דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם כבר לחטוף,סיטי מבקשת מהסעודים 35 מיליון על מאחרז.

לא, כי שם מדובר על מיליון או שתיים.
אבל אם לא הייתם עולים משלב הבתים של ליגת האלופות, כן הייתם בהפסד.

אנשים חכמים מפרסמים תקציב בתחילת השנה, ומצפים שהשנה תתנהל לפי זה. תוכנן שם רווח קטן. לפעמים מפספסים, אז השנה הרוויחו קצת יותר מהצפוי. אבל התקציב נבנה מראש בצורה כזאת שרוצים להרוויח. לכן לא רצים על כל הזדמנות ספורטיבית בשוק, כמו בהודעות מעליי.

הסכומים שיוצאים על דברים כמו בהודעה מעליך לא נרשמים ישירות לרווח והפסד אלא מופחתים לאורך זמן.

טוב, אז קצת ריפרפתי.

• ההכנסות שלנו עומדות על 721 מיליון

• ההוצאות, רק על משכורות ופעילות שוטפת** הן 102% מכל ההכנסות. במילים אחרות, על כל יורו שריאל מכניסה, היא מוציאה 1.02 יורו רק על משכורות ופעילות שוטפת

**לא מצויין בדיוק מה ההוצאות האלה כוללות. לפי מה שאני מבין ריאל לא ממש מסבירה אותן. אבל חלקן כוללות תשלומים ללה-ליגה, רכישת מגרשי חנייה, וכ’'ו.

הלאה,
אז אמנם יש לנו רווח תפעולי של €202 מליון, אבל זה לא אומר כלום.

• 179€ מליון הולכים לתשלומים “amortization”. מה זה אומר? נגיד רכישה של שחקנים. מן הסתם אנחנו לא משלמים הכל במכה אחת.

• אפשר לראות את ה€14.7 מליון הוצאות על האצטדיון. בגלל שזה השקעה לטווח ארוך עם צפי להכניס כסף למועדון אז זה לא ממש מדווח כהוצאה רגילה. מה גם שאותה הוצאה מדווחת פעמיים (נכנס-יוצא) אז היא לא משפיעה על הרווח, אבל סתם מציין.
    *בסוף, אנחנו עומדים על רווחים של €20 מליון, אבל מיסים בסביבות ה35% משאירים אותנו “רק” עם רווח של €12.9 מיליון.

מקווה שזה מסביר את המצב :+1:

נכון, אבל חלק נרשם באותה שנה.
אם שחקן נרכש ב 50 מיליון וקיבל חוזה ל 5 שנים, ה amortization שלו השנה יהיה 10 מיליון. לוקחים את זה בחשבון כשבונים תקציב .

קצת בהתייחס לטבלאות שהבאת- הבהרות חשבונאיות:
202 מיליון אינם רווח תפעולי, אלא EBITDA שזה רווח לפני פחת והפחתות של נכסים (הפחתות שנגרמו על עלויות רכישה של שחקנים אבל לא רק) ולפני הוצאות ריבית.
ואז באות הוצאות ההפחתה בסך 179 מיליון. זה לא תשלום או ניקוי חוב, אלא הדרך החשבונאית לבטא את ההוצאה של רכישת נכסים (למשל שחקנים) לאורך החיים הכלכליים שלהם. אם למשל קונים שחקן ב 100 מיליון בחוזה ל 5 שנים והצפי הוא שבסוף התקופה ניתן יהיה למכור אותו ב 20 והתקופה היא 5 שנים, אז יש להקצות הוצאת הפחתה של 80 במשך 5 שנים, לרוב מקובל בקו ישר שזה 16 לשנה.
סך 14.7 מיליון אלו לא הוצאות על האיצטדיון, כי בניית איצטדיון תירשם כנכס (ולכן לא הוצאה- עד השלב בו מתחילים להשתמש ואז מפחיתים על פני משך השימוש בסעיף ההפחתות), אלא הוצאות ריבית על ההלוואות ששימשו להקמת “נכס כשיר”. לכן מצד אחד זו הוצאה ובשורה אחרת הם מבטלים את ההוצאה. קוראים לזה “היוון”.
שורה מעניינת שלא תוארה היא רווח 378.7 מיליון ממימוש נכסים, ומעניין מה יש שם כי לא זכור לי שמכרו שחקנים בהיקף כזה, משמע מכרו גם נכסים אחרים.
שורה אחרת היא ירידות ערך וגריעות נכסים בסך 60.8 מיליון, למשל כי נכסים איבדו את ערכם או נזרקו במהלך השנה. אם למשל רכשו שחקן (הזאר מישהו) ב 100 ולאחר שנתיים ערכו ירד, או שנאלצו לוותר עליו- יתרת הנכס אחרי ההפחתה, ברגע שהנכס “נזרק” הוא הפסד.

התכוונתי בדיוק למה שרשמת. אולי הייתי צריך לציין EBITDA אבל לא רציתי להוסיף יותר מדי/ לבלבל. כנ״ל לגבי amortization. ציינתי רכישה של שחקנים שהעלות מתפרסת לאורך זמן. תודה ששמת לב שרשמתי ניקוי חוב, התכוונתי לפריסה :slightly_smiling_face:

יכול להיות שהרוב זה הכסף מ sixth street על משכון ההכנסות העתידיות משימוש באיצטדיון לקונצרטים ואירועים.
אני זוכר שדובר על 360 מיליון, אז זה מסתדר לי.

יתכן, אבל:

1. אני זוכר את הסכום מ sixth street מהזמן הקרוב, והרי השנה הפיננסית 2021-22 הסתיימה ב30.6.2022, כלומר לא מתאים לי לשנת הדוח.
  2. 360 מיליון שולם על שנה בודדת או על כל תקופת הזכויות? גם אם הכסף התקבל במלואו בשנה מסוימת אבל הוא מכסה העברת זכויות שימוש על פני נניח 10 שנים, הוא ירשם כהכנסה פרוסה על פני אותו פרק זמן, שזה 36 מיליון לשנה בדוגמה של 10 שנים. קשה לי להאמין שסך 360 מיליון הוא עבור שנה אחת.
  3. מכירת זכויות זו הכנסה חשבונאית לכל דבר ועניין- אם זה אכן הסכום הוא אמור להופיע כ revenue משמע ההכנסות הן מעל מיליארד?

זה כן מה sixth street

During the current reporting period, an agreement was entered into with USinvestment firm Sixth Street, and Legends, company specialized in stadium management and premium experiences for sports organizations and organization of major events, with the objective of elevating the Santiago Bernabéu Stadium as a unique venue and a worldwide benchmark for leisure and entertainment. As part of the long-term partnership, Real Madrid will receive approximately €360 million to be invested across any of the Club’s activities.

Through this alliance, Sixth Street acquires the right to participate in the operation of certain new businesses of the Santiago Bernabéu Stadium for 20 years.

The Club’s budgeted gains on disposals for 2022/23 is €98.1 million, down €280.6 million, due primarily to the capital gain arising in 2021/22 from the Sixth Street/Legends agreement

ההכרזה הייתה במאי 2022.

הכנסה חד פעמית על כל תקופת הזכויות. ריאל מכרה אחוזים מהכנסות עתידיות תמורת הכנסה חד פעמית.

רגע.
אז בעצם בעונת 22\23 ריאל רשמה הכנסה של 98 מיליון, והיתר מה 262 מיליון נרשם כהכנסה ב 22\21 ?
כלומר מפעילות כדורגל ריאל בעצם הפסידה המון כסף?
מזכיר מאוד את בארסה עם ה levers שלה.

בכל מה שקשור לgains עצמם ההפרש הוא חיובי לטובת ריאל. אבל בכללי אני חושב שאם כבר אז הפוך: ריאל תכננה תקציב בהתאם לתחזית X כשבפועל היא הכניסה יותר. עמודה שמאל זה התכלס והעמודה באמצע זה הצפי לפני שהתחילה השנה.

בהתחשב בזה, אני חושב שריאל ובארסה שונות. אתם קופצים מעל הפופיק ואנחנו מתונים :smile:

הוא היה מטרה ברורה של המועדון, אבל תכננו לנסות להביא אותו בעתיד וכרגע הוא לא היה על הפרק. המחיר שלו כרגע יקר ויש עמדות חשובות יותר לשדרג. לדעתי אלו חדשות רעות עבורינו. אסור לנו לאבד שחקנים שהמועדון מעמיד לו למטרה לסיטי, שהיא היריבה הגדולה שלנו לליגת האלופות. בנוסף לזה כמה שנקשה יותר על הפרויקט שלהם, כמו במקרה טשואמני ובלינגהאם, כך ייטב.

אני אישית במעט מאוד שראיתי אותו לא ממש הבנתי מה ההייפ, אבל אני בטוח שיש סיבה טובה. מקווה שכשתפול עוד אופציה משמעותית בשוק המועדון יהיה כבר בעמדה להגיב.

לא הכרתי שהוא היה מטרה של המועדון, והאמת שזה מפתיע אותי במידה וכן. עד כמה שאני יודע, מיליטאו וגם אלאבה מאוד מוערכים במועדון (גם אם חלקנו חולקים על-כך, בשל החלקה של חלק מהם), ובל נשכח גם את רודיגר כמובן. מאוד יפתיע אותי לדעת שחיפשנו אקטיבית בלם נוסף בסדר גודל הזה.

בכל מקרה, כך או כך - פה דווקא אין לי שום ביקורת על ההנהלה. בלמים ב-100 מיליון זה ממש לא המקום שאני מחפש שנתחרה בו בכסף הערבי, בייחוד עם מצבת הבלמים הלגמרי סבירה שלנו (גם אם רחוקה מלהיות מושלמת). ב-100 מיליון הייתי מצפה שההנהלה תביא את ולהאחוביץ’, ועוד יישאר לנו עודף להביא גם את מאנה לגיבוי מהספסל.

אני חושב שמשחק ההגנה שלנו יהיה כושל בין-כה, אנדרלמוסיה, גם בימי השיא של סרחיו ראמוס ופפה וכשהיו קשרים אחוריים טובים ולא מהמאדו דיארה - עדיין ספגנו בכמויות. זה ב-DNA. בכל מקרה, אם כבר הבלם הזה, זווית אחרת על המועדון וההגנה. ב-2019 מתייס דה ליכט היה כוח עולה אחרי עונה מדהימה באייאקס ובסנטיאגו ברנבאו מאוד אוהבים בלמים בסגנון שלו, כאלה שיש להם טיפול נקי בכדור, יוצאים קדימה, הוא היה עילוי שקרוב מאוד לברצלונה. אנחנו הלכנו על אדר מיליטאו כבר במרץ - שחקן ההגנה היקר בהיסטוריה שלנו - 50 מיליון יורו - אבל סכום נמוך ביחס למה שהיה אמור לעלות ההולנדי. היום הוא בבאיירן מינכן אחרי דיכאון ביובנטוס…

אגב זה שייך לנושא הפרה-טמפורדה אבל אלבארו רודריגס לא בסגל למסע המשחקים, אז שלא ימכרו לנו במחזור השלישי שמאמינים בו, זה קצת מביך. אשכרה יש לנו חלוץ אחד, לא חלוץ וחצי אפילו כמו שהיה עם מריאנו דיאס. נבצר מבינתי להבין.

לגבי ה"סירוב" של פלורנטינו לקנות חלוצים (מאז בנזמה ב-2009 - חלוץ אחד ברמה בלבד (!) בכמעט עשור וחצי) - אין לי הסבר אחר מלבד זה שהוא לקח כ"כ קשה את הביקורות בקדנציה הראשונה שלו, על זה שהוא קנה רק חלוצים במקום שחקני קישור והגנה - עד שהוא החליט שהוא לא קונה יותר חלוצים בחיים.

קצת אוף-טופיק, אבל אני חייב להגיד שמדובר במיתוס. מיתוס שרובנו אולי גדלנו עליו, אבל מיתוס מסוכן והרסני, שאני מקווה מאוד שהנהלת המועדון לא מקבלת החלטות לפיו.
זידאן, גם אם הכדורגל שלו היה משמים ומושמץ לעיתים, הוכיח לנו שכשמעמידים את הקבוצה בצורה טקטית מסודרת ונכונה - אז גם ריאל מדריד יודעת לעשות הגנה כמו שצריך. ואגב, זה לא היה תמיד משעמם וקיצוני כמו בעונת הקורונה. בשנים שלפני כן, עם האלף צ’מפיונס שלקחנו עם ה-bbc והכול - ידענו גם לשחק הגנה קשוחה ויציבה מאחור, וגם התקפה מרהיבה ומסוכנת מלפנים.
בקיצור, יש לאן לשאוף.

שמע, תן לי כל יום להתאושש מדיכאון בבאיירן, אחרי תקופה לא פשוטה ביובנטוס…

דובר עליו לא אחת וגם ממקורות מאוד אמינים. הוא גם התראיין ואמר שהוא ישמח לשחק אצלינו.

אני כמוך חושב שמצבת הבלמים שלנו בנוסף לכך שיש עמדות שנחשבות לדחופות יותר וגם המחיר הלא פרופורציונלי שלו גרמו לנו לא להיות פקטור במירוץ הזה. למרות שברורות לי הסיבות שבגינן הוא לא יגיע אלינו, עדיין מבאס לחשוב שאיבדנו שחקן לסיטי.

הוא היה מטרה ברורה, הייתי בטוח דווקא שנראה מהלך עליו בקיץ אבל כנראה שעם כל הדברים שקרו (עזיבת בנזמה, סכום גדול של השקעה וגם סאגת אמבפה) זה לא קרה, בכל מקרה בחיים לא היינו שמים עליו 100 מליון. יש ויהיו מספיק בלמים טובים.
בנוגע לעמדה הזאת אצלינו - היא במצב סביר ולא רע אבל חשוב לזכור - לטווח הקצר. 3 מהבלמים שלנו מעל גיל 30 כשאחד מהם מבחינתי לא מספק את הסחורה בעמדה (אלאבה) אז אם יש הזדמנות לקחת בלם טוב במחיר טוב כן הייתי רוצה לראות את המועדון הולך על זה (אבל לפני כן, חלוץ!!!)

פאביו קאפלו ניסה להתבנקר ב-2006/07 וקיבל בוז די מהר מהסנטיאגו ברנבאו. לקחנו אליפות בסופו של דבר רק כי משהו השתחרר במשחק ההתקפה. גם באותה עונה חטפנו מעל שער למשחק. כמובן שאפשר ללכת ולדבר על כמה משחקים נקודתיים בתקופת הגלאקטיקוס, אפילו בזכייה ב-2002 נגד באיירן מינכן וברצלונה (בקמאפ נואו זה היה מזל), או אפילו הגמר נגד ולנסיה בשנת 2000, וגם בעידן כריסטיאנו רונאלדו כמו ה-0:1 על באיירן מינכן בסנטיאגו ברנבאו. במכלול, על אף בלמי וורלד-קלאס זה פשוט לא קורה.

עונת 2013-14: 38 ספיגות
עונת 2014-15: 38 ספיגות
עונת 2015-16: 34 ספיגות
עונת 2016-17: 41 ספיגות
עונת 2017-18: 44 ספיגות

אלו נתונים רעים. כך את עונת הדסימה, דני קרבחאל כבר היה טופ, יש לך שני בלמים על בנוסף, רק לגבי יכולת ההגנה של מרסלו יש ‘מחלוקת’ ולעתים פאביו קונטראו שיחק שם.

העונות עם זינדין זידאן הן היחידות בהן ירדנו מ-30 ספיגות וזה היה כדורגל הגנתי ברמה קיצונית מאוד. האם ריאל מדריד לא יכולה להציג משחק הגנה ראוי יותר מבלי לשחק עם ארבעה קשרים באמצע לחילופין?

הנקודה שלי לגבי דה ליכט הייתה שהוא היה אמור להיות אולי לא ‘במקום טוב יותר בקריירה’ אבל במעמד טוב יותר. הוא לא מוזכר בדיונים האלה של הבלמים הטובים בעולם, הוא לא התקדם. כביכול אדר מיליטאו עקף אותו בסיבוב.

הבוז היה בגלל כדורגל מזעזע בתוספת תוצאות מזעזעות. בסוף לקחנו אליפות כי רוד ואן ניסטלרוי, פיפיטה, בקהאם, מנה גדושה של חואניטו, ואחד רונאלדיניו (עם עזרה מחברים) שהחליט שכדורגל זה כבר לא ממש בראש סדר מעייניו. מקצועית נטו זו אחת העונות הכי חלשות שאני זוכר בספרד.

באופן כללי נראה שכל החבר׳ה מאייקס ״ההיא״ מקוללים או משהו. דה ליכט עוד בסדר יחסית, דה יונג הצליח הכי הרבה וגם אצלו הכל הולך קשה, זייש, והכי עצוב - דוני ואן דה ביק.