דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בחוזה האחרון. מה עם 2013 כשהוא דפק איזה 80 גולים?

כידוע כולנו מתגעגעים לסאגה האהובה עלינו שלא תיפסק לעולם:

בתקשורת מתארים סיטואציה של ‘win win’ לכל הצדדים.
אמבפה משחק כדורגל בעונה הקרובה, חותם בריאל ומקבל בונוס חתימה שמן.
ריאל מחתימה את השחקן הטוב בעולם בחינם.
פסז׳ מרוויחה את השחקן הטוב בעולם לעונה שלמה ולא תשלם לו קרוב ל-100 מיליון דמי נאמנות סה״כ.
בגזרת אמבפה (לא מדבר על הסגל) כרגע הכול צ’יל, גם @Raulito-7 יכול להירגע :wink: לאור המעשה הא-גרידי המסתמן. גם @Daniel אאל"ט ציפה למשהו כזה אז הנה קיבלת.

האמת היום הרגשתי כל כך מאושר. באמת. פתאום גיליתי שיש לי גם חיים מחוץ לחרא הזה, עשיתי דברים שלא קשורים לכדורגל, ונזכרתי איך זה להיות בנאדם שפוי שלא מחובר לטוויטר באינפוזיה כדי לראות האם החולירע החליט משהו. האמת, לא התגעגעתי, וטוב שנתנו לנו חופש מזה לכמה חודשים. חייבים הפסקה.

ככל שאני חושב על זה יותר, אני פשוט לא מצליח לקבל את זה שלא יגיע הקיץ חלוץ. זה בלתי נתפס מבחינתי ולא רק כי יש חוסר בחלוץ, אלא כי זה פשוט נוגד את כל מה שאני יודע, או חשבתי שאני יודע על פלורנטינו ועל צורת הפעולה של ריאל. משהו פשוט לא מתכנס לי פה.

בלי קשר לנקודה שאוריה העלה (ובנוסף עליה), יש עוד כמה בעיות עם הלוגיקה הזו.

ראשית, אם בארה"ב יש מנגנונים שיודעים יותתר למקסם שיווק והכנסות טוב יותר בארה"ב מאשר באירופה, אזי מסי של ארה"ב שווה יותר מאשר מסי של אירופה וזה לא אומר כלום על האם באירופה הוא אנדרפייד או אוברפייד.

שנית, הלוגיקה של ה"מליון יורו למשחק בית שהוא מייצר" היא כמובן כבר שגויה לחלוטין. אתה צריך להסתכל על הערך המוסף בלבד של המליון יורו האלו, לא על כל המליון. הרי לייצר את כל המליון האלו עולה כסף (מבנים, מוצרים, שכר וכו’). גם אם אני זורם עם המספר, ונניח לרגע 10% שולי רווח לאותם עסקים (שזה המון), זה הופך את המליון יורו ל-100,000 ערך מוסף אך ורק בזכות מסי. זה לא כזה מעט אבל זה בטח רחוק מאוד מלהצדיק את השכר שלו לכשעצמו (וזה כשאני שם בצד גם את השאלה אם המועדון יודע לתעל את הכלכלה שם כך שעיקר הרווח המוסף יגיע לכיס שלו).

https://twitter.com/MadridistaCoil/status/1691706864935842001

טוב, עד שיגמר החלון… מה דעתכם על זה?

זו קצת שאלה של כמה יעלה אבל עדיין, בכל מחיר, בעיני החתמה שלו תהיה סוג של טמטום אחרי שלא החתמתם את קיין כי הוא מבוגר ובמקומו תחתימו מבוגר אחר שרק הרבה פחות מתאים והרבה פחות טוב.

אם התוכנית של פרז לקיץ הבא עם אמבפה נכונה, ולוקאקו יוכל להגיע במחיר נוח/משכורת לא מוגזמת זה יכול להיות אחלה סתימת חור לעונה. זה לא שיש הרבה אופציות אחרות במידה והתוכנית לקיץ הבא כבר נקבעה. בנוסף אם קיין היה מגיע זה לא לסתום חור לעונה ומשם לספסל עם תג מחיר ענק ומשכורת מפלצתית אותו דבר לגבי אוסימן. אופציות אחרות זה להביא שחקן ברמה של רומלו/רמה מתחתיו ולסיים עם עוד איזה יוביץ בסגל. הוא לא יגיע בתור סופרסטאר או באנקר כי גם באינטר הוא לא כזה. יכול להיות סאב לא רע בכלל.

אולי זה עדיף על רק חוסלו, וגם זה לא בטוח, אבל אם יביאו אותו אני כבר רואה איך אני חוזר לשנים השנואות של קארים

חלוץ גמלוני, כבד, איטי, מחמיצן כרוני שכל פעם שאראה אותו ארצה לזרוק משהו על הטלוויזיה

וכמובן יש את מה שאמרו מעליי - מה ההיגיון להביא אותו אחרי שויתרו על קיין בגלל ״מדיניות״

אם הוא מגיע במספרים מאוד נמוכים או בהשאלה לעונה, אז זה דווקא רעיון לא רע.
גם את קיין היו מביאים אם הוא היה בחינם.

זה לא כמו קיין, האנגלי היה עולה 100 מיליון והיה מבקש חוזה ללפחות 4 שנים.
לוקאקו יגיע כמעט בחינם ולחוזה הרבה יותר נמוך של עונה או שתיים, שווה את ההימור.

לא קיין ולא קרוב לקיין אבל יכול לתרום נוכחות ופיזיות, הרבה פעמים בקדם עונה ובמשחק הראשון רודריגו, ויני ובלינגהאם מקבלים כדור עם הפנים לשער ורואים רק 4 שחקני הגנה ואין שחקן אחד שיקבל את הכדור ויאפשר הצטרפות.

השאלה הגדולה היא האם אני רוצה לראות את לוקאקו על הדשא כשאנחנו עם הגב אל הקיר. התשובה לזה תלוי איזה לוקאקו, והלוקאקו הנוכחי זה שחקן שהייתי ממש רוצה שישחק בבארסה. מעדיף את חוסלו. כמובן שאם הוא בא לספסל וחוזר לעצמו, והוא לא יעלה הרבה כסף וכו וכו אז כמובן שהוא אופציה טובה, אבל הסיכויים שכל הכוכבים יסתדרו יפה בשורה נמוך.

יש בזה היגיון, מסכים גם עם טיטי בגדול שנוכחות של חלוץ זה משהו שאנחנו מאוד צריכים
אני פשוט לא מסמפט את השחקן הזה והסגנון שלו בלשון המעטה אז אני לא עף על הרעיון, אבל מבין איך הוא כן יכול לעבוד

אין בכלל שאלה. לקחת בחוזה קצר בשתי ידיים. אין לנו כלום, האובדן של קיין אכן מטומטם אבל זו כבר עלות שקועה. לא חושב שבשלב הזה של החלון יש לנו איזושהי אופציה טובה מזו.

קפה בשער, לוקאקו בהתקפה רק חסר מגוואיר מחליף את מיליטאו ויש לנו טריו של השחקנים הכי מאכזבים בעולם. הבאנו כבר עמוד חשמל אחד בזול בתור חלוץ, לא רואה מה לוקאקו ייתן שהשואב מים השני לא יכול לתת. קפה זה שוער של אין ברירה אז אני חי איתו ודי מסכים שהוא היה האופציה העדיפה במצב שנוצר. אבל עמדת החלוץ הראשון בריאל חייבת להיות של שחקן שהמועדון השקיע מחשבה ומאמין בו. יש את אוסימן, קולו מואני, ולאחוביץ. בקיצור יש אפשרויות בחוץ וכבר שנים מטפטפים לנו שיש כסף. אני באמת לא מבין למה צריך להתפשר.

לא רואה האמת איפה הדילמה, לוקאקו יגיע בהשאלה לעונה ככל הנראה בחינם או קרוב לכך ונשלם לו רק משכורת, הוא שווה 5 או 10 שערים בעונה? זה עדיף על הכלום שיש עכשיו.

רוב ההודעות כאן מגזימות ובפראיות, לוקאקו חלוץ מוגבל אבל יש לו הרבה יותר פלוסים מחוסלו. גם בעונה שעברה שהייתה אחת החלשות שלו בקריירה הייתה לו מעורבות ביותר שערים מהספרדי.

הוא אמנם כבד ועם מנטליות בעייתית אבל ממש, ממש לא איזה נגר והפיזיות שלו היא ברמה הכי גבוהה. כל עוד זה במחיר נורמלי, yes please.

הכל שאלה של מחיר.
בהשאלה/ חינם - ברור
בקניה במחיר נמוך מאוד (עד 20 מיליון כזה) - כן
בכמה עשרות מיליונים - לא

אני בהחלט רואה אותו מוריד כדורים לויניסיוס ורודריגו ועוזר לנו לצאת מהר קדימה או דוחק גולים מול בונקרים.

אני עדיין חושב שעדיף לנו להלחם על לאוטרו/אוסימן/ולאחוביץ/קולו מואני, אבל לא חושב שזו טעות להביא את לוקאקו בסיטואציות מסוימות

אגב ברור לכולנו כאן שלשמועה הזאת אין שום ביסוס, וכל הדיון כאן הוא תיאורטי. כן?

לוקאקו גם למרות כל הכבדות שלו די טוב במעברים ובמתפרצות

אם יגיע וימצא פה כושר סביר יכול להועיל לנו המון