דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מריו קורטחנה עם עדכון.

המסר הוא שלא מחפשים כרגע חלוץ. במועדון לא רואים סיכויים גבוהים למעבר של אמבפה כבר הקיץ מכיוון שהוא אמור לקבל מענק גבוה אם יתחיל את ספטמבר כשחקן פסז.

במועדון גם לא רוצים להחתים שחקנים שיש למועדון בהם ספק, שוב הוא מזכיר את סיפור יוביץ’ כעילה של המועדון שלא להחתים שחקנים כמו קולו מואני ודיאבי. לכן, אין עוד החתמות של שחקנים הקיץ. לפי דבריו במועדון לא פוסלים אפשרות זו תהיה עונת מעבר עם חוסלו כחלוץ…
אנצ’לוטי לא מרוצה מהעניין ובמידה וזה יקרה אולי נשחק 442 עם ויני ורודריגו חלוצים.

כרגיל, דיווח שסותר לחלוטין את הדיווחים הקודמים ופה אנחנו צריכים להיאזר בסבלנות ולהמתין לראות מה ילד יום. מתסכל.

עזוב כולם צריכים למכור עיתונים, שבסוף יעטפו איתם דגים בשוק :-).
כל הטוייטר מסביר למה כספית לא הגיוני לצב להגיע השנה, אבל בסוף יש פה גם את פריז… לא יתנו לו ללכת בחינם… כבוד וזה…

אני מסכים מאוד שכל מה שעולה בעיתונים זה ספקולציות וניחושים לא פחות ממה שאנחנו עושים כאן, אבל נקודה אחת לא מובנת לי.

אני לא מבין למה נקודת המוצא של כל הניתוחים וההשערות האלה, היא שהבאת חלוץ (הקיץ, או בכלל) קשורה איכשהו בשאלה של החתמת אמבפה (שוב - הקיץ, או בכלל). אין שום קשר בין הדברים.

אמבפה הוא לא חלוץ, לא היה חלוץ ולא יהיה חלוץ. בדיוק כפי שכריסטיאנו הגדול, על כל מעלותיו וכושר הכיבוש היוצא מגדר הרגיל שלו (בטח טוב מזה של הצב) - לא היה חלוץ בשום שלב של הקריירה המפוארת שלו, ונראנו קטסטרופה כשניסינו אותו בעמדה הזאת.
הסטטיסטיקה של אמבפה מהשנה שהביאו לדיון כאן מוקדם יותר, לגבי השימוש בו בעמדה הזו בפריז - לא רלוונטית. פסז’ היא קבוצה לא בריאה ולא מאוזנת, ואנחנו בטח שלא רוצים להידמות לה וללמוד ממנה שום-דבר. בחייאת - היא כמעט הפסידה את אליפות הדייגים הצרפתית השנה, בסגל שכולל את אמבפה, מסי וניימאר, כשהכוכב של הסגנית שלה עלה כמו השוער השלישי של פסז’.

אנחנו צריכים חלוץ. חייבים חלוץ. למעשה, אנחנו צריכים חלוץ כבר שנה לפחות. הגעה של אמבפה כן או לא, אם וכאשר, לא קשורה ולא משפיעה על זה בשום צורה.

זה מריו קרטוחנה אמר. הוא אמין מאוד, אלו לא הנפצות שלו, אלו הנפצות של המועדון. אם באמת המועדון רואה באמבפה כחלוץ או לא אף אחד לא יודע.

בכל מקרה, תרשה לי לאתגר אותך: איך אתה מסדר את ההרכב שלנו במידה ואמבפה מגיע, מבלי להציב את אמבפה כחלוץ. רק יש כלל אחד, זה חייב להיות ריאלי. בלי פדה מגן ימני או ויניסיוס לאגף ימין, אלה דברים שלא יקרו. איך אתה חושב שיראה ההרכב.

זה די ברור שבלי קשר לפריסת השחקנים על המגרש, אנצ’לוטי בונה על 4-4-2 מובהק יותר מתמיד. ויניסיוס ורודריגו המוציאים לפועל וזהו, מה שלא ברור איך מתקבל על הדעת ב-ולדבבאס. כמובן שקרלו רוצה חלוץ, מה שלא נראה באופק כרגע (קשה לי להאמין שפלורנטינו ישבור את החזרזיר עבור הצב הקיץ), לכן שוב נסבול את ההנפצות הקבועות - פדה קיצוני, רודריגו חלוץ ורודיגר מגן שמאלי (חחחח).

הרוטציה מאחורי ה’חלוצים’ הברזילאים שלנו תתחלק לשלוש היררכיות - קרוס, מודריץ’ ופדה הבכירים, כאשר קמבינגה, טשואמני ובלינגהאם יעבדו קשה כדי להשתלט על המקום שיהיה שלהם בוודאות רק ב2024. בתחתית חלוקת הדקות נראה את ברהים וסבאיוס שינגסו בשאריות.

לא אידאלי בעליל וכאמור, בוודאי שקרלו אינו מרוצה מהעובדה שאין לו חלוץ (עם כל הכבוד לחוסה-לואיס), אך פלורנטינו כנראה חושב אחרת ועשוי להגיע למצב שחצי עשור (!) התוכנית המקצועית של המועדון מתעכבת הודות לקיליאן אמבפה ופמלייתו.

בהנחה ולא יקרה משהו גלקטי (קיין/אמבפה/חלוץ אחר), כך הקבוצה תיראה בפרה-טמפורדה:

פדה (ברהים), רודריגו (חוסלו), ויניסיוס (ברהים);
מודריץ’ (בלינגהאם), קמבינגה (טשואמני), קרוס (סבאיוס).

מדובר ב4-4-2 במסווה של 4-3-3 כמובן לצורך הסימולציה. החלוץ שהסגל כל-כך זועק להחתמתו כמובן יסדר את התמונה אם וכאשר:

רודריגו (פדה), אמבפה (חוסלו), ויניסיוס (ברהים);
לוקה, ג’וד, וינגה, טשואמני, קרוס וסבאיוס - תסדרו אותם איך שמתחשק לכם.

על הנייר המון פוטנציאל אך לא מדובר בפיפא מנג’ר, זה לא שאפשר לזרוק שחקנים מוכשרים לדשא ולצפות שיתפקדו בעמדות שאינן טבעיות להם. מקווה שהפלסטר (במידה והצרפתי לא יגיע) לא ישווק לנו בתור אלברו רודריגז רחמנא ליצלן או אפילו ארדה גולר, כי זה לא מה שאנחנו צריכים.
אפרופו הטורקי - על פניו החתמה מצוינת בפוטנציה אבל: ניקו פז > ארדה גולר.

-כריסטיאנו רונאלדו אחרי עונת הדסימה בערך אמנם לא היה “בשרטוטי המערך” בשפיץ אבל כמעט ולא בילה באגף ולא עבר שחקן בדריבל. חיכה 90% מהזמן ברחבה. חלוץ כמעט לכל דבר גם אם לא בודד כי היה קארים בנזמה מפנה השטחים.
-אף אחד לא יזיז את ויניסיוס ג’וניור מצד שמאל, לכן עולה “שאלת” קיליאן אמבפה כביכול, המיקום שלו וכן הלאה. רק שיגיע, לא ממש מעניין אותי היכן הוא ישחק…אני גם חושב שאמבפה בלבד לא מספיק. בתסריט האופטימי, שלישייה התקפית מהירה-זריזה-ערמומית-דריבל שמחליפה מקומות כל הזמן.
-אני דווקא כן רואה ניסיון כרגע עם מה שיש לשחק יהלום כשג’וד בלינגהאם כביכול פתור מעבודות ההגנה ולנצל את היכולת ההתקפית הטובה שלו. פדה ואלוורדה צריך להתחיל את העונה הבאה כשחקן ספסל.

כל הכבוד למי שלא התעייף להתעסק בדיווחים על אמבפה, זה צרם לי עוד מ-2021 כשהעסק נפל בדקה ה-90. הרדיפה אחריו פאתטית לחלוטין.

האבסורד הוא לא רק זה שמחכים כבר שנים לאמבפה שיבוא להציל אותנו (ולא עושים שום דבר אחר בשל כך), אלא שגם כשהוא יגיע די ברור שלא ייקח הרבה זמן ונבין שהוא לא פתר שום בעיה, מכיוון שכמו שאמר קודם @EJB , אמבפה לא הולך כמו חלוץ חוד, לא מפליץ כמו חלוץ חוד ולא מגעגע כמו חלוץ חוד.

אמבפה מגיע על העמדה של השחקן הכי טוב שלנו בסגל, רק פשוט כי הוא זמין ורוצה לבוא. אם יהיה לנו מזל נגלה שאחד משניהם יכול במקרה לשחק באגף השני ברמה סבירה. מה שיהיה טמטום מוחלט לעשות זה להחליט שאמבפה חלוץ חוד וזהו ולבזבז את השחקן הכי טוב של העשור הזה, ההוא שחיכינו לו שנים ושילמנו איזה חצי מליארד כדי שיבוא, על תפקיד שלא מתאים לו בשום צורה.

בקיצור, ריאל צריכה את קיין או אוסימן גם אם אמבפה מגיע, ופסילת רכש שכזה רק כי אמבפה מעיד על פרספקטיבה שגויה מאוד בהסתכלות על הסגל, וזה בהחלט מדאיג. מוזר לי גם שמדברים על העניין הכספי ואיך נחזיק את המשכורות כי ריאל מדריד כבר ידעה בעבר להחזיק מספר כוכבי על עם המשכורות שלהם במקביל בלי יותר מדי בעיה.

אני מעדיף שאמבפה ואוסימן יגיעו וויניסיוס יעזוב מאשר שרק אמבפה יגיע. נתבאס על וינסיוס אבל לפחות נהיה קבוצה שבנויה הרבה הרבה הרבה יותר בריא.

הפתרונות שויניסיוס עוזב, אוסימן מגיע וכן הלאה לא רלוונטיים מכיוון שהם לא על השולחן. ויניסיוס כאן כדי להישאר, אוסימן לא אופציה מבחינת המועדון, ואמבפה בתוכנית האידיאלית נמצא אצלינו.

מנקודות ההנחה האלה אפשר להתחיל לדון ולמצוא פתרונות אפשריים, איפה אמבפה משחק במידה והוא מגיע. בין אם הוא חלוץ ובין אם הוא לא זה המקום הכי טוב שאפשר למצוא לו בהרכב שלנו, ואם הוא תופס את עמדת החלוץ זה אומר שלא יגיע חלוץ על אחר.

באמת אני שואל אתכם, איך אתם רואים את ההרכב בהנחה שאמבפה מגיע?

באמת? בהנחה שמשחקים עם רביעייה בקישור - מי הרביעייה שלך? טשואמני לא עדיף עליו, למרות החצי עונה הלא טובה של פדה

הרביעיה שלי היא: קמא
מודריץ/קרוס פדה
בלינגהאם

בתכלס זה גם מערך לא רע גם אם אמבפה מגיע ויכול לפתור בעיות עם אמבפה וויני מקדימה(זה הריאלי, בסוף רודריגו ואמבפה יותר חזק לדעתי)

לגבי אמבפה, זה נכון שהעמדה הכי טובה שלו היא בשמאל, אבל הוא לגמרי יכול לשחק חלוץ. אנחנו צריכים סגנון אחר של חלוץ, אבל מסכים עם המועדון שקודם מביאים שחקן כמו אמבפה.

לדעתי הסיכוי שויני יעזוב לא קיים כי המשכורת שלו נמוכה מאד ביחס לתפוקה, וזה דיל שאי אפשר להשיג כשמביאים מישהו מבחוץ

חנן, יש לך מין נטייה כזאת לקבוע במין פסקנות וידענות שדברים הם ‘לא ריאליים’, ולכן לתחום את הדיון מראש למרחב מצומצם ביותר.

א. דווקא אתה מכולם, שכותב פעם אחר פעם ש’אין לנו מושג מה התוכניות של המועדון’, אמור לדעת טוב מכולם שאין לנו מושג מה ריאלי ומה לא. בייחוד במועדון כמו שלנו, שכפי שציינתי לפני כמה ימים - שום דבר כמעט לא דולף החוצה.
לא כל דבר מופיע בעיתונים במשך חודשים לפני שהוא מתרחש (או לא מתרחש…), כמו הסאגה האינסופית של אמבפה. העזיבה של קאסמירו התחילה ככותרת סתמית בעיתון, ותוך 3 ימים הפכה לעובדה מוגמרת. ואז התברר בדיעבד שהמועדון ידע על זה מתחילת הקיץ, ולכן בין היתר דחפנו כ"כ להביא את טשואמני. בקיצור - אין לנו מושג, ואנחנו מעלים כאן השערות, שייתכן בהחלט שחלקן יישומו בשלב כזה או אחר.
אגב, גם חלק מהדברים שנראים בעיניך כ’עובדות ידועות’, לדוגמה ‘ריאל לא קונה שחקנים מבוגרים, ולכן קיין לא יעבור לכאן’ - לא מחזיקים מים. מה, אחרי התעניינות של שבועיים בשחקן, פתאום מישהו במועדון “נזכר” לספר לפלורנטינו שקיין בעצם בן 30, ולכן ירדו ממנו? לא, התשובה היא שאנחנו פשוט לא יודעים, ואנחנו יכולים בסה"כ להעריך, לשער, לרצות ולקוות - אבל ודאי שלא לפסול ולתחום את הדיון מראש.

ב. גם דברים שנראו לנו לא ריאליים עד לא מזמן, הפכו באיבחה אחת לריאליים ביותר, וכמעט שכחנו שעד לא מזמן הם היו לא ריאליים. פדה כקיצון ימני, ואסקז כמגן, קמאבינגה כמגן שמאלי, ועוד. לא צריך להיות פפ כדי לחדש ולהתגמש מחשבתית. אם אנצ’לוטי מרשה לעצמו להשתמש ברודיגר כמגן שמאלי, ועוד כשיש לו את אלאבה בסגל, אז לנו מותר להעלות אופציה של ויניסיוס עובר אגף - בטח בדיון פנטזיות. מה שמוביל לנקודה הבאה.

ג. גם אם כלו כל הקיצים, ואכן אין שום סיכוי שדברים מסוימים שאנחנו מעלים כאן אכן יתרחשו במציאות - בשביל זה (בין היתר) הפורום הזה קיים. כדי שנתדיין, נחליף רעיונות, רשמים, רצונות ועוד. ומי יודע? אולי מישהו שם למעלה שומע אותנו.
אני מסכים שכדאי שהדיון לא יהיה מופרע מידיי, ויהיה מחובר איכשהו למציאות, אבל להעביר שחקן אגף רחוק מאוד מההגדרה של ‘מופרע מידיי’.

ואם נחזור לדיון עצמו:

את אמבפה אנחנו לא מנסים להביא בגלל העמדה שלו, אלא למרות העמדה שלו - בגלל שהוא אמבפה, אחד משני השחקנים הטובים ביותר בעולם כיום (בפער), יש הזדמנות להביא אותו, ומסתמן שהוא רוצה להגיע אלינו. באופן דומה (אך שונה כמובן), בזמנו הבאנו את אוזיל למרות שכבר היה לנו את קאקה על העמדה שלו, פשוט כי הייתה הזדמנות טובה מכדי לוותר עליה. בדיעבד אגב, לאור הכישלון של קאקה, בעיית העמדה “נפתרה” מאליה - וגם על הדרך הוכחה נכונות הגישה של ‘קודם תביא ואח"כ נראה מה עושים’.

בקישור שלנו, אגב, המצב די דומה. יש לנו 4 שחקני על - בלינגהאם, קמאבינגה, טשואמני ופדה, וזה עוד בלי לדבר על צמד האגדות קרוס ומודריץ’ - על 3 עמדות לכאורה. אלה צרות של עשירים - ואלו בדיוק סוג הצרות שאתה רוצה להתעסק בהן במועדון כמו ריאל מדריד. פשוט אמור להיות לך אדם שהסמכת לטפל ולנהל את הצרות האלה, שאתה סומך עליו - מה שלא בהכרח נכון במקרה שלנו…
גם בסיטי של השנה לדוגמה היו את הלאנד ואלברז על עמדת החלוץ הבודד, ווקר וקאנסלו (עד שעזב) על עמדת המגן ימני, וגונדואן, דה-בריינה, סילבה, רודרי, פודן, גריליש, מאחרז, (סטונס) - 8 שחקנים שיכולים לפתוח בכל קבוצה בעולם כמעט - על כ-5 עמדות בקישור-התקפה.

אם וכאשר אמבפה יגיע, נצטרך לבצע התאמות.
מבחינתי, ההתאמה הסבירה וההגיונית ביותר היא להסיט את ויני לאגף ימין ולהשאיר לאמבפה את אגף שמאל, ולו בגלל ההיררכיה ביניהם והתקרה של כל אחד מהשחקנים (אגב, בהמשך לטענות מתחילת ההודעה שלי - מצחיק שבעיניך ‘לא ריאלי’ לשנות לויניסיוס את העמדה, אבל כן ריאלי לדעתך לרדוף אחרי שחקן חצי עשור, לשלם עליו רבע מיליארד יורו - ואז לשנות את העמדה שלו).
עם זאת, אני חי בשלום גם עם המצב ההפוך, של ויני ממשיך באגף שמאל ואמבפה באגף ימין - שם הוא התחיל את הקריירה שלו (בדומה לכריסטיאנו עצמו, בגלל רגל ימין החזקה של שניהם), ושם שיחק לא מעט גם בפאריז, בגלל ניימאר שתפס לו את המקום בשמאל. מה שאני לא חי איתו בשלום - זה לבנות על אמבפה כחלוץ. חלוץ זה תפקיד ייעודי וייחודי, שדורש משחק עם גב לשער, מלחמה עם הבלמים על מיקום ונוכחות, וראייה מרחבית שעוזרת להבין את המיקום של ההגנה, השוער והחברים שלך לקבוצה, וכך להחליט מהר מתי לנסות לבעוט ומתי להוריד כדור לחבר ולמי. לאמבפה, כמו לכריסטיאנו לפניו, בפירוש אין את התכונות הללו.
בנזמה, גם בשנותיו המושמצות ביותר - ידע לעשות את זה. אגב, עיקר הביקורת עליו הייתה בדיוק על זה - כשהחליט לברוח מהרחבה יותר מידיי ולהשאיר שם בור גדול, בגלל שלא רצה להילחם על המקום שלו שם, או כשסתם הסיומת שלו הייתה קטסטרופלית - תכונה רעה מאוד לכל הדעות עבור הרגל המסיימת של הקבוצה שלך.

לגבי הפתרון האידיאלי לכאורה שעלה כאן, שניתן ליישם עם הסגל הקיים (עם או בלי אמבפה), של יהלום קשרים עם טשואמני מאחור, קמאבינגה ופדה לפניו, ובלינגהאם בחוד, כשויני ורודריגו (אמבפה) לפניהם - הבעיה היא שוויני ורודריגו, בדומה לאמבפה - הם לא חלוצים. הם יברחו לצדדים, לאיפה שיש שטח, ויישאר בור עצום באמצע הרחבה, שם בדיוק חסר אותו חלוץ מטרה, אותה רגל מסיימת, אותו פיבוט שסביבו חג משחק ההתקפה. אני חוזר על המנטרה השחוקה - אפילו פפ, זה שהמציא את המערך חסר החלוץ - הבין השנה את החשיבות של חלוץ.

ויניסיוס לא הולך לשום מקום אומרים שכבר בשנה שעברה הוא חתם על חוזה חדש על 2028 (לא רק פבריציו רומאנו אלא גם המארקה וה-AS וכן הלאה) וזה יוכרז אוטוטו - זה מה שמצאתי כרגע - והוא גם יקבל שכר גלאקטי אבל במונחים של ריאל מדריד ולא של פריז סן ז’רמן. אפשר לומר שהוא מעין ‘פני המועדון’ אם נרצה או לא ולחלוטין הבייבי של פלורנטינו פרס שמבחינתו ויניסיוס הוא ניצחון עם הבחירה לרכוש ברזילאיים צעירים וכן הלאה.

אני לא רוצה לראות מערך של ארבעה קשרים בעונה הבאה למעט במשחקים הבאמת גדולים, זה בזבוז, צריך חלוץ רחבה אמיתי שיזרוק את עצמו להרמות של דני קרבחאל או לכדורי הרוחב. גם להם יהיה הרבה יותר קל עם חלוץ אמיתי. בדימיון שלי משחקים עם קמאבינגה-מודריץ’-בלינגהאם. פדה ירוויח את המקום שלו מחדש לאט לאט. אני מאלה שפחות התלהבו מאורליאן טשואמני גם “בחודשים הטובים שלו”.

הרעיון שויני ישחק באגף ימין לא עלה בשום מקום מלבד הפורום. עזיבה של ויניסיוס עלתה אחרי הסערות שהיו איתו אבל לא מכיוון שאמבפה מגיע, ובכל מקרה דווח על הארכת החוזה שלו, וכן שבריאל רואים בו ככוכב הגדול של המועדון.

אז אפשר לדון באופציות האלה, אבל עקב המעמד שויניסיוס הגיע אליו, העובדה שאין אף מידע שרומז לזה וגם זה שבריאל מדריד לא מחפשים חלוץ כי אמבפה, מצביע על כך שכנראה אמבפה ישחק חלוץ.

בתקופה שדווח על קיין, דווח גם המון על שחקנים נוספים שלאחר מכן התגלה שהעניין שלנו בהם לא היה קונקרטי ונפלו הרבה לפני שהייתה איזושהי שיחה רשמית. למה זה קרה? או שאלו תרגילים של המועדון, או שיש סיבה אחרת. בסופו של דבר לא רק שלא נלחמנו עליו, אלא אפילו לא ניסינו.

השחקנים שהזכרת היו רובם שחקני ספסל או משלימים, אף אחד מהם לא היה במעמד של ויניסיוס או קרוב לכך. לקחת את הכוכב הכי גדול של הקבוצה ולהעביר אותו לאגף שבו הוא מעולם לא שיחק רק כי הגיע כוכב יותר גדול שיותר מתאים לו לשחק שם, זו סיטואציה אחרת לגמרי מאשר לקחת שחקן שגם ככה יושב על הספסל לסתום חור במקום אחר.

אני יכול לקבל שאני גודע דיונים ואשתדל שלא לעשות את זה.

אמבפה נותן תפוקה זהה, או כמעט זהה, בכל עמדה התקפית. הוא פרץ במונאקו מעמדת הקיצני הימני, העונה הוא שיחק בכלל חלוץ. אז יכול מאוד להיות כמו שכבר נאמר כאן שהוא פחות אוהב את הרעיון, אבל בסופו של דבר אתה מקבל ממנו את התפוקה. לעומת זאת ויניסיוס בקושי עם העמדה הנוכחית שלו מסתדר, לצפות ממנו לאדפטציה מרגיש לי קצת גדול עליו.

אוהב את ניקו אבל מאוד קשה להשוות.

1. ניקו לא משחק על אותן העמדות של גולר, הוא יותר קשר מרכזי התקפי. גולר משחק קדימה יותר וגם בצדדים.
  2. ניקו שחקן נוער (התחיל לשחק קצת עם הקאסטייה בליגה 3) ארדה גולר שיחק השנה די הרבה בליגה לא רעה ונתן מספרים יפים מאוד.
  3. מוסיף שגולר כבר שיחק בנבחרת הבוגרת של טורקיה והיה מצוין.

לא הבנתי מה אתה מנסה להוכיח פה. טרם ראינו את ניקו ברמות הגבוהות? גם את ארדה. בשורה התחתונה עדיף לקדם שחקן שמכיר את המערכת כי הדשא אצל השכן לא ירוק יותר, ברוב המוחלט של המקרים.

לגבי התפקוד על המגרש: זה לא מעניין איפה ארדה משחק בטורקיה או היכן ניקו ממוקם בנבחרת או בקסטייה על הדשא - בריאל מדריד יש רק שתי עמדות עבור שחקנים מהסוג הזה, עמדות הקיצון (4-3-3). כמובן שבמידה ואנצ’לוטי יכניס את מערך היהלום לשגרה, טענתך אף יותר מופרכת מפני שבמערך כזה ניקו פז הרבה יותר ורסיטלי מגולר.

אני לא מנסה להוכיח שום דבר, מנסה להבין על בסיס מה החלטת שניקו שחקן יותר טוב מגולר.

יפה אמרת, וזו הסיבה למה לניקו בהכרח אין מקום בסגל (הוא קשר וטפו טפו יש לנו הרבה מהם) ולארדה אולי יש מקום בסגל (הוא משחק גם כקיצוני).

טענתי אינה מופרכת מכיוון שמה שאתה אומר זה קשקוש.
אולי ניקו יהיה שחקן טוב יותר (באמת שאי אפשר להכריע כרגע), אבל ארדה יותר ורסטילי (משחק כחלוץ שני, קיצוני ימני, קיצוני שמאלי, קשר התקפי) ומשחק ביותר עמדות מאשר ניקו, לו עמדה די ברורה כ-10.

מההיסטוריה שלך כאן בפורום אכן מגיע לך קרדיט על מעקב בלתי-נגמר אחר הקאנטרה של ריאל מדריד, כך שאני די מופתע.

ניקו פז תחת ראול (5-3-2) מתופקד בעמדה שמאחורי אריבאס ואלברו, במילים אחרות אחד מהשלישייה ההתקפית נקודה (וכשאריבאס נעדר ניקו תפס את המשבצת שלו, just saying). זה שאתה מעדיף להתייחס אליו כאל קשר מרכזי זה נחמד, אך זו אינה המציאות וואטסואבר.

מודה ומתוודה שלכל הקשור לטורקי - אין לי שמץ, הכל באמצעות מאמרים וסרטונים. למעשה, הנקודות שאתה מציין רק מחזקות את הטענה שניקו ורסיטלי יותר ולו משום שעל-פי דבריך ארדה אינו יכול להתברג להרכב בו שלושה שחקנים התקפיים ממנו מורכבים יחד איתו. לדעתי (ולדעת ראול) ניקו גם כזה, אך לא אתווכח אם תתאמץ ממש לתמוך בכך.

לא מעניין אותי שזה קורה “רק” בליגה הטורקית, זה כישרון אדיר מה שיש לילד הזה ברגליים ובראש.
איך שהוא מטפל בכדור באלגנטיות והחכמה במיקום שלו, פשוט מדהים בעיניי.
מאוד מזכיר לי את אוזיל רק קצת יותר התקפי ומעז, שווה כל לירה.

ממליץ בחום לראות.

חפש קצת סרטונים של חלילוביץ שעשה את זה “רק בליגה הקרואטית”, אבל איזה כישרון אדיר שיש לו ברגליים ובראש.

לדעתי לשים 36 מיליון יורו על שחקן (העברה+מענק לאבא), טוב ככל שיהיה השחקן, צריך קצת יותר בשר לפני שמכריזים שהינה הינה הגיע הכישרון החם הבא.

״הבעיה״ בגולר:

1. הוא 10 ואין את העמדה הזאת במערך. גם אם יש יש לנו 1000 קשרים
  2. לפי הסרטונים הוא לא ככ מהיר וזה בעיה בשבילו כקיצוני - ע״ע אסנסיו.

בסוף בראהים הוא השחקן עם אותו סטייל בסגל - כן זה נראה שלגולר פוטנציאל גדול בהרבה, וכן גם בראהים לא לרמה.
מהלך על גולר מבחינה מקצועית שווה כל יורו ויש לו ים כשרון. ברור שהוא לא צריך לקבל מענק מוגזם של 20 (אם יקבל 10 זה כבר המון. בחור בגיל שלו צריך להגיד תודה שקבוצה בכירה רוצה אותו בכלל)
ואני רוצה כבר הרבה זמן שנעבור למערך של 4231 שיהיה יותר אטרקטיבי (וגם כבר מתאים יותר לשחקנים שלנו)

הבעיה שלי עם קניה של גולר זה שלא רוצה עוד שחקן מהקבוצה שאני אוהד שיהיה אנטי ישראלי, יהיה לי קשה לראות אותו