דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסכים מאוד. לא מבין את כל מופע הלקקנות הזאת. כן, הולכים להחתים בלה בלה את אחד השחקנים הטובים בלה בלה למשך המון שנים בלה בלה בלה…

אבל בואו, זה כבר גובל בהתרפסות. חברתית. תדמיתית, כלכלית, אני לא רואה איך זה דבר טוב. כבר רשמתי באחת ההודעות שהדרך היחידה של אמבפה לצאת סביר פלוס בסיפור הזה זה לוותר על המענק שלו כדי שאנחנו לא נצטרך לשלם על זה (פאקינג למה אנחנו צריכים לשלם על זה אלוהים).

אם יגיע, זה אחד הגלאקטיקוס הכי שנויים במחלוקת ומעוררי סלידה שכנראה לכל אוהד לא יהיה פשוט לקבל.

ובכלל, בהנחה שמודריץ׳ יישאר גם עונה הבאה, אני לא רואה איך אמפבה נשאר עם ׳9׳ על הגב. זה הרי ברור שהוא יקבל את 7 או 10.

אם נזכה בתארים בזכותו, הכל יהיה בסדר.
הכל ירגע אפילו אם הוא יפתח את העונה ב2-3 משחקים טובים מאוד.

זה הזוי כי פתאום אני מרגיש שאנחנו יוצאים מופסדים בסיטואציה עם קיליאן אמבפה בכל מקרה:
אמבפה לא מגיע - שוב הפסדנו, כמו ילד מאוהב ששוב מקבל ברקס ממלכת הכיתה. אז לא יבוא אף אחד אחר. ההתקפה עדיין יתומה. יהיו פציעות וימים רעים. לא כל יום ניתן גול בדקה החמישית וחוסלו יעוף באוויר כמו הוגו סאנצ’ס.

אמבפה מגיע - זה יהיה יקר, הפסדנו לכוח הרשע פריז סן ז’רמן שמכרו אותו בהמון כסף וגם האיזון בחדר ההלבשה הופר. 200 מיליון יורו לדוגמא זה סכום שהייתי חיי איתו בשלום ב-2021 ולא עכשיו כשיש מלחמה בין הצדדים. והשכר? ועוד מענק קקה כלשהוא?

זה אמנם דבילי וזה לא העולם האמיתי אבל כן מסמל משהו - תראו את השטויות באימונים והפרגון הזה של כל השחקנים באינסטגרם ואיך קיבלו יפה את ג’וד (התגובות אחרי הגול שלו) ואת ארדה. כולם צעירים עם מוטיבציית שיא והוותיקים נטולי אגו. חדר הלבשה מהטובים שהיו לנו כנראה. אמבפה בצדק הביא לכך שדעת הקהל התהפכה עליו ופלוס-מינוס בעסקה לא כזה ברור.

אם זה היה מחרב אותנו כלכלית אנחנו לא היינו עושים את זה. יש לנו מודל מאוד ברור של התנהלות כלכלית ולא זזים ממנה מילימטר. כשרונאלדו ”התאכזב” מהשכר שהוצע לו ודרש יותר, במועדון יהיו מעדיפים שילך ולא נתנו לו שקל יותר ממה שהעריכו אותו. בסופו של דבר המודל הזה עובד בצורה נהדרת וההתנהלות שלנו בנושא הרכש מאוד מדוקדקת ולא קפריזית.

בנוסף לכך, הנושא הכלכלי עולה לא מעט בתקשורת כמובן ופעם אחר פעם מדובר על כך שאנחנו מסוגלים לבצע את ההעברה הזאת מבחינה כלכלית, אפילו דיי בקלות. כל יומיים בערך עולה כתבה כזאת במארקה / רלבו / קונפידנסיאל / וואטאבר.

הנקודה האחרונה בנושא הזה שאמבפה שחקן עם שם גדול, נחשב לשחקן הטוב בעולם, ומעבר לתרומתו הכלכלית הוא גם ישפיע על החשיפה. זה יתבטא בדילים שיווקיים טובים יותר, בחוזים טובים יותר עם ספונסרים, ואפילו עד הכנסות ממשחקי אימון או אפילו מכירה של יותר כרטיסים לברנבאו במחיר מעט יותר גבוה. זה העיקרון הכללי של פרויקט הגלאקטיקוס הראשון, עיקרון מוכח ועובד. מעבר לכך, תרומתו המקצועית גם שווה בסופו של דבר כסף שיתבטא מהכנסות מתארים.

מעבר לכל זה המיתוג. לא רק שחשוב לנו להחזיק את השחקנים הטובים בעולם ולהמשיך למתג את עצמינו כמועדון האקסקלוסיבי ביותר שכדורגלן יכול לחלום עליו, כשזה מגיע לאמבפה ספציפית למועדון חשוב יותר לסיים את הסאגה הזאת כמנצח כדי לא לפגוע במיתוג ובתדמית. אמנם כל הסיפור הזה גומר לנו על הסבלנות והעצבים ועולה לנו בבריאות, אבל בסופו של דבר כל הייפ הזה, אם נצא כמנצחים בסיפור, רק ייטיב איתנו ויעלה את הבאז סביב הקבוצה.

גם רונאלדו חי עם 9 בעונתו הראשונה וזה לא שמודריץ’ ישחק עוד שנתיים. לא זו הבעיה שלנו, אמבפה אפילו יהנה מזה שכבר היה תקדים בנושא, בניגוד לרונאלדו.

מאוד תלוי במחיר.
אם המחיר יהיה סביבות ה100 מיליון זה לא נורא בכלל.
אם השכר קצת יותר משהיה לרונאלדו אז, לא רואה בכך בעיה (עברו 6 שנים בכל זאת).
בסוף שמענו הכל, מהעברה זולה ליקרה ומשכר הגיוני ללא הגיוני, באמת שקשה לי לדבר על זה בצורה הגיונית מבלי לשמוע מספרים. דווקא נראה שריאל בהחלט שמה גבול די ברור לכך שהיא לא תכנע לכל דרישה.

דווקא העונה זה לא גובל בהתרפסות כלל.
פרז אמר שהוא לא מוכן לכל מחיר ונראה שהוא עומד בזה.
אני פשוט לא חושב שצריך להתנהג בטיפשות ולהגיד לא מתוך אגו לשחקן הטוב בעולם (או השני הכי טוב, תלוי את מי שואלים).

גם לי העסקה יצאה מכל החורים, בגלל זה צריך לצייר גבול ויהיה מה שיהיה. לא לתכנן שום תכנית לפי זה.
אני לא חושב שאמבפה הוא הסיבה שלא הבאנו חלוץ, לדעתי הסיבה לכך היא מדיניות הרכש שלנו באופן כללי שלא מתפשרת על שחקנים מבוגרים (קיין), לא מספיק בכירים במחיר מופקע (אוסימן) או לא מספיק טובים נקודה (כל השאר).
יש לי המון ביקורת על המדיניות הזו, אבל זה לא הנושא.

זה לא באמת לשלם על המענק שלו, זה נטו דיון טרמינולוגי.
כשמישהו מקבל שכר גבוה יותר אז מי שתרצה את שירותיו תצטרך גם היא לשלם יותר, אחרת הוא יבחר להשאר. זה בערך כמו להגיד שאין שום סיבה שמקום העבודה הבא שלך יצטרך לשלם לך יותר כי מקום העבודה הנוכחי עשה את זה, פשוט אתה לא בטוח תסכים לעבור למקום שלא ישלם לך כסף טוב כמו המקום הנוכחי.

אנחנו לא פריז סן ז’רמן ולא אינטר מיאמי. אנחנו ריאל מדריד. לא רואה איך החתמת גלאקטיקו גדול ככל שיהיה - תשנה ולו בקצת את הסכומים שנרוויח מנותנות החסות וכדומה. ממש-ממש לא. גם אם ימכרו מיליון חולצות של אמבפה9. כשכריסטיאנו רונאלדו עזב ב-2018 החוזים שלנו צנחו? היו קרחות בסנטיאגו ברנבאו. זה כן

בהצלחה. אני משתייך למחנה אוהדים השני. עד שכל המעבר שלו לא מגובה במשהו… ׳אנושי׳ שבא ממנו, קרי וויתור על מענק חתימה, התאמת המשכורת שלו להיררכיית השכר אצלינו, בוכה כמו תינוק בהצגה שלו ובגול הראשון שלו, וכו, אני לא אקבל אותו רק כי הוא דופק 50 שערים בעונה. הספיק לי כבר *רונאלדו אחד.

*רונאלדו האמת הגיע ככוכב הרבה יותר גדול מאמבפה אבל לעומת האחרון הגיע עם המון צניעות יחסית. בהצגה שלו התנהג כמו ילד נירגש. רק אח״כ כשריאל הפכה את רונאלדו לעוד יותר גדול ועם כל התחרות עם מסי רונאלדו איבד את זה קצת וסוג של ציפצף עלינו.

כלכלית לא אומר אך ורק ׳כאן ועכשיו׳. זה משהו שחובה להסתכל עליו כמה שנים קדימה ולהבין את ההשלכות: יש סיכוי טוב שכל חידוש חוזה או רכישה של שחקן חדש תגרור אותנו לבור עמוק. או שאתה משחק אותה מנצ׳סטר סיטי עד הסוף או שלא. רק תחשוב מה ייקרה כששחקנים יקבלו מהמועדון ברקסים בכל הנושא למשכורת — הן שחקנים שנקנה והן כאלה שנאריך להם חוזה. אנחנו באמת הולכים לבטל את כל הפרופורציה הפיננסית שפרס שנים עומל על ומתבטא לגבי.

אתה צודק, רק שאמבפה לא יבחר להשאר. ולכן כל זה = התרפסות.

כדי שתמשיך להיות ”ריאל מדריד” אתה צריך להיות בטופ, להיות הקבוצה הכי ראוותנית שאפשר למצוא. איך זה עובד ובכמה זה מעלה, אני לא יודע, אבל שוב, זה העיקרון של הגלאקטיקוס. כדי להביא את כריטיאנו לריאל מדריד לקחנו הלוואה ונתנה לו חוזה גם אבסורדי בזמנו. בסופו של דבר כל גרוש שהוצאנו עליו חזר פי כמה במגוון דרכים.

ככה זה עובד. איך ולמה, לא יודע, לא מומחה לא לכלכלה ולא לשיווק. קראתי על זה פעם באריכות, אם אמצא אפרסם פה את הלינק.

נו ואתה חושב שלא ישבו וחשבו על זה אצלינו? מה אתה חושב שאנחנו מנוהלים על ידי ליצנים?

כמו די מריה וראן או רונאלדו? שיביאו הצעה הוגנת ולא יעמדו בדרכם. למועדון יש מדיניות חידוש חוזים מאוד ברורה ויחסי כבוד עם השחקנים, וזה כולל חידוש חוזים בצורה תכופה והעלאת שכר לשחקנים שמגיע להם. אנחנו לא מגיעים למצב ששחקני מפתח קרובים לסיים חוזה ועוזבים בחינם, והמקרים שבהם זה כן קורה זה כאשר השחקנים לא מרוצים ממעמדם כמו במקרה אסנסיו או נאצ’ו. יש לנו את היררכיית השכר ולמי שזה לא יתאים שלא יהיה כאן. יש כבר היום בסגל שחקנים שיכולים להרוויח יותר במקומות אחרים אבל בוחרים להישאר, וזה כוחו של המיתוג.

אין שום סיכוי טוב שזה יקרה. מאיפה אתה מגיע למסקנות האלה כשאין לך שום ידע על איזה חוזה הוצע לו או כמה ישלמו עבורו?

כל מה שאני יודע, וזה לפי דיווחים של השנים האחרונות, זה שריאל מתכוננת כלכלית להגעת אמפבה במשך שנים. שים לב, *מתכוננת, כלומר לא מסוגלת כלכלית. אז שוב, ההשלכות של זה יכולות להיות מאוד גדולות היות וכל שחקן אחר שיירצה יחס דומה אולי לא יקבל אותו, או שנצטרך להיות אימפותנטים שוב כמה עונות על מנת לייצר מסוגלות כלכלית כשבדרך אנחנו מוותרים על רכישות טובות לא פחות (נגיד קיין, האלאנד).

כמו ויניסיוס, רודריגו…
אתה מפספס את הנקודה שלי. תנסה לחשוב מה המעבר של אמפבה יעשה לכל הארגון הזה שנקרא ריאל מדריד שהוא, לצערי, בפירוש לא מנצ’סטר סיטי בכל הקשור לפן הכלכלי. עכשיו תנסה לדמיין שריאל עושה מאמץ כביר כמה שנים (חוסכת לאמפבה) ומה קורה מאותה נקודה שהוא מגיע מבחינת שאר השחקנים וההוצאות.
אנחנו לא מסכנים כלכלית זה בטוח, אבל מצד שני אני גם לא בטוח שאנחנו יכולים:
• להציע לשחקנים שכר מאוד מאוד גבוה
• לוותר על שחקני מפתח כמו ויני, רודריגו, שאר החבר׳ה ועוד שחקנים שעתידים לבוא עונות הבאות כי דרישות השכר שלהן ישתנו, אולי, בגלל אמפבה.

=> אפקט הפרפר אם תרצה?

אני משער. לא קובע עובדה, אלא מביע חשש מכל ההתנהלות סביב אמפבה. הכוונה בבור היא לא בהכרח רק כלכלית, אלא באופן כללי סיטואציה שמטרפדת אותנו. דובר פה מלא על כל נושא היררכיית השכר, הפן החברתי וכו. אם זה יותר נוח, תנסה להסתכל על זה שהבאה של אמפבה יכולה לפגוע בנו בכמה מישורים.

לי אישית לא איכפת מאישיות השחקן, האם הוא ילד טוב או ילד קקה, האם עושה בעיות בחתימת החוזה או לא, חשוב לי רק שיהיה מקצוען ויתן את מה שמצפים ממנו, כלומר שיתן הרבה גולים.
אמבפה מעצבן אותי מאוד עם כל ההתנהלות שלו, אבל מצד שני לא חושב לרגע שיש לוותר עליו.
להביא אותו ואת קיין.

ובלי קיליאן אמבפה לא נישאר ריאל מדריד? ישנן דרכים אחרות להישאר בטופ שנים ארוכות. מנצ’סטר יונייטד הייתה כישלון מקצועי מתמשך וזה לא פגע בהכנסות שלה וכדומה. אם יביאו שחקן התקפה נורמלי אפשר לזכות באליפות ספרד. וגם קיליאן אמבפה לא מבטיח לך את ליגת האלופות. לא יכול להיות שכאשר הוא ופריז סן ז’רמן במלחמת עולם (הצרפתים יעני עם הגב אל הקיר) - ומעטים היו מאמינים שהוא לא יזומן למסע המשחקים וגם חלק מההצהרות שלו קודם לכן הפתיעו, וכשנותרה לו שנה אחת לחוזה - נשלם 250 מיליון יורו. מעבר לכך מענק חתימה למיטב הבנתי זה לרוב לשחקנים חופשיים. כמו שברצלונה המציאה מענק נאמנות מטופש לכבוד ניימאר ואכלה אותה. תשלם 250 מיליון יורו עליו, 70 מיליון יורו ברוטו שכר שנתי, מענק חתימה…וזה קצת יותר מדי.

אני לא חושב שהוא לא מקצוען או משהו כזה וברור שאם הוא יבקיע בגמר ליגת האלופות אני אגיד שזה שוב היום הכי טוב בחיי ואקנא חולצה שלו. כריסטיאנו רונאלדו לא התנהג ככה.

אמבפה הולך לקבל שכר שלא היה בריאל מדריד מעולם ככל הנראה וגם לא לכריסטיאנו רונאלדו בשנים הגדולות שלו, כמובן שכל מחירי ההעברה זה הולך ועולה. אבל הוא לא ממש יהיה “בסולם השכר הרגיל” שלנו. ג’וד בלינגהאם כן, הוא - לא. גם את עניין זכויות התמונות וכדומה צריך לבדוק.

קצת קשה לדבר על הנושא בלי לדעת כמה הוא יקבל כשהוא כשיש לו מענק מפריז באופק וכמה הוא יקבל אם לא היה לא.
בכל מקרה, אם פרז למשל אומר שהוא מוכן לתת לו X, זה משנה אם אנחנו מסתכלים על זה כX שהוא 100% שכר או כX שחלקו שכר וחלקו לכסות עלויות?

כל שחקן ברמתו של אמבפה יקבל סכומים הזויים, להזכיר לכולם שפרז הציע לו 50 מיליון נטו לעונה ואלוהים יודע כמה מענק חתימה, ולפני שנתיים 200 מיליון דמי העברה וכנראה ששכר ומענק מוגזמים גם כן.

בקיצור, הכל שאלה של עלות מול תועלת. מסתכלים על מה המחיר של אמבפה עבורינו וזהו. אם פרז חושב שגם לשלם את המענק של פריז יהיה עדיין משתלם אז נעשה את זה (אחרי ניסיונות להוריד כמובן), אם לא אז לא.
כל עניין המי משלם איזה חלק זה כבר סתם דיון טרמינולוגי שלא באמת אמור לשנות למקבלי ההחלטות, רק לאגו שלנו בעסקה.

כל חתימה איתנו תהיה וויתור מאוד משמעותי על כסף. בפריז (ובסעודיה או קטאר, לא מבדיל) מציעים לו הרבה יותר.

1. תלוי איך אתה מגדיר כוכב, על אמבפה היו מאבקים מרים יותר, הוצאו והוצעו סכומים רבים הרבה יותר, הוא זכה במונדיאל וכבש הרבה יותר שערים. אני לא חושב אחרת ממך, רק מציג פה צד אחר.
  2. רונאלדו הגיע בזמנו במחיר שיא, ובשכר שיא. אמבפה לא. הוא יקבל פחות משקיבל בפריז, ויקבל פחות משחקנים נוספים באירופה בעבר ובהווה (מסי 2015-2020 למשל שקיבל 112 ברוטו).

מבחינה יחסית הוא לא דורש משהו לא הגיוני, אנחנו פשוט כועסים עליו ולכן זה נראה לנו חצוף, לצורך העניין אם היה מסכים להצעה של לפני שנה או שנתיים כנראה שזה היה עולה לנו יותר ופשוט יורד חלק יותר בגרון.

אני לא יודע איפה אתה קורא אבל פעם אחר פעם נאמר שיש לנו את הכסף בצד. פעם אחר פעם נאמר שלא נפגע כלכלית מזה ויש לנו את האפשרות לעשות את זה. יתרה מזאת, עצם זה שאנחנו מעוניינים בו אומר שאנחנו מסוגלים להשלים את המעבר הזה.

ויניסיוס ורודריגו שיפרו את מעמדם ומרוויחים בצורה הוגנת כיאה למעמם. אני לא רואה שום בעיה עם ויניסיוס או רודריגו.

אין לי יותר מדיי על מה להתבסס חוץ מעל מקרים כדון כריסטיאנו, פיגו או זידאן. אלה העברות בסדר גודל דומה, ומה שיצא מהן זה שריאל מדריד מיצבה את עצמה כקבוצה הגדולה באירופה בעזרתן. אין לי שום בסיס לתיאוריות שדווקא ההעברה של אמבפה תגמור את המועדון, כשבמועדון רואים בו ההעברה גלקטית בדיוק כמו כל הגלאקטיקוס שהיו לפניו.

שוב, אתה לא בטוח מכיוון שאתה לא מעורה מספיק בכל הפרטים. מה שכן אתה יכול לעת בוודאות שלמועדון יש היררכיית שכר ולמי שההיררכיה לא מתאימה והוא חושב שהוא נדפק, יוכל להביא הצעה הוגנת ללכת. זה קרה עם כמה שחקנים, אמנם לא הבה אבל קרה, והכל בסדר. אם ויני שמקבל היום 21 מיליון יורו בעונה ירצה לעזוב מכיוון שאמבפה מקבל יותר - זה בסדר מבחינתי ומבחינת המועדון.

אנחנו צריכים שהשחקנים הטובים בעולם ישחקו אצלינו. זו ריאל מדריד. אם נשנה את התפיסה הזאת אנחנו עלולים לחזור להיות ריאל מדריד של תקופת קלדרון, ואנחנו לא רוצים את זה. חלק מהתפיסה הזאת זה שהשחקנים הטובים בעולם צריכים להיות בריאל מדריד.

אהבתי את ההודעה שלך. אין ספק שהרבה עצבים ורגש מעורבים פה. אבל חשוב לי לציין שאני באמת בא ממקום יחסית אובייקטיבי. אני באמת מאמין שההגעה שלו היא פשוט כמו עצם בגרון ולא תעבור חלק.

אני לא יודע איך אתם חיים עם זה יחסית בשלום. אולי יש לנו סדר עדיפויות שונה? לא יודע. אני גם רוצה תארים וכדורגל יפה.

לא הבנת. טענתי שבמשך שנים התכוננו כלכלית להגעת אמבפה, לא שאין לנו את הכסף כיום (מן הסתם יש אם התכוננו כלכלית). מפה התייחסתי לאיך זה מצטייר ולאילו השלכות זה יכול בפוטנציה לגרום.

אני חושב שטיפה מפספסים פה נקודה: כרגע, בקיץ הזה - אמבפה עושה כל מה שהוא צריך לעשות כדי לגרור מעבר לריאל, ועוד במחיר מוזל: לא להאריך חוזה בשום פנים ואופן ולא להסכים להיפגש עם קבוצות אחרות.
פבריציו אמר, הבחירה תכל’ס ביד ריאל אם להביא אותו הקיץ או קיץ הבא.
אם הוא רוצה לחלוב מהם עוד כמה עשרות מיליונים שיהיה לו לבריאות, אני לא דואג מזה. ריאל תדע להעמיד אותו על מקומו, פריז מועדון רקוב מבפנים שאיבד כל פרופורציות.
ולא אל תספרו לי על מודריץ’ ובייל בטוטנהאם כי אין בכלל מה להשוות.

הלוואי שאתה וכולם צודקים. הגיע הזמן לראות קצת מחוייבות ורצון מהצד שלו. ואז אני אפסיק להתלונן :slightly_smiling_face:

טוב בשעות האחרונות במארקה דווח שפסז העבירה מסר לריאל מדריד שהם דורשים 250 עבור אמבפה. דווח שאמא של אמבפה אמרה למועדון שהם במומ מול פסז כדי להוריד את המחיר.
כעת מדווח שבריאל מדריד נקבו במחיר אותו הם יהיו מוכנים לשלם עבור אמבפה והעבירו אותו לפסז.

אבל צריך לומר, אין עוד מישהו שמצטרף לדיווחים, והידיעות האלה מגיעות מכתב שלא נחשב מבין הגדולים והמוכרים. נראה…

אתה מפספס גם כן חלק מהנקודה - לקיליאן אמבפה, וכנראה שזה בסדר - אכפת רק מקיליאן אמבפה. הוא עושה את מה שעושה כדי להשיג את מענק הנאמנות השמן - בטווח הזמן הקצר. הוא תקע לנו כבר ברז פעם אחת. הוא גם לא אמר שהוא רוצה לשחק אצלנו ולא החרים מיוזמתו את מחנה האימונים, הוא סיפק הצהרות מעצבנות בתקשורת מצד פ.ס.ז’ וסירב להאריך חוזה. לא דומה למה שבייל ומודריץ’ עשו. אני יודע מצוין את המנטרה שהשחקנים הגדולים ביותר צריכים לשחק אצלנו - אבל טלנובלה כזו לא הייתה לנו עם אף שחקן, לפחות לא ממה שקראתי או מהימים שאני בעניינים.

אפשר להניח הנחות סבירות.
הוא לא יסכים לפחות שכר ממה ש PSG מציעה לו - בסביבות 100 מיליון לעונה.
PSG לא תסכים למכור אותו בפחות ממה שהיה לפני החידוש האחרון - ריאל הציעה אז 180 מיליון.
אמבאפה ירצה מענק חתימה לפחות כגודל בונוס הנאמנות שהוא לא יקבל מ PSG, שזה 60M נדמה לי.

אני לא יודע אם זה ישבור היררכיית השכר, כי אמבפה יהיה בדרגת שכר משלו בתור הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה, כמו שאף אחד לא התקרב לשכר של מסי בברצלונה. אבל מדובר על סכומים אדירים עבור מועדון שרוצה להיות רווחי ולא יושב על באר נפט.