דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ואיפה הוא התשלב בידיוק ב433 של קרלו?

בספסל כמובן.
וברצינות,שחקן שיכול לשחק על מספר עמדות בהתקפה ועדיין מספיק צעיר כדי אולי לעשות את הפריצה,נמצא בסיטואציה גרועה בקבוצה גרועה עם בעלים אידיוט אז אולי גם אפשר להביא אותו בכסף קטן.

מאחורי החלוץ, כ10 וגם כווינגר ימין הוא שיחק כבר.
כחלוץ במקום בנזמה חשבתי שזה נוראי, אם זה במקום אסנסיו לדעתי זה מצויין.
מה שאני לא ממש מבין הוא למה אנחנו צריכים בסגל את בליגנהאם, האברץ ובראהים כשדי בטוח שהספרדי לא יקבל דקות הוא די דומה להאברץ מבחינת תפקוד.

אז הלוואי שנעבור כבר ל4231 ו-וואלה זה הכי טוב לקישור שלנו - העמדה הכי טובה לפדה,קמא וטשואמני זה כדאבל פיבוט.
במערך הזה האברץ מתחת לחלוץ (כמחליף)
אני מניח שנראה אותו הרבה בצד ימין

רק מקווה שלא כחלוץ (ועל מי אני עובד, זה כנראה מה שרוצים)

לא בטוח בכלל שהוא יסיים את הקיץ בסגל שלנו,אני מהמר שלא ונראה אולי איזה רכש או שחקן קסטיליה במקומו בסגל.

תודה לאל שמריאנו והזאר עזבו, חבל לי על אסנסיו כי אין לו באמת מחליף בעיקר מספרית וגם באיכות של הגולים. לא התרשמתי מברהים, אני לא חושב שהוא מחליף ראוי אליו.
מדאיג אותי שהעזיבה של בנזי תטלטל את המועדון יותר מדי. כשלעצמו, אני לא חושב שלהביא את קיין זה מהלך חכם כי הוא כבר בן 30 ועמדת החלוץ הייתה אמורה להיות הדובדבן שבקצפת בתוכנית של פלורנטינו. קיין לא דבע, הוא לא יבוא לסתום חור עד שהצב או הולאנד יבואו כשיונייטד מבטיחה לו חוזה ארוך טווח עוד שנה+שבירת השיא של שירר שבהיעדר תארים בקריירה הענפה שלו זה די חיוני. ואמבפהולאנד לא יבואו אם יש חלוץ טופעולם על העמדה שלהם. כלומר הבאה של קיין ו/אח’'כ אמבפהולאנד בלתי אפשרית, זה זה או זה.כלומר או שסובלים עוד עונה אם חלוץ בינוני סטייל פירמינו ומשאירים סיכוי לאמבפהולאנד לבוא עונה הבאה או שמביאים את קיין עכשיו מה שלדעתי לא נכון כי הלך על התקפה טופעולם צעירה+דניאל לוי יודע שבלי בנזמה ריאל עם הגב לקיר ויסכימו כמעט לכל הצעה שלו (מה שאני חושש ממנו). אפשרות שלישית בגדר פנטוז בלבד: נלחמים על להביא את אוסימן. זה הפתרון המושלם חלוץ צעיר שבאנקר בהרכב בכיף אבל לא תהיה לא בעיה להיות ברוטציה בריאל מדריד. הלואי.
להביא: אוסימן, קאנסלו, ג’וד חוסלו ברהים/ברנרדו.

אסנסיו הוא נכס כי השמאלית שלו מחוץ לרחבה יעילה מול הרבה הגנות בונקר, לא חושב שיש שחקן קונקרטי עם היכולת הזאת וחבל

טוב הפנטזיה שלי:

קורטואה
גרסיה/קמא - רודיגר - מיליטאו - קרבחאל
טשואמני - בלינגהאם/ברנרדו/מודריץ׳ - קמא/פדה
ויני/רודריגו - קיין/האברץ - ברנרדו/רודריגו

לחילופין:

קורטואה
אלאבה - רודיגר - מיליטאו
גרסיה/קמא - טשואמני - קמא/פדה - קרבחאל/פדה
רודריגו/האברץ/בלינגהאם/ברנרדו
ויני/רודריגו - קיין/רודריגו

או 4231 שאני מתעצל לכתוב, אבל הבנתם את הפואנטה.

מאמן: לא אנצ׳לוטי.

אני לא חזיר, אין פה שום דבר לא ריאלי.

מסכים איתך לגמרי לגבי אנצ’לוטי אבל זה לא ריאלי שיעיפו אותו. אשכרה נאגלסמן מסתובב חופשי

אני מתקשה למצוא שמות שלא קושרו אלינו לאחרונה. ובכל זאת, ברנרדו לא אחד מהם.

ומה אם בעצם קאי האברץ בעצם וורלד קלאס אבל נתקע בצ’לסי שמשתמשת בו לא נכון?

כלומר שיש אפשרות רביעית (בהמשך למה שאמרתי): האברץ לצד ויני רודריגו בהרכב עד שאמבפהולאנד יבואו. האמת שזה די גאוני. בכל מקרה זה עדיף על קניית קיין שלדעתי טעות חמורה

נאצ’ו לפי הדיווחים עומד לעזוב.

אומרים שהאברץ כחלוץ מרכזי לא בא טוב לידי ביטוי. נאמר שבימים האחרונים שלא רואים את האברץ כ9 אצלינו אלא כ10, וגם הטענה הזאת מגובת ע”י הסטטיסטיקות שלו בצ’לסי.

אני מנסה להבין למה לקנות את אחד מ3 החלוצים הטובים בעולם, בגיל 30, בעונת השיא שלו, יהיה לפגוע בעתיד?

אתה יודע שלהצלחה הרגעית יש השפעה ישירה על העתיד? זה לא רק ההכנסות מהתואר, זה ההכנסות הרבות יותר מזכויות שידור, מהישגים גבוהים יותר (אפילו ללא תואר), זה הרצון של שחקנים נוספים להגיע, שמירה על השם וכו.
גם התארים עצמם כמובן.

אני גם בכלל לא בטוח ששחקנים ימהרו לבזבז כמה שנים בקבוצה לא מספיק תחרותית שרק חושבת על החלון של 2026.

כשזה להמתין שנה זה דבר אחד, אבל זה לא ששנה הבאה יש חלוץ על שסגור אצלינו.

כמובן שלהכל יש מחיר, אבל זה לא שנוכל לא להביא חלוץ, אז לחסוך 30 מיליון כדי שזה יהיה ז׳סוס ולא קיין זה לא מה שיגרום לעתיד שלנו להיות וורוד יותר.
כמובן שאין לי התנגדות שזה יהיה אוסימן, פשוט מדבר על השורה הזו של קיין.

כי הוא השקעה שלא תחזיר את עצמה כלכלית. בניגוד לשחקנים צעירים שיכולים להימכר בעתיד או לתרום לאורך עונות רבות, קיין ישאר פה תקופה קצרה, יאבד את ערכו ולא יוכל לתרום הרבה לאורך זמן.

גיל 30 זה גיל השיא ומשם בדרך כלל מתחילה הירידה. בדרך כלל לוקח איזו עונה להתאקלם, אל תשכח שהוא גם לא דובר את השפה ולא מכיר את הליגה. בינתיים הוא תופס לנו את המשבצת של החלחץ הפותח ובמידה ונופלת אופציה בשוק הוא חוסם לנו אותה, בדיוק כמו במקרה הלאנד ובנזמה בעונה הקודמת.

אז כן, אנחנו נהיה משמעותית יותר טובים איתו העונה, אבל אנחנו יכולים לחכות עונה ולהביא בינתיים חלוץ מחליף טוב להרבה שנים, להסתדר איתו עונה, ובקיץ 24 שבו אנחנו יודעים בוודאות שיש אופציות בשוק לעשות חישוב מסלול מחדש. בינתיים החוזה של קיין יגמר ואם ממש נרצה אותו, לא נצטרך לשלם עליו שקל או להתמודד עם דניאל לוי.

אנחנו במצב מעולה. זכינו רק לפני שנה באלופות, הגענו לחצי הגמר העונה, הבאנו את בלינגהאם שהוא רכש גדול, אם נביא שחקן כמו קולו מואני, שהוא גם שחקן בנזונה ויכול לתרום, ביחד עם הצעירים שלנו אנחנו נהיה רלוונטיים בכל מקרה. זה לא שעם קיין אנחנו קבוצת על ובלי קיין אבל עם חלוץ אחר אין לנו מה למכור.

שוב, זה לא הארי קיין או כלום. יש עוד אופציות בשוק. אולי לא טובות כמו קיין, אבל לחלוטין טובות מספיק בינתיים. ושוב, בקיץ 24 קיין כמו אמבפה יהיה שחקן חופשי, במקרה הגרוע ביותר.

פבריציו מפרסם שלפאולו דיבאלה יש סעיף שחרור של 12 מיליון.

לוקחים?

נכון שהוא לא הכי מתאים למערך ונראה שהשיא די מאחוריו, אבל במחיר כזה זו יכולה להיות עסקה אדירה.

לא.
האברץ הרבה יותר טוב ממנו, הוא שנמוך משמעותי לאסנסיו, בערך בריה של ברהים כרגע.

לכל אלו שחוששים מהבאה של קיין - אני מזדהה עם החששות. באמת.
אישית, אני לא סומך על שחקנים אנגלים. נדיר יחסית ששחקן אנגלי עוזב את החממה של הליגה האנגלית (הסתכלתי קצת על השמות והמספרים, מדהים עד כמה זה חריג), ועד ששחקן אוזר אומץ ועושה זאת - לא פעם זה מסתיים בכישלון. זה לא רק מקרה הזאר שאוהבים להזכיר כאן (ושכלל אינו אנגלי). זה גם בייל, שעל-אף המספרים היפים לפרקים - כבר נאמר מספיק על (חוסר) ההתאקלמות שלו אצלנו. ואם תרצו ללכת באמת אחורה - אז אפילו בקהאם - אל-אף שהיו לו נסיבות מקלות של תפקוד שגוי ; ואואן, שאמנם נתן גם הוא מספרים יפים - אבל אף-פעם לא ממש התאקלם, וברח מהר מאוד חזרה לאנגליה.
משהו במנטליות האנגלית, שבין היתר אינם נצרכים ללמוד שפה זרה כדי להסתדר - הופך אותם לפרובניציאליים במיוחד. ובמקרה של קיין כל זה אפילו יותר חמור - הוא כבר כמעט בן 30, לא עזב מעולם את אנגליה, ויותר מזה - לא ממש עזב מעולם את מועדון נעוריו (יצא להשאלות). החששות לגמרי מובנים.

אבל -

אי-אפשר הכול או לא כלום.
לא יכול להיות שהאלאנד הוא החלוץ טופ היחיד בעולם, ואם אין לנו אותו אז לא מנסים שום דבר אחר. יש עוד קבוצות טופ בעולם חוץ מסיטי, ואם הן מסוגלות למצוא חלוצים - אז גם אנחנו יכולים. נכון, זה לא יהיה הלאנד, אבל גם אצלם לא. חייבים להמשיך ולחפש.
וכאמור - התחרות קשה. אחרי כל חלוץ חצי מבטיח - מיד מתפתח מרדף של כל מועדוני העילית ביבשת. מי שחושב שאם רק נחכה שנה-שנתיים, פתאום ‘יצוץ’ לו חלוץ טופ שאף-אחד לא ידע או שמע עליו, ויותר מזה - אחד כזה שיהווה ‘הימור בטוח’ - נכונה לו אכזבה קשה. וההוכחה הכי טובה לכך היא אצלנו - תראו כמה הוצאנו על חלוץ ברזילאי בן 16 (!). וזה עוד מהארנק של הגירסה הקמצנית של פרז.
והדיבורים על אמבפה לא רלוונטיים בכלל. אמבפה (אם בכלל יגיע…), על-אף איכויותיו הרבות - לא יפתור לנו את הפער בחלוץ בשום צורה. אפילו פפ הגדול הבין את זה בסוף. לא משנה כמה משחק הכדורגל התפתח והשתנה, בסופו של יום - משחק התקפה צריך ציר מרכזי שסביבו ינוע המשחק, בין אם הציר הזה הוא יותר האלאנדי, ובין אם הוא יותר בנזמאי.

ועל רקע כל זה - קיין הוא החלוץ 9 הטוב והיציב ביותר בעולם בעשור האחרון, מלבד לבנדובסקי. הוא מעמיד מספרים נהדרים, בקבוצה שהשתנתה לא פעם ובתנאים משתנים מסביב, פעם אחר פעם. הוא חכם, חזק, עם בעיטה טובה ואיכותית בשתי רגליים ועם ראיית משחק טובה. והוא גם יודע לעבוד קשה. הימור יותר ‘בטוח’ מזה לא נקבל בשנתיים הבאות לפחות. באחריות.

אני גם מבין את אלה שרוצים את קיין, אבל בינתיים נראה שהמועדון שם את כל הביצים בסל אחד, על שחקן אנגלי בן 30 שהולך לעלות 100 מיליון יורו כשבדרך עומד דניאל לוי. ולא רק זה, יש לו גם היסטוריה של פציעות. בעוד שנתיים או שלוש לא מן הנמנע שלא רק שהוא רק ירד משיאו אלא כמו לא מעט שחקנים מתבגרים יהפוך לנטל.

אז נכון, אנחנו זקוקים נואשות לחלוץ ומישהו להתלות בו בהתקפה, אבל אי אפשר לזרוק את הדרך שלנו שהוכיחה את עצמה מעבר לכל הציפיות. אנחנו לא נקרוס גם אם נרכוש את קיין, אבל אנחנו יכולים להרשות לעצמינו איזו השקעה גרועה דווקא בגלל הדרך הנכונה שלנו.

כמו שניתן לראות מההודעות שלי אני סופר אופטימי לגבי הניהול והעתיד של המועדון, אבל רכישה של קיין תתן לי כאפה לפרצוף, לא פחות. יכול להיות שעם העזיבות של השחקנים שעזבו, ובייחוד בנזמה, במועדון מרגישים שכבר לא ניתן יותר לחכות להזדמנויות וצריך לרכוש את מה שזמין על פני מה שאופטימלי. אני חושב שניתן לעשות את שינויים נקודתיים ונכונים ולחכות בסך הכל עוד עונה אחת לראות מה קורה עם הסופרסטארים. ושוב, אם ממש חשוב קיין - בעונה הבאה הוא חופשי. לא נוכל להסתדר עונה אחת עם קולו מואני או מישהו בסגנון?

ואגב, מרגיש לי שבמועדון ינסו להביא את קיין, אבל לא ינסו מספיק, ובסוף הוא ישאר שם. לא נתפס לי שבאמת נוציא על שחקן בגיל הזה סכום כזה.

על סמך מה האברץ טוב ממנו? במה האברץ טוב ממנו?
לדיבאלה יש בעיה אחת עצומה וזה שהוא פציע בטירוף. שניהם אותו סגנון של שחקנים אדישים ואיטיים, לדיבאלה לפחות רגל שמאל ברמה גבוהה ויכולת כיבוש נורמלית. האברץ לא ילך בפחות מ50M ומעמיד ממוצעים שבאמת יותר מזכירים את אלה של בראהים מאשר דיבאלה.