דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

דוד אתה מוזמן ליפול לזה, אני לא הולך לתת לזבל הקטן להתל בי עוד הפעם. כבר לא תהיה פעם נוספת שאגיד הפעם זה הפעם, במקסימום אני אטעה פעם אחת והוא יגיע, עדיף על עוד 5 פעמים שאני כבר אהיה בטוח שהוא יגיע ואז אתבאס שוב.

אם הוא לא מחדש הוא צריך לחתום על חוזה בריאל מדריד בינואר,אם לא,שילך לחפש,אסור לגרור את זה לקיץ הבא.

טוב אנשים נפלו בפח הזה עוד פעם אז שיבושם להם. אולי קיליאן אמבפה התקפל כי הוא בסה"כ חושב קדימה ורוצה להגיע ליורו אחרי שנה בה הוא שיחק כדורגל? ריאל מדריד לא מעניינת אותו. הוא לא ציפה לצעדים דרסטיים כאלה מצד פריז סן ז’רמן אני מניח. היו לנו איזה שבוע-שבועיים להסתער עליו ולא עשינו את זה. “המועדון מעולם לא הראה איזושהי כוונה להחתים אותו הקיץ” - זו בדיוק הבעיה. כשבקיץ 2021 שמנו 200 מיליון יורו על השולחן והם לא ענו לנו - הייתי גאה ולא התלוננתי. וכמובן שהבעיה הכי חמורה זה אמבפה או כלום.

בווידאו זה נשמע יותר טוב

אני יודע שזה ת’רד ההעברות של ריאל, אבל אפשר לדבר רגע על ארגון הפשע הזה שנקרא פריז סן-ז’רמן?

רק לפני שנה חתמו עם אמבפה על חוזה, ועכשיו לא רק שלא מסכימים לממש את החוזה במלואו (קרי: לשלם לו את הכסף שמגיע לו בחוזה), אלא אשכרה סוחטים אותו שייתן להם חלק מהכסף בחזרה, אם הוא רוצה לחזור לשחק כדורגל השנה?

איפה ארגוני השחקנים? איפה פיפא, אופא?

אם אני אמבפה, הייתי נכנס אל הפגישה הזאת עם מכשיר הקלטה.

זו שיטה ידועה שלהם, רק בגלל אמבפה זה עולה בכלל לדיון. אבל לך תסתכל על פארדס, איקארדי, ויינאלדום ועוד לפחות חמישה שחקנים שאני זוכר רק מהשנה האחרונה. כשהם לא רוצים מישהו הם עושים את הכול בשביל שהוא יסכים להוריד חלק מהשכר שלו בשביל שיושאל לקבוצות אחרות. סופר מגעיל וביריוני, אבל אופא וארגון השחקנים ממלאים את פיהם במים, או יותר נכון בדולרים.

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי זה. הרי לכאורה אמבפה רק הפסיד מהמהלך הזה.

לגבי אופ"א אין בכלל מה לצפות כי אל חליפי ליטרלי הציל לצ’פרין את התחת בזמן הסופר ליג. הם עכשיו בסטיז פחות או יותר. אני מניח שגם בפיפ"א לא יעשו משהו כי קיום המונדיאל האחרון בקטאר (לדעתי) מעיד על שוחד מרמה והפרת אמונים אז לנציגה של קטאר באירופה…
@Raulito-7 אני מתלבט אם אתה רומז אלי או לא, אם כן תגיד את זה במפורש כי יש לי מה להגיד.

אם לא התכוונו להחתים אותו הקיץ, אז אני לא מבין מה הקטע שפלורנטינו דיבר ומה הקטע שהחולירע שלח את המכתב. שהיו סותמים את הפה וזהו זה.

בכל אופן אם יתברר שהוא לא האריך חוזה ויגיע בשנה הבאה בחינם כמו שהעיתונאים במהלך השעות האחרונות מדווחים, אז הכל טוב וזה אפילו יותר טוב לנו מאשר לשפוך בקיץ הזה איזה 300 מיליון לפחות בין התשלומים עליו לפסז, מיסים וכו’. אבל היות ואני כבר לא מאמין לו, כל מה שנותר לי זה לקוות שהסיפור בקיץ הזה יסתיים מהר כדי שלא ידפק לנו חלון נוסף, ועדיף שהסיפור כבר יסגר בינואר עם אוליטמטום שלנו. יש בקיץ הבא אפשרות להביא גם את הלאנד, לפי המון עיתונאים זו אופציה ריאלית, ואני באמת מעדיף שישקיעו בו את המאמצים מאשר לשחק תופסת עם החולירע.

פריז סן ז’רמן מצמצמת נזקים בגובה 80 מיליון יורו נניח אם הוא ויתר על המענק הנאמנות כדי לחזור להיות חלק מהסגל. אם הוא היה עוזב הקיץ, במחיר של 150 מיליון יורו+לחסוך את השכר השמן שלו (משער שריאל מדריד הייתה מגישה הצעה, לא סנסציונית) - הם היו מרוויחים יותר. כסף גם לא רלוונטי עבורם בכלל. מבחינתי ‘לחכות’ עוד שנה עם סימני השאלה האלה זה בלתי נסבל. גם אנשים עושים טעות בסיסית, מרבים בחישובים. מענק חתימה, שכר, זכויות על תמונות וכן הלאה. ברור שקבוצת כדורגל היא גם עסק, אבל זו ריאל מדריד. ומה בדבר עוד עונה כושלת ללא אף תואר גדול? יציאה ממירוץ האליפות כבר בינואר? כמה זה בדולרים כמו שאומרים בשכונה?

העליתי כאן לפני חמישה שבועות אני חושב את מצבת שחקני ההתקפה של ריאל מדריד בכל עונה מאז שנת 2000. לא התייחסתי לחלוצים בלבד אלא שחקני התקפה. כולל עמדות ביניים כמו חאמס רודריגס ואיסקו. מעולם המצב לא היה כל כך דל. זו גם האיכות כמובן. יש שני שחקני התקפה שהם די מוכחים יחסית. זה אחרת לצאת למלחמה עם חוסלו לבין אם אמבפה הוא החלוץ הבכיר שלך וגם היחיד.

אמרו הרבה פעמים על “רכש הפאניקה” של ברצלונה כלומר עוסמאן דמבלה. כמובן שהם היו שלומיאלים (אולי לא בדקו טוב לגבי התנהלותו של השחקן מחוץ למגרש), הגיבו בפזיזות ובפאניקה. הם ניסו. האם אין כאן את האיזור האפור באמצע? האם האפשרויות הן רק להיות אדישים ומטומטמים כמו ריאל מדריד - “יהיה בסדר - זה מה יש ועם זה ננצח!” או להגיב ככה בפאניקה ולזרוק מעל מאה מיליון על שחקן בעייתי שהוא גם לא באמת מוכח או כזה טוב?

הנקודה היא שהאינטרס היחיד בשבילו הוא יעשה מהלך כזה זה מעבר בחינם עונה הבאה בלי להפסיד דקות משחק.

לא מסכים שזה נובע מאדישות וטמטום אלא מטוטאליות של מדיניות מועדון.
@Blancosasi כתב על זה יפה.

אני בעד הגישה לקנות רק ילדים בני 16, ותיקים לרוטציה כמו חוסלו או וורלד קלאס מוכחים. היוביצ’ים למינהם זה לא לריאל מדריד. אבל קיין וורלד קלאס והיה על המדף. גם יכול לעבוד אחלה עם אמבפה בעוד שנה-שנתיים אם בסוף הוא יבוא, זה לא רכש בלוקר. סתם זורקים עונה לפח

שחקנים בני 21-24 שאפשר עדיין להוציא מהם הרבה יותר נפסלים ? חלק גדול מהוורלד קלאסים מגיע מהקטגוריה הזאת.

בהחלט אבל בשביל זה צריך מאמן סטייל פפ או קלופ. האובססיה של ריאל מדריד עם שחקנים שהם וורלד קלאס נובעת בין היתר מכך שיש לנו מאמן מוגבל מאוד בהיבטים המקצועיים הללו.

גם לא צריך ללכת לשמות הגדולים (פפ וקלופ). גם מאמנים כמו דה זרבי היו מוציאים הרבה יותר מחומר הגלם שלנו. היינו יכולים להיות גמישים הרבה יותר ברמת הרכש.

אגב, משהו כלכלי
הסכומים שמסי מרוויח מוכיחים כמה הכוכבים הגדולים באירופה הם אנדר פייד. בזמנו השכר של מסי, למשל, שעמד על 40 מ’ יורו נטו לעונה נראה היה אסטרונומי. השכר שהוא מקבל בקפיטליזם של אמריקה מדגים כמה הוא באמת שווה. הרי אם באים רק אלף תיירים לברצלונה למשחק בית לראות את מסי, ואם כל אחד מהם מבזבז אלף יורו שהולכים לכלכלת ברצלונה אז אנחנו במיליון יורו למשחק בית שהוא מייצר. זה כמובן רק פסיק מההכנסות ועוד לא דיברתי על מה שהוא שווה למועדון.

יתכן מאד שפרז רואה ככה את הרכישה של אמבפה ולכן מחכה לו כל כך הרבה זמן. מסחרית, כנראה שאמבפה לא שווה לריאל מדריד קצת יותר מהארי קיין, אלא הרבה יותר ממנו. מקצועית אני כמובן מסכים עם גיא.

זה מה שאני מנסה להסביר כבר מלאנתאלפים שנה.

לא בטוח שהלוגיקה הזו כל כך עובדת והסיבה הברורה מאד היא סעודיה. בנזמה, קאנטה וכו׳ ממש לא properly valued כרגע, אלא שהמשטר/קבוצות מוכנות לקחת סיכון גדול אבסולוטית (אם כי לא כל כך גדול יחסית להון של הממשל) לטובת שיפור התדמית וכו׳. אולי הטרמינולוגיה הנכונה היא שהערך שלהם לסעודים שונה מהותית מהערך שלהם לאירופאים - ואצל מסי זה דומה. בגלל המונדיאל, בגלל שוק חריג לחלוטין בגודלו ובכמה שהוא לא מנוצל, וכו׳ וכו׳.

הסעודים מחוץ למשוואה כמובן. אותו דבר לגבי השכר של אמבפה בפסז׳ או אצל הסינים. בכוונה ההשוואה שעשיתי הייתה ל MLS, שם אין עזרה של הממשלה. ובכל אופן - אייקונים בסדר גודל כזה, שאתה מוצא מרצ׳נדייז שלהם גם אם תלך לשוק רנדומלי איפשהו בהודו - שווים למועדון הרבה יותר מזה. לצורך העניין - לטעמי מתוך עוגת השכר של בארסה, מסי היה שווה, לדעתי, בכיף 30%. לא כפול ולא משולש מהבא אחריו, אלא פי חמש.

אתה מתעלם משלושה אלמנטים חשובים:

1. אם מסי היה משחק עם אלטרנטיבות, או אפילו עושה ״סרחיו ראמוס״ פעם בשנתיים שלוש, כנראה שהמשכורת שלו היתה עולה משמעותית ומתקרבת לאזורים שאתה מתאר.
  2. חוסר וודאות - יכול להיות שה-MLS ו/או הקבוצה מעריכים את מסי ביתר, נדע בוודאות רק עוד כמה שנים (גם ההפך אפשרי מאד כמובן).
  3. אפל והליגה עצמה כאמור. זה לא בדיוק ממשלה אבל גם לא מועדון יחיד ללא שום גב או מעורבות עסקית של הליגה או של תאגיד על.
  1. היא הנותנת - קיבל פחות ממה שהיה שווה
  2. זה שוב האקוסיסטם שהוא מייצר סביבו ממנו הוא לא מקבל כלום. בערך כמו שהוא בעצמו כנראה ייצר כמה אלפי יורו לכל מסעדה בברצלונה בשנים האחרונות

אם כבר להשוות אז לנ.ב.א, שם הכוכבים מרוויחים הון בספורט שהטירוף סביבו קטן יחסית לכדורגל. ג׳ורדן עשה $33,140,000 בעונת 97/8, אין מצב שמסי עושה אותו דבר 30 שנה אחרי.

אלה גבוליים וצריכים לעבור ועדת חריגים.
ג’וד נגיד הוא וורלד קלאס ברור גם אם עדיין לא מוכח לפי הספר. גם סאנצ’ו היה כזה למרות שנכשל בסוף. אבל גונזלו ראמוס לא עובר ועדה. שייתן 50 גולים בעונה בפס"ז ואז נשלח את פיגו לבית של ההורים שלו, נראה אם יש פוטנציאל למרד

כל האלמוניים שצ’לסי מביאה עכשיו מקבלים דחייה מיידית

כמה מסי מרוויח במיאמי? יש מקור אמין?
40M נטו בבארסה זה רק שכר בסיס, לא כולל משתנים ולא כולל מענקי נאמנות. אני זוכר 550M ברוטו בחוזה האחרון ל 5 שנים.