דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

1. בנזמה - לא חושב שיש משתמש פה בפורום מלבד גיא שלא היה שמח לקבל את קבאני על הראש של בנזמה. אין פה שום דיון ואין צורך לציין את זה בכל הודעה.
  2. היות וסעיף מספר 1 לא צפוי לקרות מסיבות שצויינו, ואתה גם ככה בבעיית הבקעת שערים, לא רואה למה זה הגיוני להחליף את בייל בשחקן ששווה פחות שערים ממנו. בכל מקרה, זו כמובן דעה לגיטימית. כנראה שלא פשוט להביא את הזארד במחיר ששווה את העסקה. רומן אברמוביץ’ עומד במחירי הדיור בנווה צדק ובמחירי המזון בתל אביב, לא נראה שהוא לחוץ על כסף. גם את הדיון על הזארד ניהלנו פה בתרד והטיעונים בעד ונגד די הוצגו.

לסיכום, אם הדעה היא ‘אני בעד להביא את קבאני והזארד’, אז אפשר פשוט לכתוב את זה בפשטות ואז לנמק. כשמישהו משיב, אין סיבה לענות לו אלא אם אתה מוסיף משהו שלא היה קודם. זה לא הופך אותך לטועה.

עכשיו גם אני מתחיל לחזור על עצמי, אז נעצור כאן

מכיוון שאי אפשר להנחית חלוצי על אז חבל שלא החתמנו את לאוטארו מרטינז הקיץ לפני שאינטר חטפו אותו. הוא עלה להם 16 מיליון יורו ונראה חלוץ מבטיח מאוד. גם הסכום סביר. אם כבר מהפכת צעירים היינו צריכים ללכת עליו. אין הרבה חלוצים צעירים מעניינים בשוק ופספסנו הזדמנות פה.

חלוצים מדרג שני/שלישי - מה דעתכם על מקסי גומז מסלטה (17 שערי ליגה) או וויליאן ז’וזה מסוסיאדד (15 שערים)? לא שמות גדולים אבל כבשו פי 3 מבנזמה עם קישור פחות טוב ממה שהיה לצרפתי פה.

שני דברים עיקריים על סדר היום, חוץ מנושא לוקה מודריץ’::

קודם כל, סוכנו של קורטואה הגיב לדברים של המאמן סארי שאמר שהשוער ייקבע את עתידו - “קורטואה כבר הודיע לצ’לסי שהכי טוב עבורו הוא לעזוב לספרד ויש להם הצעה יפה על השולחן”.
מעבר לכך, איזה שני סנט לדיון על גארת’ בייל. איך כתבו ב-AS? ‘הסיכון הגדול’ עם הוולשי. שוב חזרה לענייני הכשירות וכדומה, המספרים האיומים שאת רובם אנחנו מכירים ולא נעים לבדוק ולהזכיר שוב:

image

בייל שיחק עד עכשיו 53% מהדקות במדי ריאל מדריד מאז הגיע. בשלוש עונות בקבוצה הוא לא עבר את ה-50%.

משנתי ובקצרה: הייתי מעדיף שחקן פחות טוב מבייל שאני יודע בוודאות שהוא יהיה כשיר לפרק זמן נורמלי מהעונה, נניח 75-80%, כמו שקורה עם רוב שחקני הכדורגל הגדולים. אגב גם מסי היה שחקן פציע והוא השתחרר מזה. היפקרות ענקית לתת לבייל להוביל את ריאל מדריד, בקיצור, מה גם שאני חושב שמבחינת סגנון המשחק שלו - הוא היה הרבה יותר וירטואוז לפי שהעלה במסת השריר. הוא קצת פחות מהיר לדעתי ומעבר לכך הפך למפלצת רחבה. פחות מכדרר, פחות טוב על שטח קטן, לא זוכר אותו חותך המון לאמצע וכובש כמו נגד סלטה ואחרים, בעונת הדסימה היו לו כמה גולים כאלה.

דבר נוסף, לגבי מודריץ’, זה גם כן נראה כמו מעבר להפלצה מאיטליה, ובקיץ אחד תיאורטית אני אומר לאבד גם אותו גם את זידאן וגם את כריסטיאנו זה טוו-מאץ’. אני חושב שכן פתאום יש תחושה שמשהו נסדק ואפשר לפנות לשחקנים של ריאל מדריד, לפניכן זה לא קרה. לא יודע איך להעביר ולהבהיר את הנקודה השנייה שלי.

בייל כשיר, עם מסת השריר והקוקו, הוא שחקן יותר טוב מכל מי שעלה בדיון הזה בפורום השנה. רק לחשוב מה היה הולך פה אם שחקן כמו רויס, נניח, היה מבקיע צמד בגמר ליגת האלופות… אף אחד לא היה בודק את הגיליון הרפואי שלו.

לגבי חלוץ נוסף, אם מגיעים עד לילדים מארגנטינה ול-וויליאן ז’וסה (שאגב שיחק עונה בקסטיליה) - אז בורחה מיוראל כבר לא נשמע בחירה רעה. אנחנו צריכים שחקן טוב ומוכח יותר לדעתי, כזה שעולים איתו בהרכב בלב שלם. כמו שזה נראה כרגע לא נזכה לראות כזה. הולכים לעונת קשרים.

לטובת מי שלא עוקב אחרי מלפפוני הקיץ, הסוכן של קורטואה ביקש מצ’לסי להענות לבקשת הקליינט שלו ולשחרר אותו לריאל מדריד:

מצד שני, יש כבר דיבור שהם ישאירו אותו גם במחיר שחרור ללא תמורה בעוד שנה.

אם זו אופציה, ברור שהיא עדיפה לנו. המשמעות של דבר כזה היא שלהביא אותו בכח השנה (נניח ב-30 מליון) זה אומר, כולל השכר ברוטו, עלות הקדמה בעונה אחת של כ-40 מליון יורו. עם כל הכבוד, קורטואה לא שווה 40 מליון לעונה.

מסכים לחלוטין. בייל תותח על וכשהוא כשיר הוא אחד מהשחקנים הטובים בעולם. לצורך העניין, עד שיוכח אחרת הוא שחקן טוב יותר מאמבפה שכולנו מריירים עליו עם מספרים טובים יותר. מי שחושב שהזאר במקום בייל ישפר אותנו חי בסרט, חילוף שכזה רק ייקח אותנו אחורה, בטח בעידן שרונאלדו והגולים כבר לא בקבוצה.

סחטיין על הכינוי החדש. אז אולי אני בדיעת מיעוט לגבי הכדורגל של בייל, ושוב, הציפיות שלי ממנו כשהגיע בעונת הדסימה היו גבוהות - אבל אני פירטתי שוב את החסרונות שלו ככדורגלן לדעתי והוא לא מספיק מגוון(המדד או קנה ההשוואה שלי מעולם לא היה מרקו רויס למשל] העניין הוא שהסבירות שבייל יהיה כשיר שוב חצי שנה רצוף כמו אשתקד - שואפת לאפס, גם בטוטנהאם זה לא קרה לו. ואני מניח שניסו במועדון כל מיני סוגי טיפול לגביו וזה פשוט לא עוזר. אי-אפשר להתעלם מזה שהוא פציע. לגבי נושא החלוץ - אנחנו הקבוצה היחידה באירופה שמחפשת חלוץ מחליף לפני שמחפשים חלוץ ראשון. אולי נבין שטעינו ובינואר נחפש שחקן כמו אדבאיור בזמנו.

על קורטואה גם אני פרסמתי עוד קודם, משהו לגבי מודריץ’, מאלה פה שהם חזקי הטוויטר. אינטר עושה שריר באוויר או שיהיה מעניין עוד יותר? אגב מרסלו חזר לאימונים, עוד ניסו לעשות כותרת בספורט5 שיש כאן משהו נסתר[הוא איחר ביום].

אגב, האזרד לא ‘במקום בייל’ אבל זה לחלוטין לעצום עיניים לטעון שהבלגי לא עולה עליו בשום דבר. הוא מכדרר יותר טוב ומוסר יותר טוב ממנו. האזרד ‘במקום’ אסנסיו לצורך העניין, צריך גם משהו על הספסל חוץ מלוקאס ואסקס ורוביניו2-וינסיניוס :slight_smile:

השאלה אם קורטואה יהיה מוכן לקחת את הסיכון.
מספיק עונה מטורפת של נבאס או עונה פחות טובה של קורטואה והוא נשאר בלי כלום וילך לכל מועדון שיהיה מוכן לקבל אותו ובשכר נמוך יותר.
לנו זו הסיטואציה הכי טובה כמובן, אך זה סיכון גדול מבחינת קורטואה.

האזארד הוא במקום בייל רק בהנחה שימכרו את הוולשי בשביל להביא את האזארד. אני חושב שיש לנו מספיק כסף, ובוודאי שהיתר מהפייר פליי לעשות זאת גם מבלי למכור את בייל, ובטח אחרי מכירת רונאלדו.

גב, כשמעירים לך שאתה שופך הודעות סתם בלי קשר - ההודעה הזו היא בדיוק דוגמא לכך. הדיון מלכתחילה היה כיוון שצ’לסי לא תסכים לשחרר אותו העונה גם במחיר של לאבד אותו בעונה הבאה בחינם, ועל כן השאלה האם קורטואה “יסכים” לזה פשוט לא רלוונטית. אם לא קלטת, הוא שייך לצ’לסי ולא שואלים אותו.

באותה מידה שהוא יכול להישאר עם חוזה יותר נמוך בסוף התקופה, הוא יוכל גם להישאר עם חוזה גבוה יותר. בעצם, זה יקרה אפילו בסבירות גבוהה יותר (יכולת גבוהה או בכלל עצם העובדה ששחקן בחינם לרוב יקבל חוזה גבוה יותר בשל תחרות גבוהה יותר). חוץ מזה שאתה בכלל לא מתייחס לזה שלמה לעזאזל שקורטואה ירצה להישאר במועדון שמסרב לתת לו ללכת… כל בנאדם נורמלי ברגע שייגמר לו החוזה יברח מכזה מקום עבודה.

הסבירות היא אפס לגמרי, אבל גם עם כשירות חלקית יש מה לעשות. אריין רובן עשה ככה קריירה יפה. היו תקופות שגם עליו הזילו פה ריר.

זה לא תלוי באינטר, למודריץ’ יש חוזה והוא יישאר.
זה נראה כמו סוכן שמנסה לנצל את המונדיאל ולסדר ללקוח שלו חוזה אחרון גבוה בקריירה.

איסקו או אסנסיו יהיו על הספסל גם ככה, בהנחה שבייל ובנזמה חלוצים.
איך שלא הופכים את זה החשיבות העליונה היא למישהו שמבקיע, והזאר לא כזה. כל ניסיון לקדם אותו בלי לומר בפה מלא שויתרנו על אסנסיו - אחיזת עיניים. אני לא ממעריצי אסנסיו אבל צריך לומר את זה.

או שאפשרות הגיונית היא שהוא יבין שלא משחררים אותו ויעדיף “ללכת על בטוח” ולהאריך את החוזה.
צ’לסי רוצים אותו. הם רוצים שהוא יאריך אצלם חוזה.
ברור שאף אחד לא ירצה להשאר במקום שמחזיק אותו בכוח, אבל לא כל אחד יהיה מוכן להסתכן בלעזוב למקום פחות טוב.

נניח קורטואה ישחק גרוע העונה (יכול לקרות) אז ריאל לא ירצו אותו, אפילו אם יהיה בחינם.
אותה תוצאה יכולה לקרות גם אם נבאס יתן עונה גדולה כמו שהייתה לו בעונת 2016, או אם לונין יתן עונה גדולה ונחליט שאנחנו לא רוצים להביא עליו שוער שהוא לאו דווקא טוב יותר.
בנוסף יכול להיות שקיץ הבא נוכל לשים את היד על שוער טוב יותר ובמחיר לא גבוה (אולי אפילו בהעברה חופשית).

וסתם לצורך ההשוואה, ה"מקום עבודה הזה" הוא מועדון צמרת בכדורגל האירופי שכנראה יהיה באירופה שנה הבאה, לא נשמע כזה רע.

לא צריך לפתח תיאוריות איפה שהעובדות מונחות על השולחן.

קורטואה לא רוצה לעזוב כי רע לו מקצועית או כספית בצ’לסי, אלא כי הילדים שלו במדריד. אם הוא מאריך חוזה הוא מוותר על האפשרות לחיות לצידם.

https://twitter.com/Realmadridplace/status/1025757443073236993

מארקה טוענים כבר שבועיים שהעסקה סגורה וההמתנה נובעת מכך שצ’לסי לא מצאה מחליף. לנו יש ארבעה שוערים כרגע, אפשר לתת להם שלושה בכיף.

פרט לחובתו של קורטואה, שאם להיות הוגן התבטאתי בעד הבאתו, היא שיש לו משחק רגל פושר מאד. קצת מפחיד אותי, האמת. החשיבות של היכולת הזו רק מתגברת עם השנים.

מצד שני, שוער עם משחק רגל טוב יותר מבנזמה יגרום לו להראות ממש רע באימונים. ואנחנו מכירים את הנפש השברירית שלו :cat2:

הערה על “הקישור הטוב בעולם” שדובר עליו פה - נושא קרוס נחרש כאן מכל כיוון אז אדלג, אבל קאסמירו אחרי חצי השנה החלשה ביותר שלו אצלנו ומודריץ’, למרות המונדיאל, נראה בדעיכה רצינית רוב השנה וממשיך להזדקן. המצב מבחינת אפשרויות לחיזוק דומה להתקפה (כלומר אין ממש מה לעשות עם זה), אבל פרופורציות.

אורי, ההבדל שמיים וארץ.
ראשית, על קרוס הטענות היא שהוא לא מתאים לצד מודריץ, אני חושב שהרוב הגדול כן מסכימים בנוגע לאיכויות שלו. מבחינתי קרוס הוא האיש המושלם לאייש את העמדה של מודריץ כשזה עוזב.
קאסמירו, גם אם יש לו עליות וירידות, הוא קשר אחורי מהטובים בעולם, ממש לא גרזן חסר שליטה בכדור כמו שמציגים אותו לפעמים. בנוסף הוא צעיר ומשחק בעמדה בה ניסיון הוא אחת התכונות החשובות, כלומר לדעתי הוא צפוי להשתבח עם הזמן.
על הספסל יש את איסקו, שמבחינתי בהחלט מוכן להשתלט על אחת העמדות בקישור אפילו אם מודריץ אומר לנו ביי מחר (קישור של קאסמירו, קרוס ואיסקו), ואת קובאציץ שאתה יודע את דעתי לגביו (חיובית מאוד).
תוסיף את יורנטה, שהוא לא שחקן השנה בעולם, אבל בהחלט מחליף ראוי (בטח ובטח כמחליף שלישי לעמדה האחורית), וסבאיוס שגם ראוי בהחלט (מחליף שלישי גם הוא).

חשוב לזכור גם שהקישור מתורגל במערך של 442 קלאסי, מה שאומר שגם עם מצב קיצוני של פציעות בקישור נוכל להתמודד

אתה יורה צרורות על אוטומט לשמיים, אפילו על נושא שציינתי במפורש שאני לא מתייחס אליו. שום דבר ממה שכתבת לא סותר את מה שאני כתבתי, חלקו הנכבד אפילו לא קשור. לא מבין את המגילה הזאת.

החלק היחיד שאינו קלישאה, וגם הוא לא קשור, הוא על קובצ’יץ’ שבכלל רוצה לעזוב.

אולי אם תתחילו להפעיל את המחק הוא יבין את הטעות שלו.

לא מעניין אותך אל תקרא. נמאס שאתה מגיב לכל הודעה בצורה כזו.
ההודעות כתובות נכון תחבירית והתוכן שלהן הוא לעניין. אם אתה לא מסכים עם מה שאני כותב אתה מוזמן להגיב לנושא, או להתעלם.

@Gev תקרא את ההודעה שלי שוב. עכשיו תקרא את ההודעה שלך ותראה שהיא בעיקר ארוכה ולא קשורה לשום דבר ממה שאני כתבתי.

1. נתעלם רגע מקרוס (שוב) - כתבתי שהקישור במצב דומה להתקפה מבחינת אפשרויות הרכש, לא מבחינת מי שנמצא בסגל.
  2. קסמירו קשר אחורי טוב וצעיר? נכון, ו…? כתבתי שלא?
  3. רמזתי שאין לנו את הקישור הטוב בעולם (תוך כדי שציינתי שחקני הרכב בלבד), ואתה בתגובה כתבת לי על יורנטה, קובצ’יץ’ וסבאיוס.

כל מה שאתה כתבת יכול להיות נכון וזה לא משפיע כהוא זה על הנכונות/אי הנכונות של ההודעה שלי. במילים אחרות - מה הקשר?

אני ממש לא קורא תהיה בטוח, במיוחד אחרי שאתה לא מתייחס לביקורת בונה כלפיך, זה רק יקדם אותך ואף אחד לא עושה לך בדווקא.
אולי ההודעות הן נכונות תחבירית אבל הן ממש לא לעניין, אתה לא תורם לדיון בשום מצב אלא רק לוקח אותו אחורה עם הודעות חסרות קשר/ביסוס, או בקיצור כמו שכבר אמרתי לך - המון מילים מעט תוכן. לא חייבים לכתוב אם אין מה לכתוב, זה אחד הדברים הראשונים שכל אחד מהמנהלים כאן יגידו לך.

זה לא כדי לפגוע בך באופן אישי, זה כדי שכולנו נוכל לקרוא ולהנות ולשמור על דיון פורה. תפסיק להעלב ותקח לתשומת לבך את מה שרוב האנשים כאן אומרים לך, זה לא נגדך זה לטובתך ולטובת הכלל.
שבוע טוב.