דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אתם מתווכחים דיאבי או גולר, ובנתיים קרלו מנסה את בלינגהאם כחלוץ מרכזי באימונים :person_facepalming:

בל’אקיפ מדווחים שקיליאן נותר מחוץ לסגל של פ.ס.ז’ למחנה ביפן.
אז אם מישהו נהנה משבועיים שקטים בגזרת הסאגה הכי מציקה בעולם, היא חזרה ובענק.
מקסימום - ג’וד 9 מדומה.

אין דבר בקריירה שגולר הראה ודיאבי לא, עם כל הכבוד ל10 הגולים שהבקיע בפנר’.
נוצרה הזדמנות להביא שחקן שהיה בדרך לבארסה, מתאים למדיניות הרכש וזול והלכו עליה. כל קשר בין זה לבין דיאבי ו\או אם מישהו ניסה להחתים אותו מקרי בהחלט. אגב אני לא חושב שהחתמנו שחקן בתחום של 24-25 מאז מנדי.

בכל מקרה אין בי איזו תקווה שהתנפצה לראות את מוסא דיאבי שורף את צד ימין של הברנבאו, פשוט אין קשר בין השניים. אנחנו מלקטים כל שחקן מוכשר שאפשר לשים עליו את היד ובמחיר טוב ואני מנחש שגולר לא באמת שחקן כנף ימין (זוכרים שמכרו לנו שאודגור וחאמס משחקים שם?).

בדיוק, דיאבי שחקן שכבר ברור וידוע איזה סוג של שחקן הוא בעוד שגולר עדיין חידה. זו בדיוק הנקודה, שיש יותר מדיי משתנים במשוואה הזאת ואי אפשר לקבוע בשלוף מה היה המשתנה היחיד.

דבר אחד אני יודע, דיאבי היה “על המדף” מתחילת החלון ואף גדולה לא ניסתה להחתים אותו. לא אנחנו ולא אף אחת אחרת. יש סיבה לזה, שאני אמנם לא יכול להצביע עליה, אבל בעולם כמו שלנו שעל כל שחקן סבבה פלוס יש מלחמות, כששחקן זמין להעברה הרבה זמן ואף גדולה לא פונה אליו, זה אומר דרשני.

טוב אז פבריציו מצטרף לדיווח של הלאקיפ, הקקה מחוץ לסגל של פסז והם מפעילים עליו את כל הלחץ. נראה מה הוא יחליט לעשות עכשיו, אני מניח שהוא רוצה לשחק כדורגל ועכשיו להיזרק ליציע לא בתוכניות שלו. למרות זאת, אני דיי בטוח שאם היום הראשון בספטמבר והוא עדיין שחקן פסז, הם ישתמשו בו בכל מקרה.

בעוד שאין לנו מושג מה הכוונה של אמבפה בעצמו, ההתנהגות של פסז משחקת לידיים שלנו. הם מרחיקים אותו מהקבוצה, יורדים עליו, ובמקביל גם מחלישים את העמדה שלהם במשא ומתן אם וכאשר יתנהל אחד שכזה. בסיטואציה הכה רעילה שהתפתחה שם אם הוא ישאר שם אחרי הקיץ הבא זו תהיה הפתעה מבחינתי.

בינתיים להישאר בשקט ולתת לפסז לירות לעצמם ברגליים עובד בצורה מצויינת, אז למה שלא להמשיך? גם ככה ההחלטה בסופו של יום היא רק של אמבפה.

דבר אחד רק אני ארצה לומר, שהיכולת שלו לתפקד תחת לחץ שכזה כבר כמה שנים מאוד מרשימה. היכולת המנטלית הזאת לתפוס שני מועדונים בביצים, האחד המועדון הגדול בעולם והמצליח ביותר בעשור האחור, והשני אחד המועדונים העשירים בעולם, ובכל זאת לעלות על המגרש ולתפקד כאילו כלום לא קורה זה מדהים. אם וכאשר הוא יגיע שחקן כזה שלא מניד עפעף זה בדיוק מה שאנחנו צריכים. במשחקי הקלאסיקו האחרונים ראינו בעיה מנטלית בקבוצה, במשחק החוץ מול סיטי השלמנו 25 מסירות בלבד בחצי שעה, משחק ההתקפה שלנו בנוי על ויני שחלש מאוד מנטלית, שחקן שכזה ישנה אותנו מקצה לקצה לדעתי.

רק אותי מעניין לראות מה יקרה אם סיטי יחליטו להחתים אותו…?

אני יכול לחיות עם זה…

ההתלבטות העיקרית מבחינתי היא בין ואלוורדה לטשואמני.
אם מנדי יחזור להיות סלע הגנתי אז אפשר להחזיר אותו להרכב בשביל איזון הגנתי. פראן גרסיה עדיף כרגע, בעיקר מבחינה התקפית.

אחת הבעיות העיקריות שלנו בשנים האחרונות הייתה חוסר בהצטרפות לרחבה מקו שני. הקשרים שלנו מעדיפים להישאר מחוץ לרחבה. ההחתמה של בלינגהאם, הקשר עם הכי הרבה כניסות לרחבה פותרת לנו את הבעיה הזאת. סוף סוף נקבל תמיכה התקפית משמעותית מקו שני.

אמבפה אמנם לא חלוץ 9 טיפוסי, והוא צריך שטח בשביל למצות את הפוטנציאל שלו אבל הוא עדיף על כל אופציה אחרת. גם בצפיפות הוא שחקן שיכול לייצר מצבים עבור עצמו ועבור אחרים.

לא מת על האופי של אמבפה, מצד שני גם רונאלדו הצליח לעצבן. אם הוא יכבוש בצרורות למי אכפת שהוא פרימדונה.

אני מקווה שהכימיה הטובה בחדר ההלבשה לא תיהרס. הסגל עמוס בשחקנים איכותיים שחייבים לשחק. בעונה הקרובה לא יהיו שחקנים שלא נספרים כמו מריאנו, הזאר, ואייחו ואודריוסולה. יש פה 22 שחקני שדה שיצטרכו לקבל דקות משמעותיות כדי לא להיות ממורמרים ואני מתקשה לראות את זה קורה. אנצ’לוטי לא מצטיין ברוטציות וחילופים מוקדמים.

בשורה התחתונה יאללה בוא כבר אמבפה, את כאבי הראש נפתור אחר כך.

פסז יפעילו הרבה לחץ על אמבפה. לא יודע אם הוא יצליח לסבול להשאר ביציע כל העונה ולהתאמן עם הנוער. חושש שהוא יחדש חוזה או ימכר לסיטי בסוף.

אני לא חושב שסיטי היא אופצייה בכלל, לא מאמין שאמבפה ירצה להצטרף להאלאנד ולא ללכת לקבוצה שבנויה סביבו נטו
(עם כל הכבוד לויני)

סיטי היא סתם דוגמה.
יכול לחתום גם ביונייטד למשל.

הנקודה העיקרית היא שהלחץ הזה מלהיות ביציע שנה שלמה יכול לגרום לו להשבר ולחדש חוזה או להסכים למכירה.
לשרוף שנה בגיל הזה , זה לא פשוט לבנאדם שרוצה להכנס לספרי ההיסטוריה.

לא רואה תסריט אמיתי שבו הוא עולה ליציע.

פריז מספיק גאים כדי לייבש אותו במשחקים הראשונים של העונה כשהחלון עדיין פתוח אבל במידה והוא יישאר שם בסוף החלון הוא ישחק כמו גדול. גם לשלם בונוס נאמנות וגם שיישב ביציע?

בדיוק כמו לפני כן, זה או ריאל או פריז, פשוט פריז הפעילו עוד שלב במכבש הלחצים. פעם שעברה היו נשיאי מדינות, הפעם שנה ביציע. אני לא רואה אותו נשבר שוב.

זוכר לפחות 100 איומים כאלו בארץ ובחול.
מעולם לא זכור לי על איום שבאמת התממש ושחקן ישב שנה ביציע. בטח כשמדובר בשחקן בפרופיל של קיליאן.

כל הלחץ על פריז כרגע. אמבפה משחק את הפוקר מושלם.

טודיבו ישב שנה בחוץ נדמה לי.
ראביו ישב חצי שנה באותו psg.

לא קאליבר של מבאפה, אבל כמה שחקנים כאלה כבר יש שרצו לעזוב בניגוד לדעת המועדון?

פסז זה מועדון מסוג קצת אחר. האגו שם חשוב יותק מהצלחת הקבוצה.

ונכון, כל הלחץ על פריז, זה יכול לגרום להם להתנהג באופן פחות רציונלי אפילו.

אצלנו גם הזאר וגם בייל ישבו ביציע 3 שנים (דה-פקטו).

אבל אצלם זה לא היה כי הם איימו לעזוב, אלא כי הם איימו להישאר (ואף קיימו).

כמובן שאנחנו לא יודעים את כל הפרטים אבל משהו בכל הסאגה הזאת מאוד מאוד מוזר. כל ההתנהלות שלנו עם השקט המוחלט, אמבפה עם הצהרות מוזרות ופריס במה שנראה כהתמוטטות עצבים מוחלטת, צב אחד ועולם שלם בשיגעון.

כשרצינו את בייל/רונלדו/מודריץ הדברים היו ברורים, השחקן רוצה לבוא, הקבוצה לא רוצה למכור וריאל תעשה כל מה שצריך על מנת להנחית אותם כאן בסופו של דבר.

אני באמת חושב שאין פה איזה מאסטר פלאן של פרס הפעם, אלא באמת שחקן אחד שכל כך שבוי בדרמה של עצמו ומשגע עולם שלם, ואפחד לא יודע באמת מה הולך לקרות.

כרגע אפשר לשבת בשקט, הכל מוביל למעבר.
הארכת חוזה שלו זה האפשרות הכי לא סבירה, לאור ה(אין) יחסים ביניהם (כלומר גם אם ניאלץ לסבול את ההזיות של קרלו לעונה הקרובה הוא יחתום עונה הבאה).
כרגע פריז לוחצת למעבר שלו ואין ספק, אם פריז טובה במשהו זה בלהפעיל לחצים.
שעת האפס שעיתונאים ציינו זה ה31 לחודש - עוד עשרה ימים - אמורות להיות התפתחויות אז.
אם באמת המענק חתימה זה מה שמפריע לו - לפריז יהיה עדיף לתת לו את כל הפיצוי ולמכור אותו עכשיו.

שאלה מעניינת שעדיין לא עלתה כאן, איך אמבפה כמגן ימני ?

המערך של ריאל, אם טיטי היה המאמן:

שמעו, הקטע הזה עם המחסור בחלוץ כבר לא מצחיק.

בזמן שאנחנו מחכים שדונטלו יפתור או לא יפתור את הבעיות שלו עם השייחים, זהו סטטוס החלוצים המובילים ביבשת כיום (הכובשים המצטיינים מ-5 הליגות הבכירות):

• הלאנד - לא צריך להרחיב. לא פזלנו לכיוון שלו במחיר של 70 מיליון כי היה לנו את ‘החלוץ הטוב בעולם’ בן ה-34, שבאופן מפתיע ביותר הספיק לעוד שנה אחת בלבד, של 19 שערים, כשחצי מהם בפנדלים.
  • הארי קיין - ‘זקן מידיי’, עאלק. כנראה שבאיירן תזכה בסוף בשירותיו של ‘הזקנצ’יק’ הזה, שסוחב את טוטנהאם לבד על הגב כבר כמה שנים טובות.
  • אוסימן - אין שום סימן למאמץ מצידנו. עוד לא מאוחר מידיי לנסות, אבל צריך להתחיל מתישהו - ולא עושה רושם שזה יקרה.
  • ג’ונתן דייוויד, בלוגאן, אופנדה - שלושתם בעלי פרופיל דומה - בני 22-3, נמוכים יחסית (סטייל אנדריק), לא חלוצים טהורים, ואחרי עונה אחת לפחות של 20+ שערים בצרפת. אני לא מת על האופציות האלה. בכל מקרה, הראשון באופן במפתיע מקושר אלינו (רק שמועות כרגע), השני בדיוק חזר לארסנל מהשאלה, השלישי חתם עכשיו בלייפציג.
  • ספ וואהי - האופציה המעניינת ביותר בעיניי, שאיננה טריוויאלית. בן 20, גבוה וחזק, אחרי עונה של 20 שערים בצרפת אף הוא. הבעיה - כרגע נמצא בדרך הבטוחה לצ’לסי. עוד אופציה שכנראה נפספס בגלל הגמגום שלנו.
  • מאנה - בדרך הבטוחה לסעודיה.
  • שמתי את בנזמה ואת לבנדובסקי בצד, מטבע הדברים.

איך זה יכול להיות שהפער שלנו בעמדה כ"כ זועק לשמיים, ובכל זאת לא שומעים כלום? סגל נוצץ במילארדים, עם חוסלו כחלוץ פותח? ג’וד כ-false 9? באמת?? או שהשקט התעשייתי של פרז יכה שנית?

אני מבין שהמסקנה המתבקשת היא שיש בסיפור של אמבפה התקדמויות שאנחנו לא מכירים, אבל זה לא מספיק. כבר נכווינו מספיק בעבר. חייבים להתחיל לעבוד על פלאן B קונקרטי, עכשיו. הזמן אולי פועל לטובתנו בהיבט של פריז, אבל לא ביתר החזיתות. יש עוד הרבה קבוצות רעבות שם בחוץ, ויש להן לא פחות כסף מלנו.