דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם מדברים על חלוץ רוטציה פוטנציאלי, אז הייתי ממש רוצה לראות את ג’ונתן דייויד אצלנו. קילר אמיתי, מהיר וחד, בגיל הנכון.
הבעיה היא שיש לו ביקוש גם באנגליה ואני לא בטוח שירצה להגיע במעמד הזה, ויכול להיות שהוא יהיה יקר מדיי. הבעיה היותר גדולה היא שהוא כרגע מועמד אלינו רק בראש שלי…
אבל אם כבר פנטזיה על חלוץ צעיר שיכול להיות אס מהספסל לפחות הוא פנוי בשוק.

רק רגל מסיימת ? מדובר בחלוץ דורסני, משחק מצויין עם גב לשער, מהיר מאוד ומתאים למשחק לחץ וקצב מהיר.

אם לא הוא אז מי ? כולם נעולים על האלאנד ועל אמבפה, אמבפה כבר 4 שנים מבריז לנו והאלאנד בסיטי שובר שיאים וזוכה בכל דבר, מקבל ים של כסף ומשחק עבור אחד המאמנים הטובים בעולם, אם הם לא יגיעו נמשיך עם בנזמה עוד 10 שנים ?
אני כבר כתבתי בתחילת העונה שלדעתי האלאנד הכי טוב בעולם ועדיף להביא אותו בכסף מאשר אמבפה בחינם, אבל החלון שלנו להחתים אותו נסגר, כנראה סופית.

130 מיליון יורו לשחק שנכנס לשיא הקריירה והתפוצץ העונה ויכול לתת לך בשקט 25+ שערי ליגה בקבוצה כמו ריאל זה מחיר סביר מאוד, מבקשים מעל 100 מיליון יורו על כל אנתוני שלא עשה כלום בקריירה.

איזה עוד חלוץ אפשר להביא שהוא יותר טוב מאוסימן ?
ליברפול שילמה כמעט 100 מיליון יורו על הפוטנציאל של נונייז, פה מקבלים מפלצת מוכנה לקראת שיא הקריירה.

אני לא יודע מי, זו בדיוק הבעיה. או לחכות שתפול הזדמנות בשוק עם חלוץ שעדיין לא פרץ או באמת לראות אם אפשר להנחית פה את אמבפה או הלאנד.

לא אתווכח לגבי אוסימן, לא ראיתי אותו יותר מדיי בשביל להתווכח לגבי היכולות שלו, אבל עד כמה שידוע לי הוא לא טכני ויכול לנהל משחק, להוביל כדור או לשחרר לחץ עם מסירה חכמה. הוא חיית רחבה וכל מה שהוא עןשה זה להבקיע שערים. אם זה לא הלאנד, אז אני מעדיף שחקנים מסוג אחר.

תמי אברהם אופציה סולידית, מקצוען לדעתי ומתאים למשבצת הרוטציה. קיימים סקוררים טובים ממנו בשוק אך כאמור לא סביר שיחתימו חלוץ ב9 ספרות בהנחה ובלינגהאם יגיע.

• קשקשו בטוויטר על צירוף ברהים דיאז לעסקה עם דורטמונד כדי להוריד עלויות, אי אפשר לדעת אבל אסנסיו בהחלט הוכיח שמגיע לו להמשיך בכל מקרה.

קודם כל, חשוב לי לשים את האצבע על נקודת ההתחלה של הפרויקטים.
הבניה של 2009 קרתה כשהמצב שלנו היה בקאנטים. היינו קבוצה שלא עברה את השמינית במשך 5 שנים ולא היינו יריב בכלל לברסה ההיא.
ב2018 היינו אלופי אירופה.
זה כמו ההבדל בין לבחור את ליברפול ללסטר במנג’ר.

נתחיל עם פריז - הם לא הקבוצה שצריך לקחת מהם דוגמה.
בלי קשר צריך לזכור הבדלים מאוד משמעותיים בינינו לבין כל הקבוצות שאתה השווית את הפרויקטים שלהם אלינו.
לאף אחד אין את התקציב שלנו, ואת המשיכה הספורטיבית וההיסטורית שלנו. בטח שלא לאיטלקיות.
היחידה אולי שאפשר להשוות אלינו היא יונייטד, ומעולם לא דיברתי על כך שצריך ללמוד מהפרויקט הספורטיבי הכושל שלהם.
ליברפול לא קרובה לתקציב שלנו, ובטח שלא האיטלקיות.
פריז לא קרובה למשיכה ההיסטורית והספורטיבית שלנו, ומשחקת בליגה לא מעניינת.

בכל אופן, זה מביא אותי לנקודה החשובה העיקרית שלי שמשום מה לא הובנה כראוי:

אתה מדבר על אלטרנטיבה כאילו טענתי שכל מה שעשינו שגוי.
אני לא טענתי דבר כזה, כל הטענה שלי מסתכמת בכך שצריך היה לרכוש יותר שחקנים במהלך ה5 שנים האלה ולא לדחות הכל לרגע האחרון.

אני לא חושב שאני הייתי כל כך גרידי בציפיות שלי מהקבוצה. אנחנו בין הקבוצות שהשקיעו הכי מעט ברכש בשנים האחרונות. אני חושב באמת שאת כל הדרישות שלי היה אפשר לספק באופן טוב יחסית עם כמה עשרות מיליונים בודדים.
מגן ימני מהליגה, איזה פוית’ כלשהו (מאמין שב30-40 זה אפשרי)
לעמדת המגן השמאלי הבאנו את פראן גרסיה ב5 מיליון אם אני לא טועה, הדרישה שלי היה להביא אותו בקיץ הקודם או לכל הפחות כבר בינואר.
שחקן כמו חוסלו לגיבוי לעמדת החלוץ (6 מיליון ערך שוק).
הייתי גם שמח לקצת יותר מזה, אבל באמת שאפילו את זה.

היום לדרישות שלי גם אפשר להוסיף חלוץ פותח.

כאן ניתן לראות בבירור שאנחנו בפער הקבוצה עם המאזן הכלכלי של קניות-מכירות הכי טוב מבין קבוצות הצמרת של אירופה. גם ליברפול שהוציאה 2 מיליון פחות עשתה זאת עם כשהיא מכרה ב270 מיליון פחות מאיתנו.
אז כן, אני חושב שבהחלט היה אפשר להשקיע יותר.

לדעתי, עם בניה נכונה יותר היה אפשר לגרום לתלכיד להיות מוכן לפני כן, ועל הדרך לגרוף עוד איזו אליפות או 2, אולי אפילו עוד אלופות.
אגב, עוד שנתיים-שלוש גם הדרישות שלנו יתגברו. שחקנים שעכשיו הם בשיאם יהפכו לזקנים ומי יודע איך יהיו. גם מי מבטיח שכל מי שפה ישמח להשאר? כתבתי על כך בעבר שקשה לי להאמין שרודריגו יסכים להשאר במעמד שלו עוד זמן רב, וגם לא בטוח שהקשר שימצא את עצמו רביעי בהיררכיה מבין פדה, טשואמני, בלינגהם וקאמבינגה לא ידרוש לעזוב.
בכל אופן, כדי להגיע למצב בו הבניה שלנו הגיעה למקום הנכון עבורה נצטרך להגביר את קצב הרכישות שלנו, וזו בדיוק הטענה שלי מלכתחילה. אני לא טענתי בשום מקום שהמצב שלנו חרא.

אם מחפשים חלוץ עם יכולות טכניות טובות שישתלב במשחק הקבוצתי אז ראמוש כזה. גם איסק של ניוקאסל חלוץ עם טכניקה טובה מאוד.
הבעיה היא שקשה למצוא את החבילה השלמה.
זה מביא טכניקה מצוינת וזה אתלטיות ועוצמה פיזית.

כך או כך אם אוסימן יגיע וישחק כחלוץ פותח הוא יבקיע לפחות 20-25 שערים. אולי לא נראה אותו עושה עקבים על האמצע אבל מדובר באתלט פסיכי עם תשוקה עוד יותר פסיכית. בתוך הרחבה הוא מסוכן הרבה יותר מבנזמה.

אם אנחנו בונים על אנדריק לעתיד (וכרגע הוא בן 16 כן?) אז אני חושב שצריך להביא חלוץ לקראת גיל 26-27 שבכיף יכול לתת לנו 4-5 שנים ועד אז גם נוכל לשלב את אנדריק ולדעת מה הוא שווה.

אז אני חושב שכולנו מסכימים שאין הגיון בלהביא חלוץ צעיר, אלא אם כן זה האלנד נכון?

בקשר לכל השמות שהוזכרו פה, אני חושב שהגיע הזמן להנחית תותח אמיתי ולהפסיק להסתמך רק על בנזמה. חוסלו שחקן שאני מאוד אהבתי עוד מהימים שהיה אצלינו אבל דיי, זה לא זה. כנ״ל לגבי איסאק ושאר השמות.

אני אישית לא יודע אם הייתי רוצה את אוסימאן אבל הוא באמת חיית רחבה מטורפת.

כרגע אין הרבה אופציות בשוק אז אני חושב שאין צורך להשתגע וסתם להביא מישהו, אבל מנגד חובה להביא מישהו. אז לדעתי כמו שרשמתי או מישהו בן 26-27, או עוד חלוץ יחסית זקן 30+ שהוא ובנזמה יעשו רוטציות עד ש:

•יהיה חלוץ זמין בשוק
•אנדריק יגיע לקבוצה ולאט לאט ישתלב

עריכה: עכשיו כשאני חושב על זה, וזה נטו פנטזיה כי הוא האריך חוזה, אבל הארי קיין יכל להיות האופציה הכי טובה שיש. בן 30, מוכח, חלוץ מעולה, ודומה בפרופיל לבנזמה מבחינת הנעת כדור. משחק אצלינו 4-5 שנים, זוכה סופסוף בתארים, ואז משלבים את אנדריק/מביאים את האלנד.
אם אפשר להביא אותו בזול יחסית, נגיד 70 מליון יורו (*למרות שבעיניי כל המחירים האלה יקרים) אז חובה.

למעשה זו הנקודה היחידה שאנחנו חולקים עליה, מסתבר שאנחנו מסכימים לגבי התיאוריה של איך המועדון צריך להתנהל מבחינת הרכש.

אני לא חושב שלא רוכשים את כל הפוית’ים למינהם מסיבות כלכליות, אלא מכיוון שלא רואים בהם מתאימים למועדון. שוב, צריך לזכור שרכישת שחקן היא עסקה לטווח ארוך ולא לעונה אחת או שתיים.

תמיד יצוצו לנו בראש שחקנים שיראו לנו ככאלה שיכולים להתאים לנו, רק לפני שעה אמרתי שבא לי לראות את ג’ונתן דייויד אצלינו. האם הרכישה הזאת נכונה? לא יודע. יש הרבה אופציות בינוניות, צריך לדעת האם שווה להכנס אליהם ובשביל זה יש את הצוות המקצועי.

מתי האריך חוזה ? אמור להסתיים ב 2024 ולא שמעתי שחידש.

מבחינת כדורגל והתאמה הוא מושלם ויכול לתת עוד 3-4 עונות טובות, אבל יעלה המון וידרוש משכורת ענק, יונייטד בעקבותיו ככה שלא יעלה פחות מאוסימאן שצעיר ממנו ב 6 שנים.

חשוב לזכור שאנדריק בן 16! גם אם הוא מגיע עונה הבאה הוא לא ייכנס מיד להרכב, ובצדק.
נכון להיום הוא כבר 4 שערים ובישל 1 ב21 משחקים בליגה הברזילאית.
אני לא חושב שזה נתונים נמוכים, פשוט חשוב להבין שהוא לא מגיע לתרום לנו ב2024, ויהיה לנו מזל אם ב2026 הוא ישתלט על ההרכב בצורה חד משמעית.

אני בהחלט חושב שלהשקיע סכום כסף נכבד בחלוץ שימלא את החלל הזה ב3-4 שנים האלה זו לא החלטה כל כך גרועה.
מה גם, שלא רואה בעיה שאנדריק יילחם על מקומו מול חלוץ יחסית בכיר, בסוף אנחנו ריאל והוא לא צריך לשחק רק כי הוא יותר טוב מחוסלו.
בסוף, כדאי מאוד שיגיע לפה חלוץ. כל אחד מבין אוסימן, קיין (עונה אחרונה לחוזה), נונייז, ואפילו ז’סוס יתאימו וישדרגו אותנו פלאים.
לא בטוח שזה יהיה מושלם, אבל אני חושב שאנחנו במקום שיכולים לקחת הימור כלשהו, במיוחד בהתחשב ביכולת ובמצב הפיזי של החלוץ הפותח הנוכחי שלנו.

אפשר לסכם כל דיון על רכש בצורה הזו. אנחנו פה כדי לבקר ולהביע דעה על אותן החלטות.

הקדמת אותי בקצת, גם רציתי לכתוב.
הוא נכנס לשנה אחרונה לחוזה והוא בן 29.
יכול להיות מושלם בשביל ה4 שנים עד שאנדריק ייכנס לעניינים.

רודריגו לא חלוץ ואין לו את דה בריינה וברנרדו סילבה.

כן התכוונתי לפעם האחרונה שהוא האריך חוזה לפני עונה אם אני זוכר נכון. לא זכרתי שזה היה עד 2024. אבל כשאני יודע שזה עד 2024 אולי כדאי לדחוף לטוטנהאם את הזארד ולקחת את קיין. הוא הכי מושלם לתפקיד.

רודריגו גם שיחק פי 1.5 דקות מאלבארז ומעורב ביותר שערים. אין כאן ניסיון לטעון שאחד עדיף מהשני אלא להראות שמדובר בשחקנים באותה הקטגוריה ± ושאין שום דבר רע בשחקן שיתן לך 10-15 גולים מהספסל ובהרכב השני.

אגב רודריגו כן שיחק חלוץ בחלק נכבד העונה אבל זה לא ממש עזר לו לדעתי.

אתה רוצה לעשות ‘‘דניאל לוי’’ על דניאל לוי ? :stuck_out_tongue_winking_eye:

יונייטד רוצה אותו, והם משלמים בקלות מעל 100 מיליון על כל סאנצ’ו, אנתוני וכאלה, אין סיכוי בפחות מ 120 מיליון.

אני חושב שגונזאלו ראמוס לגמרי שחקן ששווה לשים עליו את הכסף, לא אמבפה או האלנד אבל לגמרי חלוץ מהטופ שעדיף לדעתי בהפרש על נונייז שפינה לו את המקום.

אגב, אם לא רוצים להשקיע הרבה אלא להעביר עונה או 2 עם שחקן מנוסה למה לא בובי פירמינו? יכול להיות אחלה של מחליף לבנזמה ושחקן שיודע לשחק כמו קארים באופן קבוצתי, לפנות שטח ולרדת לקישור כדי לנהל משחק לא כמו 9 רגיל ובטוח שיסתדר גם עם החבורה הברזילאית.
הוא אמנם רחוק מהשיא שלו אבל עדיין עם 9 שערי ליגה העונה ו2 בצ’מפיונס ומסיים חוזה ויכול להגיע בחינם, אם לא רוצים להוציא כסף ולחכות למגה קראק שיגיע לדעתי זה אחלה כיוון.

כמעט כל שערי הליגה שלו בפיק אחד של אוגוסט-ספטמבר. נניח צמד ושלושה בישולים נגד בורנמות’ ב-0:9 ההוא הוא היה שחקן נפלא אבל גם הוא די כבד ופציע, גם אם לוקחים בחשבון שהליגה בספרד פחות פיזית ומתישה. כל ניסיון לסתום חור מגעיל אותי למען האמת. אנחנו צריכים חלוץ בכיר ולא רק מחליף לקארים בנזמה. אגב אני קורא הרבה ולא מעט אוהדי ליברפול איבדו סבלנות כלפיו כבר מזמן. עוד קיץ שאין למה לצפות. פעם עונת המלפפונים היה החלק המרגש.

כאוהד ליברפול וריאל מדריד שמאוד אוהב את פירמינו וראה כמעט כל דקת משחק שלו בשנים האחרונות אני אומר לכם שבמצבו הנוכחי אני מעדיף שיגיע לברצלונה.

https://twitter.com/madridxtra/status/1659687902622760962?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

יש גם דיווחים של האס על האצת החיפושים אחר חלוץ,ראמוס,ולאחוביץ וקיין הוזכרו,אבל זה האס…

זה הבעיה איתו
שהוא נראה כזה גבר שאתה מת שהוא ישחק אצלך
אני לא שולל שאם הוא סבבה עם להיות מחליף אז הוא יכול להיות עם יותר מוטיבציה עקב האתגר החדש ואז זה ישתלם. מצד שני, באמת שלא רואה אותו כל שבוע.

אמרו שם שגונסאלו ראמוש מוכן להיות חלוץ מחליף.
הבעיה הקטנה היא שאף אחד לא יהיה מוכן לשים 120 מיליון יורו על חלוץ מחליף…

למרות שהוא כאס מהספסל יכול להיות אדיר. לצערי לא יקרה. כחלוץ פותח לעשור קדימה אני לא רוצה אותו.