דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הבקיע ובישל במעט דקות, לא מתאים לסוג השחקנים שאנצ’לוטי מחפש

כולם מבינים שמה שיש לא מספיק, ואם לא מבינים את זה בעצמם אז יש את העיתונאים והתקשורת להזכיר להם שזה המצב, אבל אני חושב שהם מרגישים ש"רק עוד רגע ואמבפה מגיע והכל יסתדר". אנחנו בלופ הזה כבר כמה שנים, הבעיה היא שאצלינו לא מחליפים דיסקט. אני לא רוצה מפה לבקר אותם על דברים שאני לא יודע את כל הפרטים וההסכמים שהיו בתהליך, אבל מצד שני כל הסיכומים שיש לנו עם החולירע להגיע בחינם ב24 זה משהו שמספרים לנו עליו בתקשורת ואין לנו שמץ אם הוא באמת קיים. יכול גם להיות שאין אחד כזה והזמן שלנו מתבזבז והוא שוב פעם עושה מאיתנו צחוק. אם בסופו של דבר זה יתברר כנכון, פרז יצטרך לקום ולעזוב.

מבחינתי, יש להם צ’אנס לרידמפשן בקיץ 24. זה היה הקיץ המקורי שסומן כקיץ שיגיעו בו רכשים משמעותיים, והקיץ לפי מה שהם משדרים החולירע או כל חלוץ אחר לא היו בתוכניות בכל מקרה. עם זאת אני כבר לא אופטימי לגבי החולירע, ולך תדע כמה הרכשים שסומנו לקיץ הזה באמת יקרו. גברדיול כבר חתם בסיטי, אין ערבות לכך שהלאנד ירצה להגיע, אין ערבות לכך שנגיע לסיכום עם באיירן על דייויס, ובעמדת המגן הימני מדברים על ריס “קביים” ג’יימס שצ’לסי גם יעשו פוזות ולא ישחררו.

לא אכפת לי מהעונה הנוכחית ואני חושב זה גם מה שחושבים במועדון. קבוצה חדשה, הפציעות של קורטואה ומיליטאו, כאילו אמרו בוא נצבע את העונה הזאת בכחול ונזרוק לים. הבעיה היא שאנחנו סופגים פגיעה בתדמית בינתיים. אנחנו הופכים לבדיחה ברשתות, עלולים לקבל תבוסה נוספת באירופה, וזה כרגע חשוב יותר מהכל. צריך למצוא את האיזון בין לחכות ובין מתי לדעת שצריכים לנקוט בפעולות מיידיות.

תראה אותנו, תנסה לראות רגע מהצד, אנחנו פה קבוצה של אוהדי ריאל מתוסכלים ומדוכאים מהמועדון הזה. אנחנו פה אוהדים אדוקים שלא יעזבו את המועדון בגלל שנה או שנתיים לא קלות, אבל מרבית האוהדים לא כאלה, ובעיקר הדור הצעיר יותר לא יגיד לעצמו ‘טוב נו אולי אמבפה כן יגיע ב24’, הוא לא יספר לעצמו שג’וד הוא אחלה רכש בינתיים ושארדה גולר רכש פיננסי נהדר. הדור הצעיר הזה הוא הפגיעה הכי גדולה שיש מכיוון שאלו האוהדים והשחקנים של הדור הבא, אלו אלה שנמצאים ברשתות החברתיות ומנפחים את המספרים של המועדון שם.

יש גבול לכמה אוהדים יכולים לספוג חרא עד שהם מחליטים שחלאס כל הסיפור כבר לא שווה להם את זה. ויכול להיות שאנחנו כאן דרמטים מדיי כי זכינו בדאבל בסך הכל לפני שנה, אבל לי לפחות מרגיש שעברו הרבה מים בנהר מאז.

אז יכול להיות שחסרה לנו רק חוליית הגנה וחלוץ, אבל אנחנו (או לפחות אני) מדוכאים בגלל שנראה שלא מגיבים מספיק טוב בהנהלה. על האיפוק המוגזם, על הסחבת עם אמבפה, על זה שהכל נראה שעובר בשאט נפש.

אם הקישור הנכון ישחק לא נקבל תבוסות, רחוק מזה, במיוחד עם ויני ורודריגו מקדימה קבוצות יפחדו עוד יותר לתקוף את הקישור הסופר אתלטי שלנו עם יותר מדי שחקנים.

הבעיה העיקרית שלנו תהיה הבקעת שערים, תבוסות לא נקבל.

על סמך מה אתה אומר את זה? בינתיים ההגנה שלנו חדירה מאוד, אין שוער בשער, קבוצה לא מתואמת. אל תתן לתוצאות בפתיחת העונה לבלבל אותך, אנחנו במצב לא פשוט.

הגיע שוער לא רע בכלל, צמד הבלמים טובים וילמדו לשתף פעולה תוך כמה שבועות והקישור הוא הכי טוב ואתלטי בעולם, יהיה בסדר, גם אם קרלו לא ילמד אותם הם ילמדו בעצמם לסגור נכון ולחפות אחד על השני, לא לשכוח שגם המגן השמאלי במשחקו השני בלבד אצלנו.

אגב, הגנתית היינו חלשים רק במשחק השני, נגד בילבאו וסלטה היינו בסדר גמור.

הבעיות הגדולות זה בהתקפה, חסר חלוץ ועוד שחקן התקפי.

גם בהנחה שאני מסכים שההרכב למעט חלוץ כמעט מושלם, מה קורה ברגע ששחקן אחד נפצע? או ככה, בצירוף מקרים, שלושה מהם תוך 10 ימים?

ההתנהלות שלנו הקיץ מביכה לא רק מצד ההרכב. איפה הימים שהייתי מתחנן שקאקה יעלה דקה 60 לסובב איזה כדור לפינה של ולנסיה באיזה 1-6 קליל…

זה לא קאקה על הספסל אבל יש ספסל סביר פלוס, מנדי, נאצ’ו, גרסיה וואסקז מחליפים בהגנה כשבנוסף אתה יכול להעביר את אלאבה לעמדת בלם אם צריך.
בקישור יש לך אינספור אפשרויות.
בהתקפה יד את דיאז וגם פדה, אם רודריגו נפצע פדה ימינה, ויני נפצע רודריגו שמאלה ופדה ימינה וחוסלו חלוץ מחליף טוב, עדיין חסר עוד שחקן התקפי ברמה גבוהה לרוטציה עם איום על ההרכב.

רודריגו לא צריך לשחק בצד ימין, הוא מתבזבז שם וזה גם לא זה.

באלופות זה עובד טוב כשמשחקים מולנו פתוח ויש לו שטח, אבל בליגה רואים בבירור שהוא לא מתאים לשם, אם כבר הוא שם חייב לשחק קשר התקפי ב4231 שיכנס לרחבה ויפנה לו שטח, לא יודע עד כמה זה באמת יהיה התפקיד של ג׳וד אם נחזור ל3 בקישור

בכל מקרה, (אבל וואו זה כבר מוגזם! שני שחקני רכש להתקפה בקיץ אחד?!) לדעתי צריך גם שחקן לאגף ימין, אבל כמובן שזה למטה בסדרי העדיפויות (חלוץ!!)
רודריגו שייך לאגף שמאל, או לאמצע כחלוץ שני

אני עם Blu, אפילו אם אכן היה אמבפה או קיין וההרכב היה מעולה, עדיין היה לנו סגל בעייתי מאוד שלא באמת משתווה לסגל של סיטי לצורך העניין, פשוט כי לא היו לנו מחליפים ברמה לא בהגנה ולא בהתקפה.

עברנו איזה תהליך הסתגלותי שכבר שכחנו שחסר לנו הרבה יותר מחלוץ אחד להרכב. בעבר, הייתה שאיפה שיהיה הרכב מעולה וספסל של מחליפים טובים ואיכותיים. אחר כך למדנו להתפשר שבמקסימום יהיה אולי מחליף אחד טוב מאוד לכל אחד מאיזורי המגרש (הגנה, קישור והתקפה), בהמשך למדנו שזה בסדר שיהיה אולי מחליף אחד טוב בכללי, אחר כך עברנו לחוסר במחליפים אבל לפחות ההרכב הראשון, כשהוא כשיר, שווה משהו.

וכעת? כעת אנחנו משלימים את האבולוציה עם הסתגלות למצב שבו אפילו ההרכב הראשון מחזיק בשחקנים לא לרמה, שלא נדבר על מחליפים שזה בכלל מותרות.

כולם פה דורשים חלוץ כי אולי השלב האחרון זה קצת יותר מדי בשבילם, אבל שכחנו שמעבר לחלוץ להרכב, עבור סגל ברמות הגבוהות ביותר אנחנו צריכים עוד קיצוני ימני להרכב, חלוץ מחליף איכותי, קיצוני שמאלי מחליף, ובלם חצי להרכב חצי מחליף. אחרי כל זה עוד אפשר יהיה לשקול אולי גם מגנים, אבל בואו לא נהיה חזירים. אה, ועונה הבאה כשאין קרוס ומודריץ’ צריך להוסיף גם קשר אחד או שניים איכותיים לספסל.

ספרתי פה 6-8 שחקנים חדשים שנדרשים לקיץ הקרוב, חלקם ברמות הגבוהות ביותר, ואף אחד מהם הוא לא שחקן סגל משלים בלבד אלא או שחקן להרכב או שחקן מחליף מרכזי בקבוצה. בקיצור, נדרש חריש עמוק בסגל, אנחנו מאוד מאוד רחוקים ממצב שבו חלוץ אחד להרכב מסדר את העניינים. התרגלתם ליותר מדי רע, ואנחנו פאקינג ריאל מדריד.

מה הקטע של כולם שרוצים להשוות את הסגל שלנו לזה של הסיטי ואז לבוא בטענות ? סיטי היא אלופת אנגליה לפני שהתחילה הליגה, אנחנו מדברים על הליגה העשירה בעולם ואין שם קבוצה שתוכל להתחרות בקבוצת בארות הנפט של סיטי.
בוא נשווה לקבוצות אחרות באנגליה, אם אנחנו עם חלוץ על איזה קבוצה בפרמיירליג יש לה סגל יותר טוב ? אין ! כל הקבוצות האחרות עם סגל בעייתי יותר מהסגל שלנו, וראן נפצע ביונייטד והם בבעייה קשה למרות שהשקיעו מיליארד וחצי יורו, הבלם של ארסנל נפצע עונה שעברה והם איבדו את הליגה, ואן-דייק יפצע וליברפול שוב תסיים במקום שמוביל מקסימום לאירופית.

זה כמו לקחת כל שחקן ולהשוות אותו למסי ואז לטעון שהוא לא מספיק טוב.

זה רוצה את קאקה כמחליף וההוא סופר 6-8 שחקנים שחסרים בסגל ואחר רוצה עוד 2 בלמים מחליפים, מה קורה פה ?

בסגל מלא יש לך בלמים מחליפים בדמותם של רודיגר ונאצ’ו, איזה קבוצה אחרת יש לה אופציות כאלה מהספסל ?
בקישור, קרוס, מודריץ’ וסבאיוס
בהתקפה אנחנו בבעיה, אם חלוץ על יגיע אז בעיה הרבה פחות קשה.

לא אומר שיש לנו סגל מושלם, אבל אנחנו לא כפי שמתארים פה שפרז סנילי/כבר לא מבין כדורגל/זורק זין, אחרי שהסגל הכי טוב בהיסטוריה של המועדון הזדקן הוא תוך שנים מעטות ותוך שמירה על תחרותיות החליף בסגל צעיר סופר מוכשר שיכול לשחק כדורגל מודרני, הטרנספורמציה כמעט הושלמה, חסר חלוץ על ומאמן מודרני, ואני בטוח שגם פרז עובד על זה בקצב שהוא חושב לנכון.

פעם לפני הרבה הרבה שנים רק לנו היה כסף ענק, פרז היה יכול להביא מי שרק רוצה, היום אנחנו במצב שאנחנו מתחרים מול ליגה אנגלית שלמה(במיוחד סיטי ועוד מעט גם ניוקאסל) ופסז’ וכעת גם הסעודים נכנסו למשחק, אז קאקה מחליף בספסל לא יהיה עוד.

נכון להיום זה רחוק מאד מלהיות ההרכב.
אלאבה בשמאל הוא אולי משאלת לב של חלק מהאוהדים אבל קרלו מעולם לא חשב לשחק איתו שם בין אם זה בגלל שהוא מעדיף אותו כבלם או שהוא מפחד להתעמת איתו.
כתוב כאן חלוץ שזה נחמד אבל גם באותה מידה היה יכול להיות כתוב מסי או משהו אחר, אין כאן חלוץ היום ונראה שגם לא יגיע אחד וזה קורה לאחר שבעונה שעברה היו חסרים לנו לא מעט שערים ונחלשנו התקפית מאד.
קורטואה ומיליטאו פצועים, זה אמנם לא היה מתוכנן אבל עברו יותר משבועיים ואפשר היה להגיב כשהחלון עדיין פתוח.
את ההבאה של קפה אני עוד יכול להבין (למרות שהיו תחליפים טובים יותר בכסף ובכל מקרה נחלשנו שם משמעותית) אבל מיליטאו? אנחנו לא רואים עכשיו את החיסרון כי רודיגר שם אבל זה עניין שם זמן עד שאחד מ2 הבכירים יפצע גם הוא ואז נראה את הפגיעה בהגנה, אין סיכוי שהם מחזיקים עונה שלמה ככה.
ובנוסף- בקרוב דני יפצע לחודש חודשיים (למה? כי זו הסטטיסטיקה, לא מזל רע), אין לנו תחליף באגף ימין לאסנסיו ובאופן כללי הסגל דל מאד.
אני לא חושב שאנשים כאן בפאניקה סתם,אם מסתכלים בצורה אובייקטיבית ולא טומנים את הראש בחול- זו הולכת להיות עונה קשה.

להשוות לסגל של סיטי אין אפשרות כי אצלם יש אינפלציה של שחקנים. ההרכב השני שלהם כנראה יקח אליפות באנגליה ועם קצת מזל גם צ’מפיונס.

לעומת כל שאר הקבוצות בעולם, הסגל שלנו מעולה מינוס חלוץ.

אז תחליף את אלאבה במנדי, עדיין עם החלוץ שריאל מחפשת זה אחלה הרכב שבעולם.

קורטואה נפצע הביאו שוער בנלאומי.

אם הבלם הבכיר נפצע לתקופה מביאים בלם על במקומו ? איפה זה היה ? וראן נפצע, עכשיו יונייטד יביאו בלם באותה הרמה ? יש לנו סגל רחב בהגנה, יש לנו 4 בלמים טובים בסגל כך שאם יש פציעות שיהיה מספיק בלמים, כרגע יש לך 3 בלמים ברמה מספקת בסגל למרות הפציעה, בנוסף מנדי וצ’ומה יכולים לשחק בלם במקרים הבלתי סבירים שנשארים בלי בלם, ככה זה עובד בעולם, פה רוצים להמציא את הגלגל מחדש שבלם בכיר נפצע אז מביאים מיד בלם על במקומו ואז לבוא בטענה להנהלה שלא עושה מספיק.
שוב, יש 4 בלמים בקבוצה בריאה כך שאם בלם נפצע יש מחליפים, זה לא בלם נפצע ואז מביאים בלם במקומו, זה לא קיים בשום מקום בעולם מחוץ לסיטי.

אז הקבוצה רק תרוויח מזה, נכניס להרכב שחקן שהוא בהכרח יותר טוב.

יש בעיה בהתקפה ורק בהתקפה ! את ההגנה אפשר לשפר אבל היא בסדר גמור.

רחוק מלהיות פנטזיה ובכל - יש מצב שיביאו את אנדריק העונה?
אם גם ככה אין לנו חלוץ אז לפחות נתחיל להריץ את חלוץ העתיד שלנו, לא?
ברור שזה רחוק מאוד מלהיות אידיאלי ולא שמעתי על זה שום דיבור אבל בכל זאת, זה עדיף על לנסות את מודריץ’ שוב פעם כ9 מזוייף

אם לא טועה זה קשור לגיל, אי אפשר לחתום על חוזה מקצועני לפני גיל 17 או 18.
אבל אנדריק עדיין ילד וגם בברזיל לא מראה מספיק לקבל הרכב, חבל להביא אותו לפה שישב על הספסל ולא ישחק, עדיף שישתפשף בליגה הברזילאית קרוב לבית.

אם הכנסת את מנדי זה אומר שיש לך 2 מגנים בכל אחד מצידי המגרש שלא ראוי להיות בקבוצה, אתה זה שאומר שאם קרבאחל נפצע יכנס שחקן טוב יותר (מי? לוקאס? עוד יותר לא ראוי ולא עולה כמגן באף אחת מ20 קבוצות הטופ בעולם) ככה שבלי קשר לבלם שפצוע יש לך בעיה ב2 עמדות המגנים.
לא אמרתי להביא בלם על, בכלל לא.
אבל להביא שחקן במקום מיליטאו שנפצע? בוודאי, זה לא שהוא נפצע כמו ויני לחודש חודשיים אלא שהוא לא יחזור לשחק העונה ועם פציעה כזו האמת אי אפשר לדעת איך הוא חוזר גם העונה הבאה.
לכן, עם או בלי קשר למיליטאו שחקן הגנה היה צריך להגיע- זה יכול היה להיות בנג’מין פבאר או פויית של ויאריאל שיכולים לשחק כבלם או כמגן או איבן פרסנדה שיכל להיות מגן ימני ואלה באמת רק דוגמאות ויש עוד לא מעט אחרים, אף אחד מהם לא שחקן על ולא היה עולה כמו שחקן כזה אלא.

מתי מסתיים החלון רשמית? כלומר מתי יום אחרון?

בחיי, איזה מצב מדכא. שום ידיעה שום שמועה. כלום. :smiling_face_with_tear: ואני לא מדבר על אמבפה. סתם מישהו. שחקן התקפה אשר יהיה.

השאלה שנשאלת,
אם גם כך לא היו מביאים שום חלוץ/שחקן התקפה, מה היה הקטע בלשחרר את בנזמה אחרי שכבר היה לו סיכום על חוזה לעוד עונה!? הזוי.

באמת צריך הסברים לכל מה שקורה. מת לשמוע ראיון עם פרז.

אם בא לך שמועות, מספר כתבים קיקויניים מדווחים שאמבפה יוצג בריאל היום בשעה 18:00.
ממליץ לא לקחת ברצינות.

1 לספטמבר בספרד.
יהיו לסעודים עוד 19 ימים כדי לקחת לכם גם את חוסלו.

טוב נו, לפחות שישלמו משהו צריך פוש אחרון לברנבאו