דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מביך, פלורנטינו גם אמר שחלוץ בן 37 לא מתאים לפרופיל הקבוצה, אז חוסלו כן? או דז’קו שניסו לפמפם לנו בינואר? גם לא יאגו אספאס או איזה ג’רארד מורנו… אנחנו פוסט קורונה, השנה היא לא 2019 פספסנו את הרכבת :skull:

אנחנו צריכים להגדיר מה הציפיות שלנו. לדעתי ריאל מדריד צריכה להיות הקבוצה הטובה בעולם כיאה למועדון הגדול בעולם. סיטי למרות העבודה הקשה שלה רק עכשיו הולכת לזכות בצ’מפיונס.
אני מאמין שתוך שנתיים או שלוש אנחנו יכולים להיות בעמדה שבה אנחנו פייבוריטים לקחת דאבל כל עונה.

גם היום אנחנו טופ אירופי, למרות שיש לנו בעיות, ואנחנו לא במקום שבו אנחנו רוצים להיות. בסופו של יום אנחנו הגענו לחצי גמר ליגת האלופות, כל קבוצה אחרת הייתה מסתפקת בזה ומכתירה את העונה הזאת כמוצלחת, בטח כשלוקחים בחשבון את הגביע הספרדי וגביע אליפות העולם.
וכל זה עם מאמן שחסרונותיו מתגלים כרבים מיתרונותיו.

שוב, זה עניין של תיאום ציפיות, זה מספיק כי אין משהו טוב יותר כרגע, ולכן אין רכש לשם. אך האם זה מספיק כדי שריאל מדריד תהיה במקומה הטבעי כדי למצב אותה כקבוצה הטובה בעולם? לא ולא.

חוסלו בגרושים זה לא רעיון רע כחלוץ שלישי, מרוב שהתרגלנו לקבוצה ללא חלוצים שכחנו שיש צורך באחד כזה. כל עוד זה לא מגיע על חשבון חלוץ פותח או לפחות אחד שיתחרה עם בנזמה, אין לי בעיה עם זה וזה אפילו רכש יחסית נכון.

רק לא זה. מהמקרים שיש הייפ על שחקן בגלל מראה, שם ו-3 גולים מגניבים שהבקיע בחצי שנה האחרונה. הוא לא לרמת הרכב בריאל וכמחליף יש כבר את אסנסיו שלא יעלה דולר וכנראה גם טוב ממנו.

אנחנו לא, ב-5 עונות האלו זכינו בהמון תארים. כמו ש-@whykds ציין, האסטרטגיה של פלורנטינו כאן שונה ובמקום לבצע חריש עמוש ומהפכים הוא מבצע את השינויים לאט לאט כדי לא לאבד מהתחרותיות. יש להודות: זה זול יותר, חכם יותר, וזה עובד לא רע. הבעיה העיקרית היא שלדעתי הוא מגזים עם ה"לאט" יותר מדי והיה מקום לבצע את השינויים הללו יותר מהר.

בשנים האחרונות סיטי וברוב הזמן גם ליברפול הם הקבוצות הטובות בעולם, עונה שעברה הן היו הכי טובות למרות הזכיה של ריאל.

ברור שאנחנו טופ אירופי וזאת למרות המאמן, יש לנו סגל מטורף שמשום מה פה הוא אנדרייטד, זה אנצ’לוטי גורם לנו להיראות כך, לנו לא מספיק להגיע לחצי הגמר כי אנחנו ריאל מדריד, אנחנו רוצים לזכות בכל ובעיקר לשחק כדורגל שיכול להתחרות ולנצח את קבוצות העל האחרות, הכוונה לא כדורגל כמו זידאן בעונות האחרונות ולא אנצ’לוטי גם בזכיה האחרונה, רוצים לשחק כדורגל ברמה של סיטי, עם אנצ’לוטי זה לא אפשרי.

זה מספיק כי זה מספיק, כדי לחזור לשחק כדורגל ברמה הכי גבוה מגן ימני ברמה של נאצ’ו מספיק כי חייבים חיזוקים במקומות אחרים, קודם חלוץ, ואז עוד שחקן התקפה ואז לרענן את הקישור ואז מגנים ואז מיליטאו :wink:

אנחנו כאילו שכחנו מה הרמה הדרושה לקבוצה עם השנים.
הדרישה הראשונה למגן ימני היא שהוא יהיה מגן ימני. גם נאצ’ו וגם לוקאס ואסקז לא באמת כאלה ובעמדה הטבעית שלהם לא יכולים להיות שחקני הרכב קבועים בריאל מדריד, אז בעמדה שונה?
גם היום קרבאחל הוא המגן הימני הכי טוב שלנו כשהוא כשיר והוא ממש לא מספיק, מגן ימני מבחינתי זה מאסט לא פחות מאשר חלוץ קו ימין שלנו לא קיים בכלל ואם רודריגו שאוהב לשחק יותר באמצע גם אם הוא רשום במערך כשחקן אגף יהיה שחקן הרכב בעונה הבאה זה ימשיך להיות ככה.

לגבי סיטי אנחנו מדברים על באמת המון זמן, תחשוב על כל הדרך שהם עשו מאז שהם קנו מאיתנו את רוביניו, דרך בלוטלי ואני לא זוכר מי עוד עבר שם. כבר ב2011 אאלט הם שינו את מאזן הכוחות המקומי כשרצחו את היונייטד עם שישיה. מאז ועד היום, בטח אחרי הצטרפותו של פפ לתהליך הזה, הם עברו המון עד שהגיעו לעמדה הזאת. שוב, זה לא קרה בן לילה.

ליברפול בנתה את הפרוייקט שלה דיי מהר עם כמה רכשים שפגעו בומבה, שלישייה קדמית שתפקדה כמו מכונה והשלימה אחד את השני בצורה מופתית, מגנים שעלו מהנוער והפציצו, וכמובן מאמן שבעיניי טופ 2 בעולם בכל רגע נתון. אפשר לומר שהיא דיי היוצאת מן הכלל. עם זאת, העונה הנוכחית של ליברפול יותר מעידה על התהליך הטבעי שקורה עם סיום הסייקל של הקבוצה. מאנה עזב, סלאח מאחרי שיאו, דיאס נפצע, פתאום גם החל האחורי נראה פחות טוב כשאין את האיום ההתקפי והחסרונות באים לידיי ביטוי, וצריך לבנות את הקבוצה מחדש. איןhot fixes, זה לא עובד.

טוב פה אין לנו מחלוקת, אני מסכים שאנצ’לוטי לא מוביל אותנו טוב גם ברמת הכדורגל וגם ברמת הפרויקט. הוא היה חייב להוריד מהעומס על קרוס ומודריץ’ ולתת יותר הזדמנויות לטשואמני וקמא באמצע. הוא היה חייב לשחק יותר התקפי כשקבוצות הבינו את הרעיון שאנחנו מורידים את הרג מהגז רק כדי ללחוץ בדקות ההכרעה. אני גם חושב שהיד הרכה שלו לא מתאימה כרגע לטמפרמנט המאוד קרבי של הקבוצה, צריך שמישהו יעמיד את השחקנים שלנו במקום כשצריך.
וגם כמובן מבחימת הכדורגל. הכדורגל לא טוב. אין ספק.

אני חולק עליך. מגנים הם כלי מאוד חשוב גם בהגנה וגם בהתקפה, הם צריכים לדעת לשחרר לחץ ולהיום חלק אינטגרלי במשחק ההתקפה. נאצ’ו לא יודע לעשות את הדברים האלה. שחקן הגנה מעולה, אבל יש דברים שהוא לא.

לך תזדיין.

הכוונה שלי פה שגם עם הבור ללא תחתית של סיטי והקמצנות של ליברפול שניהם הגיעו לטופ העולמי והשתלטו עליו(עד העונה) מיד אחרי שהביאו את המאמן הנכון, יונייטד עדיין לא שם בגלל מאמנים לא מתאימים למרות שהוציאה יותר מסיטי.
בקיצור לפטר את אנצ’לוטי ולהביא מאמן עם דרך ושיטה.

אתה לא חולק עליי כי אני מסכים איתך, אני רק אומר שנאצ’ו דיי אנדרייטד ומאוד קרוב לרמה המתאימה.
מה שאני טוען זה שאפשר להיות קבוצת על עם מגן טוב שהוא קצת פחות מהרמה הנדרשת וקשה מאוד להיות קבוצת על עם חלוץ שהוא קצת מתחת לרמה הנדרשת, והחלוץ שלנו כרגע הוא הרבה מתחת לרמה הנדרשת.
אז יש להתחיל קודם כל עם העמדה הקריטית שמונעת מאיתנו להיות קבוצה ברמה הדרושה.
אם יש מספיק גם וגם אז להביא מגן ימני חדש, אבל קודם לחפש חלוץ פותח כי נאצ’ו יכול להיות אחלה מגן לבנתיים.

מדובר על כריסטיאנו? ברור לנו שלא מדובר באותו הפרופיל כן? חוסלו אם וכאשר, כל עוד קרים זמין ישחק אולי 10 משחקים בעונה.
מה שלא ברור לי זה איזו מטרה הוא משרת- מדובר בעוד 9 מוגבל סטייל יוביץ’. אחד עם עין לשערים(במיוחד מולנו) ועדיין, לא חלוץ מהסוג שמסתדר אצלנו. אם זה על תקן מריאנו והגשמת חלום לאוהד ריאל מדריד זה נשמע לא רע.
בארסה מאז החזרה של לאפורטה הביאה כמה שחקנים זולים שבאים לשחק “בשביל הסמל” ובגדול זה עובד להם עם רובם, ואם לא אז חותכים בזול.

נאצ’ו אולי די אתלטי ומרים לא רע אבל הוא מוגבל בטירוף עם הכדור וזה שהוא עושה 2 דריבלים יפים בעונה לא אמור להטעות אותך. ההפך המוחלט ממגן מודרני.

עם זאת אני כן חושב שבמכלול הוא מחליף לא רע בכלל. עדיף שחקן ששלם בהגנה מכל הדנילויים שכאילו טובים בהכל ולא יודעים לעשות כלום באמת.

בסיטי משחק החלוץ הטוב בעולם כשכל הקריירה עוד לפניו והמחליף שלו הוא חלוץ מצוין באותו גיל.
אצלנו החלוץ הפותח יהיה בן 36 בעוד חצי שנה ואנחנו מדברים על מחליף דרג ג’ בין 33.

יש לא מעט חלוצים טובים בעולם שיכולים לעשות אחלה עבודה. הם לא צריכים להגיע על תקן מחליפים אלא על תקן מאבק שוויוני עם בנזמה.
הבעיה כפולה. גם זה לא יעלה מעט וגם למועדון יהיה קשה להסביר לבנזמה את מצבו החדש.

אוסימן יעלה לפחות 100 מיליון. גונזאלו ראמוש גם לא יהיה זול. אני חושב שהוילנד הוא האפשרות הטובה ביותר בהתחשב בשלל המשתנים. שחקן רחבה חזק, מהיר ויודע לקחת חלק במשחק הקבוצתי.
פלורנטינו קצת חושש כנראה ממקרה יוביץ’ 2 וזה לגמרי מובן. הבעיה היא שהחלופה בעייתית יותר.

לגבי כשרונות צעירים - נראה שג’וני קלאפט מתמקד אך ורק בשדה הברזילאי. יש בארגנטינה דור של שחקנים מוכשרים מאוד. פרסטיאני המשחק בולז הוא לגמרי אחד כזה. הייתי שמח לראות יותר מאמץ גם באזורים הללו.

מי? אוסימן? להשקיע 130 מיליון על חלוץ שהוא רק רגל מסיימת? אנחנו צריכים יותר טוב מזה. אין לך מה לחפש, ברמות האלה כולם יודעים מי החלוצים הטובים ביותר ומי אלה שברמה של ריאל מדריד.
כרגע אני מקווה שיש איזשהו משהו עם הלאנד או אמבפה מכיוון ששניהם יהיו זמינים בשוק ב2024, אחרת אני לא רואה את מי אפשר להביא מבלי להתפשר.

כל עוד שאין מישהו שהוא טופ של הטופ אני בעד הדרך של המועדון שזה פשוט לנשוך את השפתיים ולהסתדר עם מה שיש, גם אם זה אומר להסתדר עם בנזמה עוד עונה כחלוץ הפותח. כל השמות שעולים פה, ראמוש, אוסימן, הוילנד והשאר הם פשרה. הם לא החלוצים שיגרמו לבלמי היריבות שלנן לשקשק כמו שהלאנד עושה.

האמת שזה משהו שלגמרי לא ברור לי. חוליאן אלבראז נגיד נתן עונה מעולה עם ריבר בגיל צעיר, החזיק בסעיף שחרור זול וכעקרון התאים כמו כפפה. זה יהיה בסדר אם הוא בחר בסיטי אבל בד"כ האס והמארקה מפרסים בשניה שקליפאט על המטוס ליעד אקזוטי כלשהו, אז כנראה שלא היה עניין מצדנו- איך מוותרים על שחקן מושלם לאסטרטגיה שלנו?
גם אנזו פרננדס היה במצב די דומה ועבר בגרושים.

ברור לי שחלק מעבודת הסקאוט היא קשרים וכנראה שג’וני חזק יותר בברזיל, ועדיין לפי דיווחים הוא טיפל גם בטשואמני, וואלורדה ובליגנהאם.

הוא יגיע כנראה על תקן העמוד חשמל שישימו ברחבה בדקה ה86 כדי שאולי יפגע באחת מ30 ההרמות לרחבה ב7 הדקות שנותרו כדי לחלץ שער ניצחון.

זה משהו שלא קורה תחת אנצ’לוטי. גם כשהוא זורק הכל לרחבה אנחנו משחקים על הקרקע ולמעשה מאז הסיבוב הראשון של מריאנו בבוגרת זה לא ממש קרה עם מאמנים אחרים.

זו הייתה בדיחה. אבל גם כי כיף להזכר בזה בימים אלה ום כדי לענות לך תרשה לי לצרף את הסרטון הבא:

חוליאן אלבארז-צ׳יצ׳אריטו הארגנטינאי.
אם אנדריק ימצה 20% מהפוטנציאל שלו הוא יהיה יותר טוב מאלבארז,שהוא חלוץ מוגבל מאוד.

לא היית לוקח צ’יצ’ריטו צעיר ב15M? ועוד אלבארז יודע לשחק באגף ימין המקולל.
אנדריק עלה 60~M או משהו באיזור, אלו קטוגריות מחיר שונות לגמרי מה גם שאלברז נתן עונה מכובדת בבוגרים בזמן שאנדריק איחר לשיעורי פורטוגזית.

פלורנטינו בן 76
אנצ’לוטי בן 64
מודריץ’ יהיה בן 38 בתחילת העונה הבאה
בנזמה בן 35

לא בדקתי אבל מעניין אם יש קבוצה מבין הבכירות באירופה שהנשיא שלה יותר מבוגר מפלורנטינו? נשיא שגם מקבל את ההחלטות ולא סתם מחזיק בתואר.
יש קבוצה בכירה עם מאמן יותר מבוגר מאנצ’לוטי?
יש קשר פותח בקבוצה בכירה שמבוגר יותר ממודריץ’?
ג’ירו יותר מבוגר מבנזמה, חוץ ממנו יש חלוץ מבוגר יותר שמולחם להרכב בקבוצה בכירה?

העולם שייך לצעירים. עשינו לא מעט צעדים בכיוון הנכון כדי להצעיר את הקבוצה. יש כבר קישור מוכן. ויני ורודריגו בהתקפה. יש כמה בעיות נקודתיות שאפשר למצוא להן פתרון בעלות סבירה. הבעיה שפלורנטינו ואנצ’לוטי נאמנים מדי לשחקנים הותיקים, הם כנראה מזדהים יותר עם השחקנים המבוגרים. קשה לפנות את הבמה לדם חדש. אולי פלורנטינו וקרלו חושבים על עצמם כשהם לא נפרדים מהגווארדיה הותיקה. מישהו עוד עלול גם לבקש מהם לפנות את הדרך לבעלי מקצוע צעירים יותר.

רק בתור מחליף אבל גם לו יימאס מזה תוך שנה שנתיים ואז יעבור לארסנל.
וכמובן שאלבארז כרגע הרבה יותר בשל ומוכח (13 שערים בכל המסגרות ב 40 משחקים בקבוצה הטובה בעולם,אמנם בתור מחליף מובהק אבל זה נחמד ולא יותר)אבל מבחינת כישרון לא חושב שיש בו משהו מיוחד לעומת הברזילאי.

פלורטינו הוא מסוג האנשים שיקברו את כולנו.

לא חושב שזה סותר. אז אלבארז יכל לתת אחלה שנתיים כמחליף, זה אחלה שנתיים יותר ממה שנקבל עם מריאנו ו\או חוסלו ואם היה רוצה לעזוב היינו עושים עליו גם כמה ג’ובות.

להזכירך בקיץ השמועה על ז’סוס ב40M הציתה את הדמיון שלנו וגם הוא לא איזה שוס.

זה ממש אחלה, זה מאוד דומה למספרים של רודריגו שבסיטואציה די דומה אליו (ואפילו בכיר ממנו).