דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מה?

ב-0 מתוך ה-6 העונות שהבאתי האליפות הוכרעה ע"י המפגשים הפנימיים. בכולן, ללא יוצא מן הכלל, האלופה עשתה קמפיין טוב יותר מסגניתה גם מול שאר הקבוצות, ולא רק מול הגדולות. (ובכולן הסגנית יכלה לקחת אליפות על-אף הפער באיסוף הנקודות מול הגדולות, אם רק הייתה מצליחה יותר מהאלופה באיסוף נקודות מול יתר הקבוצות).
האם למשחקים הישירים יש כוח יחסי גדול יותר? בוודאי. אבל לא גדול עד כדי הכרעת גורל האליפות.

וגם - אם קבוצה לוקחת אליפות על הפרש חיובי במשחקים הפנימיים - אז זה מחזק את הטענה שלך, אבל גם אם היא לוקחת אליפות עם הפרש שלילי במשחקים הפנימיים - אז זה גם מחזק את הטענה שלך (“הדבר היחידי שהשאיר את הסגנית בתמונה”)?? איזה מין כשל לוגי מוזר זה?

אני מסכים איתך לגבי שאר הדברים שכתבת בהודעה, אבל לא צריך להשתמש בטענות לא נכונות כדי לחזק אותם (ובטח שלא לאנוס נתונים ועובדות כדי שיאששו את הטענות הלא נכונות מלכתחילה).

אני יכול להביא לך מאתרים אחרים אם זה מה שמפריע לך…
אבל מקבל את הטענות שלך (לפחות את חלקן). עשית לי סדר.
חייב להגיד שאני עדיין לא דואג מכך שיבוא להיות חלוץ. אני יותר דואג מכך שקרלו מאמן ויש לו 0 תמרון בנושא הזה.

אני תוהה האם בעצם כדאי לנו שאמבפה ילך שנה אחת לערב הסעודית, יעשה את הכסף שלו, ושנה הבאה דיי בוודאות יגיע בחינם? ( כן יש מענק, אבל יהיה משמעותית נמוך יותר וכן פחות מיסים). אני חושב שאם בריאל מדריד באמת מתכוונים לכך שהוא מיועד להגיע אלינו רק ב24 וכבר יש לנו סיכום איתו, אולי בעצם כדאי לחסוך את הכסף שנצטרך לשלם לפסז, נסתדר עוד עונה בלעדיו ואולי עם שחקן אחר שיגיע במקומו, ושנה הבאה הוא יחזור יותר רעב.

עם זאת מרגיש לי שהוא לא יתן לזה לקרות. בפריז הוא לא ימשיך, כל הגשרים שם נשרפו, לערב הסעודית קשה לי לראות אותו הולך ומפנה את הבמה להלאנד וויני כשהוא מחוץ לאור הזרקורים, הוא רוצה להיות על הבמה הגדולה. ככה לפחות זה מרגיש לי. התחושה שלי היא שמעבר אלינו בשלב הזה הוא בלתי נמנע, ואנחנו צריכים רק לחכות לפחות עד תחילת אוגוסט שאז הוא יקבל מענק נאמנות מפסז (חחח) על סך 60 מיליון יורו, ואז אולי יקרה משהו. בהנהלה של המועדון יש עצבים חזקים יותר מכנראה אלה שיש לנו, כי הם לא רצים לשום מקום איתו. לא מן הנמנע שהסאגה הזאת תגרר עד לסיום החלון.

קראתי איפשהו שמתנהל מומ מול הסעודים על כמה כסף הוא יקבל ומה יהיה אורך החוזה.
הסעודים רוצים שנתיים, הוא רוצה שנה
הסעודים התכוונו לשלם לו 400 ולפריז 300, ואמא רוצה שישלמו לפריז 200 ולהם 500.

אם אפילו שביב מהדברים האלה נכון, עדיף שילך לשם לשנתיים ונפטר מהצרה הזאת. אולי ככה ישימו את הכסף על להביא את האלאנד. כולם מנצחים.

קישור למידע הזה?
לפי פבריציו ועוד מספר כתבים בולטים ההצעה היא לשנה אחת שלאחריה יוכל לבחור מה הוא רוצה וחופשי ללכת. המגעים היו רק עם פסז’ והם עדיין לא הגישו את ההצעה לאמבפה עצמו. הדיבורים על 700 מיליון יורו היו הדלפה של הסעודים עצמם.

לא קראתי בשום מקום שהם דיברו עם אמא של אמבפה, או שההצעה היא לשנתיים. אשמח לקישור.

פבריציו, RMC, מטאו מורטו, לאקיפ: אמבפה דחה את ההצעה של הסעודים ולא היה מוכן להיפגש איתם.

מישהו רוצה לדמיין מה השיח במשרדים של פסז?

האמת, אם ה-700 מליון אמיתי (וזה ספק גדול), הוא די פראייר. זה היה פיתרון די מושלם לכל שלושת הצדדים ומבחינת אמבפה זה אפילו עדיף על שנה ביציעים בפאריז.

שמעתי איפשהו, לא זוכר בדיוק מי אבל מקור אמין, שה700 מיליון יורו זה ההודעה לתקשורת אבל זו הערכה שכוללת את כל המסביב ואת הפרסומות שהוא יעשה וכן הלאה. שכר נטו באיזור ה250-300. לא שזה מעט, אבל זה לא ה700 שדיברו עליהם.

דיי היה צפוי לדעתי, הוא לא יכול להרשות לעצמו עוד לפני שחגג 25 לעבור לשם ולפנות את הבמה להלאנד או ויני. עונה זה הרבה זמן במונחים של שחקן כדורגל בשיאו, ואת הכסף הגדול הוא יוכל לעשות גם בסיום הקריירה. לדעתי בהתחשב בכך שאין עוד אף מועמדת ריאליסטית לקלוט אותו, כשהיונייטד וצ’לסי שתיהן מחוץ לעסק וסיטי מראש הודיעה שאין לה עניין בשחקן, והקשר שלו עם פסז’ התרסק טוטאלית, כל הדרכים מובילות לברנבאו.

בתחילת אוגוסט אמבפה מקבל את המענק הבא שלו ורק אז אולי נראה תנועה בכיוון שלו. פסז עם הגב אל הקיר וטיפסה גבוה מאוד על העץ, ככל שיעבור הזמן לא תהיה להם ברירה אלא לרדת במחיר, אני תוהה כמה זמן יעבור עד שנשלח הצעה. בינתיים, נשאר במתח ונצפה בקרקס שנהיה מפסז.

giphy
אין מילים, פלורנטינו מעביר לאל חאליפי קורס מזורז לניהול מועדון כדורגל (“אורח מיוחד: קיליאן אמבפה, כדורגלן מקצועי”).

אל חאליפי מציג את התוכניות לשייח הקטארי, אי שם בקיץ 2021:

עדיף לכם שהוא יילך לשנה אחת לסעודיה במקום ליציע של פריז.
אולי אמא סוף סוף תהיה מרוצה מהפרנסה שהבן מביא הביתה, ותדרוש פחות מ 500 מיליון מענק חתימה מריאל.
מעניין מה היא הייתה אומרת על המשכורת שבעלה הביא הביתה כשקיליאן עוד היה קטן.

במקום מסוים כל הסיפור הזה משרת את אמבפה תדמיתית, שכן אחרי שהוא לכאורה דוחה על הסף את הצעת הקטארים, הוא ״פוגע״ בתדמית תאב הבצע שהודבקה לו מאז הארכת החוזה בפריז, ואחרי החתימה בריאל הוא יוכל להגיד שהוא נתן 200% לעיר הולדתו ושכסף לא היה העניין.

אני לא בטוח בכלל שזה פתרון עדיף עבור ריאל ועבורו, כדורגל ברמה נמוכה כאשר מי שכן ברמה שם אלה פנסיונרים שכבר לא ישקיעו באימונים. סיכוי גבוה שדווקא שם הוא יתנוון יותר.

הוא לא יבלה שנה ביציע. בראשון לספטמבר במידה והוא לא יעבור, הוא משחק, ובהרכב. יש גבול לטמטום שלהם בדוחא.

בכל מקרה כל המשחק הזה עכשיו דיי צפוי, וזה ברור שכל זה נועד ללחוץ את פסז כדי לרדת במחיר. ההצהרה ההיא של פלורנטינו, המכתב של אמבפה, הכל מתוכנן מראש.

ההצעה תגיע, השאלה מתי ומה הגובה שלה.

אני רק שאלה.

כשהמיסטר הולך לברזיל, יש מצב להביא את פאקינג ברק בכר?

טוב נו אל תגידו שלא התגעגעתם לדיבורים על אמבפה…

פבריציו טוען שכל הגדולות של אירופה הבינו כבר שיש לו סיכום איתנו, המארקה גם מוסיפים ואומרים שבפסז מבינים שההצעה שלנו תגיע בשלב כזה או אחר וכבר התחילו לחפש לו מחליף. לפי פבריציו ההחלטה כרגע כולה בידיים שלנו, אם אנחנו רוצים להביא אותו עכשיו או לחכות ל24.

האמת זה נראה כבר ברור, לפי דעתי הרבה יותר ברור מבשנה שעברה. פסז כבר השתמשה בכל הקלפים שלה. הרחיקה אותו מהקבוצה, העמידה אותו למכירה פומבית, לכלכה עליו, למעשה לא נשאר לה שום שפן בשרוול וכל ניסיון שלה העלה חרס עד כה. יש לי הרגשה שממש בתחילת אוגוסט, לאחר שאמבפה יקבל את המענק שלו, אנחנו נראה את המשא ומתן הרשמי נפתח.

לגבי גובה ההצעה, אני לא חושב שזה יהיה גבוה מאוד. פסז עם הגב אל הקיר ואם היא רוצה למכור היא תצטרך להתפשר. הרגשה שלי 100-120 מיליון. אם בכלל נעלה כל כך גבוה.

אחח כמה שההארכת חוזה שלו בשנה שעברה היתה מיותרת ומאוסה, שלושת הצדדים הפסידו

אולי אמבפה יצא הכי מרוויח עם המענק שלו, אבל גם הפסיד בענק מקצועית ובזבז עוד שנה בלי תחרות על תארים משמעותיים ועל כדור הזהב

למה לא את קראנקה? מכיר את המערכת ואימן קבוצה בכירה בארץ גם כן

רק לי יש הרגשה שעסקת אמבפה תחרב אותנו כלכלית? (סכום העברה גבוה, בונוס הצטרפות, משכורת סופר גבוה שתקפיץ את מדרגת השכר שלנו קדימה של כל חידוש חוזה של שחקן). בתאכלס, לא רוצה אותו במחיר הזה.

יותר מכלכלית יש לי תחושה שהיא תחרב אותנו חברתית.