דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

צ’לסי לא הסכימו למכור לנו את הזאר (לגיטימי לגמרי) ואם הם לא מסכימים למכור את קורטואה (זכותם כמובן) אז זה ייראה מגוחך שאנחנו נשאיל להם את קובאצ’יץ’. גם זה סוג של לצאת פראיירים.

לשלם 35 מיליון יורו על שחקן ששנה הבאה הוא שחקן חופשי זה גם קצת פראייריות.

וכמובן אם התחושה הפנימית שלך נכונה גם בסנריו הזה נצא פראיירים.

השאלה כמה פראיירים אנחנו מוכנים לצאת. אישית אני יכול לחיות עם נבאס עוד עונה ולראות אם לונין הוא הדבר האמיתי. אם כן אז אנחנו במילא לא צריכים את קורטואה.

אגב, לא בטוח שקובאצ’יץ’ יהיה שחקן הרכב בצ’לסי. יש להם את קאנטה, ז’ורג’יניו ופברגאס

אלכס האנטר הוא דמות שיווקית של פיפא, לא בנאדם אמיתי

בקצרה. זו דמות שמלווה את המשחק שנה שלישית ברציפות. הוא היה כישרון עולה ביונייטד, שנפל למלכודת של סוכן שעשה עליו ספין והבטיח לו חוזה בריאל מדריד. ביונייטד לא אהבו את זה, הדיחו אותו מהקבוצה והוא נשאר ללא קבוצה לקראת תחילת העונה. הוא עבר לבסוף לשחק באל איי גלאקסי והסיפור בעונה שעברה מסתיים שהוא מקבל טלפון ממישהי שמבטיחה לו שוב חוזה במדריד.

עכשיו זה כאילו טיזר לקראת הפיפא החדש, כאילו הוא באמת חתם בריאל.

אסייג את כל ההודעה הזו - היא נכתבת בקונטקסט של משחקים בינוניים-קשים והלאה. נגד חטאפה בברנבאו אני מוכן לעלות עם יניב עופרי בכושרו הנוכחי.

כדי להפוך לשחקן משמעותי, קובצ׳יץ׳ יצטרך להשתפר.
היתרון הבולט שלו בא לידי ביטוי במשחק מעבר.
זה לא מספיק ערך.

נתחיל מעמדת הקשר האחורי - לשם הוא לא מתאים לדעתי. לא רק שאני לא רוצה אותו בין ההגנה לקישור, זה לא המקום לשים שחקן שהערך המוסף שלו הוא ׳כוח פריצה׳.
מקומו מן הסתם יותר קדימה, תחת ההנחה שהרמה ההגנתית שלו מספיקה. אבל גם שם הוא לא מספיק טוב כשלוחצים אותו אלא כאמור רק כשהוא מקבל שטח. הבעיה שזה קורה לו בליגה בעיקר עם שאר התינוקות של לופי.

וכל זה בצד, אנחנו מתעלמים מזה שהוא פשוט לא יציב. פה אין שום קשר לסט היכולות שלו, אלא לעובדה שכשהוא מקבל דקות התנודות ביכולת שלו קיצוניות מדי.

בקיצור, כשהוא הגיע אני מאד שמחתי וקיוותי, אבל בינתיים הוא לא עונה על הציפיות וכנראה לא מספיק טוב לקבל אצלנו מה שהוא רוצה.

ובינתיים באתר הרשמי… יש מחליף לרונאלדו:

@SantiagoBernabeu זה היה בצחוק חבר. למרות שכבר יש לנו ניסיון של עשור עם חלוץ דמיוני.

בינתיים בחדשות: מארקה ואונדה סרו אומרים שמחר מיודעינו קפה יטוס ללונדון, צ’לסי תשלם לבילבאו את 80 מיליון היורו של סעיף השחרור שלו. עוד מדווחים שקיקו קסיאה וזידאן ג’וניור לא בתוכניות בכל מקרה. קיילור יחליט על עתידו ואם הוא ייבחר לעזוב לונין יהיה השוער השני - זאת ההעדפה של המועדון לפי קרלוס קארפיו וחבריו.

זאת הבעיה הגדולה. מבחינת יכולות הוא בסדר לא רק בדריבל. יש לו מסירה, הבנת משחק סבירה ואגרסיביות. הוא יכול להיות קשר משלים לא רע גם כשחקן הרכב כשהוא ביום טוב. יציבות זה גם עניין של ביטחון ודקות משחק רצופות, יכול להיות שהוא עוד יגשים את עצמו למרות שכמו שכתבתי קודם אני לא רואה איך בצ’לסי הוא ישחק יותר.

כשמסתכלים אחורה על הנסיון, אנו למדים שכמעט תמיד כששחקנים עוזבים אותנו כדי לקבל יותר דקות, נקודת היציאה היא תחילת נקודת הדרדור בקריירה. דוגמאות מהשנים האחרונות: היגואין, די מאריה, אוזיל, מוראטה, ועוד. ריאל מדריד היא כמעט תמיד נקודת השיא בקריירה של שחקן כדורגל ונדיר מאוד לראות שחקנים שעזבו אותנו כדי לקבל יותר דקות ויצאו נשכרים.

אני יכול להבין את התסכול של קובאצ’יץ’, אבל כשחושבים על זה שהוא כן קיבל לא מעט הזדמנויות והיה מאוד רחוק מלהרשים בהן, וכשחושבים על זה שבצ’לסי הוא יהיה מחליף בדיוק כמו אצלנו - לא ממש ברור לי על מה הוא עושה מהומה. אין לי שום בעיה שיעזוב תמורת סכום נאה, גם כך אני לא חושב שיש איזשהו סרט שהוא יתפוס הרכב אצלנו ביום מן הימים.

https://www.instagram.com/p/BmLe5nQh9PC/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=kjs60f1hd717

במועדון בינתיים שמח. המוראל גבוה מתמיד וברשתות ממשיכים לברך על החתמתו של אלכס, שהפעם מציג את החולצה השלישית שלנו לעונה. כמה כיף שבאת, אלכס.

אני אוהב את קובא. הוא מזכיר לי את הכלבים החמודים מהיוטיוב שרצים אחרי הכדור. יהיה שקר לומר שאין לו כישרון אבל הרבה פעמים הוא פשוט נעלם לאורך משחק שלם בעמדה שצריך כישרון מיוחד להיעלם בה. כשנותנים לו משימה ברורה שדורשת יכולת, למשל לנטרל את מסי או לפרוץ קדימה עם הכדור, הוא אחד מהקשרים הכי טובים שיש. כשנותנים לו להשתלט על המשחק ולנהל אותו הוא פשוט לא שם.

השאלה היא האם כשיתנו לו את רצף המשחקים שברור לכולם שדרוש לו כדי להיכנס לכושר זה ישתנה. בסוף העונה הקודמת הוא היה דווקא לא רע גם מהבחינה הזאת עם ריאל מדריד ב’ של מוראטה וחאמס, והיה נראה שהוא עומד לפרוץ. העונה הוא שיחק הרבה פחות וחלה נסיגה ביכולת הבנת המשחק שלו.

אם הוא מתעקש לעזוב, תפדאל. תביא את ה100 מיליון ולך. גם לנו מותר קצת להתפרע עם המחירים, מה יש?

https://twitter.com/RMadridInfo/status/1026905371322077186

טוב, אז חוסליטו נוסע ללונדון להביא את קורטואה ולסגור את עניין קובא. זה נראה גמור.

לגבי המשפט השני, מישהו יודע אם להאנטר יש חברים?

תגידו, יש למישהו הסבר הגיוני איך הקיץ של ריאל כל כך עלוב?
רונאלדו עזב, הפנים של המועדון, והסקורר הבלעדי של הקבוצה. המאמן זידאן עזב, כדי שתהיה בנייה מחדש. מה קיבלנו? החתמה של צעירים ואף לא שחקן חיזוק אחד, וזאת למרות היכולת האיומה בשנה שעברה בליגה.

ריאל כבר קיץ שני כנראה מרוויחה כסף, ויש לי תחושה שייתכן שיש משהו מאחורי הקלעים שאנחנו לא יודעים עליו. ברצלונה, פאריס, סיטי, יונייטד קנו לא מעט בשנה האחרונה, ואנחנו כמעט כלום, אחרי תחילת קיץ שבה דובר על ניימאר.

אולי אי אפשר להביא את הזארד, אבל מה לגבי לבנדובסקי למשל? ריאל מסוגלת מבחינה פיננסית ותדמיתית (ברור) להנחית לפחות שחקן אחד גדול. ברור לכל בר-דעת שחייבים רענון, ולא ייתכן שכל הרענון יהיה בדמות צעירים. זה לא עבד אשתקד עם ואייחו, סבאיוס, תיאו ובורחה מיוראל.

מישהו יכול להסביר מה קורה פה?

דווקא לטעמי העובדה שקובאצ’יץ’ לא מנהל משחק היא תכונה חיובית.
מנהל משחק צריך להיות האחראי מאחורה, אני לא רוצה שתהיה לו יכולת פריצה מרשימה כי אני סומך עליו שישאר מאחורה לנהל. קובאצ’יץ’ בגלל יכולות הפריצה שלו לא צריך לנהל את המשחק.
גם לא מבין מאיפה נפלה עלינו העובדה שצריך יותר ממנהל משחק אחד, שמישהו אחד ינהל את המשחק בקישור, ומבחינתי שה2 האחרים ידעו לדחוף קדימה ולפרוץ. פה גם מתחילה התלונה של רוב חברי הפורום על השילוב בין קרוס ומודריץ, יותר מידי מנהלים ופחות מידי מוציאים לפועל.
מודריץ מנהל משחק מצוין, וכשלידו גם קשר אחורי הוא לא צריך עוד מישהו שיעודד אותו, הוא צריך מישהו שיעזור ליצור מהניהול משחק משהו. פה הפריצות של קובאצ’יץ’ באות לידי ביטוי. דריבל אחד מהיר קדימה והמשחק נפתח ופתאום מצפיפות גדולה במרכז יש לנו שטח.

לגבי הנקודה שאף שחקן לא הצליח אחרי שעזב את ריאל. בוא נגיד את האמת, מוראטה, אוזיל, חדירה וכל העוזבים למיניהם עזבו כי לא היו טובים מספיק (או לא מתאימים), מלבד די מריה אני לא זוכר שחקן שעזב על אף שממש רצינו שישאר.

אם נלך מעט אחורה יותר, אז רוביניו. ורובן למען האמת נתן חתיכת קריירה בבאיירן בשביל בובת חרסינה (וסניידר נתן כמה עונות טובות אחרי שעזב, אבל לו באמת לא היה מקום)

מילה לגבי קובא: מצד אחד חבל לי להפסיד כשרון כמוהו, ומצד שני רווח לי. קאדר הקשרים שלנו גדול מידי לטעמי בשביל שהשחקנים שהם לא השלישייה הפותחת יהיו באווירה בריאה ויוכלו לצמוח. יש לנו בשלוש העמדות כעת: קאסמירו/יורנטה, קרוס/סבאיוס, מודריץ/איסקו, ואולי גם החבר החביב וואלורדה יוכל להישאר עכשיו.
ואפילו אם יהיו פציעות מוגזמות, יותר טוב- נשחק עם 2 באמצע, לרוב המערך העדיף לדעתי.

מה קובאצ’יץ’ מחפש בלונדון? כבר יש לצ’לסי את ססק, קאנטה, ג’ורג’יניו, בקאיוקו ובארקלי. שיסע שעתיים צפונה ברכבת, וימצא מועדון יותר נחמד עם פחות קשרי אמצע. אמנם מאמן קצת מריר, אבל גם ככה נותרו לו רק כמה חודשים בתפקיד.

גם אצלכם אני לא רואה איך הוא משחק יותר מכפי שהיה משחק אצלנו.

לופטגי אמר שאם קובא באמת עוזב נצטרך למצוא שחקן אחר ברמה שלו (ומוסיף שזה חבל כי ייעד לו תפקיד משמעותי). חוסה אנחל סאנצ’ס כבר יכניס לו מילים אחרות לפה במסע"ת הבאה, כמו שעשו לזידאן עם מוראטה בשנה שעברה.

אם הוא טוב כמו שהוא חושב, לא תהיה לו בעיה לגבור על אנדר ופרד בתחרות על מקום לצד פוגבה ומאטיץ’. אני כמובן מעדיך את הררה בכל יום בשנה, אבל זו לא העדפה מקצועית טהורה.

לא מכיר את יונייטד כמוך, אבל לא בטוח שקובא שזה מה שאתם צריכים. לטעמי סגנון משחק ישיר קיים אצלכם, אבל לא מאטיץ׳ ולא הררה הם הדיפ פליימייקר שדרוש לכם. הייתי מעדיף את סבאיוס, לדוגמה, על פני קובא (אם האפשרות לתת גלולת הצערה לסקולס או אפילו קאריק מוצתה עד תום).

בכל מקרה, נראה לי שכובע על מרסיאל ושני הצדדים יהיה מרוצים.

יונייטד צריכה מישהו כמו טוני קרוס, אין ספק (ברצינות). אני חושב שהררה לא פחות טוב מקובאצ’יץ’, את פרד אני לא מכיר מספיק ובסוף מוריניו בטח יבחר במקטומיניי או פלאיני.

חדשות:

הקבוצה עושה דרכה למדריד וההודעות הרשמיות אמורות לצאת לדרך. קורטואה יחתום ל6 שנים ויוצג מחר בצהריים לפי דיווחים שונים, תיאו לסוסיאדד, קובא לצ’לסי. דה תומאס ייבחר בין ספורטינג ליסבון לקבוצתו אשתקד, ראיו ואיקנו.

מועמדים להחלפת קובא ממוחם הקודח של כתבי ספרד: תיאגו ופיאניץ’. מכיוון שאני לא רואה איך מישהו מהם בא לתפקיד משני מאחורי לוקה וקרוס יותר סביר שואלורדה יהיה המחליף, אבל הלוואי שאני טועה.

במארקה טוענים שבמדריד מבינים שמגיעה ללוקה העלאה ויפעלו בנדון.

מה הטעם בלהשאיל את קובאציץ’ (בלי אופציית/חובת רכישה) ואז לרכוש לו מחליף? הרי במקרה כזה בקיץ הבא הוא יחזור לסגל עוד יותר עמוס.

ממש גם רציתי לשאול אותה שאלה. במיוחד שהדיווחים מאיטליה טוענים שמנדש מנסה לסדר את סאביץ’(100מ’!) לריאל…הזוי.

העיקר שרכשנו את קורטואה :sweat:.

אנחנו צריכים שחקן לעונה הקרובה, השאלה עדיין שומרת את ה"נכס" בידינו, מודריץ’ בסוף הדרך, לא קיבלנו הצעה מספיק טובה כדי למכור אותו והוא מתעקש לעזוב. בחר אחת או יותר מהסיבות. בגדול ההתעקשות שלו לעזוב תוקעת אותנו, השאלה היא לא אופטמלית בעיניי ואני מניח שגם בעיניי המועדון.