דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

“הפצצות”. בוא.

אם כל מה שמעניין את אמבאפה זה כסף, למה שסעודים לא יבואו עם בונוס חתימה של מיליארד יורו?
שווה להם לגמרי רק כדי להראות אצבע לקטארים.
אולי זה גם ייתן בוסט לא קטן לליגה שלהם.

תועלת שולית פוחתת וזה…

image

ניסיון שלישי שלו כנראה שיפגע סופסוף

צלמו מסך:
האידיוט הזה הולך להיפצע השנה ולהפסיד הכל.

למען הסר ספק, ברור לנו שגם אם אמבפה לא משחק מהיום עד ל3.7.2024, הוא מקבל חוזה של לכל הפחות 8 ספרות בחצי מאריות אירופה?

למה זה מפתיע? הוא בטוח יקבל לפחות 25 מליון יורו לעונה.

*אגב, אני דיי בטוח שויני בחוזה החדש הולך להרוויח לפחות כ20 מליון בעונה (והופך למשתכר הגדול בקבוצה) אני קצת לא מבין את המועדון. מצד אחד מאמין שהם יכולים להרשות לעצמם לשלם לו סכום כזה, מצד שני הוא עדיין יחסית סופר צעיר. לא רואה למה הוא לא היה מסכים גם ל15 - שזה עדיין המון לשחקן בגילו.
החשש שלי שגם אם הוא חותם עד איזה 2028 ימשיכו לשפר לו את החוזה ושהוא ימשיך לעוף על עצמו. אני בכנות עדיין לא חושב שהוא כוכב אבל משום מה כולם מתייחסים אליו ככזה בברזיל, ספרד, רשתות חברתיות… קצת מתקשר לעידן הטיק-טוק/ויבלוג: כל אחד שלא סיים תואר ובקושי יודע משהו מהחיים שלו נהיה מומחה וידוען ברשתות החברתיות.

תשמע. אם זה הולך כמו כוכב על, נשמע כמו כוכב על, כובש ומבשל כמו כוכב על, ומקבל יחס והערכה של כוכב על מצד מועדונים, סוכנויות דירוגים וכו’ - כנראה שזה כוכב על.
או במילים אחרות: אם היית שומע על שחקן התקפה שמשחק כבר 4-5 שנים באחת מ-5 הקבוצות הטובות באירופה, עם גרף שיפור מתמיד, שכבר שנתיים ברצף עם 40 שערים+בישולים בכל המסגרות, ואחד משני השחקנים הטובים ביותר של אלופת אירופה וספרד של השנה הקודמת והשחקן הטוב ביותר של סגנית אלופת ספרד ואחת מה-4 האחרונות באירופה - היית מפעיל לחץ פיזי מתון על פרז להחתים אותו אצלנו גם ב-150 מיליון לפחות.

צריך להפריד כאן בין היכולות של ויני כשלעצמן, שהן פנומנליות בכל קנה-מידה (על-אף הבעיות המקצועיות שעוד קיימות כמובן), לבין האופי הבעייתי והבעיות שעיקרן מחוץ למגרש (אבל משפיעות גם על מה שקורה על המגרש כמובן). ויני כוכב, וזכה במעמד הזה לגמרי בזכות, וחייבים גם לתת לו יחס כזה - בייחוד בשוק העולמי החדש, שבו אפילו אנחנו לא באמת יכולים להתחרות כלכלית עם הסכומים הגדולים ביותר. מה שאנחנו יכולים להציע (וגם זה עלול להיות זמני…) - זה כוכבות אמיתית, שחלק מזה זה תגמול ראוי (גם אם לא מתחרה בסעודים ובקטארים).
מהצד השני, כל זה לא סותר את זה שיש לוויני אופי בעייתי שעלול לפגוע בו (ובנו), וחייבים לעבוד איתו על זה.

אני מאוד מסכים איתך, אבל עדיין ויני מאוד גס ולא נקי במשחק שלו ובעיני זה לא שווה ערך לכוכבות. זה שאיכשהו מכל הטרארם יוצאים לו דברים שמתורגמים ל40+ שערים&בישולים זה סיפור אחר.

בוא נגיד ככה, ויני הוא הכוכב הכי לא כוכב שיצא לי לראות בכדורגל. ועד שהוא לא יוכיח אחרת הוא יישאר ככה.
בוא נגיד ככה #2, אם לרודריגו הייתה את התעוזה והחוצפה של ויניסיוס (שמתורגמים לשערים/בישולים) אז אני מאמין שכולנו היינו מסכימים שהוא הכוכב של הקבוצה.

הנקודה העיקרית שלך היא נכונה, יש לו הרבה מהלכים במהלך המשחק שאתה אומר ‘מה?’. ועדיין, אם עונת הדאבל עם קרלו אנצ’לוטי הייתה “פריצה” והיה לו את קארים בנזמה בשיאו שהיה הפרטנר המושלם הן בסגנון המשחק והן באופי - אז העונה שעברה אולי אפילו טובה יותר. אני מניח שהרוב חשבו שזהו שהוא ‘יחזור לקרקע’. לא מבחינת היציבות שלו, הרגשתי שהוא נבלע בכאוס ובעויינות של מגרשי החוץ, אבל בהתחשב בכך שהוא סחב אותנו לבד. משחקים כמו נגד ליברפול באנפילד והגול נגד מנצ’סטר סיטי בסנטיאגו ברנבאו די מכלום…

חבל שאין מצב שקיליאן אמבפה יקבל את מענק הנאמנות הזה מפריז סן ז’רמן, שהוא מגוחך לשעצמו, נניח בתחילת יולי ואז יעשה ויברח באוגוסט. זה יכול להיות הדבר הכי מטומטם ומרגש.

מה זה פה ברתומיאו? פאריס המציאה את הטריק הזה.

שוב אתה ממהר לחרוץ את דינו כשיולי רק התחיל. מזכיר לך שפריז לא מתלהבים מהרעיון שישתחרר בחינם…

לא מסכים איתך, 40+ שערים ובישולים זה לא דבר שיוצא סתם מטררם, גם לא הכי הרבה דריבלים מוצלחים בטופ 5 ליגות. בסופו של דבר מדובר בשחקן טופ 3 בעולם, או לפחות בדרך הנכונה לשם. כלומר סופרסטאר בהגדרה.

ואיך הוא יוכיח? בכללי אשמח שתסביר למה בדיוק אתה מתכוון ב"גס ולא נקי"…

אולי (הם שחקנים שונים), אבל גם אם כן - זה לא תירוץ. אפשר גם לומר שאם לויני תהיה חכמת משחק וקבלת החלטות כמו X, כולנו היינו מסכימים שהוא הכוכב של הקבוצה, למה לא?

קודם כל, אהבתי את כל התגובה שלך. שמח שיש דעות מנוגדות (וגם מתקילות האמת :+1:). אני אנסה להגיב כמו שצריך אבל אני יחסית עסוק ביום יום אז מצטער מראש אם התגובה שלי לא מספקת.

אני חושב שויניסיוס מטעה. אני לא יכול להתעלם מזה שיש לו מהירות מסחררת ושהוא מאוד אגרסיבי. הוא לא מפחד להכנס עם הגוף שלו למאבקים עם שחקנים יריבים. זה, לכשלעצמו, עם מהירות מסחררת, זה יתרון שיכול להתפרש ליצירת מצבים - > שמתפרשים לגולים. דבר נוסף, ואני מודה שזו עדיין חידה עבורי, משהו בוניסיוס לא מלוטש 100% וגם לא 90%. אני קורא לזה טררם כי הוא רץ עם הכדור במהירות מטורפת ומנסה כל מיני דברים שלפעמים עובדים לפעמים לא ובנוסף הוא לא השחקן הכי מדוייק שיש (דיוק = קרוס/דה בריינה/אוזיל/בנזמה/רודריגו) אבל עדיין איכשהו הוא מספק המון המון מצבים. כלומר, קשה לי לראות קורולציה בין היכולת שלו ליצור המצבים שלו. אני לא יכול להצביע על משהו ולהגיד “וואלה, הוא מרים כדור בצורה פנטסטית/מוסר ברמה מדוייקת” וכו. אולי זה יותר תוצר של האופי שלו ופחות של הכדורגל שלו.

לדעתי ברגע שהוא יתרגם את המצבים שלו הוא לשערים (לא מה שהוא מבשל) וישפר את הבעיטה המזעזעת שלו, בשילוב עם המשך קבלת החלטות נכונה, וטאצ’ים קטנים, אני אוכל לקרוא לו כוכב. כשאני חושב על כוכבי כדורגל, וזה יכול להתחיל ממסי להנרי, מזלאטן לקאקה, מרונאלדו לרונאלדיניו, ועוד, כולם היו מלוטשים מבחינת כדורגל: שליטה בכדור, בעיטות, טכניקה. משהו בויניסיוס פשוט לא שם. אני מרגיש שאם יצלמו קטעי ווידאו שקשורים במה שציינתי אז הוא לא יהיה בטופ של הטופ - נגיד 7/10 כזה.
וזה גם קצת מסביר את הגסות שלו/לא נקי. הוא פשוט לא מלוטש מספיק, אין לי איך להסביר את אחרת.

מסכים ומחזק. לא טענתי לרגע שויניסיוס לא טוב. הוא שחקן כדורגל מעולה. אם הוא ורודריגו היו שחקן אחד אז הוא היה משהו מיוחד.

קודם כל סחתיין על הגישה.
לעניינו - יכול להיות שויניסיוס לא מלוטש עד הסוף, אבל כשאתה משווה שחקן בן 22 שעבר כולה 2 עונות נורמאליות בקריירה לכוכבי כדורגל שראית בגרסה המוגמרת שלהם - נראה לי לא הוגן. גם ב-דיוק אתה מציב לו רף גבוה. ברור לי שהוא צריך להגיע לרמה הזאת אבל הוא עוד צעיר ויש לו הרבה מה להתקדם ואני בהחלט חושב שהוא עוד יגיע לרמות האלה. ומילה על “הבעיטה המזעזעת שלו” - גם שם רואים שיפור מתמיד ואפילו יותר מזה, ולראיה הגולים מול סיטי וליברפול העונה (שהיו השיא).
בכל מקרה זה די סובייקטיבי.

ובכן, אני יכול. משום מה בכל התגובה שלך התעלמת מהיכולת הכי טובה של ויניסיוס - דריבלים. כמו שציינתי כבר הוא מקום ראשון בטופ 5 ליגות בדריבלים מוצלחים וזה לא בא ברגל (תחשוב איזה שחקנים הוא עקף), וזה הרבה יותר מלרוץ עם הכדור במהירות מטורפת. פתרתי לך את החידה?:wink:

בדיוק. אני תמיד שואל את עצמי אם וניסיוס הוא השחקן הטוב הרע בעולם או השחקן הרע הטוב בעולם.

מה שבטוח, הוא טמבל רציני עם מוח של בוטן: הוא מתעסק ביותר מדי שטויות ובמגרש הוא נותן ליריבים להשפיע עליו.

תראה, אני סה״כ מסכים עם הכיוון הכללי של ההודעה שלך. יכול להיות שההסבר הוא באמת דריבל ברמה מאוד גבוהה בשילוב עם מהירות ואגרסיביות, או שזה הפוך אגב: מהירות ואגרסיביות שמאפשרים לדריבל שלו להיות מוצלח. על הבעיטה קצת קשה לי להסכים איתך כי זה שהוא בן 22 לא אומר כלום. מתחילים לשחק כדורגל מגיל 8-9. מה היה כל השנים האלה? זה חריג להגיע לבוגרים, בתור שחקן התקפה, בתור ׳כוכב׳, עם בעיטה כזאת מזעזעת. זה אם כבר נגדו, לא לטובתו. ישנו רף שיפור מסויים זה כן, ולכן אני עם ציפיות מאוד גבוהות ממנו דווקא העונה.

נחיה ונראה :slightly_smiling_face:

לי התשובה ברורה. שמע, אני לא יודע אם אתה רואה משחקים של ריאל על בסיס קבוע או לא, אבל ממליץ לך לראות סרטון או שניים של הביצועים שלו, אח"כ תעדכן אותי אם אתה עדיין מתלבט (ברור שמהירות זה חשוב לדריבל אבל זה לא ממעיט בערכו, להיפך).

אף אחד לא מגיע לבוגרים בתור ‘כוכב’ ועד לפני שנתיים אף אחד אפילו לא חשב לקרוא ככה. הוא היה פוטנציאל. ואפילו אז זה היה הימור. ובהתחשב בשתי העונות האחרונות שלו - כן, הוא כוכב. והבעיטה שלו טובה+. והקרוסים שלו גם לא רעים בכלל.

שוב, הנקודה היא שהשווית שחקן בן 22 לשחקנים וורלד-קלאס שראית בגרסה המוגמרת והכי טובה שלהם, או במילים אחרות אם תשווה בין ויני בן 24+ ללמשל, זלאטן - לא בטוח שתראה את ההבדל שציינת (שגם הוא סובייקטיבי).

מיותר מאוד לכתוב דבר כזה למישהו פה בפורום… אנחנו לא בבארסיה מאניה. כמו כן להעלות סרטוני יוטיוב של שחקני ריאל בריאל בשביל ללמד פה אנשים על כדורגל, בזבוז של דיו וירטואלי.

לגבי הבעיטה של ויני, מישהו פה תיאר את זה מצויין בעבר (לא זוכר מי מתנצל, אתה מוזמן לבוא ולדרוש קרדיט :wink: ).
לויני אין חוש לבעיטה והיא בהחלט לא הפיצ’ר המרכזי שלו. הוא מתאמן המון על מצבים לבעיטות ואיך להתמודד איתם ואם במשחק המצב בא לו כמו באימונים אז זה יצא לו כמו שצריך. אין לו את היכולת הטבעית לשחרר בעיטה טובה מכל מצב רנדומלי.