דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

התחושה באוויר בעקבות התבוסה היא שפלורנטינו מתכנן להשקיע מעט יותר משתכנן במקור.
עקב כך, אני שמח שהובסנו. כלומר, אני לא שמח שהפסדנו, אבל אם כבר להפסיד אז לפחות בצורה בה נקבל כאפה אמיתית שתדגיש את המרחק שלנו מהקבוצה הטובה באירופה.

בהמשך להודעותיי הקודמות, המעט יותר השקעה המדוברת היא בדיוק הכוונה שלי. אני לא חושב שצריך להשתגע, אבל אחרי עונה כזו להביא את פראן גרסיה ובלינגהם זה פשוט לא היה מספיק.
בלינגהם על חשבון מודריץ’, ופראן שיסיט את קאמבינגה חזרה לקישור בהחלט יחזקו אותנו, אבל לא חושב שככה היינו מנצחים את סיטי, ואפילו לא זוכים בליגה.
הבעיה שלנו העונה הייתה קודם כל בהבקעת שערים.
עונה שעברה בנזמה היה בעונת שיא, העונה חזר לסורו והתלות שלנו בויניסיוס זעקה לשמיים. במצבים כאלה זה בדיוק הזמן לעשות שינוי לשם השינוי. להוציא את בנזמה ולהכניס איזה מוראטה, אבל כשהסתכלנו על הספסל ראינו את מריאנו…

לפעמים פשוט צריך לשנות. לעתים זה שינוי טקטי, להכניס חלוץ בסגנון אחר, ולפעמים זה סתם להכניס חלוץ רענן כי החלוץ הראשון ביום רע.

אני בטוח שחלוץ מחליף היה עוזר לנו ממש העונה, אולי אפילו מאפשר לנו להאבק על האליפות. בסוף, לגנוב ניצחון בכמה משחקים שבנזמה חלש בהם, זה בדיוק מה שהיה חסר לנו.

כמובן שבהתחשבה ביכולת הנוכחית של בנזמה, אשמח גם לחלוץ פותח, אבל אפילו מחליף יקדם אותנו ממש קדימה.
מתחילות שמועות גם על קאנסלו, לא יודע איך ישתלב, אבל בתחרות מול קרבאחל אני חושב שהוא יסתדר. אני מאמין שבמקום הנכון הוא נכס.
קודם כל, רק להבין שיהיה לנו אשכרה מגן תוקף אמיתי, יעשה פלאים לאגף ימין, שיוכל לפרוח סוף סוף, ולתת מעט איזון להתקפות שלנו.

לסיכום, קיץ של 4 שחקנים: פראן, בלינגהם, חלוץ מחליף, וקאנסלו, יספק אותי. קיץ עם חלוץ פותח בנוסף גם יעשה אותי מאושר. זו בדיוק הנקודה שדיברתי עליה, שצריך להגביר במעט את קצב ההתחזקות, ולדאוג גם לכאן ולעכשיו, במיוחד כשאת קאנסלו, פראן וחוסלו אפשר לסגור בעשרות מיליונים בודדים…

אני לא חושב שהתבוסה הזאת תשנה יותר מדיי. בלינגהאם וגרסיה היו בתוכניות עוד לפני, על אלברו לא באמת סומכים ומריאנו מסיים חוזה אז היו מביאים חלוץ מחליף גם ככה, וקנסלו בתוכניות שלנו רק לפי האס, כלומר הוא לא בתוכניות שלנו.

אם נתעכב שניה על קאנסלו, רק שלשום דווח מה שהיה ברור כבר שנים, שלא משקיעים כספים על שחקנים מבוגרים, ואם כן מחתימים אותם אז רק בחינם. כשמוסיפים למשוואה שהוא שחקן בעייתי אז בכלל אין סיכוי להתקשרות איתו. לפני שבארסה החתימה את סוארז הוא כבר היה בשיחות מתקדמות איתנו ואז התפוצצה פרשת הנשיכה וירדנו ממנו בעקבות זה. קשה לי להאמין שבמועדון ירצו להתעסק עם קאנסלו עם כל הסיפורים שלו.

בינתיים לא מעט מקורות מסמנים את קיץ 24 כקיץ משמעותי שלנו. הזאר בנזמה קרוס ומודריץ’ יסיימו כאן וירד חלק משמעותי מתשלומי השכר, ובנוסף הלאנד ואמבפה יהיו זמינים ויעשה ניסיון להחתים אחד מהם. הקיץ הזה לא יהיה מעניין יותר מדיי.

בעיניי הקיץ המושלם לשנה זו, בגבולות הריאליזם כמובן, זה קיץ שבו אנחנו מאריכים חוזה לאסנסיו ונאצ’ו, מצליחים למכור את מנדי ואודריוסולה בסכום מכובד, מביאים חלוץ מחליף, עושים איזשהו טרייד מעניין על ברהים דיאז, ומחזקים את ההתקפה בדיאבי.
קיץ כזה, בתוספת בלינגהאם וגרסיה כמובן, יוסיף לנו הרבה עומק, כשעדיין נשאר בגבולות הדרך שלנו.

לצערי קיץ כזה לא ממש סביר, צריך שכל הכוכבים יסתדרו בשביל שזה יקרה, אבל זה אפשרי.

מגן ימני יכול להגיע רק אם זה על תקן פראן גרסיה כזה. זול, לא על תקן סופרסטאר סטייל קרבחאל שיסגור לנו את העמדה לעשור. מישהו שיחליף את אודריוסולה ואשכרה יוכל לתרום כשצריך.

שמעתי וקראתי פה מלא פעמים על הקיץ 24 הזה ושזו נקודת הזמן שמביאים את האלאנד.
מה הולך לקרות בעוד שנה מהיום?!
הוא היה על המדף בקיץ, אני מניח שמה שהיה צריך לעשות זה להגיד לו שהוא יודבק להרכב ונמצא מה לעשות עם בנזמה, 60 מיליון אירו לדורטמונד והוא לובש לבן.

בינתיים הוא כבר חידש חוזה בסיטי…!

אז בעוד שנה הוא נמצא את התארים עם סיטי ושבירת השיאים של הפרמייר ליג? אומר לשיח’ שהוא רוצה לעזוב? מה? מה הדמגוגיה הזאת?

קודם כל, האם קאנסלו מבוגר? הוא בן 28. לשם השוואה, על חוסלו בן ה33 שלא מסיים חוזה ריאל מוכנה לשים כסף (זה יהיה מספר מיליונים בודדים, ועדיין). אז למה להשקיע יותר כסף בשחקן צעיר ב5 שנים זה לא תקין? האם דין שחקן מצוין בן 28 כדין שחקן מחליף בן 33?
קאנסלו גם לא יעלה הרבה כסף. הוא שרוף בסיטי והם מחפשים להפטר ממנו.

לגבי בעייתיות, סוארז לא שחקן בעייתי, אהבו אותו בכל קבוצה בה שיחק. סוארז פשוט נחשב ילד רע וכנראה שבריאל רצו לשמור על תדמית נקיה של המועדון. חשוב גם לזכור שהוא קיבל השעיה של חצי שנה, ובמועדון לא רצו לקנות שחקן שלא ישחק בחצי העונה הראשונה שלו.
קאנסלו וסוארז לא מזכירים זה את זה בבעייתיות, גם אם לכל אחד מהם יש חיסרון באופי, מדובר בחסרונות שונים לגמרי.

אמרו את זה גם על קיצים קודמים… ב2020 עם הרכישות המרובות, ב2021 עם אמבפה, ב2022 עם האלאנד ושוב עם אמבפה.

חוץ מהזאר, לכולם בחרנו בעצמינו להאריך את החוזה. אם להוטים להפטר מהחוזים הכבדים שלהם, למה להאריך מלכתחילה?

האלאנד ככל הנראה כבר לא עם סעיף שחרור, כנראה שירד מהפרק.
כלומר בעצם זו דרך יפה להגיד שב2024 נלך שוב על אמבפה. כאילו שזו הבעיה היחידה בהרכב שלנו.
חוץ מזה, קניה של אמבפה אמורה לחסום רק הגעה של חלוץ פותח או של קיצוני ימני פותח (תלוי לאן מייעדים אותו), את השני אפשר להביא בלי קשר אליו ובטח שזה לא אמור להפריע לנו להביא את בלינגהם או קאנסלו.

כלומר, הדבר היחיד שהגעה של אמבפה אמורה למנוע זה הבאה של דיאבי ואוסימן יחד (למשל).
לא חושב ששחקן מרמה של בין גרביאל ז’סוס לחוסלו צריך להיות מושפע מתכנית כדי לקנות את אמבפה.

28 זה כבר גיל מתקדם. עד 23 24 זה גיל טוב בהסתך על הרכישות שלנו בשנים האחרונות.

כי הכסף שישקיעו בחוסלו הוא לא כסף, מיליונים בודדים. על פי הפרסומים סיטי תדרוש 70 על קאנסלו.

חשוב לזכור שגם ניסינו להחתים את אמבפה. זה לא שהדיבורים היו באויר.
בנוגע להלאנד הוא אמר בעצמו שהוא רצה את סיטי, ודווח לאורך כל אותו קיץ שאמנם היה קשר בין ריאל להלאנד, אבל המטרה הייתה אמבפה.

היחיד שאפשר לומר שלהוטים להיפטר ממנו זה הזאר. לא להוטים להיפטר מאף אחד. זה ככל הנראה חלק מהתוכנית. הותיקים ישארו עד 24, ב24 יהיה תקציב לרכש גדול. כרגע אין אף רכש גדול גדול זמין אז האריכו להם את החוזים.

הכל שמועות. בהתחלה דווח שהסעיף בכלל לא קיים, אחר כך כן, אחר כך הוא בוטל ואז נדחה ל2025, אני לא יודע. לא שמעתי מאף מקור אמין על שינויים בחוזה שלו, וגם עכשיו שאני מחפש מידע על זה אני מוצא כתבות על כך שהם מתכננים להציע לו חוזה חדש בלי הסעיף.

בכל מקרה עם איך שדברים מתגלגלים לא בטוח שירצה לעזוב את סיטי ועוד רחוק היום בכל מקרה, אבל גם ממה שפבריציו והעיתונאי שאירח אמרו השבוע, גם מהדברים של אבא שלו והסוכן שלו, נראה שיכול לקרות איזשהו מהלך. אני לא בונה על זה בשלב הזה אבל לך תדע, עם הסעיף שחרור והפרויקט שאנחנו בונים, וזה שאנחנו ריאל מדריד, זה יכול לקרות.

בסופו של דבר אני לא יודע משהו מיוחד שאחרים לא יודעים, אני רק מסתמך על פרסומים ממקורות שנראים לי נכונים. זה שאמבפה האריך רק בשתי עונות, הלאנד התעקש על סעיף שחרור, תאריך הפתיחה של הברנבאו המחודש וכן שאר הגורמים שיאפשרו קיץ גדול, גורמים לכך שתתכן אפשרות לקיץ גדול בשנה הבאה.

האם זה יקרה? אני לא יודע, אני כבר מיואש מאמבפה ואם תשאל אותי אסור לנו לבנות עליו אחרי שבחר מפריז פעמיים, אבל לפי פרסומים מכל כך הרבה מקורות אלו התוכניות.

אבל זה בדיוק העניין. מה מבטיח לנו שקיץ 2024 יהיה גדול? בנוסף, מלבד הסימן שאלה על אמבפה והאלאנד, מה עוד יהיה כל כך שונה בעולם הכדורגל ששווה לנו לוותר על רכש עכשיו בשביל לדחות אותו קדימה? זו השאלה שאני שואל פעם אחר פעם.
מה גורם לנו לחשוב שעדיף לסמוך על קרבאחל עוד עונה כמגן הבכיר שלנו ולחכות לעונה הבאה? זו התכנית שלנו כבר 4 שנים, לא רואה שמשהו השתנה.

קשה לזהות מגן כשרוני מוקדם. זו עמדה שדורשת המון יכולות, ויותר קשה לראות אותן בפעולה בזמן משחק.
לכן, לא במפתיע, אנחנו פחות מתלהבים מהמגנים בקבוצות הקטנות, למרות שאנחנו מתלהבים מהמון קיצוניים, קשרים ובלמים מאותן קבוצות.

בסוף, יכולת היא עניין יחסי, אין סיבה שיהיו יותר בלמים טובים ממגנים טובים. זה רק שיותר קל לנו לשים את האצבע על בלמים טובים.

לא במפתיע, מאותה סיבה, גם לא ראינו העברות יקרות מאוד של מגנים, כולם התגלו כאשר היו יחסית אלמונים.
קאנסלו, ארנולד, רוברטסון, קרבאחל, מרסלו, אלבס, אלבה, ג’יימס, דיוויס ועוד הם רק התחלה של רשימה ארוכה. למעט ווקר וחאכימי שבואו, נקנו על ידי קבוצות שכסף הוא לא אישיו עבורן (ועדיין מדובר על 50-60 מיליון), אין באמת העברות גדולות של מגנים.

לכן זה המשך לטענה שלי שנצטרך להמשיך בניסיונות. אז נכשלנו עם מנדי ואודריוסולה, עדיין צריך להמשיך לתת צ’אנס למגנים חדשים. או לעשות את ההמתנה לסיום חוזה של המגנים הגדולים בצורה טובה הרבה יותר משאנחנו עושים עכשיו.

אני פשוט אומר שנמאס לי מההמתנה חסרת הסיבה הזו למגן ימני. למי אנחנו מחכים?
בהתקפה לפחות מדברים על אמבפה, עם מי מדברים בעמדת המגן? זורקים את השם של חאכימי מידי פעם, אבל כל פעם כשהייתה לנו הזדמנות וויתרנו עליה:
ב2018 בחרנו להשאיל אותו.
ב2019 אחרי עונה רעה של קרבאחל בחרנו שימשיך בהשאלה.
ב2020 בסיום ההשאלה מכרנו אותו לאינטר, למרות עוד עונה רעה של קרבאחל.
ב2021 למרות רצון עז שלו לחזור, ויתרנו על לקנות אותו חזרה מאינטר (היה שם גם עניין של תשלום שהם לא יכלו לשלם לנו ואני מאמין שהיינו יכולים להשתמש בזה כדי להחזיר אותו במחיר נמוך משפריז קנו אותו).

אז למה מחכים? שתעבור עוד שנה ואז יתחילו עם מבצע “חאכימי 2026”?
שויניסיוס טוביאס יתפתח? אפילו לא סמכו עליו כששני המגנים שלנו לא היו זמינים העונה… חוץ מזה שאם כן אז קאנסלו הוא הפתרון המושלם כדי לפתוח עד שטוביאס יתבגר.
בקיצור, זה לא נראה שיש איזשהו end game עבור העמדה הזו, סתם מושכים זמן שלא משחק פה לטובתינו.

רק לשם הבהרה- הייתי מת שיגיע לכאן חלוץ בכסף גדול כמו אוסימן, ראמוס או אפילו ולאחוביץ’.
פשוט עם זה שקארים עדיין כאן, אנדריק מגיע בקיץ הבא וכך גם הדיבורים על אמבפה או האלנד ובכללי מדיניות הרכש שלנו אני פשוט לא רואה את זה קורה…

אז איך שאני רואה את זה זה או שאלבארו רודריגז עולה לעמדת החלוץ השני הקבוע שלנו או שמגיע לכאן חלוץ מבוגר בסטייל של חוסלו, פירמינו, דז’קו או אובמיאנג ובמקרה הזה אני לגמרי עם הברזילאי גם אם ברור שהוא רחוק משיאו.

את מי היית רוצה? אני לא רואה שם שיכול לבוא ולתרום כל כך הרבה יותר ממה שיש לנו שם כרגע.
חכימי בחר ללכת והעדיף להימנע מתחרות מול קרבחאל.

כמו שכתבתי, קשה להעריך מגנים ימניים שלא משחקים בקבוצות גדולות.
בכל אופן:
פוית’ מוויאריאל. תופס ממנו מאוד. שווה 30-40 מיליון בעיני.
דאמפריס מאינטר.
פרימפונג מלברקוזן.
מולינה מאתלטיקו גם הוא יופי של מגן.
ארנאו מרטינז מג’ירונה מגן חמוד בהחלט גם הוא שלא אתנגד אם ניתן לו צ’אנס (יעלה הרבה פחות מכל שאר השמות פה).

בהמשך לטענה הקודמת שלי, קשה לנו לשפוט מגנים ימניים. לא במקרה בניגוד לכל עמדה אחרת מעולם לא היו פה פנטזיות על איזה מגן צעיר ומוכשר, אלא הם מתגלים רק אחרי חתימה במועדון גדול.
מי מכם שמע על דיוויס לפני באיירן?
מי שמע על רוברטסון?
מי שמע על קאנסלו לפני יובנטוס (ומי תפס ממנו לפני סיטי).
מי שמע על ווקר לפני טוטנהאם?
מהזכרון שלי גם הייתה אדישות יחסית על קרבאחל מצד האוהדים (המועדון מאוד תפס ממנו).

בכללי, אשמח לשמוע על מגן גדול שמישהו פה דיבר עליו לפני שהגיע לקבוצת צמרת…
אני יכול להודות שכל אחד מהמגנים שמשחקים בקבוצות הגדולות לא היה מוכר לי בקבוצה בה שיחק לפני ההגעה לטופ. מאמין שאני לא היחיד.
גם אם תמצאו שם או 2 שעקבתם אחריהם באוססונה או סאות’המפטון, תסכימו איתי שזה המיעוט?

בקיצור, בניגוד לבלמים, שחקני התקפה וקשרים שאני יכול לשלוף לכם המון שמות נהדרים מקבוצות שאינן קבוצות טופ, אצל מגנים המצב הוא אחר. על אחת כמה וכמה כאשר שכשאנחנו משחקים נגדם, בגלל יחסי הכוחות בין הקבוצות, הם בעיקר מראים יכולות הגנתיות ולא התקפיות.

כמה המועדון ניסה לשכנע אותו לבחור אחרת?
בינינו? לא מאשים אותו כלל.
כמה מחליפים מוכשרים יושבים לנו על הספסל ולא מקבלים תמורה בצורת הרכב ליכולת שהם מראים?
הוא גם מכן, באופן מיידי יש הרבה פחות רוטציות וחילופים בזמן משחק בעמדה הזו לעומת קשרים לדוגמה.
אני בהחלט מבין מדוע הוא לא בנה על דקות משחק כל עוד הוא מגיע מהנוער ולא חוזר כרכש מפואר.

בגדול ה-AS עושה בדיוק מה שאנחנו עושים פה - זורק על דף את כל השמות שיכולים איכשהו לעניין מישהו. ההבדל היחידי בינינו לבינו, זה שהפנטזיות המומצאות שלו הן בספרדית.

אפשר לדעת מה פשר הבאז על גונסאלו ראמוש ולמה החלטנו שהוא מתאים לריאל?(או לפחות למה מדברים פה עליו?)

הוא כבש העונה למעלה מ20 שערים ובעל יכולות מרשימות. אני בעד שיגיע רק כחלוץ מחליף, לא רואה בו באמת חלוץ טופ של הטופ. על אותה משבצת לדעתי אפשר גם להביא שחקנים אחרים כמו אופנדה או ג’ונתן דייויד, הם יהיו הרבה יותר זולים.

אני קצת מבולבל מהדיון הזה, מי הם החלוצים שהם הטופ שבטופ ?

נניח יש האלאנד ואמבפה, חלק חושבים שיש סיכוי טוב שיגיעו וחלק שכבר קיבל כעובדה שיהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להביא אחד מהם, חוץ מהם מי כן יכול להיות חלוץ פותח בריאל ?

נניח שאין לדעתכם כרגע חלוץ מתאים ברמה המתאימה ושיש לחכות שחלוץ חדש כזה יתחיל להתפתח, מה נעשה עד אז ? האם נשקיע 100-130 מיליון דולר בחלוץ שהוא לא לרמה אבל אנחנו חייבים את השערים שלו כמו אוויר לנשימה או שנמשיך לחכות ונחדש לבנזמה ?

לדעתי אוסימאן פתרון מצויין, בשיא הקריירה ויכול לתרום המון שערים ויכול לשחק בסיגנונות שונים, ואם עוד 2-4 מגלים חלוץ על חדש שרוצים להביא או שבסדרך נס מצליחים להביא אחד מבין אמבפה/האלאנד עדיין אפשר למכור את אוסימאן לאיזה ניוקאסל ולהחזיר חלק גדול מההשקעה.

הארי קיין גם פיתרון מצויין ויכול לתת עוד 4 שנים, אבל יהיה קשה מאוד להביא אותו. יעלה המון ואין אפשרות מכירה בעתיד בסכומים גבוהים.

מסכים עם טיטי, בינתיים אין הלאנד ואין אמבפה, אף אחד לא מבטיח ששנה הבאה(או עוד שנתיים, או שלוש) יהיה הלאנד או אמבפה ואף אחד לא מבטיח ששנה הבאה פתאום יהיה חלוץ ששווה להם ביכולת ואז הוא must בכל מחיר.
גם אם יפרוץ אחד כזה שהוא מכונת שערים וסקורר בכל רמ״ח איבריו יהיו טענות שהוא צריך להוכיח את עצמו ליותר מעונה אחת והוא לא שווה 100 מיליון יורו כי זה חתול בשק - עד שנחליט שהוא כן רלוונטי נפספס אותו כי תהיה קבוצה שכן תיקח את הסיכון איתו

אז מקסימום יקנו חלוץ ב80-100 מיליון ועוד שנה אמבפה כן יהיה זמין ופלורנטינו יוציא את הכסף ויקנה אותו, בדיוק כמו שהיו 200 מיליון לשים עליו בעונת חוזה רגע אחרי הקורונה.
אם ריאל באמת באמת רוצה לקנות קראק יהיה לה את הכסף והמימון בשביל זה.

לא מבין את הפיתרון הזה של או world class ברמה הכי גבוהה או כלום(בין אם זה לעמדת המגן ובין אם זה לעמדת החלוץ) אם במילא כרגע אנחנו תקועים עם כלום.

אוסיף על כך שתפיסת הטופ של הטופ מבטאת תפיסה מעט מיושנת שלצערי דיי מאפיינת את פלורנטינו וריאל.
פאריז, באיירן ויונייטד רוצות את אוסימן. אם הלאנד לא היה בסיטי גם פפ היה רוצה אותו. ישנה הבנה שם שכדי להיות קבוצת טופ לא צריך בכל עמדה שחקן היסטורי. מספיק גם כמה שחקנים טובים מאוד שיכולים להפוך למצוינים עם מאמן טוב.
הבעיה אצלנו שתפקיד המאמן מתמצה ביכולתו לנהל חדר הלבשה וזהו בערך.

מסכים מאוד עם ההודעות של החברים פה.
למעשה, המצב בשוק ההעברות העולמי כיום, מזכיר מאוד את המצב בשוק ההייטק המקומי פה בארץ ב-2021, בשיאה של ה’בועה’.
יש המון כסף, המון שחקנים (=משקיעים פוטנציאליים, לא שחקני הכדורגל עצמם), וכולם מחפשים את הדבר הגדול הבא. במצב כזה, אתה לא יכול להרשות לעצמך לשבת על הגדר, למרות שאתה יודע שאתה תשלם מחירי בועה. כי הבעיה עם לחכות על הגדר יותר מידיי זמן - זה שגם אם תרוויח בטווח הקצר, כי תחסוך מעצמך מלשלם מחירים גבוהים על סטארט-אפים מסוכנים מידיי (ביחס לימי שגרה) - בטווח הארוך, אתה עלול למצוא את עצמך כבר לא רלוונטי. אז עם כל הצער שבדבר - אתה מפשיל שרוולים, נושך שפתיים, נכנס לשוק, ומשלם את המחירים המופקעים - כדי שביום שאחרי, כשה’תיקונים’ לשוק יגיעו (והם עוד יגיעו) - אתה עוד תהיה שם כדי להמשיך ולשחק את המשחק.

אני מבין את הרצון לחכות ל’דבר האמיתי’. באמת שכן. בימים כתיקונם, אני האחרון שמתלהב ושש לשים כ"כ הרבה כסף על חלוץ שנתן עונה וחצי טובות בליגה האיטלקית. אבל אנחנו יושבים על הגדר כבר 4 שנים. חיכינו לאמבפה שלא הגיע, ויתרנו על הלאנד כי חיכינו לאמבפה וכי באותו רגע בדיוק לא לגמרי ממש היינו הכי חייבים אותו בעולם - ובינתיים, בזמן הזה -היריבות לא נחו על זרי דפנה. וכאמור, יש כיום הרבה יותר יריבות. אפילו קבוצות ‘שיש להן הכול’ כמו סיטי המשיכו וממשיכות להתחמש, משלימות את החלקים הנורווגיים לפאזל שלא ידענו אפילו שהיו צריכות, ואפילו הפסדנו להן מציאות כמו אלבארס.
אם נמשיך לשבת על הגדר באופן הזה, אז כשיצוץ לו סוף-סוף ההלאנד הבא - לא בטוח שנהיה עדיין רלוונטיים כדי לנסות ולהחתים אותו.

בסופו של דבר ריאל מדריד (לדעתי) צריכה בכל עונה להעמיד את הקבוצב הטובה ביותר שהיא יכולה וללכת על כל התארים.
לא תמיד ניקח, לא בכל עונה נצליח אבל אנחנו תמיד צריכים להיות שם כדי לנסות.
לא ישכנעו אותי שזה מה שקרה עם ההבאה של קרלו אחרי שלא הצליח בנאפולי ואברטון.
זו הייתה נראית כמו עונה פיננסית אחרי שראמוס וואראן הלכו וגם זיזו החליט שוב לעזוב ושוב לא הגיע אף רכש משמעותי.
רצה הגורל ורצף של מזל/קארמה/אופי וכו נתנו לנו את הצ’מפיונס והעונה שוב בלי רכש מפוצץ הרף עלה וכביכול שוב הלכנו על התארים אבל זה פשוט לא כך.

גם אם אמבפה או האלנד לא זמינים כרגע יש מספיק שחקנים שיכולים להגיע ולשפר את הקיים, לפתוח עוד עונה עם בנזמה בן ה36 כחלוץ הרלוונטי היחיד זה מחדל עצום אם זה מה שיקרה.
אז אם יש כסף להביא אוסימן, ראמוס, ולאחוביץ או לא יודע מי, אם אין כסף לעשות ברצלונה ולהביא פלסתרים לעונה או שתיים.
בשורה התחתונה אפשר להכיל את זה שלא ישחק אצלנו החלוץ הכי טוב בעולם או שיגיעו לכאן שחקנים שאנחנו סוג של מתפשרים עליהם, אי אפשר להכיל את זה שאנחנו נפתח עונה כשאנחנו במודע לא קבוצה תחרותית עם סיכוי נמוך מאד לקחת תארים.

אני לא אתפלא אם בלינגהאם ישנה את דעתו ויעדיף לא להגיע אלינו אחרי שהוא רואה את הגזענות שויני סופג. הבעיה היא לא רק כמה אוהדים גזענים ביציעים, הבעיה שהם מקבלים גיבוי מנשיא הליגה ומחלקים נרחבים בתקשורת הספרדית.

למה ששחקן שחור ירצה להכניס את עצמו למיטה החולה הזאת?

אוהדים ספרדיים בוחנים האם הם צריכים להתגזען על בלינגהאם או לא:

image

אמנם הוא משחק רק בליגה הבלגית אבל כיוון מעניין שהקבוצה יכולה ללכת עליו הוא גיפט אורבן (ניגרי. אין קשר לשליט ההונגרי) שעושה דברים יפים מאוד העונה.
חלוץ מוכשר מאוד שלדעתי יגיע רחוק. בשונה מהחלוצים שהוזכרו כאן הוא לא יעלה יותר מדי.
לפני כמה חודשים היה דיבור של ברצלונה עליו.