דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

או שהדוחות הם לפי תקינה מיוחדת או שמשהו לא מסתדר לי. הכנסה מוכרת לפי מתי שהמוכר מספק מה שהוא התחייב לספק. גם אם הכסף התקבל במאי 2022, אנחנו שואלים מתי העברנו את השירות, וכמו שאני מבין הכסף מאפשר לרחוב השישי להשתמש בטספקטים הכלכליים של הברנביאו במשך 20 שנים. אין דרך לוגית לרשום הכנסה בך 360 בשנה הראשונה. גם אם תאמר- אבל הם ישלמו סכומים נוספים באופן פרטני פר אירוע- עדיין יש לראות בסך 360 כהכנסה של 20 שנים

לא הבנתי את זה.
בברצלונה בהחלט רשמו הכנסות ממשכון זכויות השידור ל 25 שנים בשנה בה הם מכרו את הזכויות.
חלק ב 21\22 וחלק ב 22\23.
זה אותו טריק שריאל עושה עם האיצטדיון.

לדעתי עסקאות אחרות מסתתרות באותה שורה של “רווח מגריעת נכסים לא שוטפים” או שהחשבונאות של הכדורגל יצירתית מאוד

גולדי, לא מדויק. אם מכרו “נכס הוני” אז יכול להיות שזה רווח הון שנרשם כסכום חד פעמי.
צריך לבדוק יותר לעומק את פרטי העסקה. אני בקלות יכול לחשוב על התפלפלויות בחוזה שיכולות לצייר את העסקה בצורה זו או אחרת. הכל בהתאם ל - EBIDTA אליה רוצים להגיע :wink:

בעסקה שתוארנ עם הרחוב השישי קשה לי לראות איזה נכס הוני נמכר.
מצד שני יתכן ויש כאן יצירתיות מסוימת כדי לשקף דברים טוב יותר.
אולי כשדוחות 2022-23 יפורסמו נוכל להבין טוב יותר

סתם כדי לפשט, אם הסתכלו על העסקה כמו מכירת זכויות בנכס, כלומר הברנבאו כולו מהווה 100% ובעסקה נמכרו, נניח, הזכויות על 20% ממנו ל-20 שנה, אפשר להניח שנרשם רווח הון על ההפרש בין השווי ההוגן ששולם על אותן זכויות לע. מופחתת שבספרים של ריאל. אני בטוח שזה הרבה יותר מורכב מזה, אבל נתתי בכוונה דוגמה קיצונית בפשטות שלה כדי להדגים את הנקודה.

אבל דוחות כספיים לא עובדים כך.
אם נמכרו 20% מהזכויות על הנכס ברנביאו, הרווח מהעסקה יהיה התמורה (360 מיליון) פחות העלות המופחתת. ברור שהעלות המופחתת רק קיבלה בתקופה זו כמיליארד יורו. כך רווח של 300 מיליון אומר הכנסה של 500 מיליון יורו ולא 360. בנוסף לדעתי לבטח לא מכרו זכויות “מלאות” בנכס, כי זה אומר להכניס שותפים באותם אחוזים לכל הפעילויות שלנו באיצטדיון, וזו כבר עסקה משתלמת הרבה פחות (מישכון העתיד למעשה).

נכון, ולכן אמרתי שזה יותר מורכב. אין לי ספק שיש שם רכיב הוני, לא צריך למכור זכויות מלאות בכל המבנה, מספיק לחלק אותו לסקטורים שונים כמו סקטור “עסקי” וסקטור “ספורטיבי” ולמכור זכות הונית בסקטור העסקי. כך או כך הזכות שנמכרה היא מוגבלת בזמן ל-20 שנה כך שלא חלקת פה בעלות אם אף אחד בחתונה קתולית. יש דוגמאות בתקינה לכל סוגי העסקאות שאני מתאר.
אגב, חכירת מנהל ל49+49 שנה היא על הנייר חוזה שכירות אבל בכל מקום מתייחסים אליה כמו זכות הונית לכל דבר ועניין. אם יש לי נכס שאני חוכר ממנהל מקרקעי ישראל ואמכור חלק מהזכות שלי בו זה ייחשב כמכירה הונית.

אם אנחנו יודעים בוודאות שהתמורה עבור המכירה היא 360 מליון, אז אכן הרווח שנרשם הוא בהכרח נמוך מ-360 מליון. כפי שציינת, הדוחות עוד לא פורסמו ואנחנו זורקים כאן ניחושים על סמך ההיילייטס שבחרו בפינצטה לשקף לנו.
סבלנות, יתפרסמו הדוחות כולל הביאורים ונדע הרבה יותר.

אני חושב שלא הבנת את הכוונה שלי. זו הייתה עונה סופר-מרגשת, אין מה לעשות. אבל בשורה התחתונה גם עם צמד בלמים איכותי מאוד כמו סרחיו ראמוס ופאביו קנבארו (בעצם ראמוס הוסט לעמדת המגן הימני אבל איבן הלגרה הציג יכולת טובה מאוד) - עדיין ספגנו הרבה שערים. גם בימים שניסינו להתבנקר מהם, 3:0 מול רקראטיבו, זוכר?
אגב אתה יכול להוסיף את ראוליטו, הוא הבקיע מעט מאוד אבל במשחקים הגדולים. דרבי, ולנסיה במאסטייה, קלאסיקו ראשון.

לגבי החבר’ה מאייאקס - דוני ואן דה בייק בחר לא נכון. אני חושב שרק דושאן טאדיץ’ באמת נהנה מכדורגל בכל יום וגם יש לו שיר שחקן ממש-ממש-ממש מגניב.

מוסא דיאבי באסטון וילה ב50 מ’ יורו
רק אני הייתי בטוח שהמחיר שלו הרבה יותר גבוה?
יודע שלא היינו משלמים 50 מיליון על שחקן ספסל/רוטציה, אבל לדעתי הוא היה יכול להיות הרבה מעבר…

כשריאל מעורבת בעסקה, המחיר תמיד יהיה 50% גבוה יותר.

אם הוא היה מגיע אז כנראה זה היה סוגר את הדלת למעבר של גולר. אם זה טוב או רע רק הזמן יגיד, אבל במועדון ממש רצו את הטורקי בעוד שאת דיאבי אף אחד לא ניסה להחתים. היו לגביו שמועות ממש בתחילת החלון אבל הן לא היו קונקרטיות.

אני לא יודע מי עדיף אבל זה בבירור נובע ממדיניות הרכש הצעיר והמחיר. דיאבי בן 24 וגולר בן 18.

לא יודע אם עניין של מדיניות רכש, אבל לא מדובר באותו סוג של רכש בכלל.

ילד מוכשר בן 18 עם תקרה בשמיים בפחות מ-30 מיליון, לעומת שחקן בשל בשיא הקריירה ש’המעבר הגדול’ שלו הוא לאסטון וילה, ב-50 מיליון (ולנו זה היה עולה יותר, מה שנקרא).

אני מבין שאנחנו צמאים לשחקני התקפה כמו חמצן לנשימה, אבל לא צריך לעשות שטויות.

ואפרופו שטויות - מאנה בדרך הבטוחה לסעודיה, בפחות מ-20 מיליון. איזה פספוס.

אני לא חושב שלשים עוד 10 מיליון על שחקן מוכח יותר בעמדה נחוצה יותר זה שטות.
בכל מקרה, זה גם לא היה סוף העולם לכאן או לכאן.

זה לא לשים 10 מיליון על שחקן מוכח יותר.
זה לשים לפחות 30 מיליון יותר, על שחקן נחמד אבל בינוני בסה"כ, שהיינו נתקעים איתו לאורך שנים ולא מצליחים להביא מענה ראוי יותר בהמשך, גם כשיהיה כזה בשוק.

גולר זה הימור, בגיל של הימור, ובסכום של הימור.
ההימור לא יצליח? יהיה אפשר להמר מחדש בעוד שנתיים-שלוש.

אולי הזכרון שלי מטעה אותי, אבל גולר עלה 40, לא? (כולל מענק חתימה גבוה לאבא)
דיאבי עלה 50.
לכן זה קצת מצחיק להציג את גולר כהימור זול שהכי הרבה נהמר שוב לעומת דיאבי שזה להתקע עם שחקן יקר.

בנוסף, אני פחות מתחבר לשחקנים בסגנון של גולר. כל הזמן שומעים על איזה ‘10’ חדש בכדורגל שמראה יכולות טכניות שלא מן העולם הזה, וכמעט תמיד הוא בסוף נכשל. הכדורגל הפך להיות משחק עוצמתי הרבה יותר מבעבר, שחקנים לא מצליחים בלי תכונות כאלה.
שחקנים כמו גולר נראים מטורף באימונים, אבל כשהאגרסיביות עולה הם מאבדים את עצמם בקישור, וללא המהירות הם נאבדים גם בהתקפה.
מהניסיון שלי, לרוב שחקנים כאלה מוצאים את עצמם בקישור, ושם הם יכולים להפוך לשחקנים ענקיים, בגדול המון קשרים גדולים התחילו כקשרים התקפיים (גם מודריץ’ וקרוס למשל).
פה נכנס עניין הצורך שלנו, כרגע אנחנו עם מיליון קשרים אבל רק 2 שחקני התקפה. לכן אני חושב שהיה עדיף להביא קיצוני אמיתי.

הלוואי שגולר יוכיח לי שטעיתי, בנתיים זו נראית לי רכישה דומה מאוד לרכישות של בראהים וקובו, או איסקו בעבר. שחקנים שהם לא מספיק פה ולא מספיק שם, על אף הכשרון הרב שלהם, ויש לי הרגשה שגם הוא ימצא את עצמו בקישור, או מוביל קבוצה קטנה.

ממש לא מבין למה. לא מדובר בשחקן במעמד שמונע רכש ולא מדובר בשכר גבוה. הוא היה מגיע על תקן אסנסיו משופר.

אין השוואה בין השניים. הם שחקנים שונים לגמרי גם מבחינת סגנון המשחק, גם מבחינת הגיל, וגם מבחינת הסטטוס שלהם ומה שהם השיגו בקריירה. בעוד על גולר נלחמו כמה מהקבוצות הגדולות באירופה, על דיאבי לא, ובסופו של דבר הוא חתם באסטון וילה. לומר שזה “בבירור” נובע ממדיניות הרכש הצעיר של המועדון זה מאוד יומרני בעיני. מה גם שגיל 24 זה גיל שעובר סלקציה אצלינו.

@Gev החששות שלנו זהים, אבל מצד שני הוא ילד בן 18 ויהיה לו זמן להתחזק פיזית. אני בטוח שבמועדון מודעים לדברים שכתבת ואני רוצה להאמין שאם כל כך רצו אותו יש לו פוטנציאל להיות מעבר לעוד ילד מוכשר טכנית.

גולר עלה 20+10, המענק לאבא לא היה ולא נברא.
לדעתי עם דיאבי היה מגיע לריאל הוא היה עולה יותר מ-50, אם זה בונוסים/מענק לסבתא או וואטאבר, ריאל מועדון הרבה יותר גדול מאסטון וילה וגם הרבה יותר לארג’.
בסופו של דבר יש פער משמעותי של איזור ה-30 מיליון בינהם.
ד"א לדעתי תיארת את החששות היטב, ועם כל ההייפ סביבו אף אחד לא חושב שהוא מניה בטוחה. אני מקווה שאם יראו שזה לא הולך פלורנטינו יסיים את זה מהר ולא ניסחב איתו יותר מדי.

ככה או ככה כתבתי שלא על אף אחד מהם יקום ויפול דבר.
עניין המחיר בא להמחיש שזה לא הבדל מספיק משמעותי כדי להציג אחד כהימור זול שאפשר להרשות לעצמינו לטעות ואת השני כשחקן יקר שימנע מאיתנו רכישות נוספות.

אני מקווה שהוא יצליח, באופן כללי ראיתי המון ׳10׳ מוכשרים שבאו בקול תרועה ופשוט לא מצאו את עצמם בכדורגל המודרני. כל אותם 10ים התברכו בכישרון ששחקנים גדולים מהם יכולים לחלום עליו, אבל אז כשמגיעים למגרש הגדול, אם אין להם את המהירות להשאיר את המגן מאחור, כל הדריבל שלהם הופך למיותר.
לכן הם לרוב עוברים לקישור, שם הדריבל שלהם יעיל הרבה יותר בשחרור מלחץ ובשינוי המומנטום.

אני בכל מקרה ממש לא חושב שלשים עליו 30 היה טעות, בואו נראה מה הוא שווה. הוא גם לפחות שמאלי אז הוא גם יוכל למצוא את עצמו באגף הנחוץ לנו. אבל אני לא בא עם ציפיות גבוהות כמו שהחזקתי מרודריגו וויניסיוס בצעירותם