלא היינו שם אז כדי לקחת אותם, אבל אני לא רואה מציאות כאלו הקיץ.

השם היחיד שעולה לי לראש זה נונייז וגם הוא לא איזה world beater, אבל לפחות בדומה לויניסיוס הוא לגמרי Elite בתחום האתלטי. אם נוכל להשיג עליו עסקה טובה אז הוא יכול להיות מעניין למרות שהוא 180 מעלות מבנזמה.

אני מניח שיש דברים מאחרי הקלעים שאנחנו לא מודעים אליהם, וכן אני בטוח בניהול של הקבוצה הזאת בעיניים עצומות.

יש לנו שלד צעיר באמת מדהים. נכון שהוא לא בשל, הוא לא שלם, אבל אנחנו אוספים אותם בפינצטה ולאט לאט תתחבר לנו תמונה. אנחנו לא קונים שחקנים בשביל הכאן ועכשיו, אלא בשביל העתיד כשהצעירים האלה נותנים גם היום תפוקה לא רעה.

תחשבו על זה רגע באובייקטיביות וברגשות קרים. אורך החיים של קבוצה הוא כ3-4 עונות, היו קבוצות שמשכו את זה קצת יותר, אבל בסופו של דבר התקופה נגמרה. לאחר מכן מגיעה תקופת צינון בהן הקבוצה יורדת מהספוטלייט עד שהיא בונה את עצמה מחדש. לפעמים התהליך לוקח זמן של מספר עונות בלבד, לפעמים כמו במקרה של מילאן או ליברפול וגם היונייטד, מספיק להתחלף דור שלם עד שהקבוצה חוזרת לעצמה.
אצלינו לא הייתה תקופה כזאת. הקבוצה עד היום באור הזרקורים, במהלך תקופת חילופי הדורות אפילו לקחנו צ’מפיונס אחד, אספנו שחקנים שיובילו אותנו בשנים הקרובות ולא איבדנו מומנטום. וכמעט שכחתי, גם על הדרך שיפצנו את האיצטדיון וחיזקנו את התשתיות שלנו.

אז נכון, הוכינו שוק על ירך אתמול, הושפלנו עד עפר, אבל זה קרה מול קבוצה שכבר עשור (?) מכוונת להגיע לרגע הזה, דקדקה בבחירת השחקנים ורצה עם אותו מאמן, יש האומרים הטוב בעולם, כבר שנים. בזמן שאנחנו בעונה רעה, חילופי דורות, חלק מהשחקנים עדיין רשומים בקייטנות כשהחלק השני בבתי אבות. אני לא אומר שצריך לקבל את ההפסד אתמול בשאט נפש ולא להסיק מסקנות, בוודאי עם איך שנראינו שם, אבל צריך גם לקחת בפרופורציות את הסיפור ולא לזרוק את כל מה שעשינו לפח. הדרך שלנו נכונה גם אם מדיי פעם יש פנצ’רים.

אנחנו כמו כולם רואים את היכולת של בנזמה לאחרונה, לא עלינו פה על משהו דיסקרטי, וכן אם אנחנו רואים את הבעיה שיש לנו עם המגנים גם שם רואים את זה. העניין הוא ששם יש אנשי מקצוע שהוכיחו שהם יודעים לקבל החלטות בצורה נכונה כדי ליצור קבוצה מנצחת. אם הם יחליטו לשרוד עונה בלי לקנות חלוץ אני אישית סומך עליהם ויודע שיש סיבה. אם לא קונים מגנים כנראה שגם לזה יש סיבה, יש תוכניות. אנחנו נסבול עוד עונה או שתיים אבל העתיד יהיה ורוד יותר בסופו של דבר, ולא לעונה או שתיים.

אין קיצורי דרך, כדי לבנות קבוצה מנצחת צריך לבנות יסודות, ולבנות יסודות לוקח זמן. לבנות קבוצה להצלחה מיידית זה לא עובד, מניסיון העבר, ומניסיונן של קבוצות אחרות.

אני מציע שנקח נשימה עמוקה, המועדון נמצא בידיים טובות, אין קבוצה בעולם שמנוהלת בצורה כל כך מופתית, אפילו לא באיירן. אני מעדיף להתמקד בצדדים החיוביים של מה שקורה, למרות העונה המאוד לא מעודדת שעברנו. היו לנו לא מעט קשיים אבל אנחנו בדרך הנכונה, אני בטוח.

אהלה מדריד!

הטענה שלי היא שלא מספיק. אני ממש לא טוען שריאל עושה הכל שגוי, 80% ממה שאנחנו עושים הוא נהדר, אני טוען שחסר לי את העוד 20% האלה. את העוד רכש אחד בשנה, לרכוש שחקנים לעמדה מסוימת שנה קודם.
פשוט כל צורך מקבל התייחסות באיחור קל.
כבר ב2021 הבנו שמנדי זה לא זה.
כבר ב2019 הבנו שאודריוסולה הוא לא הפתרון לעמדה ההיא.
ב2021 הבנו שחייבים חלוץ מחליף.
אין לנו באמת קיצוני ימני מאז 2019.

הטענה שלי היא לא שכלום לא קורה, אלא שהכל קורה מעט באיחור.
אני שמח על החתמת אנדריק, אבל הוא בן 16, כנראה שהוא לא יהיה החלוץ הפותח שאנחנו מקווים לו לעוד 3-4 שנים.
אתם מבינים שמדובר בפתרון יותר איטי מויניסיוס לרונאלדו? ויניסיוס לפחות הגיע כשרונאלדו עזב, אנדריק יגיע אחרי שנתיים בהן אנחנו מאוכזבים מהחלוץ הפותח שלנו.

לא הכל גרוע בדרך שלנו, אני רק טוען שהכל קורה מאוחר מידי.
במקום לראות עמדה בה נראה שיהיה לנו חור בה, ואז לקנות ילד במטרה שיירש את העמדה לאט לאט, אנחנו מחכים עד שהחור יווצר, ואז נותנים לחור לפגוע בנו מקצועית כמה שנים, ורק אז קונים את הילד ושמים עליו הרים של לחץ שיהפוך לשחקן הרכב בשניה.

קבוצה בריאה צריכה הייתה לחזות את הבעיות לפני שהן הופכות לבעיות.
זה גם לא חוכמה בדיעבד. אנחנו פה בפורום מתלוננים על עמדת המגן הימני מאז 2019, וכבר שנתיים שאנחנו מתלוננים שאין חלוץ מחליף ושבנזמה כבר מבוגר ויתחיל לדעוך כל רגע.

https://twitter.com/madridxtra/status/1659444106441940994?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

חוסלו יכול להיות אחלה חלוץ מחליף,הבעיה שלא נראה לי שבנזמה מסוגל יותר להיות אחלה חלוץ פותח.

האמת לא רעיון כזה רע.
אנחנו זקוקים לחלוץ פותח, אך זקוקים גם לחלוץ מחליף, ולעמדה הזו הוא נהדר בעיני.
לא יודע אם חוסלו הוא המתאים ביותר לתפקיד, אבל הוא יעלה גרושים וכנראה שזו הסיבה.

אנחנו כבר 5 עונות בבנייה, תכף נתחיל לראות שחקנים מעבירים אצלינו קריירה שלמה כשהקבוצה בבנייה.
כמה זמן בניה צריכה לקחת מבחינתך?

15 שערים בעונה בקבוצה שירדה ליגה,מאמין שהוא ייתן את שלו מהספסל,כמו שאמרת הבעיה היא במי שפותח בהרכב.

דרך אגב יש גם דיווחים על צ׳וקווזה,אם שניהם יגיעו ביחד עם בלינגהאם ופראן גרסיה כשאנחנו יודעים שבקיץ הבא מגיע אנדריק אז יש היגיון בלהעביר עונה אחת עם בנזמה וחוסלו ולא להנחית עכשיו חלוץ צעיר ויקר שהוא יצטרך להתחרות איתו.

היה צריך להגיע לפני 3 שנים כדי לגבות את בנזמה, עכשיו זה מרגיש לי קצת מאוחר.

אם זה היה קורה לפני כמה שנים אז הייתי אומר ‘אחלה’, וזה היה צריך לקרות כבר העונה. אבל אחרי כמה שנים שהעמדה מוזנחת ועברו פה רק מריאנו דיאס ולוקה יוביץ’ שכשלו - מגיע לנו יותר. אנחנו צריכים חלוץ טופ. לא רק ‘מחליף לקארים בנזמה’, ואני יודע שחוסלו אולי שווה כמה 1:2ים קשים במגרשי החוץ האלה אם יעלה לרבע שעה מהספסל והוא חלוץ סבבה. לא קל להבקיע בלחץ של התחתית בקבוצה שמייצרת מעט מצבים גם אם אני מניח שיש פנדלים פה ושם. והוא גם מדרידיסטה וגיסו של דני קרבחאל, שיחק בקסטיליה והיה בגמר בפריז. אבל זה מגעיל. אנחנו ריאל מדריד או קבוצה מסכנה שאין לה גרוש על התחת. נו באמת. ומה יהיה עם בנזמה בעונה הבאה הוא יהיה יותר טוב בגיל 36? יהיה לו יותר חשק? לא.

לא אחגוג גם אם נסיים את הקיץ עם ג’וד בלינגהאם בנוסף לפראן גארסיה. ריאל צריכה שחקן התקפה פנטסטי שיחזיר את רודריגו להיות שחקן 12/13 ובשאיפה להשאיר את מרקו אסנסיו. ואת סרחיו אריבאס כשחקן ספסל שמקבל פה ושם דקות. בסוף יספרו לנו על לוקאס ואסקס כקשר כנף.

אני לא חושב שהרכש הזה והרכש של אותו “יותר” שאתה מדבר עליו תלויים זה בזה.

זה שאנחנו רואים את הבעיות לא אומר שהכל תלוי בנו. כקבוצה ששואפת להיות הקבוצה הטובה בעולם, ולא רק אחת מבין הטובות, אין הרבה שחקנים שיכולים להגיע ולשדרג אותנו ואנחנו מוגבלים לפי מצב השוק.
ניסו להביא את אמבפה אבל הוא דפק ברז. הלאנד אמר אינספור פעמים שהוא העדיף להגיע לסיטי, למרות שאוהדי ריאל ממש מנסים להתעלם מזה. היה ניסיון עם יוביץ’ שהראה יכולת גבוהה בגרמניה אבל נכשל אצלינו, מעבר לכך אין באמת חלוץ זמין בשוק שיוכל לסגור לנו את העמדה לשנים קדימה.
גם בעמדת המגנים אנחנו מוגבלים, אין באמת שחקנים מספיק טובים שזמינים בשוק. מי שנחשבים המגנים הימניים הטובים בעולם היום לא מספיק טובים או פציעים, כך שאפילו שחקנים לא זמינים לרכישה אפילו לא קיימים. בעמדת המגן השמאלי מדווח שריאל רוצה את דייויס אבל באיירן לא תשחרר אותו, והשני שיכול להיות אופציה זה נונו מנדש אבל לך תתעסק שוב עם פסז.

אנחנו צריכים לזכור שאחרי הכל אנחנו צריכים לחיות עם השחקנים האלה. אם נקנה שחקנים בינוניים הם יתפסו לנו מקום בסגל, ואחר כך גם כשתפול האופציה להביא שחקן כזה העמדה אצלינו כבר תהיה סגורה. זו הסיבה שלא הביאו את ולאחוביץ’ במספר הזדמנויות, את פדרו פורו או אחרים שיכלו לשדרג אותנו, אבל לא לרמה המתבקשת בריאל מדריד.

בוא נראה, לסיטי זה לקח 15 שנה, לפסז זה לוקח משהו כמו 8 שנים ועדיין בבנייה, לליברפול זה לקח איזה עשור בערך, יונייטד כבר עשור לא רלוונטית ומנסה לאסוף את עצמה, יובה מאז הגמר מולנו מנסה לבנות פרויקט וזה נראה כמו הפרצוף שלי ביום רע, ושלא לדבר על המילאנזיות.

אז כן, לבנות פרויקט לוקח זמן. לא עונה, לא שתיים ואפילו לא חמש.
גם לפרויקט השני של פלורנטינו, לקח 5 שנים בין הרכישה של אלונסו רונאלדו בנזמה וקאקה עד שלקחנו צ’מפיונס.

מה האלטרנטיבה? לקנות את פראן טורס ואחרי שנה וחצי לחלום למכור אותו? להביא את אובמיאנג ואחרי חצי שנה למכור אותו כדי להביא חלוץ בן 35 שיתן שתי עונות גדולות ואז הלך הכסף? להביא את גונדוהן מסי ואיניגו מרטינז כדי שיתנו עוד אליפות אחת ואז לחזור בדיוק לאותו הבור? לאיפה הפרויקט הזה הביא אותם? לאיפה הלך כל הכסף שצ’לסי שרפה בינואר? מה יצא מזה?

אנחנו כיום במצב יותר טוב מכל קבוצה בעולם, למעט באיירן וכמובן סיטי, כשאנחנו כרגע נמצאים בתחתית הגלגל, בין תקופה מפוארת בהיסטוריה של המועדון למצב של חילופי דורות עם שחקנים צעירים מבריקים ללא כל ספק שגם היום מובילים את הקבוצה להישגים.

אנחנו רואים איך קמא, מיליטאו, ויני, פדה ואפילו רודריגו הופכים אט אט למנהיגים של הקבוצה הזאת, ולא קשה להבין לאיפה הפרויקט הזה הולך. עד שזה יקרה והפרויקט יושלם עם שחקנים נוספים אנחנו נצטרך סבלנות ולהפנים שזה לא קורה בן רגע. גם לא כמה רגעים.

ובכלל, תהליך הבניה הזה כל כך חלק שאנחנו עדיין נלחמים על כל התארים, בניגוד למועדוני העל האחרים שנעלמו כליל מהבמה המרכזית. בעונה שעברה לקחנו דאבל, העונה חטפנו מכה רצינית עם המונדיאל שלאחריו השחקנים שלנו חזרו כבויים (פדה וטשואמני הכי בולטים). נדפק לנו המירוץ לאליפות אחריו, וגם ההפסד לסיטי שנמצאת באמת בשיאה נתן נופך מאוד עצוב לעונה הזאת. למרות ה"צרות" באמת שאנחנו בסדר גמור בראיה כוללת, ואין לי ספק שאם נתמיד בדרך שלנו זה ימשיך לעבוד כמו שזה עבד עד היום.

את הפירות אנחנו נראה בעוד שנתיים או שלוש, כשהתלכיד יושלם, שחקנים שרצים ביחד כבר מספר שנים, שחקנים שלא התפשרו עליהם ופיתחו את השרירים המנטליים להתמודד על הלחץ הכבד שנקרא ריאל מדריד, וכמובן גם שהשחקנים האלה יגיעו לשיאם. בנזמה קרוס קרבחאל ומודריץ’ כבר לא יהיו פה, אבל יהיו שחקנים שאנחנו נוכל לסמוך עליהם בעיניים עצומות. צריך רק סבלנות ולנשוך את השפתיים.

מה ? לסיטי יש 6 אליפויות פרמיירליג ב 15 השנים האחרונות.

ליברפול בלי כסף כבר בעונה השנייה של קלום לקחה 97 נקודות.

יונייטד זאת הדוגמא הכי טובה העדכנית, מאמנים לא מתאימים והנהלה כושלת.

לריאל יש הנהלה מצויינת, עם מאמן מתאים תוך שנה אנחנו קבוצת טופ עולמי גם בלי רכש מסיבי, יש לנו סגל מצויין אנצ’לוטי מתעקש להוציא ממנו את המינימום.

לא צריך מגן ימני, יש את נאצ’ו ואת ואסקז וזה מספיק בהחלט, לא צריך מגן שמאלי, כבר רכשנו אחד ויש את אלאבה. לא צריך גם קישור, יש לנו את הקישור הטוב בעולם מבחינת פוטנציאל, חייבים חלוץ פותח ועוד שחקן התקפי ולהשאיר את אסנסיו, במקום כל הכסף על בלינגהאם להביא את אוסימאן ולא לחדש למודריץ’ ובנזמה. לא אוהב חלוצי בסיגנון אוסימאן אבל זה חיית רחבה אתלטית שיכולה להבקיע מעל 25 שערים בקלות בליגה הספרדית, מתאים מאוד גם ללחץ וגם למשחק מעבר, וכמובן כשהכל תקוע הוא כתובת ברחבה.

מה שראינו מול הסיטי זה לא מה שאנחנו יכולים לתת, קישור המורכב מקרוס ומודריץ’ הגמור שלא יכול לתקוף את הכדור ולא מסוכן במשחק מעבר גם אם חטפנו כדור לא יכול לדגדג קבוצת על כמו סיטי, ראינו מה קרה כשקמאבינגה שיחק קשר, 3 פעמי רדף אחרי דה-בריינה ומנע מצב של מתפרצת, עם קרוס קשר אחורי ומודריץ’ זה בלתי אפשרי, כי מודריץ’ לא יכול ללחוץ ויעברו אותו בקלות ואם עוברים אותו קרוס זה לא גיבוי מספיק טוב, אז מה שעשינו זה שעמדנו ליד הרחבה ושמרנו מרחק והם השתעשעו ושחטו אותנו !
פפ מאמן גאון(כן, גם אני חושב כך) הוציא פעם אחר פעם את קמאבינגה מהעמדה שלו כדי לתקוף משם כי אין גיבוי, ממש פיק אנד רול מהכדורסל, החליפו שומר על סילבה וסילבה קיבל את קרוס/מודריץ’ ו"התגלגל" לסל, ושני הזקנים כמו סנטרים מגושמים של פעם שכבר לא משחקים ב NBA לא מספיר מהירים כדי לסגור.
תסתכלו שוב על השער הראשון שלהם, מי שחושב שפפ לא צייר את זה כל השבוע על הלוח פעמיים בכל אימון פשוט לא מבין כדורגל.